s VERSTOPPING GENEZEN Binnenlandsch Nieuws. Si"" «Si D- LOSSE BLADEN MOEDER TABLETTEN 1 Ierkelders. a 0. 0 0 0 In September van het vorige jaar werd door mij aan eenige makers van ierkelders een opgaaf gevraagd van de tot op dat tijdstip door hen vervaardigde ierkeldere. De meesten van hen hebben aan dat verzoek bereid willig voldaanik breng hun daarvoor bjj deze mijn welgemeenden dank, en ik blijf mÜ steeds ten zeerste aanbevolen houden voor een opgaaf hieromtrent aan het einde ran ieder jaar. Alle personen, firma's of vennootschappen, die zich met het maken van ierkelders bezig houden, verzoek ik beleefd het doen van zoodanige opgaaf niet te verzuimen en mij in ieder geval hun adres op te geven, want het is zoowel in hun belang als in dat van onze veehouders, dat op deze zaak voortdurend de aandacht gevestigd blijft, en ik stel mij daarom voor, jaarlijks een overzicht van do gemaakte ierkelders publiek te maken. Volgens de mij verstrekte gegevens zijn er in Noord- holland in de jaren 1904, 1905, 1906 en 1907 (tot begin September) in de hieronder genoemde gemeenten het daarbij genoemd aantal ierkelders gebouwd, met den. daarachter aangegeven totalen inhoud. Andijk Anna Paulowna Barsingerhorn Beemster Berkhout Bloemendaal Broek in Waterland Callantsoog Graft Haren karspel Hauwert Heerhugowaard Helder (Koegras) Hoorn Monnikendam Nieuwe Niedorp Obdam Oostwoud Opmeer Oude Niedorp Petten Schagen Schellinkhout St. Maarten Wieringer waard Zwaag Zijpe 1 3 5 9 2 1 75 2 3 5 3 7 1 4 1 3 1 kelder 30000 36 929000 1 40000 1 90000 3 110000 1 38000 2 60000 2 14000 3 55000 4 153000 1 30000 2 9C000 7 130000 1 30000 1 30000 7 240000 1 30000 2 55000 1 50000 3 160000 2 60000 4 138000 1 30000 2 52000 7 220000 4 125000 24 n W 615000 liters. 60000 50000 40000 38000 33000 30000 26000 25000 20000 15000 10000 8000 7000 6000 5000 Zoodat in het geheel 125 ierkelders werden gemaakt met een totalen inhoud van 3624000 L. Wanneer men in aanmerking neemt, dat in het begin van 1904 slechts enkele ierkelders in Noordholland werden aangetroffen, leveren deze cijfers wel het spre kend bewijs, dat er in de laatste jaren in deze provin cie een sterke drang is ontstaan om ierkelders te bou wen, en dat dus zeer vele practische veehouders tot de overtuiging zijn gekomen, dat het zorgvuldig bewaren van de ier in een ierkelder een voordeelige zaak is. De cijfers van Anna Paulowna bewijzen zonneklaar, dat men daar tot de overtuiging komt, dat het in akker bouwbedrijven beter is de ier te bewaren in een ierkelder, dan door middel van stroo in den mesthoop. De bovenvermelde ierkelders zijn alle vervaardigd van gewapend beton en deze verdienen ook naar mijne mee- hirg de voorkeur boven gemetselde, omdat die van beton bij ongeveer gelijken prijs voorzien kunnen worden van een stevige overdekking van hetzelfde materiaal, bijgevolg minder kosten aan onderhoud dan kelders met een houten of ijzeren overdekking en tevens meer deren waarborg geven tegen het vervluchtigen van am moniak. De cijfers spreken overigens voor zichzelf, zoodat ik er niets aan meen te moeten toevoegen dan alleen de waarschuwing „Goedkoop wordt vaak duurkoop", en „Het zijn niet allen koks, die lange messen dragen." Schagen, 24 April 1908. De Rijkslandbouwleeraar voor Noordholland, C. NOBEL. Het conflict te Krommenie. „Het Volk" bericht, dat de stakers en uitgeslotenen te Krommenie besloten hebben den strijd op te geven. De staking heeft twintig weken geduurd. Er staan nu nog 50 arbeiders op straat. Werkelijke woonplaats. In verband met het opmaken der kiezerslijsten doet zich te Oud-Beierland het volgende geval voor: De heer P. Scheer is student aan de Polytechnische School te Delft en heeft in die stad gestoffeerde kamers in huur. Zijn