Gemengd Nieuws. ra*?*-* Binnenlandsch Nieuws. 19-jarigen D. in het oog gehouden. Eenmaal had hy hem zelfs reedsgearresteerd, doch moest hem toen, wegens gebrek aan bewijs, weer loslaten. Daardoor heeft hij zich ecfctei met laten ontmoedigen. Toen Vrydagavonü mej. K. tot de ontdekking was gekomen, dat zij, gaande de Gerard Doustraat naar de Reyer Ansiosiraat, r- "nwardonha/i louoai "W ml van den inktwerper was geworden, naa dat ae milicien D. 'Een zeker voorgevoel van het slachtoffer men reeds aanstonds vormoeden, hier weer de hand in had gehad. had den inspecteur Van Lunsen op het denxbteid ge bracht, dat Zondagmiddag tijdens de muziek 111 het Vondelpark, de inktwerper zijn slag zou trachten te slaan. Daarom begaf hij zich, vergezeld van zijn kame raad, Prinsenga, er heen, en hield den verdaoüte goed in bet oog. Het vermoeden bleek volkomen juist te zyn geweest Op een gegeven moment zag men het jotig- monsch een verdachte beweging in de richting van zijn zak maken. En juist toen hij op het punt stond zijn euveldaad te voltrekken, legde men de hand op zijn schouder en klonk hem tegen,In naam der wet, gij zijt mijn arrestant 1" Onmiddellijk werd hij naar het bureau in de Reyer Anslostraat gebracht en daar aan een verhoor onder worpen. De commissaris der sectie, de heer E. M. Dusser de Barenne, was persoonlijk op het bureau ge komen, om hem het eerste verhoor af te nemen. De beklaagde legde eene volledige bekentenis af en erkende, zich ook schuldig te hebben gemaakt aan de overige gevallen. Hü pleegde zijne euveldaden niet met een spuitje, gelijk vermoed werd. In zijn zak droeg hjj kleine fleschjes. Behendig werd het kurkje er af gepeuterd en met een nobelen zwaai wierp hij het zwarte vocht op het reine kleed van zijn ongelukkig slachtoffer. Op deze wijze was het mogelijk, dat hij zoo lang onontdekt zijn vandalisme heeft kunnen plegen. "Uiterlijk heeft de jongen niets abnormaals. Hy is eenigszins klein van stuk, gelijk de moeste miliciens van het zevende, doch ziet er gezond uit, en toont uiterlijk geen bijzondere zenuwachtige eigenschappen Zijn wandaden kan men op rekening schrijven van een psychisch defect. Hij voelt een enormen aandrang zyn wandaad te bedrijven, doch heeft er oogenblikkelyk, nadat het geschied is, veel spijt van. Met medische hulp zal deze kwaal echter wel te be strijden zy'n. Want ook zyn vader, met wien wy heden een onderhoud hadden, zeide ons, dat zyn zoon steeds zeer normaal was en men niet de geringste afwijking ooit had bespeurd. Van zyn euveldaden was hem natuur lijk niets bekend. Nog kunnen wy meedeelen, dat men alle reden heeft te vermoeden, thans voor goed van den inktwerper verlost te zyn. Want 't is niet wel aan te nemen, dat een tweede abnormaliteit in dit genre in onze stad zou voorkomen. De jonge dames kunnen zich dus W6er rustig tooien in de lichte zomerjaponnetjes, die haar zoo goed staan, zonder dat zy meer behoeven te vreezen, voor eene onaangename ontmoeting. De milicien D. zal thans ter beschikking van den militairen rechter worden gesteld, voor de feiten, door hem tijdens zyn diensttijd bedreven. Over de andere gevallen zal de burgerlijke rechter te beslissen hebben. Dat kan een eigenaardig strafproces worden. Hjj wordt namelijk vervolgd wegens opzettelijke en wederrechte lijke vernieling of beschadiging van eens andermans goed. Volgens art. 350 van het wetboek van strafrecht, bestaat de straf voor dit misdrijf uit een gevangenis straf van ten hoogste 2 jaren en eene geldboete van ten hoogste f300. Hoogstwaarschijnlijk zal men alle feiten beschouwen als een voortgezette handeling, een samenloop van meerdere feiten, die als op zichzelf staande handelingen moeten worden beschouwd. De hoogste straf, die alsdan gtëischt kan worden, is één-derde boven het zwaarste