Jonge Kippen, VOORNAAM I) Meid-Huishoudster, DANSMUZIEK, Degene, HEERLIJK trekhonden Wind-Korenmolen, Soliede Winkeliers Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. KERMiS Wieringerwaard. in bet belaug van Wed. J. BOON. Kersenlikeuren,p.fl. 30ct. Frambozenlikeuren, Citroen Vanille I op Maandag 29 Juni '08, l l *ss h ■a-o e X Dankbetuiging. Dankbetuiging. gevestigd te Winkel. door Familie POLAK, Casino. met Kar op Langmoor Assen ^Verkrijgbaar bij W. PURMER te Schagen. Bar«lngcrhorn. Alhier is j.1. Vrfldag aanbesteed, voor rekening van den Kaagpolder, het maken van de gebouwen voor het gemaal met Euiggasmachine aan de Kreil. Inschrijvers waren de heereriA en K. Groot voor 6538; J. Duin voor f 5994, P. de Geus en J. Veuger te St. Maarten voor f 5900, fl. Moerbeek te Barsinger- horn voor f 5475, M. Gevers te Anna Paulowna voor f 5475, G. Plevier te Scbagerbrug voor f 5415, C. War- naar te Winkel voor f 5400, D. Kaafj en J. Kejjzer te Winkel voor f 5400. P Eriks te Barsingerhorn voor 5364, W. Nieinan te Zijpe voor f 5296, Gebr. v Pelt te Helder voor f 5248, A. Droog te Kolhorn voor f 5115, Jb. Kossen te Barsingerhorn voor f 4998, C de Graaf te Moerbeek voor f 4965 en S. Overtoom te Schagen voor f 4723. Het werk is opgedragen aan laatstge noemden inschrijver. De aanbesteding had plaats ten overstaan van den architect S. Krijnen te Den Helder. De Kaagpolder groot 552.40.41 H.A., waarvan 540.71.51 belast zijn, ligt tusschen den Westfrieschen dijk, den Hemmerweg, de kade van den Koggeboezem, en de kade van de Bansloot en den Wad weg. De kade werd tot heden bemalen door 2 vijzelmolens, een staande aan de Kreil en de ander nabij het dorp Barsingerhorn. Voortaan zal genoemd stoomgemaal in de bemaling voorzien. Vergiftigingsqnaestie te Dordrecht. Gisternamiddag is, zoo meldt de „D. Crt.," het lijk van mej. C. J. B., weduwe van W. C. A. een 67-jarige vrouw, schoonmoeder van Abr. V., die Dinsdag j.1. op last der justitie te Dordrecht werd gearresteerd, in ver band met het overlijden van den 6 jarigen A. W. D., per brancard van het sterfhuis aan den Singel naar het Ziekenhuis overgebracht, ten einde daar gerechtelijk te worden geschouwd. De inbraak in het postkantoor. De Regeering looft een belooning van f500 uit voor dengene die de noodige aanwijzingen geeft, welke tot veroordeeling leiden van de daders van, en de mede plichtigen aan Jde inbraak in den nacht van 21 op 22 Mei jl. in het hulp-postkantoor te Apeldoorn. Kinderwedstrijd. Zooals onzen lezers bekend kan zijn, zal er op 3, 4 en 5 Juli te 's-Gravenhage een kinderwedstrijd worden ge houden. De jury besloot de volgende vragen vooraf te richten aan hen die kinderen inschreven voor de klasse „Ge zondheid": 1. Komt er in de familie voor tuberculose, alcoholisme of zenuwziekten 2. Zijn de ouders ge zond 3. Bestaat er bloedverwantschap tusschen de ouders? 4. Is het kind op tijd geboren 5. Is bij de verlossing kunsthulp noodig geweest? 6. Is het kind gezoogd a. door wie b. hoe lang 7. a. Heeft het kind gemengde voeding gehad b. Is het geheel kunst matig gevoed geworden en hoe? 8. a. Wanneer heeft het kind tanden gekregen b. Heeft het daarmede ge sukkeld? c. Heeft het daarbij stuipen gehad? 9. a. Wanneer is het kind begonnen te loopen b. Wanneer te spreken? 10. Welke ziekten heeft het kind door gemaakt Tessel. Er zijn met 5 veestoombooten naar de Leidsche markt verscheept: 3875 lammeren. Maandag 15 en 22 Juni a.s. is nog een belangrijke aanvoer van lammeren ter markt te wachten. De meeste lammeren, in de afge- loopen week verhandeld, brachten door elkaar f9.