werkelijke woonplaats is Oud-Beierland, waar h\j ook is ingeschreven. Nu heeft hij aan B. en W. aldaar gevraagd op de kiezerslijst geplaatst te wor den, wat door dat college is geweigerd onder de opmer king dat hij zulks te Delft moet vragen, waar hij zijn werkelijke woonplaats heeft, wat daaruit blijkt, dat hjj daar een woning in huur heeft. Het antwoord van den heer Scheer was, dat hij in de registers van den bur gerlijken stand van Oud-Beierland steeds stond en nog staat ingeschreven als daar woonachtig; dat hij als mi licien-verlofganger ook daar staat ingeschreven en dat hij wel is waar te Delft een woning in huur heeft, maar sedert meer dan een jaar slechts enkele keeren er verblijf heeft gehouden, in ieder geval het grootste gedeelte van dien tijd heeft doorgebracht te Oud-Beier land; dat in de bepaling in de Kieswet omtrent huur- kiezers niet staat, waar men het bedoelde huis in huur moet hebben; dat hij in Delft geen kiezer kan worden. Namens den heer Scheer is thans door mr. P. Drooge, advocaat te Dordrecht, aan B. en W. verbetering van de kiezerslijst gevraagd. Blijven B. en W. weigeren dan wordt het geschil aan het oordeel van den kantonrech ter, eventueel van den Hoogen Raad onderworpen. Reeds werd advies ingewonnen bij den heer mr. S. van Houten, den vader van de Kieswet, wiens oordeel is dat het gelijk aan de zijde van den heer Scheer is. Onderlinge Varkeiisverzekering-.Haatscliappjj. In de week van 19 April 1908 tot 25 April 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 50 K.G. g g 50 75 75 ioo 125 150 Zeugen 100 125 150 175 f6.— af 11.- f 0.40 a f 0.-. 0.42 per K.G. 0.44 0-46 0-48 0.48 Ontkomen. Een bewoner van de Nassau-Odijckstraat te's-Graven- hage, een reeds bejaard heer, werd in den vorigen nacht wakker door gerucht in zijn huis. Hij stond op en ging in de kamer, waar hij leven had gehooid; binnen komende ontving hij met een zwaar voorwerp, ver moedelijk een breekijzer, een hevigen slag over den arm, zoodat hij onder het uiten van een luiden kreet bewusteloos ineenzakte. Op het alarm schoot de huis houdster toe, doch inmiddels waren de dief of dieven, door een raam, waardoor zij waarschijnlijk ook binnen gekomen waren, ontvlucht. Door het nachtelijke duister heeft de verwonde niet SzingeomtTintedeiD diïrfde'dSn ontbreekt. Bidden in de kazerne. On een verzoek van hel Centr. Bureau der Org. v. R.-K. miliciens, verlofg., landweerplichtigenen miliciens te Tilburg, om die stappen te doen, welke geschikt worden geacht tot het enkamers bidden vóór en na de maaltijden op de soklatenkwnare is door den minister van oorlog, generaal Sabron, g antwoord dat hij, voor wat betreft het geven van e gelegenheid tot het bidden vóór en na maaltijden op de soldaten-kamers, geheel deelt in hetfe™® welk zake van zijne onmiddellijke ambtsvoorgangers, et gevoelen o. a meermalen aan de Volksvertegeriwoordr ging werd kenbaar gemaakt, nl. dat d.e gelegenheil altijd bestaan heeft en nog steeds bestaat doch dat, waar belijders van verschillende godsdiensten en zfl, die tot geenerlei kerkgenootschap behooren, te zamen aanzitten, het geven van voorschriften tot regeling dezer aangelegenheid achterwege moet blijven dat niettemin aan de verschillende commandeerende officieren de inhoud van het verzoekschrift zal worden medegedeeld, doch dat aan hunne prudentie en aan die hunner onderhebbende compagnies, eskadrons en batterij-commandanten wordt overgelaten om wenken of aanwijzingen te geven of te doen geven, overeen komstig die, welke door den commandeerenden officier te Hoorn in 't leven zijn geroepen. Raad Hoogwoud. Vergadering gehouden op Woensdag 22 April 1908, voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Afwezig de heer Hartog. Opening door Voorzitter en daarna lezing en goed keuring der notulen. Ingekomen le. Schrijven van den heer Hartog dat hij wegens ziekte verhinderd is. 2e Schrijven van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt het raadsbesluit tot het betalen uit de onvoor ziene uitgaven van de onkosten veroorzaakt door het aankoopen van de cadeaux voor de jubilarissen aan de Langereizer school. 