maximum. Doch daarmee behoeft 't nog niet uit tezijn. Immers, 't is zeer wel mogelijk, dat velen der slachtoffers om schadevergoeding aankloppen. Zendingsfeest. Op het twaalfde provinciaal Noordhollandsche Zen- dingsfeest, dat Woensdag 17 Juni a.s. wordt gehouden in het bosch van jhr. P. van Foreest te Heiloo, zal de openingsrede worden uitgesproken door ds. C. J. van Paassen, van Haarlem, en de slotrede door ds. H. J. Hejjnes, van Landsmeer, en zullen over het onderwerp, by hun naam vermeld, spreken: ds. J Adriani van Utrecht, „Wat ik ondervond op een evangelisatietocht door Japan": ds. J. Bergman, van Rotterdam, „Donkere levens, eenige médedeelingen uit de gevangeniscel"; de heer D. R. Bouhujjs, evangelist te Amsterdam, „Het evangelie én onze zeelieden"; ds. J. W. Gunning, zen- dingsdirector te Rotterdam, „Een nieuwe roepstem"; de hr. L. Kupérus, agent van het Java-comitó te Amster dam, „Altjjd goede moed"; ds. G. Posthumus Mejjes, van Zantvoort, „Beginnen van Jerusalem"; ds. Th. Schaiten, van Hoorn, „Onmogelijk, mogelijk"; da. H. A. C. Snethlage, van Hoenderloo, „In onze naaste omge ving". Internationale Zangwedstryd. Zondagavond werd do Internationale Zangwedstrijd, uitgeschreven door de liedertafels „Zanglust" en „De Vereenigde Zangers", in hef Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam voortgezet met de „Afdeeling van uitne mendheid" voor Mannenkoren. Het concert, bijgewoond door den burgemeester, mr. W. F. van Leeuwen, werd weer door een zeer talrijk publiek bezocht. De kampende vereenigingen waren „De stem des Volks", „Kunst na Arbeid" en „Zang en Vriendschap" te Amsterdam; „Venlona" te Venlo en „Orpheus" te Utrecht. Als verplicht koor was opgegeven „Droeve Tjjden", gedicht van G. Antheunis, getoonzet door L. F. Brandts Buys, terwijl elke vereeniging een koor naar keuze zong. Als resultaat van de langdurige overwegingen der jury werd medegedeeld, dat de 1ste prys (zilveren lau werkrans en f 750) met 5 tegen 2 stemmen was toege kend aan „Orpheus", directeur de heer Corn A. Gale- sloot; de 2de (verguld zilveren medaille en f 350) met algemeene stemmen aan „Venlona", dirtcteur de heer Willy Geyr en de 3de prys (verguld zilveren medaille en f 150), bij derde stemming met 4 tegen 3 stommen aan „Kunst na Arbeid", directeur de heer W. F. Eg- gelte. Een goeie baas Men schrijft uit Utrecht: De vele wandelaars langs de Singelgracht, ter hoogte van den Sterrentoren, waren Zondagmiddag getuigen van een aardig voorval. Toen -de heer W. zjjn beide honden in den Singel liet zwemmen, bemerkte hij dat zjjn Hollandsche herdershond, juist in het midden van den Singel aan het zinken was. Hy bedacht zich niet lang, doch Adderbeet. Naar aanleiding van het geval van adderbeot met doodelyken afloop onder Dwingclo, schrijft prof. dr. H. W. Middendorp in de Assér Crt. het volgende Ook in de bosschen en velden in de omstreken van Steenwjjk komen vele adders voor Indertijd, toen ik daar nog praktiseerde, waren adderboten in den zomer ■T' i 1 J u "foiriit ik 'waarschuwde de bet.rokk.6nen e.a. en herfst talryk. Ik wtuuscnu gQed ult t0 om zui zoodra zij OU ItfllOllj UV. gen .of te laten uitzuigen en onmiddellijk weer uit te spuwen, zoo mogelijk met water en wat azijnhet wondje als het reeds gesloten was, met een in het vuurgehou- of naald vooraf weer open te maken, daarna met azijn en water en een linnen den uit mesje te wasschen doekje De Duitsche expresstrein, die Brussel verlaat te 6 uur 3, om te 8 uur 59 te Herbestal a-.in te komen, was juist do statie van Chainaye voorby gereden en gekomen aan gezegd wisselspoor. De naald voorby rijdend, zag men, dat, men weet niet hoe, de laatste waggon de baan van Hervé opreed. Zy sprong uit de rails, raakte dwars over den weg, en botste tegen de Saxbycabien, die