— per stuk op. Anna Paulowna, 12 Juni 1908. Zaterdag vertrekken onder geleide van Mej. Atema, de drie kinderen, welke door de Afd. Anna Paulowna van het Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacan- tiekolonies worden uitgezonden, naar het Koloniehuis te Nunspeet, waar ze tot 9 Juli zullen vertoeven. Anna Paulowna. De Statuten van de IJsclub „Vooruit" zijn in de Staats Courant opgenomen. Anna Paulowna. Het zes-jarig zoontje van den heer M. H. alhier viel gistermorgen al spelende uit het bed en brak het sleutelbeen. W leringen. Op de j.1. Woensdag gehouden lammerenmarkt waren aangevoerd ongeveer 140 lammeren. Afgescheept wer den er ongeveer 650, hoofdzakelijk met bestemming voor de Leidsche- en Schager markten. De handel was zeer stug en trekkend, terwijl de prijzen varieerden van f5.50 tot f9.— Wieringen. De alhier gehouden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f25.88 Wieringen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jan tlartog, ambtenaar ter secretarie te Spanbroek, is benoemd tot secretaris en ontvanger der gemeente Opmeer, welke benoeming door hem is aangenomen. Wieriugen. De burgerbrandwaarborgvereeniging alhier heeft in hare j.1. gehouden vergadering besloten de premie voor het dienstjaar 1907/8 te stellen opa. voor huizen ge bouwd van steen en gedekt met pannen, zonder bedrijf a f 1.— en b. alle overige perceelen a f 2.— per ver zekerde duizend gulden. Tevens werd nog aan vier personen voor hun moedig optreden bjj het begin van brand ten huize van den heer Elbert Bakker te Den Oever ieder f 2.— premie toegekend. Het Inbrekers-Trio te Amsterdam. Voor de rechtbank te Amsterdam hadden zich deze week te verantwoorden twee van de drie personen die het vorige jaar de stad onveilig maakten door hunne inbraken en algemeen bekend zijn als het „trio". Het waren de gebroeders Roos, beiden nog jongelieden. De oudste, W. J. Roos, is 36 jaar en van beroep zeeman, do jongste, J. W. Roos, twee jaar jonger, geeft op stuca- door te zijn. In de dagvaarding worden aan beklaagden drie inbra ken ten laste gelegd. In de eerste plaats zou de tweede beklaagde in den nacht van 1 op 2December 1907 zijngedrongenineen huis van verkoop met recht van wederinkoop, Daniël Stal- pertstraat 87. Gestolen werden door hem ongeveer 36 gouden en zilveren dames- en heerenhorloges, plm. 30 gouden dames- en heerenringen en 25 paar gouden oorbellen en knoppen, benevens tal van andere gouden en zilve ren voorwerpen, alle toebehoorende aan den heer S. Cosman. Mede zou aan dit misdrijf schuldig zjjn de voortvluch tige A. V. Den toegang tot het peroeel verschaften zij zich door opening van een luik in het benedentrapportaal van het bovenhuis. Door die opening kwamen zij, na een venti latieopening in den muur vergroot te hebben, onder den vloer van het benedenhuis. Daarna boorden zij in den vloer eenige gaten zaagden het hout tusschen de gaten door en klommen in de voorkamer. Aan de beide beklaagden worden ten laste gelegd de inbraak in de cacaofabriek van Blooker, even buiten de stad, op grondgebied van de gemeente Watergraafsmeer daar werd f250 uit de brandkast gestolen, en een ge lijk feit pleegden zij in de Nieuwe Amsterdamsche Huis houdschool aan de Gabriel Metsusstraat 8, alhier, waar f900 werd ontvreemd ten nadeele dier onderwfjsinrich ting en drie bankbiljetten van f25, toebehoorende aan de