Donderdag 28 Mei 1908 52ste Jaargang. No. 4304 EERSTE BLAD. Binnenlandscb Nieuws. Plaatselijk Nieuws. SCHAG llpiCEl NiülIS- AOnrtoitifi- Laiibmvblall. Dit nummer bestaat uit twee bladen Anna Paulowna. Toen de heer P. de Vries Dinsdagmiddag ongeveer 3 uur met een vlet in de Molenvaart te Anna Paulowna voer, zag hy een knaapje daarin drijvende. Toen hij het ophaalde gaf het geen teeken van leven. Het was het 4-jarig zoontje van den Heer K. L. aldaar. Niet tegenstaande spoedig de middelen tot hulp van drenke lingen werden aangewend, mocht het niet gelukken, de levensgeesten weder op te wekken. De droefheid der ouders, die hun lieveling zoo plotseling moesten missen, is onbeschrijflijk. Hoogwoud. De milicien verlofganger K. Schagen dez3r gemeente, Lichting 1905, behoorende tot het 2e Regiment Vesting- Artillerie, is opgeroepen om op 29 Juni a.s. in werke- lijken dienst te komen. Dinsdag j.1. zijn de lotelingen der korte oefeningen dezer gemeente, lichting 1908 bij de verschillende korpsen ingedeeld: bij het 2e Regiment Vesting Artillerie H. Godvliet, bij 't 10e Regiment Infanterie 2e Bat. den Helder P. Leyen en C. Wagemaker. Uarenkarspel. Herkozen met algemeene stemmen tot Bestuurslid van polder Speketer de heer J. Biersteker. Winkel. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is tot plaatsvervangend lid der commissie van aanslag voor de belasting op bedryfs- en andere inkomsten te Schagen, benoemd de heer K. Breebaart Jzn. te Winkel. Winkel Aan den milicien-verlofganger dezer gemeente A. J. Waiboer, is vergunning verleend om in plaats van ge durende de maand Augustus, reeds 29 Juni a.s. onder de wapenen te komen. In de drukte. 't Gebeurde Zondag te Groningen met den namiddag trein, die van Holland komt. Ze hadden een heele reis gehad en waren wat bly, dat ze ter plaatse waren. De familie stond by den trein, om hen af te halen. Gezoen en handdrukken. Een groote sportkar werd met pakjes en kindergoed opge laden en voort ging het langs den Singelweg, de Emmabrug over naar de stad. Plotseling, by het plantsoen gekomen, een g.llende kreet Waar is Toos? (het kleinste kind van 2 a 3 jaar). Toos mankeerde en toch wisten ze bepaald zeker, dat zy het by aankomst in den trein nog gezien meenden te hebben. Vliegensvlug gaat het weer terug naar het station, onder luid roepen en weeklagen, waar men al spoedig Toos aan de hand van een reiziger aantrof, 't Kind was heel eenvoudig vergeten mee te nemen, 't Was ook zóó druk. „Kan ik overal om denken 1" beet de vrouw haar echtvriend toe. (Prov. Gr. Ct.) Wieringerwaard. De vergadering van ons Departement van 'tNut, die verleden week wegens te geringe opkomst verdaagd was, werd Maandag gehouden met weinig meer bezoekers. Na opening door den voorzitter, den heer K. Koster, en na lezing der notulen door den secretaris, den heer C. Haringhuizen, werd aan de orde gesteld het verkie zen van 3 bestuursleden in plaats van wijlen den heer H. Böttger en de heeren J. A. Kaan en C. Haringhuizen, van wie de laatste herkiesbaar was. Vóór de stemming deelde deze evenwel mee, dat hy slechts tijdelijk de betrekking van secretaris had aangenomen en nu meende te moeten bedanken, vooral ook, omdat hij vele en be langrijke werkzaamheden te verrichten heeft, waarom hy het werk voor het Nut, dat toch ook weer eenigen tijd in beslag neemt, liever aan een ander zag opgedra gen, die daarvoor meer tijd beschikbaar heeft. Tot bestuursleden werden toen verkozen de heer