Uitgevers s TRAPMAN êt Co. Donderdag 25 Juni 1908. 52ste Jaargang. No. 4372 Bureau SCHAGEN, Laan O 4. Interc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. I Alitmtti Niciis- Airatentiü- lal Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bettaai uit twee bladert. Gemeenteraad van Nienwe Niedorp. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Dinsdag 23 Juni 1908. Afwezig de heer D. Kuilman. Vacature-J. Wijn. Opening door den voorzitter, den heer J. v. d. Stok, Burgemeester. Daarna lezing der notulen, die worden goedgekeurd. Mededeelingena. dat Zaterdag 27 Juni a.s. kwart over 12 uur de Commissaris der Koningin alhier zal arriveeren. De leden van den Raad worden uitgenoodigd, alsdan ten raadhuize te zijn; b. dat is ingekomen, het verslag van den toestand der gemeente over 1907. Zal ter visie liggen voor heeren raadsleden c. komt ter sprake de mededeeling van Ged. Staten betreffende de vertraging in de behandeling van het gemeenteraadsbesluit aangaande de Tramweg aangele genheid. Het Rijk en onze provincie hebben een over komst in voorbereiding met de H. IJ. S. M. ten op zichte van de terugbetaling van de rentelooze voor schotten. Ged. Staten achten het nuttiger, om de terug betaling der rentelooze voorschotten der gemeente dienovereenkomstig te behandelen daaromtrent eene zelfde regeling te treffen; d. verslag over 1907 der Gezondheidscommissie, te Hoorn gezeteld, komt ter tafel. Zal circuleeren; e. maken we kennis met eene circulaire dier zelfde commissie over privaten ten plattenlande handelende. (Zie Raadsverslag Hoogwoud in dit no.) De Raad is het eens met de Gezondheidscommissie. Men wil aan haar nog 6 exemplaren dier circulaire verzoeken, te bezigen als aanplakbiljetten. f. Betalingen uit onvoorziene uitgavenpost, alsmede voorgestelde af- en overschrijvingen hebben blijkens mededeeling, goedkeuring mogen ontvangen, evenals het Kohier voor Hondenbelasting. g. De put bij den heer Huizinga gaf nog niet genoeg water. De zuigbuis is 6 M. lager gedaan, en nu heeft men wèl genoeg water. h. Begrooting van de te Hoorn gezetelde Gezondheids commissie voor 1909 met toelichting. Het aandeel voor N. Niedorp bedraagt f 95.50. De Raad heeft daarop geen aanmerkingen. i. Komen in behandeling de aanmerkingen van Ged. Staten op de verordening, regelende de salarissen van 't onderwijzerspersoneel. Straks te behandelen. j. Rekening en verantwoording van het beheer over het pensioenfonds, aangevende f 1728.38 als beschikbaar bedrag voor uitkeeringen. In ontvangst en uitgaaf aan gevende f 270.13. Deze rekening wordt goedgekeurd. k. Rekening en verantwoording van het beheer over het Burgemeestersboekje; ontvangst f24.79, uitgaaf f29.70, nadeelig salde f4.91. Eveneens goedgekeurd. De heer D. Kuilman komt ter vergadering. Ingekomen is een missive van Ged. Staten met een paar kleine aanmerkingen op de verordening betrekke lijk de salarisregeling der onderwijzers, onder terug zending van de bedoelde verordening. Ofschoon voor de gemeente N. Niedorp niet van toepassing, dan misschien in zeer ver verwijderde toe komst, wenschten Ged. Staten de bijvoeging overeen komstig art. 26 sub 3 tweede gedeelte, dat voor scholen met meer dan vier onderwijzers het bezit der verplichte hoofdacto f200 hooger salaris geeft. Met algemeene stemmen goedgekeurd. De tweede aanmerking had betrekking op eene aan vulling, die door het college gewenscht werd, betrekke lijk den duur van het verlof onder „zekere omstandig heden" bij gehuwde onderwijzeressen. Ook hiertegen bestond geen bezwaar. Verder was nog ingekomen eene missive van het gemeentebestuur van Hoogwoud, betrekkelijk de salaris regeling aan de gemeenschappelijke school aan de Langereis. De gemeente N. Niedorp had n.1. voorgesteld, alle salarissen f50 boven het minimum. Hoogwoud wilde het aanvangssalaris