directrice, mej. S. G. F. Meyboom. Het bezoek aan Blooker werd gebracht in den avond van 20 December. De jongelieden sprongen de sloot over, verbraken het vlechtwerk van ijzer draad en open den de brandkast met een sleutel. De Nieuwe Huishoud school kwamen zij op Oudejaarsavond van het vorig jaar binnen. Ditmaal leidde hun weg over de schutting, en door een raampje aan de achterzijde van het gebouw. De tweede beklaagde klom door dat raampje en maakte de achterdeur voor zijn broer open. Daarna zetten zij de brandkast op den kop, braken er het voetstuk af, en wrongen den bodem los. Opgeroepen waren 27 getuigen, terwijl als verdedigers optraden mrs. J. A. Levy en S. L. Outs. J. W. Roos legde een volledige bekentenis af. W. J. Roos, die reeds eenmaal gevangenisstraf onderging wegens verduistering, gedroeg zich ter rechtzitting alllervreemdst. Hij keek suffig voor zich en antwoordde langzaam. Van het gebeurde scheen hij zich althans zoo deed hij het voorkomen weinig meer te herin neren. Eenmaal verklaarde hij, wijzend op zijn broer: „Hij heeft de Koningin vermoord" waarop de president hem aanraadde niet te simuleeren, daar dit hem toch niet zou helpen. Als deskundigen werden gehoord de doctoren Th. J. H. Snijders en E. K. van Londen. Zij hadden omtrent den geestestoestand van den zeeman een uitvoerig rap port opgemaakt, leidende tot conclusie, dat beklaagde W. J. R., tijdens het plegen der geïncrimineerde feiten niet leed aan gebrekkige ontwikkeling, noch aan uitgespio- ken psychose, noch ziekelijke aandoeningen vertoonde welke met krankzinnigheid verwant zijn. Wel is hij lijdende aan hysterie, en achten de deskundigen het meer dan waarschijnlijk dat de neurose reeds bestond tijdens het plegen der misdrijven, zoodat hij lichter dan een ander zal overgaan tot strafbare handelingen. Naar aanleiding van dit rapport werden door de rechtbank en de verdediging talrijke vragen aan de des kundigen gesteld. Uit het antwoord dat beiden gaven bleek nog, dat zij niet zouden geaarzeld hebben tot on toerekenbaarheid te concludeeren als bekl. lijdende was geweest aan psychose. Met zekerheid was echter te zeggen dat men hier met neurose te doen had. Na de deskundigen werden een paar politiebeambten gehoord en na hen de moeder van den voortvluchtigen medeplichtige V. ten juffrouw, zóó doof, dat de bode elk woord van den president aan haai- moest over brengen. Dat haar zoon naai- Duitsehland is gegaan, weet zij, maar van horloges, die hij daarheen zou meegenomen hebben, weet zij niets. Ook een kostuumnaaister, het meisje van den twee den beklaagde, -was als getuige opgeroepen. Zij had een cadeautje van f 25 van hem gekregen en een porte feuille vol bankpapier in zijn bezit gezien. Vervolgens worden gehoord een paar houders en hou deressen van huizen van koop met recht van weder inkoop, bij wie bekl. getracht hadden van het gestolene enkele voorwerpen van de hand te doen. Echter te vergeefs, daar intijds aangifte was gedaan. Nu eerst kwam een Van de bestolenen aan het woord de heer S. Cosman, de houder van het beleenhuis in de Daniël Stalpertstraat. Niet alleen om verslag te doen van zijn bevinding, de inrichting van zijn huis, enz., maar hoofdzakelijk om uit de groote menigte voorwer pen de zijne te onderscheiden. Na dezen getuige werd weder een winkelierster uit Utrecht gehoord, aan wie door bekl. een horloge en een armband waren verkocht. Ook nog een koopman en een juffrouw, houdster van een huis van koop met recht van wederinkoop, aldaar. Na