P. Visscher (die evenwel bedankte) en de heeren A. D. Sleutel, K. A. Kaan en Jb. Kaan Kz. Tot afgevaardigde voor de Alg. Verg. op' 10 Juni werd alphabetisch aangewezen de heer P. Visscher, die bereid was ons Dept. te vertegenwoordigen, en aan wien vrij mandaat werd gegeven. By de bespreking van het schoolfeest, dat volgens gewoonte om de 2 jaar gehouden en door het Nut ge organiseerd wordt, werd voorgesteld, om by voldoende inteekening de leerlingen der hoogste 2 klassen een reiqje naar Artis te laten maken en wel tot Zaandam en terug per spoor en van hier tot Amsterdam en terug per boot. terwy'1 aan de andere leerlingen een feestje zal bereid worden op de plaats. Als dag voor beide werd de 23e Juni gesteld. By de rondvraag onderwierp de heer Stadt aan het oordeel der aanwezigen, of 't misschien ook wenschelyk zou zijn, de contributie voor het lidmaatschap met fl te verminderen en alzoo op f2 te stellen. Wellicht dat dit het ledental aanmerkelijk zou doen vermeerderen en de vergaderingen, die over 't algemeen saai zyn, wat aangenamer zouden maken. 't Was sprekers meening, dat gelijk op andere plaatsen ook onze gemeente gebaat zou wezen met een paar vergaderingen in een jaar, waar velen bijeen kwamen, om te proflteeren van het nuttige en aange name, dat daar geboden werd. Zoo iets bevordert kennis making en vriendschap. Zulk een vergadering nu missen we hier, want de vereenigingen voor zang, redelijken en gymnastiek geven dat niet. By de opmerkingen van een paar leden, dat wellicht weinigen genegen zouden zyn lid te worden, tengevolge waarvan door dien maatregel het batig saldo, na aftrek van het bedrag voor de algemeene kas, nog minder zou worden en dat het Nut met zyn instellingen in 't be- lang van 't algemeen werkt en dus onze steun hot algemeen ten goede komt, vervolgt spreker, dat we volgens hem, hier zoo weinig voor die f3 hebben. Dit nmge égoistisch wezen 't zy zoo doch hy verlangt w meer voor. Ja, de Maatschappij doet veel goeds en by onderschat het nut van 't Nut niet, maar dit komt hoofdzakelijk ten bate van groote plaatsen, waar reeds meer gelegenheid tot ontwikkeling bestaat dan bü ons. En werkelijk de gemeente Wieringerwaard heeft 2. i. ook nog degelijk behoefte aan ontwikkeling op velerlei gebied. Na nog eenige gedachtenwisseling werd de wensche- 'Ükheid uitgesproken desbetreffende eens het oordeel van niet-leden hier te vernemen, waarop de vergadering gesloten en de volgende bijeenkomst op 5 Juni bepaald werd om verder het schoolfeest te regelen. Zuid-Seharwonde. In de laatst gehouden bijeenkomst van de leden van het plaatsolyk Begrafenisfonds te Zuid-Scharwoude is met algemeene stemmen besloten het fonds op een Mderen giondslag te plaatse^. De bedoeling van dit besluit is, dat het fonds voldoe aan de bestemming, waartoe dergelijke instellingen be staan, n.1. te woiden een fonds, waarvan alle ingezete nen lid kunnen worden, zonder genoodzaakt te zyn, zich te moeten wenden tot een inrichting, waarin niet den minsten invloed door de leden kan worden uitgeoefend. Men wil het alzoo mter inrichten tot. een eigen fonds. De toetreding is als volgt geregeldIndien beide ouders lid zijn, worden de kinderen tot hun 3e jaar gratis aangenomen en by overlijden of by levenlooze aangifte f5 uitgekeerd. Personen van 3—12 jaar betalen 1 cent per week, terwijl de uitkeering f25 bedraagt. Personen van 12 tot 30 jaar betalen 2 cent per week, de uitkeering be draagt f50. Personen van 