LAAR D1 - SCHAGEN. Zondag 11 Juni a.s„ van een zwarte HOND. VOEDING OER HUISDIEREN een HA ECHT, te Valkoog Muziekhandel. Afslagmarkten im in I. F. STOEL k 2001 Alkmaar. Het verraderlijke Negatief. Jan Karei Petrus, Groentenvereeniging „WINKEL TRAPMAN Co., Fabriek HERTZ WOLFF, te HASSELT ADVERTENTIEN. T. Boer, 8. B0ÏÏR-3mit. Anna Paulowna, 5 Juni 1908. Eenige en algemeene kennisgeving. Terstond gevraagd bij 8. VEIRMAN, Kaasmaker te Winkel. LEVERING VAN Maart je Bakker, Donderdag 25 Juni '08, M. Louw, P. Kaan Cz. Wieringen, 11 Juni 1908. van Aardappelen, Fruit, Boomvruchten enz. Vrijdag 19 Juni 1908. VERLOREN Laan D 4, Schagen. Aan komen loopen Agent F. J. KLUFT, Alkmaar. tw - een zeer nauwkeurig onderzoek onderworpen. Het bleek toen, dat er eenige diepe wonden bij den schouder en dat er sporen van nagels in den hals zaten. Mevrouw Bemy, echtgenoote van den overledene, kwam, gewaar schuwd, van haar villa oven buiten Parijs, en ontdekte aanstonds, dat er uit de kasten een vrij groote som aan goud geld en een belangrijk bedrag aan juweelen gestolen was. Alles wijst op een moord uit hebzucht. Hoe de die ven het huis binnengekomen zijn, is volstrekt nog niet na te gaan, terwijl er evenmin eenige aanwijzing is dat iemauu van het dienstpersoneel de daad zou hebben bedreven. Het eerste onderzoek wekt het vermoeden dat het misdrijf bedreven is tusschen elf en twaalf uur. Er is in de dessertkamer een opengetrokken wijnflesch met drie gebruikte glazen gevonden. Het ontbreekt den Parijschen rechercheurs niet aan be- langwekkenden arbeid. Een eigenaardige krokodillenjacht. Een eenigszins vreemd en zenuwprikkelend avontuur, schrijft de Singapore Free Press, overkwam den heer P., die tijdens de Paaschdagen in het distriet Seletar, op' de vogeljacht was. Terwijl hij bezig was naar een duif te zoeken, die hij geschoten had en die in een dicht begroeide plek gevallen was, op ongeveer 300 meters atstand van de rivier, stond hij plotseling voor een grooten hcop, ter hoogte van drie voet, bestaande uit modder, droge bladeren eu takjes. De Maleier, die hem vergezelde, verklaarde onmiddellijk dat het een krokodillen-nest was. Bij nader onderzoek bleek dat zoo te zijn, want de aarde aan den bovenkant verwij derende. zag hij 32 groote ovale eieren liggen. Daar de heer P. nog slechts één patroon mei loopers had en overigens jiiets dan patronen met hagel 110. 5 geladen, was het wel met een eenigszins beklemd hart, dat naar de eigenaresse en legster der eieren werd uitgekeken, die maar al te spoedig in de nabij- lieid slapende gevonden werd. In het dichte kreupel hout was het echter niet mogelijk, te zien waar kop of staart van het dier Lagen. De heer P. sloop dus zoo dichtbij als mogelijk was en laste heide loopen van zijn geweer tegelijk op een blootliggend deel van de krokodil. Zooals later bleek, trof hij het dier achter den rechterschouder. De uitwerking van het dubbele schot was werkelijk schrikwekkend. Het monster sloeg met haar staart alles in hare nabijheid tegen den grond en schoot daarop door het bosch vooruit in de richting der zee. Langs een omweg bereikten de jagers de plek aan den rand van het bosch, waar zij verwachtten dat zij te voor schijn zou komen en zagen, toen zij er aankwamen, het dier met wijd geopenden bek op zich afkomen. Bij wijze van verwelkoming loste de heer Pbeide loopen tegelijk in haar keel, wat tengevolge had, dat zij zich omdraaide en weer het bosch inliep. Zij scheen zwaar gekwetst