zy geheel afbrak. Vijf reizigers werden gekwetst, 2 aan hot hoofd, en zoo erg, dat huil leven in gevaar is. Ouder de gewetsten zyn een jongeling en eene dame van Duitsche nationaliteit. De gekwetsten zyn, na eerste verzorging, Boiersch gasthuis te Luik gebracht. in het wasscueii üioi daarmede bezwachteld er op te houden en heb nimmer kwade gevolgen daarvan gezien. Zoo geschiedde ook by miltvuurbeten door muggen en in geval van beweerde hondsdolheid met kleine opper vlakkige beetwondengrootere gescheurde werden be hoorlijk opengelegd en met azijn of chloorwater ver bonden carbol was toen nog niet in gebruik en steeds mét goed gevolg. Onweer. By het onweder van Dinsdagmorgen in de vroegte, werden opn de Hazedwarsdyk ouder Petten een vyf; al telegraafpalen aan splinters geslagen, - Winkel. De beer Ds. C. Ph. T. Abb--n, predikant te Zweeloo, heeft het beroep by de Ned. Herv. gemeente te Winkel aangenomen. Oude Miedorp. Te Zijdewind zal binnen kort, voor rekening van D. Veken, vroeger slager te Wognum, een nieuwe slagerij worden gebouwd. Het terrein tegenover en van P. Bruin is daarvoor aangekocht. Vergiftiging. Zaterdagmiddag, na het gebruik van het middagmaal, deed zich in het gezin van De Rwohehde aan de Spoorwegstraat te Arnhem, een geval van vergiftiging voor. Het geheele gezin, man, vrouw en twee kinderen werden na het gebruik van soep, die sedert Donderdag Zaterdagochtend is de D trein van Ostende naar Keulen Ly Chênée ontspoord, vormoedolyk tengevolge van ver kt-erden wisselstand. Het voorlaatste rijtuig werd tegen een stootblok geworpen en brak middendoor, waarbij ook nog een gashouder ontploite. Drie personen zyn gedood, een groot aantal anderen meer of minder zwaar gewond. Voor de vreemdelingen. De politieprofect te Parijs heeft, rekening houdende met het gestadig toenemende vreemdelingenbezoek, een aantai politieagenten-tolsen aangesteld. Een goelroode band om den arm onderscheidt deze agenten van hun collega's, die in het gewoel van de boulevards en straten den jverkeerstroom met een witten staf regelen. Een metalen schild met het opschrift „interprête" is aan den band bevestigd en daaronder is de aanwijzing aange bracht, welke taal de tolk beheerscht. Voorloopig heeft verlaten. Maar daarna is zij niet meer gezien. Allerlei geruchten gingen Zaterdagavond in Islington rond, dat een man met hot meisje was gezien. Maar zekerheid kon de politie daaromtrent nog niet krijgen lin 'het is ook een mysterie, waar de onbekende 's nachts met het doode kind is geweest Op slraal kan hij daar mee niet geloopon hebben, want dan ware hij wel door agenten aangehouden, hen afgelegen zandkuil js er in die buurt niet. Mogelijk hield hij liet slachtoffer in zijn woning of in een in aanbouw zijnd huis \ei- terwijl het zeker schijnt, dat hij 's morgens Angel in Islington naar Elephant- digo te behouden, soep, alsmede beslag. geëmailleerd pannetje was bewaard, we0fe kwam zy een Amerikaan, j.i. m ernstig ongesteld. Door spoedig ingeroepen geneeskun- hulp, hoopt men het gezin nog in 't leven UI at/Uk; men vier politieagenten-tolken aangesteld voor de Spaan- sche, 16 voor de Engelscbe en 5 voor de Duitsche taal. Slim en slecht. Een inwoner van Frasnes'lez Duissenal, de heer M. N., is het slachtoffer geworden van oen diefstal gepleegd in zonderlinge omstandigheden. M. N. was getrouwd geweest met eene weduwe, welke eene dochter had; deze laatste was naar Amerika vertrokken. Verleden terug naar België, in gezelschap van borgen, met den tube van and-Castle reed. 