3e Schrijven van Ged. Staten, meldende dat de 1 )ehandeling van het inzake overdracht stoomtramwegmij. Westfriesland van raadswege ingekomen schrijven zal worden verdaagd. 4e. Verslag Ambachtsschool Alkmaar. 5e. Schrijven van den heer M. de Jong en mede namens mej. Timmerman, beiden aan de I angereis, houdende hunne dankbetuiging voor de ontvangen ge schenken. 6e. Schrijven van den heer Hazelhoff, H. d. school aan de Kerkelaan, meldende dat hij al zoo goed als hersteld is en waarin hij zijne dankbaarheid voor het genoten verlof uitdrukt. Met 1 Mei a.s. hoopt de heer Hazelhoff zijne werk zaamheden aan de school te hei-vatten. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. 7e Schrijven van den heer Halbertsma, onderwijzer aan de school Kerkelaan, waarin deze rept van zijne benoeming te Wormerveer, echter onder vermelding van de omstandigheid, dat de officieele benoeming er nog niet is. Zoolang die ontbreekt, wenscht deze onder wijzer nog niet tot ontslagaanvrage te Hoogwoud over te gaan. Komt die, dan zal hij telegrafisch daarvan kond doen. Voorzitter wil in verband hiermee toch alvast maar eene voorloopige bespreking houden. Hierbij wordt algemeen goedgevonden bij eventueele ontslagaanvrage aan den heer Halbertsma op 1 Juni a.s. eervol ontslag te verleenen. Verder wordt tot oproeping van sollicitanten besloten; eerst was 't idee, 12 Mei aan te wijzen als einde van den termijn, bestemd tot inzending van sollicitatiestuk ken, doch in aanmerking genomen de heerschende om standigheden, vindt men wenschelijk nu een lateren Meidag daarvoor aan te wijzen, welken, wordt nog niet beslist. Voorzitter wijst voorts op de wenschelijkheid van het houden van proefles, waartoe bijv. een half dozijn sollicitanten zou kunnen worden uitgenoodigd ter deel neming. Daarna kan men, naar liet spreker voorkomt, beter oordeelen over de onderwijzers, dan wanneer géén proefles is gehouden. De raad drukt zijn spijt uit over het vertrek van den heer Halbertsma, die beschreven wordt als een zachtaardig onderwijzer, die toch veel ontzag heeft bij de kleinen, die, men kan het zien. veel van hem houden. Voorz. wijst op de tijdelijke afwezigheid van het Hoofd, den heer Hazelhoff. wiens taak door den heer Halbertsma gedurende dat tijdsverloop is waargenomen geworden en hoe er indertijd al over is gesproken om den heer Halbertsma hiervoor eene gratificatie toe te kennen. Wat is thans 's raads gevoelen in dezen? Geconstateerd wordt, dat over het algemeen het onder wijzerspersoneel hier geen reden tot klagen heeft over de medewerking van de zijde van het gemeentebestuur. Goedgevonden wordt f 25 gratificatie toe te kennen. Voorzitter herinnert er aan, dat in September 1907 door den raad is besloten in het frontispies in den voorgevel van het raadhuis eenen adelaar, die het wapen van Hoogwoud in zijne klauwen houdt, te zetten. Die majestueuze roofvogel is nu Zaterdag 18 April jl. komen aanvliegen en hoeft zich met zijn zwaarwichtigen buit op-de hoogste punt van den raadhuisgevel neer gelaten. Tot meerdere zekerheid heeft men den kolos salen vogel een stevige ijzeren stang tot steun gegeven. Tot beschrijving van het wapen zullen we even aan halen het bekende; in lijst gezette: „Vanwege den Koning. „De Hooge Raad van Adel. gebruik makende van „de macht, aan denzelven verleend bij besluit van den „20 Februari 1816. bevestigt bij