en vluchtte zoo langzaam, dat het geen moeite kostte, haar te vervolgen en met nog *- af te maken. Deze jacht kan als verwonderlijk goed afj beschouwd worden, daar het dier een lengte had van meer dan acht voet en wijfjeskrokodillen in de periode van het eierenleggem bijzonder gevaarlijk zijn. Een vrouw Voor de strafkamer te Freiberg heeft eergisteren en gisteren zekere Grete Beier, een burgemeestersdochter uit Brand, terechtgestaan. Zij heeft vooral een treurige vermaardheid gekregen door den moord op haren ver loofde Pressler, maar heeft nog veel meer op haren kerfstok. Nadat zij een testament van dezen te haren gunste vervalscht had, schoot zij hem dood. om zijn geld machtig te worden. Toen zij Pressler op een goeden dag bezocht, zeide zij hem, dat zij iets voor hem liad meegebracht. Hij moest de oogen sluiten en den mond openhouden, en nadat de geen kwaad ver moedende man daaraan gevolg had gegeven, kreeg hij het doodelijke schot. Eergisteren diende het eerste geding tegen haai- wegens zekere misdadige praktijken. Als medeplichtige stond een vrouw terecht, die haar verboden hulp had verleend en haar, door koppelarij, in staat had gesteld haren eigenlijken minnaar, zekeren Merker, te ontmoeten. Grete Beier werd eergisteren tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Haar medeplichtige kreeg een jaar en 8 maanden. Gisteren heeft Grete nog voor andere dingen, die haar ten laste gelegd waren, vijf jaar tuchthuisstraf, "haar helpster negen maanden gevangenisstraf en haar min naar Merkel- 4 maanden gevangenisstraf gekregen. De akte van beschuldiging vermelddevalschheid in een authentieke akte, diefstal ten nadeele van een armvoogd en aanstichting tot moord op een vrouw. Nu moet het prooes wegens den moord op Pressler nog voor komen. De behandeling der Polen in Rusland De veldkrijgsraad te Warschau heeft in twee weken 24 politieke processen behandeld, waarin 38 personen aangeklaagd zijn wegens politieke vergrijpen, allen voor gevallen in de jaren 1905, 1906 en 1907, en van be trekkelijk weinig beteekenis, onrijpe plannen voor aan slagen, verzet legen de politie enz. De ambtenaar van het Openbaai- Ministerie kent maar één eisch: den strop. Op 30 Mei werden 16 personen tot den strop veroordeeld. Verzoeken om cassatie worden door den gouverneur-generaal van Polen niet eens naar Peters- uurg doorgezonden, maai- eenvoudig met een weigering afgedaan, riet recht van verdediging is volkomen illu soir, daar de advocaten slechts enkele uren krijgen, om de stukken in te zien. De dagvaarding van getuigen a décharge wordt eenvoudig oimoodig geacht. Een der ter dood veroordeelden wegens gevaarlijke politieke woe lingen is een 16-jarig dienstmeisje, dat lezen noch schrij ven kan. Door zulke bloedige vonnissen wordt wel de rust verzekerd in Polen, maar het is de rust van een kerk hof. Doch onder het volk heerscht groote verbittering, die zich wel uiten zal, wanneer de gelegenheid zien maar voordoet. Verschrikkelijk. Een verschrikkelijk ongeluk heeft om zes uur giste renmorgen plaats gehad in mijnput Ivoz, behoorende tot de kolenmijn Ougree-Moriliaye te Seraing in België. Deze mijnput is sinds 18 jaar ondeigetoopen en deswege verlaten. Om echter in de andere mijnen regelmatig te kunnen werken, Wordt iederen dag water uit den put Ivoz gepompt Gisterenmorgen hadden 3 arbeiders in de kooi plaats genomen, toen de kabel brak en de ophaalkooi op uen bodem van den mijnput neerplofte^ waar 15 meter water