'V De lavatoryman verklaarde, dal de onbikende er, behoudens zijn zenuwachtigheid, normaal uitzag. Maar de monsterachtige daad is blijkbaar het wcik van eeq waanzinnige. Moordlust is geen verklaring van de wijze, waarop het arme kind werd toegetakeld, liet omsjouwen mei hel lijkje, wijst ook op zinneloosheid. Dergelijke individuen zijn gewoonlijk het gevaarlijkst en, volgens deskundigen, het moeilijkst op te sporen. En de moe ders van Islington verkeeren thans in groeten angst voor hunne kinderen, die zij niet ver van huis durven sturen. Ken mooi vak De Berlynsctae correspondent van de Daily Mail meldt, dat geheimraad professor Miethe, van de technische hoo- geschool te Charlottenburg, een nieuwe uuthode (heelt gevonden, om langs kunstmatigen weg kostbare steenen als saffieren, robynen smaragden van elke gewenschte maat en vorm te maken. De steenen zouden zeer zui ver en niet te onderscheiden zjjn van de natuurlyko steenen Een Russische groothertogin heeft al een be stelling van gele saffieren van 40 karaat gedaan. Mieihe heeft ook een verbeterde methode bedacht om den zeld- zamen steen alexandriot te maken, die in Rusland slechts in kleine hoeveelheden wordt gevonden. De kosten van voortbrenging zyn maar van 6 tot 9 gulden per karaat. Prof. Miethe zoekt ook sedert lang naar een methode, om kunstmatige diamanten te maken. Het faillissement van liet spiritisme. De heeren Gustave Lebon te Parys, Prins Roland Bo De politie nam pan, overgebleven de uitwerpselen van de lyders, in dien zy uitgaf voor haar echtgenoot j naparta, lid der Academie van Wetenschappen en dr en die, beweerde zy, verbonden was aan den politiedienst i Darieu hebben een prijs van 2000 fr. beschik baar'oost el ri Het koppel diende eene klaebt in tegen Te Zandt (Gr.) is het gezin van M. Herderjdoor het gebruik van melk afkomstig van een geit, die vergif tigd was ongesteld geworden. Een kind van 2 jaar is overleden. liet bt richt komt uit Amerika. Een Californische dame, mevrouw C. E. Calhoun, maakt bekend dat zy er in is geslaagd, het middel te gezocht en ontdekken om naar keuze teweeg te brengen, dat kin- deren worden geboren van een bepaald geslacht. De t dame die zich reeds 36 jaar bezig houdt met de be-1 studeering van dit vraagstuk, beweert eenvoudig, de fundamenteel© wet te hebben ontdekt, welke de sekse den stiefvader van het meisje en beschuldigde hem van zulke erge feiten, dat het parket niet aarzelde hem te doen aanhouden. Terwyl men den ongelukkige tusschen de gendarmen naar Doornik overbracht en hem in het gevang opsloot deden de Amerikaan en zijne gezellin de woning van den stiefvader leegplunderenal het zilverwerk en al wat waarde had werd gerooid het koppel nam er de vlucht mede naar Frankrijk. Toen het parket die feiten vernam, werd de aange houdene in vryheid gesteldde man kon naar zyne i ledige woning torugkeeren. Het diovenkoppel werd op- voor het medium, dat in staat zou blijken, op klaar lichten dag een voorwerp, dat op een tafel geplaatst was, zonder er aan te komen op te lichten. Lebon ontving duizenden brieven met de meest eigen aardige verhalen „alle waar gebeurd", doch 5 candidaien slechts boden zich voor de proef aan. Op het afgespro ken uur kwamen er slechts twee. Nadat men alles had afgesproken en het eens was geworden over de voor- waardon, beloofden zij terug te zullen keuren. Tot nog too wachten de drie heeren tevergeefs. De wedstrijd is gesloten. Ken treinongeluk. Milaan, 31 Mei. Een tram van Lodi naar Trevigleo is sprong zyn hond na en bracht hem op het j van Chineesche koelies Depaalt. Proeven met vruchten en planten gaven haar den sleutel van het raadsel in handen. Latere proeven by 't fokken van vee bevestigdon hare opvattingen. Op het oogenblik worden proeven gonomen met menschen. D. w. z. mevr. Calhoun heeft eenige gezinnen (de namen worden geheim gehouden) bereid gevonden, tot het nemen van proeven betroffonde de seksebopa- ling van hun eventueel© kinderen. Er is hier enkel sprake van een eenvoudige natuur wet, welke echter tot dusver aan de