de pauze wordt gehoord de portier van Blooker's Cacaofabriek, om verslag te doen van zijn bevinding: deuren geforceerd, paneelen ingetrapt, het kantoor over hoop, lessenaars en kasten geramponneerd. Verklaringen bevestigd en aangevuld door den tech- nischen bestuurder en een kantoorbediende der ven nootschap. Hierna wordt gehoord mej. Meyboom, directrice van de Huishoudschool, met betrekking tot den daar ge- pleegden diefstal met braak. Hierbij kwam ook ter tafel het dekseltje vap een postzegeldoosje, waarop de inbrekers in hun galgenhumor hadden verzocht: „zend u dit maar aan het NVerkloozen-comité uit naam van het Trio", en werd nog de groote gele enveloppe voor gehouden, geadresseerd aan de directrice, maar waarop de heeren hadden bijgeschreven: „Compliment aan de recherche. Zalig uiteinde." ('t was immers Oudejaars nacht). Vervolgens verschijnt als getuige de „Ober" van „Het Blauwe Kruis", waarin beklaagden, de een 'n paar dagen langer dan de ander, sinds 31 December waren gelogeerd. Intusschen kwam daar ook een nacht Wil- nelmina H. logeeren, d. i eene mede-beklaagde die 16 dezer terecht zal staan. Er werd door den beklaagde daar met wijn gedineerd, met f 25 betaald en een portefeuille met t 440 aan bankbiljetten ter bewaring gegeven. Den volgenden dag had daar de arrestatie van het „trio" plaats. De inspecteur van politie, de heer Hazenberg deelt een en ander van die arrestatie mede. Het ging daar nogal warm toe. Willem ging krachtig te keer. Wilhel- mina viel hem om den hals, en haalde onder de bedrijven een portefeuille met f 410 bankpapier uit zijn borstzak, waarvan zij echter niet lang meesteres bleef. Uit het voorgelezen proces-verbaal bleek, dat Wil lem onder de worsteling door haar had toegefluisterd die portefeuille uit zijn zak te halen. De Laatstgehoorde getuige was wel de belangrijkste de moeder van beklaagden. Een weduwe, 57 jaar oud, nog in rouwgewaad. Haar boezemde het bedrag van f 90 aan bankbiljet ten, hetwelk zij van haar zoon Willem had gekregen, argwaan in. Het zaakje vertrouwde ze niet. Ze stond op het punt het geld in de kachel te werpen, toen haar dochter haai- daarvan terughield. „Breng u het dan bever aan de politie, als u het niet hebben wilt!" Zij ging naar den poütiepost Muiderpoort en gaf on bewust haar kinderen aan. Onbewust want (snikken de verklaarde de moeder 't) tot zulke misdrijven had zij haar zoons niet in staat geacht. Zij had ze beiden innig bef. Van Wülem vertelde zij dat hij voor kosten van een dame, die daarvoor f 1000 had bestemd, stu deerde voor stuurman; dat hij altoos een beste jongen was geweest, dat hij zich den dood van zijn vader erg had aangetrokken enz. Ten stelligste meent zij, had zijn meisje een noodlotügen invloed op Willem ge oefend. Ook die Wilhelmina beklaagde die 16 dezer zal terechtstaan werd nog even gehoord. Heden Zaterdag voortzetting. Een overleden weldoener. Te Gouda is voor eenige dagen overleden de bjjna 80-jarige heer A. v. d. S., een eenvoudig man, die zoo goed als nimmer met de buitenwereld in aanraking kwam en stil en bedaard daarheen leefde, in den laat- sten tijd, na 't sterven van zjjn echtgenoote, alleen met een dienstbode. Toch was hij een vermogend man, die zeer veel goed deed. Tal van instellingen van liefdadig heid genoten zijn financieelen steun en nimmer klopte een arme drommel, die op de een of andere manier geholpen moest worden, tevergeefs bij hem aan. Doch de heer v. d. S. kon het doen, hij was rijk en