30—40 jaar betalen 3 cent per week, de uitkeering f50. Wenscht iemand van boven de 40 jaar lid te worden, dan worden de ver schillende zaken vastgesteld by maatregel van Bestuur. De tegenwoordige leden welke boven de 30 jaar zyn, kunnen lid bly ven op voorwaarden der rubriek 12—30 jaar. Op lateren leeftijd der leden blijft de contributie gelyk aan die, welke vanaf den 12-jarigen leeftijd is vastgesteld, 't Spreekt vanzelf, dat, zoolang er nog geen voldoend reservefonds is gevormd, het wel eens zou kunnen voorkomen dat 'tuit te keeren bedrag over de leden moet worden omgeslagen. Ijverige pogingen worden thans in het werk gesteld, om het fonds tot bloei te brengen. Zuid Scharwoude. De voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. school bestaat uit de heeren: Godron te Weesp, Van der Toorn te Warmenhuizen en Hoekstra te Wormerveer. Aioord-Scliarwoude. Thans is hot bouwen van een Chr. school met onder wijzerswoning opgedragen aan den heer P. Zuidschar- woude voor het timmerwerk en den heer E. Zeeman voor het metselwerk, beiden aldaar. Broek op Langendjjk. Uit 3 sollicitanten is tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer J. Snyders te Enkhuizen. Aardappel besproeiing. Evenals vorig jaar zuilen de leden van de afdeeling St. Pancras, met de daarvoor aangeschafte machine, weer voor gezamenlijke rekening aardappelen besproeien tegen de ziekte. Verschillende leden hebben voor den eersten keer be sproeien al reeds opgegeven 660 snees. Veiling van koolplanten. Maandagmiddag waren er aan de afslagmarkt te St» Pancras aangevoerd 30400 koolplanten. Gele werden verkocht voor 12 centen per 100, voor roode planten waren geen koopers, zoodat beste partijen planten wer den opgehouden voor enkele centen per 100 stuks. Nieuwe Kiedorp. Dinsdag 9 Juni a.s. (dus derden kermisavond), komen alhier de zeer bekende duettisten Solser en Hesse in het lokaal van den heer C. Kooiman. Alsdan wacht het publiek aldaar een genoeglijke avond. Arroudisseuients-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag 26 Mei 1907. A. de R., Broek op Langendyk, vernieling, 1 maand gevang. J. N., Harenkarspel, meineed, vrijgesproken. A. v. d. G., Alkmaar, diefstal, 2 maanden gevang. J. E., Ursem, beleediging, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. T. S., Schoorl, mishandeling, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. R., Hoorn, wederspannigheid, 14 dagen gevangenis straf. P. B. en J. de R., Helder, vernieling, beiden vrijge sproken. D. de Vr., Enkhuizon, orde-verstoring, 3 weken gevan genisstraf. De diefstal in het postkantoor. Men meldt uit Apeldoorn: Van de aangeteekende stukken, die tijdens de in braak in het postkantoor in de brandkast aanwezig waren, waaronder zich ook kennisgevingen van de Rijks- verzekeringbank bevonden, konden 28 stukken, zy 't ook gedeeltelijk beschadigd, worden uitgereikt. Van 17 stuks werd de inhoud geroofd, terwijl de bankbiljetten, die op den grond lagen, konden terechtgebracht worden door het bekend maken der nummers. De moord te Zeist. Men meldt uit Utrecht: De beklaagden Van Vaalen en Van Ee worden dag en nacht bewaakt, wijl men vreest voor het plegen van zelfmoord. Tessel. Op de tweede lammerenmarkt, Maandag gehouden, werden 9460 lammeren aangevoerd. De prijzen liepen van 8 tot 12 gulden, enkele partijtjes iets meer. Gemiddeld werd p. m. f10 a f 10.50 besteed goede waar. Handel matig. Een strijd In de lucht. Een correspondent op