waarneming van de mannen der wetenschap is ontsnapt. Wy doelen het bovenstaande voorloopig enkel curiosi- teitshalve mee. Het bericht is door ons ontleend aan de Londensche Daily Mail, hetgoen de betrouwbaarheid ervan niet bepaald verhoogt. Een opzienbarende moord. Steinheil, een Fransch schilder, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in zyn woning te Parijs vermoord door inbrekers. Eveneens is vermoord de schoonmoeder van Steinheil, mevrouw Japy, die by haar schoonzoon in huis woonde. De dieven hebben 8500 fraik aan geld meegenomen en al wat zij aan kostbaarheden hebben kunnen vinden. Er wordt vermoed, dat de misdadiger iemand is, die vroeger als model gezeten heeft voor Steinheil. Deze persoon, m.-t de gewoonten van het huisgezin vertrouwd, heeft zeker gedacht, dat er nie mand thuis zou zyn, daar de familie Zaterdags ge woonlijk naar buiten gaat. Vermoedelijk heeft hij gemeend met zyn kornuiten in oen leeg huis te komen en had hy niet ingebroken met het plan, de familie om het leven te brengen. Toen de dieven do bewoners thuis vonden, hebben zy naar bevind van omstandig heden gehandeld. De justitie heeft kostbare aanwijzingen in de mede- deelingen van mevrouw Steinheil. Do inbrekers zyn het eerst in de kamer van mevrouw gekomen. Mevrouw Steinheil heeft aan Leydet, den rechter van instructie, ongeveer aldus verteld, wat zy ondervonden heeftIk ben verrast, terwijl ik diep in slaap was, door drie mannen en een vrouw, die zich op my wierpen. Terwyl de een mij met een revolver dreigde, bonden de ande ren my vast aan de stijlen van het bed. Een van de moordenaars, die mij voor de dochter van Steinheil aanzag, zeide: Je vader heeft verleden maand schilde rijen ten toon gesteld in zyn huis en schilderyen ver kocht dat is zoo en waar is het geld Ik duidde een lade aan in een meubel van mijn kamer. Intusschen keek de vrouw mij aan en riep de mannen toe: Maak haar toch dood. Waarom zou je haar sparen Ondanks mijn angst, trof my die stem en toen ik naar die vrouw keek, meende ik in haar een vroeger model van mijn man te herkennen. Mevrouw Steinheil is niet gevaarlijk gewond. Wel is haar zenuwgestel geschokt. De politie is eenige uren na het misdrijf gewaarschuwd door de dienstboden, binnengekomen. Mevrouw Steinheil lag toen gebonden, met een touw om den hals getrokken en een prop watten in den mond. De heer Steinheil en zyn schoonmoeder zyn beiden door de dieven geworgd. De familie Steinheil bewoonde een huis in een dood- loopende zy straat van de rue de Vaugirard, een buurt, die '8 nachts volstrekt niet verlaten is, want er zyn werkplaatsen, o.a. een drukkerij vlak bij het huis, waar geregeld 's nachts gewerkt wordt. Steinheil heeft veel portretten geschilderd, o.a. het portret van Felix Faure. Vreemde mauiereu. Het is bekend, hoe streng de immigratiewetgeving van de Vereenigde Staten waakt tegen het binnenkomen Toch trachten voortdurend Chi- t j ^v„ vtULU caix jljvui uuui i;u» iglW ÏO te Riiseï aangehouden; beiden zullen uitge-by Monastero in een rafy'n gevallen. De wagenbestuur der werd gedood. Van de passagiers werden 25 gewond, van wie 8 ernstig. Aanvaringen. Dover, 31 Mei. De stoomboot „Bermeo" van Bilbao, van Rotterdam naar Barry, en de Engelsche stoomboot „Queenswood", van een golfhaven naar Hamburg, kwa men hier des avonds binnen. Zy waren in den mist in aanvaring gekomen ongeveer twee mijlen van Dover en hadden beide zware averij. De „Loanda" van de Elster-Dempstor ondorneming kwam met een onbekende Spaansche stoomboot ter hoogte van de Goodwins in aanvaring. De „Loanda" zonk onmiddellijk, daar zy in het ruim was getroffen. De bemanning werd gered. Verbod van corsetdragen. Zooals vroeger reeds in Saksen 't geval was, heeft nu ook in Baden de schoolautoriteit het dragen van een corset