staat Alle hoop, 0111 de drie mijnwerkers levend terug te vinden, is opgegeven. Tsaar en Koning. Beval, 9 Juni. Hedenmorgen had op de reede van Beval de ontmoeting tusschen koning Edward van En geland en Tsaar Nikolaas van Rusland plaats. Door B. RICK. Pikzwbrt was de donkere kamer, met niets dan een rood lichtje uit de gleuf der lamp, en twee zwarte silhouetten, de hoofden van een man en eene vrouw, scherp daartegen afstekend. De ééne silhouette was van een jong meisje de andere van een niet meer jongen man. Zij beiden waren bezig met in de donkere kamer eenige photografische opnamen te ontwikkelen. „Het is erg lief van je, Alfred,'' zeide het meisje, „dat je je middag ex aan gegeven hebt om mij te komen 'helpen." „Ik zou mijn leven willen geven om je te helpen! was het antwoord van den man in den grond van zijn hart. Maar zulke gevoelens spreekt men liever niet uit. Hij zeide dus enkel: „Wel, dit is niets, May.... Er zijn immers nog meer platen daar in de kast?' „May was wel een passende naam voor de bloeiende en blonde één-en-twintigjarige, die zonneschijn had ge bracht inneen neen! toch niet nog in de Decem- ber-maand van zijn leven. Een man van acht-en-veertig staat pas in de September-maand of hoogstens in de October-maand er van. Maar in het jaar is slechts één Mei. „Zou je niet denken dat het nu genoeg is?" vroeg zij aarzelend. „Och wij konden nu de heele partij wel ontwikkelen. De ongeiukkigen zijn Tiaar alle waarschijnlijkheid in ?lu ,vJ'e fr eelllnaal aan bezig zijn, zeide hij en hij het water omgekomen. haalde de overige opnamen. Hij bleef nog gaarne wat met haar in de donkere Het waren de lange, jonge man in tenniskostuum, en May met de sjerp om haar hoofd. Dit hoofd rustte op Iden schouder van den jongen man, wiens armen innig om haar waren heengeslagen. „Wwat is dat?" herhaalde May's verloofde, luchtig, i hoewel zijne stem ietwat heesch klonk. Je vertoonde zeker een een tableau vivant, voor je nichtje Vera? Was t niet, May Was 't dat niet?" Eene seconde lang hoopte hij dat May deze uitvlucht zou aangrijpen. Eene seconde lang stond zij roerloos. Toen deed zij een slap voorwaarts in de duisternis, en het roode licht gloeide vol op haar wanhopige zichtje, terwijl zij uitriep: een!.... Ik moet 't je zeggen, ge- Verdrukking in bed. I Kamer. Want daar buiten, zoo wist hij. wachtte hem Men weet dat in Engeland wiegen met gebiuikelijk (je gaiische troep: Mary's giegelende nichtje, en haar zijn in de volksklasse en dat veie kinderen liet leven kwajongen van een broer, en hare moeder, met de - ---o- verliezen doordat volwassenen in d.en slaap op hen altijd glimlachende lippen en de harde, koude oogen. omdat h ij te arm was om mij te komen te liggen. In de kinderwet, die thans in bewer- Maar iiier had hij zijn meisje eens een uurtje voor dan toch liever met jou was, dan w mMr z[ch alléén Hy was geün demonstratieve ™4* J,- twee schoten king is, wordt „overlaying" met straf bedreigd, maar een bespreking van het onderwerp in het Midwives Institute heeft geleid tot het indienen van een verzoek schrift om wijziging der ontworpen bepaling, omdat ook deze zaak hoe kon het anders? twee zijden heeft. Vaak is het gebleken, dat „doodgelegen kin deren hadden geleden aan pneumonie of andere stoor nissen, die maakten dat een tijdelijk gebrek aan lucht sneller noodlottig was, dan in normale omstandigheden het geval zou zijn geweest. De schuld ligt dan niet geheel bij de ouders. Maar omgekeerd is