een BAASKNECHT, Ohmstede Alkmaar c Alkmaar c Ch. H. Th. Schmalz, een KNECHT, ent Hchilderslutffht, ilaprstaM, Huishoudster een Biljart mi TtÉhoM, een Boerenflienstljode, 30 \^;kXpuike Verboden, dames- en heeren- i; M WIELEN Hooibouw- IVcrktiiIsreii. J -a m V. COSTUUMS Firma P. van den Brul. Ringsteken op Fieisen Mnziek voor den Dans, in de Hen. Kerk te WESSANEfl LAAN, een flink PERSOON, ALEX MEIJER's Koffie, Entrée 10 Cent. Oemengd Nieuws. HECLH ES. Nog een overwinning. ADVERTF.NT1EN. H. H. SCHILDERS! of Jalfiras, Te Barsingerhorn bj Q. UOOIJ, Ne«, Schagen. DKKKBR, H««r-Hugowa»rd. geen /waiieu te |f00pl zoolang de vooraad strekt, 00 L o (V] si Men vrage de resultaten aan de gebruikers. Prijscouranten en inlichtingen worden gaarne verstrekt. Maandag 8 Juni 1908,; rvv TT nm O 1 1 Heeren- en Jongeheeren- voor Heeren en Dames» te 't Zand, op Hemelvaartsdag worden op aanvraag FRANCO toegezonden. IV Stalen onmiddellijk Aanbevelend, Ch. H. Th. SCHMALZ. Op Zon- en Feestdagen des avonds na zeven uur gesloten. XIORHEKVEER, opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw Vee met.de zuivere murwe Lijnzaadkoeken, merk „Ster" en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde Bere-Diploma Parijs 1900. Negen gouden medailles. Hazen wedrennen. Op het eiland Cuba Rpeelt de paardensport geen groote rol. De Cubanen hebben echter een middel verzonnen, dat hun de gelegenheid biedt hun hartstocht voor de sport te bevredigen, en hebben dus een eigen sport ge schapen, welke door de bevolking geestdriftig wordt beoefend, nl. de hazen-wedrennen. In een langwerpige groote arena zijn aan het eene uiteind" zes nisvormige kleine uitgangen aangebracht, nauwelijks groot genoeg voor een haas. Aan het andere uiteinde bevindt z.ch een kooi, waar bij eiken wedren 6 hazen opgeborgen worden. Op een gegeven teeken worden de langooren losgelaten en een met een muil korf voorziene hond begint nu de jacht op de verschrikte dieren. Een angstig rennen begint. De hazen vluchten in de richting van de poortjes, en de eerste die daarin ontsnapt, wordt als winnaar uit geroepen Zijn nummer wordt aangeslagen, de wedders lachen of trekken lange gezichtenmaar veel tijd blijft hun niet, want spoedig begint weer een nieuwe wed strijd. Zoo worden op één dag meer dan 20 races ge houden en bij eiken wedstrijd worden ook de honden omgewisseld, om aan die jagers niet de kans te gunnen dat ze een bepaalden haas vervolgen. De weddingschappen bij deze races zijn levendig Bij eiken haas worden biljet ten van 25 ct. uitgegeven, die zelfs op de beurs ver handeld kunnen worden. Een ontzettende nacht. Op het aan slangen zeer rijke eiland Martinique, in de Antillen, had onlanps in een gevangenis een vreese- lijk voorval plaats. In de militaire gevangenis te Fort de France was een koloniale soldaat opgesloten wegens een gering vergrijp. Daar de temperatuur drukkend was en de hitte onverdrageljk, liet de dienstdoende sergeant de deur der cel half openstaan. In den nacht speelde zich in die cel een verschrikkelijk tooneel af. Toen de sergeant den volgenden ochtend de cel wiHe binnengaan om met het gewone „opstaan" den gevangene te wek ken, kon hij van ontzetting geen mond opendoen. Hij zag den man op zijn rug onbewegelijk liggen. OP zijn borst lag een reusachtige gele cobra, opgerold, te slapen. Onhoorbaar sloop de sergeant weg in de deuropening en begon te fluiten. Zonder te weten waarom floot hij de „schöne blaue Donau-wals". Bij het fluiten dezer wals lichte de cobra zijn kop op, gleed langzaam van het lichaam van den soldaat op den grond en kroop naar den bak met melk, dien zij dadelijk bemerkt scheen te hebben. Op het oogenblik, dat zij de lange, spitse tong in de melk stak, kwamen tien knuppels tegelijk op het reptiel neer. Het was een prachtig exemplaar en bijna 2 meter lang. De gevangene leefde gelukkig nog, maar was bewus teloos. Later vertelde hij, hoe hij tegen middernacht