Texel schrijft d.d. 25 Mei Toevallig was ik heden ooggetuige van een hevigen strijd, die in de lucht werd gevoerd tusschen vogels. Bekend is 't hoe moedig de kievit haar nest verde digt tegen roofvogels, wezels en andere belagers. Een ongewoon gerucht omhoog wekte mijn aandacht en op ziende, werd ik gewaar hoe een havik, stellig belust op de eieren of jongen van een kievit, met laatstgenoemd dier een verwoed gevecht voerde. Moedig viel de kievit telkens den vermetelen roover en expediteurs aan de Willemskade te Ro-tterdam, met het verzoek om hem weder in dienst te nemen. Bij die firma was hij Zaterdag ontslagen. Telkens was in afwijzenden zin op zijn verzoek beschikt. Om half twaalf ging hij regelrecht naar het privé-kanloor, waar de procuratiehouder, de heer Johs. Mackenzie, gezeten was, en toen deze nogmaals herhaalde, dat van een opnieuw in dienst nemen geen sprake kon zijn, haalde V. epn revolver te voorschijn en loste op den heer Mackenzie een schot Deze, die het mikken met het wapen door den ontslagen expeditieknecht opmerkte, bukte snel en redde zich daardoor waarschijnlijk het leven. Toch werd hij boven op het hoofd, hoewel licht, gewond door den kogel, die zijn schedel schramde. De op het kantoor der firma Karl Schroers op dat oogenblik aanwezige bedienden snelden toe en grepen W. V., die in een oogwenk ontwapend was. In zijn bezit zijn een 40 patronen gevonden. Dr. Van 4 Hoff, wiens hulp men inriep, heeft den heer Johs. Mackenzie verbonden. De ontslagen expeditieknecht is naar het politie-bureau gebracht. Callantsoog. In de vergadering van Stemgerechtigde Lidmaten der Herv. Gemeente te Callantsoog op Zondag den 24 Mei gehouden is tot notabel verkozen de heer A. de eeuw in de plaats van den heer J. A. Vos, onlangs benoemd tot kerkvoogd. Wieringen. De voordracht voor Heemraad voor het Heemraad schap Wieringen luidt als volgt: 1. de heer P. J. Koorn (aftr.), 2. de heer Jb. Mostert en 3. de heer P. F. Kuut, allen alhier. Wieringen. Door het Heemraadschap Wieringen werd publiek aanbesteed het lossen van 300 M3. grint. Iruigste in schrijvers waren voor het lossen aan den Oever de heer S. Zomerdijk voor f 0.415 per M3. en voor het lossen aan de Haukes en Poldersteiger de heer Jn. Doves voor -f 0.54 per M3. Aan beiden gegund Wieringen. Tot secretaris van het Heemraadschap Wieringen is herbenoemd do hleer G. M. Koorn, die deze herbenoeming heeft aangenomen. Door deze herbenoeming hoopt de heer Koom op den 23 Juli a.s. zijn 25-jarig amble- naarsjubileum te herdenken. Wieringen. Naar wij vernemen zal door 't Heemraadschap Wie ringen in onderhandeling worden getreden met 't Be stuur van Polder-Waard NieuwLand, omtrent de kosten van bemaling der Stroeer Koog. Wij hopen dat de resul taten 'dezer onderhandeling gunstig mogen zijn, zoodat de Stroeër Koog van het overtollige water zal worden ontheven, en even vruchtbaar zaL worden als de Hip- polytushoever Koog. Wieringen. Op de lammerenmarkt alhier waren aangevoerd on geveer 440 lammeren. Afgeleverd werden er ongeveer 700 stuks. De handel was zeer stug, terwijl de prijzen varieerden van f 5.50 tot en met f 10.25. Alle lam meren waren bijna bestemd voor de Schager markt Broek op Langendyk, 26 Mei 1908. Roode kool f 1.— a f 1.50 per 100 stuks Gele kool Witte kool Bieten Uien 0.75 a 0. 12.- a 0.65 a a 1.25 0.— 15.