gedurende hot gymnastiek onderricht verboden Bepaalde kleederen van bepaald snit en van bepaalde kleur zijn zijns inziens niet noodig, maar wel moet er op gelet worden, dat de tijdens 't gymnastiek doen gedragen kleeren aan eischon, die noch gezondheid, noch fatsoen kwetsen voldoen. Achteruitgang. In 1906 bleek, dat in Zwitserland niet eens de helft van het aantal recruten geschikt was voor dienst. Som mige boerendorpen leverden zelfs geen 30 goede recruten op. Velen waren geestelijk minderwaardig. Duidelijke stompzinnigheid werd bij 13% van de lande lijke jongelieden en by 5.6 der stedelingen waarge nomen. Dit is deels te verklaren door den trek dor eenigszins iutelligenten naar de steden, deels door het misbruik van alcohol en koffie by de boerenkinderen. Onder 78 soldaten van 20 - 30 jaren, die zich wegens gebreken, by de commissie hadden aangemeld, moesten 10 wegens chronisch alcoholisme worden ontslagen. („Moleschott".) Een nieuw luchtschip. Een Engelschman, dr. M. B. Boyd, beweert een be stuurbaar luchtschip te hebben uitgedacht dat zich met een snelheid van 80 mijlen per uur kan voortbewegen en 100 tons gewicht kan medevoeren. Het toestel is een combinatie van een luchtschip en n aeroplane. Dank zy de uitvinding door dr. Boyd van een nieuwe ontplofbare stof, kan het motoren krij gen van zeer gering gewicht en niettemin van 1000 paardekracht. Het proefvaartuig zal over een maand of vier gereed zyn voor den eersten tocht. Heval De ontmoeting van den Engolschen Koning en Russischen Tsaar, zal dezen zomer te Reval plaats hebben. En Raval komt eensklaps naar voren en vraagt om aandacht Het is het westelijkste punt van het onmetelijke Russische rjjkeen heuvel, een stadje van zooveel huizon, dat is Reval. Het is niettemin de hoofdstad van Esthland, en omdat het aan den ingang ligt van de golf van Finland is er een belangrijke maritieme haven aangelegd en is het als zoodanig een van de voornaamste stations van de Russische vicot. droge. Aan belangstelling van het publiek was natuur lijk geen gebrek. Treurig. Te Velp by Arnhem is de ongeveer 65-jarige wed. neesche arbeiders het beloofde land binnen te dringen. Om de waakzaamheid der immigratie-beambten te ver schalken, nemen deze koelies hun toevlucht tot de meest gedurfde kunstgrepen. -- -« Dezer dagen is te Washington bericht ontvangen van Gryssen met een brandende lamp van de trap gevallen. een jmmjgratie beambte te El Paso (Texas), dat 12 Chi- Haar kleeren brandende kroop zy door een raam naar neezen jn kisten per spoor uit Mexico naar een stad buiten en riep om hulp. De metselaar B., die naast binnen de Vereenigde Staten waren verzonden. Maar haar woont, snelde toe en doofde de vlammen, waarbij door verzuim waren er geen luchtgaten in de kisten hy zelf brandwonden aan de beenen kreeg. De vrouw aangebracht; en bij opening op de plaats van aankomst was over het geheele lichaam met brandwonden bedekt, bleken alle 12 gesmokkelde mannen te zyn gestikt. Een moord „ss~hl.n SL.hft .n lt. -iin Ln lUton,ien alle kleeren waren van haar lichaam en het haar van HnnrtffAliikn r»mn moet kort eeleden ziin voorgevallen 1 IOOi8®wasst nen scheen te zijn. En dooi dien het hoofd gebrand Zii werd dadeliik naar het zieken soortgeiyxi ramp moet xorc geieaen zyn oorg al e i- zand uit den losgew ikke den deken rolde, denkt men, net nooid geerand. zy werd dadelyk naar het zieken- chineezen die op clandestiene wyze naar de Vereenigde het M iu kui, begravttn werd Staten wilden gebracht worden^ verstopten zich in een De lavalürvnum had den SnbekeiKie, die er a,s een koelruim van een vleeschboot. Toen zy werden ontdekt,timmcrinaiis^necht uitza„ güod o^nomon en wist van waren zy doodgevroren. hem oen goed signalement te geven, waarmede detec- minder-gebruikelijke wijze verzonden