door een drukkend gevoel op zijn borst wakker werd. Men kan zich zijn schrik voorstellen, toen hij het glad de lichaam van een slang zag en de valsche oogen in de duisternis zag glinsteren. Daar hij begreep, dat een enkele beweging zijn dood was, bleef hij onbeweeglijk liggen. Zoo ging de nacht voorbij, die hem een eeuw toescheen. Toen hij 's ochtends de voetstappen van den sergeant hoorde, verloor hij zijn bewustzijn. De gevangene moest dadelijk in een sanatorium wor den opgenomen; zijn haren waren in deze vreeselijke nachtelijke uren sneeuwwit geworden. Gevangenisleed. Wij hebben reeds vroeger medegedeeld op welk een zonderlinge wijze in Rusland de gevangenen worden behandeld, en de gevangenissen worden behandeld, en de gevangenissen worden overvuld met gestraften en gearresteerden. Het gevolg daarvan kan niet uitblijven. In Kief en Elisawetpol is de helft der gevangenen ziek, en heerscht in de gevangenis epidemische vlek- typhus. In de ziekenzalen van de gevangenis te Kief bevinden zich meer dan 400 typhuslijders. In den loop der maand stierven er 200. De autoriteiten doen niets, om de besmetting te voorkomen of de ziekte te be strijden. Te Pskof zijn niet alleen de leerlingen der land bouwschool gearresteerd, maar ook twee leeraren; om deze heeren gevangen te nemen werden 2 politie-om eieren en 73 man bijeengebracht. Dit geschiedde op 26 Februari; sedert zitten de leeraren, die op grond eener valsche denunciatie gearresteerd werden, opgesloten, zonder dat zij aan eenig verhoor werden onderworpen. Hoewel de gevangenis overvol is, werden in den nacht alle leerlingen van het gymnasium en de burgerschool gearresteerd, omdat een leerling in een vlaag van waanzin een geheimen politie agent doodschoot. De toestand in de gevangenis is ontzettend. De alleen- heerscher in de stad is de gendarmerie officier, en nie mand bekommert zich om deze ergerlijke toestanden, waarbij een ondergeschikte ambtenaar in staat is hon derden slachtoffers te maken, zonder eenigen anderen leidraad dan de grillen van zijn willekeur. Zoo gaat het in tal van plaatsen. Van de Doema verwacht niemand meer iets en een beroep op de re geering blijft onverhoord. Dat is in Rusland de opvatting van vrijheid, in het keizerlijk manifest van 31 October 1905 toegezegd. Sneeuwval. Heel Zwitserland zoo seint de correspondent van de Lokal-Anzeiger uit Zurich is Zaterdagnacht door rampspoedig weèr geteisterd en heeft door ontzaglijken sneeuwval millioenen francs schade geleden. De akkers bieden een schouwspel van verwoesting. Sedert Zater dagavond is onafgebroken natte, zware sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen lag zij Zondag nog 30 en 40 c.M. hoog. Duizenden vruchtboomen liggen allerwegen ver nield op den grond en heele bosschen bestaan enkel nog uit gebogen en gebroken stammen. In de buurt van Luzern en Zug liggen honderden boomen ontworteld of, tot twee meter hoog, gebroken neer. In de wijngaar den ligt de grond vol met jonge loten. De wijnoogst is in sommige streken volslagen vernietigd en de wijn stokken zijn voor jaren bedorven. De druk van de sneeuw heeft in parken en plantsoe nen te Zurich ontzaglijke schade aangericht. Uren lang na middernacht hoorde men het in de oude linden en kastanjes kraken, alsof er slag werd geleverd. Lanen, die tientallen van jaren oud zijn, zien er uit, of er gra naten en kartetsen huisgehouden hebben. Van Zurich uit is de telefoon en de telegraaf in vele richtingen gestoord. Het pak sneeuw op de draden heeft de palen omgeworpen en de draagtoestellen op de daken ontwricht. Er zullen dagen voorbijgaan, voor de verbin dingen hersteld zijn. Men telt tachtig telefoonlijnen, die door de sneeuw verwoest zijn. Uit alle hooggelegen plaatsen meldt men, dat het verkeer op de spoorwegen gestoord is en lawines zijn neergekomen. Er zijn tal van menschen bij gewond. Vanochtend om 4 uur stond de thermometer op 3 gra den Celsius. Sedert 