dezen de Gemeente „van Hoogwoud tengevolge het door haar gedaan ver- „zoek ih liet bezit van het navolgende wapen: zijnde „van Lazuur beladen met een boom van goud, van „achteren vastgehouden door een' arend. „Gedaan te 's Gravenhage den 26 Juni 1816." Het stelletje dat daar nu boven op den gevel troont heeft een respectabele zwaarte en de heer van Diepen vindt, dat het een heele „keg" was, zoo'n ruime twee honderd pond ter bestemder plaatse te krijgen. De mededeeling van de plaatsing van wapen en adelaar wordt voor kennisgeving aangenomen. Komt op het tapijt het gewichtigste punt van deze vergadering: wijziging schoolwijken op voorstel van den heer van Diepen op de vorige vergadering tot eene volgende bijeenkomst aangehouden met het oog op de verschillende bezwaren die gerezen zijn tegen die wijzi- Toen is ook besloten dat Voorzitter èn met den Pastoor èn met de betrokken ouders over deze zaak zou spreken. I Voorzitter deelt nu mede den Pastoor bij zich te hebben gehad; Z.Eerw. had bezwaar de leeringuren te verstellen. De wijziging der schoolwijken, voorge steld door B. en W. en op de vorige vergadering besproken,, heeft ten doel de schraalbevolkte school te Aartswoud van meer leerlingen te voorzien, aangezien het wenschelijk is daar een zoodanig aantal leerlingen ter schole te doen gaan, dat de drie leerkrachten, thans in functie, noodig blijven. En de school Kerkelaan is ruim van leerlingen voorzien. Voorzitter merkt echter op, dat, wordt de wijziging der schoolwijken vastgesteld, de op de Aartswouder school dan bijkomende leerlingen wel iets, maar niet veel later op den dag dan de andere kinderen ter school zullen komen. Verder meldt Voorz. dat de Pastoor heeft gesproken van planner i om hier op te richten eene bijzondere school welke plannen Voorzitter voorkwamen niet nieuw te zijn. Z.Eerw. zal pogingen doen, hier zulk eene school te krijgen; vermoedelijk heel spoedig zullen we die hier krijgen als des pastoors plannen gelukken. Voorzitter vond na het vernemen van dit een en ander geen ter- rneJ? °'n de ouders, die bezwaren hadden, te bezoeken. De heer Schilder gevoelt voor 't financieele voordeel wel en ook voor t voordeel in het onderwijs, maar er is een groote méérde betrokken ouders, sj>eciaal die, welke Roomsch Katholiek zijn, hebben zeer groote bezwaren. Zóó overwegend acht spreker de gemoedsbezwaren der ouders, dat al kómt de wijzi ging tot stand, aaj hunne kinderen tóch niet naar de 1 K-sluit tot de voorgestelde wijziging <>m de bet tokken Seren op de Aartswouder schoof over te brengen dan weigeren de ouders ze er heen te sturen. De heer Schilder antwoordt, dat hij hiervan over- tUi?i heer Vijn wijst op de twee op den voorgrond staande overwegingenfinancieel voordeel en voordeel stel geen Vokrf Pskeïifng en Teftmflfotvrdlng b Honen g» «,elde Gezondheidsoommtasie over t a^geloopen Een toelichting vergezelt deze rekening. Ontvangsten betreffende het onderwijs. En wanneer pastoor te kennen geeft dal er reeds over Ls gedacht, tot stichting eenei bjjzondere school over te gaan., als er eene Katholieke school komt, zou ik het goed vinden de voordeelen, die er in de wijziging zitten, nu aan te grijpen dan hebben we er toch nog éénig profijt van. De bezwaren der ouders moeten we dan maar trotseeren. Die gemoedsbezwaren, ze zouden van gewichtigen aard kunnen zijn, maar, wélke werkelijke gemoedsbe zwaren kunnen er worden aangevoeld De heer van Diepen zou de instelling van de voor gestelde wijziging gaarne een jaar willen opschuiven. Opgemerkt wordt, dat dan meester Verweij op wacht geld zou komen te staan. De heer Kooij verklaart, den heer van Diepen niet te begrijpen en voert hem tegen: U is wethouder en 't voorstel is van B. en W., en nu wilt U een jaar De