landgenooton aan het station van aankomst in ontvangst weten te ne men, zonder dat het de aandacht trekt der autoriteiten. leverd worden. Onweer. Wederom komen uit België berichten van verwoestin gen door het weder aangericht: tharis heeft Luik de woede der elementen moeten trotsoeren; Zaterdag brak er boven de stad een onweder los, zoo hevig als in tijden niet is voorgekomen. Binnen tien minuten was de halve stad ondergeloo- pen door een soort rivier, die van de omliggende hoog ten zich door de stad een weg baande en boomen en wagens meesleurde; het water stroomde de kelders en eerste verdiepingen binnen, zoodat de menschen vluch ten moesten. Reusachtige schade werd aangericht; de koopwaren in ongeveer 400 magazijnen zyn bedorven; in sommige huizen stond het water IJ M. hoog. In de rue del'Aca- démio scheelde het weinig of een heele begrafenisstoet was door het schuimende water meegesleurd. Dat was noodig. De Parijsche rechtbank heeft uitspraak gedaan ineen zaak, welke voor geneesheeren en werkgevers in Frankri k belangwekkoi d is. Zekeren Dr. Bresson is voor den tijd van vyf jaar de uitoefening van zijn beroep ontzegd, met veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van f 240, wegens afzetterij in overleg met een werkman. Deze had, bij een timmer mansbaas arbeidende, den duim bezeerd en op getuig schrift van eenen Dr. Jullion van de „Onderlinge kas van industrie en bouwvak" een toelage ontvangen van f 16.80. Drie dagen latt-r ging hy naar Dr. Bresson, die hem zes weken lang de hand masseerde of heette te masseeren, en hem euidetyk ontsloeg met een getuig schrift, verklarende dat hij weer aan 't werk konde gaan. Op dit getuigschrift ontving de man een nieuwe toe lage van ongeveer f 48, zyn halve loon over 36 dagen. Hy vond werk by een anderen baas en drie dagen later was zijn duim opnieuw bezeerd. Hy ging naar een derden dokter, die hem zes dagen later een getuigschrift gaf van genezen te zy nderde toelage ten bedrage van zooveel dagen half Joon. Drie dagen later weer naar Bressonveertien dagen massage; vierde toelage van ruim f43 Kortom, tusschen 11 Sept. en 8 Oct. kreeg de werkman al die toelagen en diende Bresson twee maal een behoorlijke rekening in by de Onderlinge kas. Het bestuur dezor laatste ontdekte de zweudelary en procedeerde. De werkman heeft nu voor zyn deel 6 maanden ge vangenisstraf en f 12 boete. Keu huiveringwekkende ontdekking. De moeders der Noord-Loi idensche gemeente islington zijn Lp (doodsangst voor hun schoolgaande kinderen, door een misdaad, die duet denken aan de jongste kindermoorden van Berlijn en aan de geheimzinnige gruwelen, jaren geleden in WJiitechapel door „Jack Lhe Ripper'' gepleegd. Zaterdagmorgen verscheen in een der ondergrond- sche privaten bij Elepliant-and-Castle, een druk kruis punt der Zuid-Londcnsche gemeente >>outhwark, een werkman van omstreeks 30 jaar. die de aandacht van den lavatory-bediende trok. Hij was namelijk zeer zenuwachtig en hijgde onder een groot pak, waarmede hij een closet binnenging. De bewaarder werd een minuut ol tien bezig gehouden en toen hij weer aan den onbekenden man dacht was deze verdwenen, met liChlerlating van zijn pak. Dit vond de bediende achter de deur, toen hij die opende. Het zware pak opnemende, en naar zijn wacht kamertje brengende, voelde hij daarin iets weeks, wat hem deed denken aan een groot stuk vleesch, door den onbekende wellicht in Earriiigdonstreet gekocht. Arg waan kwam niet dadelijk in hem op. Hij dacht dat de man wel om he} pak zou komen. Maar toen dit na korten tijd niet gebeurde, rezen zijn kwade vermoe dens. En om zich van den inhoud te vergewissen, sneed hij het nieuwe touw door, opende aan een kant de vouwen van het pakpapier en zag, tot zijn ontzet ting, daaruit een bleek kinderhandje