op f600 in plaats van op f550. Goedgekeurd. Met de door Hoogwoud voorgestelde bepaling voor het hoofd dier school, n.1. na 25 dienstjaren f1200 en na 35 dienstjaren als hoofd der school een ander bedrag, kon de N. JNiedorper Raad om verschillende omstandig heden niet meegaan. Bij de nu volgende rondvraag spreekt de heerWilken over het beproeven der brandspuiten en over de brand- bluschmiddelen. Besloten wordt, dit punt nog aan te houden tot eene volgende vergadering. Ook wordt het benoemen van een hooisteker aangehouden, om nog eens te onderzoeken of Kruit werkelijk heeft bedankt, aangezien hiervan nog geen officiöel bericht is ingekomen. Op voorstel des Voorzitters zullen de ingezetenen van de kom des dorps worden uitgenoodigd, Zaterdag bij het bezoek van Z. E. den Commissaris der Koningin te vlaggen. Hierna sluiting. Een onvoorzichtige. Zondagavond wilde iemand te De Bilt op den voor sten wagen van de tram springen, die op weg was naar Zeist. Zooals later gebleken is, was de man min of meer onder den invloed van sterken drank. Zijn sprong missende, viel hij en werden hem de beenen boven den enkel door den achtersten wagen overreden, zoodat deze ledematen zeer zwaar verwond werden. Treurig. van een in aanbouw zijnd huis in de Lange Lauwer- straat te Utrecht is Zaterdagmiddag een steiger inge stort, waarop twee werklieden stonden. Een ervan wist zich in zjjn val te grijpen en bleef hangen; de ander viel met het hoofd op de steenen en werd met verbrij zelden schedel opgenomen. Na korten tijd overleed hij in het ziekenhuis. E T ii z®ns«r8feest. ZoDdag o Juli e.k. zal te Purmerend gehouden worden het tweede Zangersfeest vanwege den „Bond van Ge mengde Zangvereeuigingen in Noord-Holland". De bond stelt zich ten doel de bevordering van den Volkszang in het algemeen en van den Gemengden Koorzang in het bizonder (Art. 1 v. h. Reglement). De verschillende zanggezelschappon (leden van den bond) zingen elk af zonderlijk een tweetal liederen, van welke uitvoeringon zij later een schriftelijke beoordeeling ontvangen; zoodat de veel gewraakte onedele prikkel der gewone wed strijden buiten gesloten is. Verder worden 's avonds door de vereenigingen in gr iepen van plm 200 personen, eenigè, door het bondsbestuur gekozen zangstukken ten gehoore gebracht, onder leiding van beroepsmusici, waarvoor zijn aangewezen de heeren: J. Paardekoper Jr. te Purmerend, J. Sluis te Amsterdam en A. C. Pro- vily te Krommenie. De commissie van beoordeeling bestaat uit de heeren B. Kwast, M. W. Petri en Ant. H. Tierie. Het eere comité telt als leden de heeren Mr. A. W. G. Ridder van Rappard, H. C. Oud en B. H. Jürgens. Na afloop van het Zangersfeest vertrekken (12 uur 's nachts) uit Purmerend extra trams, in de richting Amsterdam, Edam, Alkmaar. Hoogwoud. Ter gelegenheid van de kermis zal de rederijkers kamer „West-Frisia" te Hoorn, in het lokaal van den heer Schermer een tooneelvoorstelling geven. Door ge noemde Kamer zal worden opgevoerd1. Zieleketens, tooneelspel in één bedrijf d<*>r Nestor de Tière en 2. Jonge Harten, blijspel in drie bedrijven door Marcellus Emants. Hoogwoud. Vrijdag jj. verkocht Not. de Boer alhier, in het lokaal van den hoer M. Bruih, voor de erven Mej. de wed. D. Groot geb. Sjjp, een huis en erf, staande te Aartswoud, groot 2 Aren en 95 cA. Kooper werd de heer Jb. Koorn Cz. voor de som van f 800.