vooral in cteri wintel- de moederlijke warmte dikwijls een niet te ontberen vergoeding voor het onvoldoend gekleede kind in het onverwarmd vertrek. De vermindering van het drankgebruik schijnt wel gunstig te werken op het „doodliggen", maai- "niet alleen bedwelming dooi- drank, doch ook 'oververmoeidheid is vaak de oorzaak van een te vasten slaap. Een geschenk. De Koningin-Weduwe Amalie van Portugal heeft de sabel van wijlen Koning Carlos ten geschenke gegeven aan luitenant Franoesco Fiquiera, die den moordenaar van haar gemaal met eenige sabelhouwen terneer sloeg, toen deze op den Koning schoot. Hoe is 't mogelijk! De schoolcommissie te Praag heeft een ernstig verwijt gericht tot de schoolhoofden, dat er op de meisjesscho len kinderen waren, die met halfhooge kousen gekleed gingen; er zijn onmiddellijk maatregelen bevolen, om aan deze onzedelijkheid een eind te maken. Vigneux. Volgens de laatste berichten breidt de staking zich nog altijd uit; voortdurend worden meer troepen ge zonden, daar het te bewaken terrein steeds grooter wordt. Zondag hebben de stakers, versterkt met een 2000 syndicalisten uit Parijs, een groote meeting gehouden. De verschillende sprekers eischten een algeineene sta king gedurende 48 uur, voor het geval het parlement net ministerie een motie van vertrouwen gaf. In dezen geest werd dan ook een motie aangenomen. Daarop gingen de betoogers in de grootste orde uiteen. Een regiment dragonders en een regiment kurassiers handhaafden de orde; de soldaten werden ontvangen met de kreten: „Leve het leger, dood aan Clemen- ceau!" Bij het uiteengaan werden de Internationale en de Carmagnole gezongen; men begaf zich daarna in optocht naar het kerkhof, waar in volmaakte orde ge defileerd werd voor het graf van den staker Giobelinat. Na afloop werden toch nog soldaten en officieren beleedigd en beschimpt, zoodat men moest overgaan tot de arrestatie van twee der belhamels, die achter slot en -grendel werden gebracht. was geen demonstratieve man, en zij het schuchterste meisje van de wereld. Maar ach, het was hem reeds zoo zalig, hare hand eens te mogen drukken en haar fijne profiel te zien, als eene camee gesneden legen het mysterieuse roode licht. Zij leunde tegen zijn schouder en keek naar het eerste der beelden, die zich in het bad ontwikkelden, toen zij plotseling uitriep, onthutst: „O! ik wist niet dat 't die waren!" „Welke dan, lieve?" vroeg de man. „Wat is er?" „Niets.... niets." zij hapte naar adem en liet er op volgen: „Het zijn kijkjes, die ik in het voorjaar genomen heb. Ik had ze heelemaal vergeten. Zij waren in den ouden toestel niet in dien jij mij gaf. Zij deugen zeker niet. Het was op eenop een erg be trokken dag." „Nu, die booinen komen toch al mooi uit," zeide hij, geduldig het bad schommelend, waarin met kleine roode flikkeringen de rimpeltjes dansten. „Dit is het woud van Pentradd, niet waar?" „Ja, ja," murmelde zij. En nu schenen de beelden, uitkomend in het vocht, haar geheel in beslag te nemen. Zij staarde op den donkeren achtergrond, op welken de witte boomstammen zich teekenden als in een sneeuwstorm. „Hier is een groepje," zeide haar verloofde. „Ah! heel duidelijk! Kijk eens, hoe aardig -de figuren voor den dag komen.... Daar is je moeder en je broer Will en ben jij dat, in die zwarte neen, die witte japon? Wat heb je daar over je hoofd?" „Het is een witte sjerp," zeide zij, achter zijn schou der. „Mijn hoed woei af, en daarom bond ik die sjerp er om.... Mijn