1865 hebben wij zulk een sneeuw- ramp in dit jaargetijde niet beleefd. Een ongeluk. Bij den aanleg van een hoogdruk-waterleiding bij Netstal, in het kanton Glarus, is een ernstig ongeluk gebeurd. Bij een drukking van ongeveer 10 atmosfeer sprong het deksel van een, ruim een meter breede buis, en het water stroomde er uit, met zich voerende men schen, zand, balken en ander materiaal. Drie mannen, onder wie een jonge ingenieur, vonden den dood, en vier werden gewond, van wie één ernstig. Hondsdolheid paniek. De vreeselijke dood van den New-Yorkschen million- nair Marsh, die, zooals men weet, aan hondsdolheid overleed, veroorzaakte te New-York een zware paniek. Vrijdag werden in een der hoofdstraten van Brook- lyn drie personen door een dollen hond gebeten, wat een vreeselijke sensatie onder het publiek veroorzaakte Een sterke afdeeling politie werd onmiddellijk gerequi- reerd, om het dier te dooden De Amerikaansche bladen blazen alarm en eischen drastische maatregelen, om het onheil te bezweren- Er wordt geconstateerd, dat in één jaar tijds te New- York 28 personen aan hondsdolheid zijn overleden. Moer dan 600 dolle honden werden gedurende dien tjjd in den staat New-York afgemaakt. Volgens de bladen loopen er te New-York meer half verwilderde honden rond dan te Konstantinopel, dat er berucht door werd. De publieke opinie eischt een strengere handhaving van de bestaande honden-wetten. Het Instituut Pasteur te New-York werd de laatste dagen bestormd door zenuwachtige personen, die zich verbeeldden met 'n dollen hond in aanraking geweest te zijn. Kalverliefde. Te Upper Rock House Creek, in Kentucky, zijn dezer dagen een jongen van 16 en een meisje van elf met elkaar getrouwd. De kinderen beminden elkander tee- derlijk; en zij weigerden beslist nog langer te wachten. De vader van den bruidegom een ouderling van de plaatselijke kerkgemeente verrichtte zelf de hu welijksvoltrekking. Man en vrouw hebben nu een eigen woning betrokken. Typhns. De typhus-epidemie te Moskou breidt zich uit. Op het oogenblik bedraagt het aantal lijders meer dan 3000. Alle ziekenhuizen zijn propvol; vele zieken liggen zoo maar op den vloer, zelfs in de gangen. Verscheidene hospitalen hebben aan het gemeentebestuur laten weten, dat zij onmogelijk meer zieken kunnen opnemen. Parti culiere huizen zijn thans gehuurd en tot ziekenhuizen ingericht, terwijl de militaire overheid verzocht is ba rakken beschikbaar te stellen. Ook het aantal lijders aan diphtheritis neemt schrikbarend toe. Te Petersburg is het met den algemeenen gezond heidstoestand eveneens zeer slecht gesteld. Daar heer- schen zwarte pokken, diphtheritis, roodvonk en typhus. Volgens ambtelijke statistiek werden de vorige week door infectieziekten 851 personen aangetast, terwijl zich ;in de hospitalen bevonden 6977 mannen en 4913 vrou wen. De geneesheeren vreezen een weder verschijnen der cholera, te meer nog waar de grachten, nachtver blijven, theehuizen en tal van straten in een toestand van ergerlijke vervuiling zich bevinden. Ook een statistiek. Een statisticus een Engelschman heeft uitge rekend, uitgaande van de toeneming van het aantal krankzinnigen in Europa, dat in 2301 de geheele be schaafde wereld uit krankzinnigen zal bestaan. Een Belgisch vakblad merkt op, dat dit geen stoornis zal geven aangezien ieder in de wijze van optreden van zijn naaste, dan de meest natuurlijke zaak ter wereld ziet. Onzen vertegenwoordiger werden de volgende feiten medegedeeld, welke voor het algemeen welzijn gepubliceerd wor den. De heer J. Gons, wonende Turfhaven 24 te Hoorn, meldt ons: Voor het ge bruik uwer Poster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik gedurende vier-en-twintig jaar ontzettend veel geleden aan een nierziekte. Ik had bijna voortdurend een vlijmende pijn in den rug en zjjdende urine was veelal troebel en vuil en liet veel bezinksel achter. Ook had ik veel last van neusbloedingen en