daarbij eenigszins zonderling. Dat bleek bij het opma ken van den inventaris. Men vond toen op alle moge lijke en onmogelijke plaatsen papier-, goud- en zilvergeld in zeer groote bedragen, zóó groot, dat alleen de op deze wijze aan het licht gekomen gelden een vermogen vertegenwoordigen. Verder bezat de heer v. d. S. een zeer groot aantal vaste panden (men spreekt zelfs van een 160-tal), die alle waarschijnlijk onder den hamer zullen komen. Daar de heer v. d. S. geen kinderen heeft nagelaten, komt heel het kapitaal, dat wel zeer groot moet zijn, behoudens misschien enkele legaten, aan zeer verre bloedverwanten, die allen behooren tot den werkmans stand. Verschillende instellingen op philantropisch ge bied te Gouda verliezen echter zeer veel aan den heer v. d. S. St. Pancras. Vrijdagavond werden aan de afslagmarkt van aardap pelen te St. Pancras aangevoerd 24 mandjes muizen en 6 mandjes gladblaadjes. De muizen brachten óp f 2.10, tot f 2.60, gladblaadjes 2.40 per i H.L. Te beginnen Maandag 15 Juni zal er eiken avond te 3J uur veiling worden gehouden. Goed afgeloopen. Gistermiddag is de bemanning van den blazer der Nieuwe Berging-Mij., die zich belast heeft met de op ruiming van het wrak van „De Nordsee", aan een groot gevaar ontsnapt. Reeds 2 mijnen, elk van 100 K.G. dynamiet, waren met goed gevolg afgeschoten. Toen de derde mijn van 100 K.G. gelegd was en men zich als gewoonlijk op den behoorlijken afstand had verwijderd, zag men van de vlet van het Rijksvaartuig „P. Caland", waarop het toestel ter ontsteking stond, nadat het schot afgegaan was, dat het achterschip van den blazer gedeeltelijk weggeslagen en zinkende was. Hulpgeschreeuw steeg op. Door het spoedig optreden van den opzichter West hoeve en verdere bemanning in de vlet werden de zes man van den blazer gered. Op den blazer bevond zich nog 275 K.G. dynamiet. De oorzaak ligt hoogstwaar schijnlijk hierin, dat bij het afschieten van het schot een stuk ijzer van het wrak tegen den blazer is ge slagen. De half drijvende blazer werd achter het Zuider- hoofd gesleept, waar hy gisteravond door een sleepboot zou worden binnengebracht. „Landbouwbelang" te Noord-Scharwoude. Donderdag j.1. vergaderde bovengenoemde vereeniging ten huize van den heer D. Stam. Na opening der verg. en lezing der notulen werd punt 1 aan de orde gesteld Marktbeheer. Over deze zaak had het bestuur een con ferentie gehad met het bestuur van „Eendracht" en het voorstel van „Landbouwbelang" meegedeeld. Dit voor stel verzekerde aan „Eendracht" samenbeheer der markt te Noord-Scharwoude tegen storting van f100 als aan deel in de overname van het afmijntoestel. Algemeen werd het betreurd, dat het bestuur van „Eendracht" niet zooveel voor samenbeheer schijnt te gevoelen als de leden. Het bestuur toch sprak als zijn meening uit, dat f100 als aandeel voor „Eendracht" te hoog was, doch een ledenvergadering was nog niet gehouden. Na deze mededeelingen van den Voorz. werd lang en breed over de zaak gesproken. Tenslotte meende de verg. bij het eens genomen besluit te moeten blijven, opdat dit eerst in een ledenverg. van „Eendracht" be handeld zal worden. Ten aanzien der markt werd verder bepaald, dat het salaris van den afslager-keurmeester f9 per week zal bedragen, terwijl hü verplicht zal zijn zich tot 12 uur beschikbaar te stellen voor de vereeniging. Dit wordt noodzakelijk geacht voor de richtige waarneming der functie van keurmeester. Nog werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat het uitschot van bloemkool zooveel mogelijk het eerst zal worden geveild, terwijl hiervoor geen nummers zullen worden afgegeven. Thans kwam aan de ordeReglementswijziging on- derhandschen verkoop. Hierbij wordt opgemerkt, dat de contracten zijn inge voerd in overleg met de handelaars, zoodat het gewenscht geacht moet worden deze ook bij de wijzigingen te raad plegen. De eerste wijziging betreft de korting toegestaan aan de handelaars. Voorgesteld wordt de korting van J terug te brengen tot 1 Een der leden meent, dat door vermindering der korting de kleine handelaars minder gemakkelijk zaken kunnen deen, waartegenover echter wordt opgemerkt, dat velen toch reeds hunne korting missen, doordien hun crediet wordt verleend. Tevens wordt beweerd, dat de korting den handelaars feitelijk niet toekomt, terwijl de vereenigingen wel eenige baten noodig hebben. In beginsel wordt door de vergadering de voorgestelde wijziging aangenomen. Het voorstel om aan art. 5 toe te voegen, dat aan verkoopers of betaalmeester boeten zullen worden opge legd, indien wordt gehandeld of uitbetaald zonder con tract, vindt eenige bestrijding. Sommigen gevoelen er meer voor om van overtreders-verkoopers hooger korting te eischen. Na eenige bespreking echter wordt het voorstel tot boeteheffing aanvaard. De andere wijzigin gen worden zonder veel discussie aanvaard. Hierna komen ook ter sprake de instructies voor de betaalmeesters. Aan het bestuur wordt opgedragen om in een gecombineerde verg. van besturen over de bepa lingen daarvan te spreken en een billijke regeling te treffen. Naar aanleiding van het verslag, uitgebracht door den Voorz., betreffende de ontbinding van den Tuinbouw- bond en de oprichting van den Tuinbouwraad, verklaart de vergadering zich voor aansluiting bij laatstgenoemde corporatie. Voorts wordt door het bestuur meegedeeld, dat de medewerking ten aanzien der rattenverdelging tamelijk algemeen is, enkele leden, die zich aan de zaal hebben onttrokken, zjjn van de ledenlijst geschrapt Ook hebben enkele leden zich niet gehouden aan de zet koolregeling. Daar alles echter niet gecontroleerd is geworden, hebben de overtreders geen waarschuwing ontvangen, zoodat op hen de strafbepalingen niet kun nen worden toegepast. Aan den Penningmeester zal f5 worden uitgekeerd voor de uitbetaling der premie aan de rattenverdelgers. Nog komt ter sprake het lange wachten bij de bloemkoolpakker\j. In een gecombineerde vergadering van besturen zal deze zaak nader worden gesproken. Inbraak. Gisterochtend kwam men bij de firma A. G. SluiJter, behangerij en verhuizingen, gevestigd aan de Kruiskade te Rotterdam, tot de ontdekking, dat er was Ingebro ken. Het huis van de firma is des nachts onbewoond. Op een binnenplaatsje, achter het huis, komt een raampje van een privaat uit. Dit raampje is openge broken. Eenmaal binnen heeft men het kantoor met een valschen sleutel geopend. De brandkast is verzet en aan de achterzijde van onder tot boven geheel openge scheurd waarbij groote vernieling is aangericht en door de krijtlaag, die te voorschijn kwam, is veel bemorst. Aan bankpapier en specie is een bedrag van tegen de f700 gestolen doch een couvert waarin f80 aanwezig was en dat zij uit de brandkast haalden, vergaten zü mede te nemen. Alleen geld is er gestolen. De politie legde beslag op het privaatraampje waarop verschillende vingerafdrukken voorkomen, alsmede op een eind kaars, wat lucifers en een paar spijkers die men op den vloer vond. Ook van de krijtlaag uit de brandkast is wat in beslag genomen. De firma A. G. Sluijter is tegen inbraak verzekerd. Broek op Langendjjk, 12 Juni 1908. Heden werd besteed voor aardappelen (muizen) f2.50 a f2.85 per 17V2 K.G. en voor wortelen f3.