nichtje Vera nam deze photografie. Je zult haar in het volgende groepje vinden." „In dit hier?" zeide May's verloofde, nadat hij de beelden verlegd had. „Ah ja!.... Wie is die lange jonge man naast haar, in tenniskostuum?" „Dat is dat is iemand, die met ons in hetzelfde hotel was." „Kindje," zeide haar verloofde, zich bezorgd naar haar omwendend „wat klinkt je stem vermoeid! Het is je zeker hier te warm of de lucht van al die chemicaliën hindert je?" „O neen, neen!" Zij verschool zich een weinig voor het licht„Mij scheelt niets werkelijk. Ik wil ze nu allen wel eens ontwikkeld zien. Laten wij voortgaan Hij goot weder de oplossing uit het maatglas in het bad, en een poosje bleven zij zwijgen. Toen „Wat is dat?" riep eensklaps May's verloofde. Zijn knijpbril viel met een slag tegen de tafel, en May stiet uit, toen zij toekeek. Langzaam, als een droom- een „o! beeld, ontwikkelden zich op de plaat twee jeugdige figuren, zwart dus in werkelijkheid wit tegen den achtergrond. Alfred!.... Ik had aan Vera den toestel te bewaren gegeven en toen moet zij zich verscholen hebben en deze opname heb ben gedaan. Zij zij heeft mij nooit iets er van gezegd. Wij wij wisten er niets van, natuurlijk. Wij wisten niet dat zij daar was!" „Hm hm," zeide de man, langzaam, en hij trad uit den lichtcirkel terug „Ik begrijp 't Je was met den jongen man dien je liefhebt." „Ik nam afscheid van hem," stamelde zij en al de jammer van dat afscheid klonk nog uit hare stem. Een zwijgen. May's oogen zochten haren verloofde. Zijn gelaat was in de duisternis. „Er was niets onbehoorlijks in," pleitte zij, als een kind. Ik wilde trachten, Alfred, eene goede vrouw voor je te zijn. Die dag in het woud was de laatste dag met met hem. Ik was toen met jou nog niet verloofd. Je hadt mij toen nog niet gevraagd. Alleen „Alleen —f' „Moeder zeide dat je 't wel doen zou," snikte May. „En omdat je moeder het wenschte," zoo kwam de stem uit het donker „en omdat je broer in schulden zat, en omdat jullie arm waren en ik rijk daarom gaf ie mij het jawoord?" „Nn neen niet enkel dóórom," snikte zij. „Ik wist dat je goed voor mij zoudt zijn - en dat als ik dan toch al mijn leven ongelukkig moest wezen, u trouwen dat ik met iemand anders. Ikik heb nooit mijn vader gekend en het leek mij zoo, dat ik hem in jou gevonden had.... Wees niet boos op mij, Alfred. Ik hield toch heel veel van je." - Ik ben niet boos, kind," Inderdaad, hij sprak tol haar als tot een kind, dat hij sussen wilde. „Ik1 wou enkel maar één ding weten.... Die êmdere man heeft die je werkelijk hef zooals je verdient?" Lief? O!" riep zij, stralend door hare tranen heen. „Och, Alfred jij bent te te ernstig om dat te begrijpen. Je zoudt 't dwaas vinden, zooals hij mij liefheeft!" „En jij, May?" „Ach begon zij, en zij bedekte haar gelaat. „Ik ik kan 't je niet zeggen Kalm nam hij hare handen. Kalm sprak hij: „Mijn beste kind je hadt mij dat al lang gele den moeten zeggen, wat ik nu eerst ontdekt heb door" Hij keek naar het verraderlijke .negatief. „Maar mijne moeder Zijne stem werd nu harder. „Wat kon zij hebben gedaan? Je bent meerderjarig," zeide hij „ie bent een-en-twintig." En toen zuchtte hij.... Een-en-twintig!.... Haar leven lag nog vóór haar en aan hem stond het nu, van dat leven te maken wat hij wilde. Op dit oogenhlik was er in zijn binnenste een worste ling, die hem het klamme zweet deed uitbreken. Hij streek met zijne hand over zijn voorhoofd. De twee strijd in hem duurde