— Winkel. Het Bestuur van „Volksonderwijs" zal aanstaanden Donderdagavond 7 uur ten huize van A. Wit vergaderen om het jaarlijksche Schoolfeest te regelen. Nieuwe Niedorp. Bjj de op 23 Juni j.1. gehouden verkiezing van een raadslid in de plaats van wijlen den heer Wijn, zijn candidaat gesteld de heeren C. Bunt en P. Saai. Dinsdag 7 Juli stemming. Alkmaar. Evenals vorige jaren zal op Zondag den 19 Juli a.s. op het Doeleveld een wedstrijd worden gehouden van trekhonden, uitgeschreven door de Nederlandsche Ver- eeniging tot bescherming van den trekhond. Dirksliorn. Tot Hoofdingeland van de Banne Harenkarspel werd ZaLerdag j.1. herkozon de heer H. Berkhouwer te Dirks* onveranderd goedgekeurd Voorgesteld wordt voor den aanbouw van twee wo ningen voor geneesheeren van „Meerenberg" en de uit voering van enkele werken aan dat gesticht, een voor schot te verleenen van f 48.750, Wieringen. Onze muziekvereeniging „Harmonie" behaalde op het j.1. Zondag te Hoorn gehouden muziekconcours in de 3e afdeeling den lsten eerste prijs, een gouden medaille, met 63 punten. Wieringen. Benoemd tot kerkvoogd bij de Nod. Herv. Kerk te Hippolytushoef en Westerland do heer P. Kaan (vaca- ture-Jb. Mostert, welke had bedankt). De heer Kaan heeft zijn benoeming aangenomen. Wieringen. Naar wij vernemen zal vanwege de Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek onder leiding van haren voorzitter Ds. H. Bax mot de kinderen der 2 hoogste klassen van de O. L. Scholen van Hippolytus hoef en Oosterland op Dinsdag 14 Juli a.s. een reisje worden gemaakt naar Alkmaar en Bergen, terwijl met de overige kinderen op 31 Augustus a.s. een plaatselijk schoolfeest zal worden gehouden. Wieringen. J.1. Maandag had de opening plaats van den nieuwen duiker van den Stroëer Koogpolder, zoodat thans het water 1,40 M. beneden de oppervlakte der lage landerijen kan worden afgevoerd. De duiker bestaat uit betonbuizen van de firma Last en Zonen te Eukhuizen. Ook is men voornemens ter vervanging van bazaltsteen, een proef te nemen met betonbekleeding der zeewering. Wieringen, 23 Juni 1908. In de heden gehouden vergadering met Hoofdinge landen van het Polderbestuur Waard—Nieuwland is met algemeene stemmen tot ontvanger benoemd de heer O. J. Bosker, no. 1 der voordracht. No. 2 was de heer M. Jb. Mostert, no. 3 de heer W. Bruul. Gemeenteraad Wieringen. "Vergadering gehouden op Maandag 22 Juni 1908, des namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Cavaljé, Burgemeester. Na opening door den Voorzitter, worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezon en horn, Schagerbrog. Naar wjj vernemen is aan de Harmonievereoniging Concordia te Oudesluis vergunning verleend om op Zondag 5 Juli as. een concert te geven in het bosch Ananas. Dit bosch, dat in den zomer vele wandelaars trekt, zal zeker bjj zoo'n gelegenheid door velen uit de omgeving worden bezocht. Zeer zokor zal dan ook aan diegenen, die hun bijdrage hebben geschonken voor den aankoop van een vaandel aan de vereeniging, gelegenheid worden gegeven dit cadeau van nabfj te zien. Verdronken. Dinsdagmorgen is op de Zuiderzee nabij Marken de 47-jarige schipper G. de Bruin, beurtschipper van Ame land op Amsterdam, op de reis naar Amsterdam over boord gevallen en verdronken. De knecht, door het klapperen der zeilen ontwakend, zag aan dek gekomen den schipper te water liggen en wendde direct het vaartuig, doch de pogingen hem te redden waren vruchteloos. De Bruin is wonende te Holm op Ameland en laat een weduwe met 10 kinderen achter, van wie de 13 jarige zoon zich tijdens het ongeval aan boord bevond. Heer Hugowaard. Door de afdeeling van het Nederl. Onderw. Genootsch. werd voor de op 30 en 31 Juli te houden algem. verg. tot afgevaardigde benoemd de heer S. Brugman, tot plaatsvervanger de hoer D. Stieltjes, beiden alhier. Kolhorn. Maandag j.1. geraakten alhier twee kinderen te water. ,Ean der beiden, die zijn onvrijwillig bad nam in de Kokkesloot, werd door de heeren K. Kaper en J. Lief hebber, die zich beiden te water begaven, op het droge gebracht. Kolhorn. De ansjovisvangst geraakt ten einde. De vreemde visschers, die hier tijdelijk verblijf hielden, gaan lang zamerhand vertrekken. Jammer genoeg was het resul taat der visscherj bedroevend. Zelfs