duizelingen veeltijds was ik erg vermoeid, loom en afgemat en bij de minste beweging had ik zware zweetingen. Ik heb jaren onder behandeling gestaan van welbekende specialiteiten, maar steeds werd ik onge neeslijk verklaard. Tot mijn geluk hoorde ik spreken van Uwe goede Pillen, welke alom geprezen werden. Ik begon deze dadelijk in te nemen, en kon reeds vijf dagen later een groote verbetering be speuren. Ik gevoelde mij zeer gelukkig en ging door met uw middeleiken dag nam de beterschap toe, de pijn verdween en mijn geheele gestel frischte op. Of schoon ik thans nog niet geheel beter ben, zal ik nog eenige dagen met uw geneesmiddel doorgaan, in het vaste ver trouwen, dan eene algeheele genezing tot stand te brengen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. De ziekte der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde, ter wijl hij met smart in zijn bed woelt en tracht in te slapen, nimmer rustende op den rug, die 's moigens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de echte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, de selfde die de Heer J. Gons gehad heeft. Wjj waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bjj den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k fl.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Gevraagd; goed kunnende melken, om terstond of later in dienst te treden. Zich aan te melden onder letter C, Bureau dezer Courant. Gevraagd: liefst goed kunnende melken, bij L. ROODJE8, 't Wad, Schagen. Kr biedt zich aan: 1*1 11 1 TT f liefst bij éénpersoon of in klein gezin, P.G. Te bevragen onder lett. Z, Bureau Schager Courant. Gevraagd: in de Coöperatieve Zuivelfabriek „Wel gelegen" te Lutjewinkel, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden: Zich te ver voegen aan de Fabriek. Gevraagd: bij JOH. GEUZEBROËK, Mr. Schilder, Anna Paulowna. Direot gevraagd: bij A. BULT, Mr. Slager te 't Zand. Er biedt zich aan: bekend met boerderij en bouwerij, het liefst als BAASENECHT. Br. fr. lett. T, Bureau van dit Blad. Wegens sterfgeval biedt zich aan: EEN NET BURGERMEISJE, als in een klein gezin of bij een bejaarde Dame. Br. lett. A, Bureau dezer courant. is steeds versch verkrijgbaar - gebrand volgens systeem Prof. LIEBIG, heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, bg A. PRINS MEIJER. Te koop: in besten staat. Te bevragen bg N. A. WIJEER, Molenvaart, Anna Paulowna. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: j TE KOOP: De ondergeteekende bericht, dat hij volstrekt duldt op het land, bij hem in gebruik. 30 k 40 pCt. beneden Winkelprijs, waar- v-r/>^/vT a wn n»<tnv holranrlft nmrkvM. 02 S -S ma W s-g-s «5 ac s=3 ^-4 K r ^3 ai <s> ts>C Belangstellenden verzuimen niet, deze nienwmodel Grasmaaimachine te beziohtigen. HF* Nadere inlichtingen en prijzen van deze machine, zoomede van Boby-Hooi80liudder8, Radspoor- en Vorken-Hooischudders, Ransome's en andere Hooiharken worden gaarne verstrekt in de magazijnen van Land bouwwerktuigen en Gereedschappen van Laagzijde B 66, Schagen, bericht hiermede de ontvangst eener groote sorteering der nieuwste uit de bekende Magazijnen der De Hoofdcoupeur der Firma is Donderdags tot maatnemen en passen aanwezig en ook aan huis te ontbieden. Elegante ooupe en prima afwerking in alle opziohten ge garandeerd. PRIJZEN in verhouding tot de kwaliteit BESLIST BILLIJK. 2en FinKsteraag: bg den Heer P. RUIS om prijs en premie in contanten. Daarna met vrij entrée. Verder ter gelegenheid zijner 25-jarige Echtverecniging eene VERRASSING. Jb. HOOGLAND, Belkmerweg, Zgpe. onder bekende merken. AdresMetinsgraoht 12, Alkmaar. (28 Vel 190H,| Solisten: Mevr. W. SECRÈVE-v. Emmiïckhoven (Zang) en de Heeren J. H. 8ECRÈVE (Orgel), uit den Haag. JAN C. MANIFARGES (Viool). Aanvang 's avonds 8 nur. Kaarten en Programma's vooraf bg inteekening, bg den Koster der Kerken 's av. aan het Kerkgebouw verkrijgbaar.

Schager Courant | 1908 | | pagina 7