niet lang. „WeL," zeide hij, zich de keel schrapend „het is nog niet te laat Ik ik zal je helpen, kind." De strijd was toch wel zeer zwaar geweest. Hij adem de diep. ;,Wat?" riep zij, met een vonkelen van ongeloovige blijdschap in hare oogen. „Wat bedoel je?" „Ik bedoel" zijne stem werd dik „ik bedoel dat ik je helpen zal. Helpen.... jullie allebei.... Maar nu wil je wel voor een poosje mij alleen laten?.... Neen neen! doe dat niet Hare armen waren om zijn hals, en hare Irissche wang lag tegen de zijne. „Ik moet ik moet je met een kus daarvoor dan ken," fluisterde zij. „Daar!.... En nu ga ik heen." Een zonnestraal schoot door de deur terwijl zij ze opende. Zij sloot ze snel weer achter zich. Wederom was alles in duisternis, behalve waar dat roode lichtje uit de lampgleuf viel op het al zwarter wordende negatief. May's verloofde ham het pp, scheurde het aan stukken, smeet de flarden op de tafel, en legde zijn grijze hoofd er tusschen met een ge smoorden snik, o- Heden behaagde het den Heer, van ons we* te nemen onze lieve Zoon, Kleinzoon, Broeder en Behuwdbroeder in den ouderdom van bijna 21 jaar. Uit aller naam, ALBERT POOL. A. H. POOL-Kraan Kolhorn, 7 Juni 1908. Heden overleed plotseling, door een noodlottig ongeval, mijn innig geliefde Echtgenoot in den ouderdom van 36 jaar, mij nalatende 6 kinderen, nog te jong om bet zware verlies, dat mij getrof fen heeft,, te beseften. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van onzen Zoon. K. ROGGEVEEN. M. ROGGEVEEN-Los. Schagen, Juni 1908. Gevraagd: alle BINNEN- en BUITEN LAN D8CHE Het BESTUUR van de 99 Heden overleed onze innig ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van bijna 67 jaar. Uit aller naam, V. KOORN. Den Oever, op Wieringen, 7 Juni '08. bij P. HOOGLAND, Laan, Schaven. ten verzoeke van Mej. de Wed Jn. FRAIJ, zal niet plaats hebben op Donderdag 11 Jnni, maar op 's avonds 6 uur. Nader te adverteeren. Notaris VRIJBURG. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader,Behuwd-, Groot- en Overgrootvader in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Wed. M. LOUW-Bood. St. Maartensbrug, 7 Juni 1908. De Motorboot Maria Anna vertrekt des namiddags om hlliï dfic HUf van WIERINGEN. in den kortst mogelijken tijd, zonder prija- verhooging en zonder bijberekening van porto's. <9MT Vraagt onze gratis Maande- lijksche lijnt van nieuw-verschenen boe ken in Binnen- en Buitenland. Ook levering van alle bestaande Oag- en Weekbladen, be nevens Mode - Tijdschriften, als Gracieuse, Vrouwenwereld, Kinder- kleeding, Weldon, „Favorit", enz. enz. Wij leveren alle Binnen- en Buiten- landache Muziek voor Piano, Viool 4-MainB, Zang, Orgel, enz., ook uit col lecties Litolft, Peters, Steingraber enz. bericht, dat de zullen worden gehouden des MAAN DAGS, WOENSDAGS en VRIJDAGS, namiddags half 2, voor de eerste maal op NamenB voornoemd Bestuur, J. KOOMEN Hz., Voorz. L. KOELMAN, Secr. Tegen belooning wordt beleefd terugbe zorging verzocht. Inlichtingen Bureau van dit Blad. Te koop: bij W. SNIP te Kal verdijk. in Dag- en Weekbladen van Binnen- en Buitenland, zonder prijsverhooging. Beleefd aanbevelend, Terug te bekomen tegen vergoeding van advertentiekosten bij J. KUIPER, Slager, Kolhorn. Ityzouder tuebereiü voor de Bevordert den epoedigen groei. Vermijdt grootelijks de ziekte van den eersten euderden. Voorkomt het vroegtijdig uitputten der melkkoeien. Uitlegboekjes en getuigschriften op aanvraag.

Schager Courant | 1908 | | pagina 3