de buitengewoon hooge prijzen zijn niet in staat de rekening goed te maken. Arrondissements-IieehMiank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Fr. L. S. Wervershoof, dronkenschap, 3 dagen hecht, en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. R. V., Berkhout, vervoeren van besmet vee, f 20 boete of 10 dagen hecht. J. L., te Hoorn, mishandeling f 7 boete of 10 dagen hecht. Simon M., Hensbroek, vernieling, f 6 boete of 6 dagen hecht V. R., Grootebroek, vernieling, f 2 boete of 1 dag hecht. Arie S., Egmond aan Zee, vernieling, 7 dagen gev. J. P., te Den Helder, mishandeling, f 7 boete of 7 da gen hecht. Adr. B., gedetineerd te Alkmaar, wederspannigheid, f 10 boete of 20 dagen hecht. I'rov. Staten van Noord Holland. De rekening over 1906 van de Prov. Noord-Holland wijst aan als inkomsten f 1.828 857.33$, als uitgaven f 1.719.260 48 en als batig saldo f 109.596.85. Voorgesteld wordt de volgende jaarlijksche subsidies te verleenen: aan de commissie voor de Rjjksproefvelden voor drie jaren f 250, aan de Vormschool voor onder wijzeressen aan bewaarscholen te Amsterdam voor drie jaren f 600, aan de teekenschool van de afd. Weesp van Patrimonium voor drie jaren f 100. Ged. Staten stellen verder voor aan de Noord-Hol- landsche Vereeniging tot bestrijding van Tuberculose, (opgericht met het doel in de provinciën de bestrijding der Tuberculose als volksziekte te bevorderen, door het oprichten van plaatselijke vereenigingen in overleg met de Nederlandsche Centrale vereeniging, die oprichting in de hand te werken in gemeenten waar die oprichting vooralsnog bezwaar ontmoet, de afdeelingen van het Witte Kruis tot bestrijding der Tuberculose aan te sporen en tusschen al deze vereenigingen en afdeelingen een band te vormen) voor 1909 een bijdrage te verleenen van f 10.000, met bepaling dat de keuze der toe te pas sen strijdmiddelen tegen de tuberculose geheel moet worden overgelaten aan de deskundigen en aan de ervaring. Voorzitter deelt mede a. dat tot burgemeester is herbenoemd do heer F. C. A. H. L. Cavaljé, die bereids in handen van Z. Ex. den Comm. der Koningin de bü de wet vereischte eoden heeft afgelegd. Voorzitter uit tevens den wensch dat hij evenals de vorige zes jaar, wederom prettig met de heeren mag samenwerken; b. dat door den heer Rijks Ontvanger to Anna Pau- lowna b(j den gemeente ontvanger is gestort een som van f246.96; c. dat goedgekeurd van Gedeputeerde Staten is terug ontvangen het kohier der Hondenbelasting dienst 1908; d. dat goedgekeurd van Gedeputeerde Staten is terug ontvangen de schoolbouw besteding te Westerland; e. dat voor 1908 door net R(jk voor de kosten van het onderwijs een extra subsidie is toegekend groot f425.-; f. dat op den 16 Juni j.1. ten kantore van den ge meente-ontvanger kasveriflcatie was gehouden. Volgens boeken en bescheiden bedroegen de ontvangsten f27.509.445; de uitgaven waren f27.234 64, zoodat in kas moest zijn en werd bevonden de som van f274.805. Ter inzage wordt aangeboden de maandstaat der zeegras-exploitatie over Mei 1908. Op diens verzoek wordt aan den heer R. Vroone wegens vertrek naar AnnaPaulowna geheele ontheffing verleend van Hoofdeljjken Omslag. Van de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek was een verzoekschritt ingekomen om subsidie voor de a.s. te houden schoolfeesten. B. en W. stellen voor f27.50 te verleenen en aan de schoolfeestcommissie te Westerland flO.