- 0.90 1000 50 K.G voor aan, die echter niet week, maar gedurig van verdediger zelf aanvaller werd. De zwakkere kievit kreeg 't blijk baar te kwaad, deed een hulpkreet hooren en een tweede mannetje daagde op. De eerste, zeker doodelyk vormoeid, liet nu kievit nummer twee optreden en deze viel woedend op den havik aan. Deze week echter niet. Even later kwam kievit nummer één weer ter hulp en nu had de roof vogel zich tegen twee aanvallers te verdedigen, wat hjj vlug en hardnekkig volhield. Wel tien minuten duurde de kamp, onder hevig ge schreeuw der vechtende vogels. De havik week eenigs- zins, doch verdedigde blijkbaar duim voor duim het terrein. Eindelijk daalden de strijdende kieviten, oogenschyn- lijk oververmoeid, naar den grond, doch nauwelijks hadden zij dien bereikt, of ook de havik plofte uitge put in 't gras neer. Wijl de tijd my niet toeliet, langer te toeven is 't mij onbekend of de strijd later hervat werd. Nieuwe Niedorp. Tot Molenmeester van den Kostverloren Polder onder Nieuwe Niedorp, is in plaats van wylen den heer J. Wyn benoemd de heer J. Rezelman Rz. Moordaanslag. Maandagmorgen vervoegde zich, naar de N. R. Cl. bericht, tot drie malen toe de expeditieknecht W. V. ti-.n tajuioro van de firma Kari Échroers, cargadoors Gymnastiek. De Bond van Gymnastiek vereenigingen, gevestigd in Hollands Noorden, hield Zondag in de Cérès alhier zijne jaarvergadering. Bjj dezen bond zyn thans 10 ver eenigingen aangesloten, en wel die te Schagerbrug, Anna Paulowna, Dirkshorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Heer-Hugowaard, Oudkarspel, Zuid-Scharwoude, Barsm- gerhorn en Schagen. Aan de orde waren de verkiezingen voor het bestuur, het verslag over den toestand, en de bespreking van de a.s. uitvoering. Uitslag der verkiezingen was als volgt: herkozen tot voorzitter de heer J. Roggeveen alhier; tot secretaris werd gekozen, in plaats van den heer J. Schrieken, die niet weder in aanmerking wenschte te komen, de heer J. Smit te Dirkshorn; herkozen tot penningmeester de heer C. Keijzer, Anna Paulowna. Als commissarissen werden gekozen de heeren J. Schrieken, Oudkarspel en A. Rol, Heer-Hugo waard. Medegedeeld werd dat de uitvoering in 1907, alhier gehouden, een batig saldo van 33 94 gld. heeft opge leverd. Tot plaats van uitvoering werd nu Winkel ge kozen. Zy zal plaats hebben op Zondag 2 Augustus, den eersten dag van de kermis aldaar. Op het program ma zuilen twee wedstrijden voorkomeneen persoon lijke wedstrijd in hardloopen met hindernissen, en een vereenigingskamp, bestaande in touwtrekken. Hieraan mogen van elke vereeniging 8 personen deelnemen. Voor beide wedstrijden wordt een stel medailles, brons, i zilver en verguld zilver, beschikbaar gesteld. Men rekent dat ongeveer 200 turners van de party zullen zyn. Kaaspryzen. Dat de kaaspryzen belangrijk minder zyn, blijkt uit de afgedragen melkprijzen. Zoo betaalde de fabriek alhier in 1907 over April f3.80 per 100 K.G., en over diezelfde maand thans f3.20 uit. Dat is eene verminde ring van bijna 16 pCt. II itten verzekering. Het bestuur der Hittenverzekering alhier besloot in zy'ne vergadering van Maandag j.1. aan M. Groot alhier, voor het redden van den ket by den brand van den heer S. v. d. Haagen, eene premie toe te kennen. Mede gedeeld werd, dat thans 38 houders van ketten zich by de vereeniging hebben aangesloten, terwijl uitkeerin- gen nog niet waren voorgekomen. De Post. De vereeniging Volharding, afdeeling van de Neder- landsche vereeniging „de Post", hield Zondag hare voor jaarsvergadering in de Posthoorn alhier. Aan de orde was de