heer van Diepen antwoordt, dat al is het voor van 't college van B.' en W., dat het dan nog bewijs is dat hij (van Diepen) er voor is. Spreker doelt op de mogelijkheid van het ter tafel komen van een voorstel van het Dagelijksch Bestuur, zonder dat alle drie dat bestuur hier vertegenwoordigende heeren daar juist vóór zijn. De heer Kooij vindt 't nog al wat om de voordeelen. die de wijziging met zich brengt, door niet-aanneming te laten varen. De heer Vijn voegt daaraan toe, dat, wordt de hui dige toestand bestendigd, er dan weldra aan is te denken, dat de school (in de Kerkelaan) te klein wordt; noodzakelijk wordt dan verbouwing. Ook zal ten op zichte van onderwijzer Verweij dan een financieel na deel ontstaan. Waar op factoren valt te wijzen als in 't onderhavige geval, mag, vindt spreker, de raad niet weigeren om de wijziging te doen ingaan. Hoe de uitslag van den maatregel zal zijn, zal dan de tijd leeren De heer Koorn wijst er op, dat de Kerkelaanschool nü al te vol is. Schoolopziener en Gezondheidscom missie (van Hoorn) wijzen er eenparig op, dat er tekort lucht in dat schoolgebouw is. In dat gebrek zal dus voorziening noodig worden. Aan de school te Aarts- woud zijn goede leerkrachten en dan tekort leerlingen! Bovendien de voorgestelde maatregel kan het onder wijs ten goede komen en de gemeente geniet er f 490 voordeel door. Gaat de wijziging door, dan komen er van de nieuw bijkomende leerlingen Wel wat later school, maar da's toch maar een klein beetje tijdsverschil. De heer Schilder respecteert de uitgesproken gevoe lens der heeren Vijn en Koorn wel, maar met dat al wenscht hij toch .te adviseeren: wijziging niet aan nemen. Werkelijk, de overwegende gemoedsbezwaren der ouders acht spreker nog sterker dan de opgesomde voordeelen aan de instelling der schoolwijkwijziging ver bonden. De heer Kooij is niet voor eene oplossing zooals de heer Schilder die wenscht. Voorzitter acht het onderwerp nu genoeg besproken en de discussiën nemen een einde. Het voorstel wijziging schoolwijken wordt nu in stemming gebracht. Tegen de heeren Schilder en van Diepen, vóór de heeren Kooij, Vijn, Koorn en Vel, dus met 4 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. Goedgevonden inwerkingtreding op 1 Mei a.s. te be palen. In verband met het beslotene zullen de volgende ingezetenen nu worden aangeschreven: P. Groot Jbz., Gerbrand Groot, Jacob de Jong, Cornelis Ursem, H. Hoogland, N. van Stralen, A. Bakker, Mijsberg, J. Bruin, Gerrit Visser en H. de Boer. 23 kinderen komen er dan primo Mei meer op school. Het aantal kinderen door teruggang 79 op 71 gebracht aan de Aartswouder school, zal dus bij het aanbreken der volgende maand 94 bedragen. De kin- j deren van Klomp en Terra blijven dan hier op de school. Hiermede is dit punt afgehandeld. Voorzitter doet nog even het licht vallen op de noodzakelijkheid om, né ontslagaanvrage door den heer Halbertsma te adverteeren ter oproeping van sollici tanten. Goedgevonden wordt, dit alleen een paar maal in „De Vacature" te doen en bij deze gelegenheid op roeping te doen van sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan de school in de Kerkelaan op een salaris van f 600, met periodieke opklimming tot f 850 salaris per jaar. Voorzitter brengt daarna over een mondeling ver zoek van Dirk Nannes Nannezoon (van Aartswoud: 't Buurtje), die woont, waar vroeger zijn vader woonde, die nu dood is en vroeger heeft gevraagd aan 't ge meentebestuur of hij (Nanne Nannes), er zoolang in mocht wonen als hij leefde. De raad heeft indertijd goedgevonden in die buurt schap op gemeentegrond huisjes te laten bouwen, waar van thans zonder «enigen titel eigenaar zijn de navol gende lieden: (volgen eene reeks kadastrale en sectie nummers en