—welke voor stellen met algemeene stemmen worden aangenomen. Hierna stelt Voorzitter aan de orde de rekening van heeren Armvoogden over 1907, welke tot heden toe ter visie heeft gelegen. Voorzitter vraagt of de heeren nog bezwaren of aanmerkingen hadden. Niemand? dan stel ik voor ze goed te keuren. Waartoe met algemeene stemmen worlt besloten. Voorz. stelt aan de orde een suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1907, in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f3113 88J, welke met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Hierna wordt gelezen een schrijven van den heer L. C. Kolff te Epe, oud-Burgemeester dezer gemeente, waarin deze te kennen geeft, dat hü uit het vorige Raadsverslag had vernomen dat het marktplein te Hippolytushoef was bestemd voor den bouw van een nieuw raadhuis, hetgeen hü zeer jammer vindt daar men dan geheel het gezicht van de Ned. Herv. Kerk met toren wegneemt. Hü biedt daarom zün villa voor dat doel te koop aan voor f5000, welk bod hü tot 1 Juli a.s. gestand houdt. Namens B. en W. stelt voorz. voor, hierop in te gaan, het is een mooi huis met grooten tuin en het geeft groote financiëele besparing. De heer Peereboom vraagt, of het dan de bedoeling is het vorige besluit in te trekken. Voorz.: Ja. De heer Kuut: Nu begrüp ik er niemendal meer van; zelf verklaarde u (de voorz.), dat het voor raadhuis ongeschikt is en daarom hebben wü 't afgestemd, en nü is u er voor. VoorzitterJa, ik vind het een lieve woning. De heer Kuut: Zeker, voor een paar monschen om er in te rentenieren. Voorzitter: Een mensch kan tot andore gedachten komen. Nu wü de woning consciëntieus zün nagegaan, is ons gebleken, dat met botrekkelük kleine kosten ver beteringen kunnen worden aangebracht, om de woning geschikt te maken als raadhuis. De heer Obreen zou do villa gebruiken willen zooals ze nu is. De heer Kuut vraagtWaar moeten wü dan de veld wachterswoning, cel, waag, enz. enz. bouwen De Voorzitter antwoordt, dat er veel grond bü is, dus is er golegenheid genoeg. Ook hebben wü van Gedepu teerde Staten nog geen antwoord ontvangen, of wü het marktplein aan den openbaren dienst mogen onttrekken. De heer Obreen zegt, dat het marktplein op het ka daster staat aangeduid als berm van den weg, zoodat wü zonder toestemming van Ged. Staten daarop niet bouwen mogen. Dat onttrekken aan den openbaren dienst is minder bezwaarlük. De heer Kuut meent, dat Gedeputeerde Staten toch wel begrüpen zullen, dat wü niet zoo stom wezen zul len om op den berm van den weg te bouwen; als de toestemming daarvan afhangt, ben ik er niet bang voor. De heer KoopsEn wanneer de gemeente later wordt aangewezen tot het laten maken tot een barak voor besmettelüke zieken, welnu, dan hebben we voldoende bouwterrein bü de villa. De heer Kuut: Daarvoor kunnen we voor f50 of f60 wel bouwterrein koopenik zeg maar, dat het een rare zaak is't eene oogenblik voor ongeschikt verklaard en 't andere oogenblik recht anders om. De heer Peereboom zegt: Wat voor comediespel het allemaal is, weet ik niet. Vüf, zes vergaderingen heb ben wü over den bouw enz. van een nieuw raadhuis gehad en eindelek besloten het marktplein hiervoor te nemen, de inrichting ervan is bepaald en de architect benoemd en nü komt men geheel onverwachts met de villa van den heer Kolff voor den dag. De heer Obreen meent, wü kunnen dien brief toch niet achterwege houden De heer Heüblok oordeelt het een mooi huis met groot terrein, mooier kunnen wü 't nooit krügen. De heer Koorn zegtDe heer Kolff heeft er al f 1000 afgedaan en hü zal er nog wel f1000 afdoen, want hü weet aan zü'n kapitaal geen eind. De heer Koops is van meening, dat we dan een mooien tuin er bü hebben om in te wandelen of te zitten, zoo Zondagsavonds wordt er hier nog al gewan deld, waarvoor daar een keurige gelegenheid was. De heer Kuut: dat geeft allemaal niks, wü hebben niet buiten, maar binnen ong werk te verrichten. De heer Heüblok vraagt - heeft u het huis van binnen al eens gezien, Kuut? De heer Kuut: Nee, van buiten wel, 't is mooi. Voorzitter: Wel, dan kunnen wij het eerst wel eens gaan bezichtigen. De heer Kuut: dat is mij de moeite niet waard, ik zeg maar: wij hebben in de vorige vergadering