bespreking van den Beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Utrecht. Het belangrijkste punt op de agenda voor die vergadering was: Afschaf fing van het klassenstelsel. Na dit vraagstuk langdurig besproken te hebben ver klaarde de afdeeling zich er voor. Tot afgevaardigde werd verkozen de heer C. Peetoom te Winkel. Wegens de toename van leden, (nog onlangs sloten zich van Wieringen 2 en van Anna Paulowna 6 personen aan), werd besloten het bestuur van 5 op 7 leden te brengen. Gekozen werden de heeren G. Rempt alhier 2e secretaris en J. van Kampen tc Anna Paulowna 2e penning- moester. Vryzinnig-Democratische Kiesvereeniging. De Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging alhier hield Maandag eene algemeene vergadering. De bijeen komst was vry Koed bezocht; 12 leden waren aanwezig. Na de opening en de lezing der notulen, die tot geene opmerkingen aanleiding gaven, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Voor het Hoofdbestuur was eene circulaire toegezonden, waarin opgave verzocht werd van de namen der gemeenteraadsleden, die tot de partjj behooren. Die bekendheid bij het Hoofdbestuur zou er misschien toe kunnen leiden, dat de vereeniging van Vrijzinnig Democratische gemeenteraadsleden in den lande in ledental vooruit gaat. Voorgesteld werd de namen der heeren raadsleden op te geven, die lid van de Kiesvereeniging zyn. Het was immers eene stilzwijgende conditie, dat men dan de beginselen der party is toegedaan. Daar in genoemde circulaire sprake was van 1907 en toen alle gemeenteraadsleden alhier lid van de vereeni ging waren, werden ze over dat jaar allen by de Vry zinnig-Democratische party ingelijfd. Voor de algemeene vergadering, die op Woensdag en Donderdag a.s. te Arnhem wordt gehouden, werd tot afgevaardigde de heer P. Boekei gekozen. Daarna kwam in behandeling het concept-reglement van de Centrale Kiesvereeniging tot het kiezen van leden van de Provinciale Staten in het district Schagen. Enkele artikelen waren voor de aanwezigen niet helder, en daar ook na bespreking geen voldoend licht werd ontstoken, kwam men overeen aan de afgevaardigden naar de bijeenkomst, die op 25 Mei in bet Noord-Hol- landsch Koffiehuis zal worden gehouden, een vry man daat te geven. Tot afgevaardigden werden de heeren C. Nobel en P. Lap gekozen. Nadat ten slotte was medegedeeld, dat de heer J. Koster de benoeming tot lid van het bestuur had aan genomen en de rondvraag niets had opgeleverd, werd de vergadering met een waardeerend woord door den Voorzitter gesloten. „Floralia". Zaterdag 1.1. had de uitreiking der planten aan de schoolkinderen plaats. Ruim 500 stuks werden uitge deeld. 't Was aardig te zien, hoe dapper de kleinen hun potje huiswaarts droegen. Van verschillende zijden werd de opmerking gemaakt, waarom kunnen nu ouderen niet meedoen? Het zou toch wel aardig zyn eens te zien wat deze straks op de tentoonstelling prestoeren. Ons werd verzekerd, de be langstelling is nu groot. Het zou blijken, als 't bestuur maar eens een proef nam. Door het aanvankelijk succes aangemoedigd heeft het bestuur dan ook besloten, blijkens advertentie in dit blad, zulk een proef te wagen. Knolbegonia, Begonia semper florens, Blad Begonia enz. worden verkrijgbaar gesteld a 10 ets. per stuk, op later te bepalen datum. Vrijdag 29 Mei zullen de namen der deelnemers worden ingeschreven. Hartelijk wenscht het bestuur, dat de deelneming al gemeen zy. Geen woning m onze gemeente öf