namen van verschillende menschen, waar onder ook Nanne Namies (overleden) voorkomt voor een tijdsduur van 31 jaren). Daar deze geschiedenis dateert uit 1879 zou, indien Nanne nog leefde, zijn titel als eigenaar van zijn huis (zonder den grond) hebben geloopen tot 1910. B. en W. stellen voor toestemmend op het verzoek van Dirk Nannes te beslissen in dier voege, dat zoolang als hij en zijne vrouw leven, zij er in mogen blijven wonen. Tenzijhet perceel onbewoonbaar wordt ver klaard, dan vervallen zijne rechten. Allen vóór toe stemmen. En verder geschied! de toestemming onder voor behoud dat, als ze zijn overleden, dan zullen we weer zien. Het huis staat niet op erfpacht, het staat op naam der gemeente (aan wie namelijk de grond, waar op 't perceeltje is gebouwd, toebehoort; maar de opstal zelf is van Nannes). Voorzitter voert aan dat er erfgenamen zijn, met tehélSking tot de huisjes in 't Buurtje, (waarvan het zelfde geldt als ten opzichte van Nannes' huis is ge zegd), die meenden zoo n perceeltje zoomaar te mogen verkoopen. Maar zoo gaat het niet, beduidde spreker hen. Alleen liet huis, niet de grond is in zoo'n geval hun eigendom. Dus alleen de afbraak zou door de erfgenamen verkocht kunnen worden. Wat het perceel van Nannes betreft, deze wil er een nieuwen muur aanbrengen, waardoor 't gebouwtje verbetert. Aanschrijving omtrent watervoorziening heeft het gemeentebestuur nog niet gekregen, maar de raad vindt het niet zoo erg voor Nannes om, als hij en zijne vrouw er levenslang in mogen wonen, een regen- hak er, zoo noodig. bij aan te laten brengen. Vervolgens komt in bespreking het salaris van den opwinder van de Aartswouder klok, den heer S. Koorn die daarvoor f 15 's iaars geniet. Is te weinig: hij moet er alle dagen heen. De belooning van de Ruiter voor hier alleen s Zondags luiden en ook het honorarium van Hinke voor zijne werkzaamheden aan de beide klokken (Hoogwoud en Aartswoud) zijn naar verhou ding hooger. B. en W„ stellen voor Koorn's salaris op f 25 Op 's Voorzitters voorstel goedgekeurd^ Rondvraag niets Voorzitter sluit en hoopt dat da cenomen besluiten in het belang der gemeente mogen zijn. Belangstelling genoeg. Men schrijft uit Gouda Het schijnt, dat er, wat betreft het vlaggen ter gele- eenheid van den verjaardag van Z. K. H. trina Hen drik in verschillende gemeenten verwarring heeft be- staan Zoo ook hier. Zondag wapperde de driekleur van de rijks- en militaire gebouwen, (postkantoor, hospitaal, enz.?, Maandag woei de vlag van uit de gemeentegebouwen en kerken, en Dinsdag zoo waar vlagden weer enkele militaire gebouwen. Dit gevoegd bil de gevallen uit Utrecht en Huizen, maakt den tijd, dat er gevlagd is, tot 4 dagen. De verjaardag van Z. K. H. is dus wel goed herdacht. Den Helder. Woensdag werd hier gekozen tot lid van den gemeente- raad (derde district) de heer M. de Waard (chr.-dem.) met 269 stemmen, tegen 205 stemmen op den heer C. Adriaanse (a.-r.) Onder de tram geraakt. Eergistermiddag te half vijf is op den Eendrachtsweg te Rotterdam de 11-jarige Johannes Frankhuizen, wonen de in de Zwarte Paardenstraat, al spelende terecht gekomen tusschen een motorwagen en een bijwagen van de electrische tram. De volgwagen ging hem over de beide beenen. Een been werd totaal afgereden en het andere op twee plaatsen gebroken. Een pleegzuster, die zich juist in de tram bevond, verleende de eerste hulp en bracht den gewonden jongen vervolgens met dezelfde tram, die juist stadwaarts reed, naar het Ziekenhuis. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Een kind verbrand. In de ouderlijke woning in de Oranjeboomstraat no. 321 te Rotterdam, is de 6 jarige J. K. met haar kleertjes in aanraking gekomen met de vlam van een gascomfoor. Het geheele bovenlijf was met brandwonden overdekt het meisje is in het ziekenhuis overleden. Overreden. De trein van Maastricht, die om half negen 's avonds te Leuven arriveert, heeft daar een postbeambte, Désiré Debrocq, die, om de postzakken uit een trein te halen, de rails overstak, gegrepen en onmiddellijk gedood. De ongelukkige laat een weduwe en een dochtertje achter. („'B-Hert. Ct.") Gevaarlijke heeren. De remisechef van de gebouwen der Haagsche Tram weg-Maatschappij aan de Frans Halsstraat bemerkte '8 nachts, dat een 2-tal personen op verdachte wijze heen en weer liepen op de open terreinen, behoorende bij bo vengenoemde gebouwen. Toen hij naar hen toeging, om zich op de hoogte van'hun bedoelingen te stellen, werd de beambte, een ruim 60-jarig man, door de beide Indi viduen aangegrepen en zóó ernstig mishandeld, dat ht>m een heupbeen werd gebroken en hij op verschillende plaatsen van het lichaam verwondingen bekwam. De daders, die tot nu toe onbekend zijn gebleven, lie ten bun slachtoffer in deerniswanrdigen toestand liggen en vluchtten in de richting van de Wouwermanstraat. Per brancard werd de verwonde eerst naar z|jn woning en vervolgens naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht, waar bleek dat zijn toestand wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk is. uit het Boek van V I D1V 8. YH. Ik dommel zoo graag in mijn eenzaamheid, En droom dan van liefde zoo zoet. Ik neuri een liedje van zaligheid En dat doet mij het harte zoo goed. Dan sluit ik mijn oogen ten halve dicht En pluk er wat aan mijn baard; Dan zie ik gezichtjes >oo fijn en zoo licht En kaboutertjes aan den haard. Dan leef ik als in een droomenland Er. ik voer er den heerschersstaf; 'Dan zie ik tooneeltjes aan den wand En gezelschap waai' mij dan een straf. Dan zie ik een kopje van Rafaël, Een Madonneke teeder en zoet; Dan laat ik verbeelding haar vrije spel En ik kus haar het mondje zx> zoet. Ik dommel zoo graag in mijn eenzaamheid En vervliegen mijn beelden ook ras, 'tZou wezen volkomene zaligheid, Als ik maar met mijn tweeën was. ieclaieT SEIGELS Bijna alle lichte ©ngesteldheden en vele gevaarlijke ziekten vinden hun oorzaak in de een of andere aandoe ning van maag, lever of nieren. Neemt daarom dagelijksch na eiken maaltijd, om sterk en gezond te blij ven'en de spijsvertering te bevor deren, Moeder Seigel's Tabletten. Als een digestief en opwekkend middel zijn ze onvergelijkelijk. Ze regelen de ingewanden, wekken de lever op, helpen de spijsvertering en staan U daardoor bij om uit Uw voedsel kracht te winnen en die kracht is op geen andere wijze te verkrijgen. te brengen. Als 't nadere overweging vereischt, kan er bij de begrooting 't volgend jaar nog wel over beraad slaagd worden. Nu met algemeen goedvinden op f A5 gebracht Besloten wordt verder met algemeene instemming tot het afschrijven van diverse overschreden posten van uitgaaf op andere posten tot een gezamenlijk liedrag van f 404. 6 Volgt mededeeling dat K. Rempt (Aartswoud), wiens woning is afgekeurd, 1 Mei de nieuwe villa, zoo juist BN ALLE MAAG- EN LEVERZIEKTEN. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Prijs PI. 1.50 per fleschje. vooi hem beschikbaar gesteld, zal kunnen betrekken Men wil hem zijn nieuw verblijf mogelijk zien betrekken. Besloten wordt het huis, waarin lrolu„ wooni ige- 11 ieeate-eigendom - terwijl de grond waixop liet staat aan de ier Noorder Koggen behoort) op het daartoe gaarne zoo spoedig Rcmpt woont (ge- de t'OtPOV Sehager Crt. ?6April 1908. adres aan den depothouder J. Schagen. GRATIS.—Voor gra tis monster zende men dezen coupon met ver melding van naam en hiernevens genoemden ROTGANS, Drogist, Slechts één Monster zal aan elk adres toegezonden worden.

Schager Courant | 1908 | | pagina 10