na lang beraad eenmaal een besluit genomen en vind ik dat de zaak uit moet wezen. Anders begrijp ik er tenminste niets meer van. 14 Jaar heb ik in den raad gezeten, en nog nooit zoo iets beleefd, het schrij ven van mijnheer Kolff is te laat ingekomen en moet dus terzijde worden gelegd. De heer Obreen is dit niet met den heer Kuut eens, hij meent dat besluiten, welke nog niet zijn uitgevoerd, gewijzigd kunnen worden. Hierna stelt voorzitter voor de villa van den heer Kolff te gaan bezichtigen, hetgeen wordt goedgevon den, zoodat voorzitter de vergadering schorst. Na her opening vraagt voorzitter wie van de heeren nog het woord verlangt. De heer Peereboom stelt voor de beslissing nog acht dagen te verdagen. De heer Obreen zegt, dat dat te lang duurt. De heer Peereboomdan een week. De heer Koops weet niet, waar uitstel voor noodig is, wij hebben de woning nu gezien en de kwestie is al genoeg besproken. De heer Kuut meent, dat we er dan nog eens over denken kunnen, de zaak komt ons zco koud moge lijk over, waarom zet men zoo'n punt van behandeling niet op 't convocatie-biljet? dan konden wij ons voor bereiden. De voorzitter antwoordt dat het behoort tot de in gekomen stukken. De heer Hermans heeft voor uitstellen geen bezwaar. De heer PeereböomAls wij dan eens f 4000 boden De heer Obreen: En als de heer Kolff dit dan niet deed en zich terug trok? De heer PeereboomDan zou dat voor mij geen bezwaar zijn. De heer Hermans: Het aanbod is toch zeer bilhjk, 't is een goed gebouw. Voorzitter meent, dat wie het onderste uit de kan wil hebben, vaak het deksel op zijn neus krijgt. Parti culieren krijgen 't gebouw niet voor dien prijs, 't is uitsluitend voor de gemeente. De heer Kuut is van meening dat de' villa is en blijft ongeschikt. De heer Obreen: 't is niet mijn idee om 't voor stel precies door te zetten, ik meen dat wij, het er best mee doen kunnen en dan moeten wij niet zulke hooge eischen stellen. De heer Kuut: Ik begrijp niets van al die rare din gen, eerst voor ongeschikt verklaard en nu weer ge schikt, 't is voor mij een raadsel. De heer Obreen zegt, dat je geen eer van je werk hebt, als je altijd zoo op je stuk blijft staan, als anderen erkennen dat 't zóó of zóó beter wezen zou. Daarom moesten wij maar een besluit nemen. De heer Kuut: dan heb je er ten minste twee. De heer Obreen: Nee, maar 't vorige trekken wij in! De heer Koops: Waarom wij nu weer een week wachten moeten, wreet ik niet, wij weten allen waar het om gaat. Voorzitter stelt voor het voorstel van B. en W, namelijk om in tegaan op de missive van den heer Kolff, in stemming te brengen. De heer Peereboom: Pardon, mijn voorstel gaat voor, het is het verststrekkende. Voorzitter: Nee, dat van B. en W. gaat voor. De heer KoopsOf in tweeën splitsen, nam. ver dagen of koopen. De heer Peereboom: Och, als 't niet geeft, kan ik mij er wel bij neerleggen. De heer Kuut: Ze hebben het al lang klaar, het geeft toch niets meer! Waarom zulks niet op de con- vocatiën gesteld? Wie kan denken, dat er zulke gekke dingen ter tafel zullen komen?! De heer Hermans wil dan nog wel wat uitstellen. De heer Pcereboom zegt, dat B. en W. in zulke zaken altijd een streepje voor hebben, zij kunnen er over nadenken, praten en vergaderen, doch 't komt ons kersversch over. Ten slotte weet men zoo ver te komen, dat voor zitter voorstelt de beslissing tot a.s. Vrijdag te ver dagen. De heer Peereboom zegt nog, dat, als de heeren een gevestigde opinie hebben, t niet noodig is. De heer Koops meent, dat dit nu wel uit de stemming bhjken zal. 8 Het voorstel tot verdaging wordt aangenomen met vier tegen drie stemme^) Vóór de heeren Kuut, Koorn, Hermans en Peereboom, tegen de heeren Obreen' Koops en Heijblok. Rondvraag. De heer Obreen zegt, dat er geklaagd wordt over

Schager Courant | 1908 | | pagina 1