— a f4.70 per 100 bos. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 10 13 Juni 1908. Geboren en OndertrouwdGeene. Getrouwd: Hillebrand Mosch en Willemina van der Kroon. Pieter Voorthuijsen en Elisabeth van Eeten. OverledenGeene. Gemeente ZQpe. Ingeschreven van 6—10 Juni 1908. Geboren: Gerrit, z. v. Teunis Grootes en Trijntje Koorn. Catharina Anna, d. v. Pieter Krabman en Guurtje Krijgsman. Jacob Arie, z. v. Dirk Grin en Bregje Keesman. OndertrouwdMatthias Josephus Burger, jm., land bouwer, 28 jr., te Amsterdam en Maria Catharina Groot, jd., zonder beroep, 27 jr., te Zijpe. Martinus Janssen, jm., landman, 30 jr. en Geertruida Alida Groot, jd., zonder beroep, 21 jr., beiden te Zijpe. GetrouwdGeene. Overleden: Jannetje Marees, 64 jr., echtgenoote van Hendrik Rens. Maarten Louw, 76 jr., echtgenoote van Trijntje Bood. Geboren: PIETEB zoon van C. HARINGBUIZEN en B. C. HARINGHUIZEN-Boon Wieringerwaard, 11 Juni 1908. Heden overleed te Medemblik, na een langdurig en geduldig lijden, en voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter in den ouderdom van bijna 44 jaar. Mede namens Broeders en Zusters, J. RANKE en Echtgenoote. Sohagen, 12 Juni 1908. Er biedt zich aan: goek kunnende melken. Br. fr. lett. C, Bureau van dit Blad TERSTOND GEVRAAGD Ken Voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden ter gelegenheid van ons zilveren feest, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank Ook onzen dank aan de Dames en Heeren, voor het goed geslaagde leest op den 2den Pioksterdag. P. RUIS en Echtgenoote. 't Zand, Juni 1908. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank voor de vele blijken van be langstelling, aan ons betoond bij gele genheid van ons vijf-en-twintig-jarig huwelijksfeest. J. KRIJGSMAN en Echtgenoote. Stolpen, Schagerbrug, Juni 1908. Te koop: van 2—8 en van 8-4 maanden oud, uitmuntende wintwlegsters, bij elke hoeveelheid Ouders van deze legden vanaf lö Oct 1907 tot 31 Mei 1908 165 stuks eieren per kip. Adres K. SLOOVE8 AJz.. Winkel. ff in een Burgergezin van drie personen, waarvan de Dochter ziekelijk is Loon f8 per week. Onverschillig welke leeftijd. Bij Jb. BERG te 8t Maarten. Aanbevelend, die t' UgJ j.1, op de Inspectie te SCHAGEN een paar ZIJN DE w n genummerd P. A- B. 1030 heeft mee genomen, wordt beleefd verzocht deze terug te bezorgen in het Lokaal r/Cérès te 8chagen is een zacht, rein gezicht, blozend, jeug dig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en verblindend sehoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van BERGMANN Co., Radebeu 1, k 50 Cts. per stuk verkrjjgbaar bij A. HOVENIER, Coiffeur, Sohagen. van Deelhebbers dier Maatschappij, des namiddags ten 4 ure, in het lokaal van den Heer A. WIT te Winkel. Winkel, 13 Juni 1908. De Direc ie, D. KUILMAN. W. BROERTJES. TWEE GROOTE UITMUNTENDE te koop, bg D. VAN LEIJEN te Nieuwe Niedorp. Te koo p een beste beklante met bijbehoorende gebouwen. Br. fr. lett. K, Bureau van dit Blad. s e a u - 4 N E koopt uw Gig'engresla.cht Spek bij de alom bekende Varkensslachterij „ENGR08" van PHED. VAN SLO TEN Rz., Amsterdam. Beste kwa- liteit, tegen scherp concurreerenden prijs, lnterc. Teleph. 7500. Vraagt prjjsoourant.

Schager Courant | 1908 | | pagina 3