ge vindt er bloemen en planten van „Schagens Floralia." HET BESTUUR. Iinad Schagen. Vergadering van den Raad der Gemeente Schagen gehouden op Dinsdag 26 Mei 1908, des voormiddag 10 uur. Voorzitter de heer H. J. Pot, Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de lezing en goed keuring der notulen. Ingekomen zyn van Ged. Staten de goedkeuring op de geldleenmg van f 15C0 en de suppl. begrooting voor hetzelfde bedrag. Voorzitter deelt mede, dat de leve ring van den gasketel is gegund aan de firma Klönne te Dortmund voor 110366.80. Dat het land is verhuurd voor 5 jaar aan den heer Bierman voor f155 per jaar; en dat de geldleeningen groot f1500 en f23800 bij Ge- mcentecrediet zyn gesloten tegen 4J Daarna wordt aangeboden het verslag Woningwet en het Gemeenteverslag, welke beide stukken bij de raads leden zulfen eirculeeren. De suppletoire begrooting 1908 wordt vastgesteld tot een bedrag van f23800 in ontvangst en uitgaaf. Deze begrooting was noodig voor de uitbreiding der gasfa briek. De Gascommissie had het verzoek gedaan, J. Burger aan te stellen als hulpfitter, op een weekloon van f9. B. en W. doen dit voorstel, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. B. en W. stellen voor een pomp aan te koopen en te plaatsen ter hoogte van de Noordersteeg. De pomp zal kosten f85, een eenvoudige inrichting voor het aanslui ten van een brandspuit f20. De heer Roggeveen wilde liever twee brandspuiten op deze pomp aansluiten. Er zal worden onderzocht of dit kan vanwege de in richting van de pomp. De heer Feisser informeert of de pomp precies boven den brandput komt. Spr. zag de pomp liever in het midden van het pleintje en wilde dan de pomp met een .buis met den put verbinden. Ook dit zal worden overwogen en zal het best kun nen worden beslist als aan het terrein daar een be stemming wordt gegeven. Met algemeene stemmen wordt het voorstel B .en W. aangenomen. Met betrekking tot het plan om een betonbrug te maken op het Noord was van de firma Baar en Schuurman een adres ingekomen, een beton-brug te willen maken voor f 385, van 12 bij 16 c.M. dik op 5 beton-balken, (geschikt voor de zwaarste vrachten. Zestien dagen na daarstelling kon de brug in gebruik worden genomen, of door een hulpbrug daarover reeds eerder. Betaling behoefde niet te volgen als de brug niet voldeed. B. en W. stellen voor het werk aan Baar en Schuur man op te dragen voor f 385. De heer Meurs, hoorende dat er ijzeren balken liggen onder de tegenwoordige brug, vraagt, of een dek van hout daarop niet goodkooper is. Spr. wordt ingelicht, dat dit f 400 zal kosten. Met algemeene stemmen wordt lot beton besloten en het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan de orde is beharding loopstraat Landbouwstraat B. en W. hebben geïnformeerd voor de bestrating van de trottoirs daar naar verschillende soorten steen Be strating als in de Molenstraat kost f 2.75 per M2 met tegels f 2.25, met straatklinkers f 1.50. Dit laalste' stel len B. en, W. voor. De heer Meurs geeft in overweging voor deze loop straat te nemen vooral mooie vlakke klinkers, al moe ten die dan ook iets meer kosten. De heer Buis zegt, dat het plan is een groote partij klinkers aan te koopen, daar kunnen dan do mooiste worden uitgezocht. De heer Meurs wenscht aan den leverancier opge dragen te zien de levering van zooveel klinkers die bepaald mooi vlak zija Voorzitter belooft piet deze opmerking rekening te

Schager Courant | 1908 | | pagina 1