komen. Alvorens het pak verder te openen, riep hij de politie er bij, die in een deken gewikkeld vond het naakte lijkje van een jong meisje, het hoofd bijna van het lichaïim gesneden, niet kerven van oen blijkbaar stomp voorwerp, de borst .eveneens gekerfd en eenige tanden i uit den mond missend. Een stuk onderkleeding was rond hoofd en hals gewikkeld, maar verder was het lijkje naakt. Weinig bloed zat er aan, zoodat het na een voornaamste stations van Reval was een der Hansastedeuhel heeft zyn dagen bloei gekend, en vroeger heette bet er een elyseum een hemel voor de geestelijkheid, een huis vervoerdhaar toestand is zeer zorgelijk. Beestachtig. Men schrijft aan het N. v. d. D. „Te Diepenheim (Overijsel) .werd dezer dagen eene bruiloft gevierd. „Tydens het feest bezweek plotseling een der gasten. Deze werd ter zijde in een schuur gelegd. „Een onweder kwam op en felle bliksemschichten verlichtten spookachtig het feestterrein, terwyl het ge rommel van den donder er overheen rolde. Inmiddels werd de feestmuziek voortgezet en lustig vierde men verder feest onder zang en dans. „Toen er onder den invloed van Bacchus een der gasten ter aarde zeeg, werd deze by den doode onder lak gebracht. vingen, maar Nu had de Spoorwegongelukken. In België heeft Zondagochtend weder een spoorweg ongeluk plaats gehad. Het „Hbld. van Antwerpen" meldt hieromtrent het volgende Een erg ongeluk is Maandag voorgevallen te 8J uur, op 500 meters afstand van de statie van Chainaye, aan het wisselspoor der lijnen op Verviers en Hervé. Rot heden zonder resultaat, politie van Islington juist een beschrij ving aan alle bureaux gezonden, van een aldaar sedert den vorigen dag vermist zevenjarig meisje. Die beschrij ving klopte in vele opzichten met het lijkje dal dezen tuindag dan ook door den vader herkend werd. liet meisje, een aardig, vroolijk, aanvallig kind, was Vrijdag oni twee uur met een broertje gegaan naar een Roomsch-Katholieke school, die zij bezochten. Beide ouders zagen de kinderen de deur uitgaat). Zij was 's middags op school geweest en had die om vier uur van voor den adel, goudmijn voor den vreemdeling, maar een hel voor <le bewoners zeiven. Het is in hoofdzaak Duitsch gebleven, zooals de meos- te Russischa Baltisohe provincies. Doch men hoort er behalve Duitsch en Russisch, ook Zweedsch, Lithausrh, en nog wel een half dozyn noordelijke talen spreken. In 1710 weid Reval door Peter den Groote ingenomen. 5 Jaar gehongerd. Succi, (scLuilnaam van Armand Petit) die indertijd een aardigen stuiver met openbaar hongerlijden ver diende, is, „daar hy tegenwoordig met hongeren den kost niet meer verdienen kon", te Nanterre verpleger in een hospitaal geworden. Hy is nu omtient 40 jaar In 't geheel heeft hy vyf jaren van zyn leven zonder eten doorgebracht. De vergeten arrestant. Voor de Utrechtsehe Rechtbank werd Maandag be handeld de zaak van den veldwachter C. van der VILst te Maarsen, beklaagd van vrijheidsberooving van G. Scheepers. Zooals bekend liad Scheepers aan tt Vlist nachtlogies gevraagd eu hoeft deze hem schafl in het arrestantenlokaal te Maarssen. vlist ir-n' MÜa' Mm Van der dal ver- Van der .tiuui oaviL vtiii UCI Vlist vergat echter Scheepers den volgenden dag weer in vrijheid te stellen, zoodat deze van den avond van >1 Maart tot den avond van 2 April opgesloten bleef. Door luidkeels roepen wist Scheepers eindelijk de aan dacht op zich te vestigen en werd hij uit zijn gevangen schap verlost. Twee getuigen waren gedagvaard- liet O. M. eischte tegen Van der Vlist nn orniul vnri m-i van 283 Wetboek I der Vlist op grond van art. Strafrecht een hechtenis .van 21 dagen. De verdediger, mr. Bilderdijk, pleitte clementie, subsidiair oplegging eener geldboete. Uitspraak Zaterdag 6 Juni.

Schager Courant | 1908 | | pagina 6