Winkel. De afd. Winkel van .Volksonderwijs" heeft besloten de deelname aan het meer uitgebreid onderwijs te be vorderen, waartoe vermindering van schoolgeld aller eerst nood.g is, en waartoe een adres tot den Raad zal worden gericht, met verzoek het schoolgeld niet alleen te verlagen, maar de heffing in verhouding tot den aan slag i" den Hoofdeljjken Omslag, progressief te doen zijn. Schoolfeesten te Winkel. Donderdagavond vergaderde het bestuur van .Volks onderwijs", om de schoolfeesten nader te regelen. De beide hoogste klassen (43 kinderen) gaan Woens dag 8 Juli naar Amsterdam, om o.a. het Rijksmuseum en Artis to bezoeken. Op de heenreis zal, als het weder gunstig is, de afstand van Zaandam naar Amsterdam afgelegd worden met een salonboot. De vijfde klasse (28 kinderen) reist naar IJmuiden den 15 Juli. Op denzelfden dag rijden de 3e en 4e klasse (43) naar Bergon. 's Morgens 7 uur vertrekt de stoet te Winkel. De heenreis gaat over Noord Scharwoude, Oud karspel, Warmenhuizen en Schoorl, en de terugreis over Alkmaar en Hugowaard. De kinderen van het eerste en tweede leerjaar vieren j feest te Winkel op Zondag 12 Juli. Behalve de gewone versnaperingen ontvangen de kleintjes bovendien nog een meer blijvend aandenken, terwijl geïnformeerd zal worden in hoeverre dit feestje, als de geldmiddelen het toelaten, nog door iets anders opgeluisterd kan worden. Nadere bijzonderheden kunnen nog besproken worden op de ledenvergadering van Maandag 6 Juli, die belegd woidt ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, die te Zwolle gehouden wordt. Haad Harenkarspel. Vergadering op Vrijdag 26 Juni 1908, des namiddags 5 uur. Afwezig de heer Zut. Voorzitter de heer Jb. Swan, burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen gele- zen en goedgekeurd. De heer Slot maakt naar aanleiding der notulen de opmerking, of met het besluit aangaande de salarisrege ling der onderwijzers bedoeld is alleen mejuffrouw De Winter f 50 boven het minimum te geven, of alle on derwijzers. Dii laatste meende spr. uit de notulen te hebben opgemaakt. Voorzitter zegt, dat ook alle onderwijzers f 50 boven het minimum hebben. De heer Slotde heer Reuvers ook Voorzitter: de f 75 huishuur telt ook mee en geldt ook voor pensioen. De heer Slotzoo 1 op die manier klopt het. Voorzitter doet mededeeling dat d.d. 21 Mei 1908 is ingekomen een adres van de afdeeling Harenkarspel van Het Witte Kruis met het verzoek om f75 subsidie. Verder was ingekomen een adres dierzolfde afdeeling d.d. 26 Juni, waarin het bestuur meedeelt, 21 Mei een adres aan den raad te hebben gericht met verzoek om f 75 subsidie, maar dat door den Voorzitter op de dien dag gehouden vergadering van den raad, van het inkomen van dat stuk geen mededeeling is gedaan. Daarom wendt het bestuur zich nogmaals tot den raad. Uit een bijgevoegde rekening en begrooting der afdeeling blijkt, dat de rekening over 1907 sloot met een nadeelig saldo van ongeveer f61.— en de begroo ting voor 1908 sluitend is gemaakt met een nadeelig saldo van f 100. Voorzitter: dat tweede adres heb ik ontvangen over do post per aangeteekenden brief. Ik word wat oud, en nu begint mijn memorie mij parten te spelen en heb ik in de vorige vergadering den Raad vergeten te zeggen, dat het adres was ingekomen. Maar dat schaadt de belangen van de gemeente heelemaal niet. De heer Burgerik had juist meenen te vragen, waarom of het adres van „het Witte Kruis" niet ter tafel is gekomen, maar nu ik van u hoor, dat uw memorie u parten begint te spelen en het de belangen van de gemeente niet heeft geschaad, zal ik me daarbij neei leggen. Maar ik vind toch, dat er veel voor is te zeggen, dat zulks niet meer gebeurt. Als uw memorie u parten gaat spelen, is dat erg lastig. Dat is nu reeds tweemaal geschied en het is zeer gewenscht, dat dat gene wat tijdig wordt ingezonden, ook tef tafel komt. Voorzitter: het schaadt de belangen der gemeente heelemaal niet. De heer Keesomdat helpt een boel. De heer Slot: nu de voorzitter zoo geheel zichzelf de schuld geeft, is het misschien niet ongewenscht te weten, op welke wüze het(stuk is ingekomen. Dat wil dit zeggendroeg de secretaris er geen kennis van Voorzitter: ja zeker. De heer Slot: ian is het voor een deel ook de schuld van den secretaris. Do secretaris: ik heb er den voorzitter op attent ge maakt dat het adres was ingekomen en bovendien nog tegen hem gezegd: deel het even mede. Ik heb er dus in 't minst geen schuld aan. De heer Slot: dan ben ik tevreden. Voorzitter: ik heb het toen vergoten. Voorzitter: het voorstel van B. en W. is de f75 toe to staan. De heer Weel: het is een heel nuttig ding; ik ben er niet tegen. Voorzitter: het is noodig. De heer Keesom: dit is iets voor de gemeente, dat zo niet laten kan, het voorziet in de behoeften van armen, maar ook van ryken. De heer Slot: ik wil deze opmerking nog maken: er is f61 ongeveer te kort en f76 wordt gevraagd, dat is f 14 te veel, maar dat zal ten goede komen aan het tekort voor 1908 op f100 geraamd: ze zullen met die f 14 heel goed raad weten. Met algemeene stemmen aangenomen en besloten de f 75 uit den post van onvoorziene uitgaven te betalen. De heer Slot vestigt er de aandacht op, dat er een flink bedrag aan subsidiön op de rekening van „Het Witte Kruis" voorkomt, waar naast een niet groot bedrag aan contributies. Ér is misschien geen aanleiding de contributie te verhoogen, maar ik wil de vraag stellen: werkt de veieeniging wel voldoende om nieuwe leden te werven? Ze komt daardoor allicht beter b(j kas. Voorzitter: daar wordt alle best voor gedaan en die lid kan zijn, is het ook wel reeds. De heer Slot: ik moet tot myn schande zeggen, dat ik geen lid ben, maar ik ben ook nooit gevraagd. Als ik gevraagd was, was ik bepaald lid geweest en ik vind net jammer, dat het bestuur daar zjjn best niet voor doet. Voorzitter: er wordt nog een premie gegeven voor nieuwe leden. De heer Slotik vind het jammer dat dit noodig ia. Voor zulk een .'hoogst nuttige vereeniging moest men zooveel liefde hebben, dat de mannen die in deze vooiop gaan, gratis leden wierven. De heer KeesomBedoel je het van dien kantl Ik heb verschillende menschen gehoord, die van deze ver- eeniging genieten, en die het bijna niet konden betalen, maar toch lid waren. Zij zeidenje bent moest ver plicht er lid van te zijn. Heb je in ziekentjjd wat noo dig, je gaat gerust heen om het te halen. In het Waar land vooral, als ze half dor. gulden kunnen betalen, worden ze lid. De heer WeelDie het half doen kan en gevraagd is, behoort lid te zijn. De heer Burger: is het nu ook niet mogelijk, dat het bestuur den heer Slot over het hoofd heeft gezien. Het ledental wijst toch op een flinke stijging, er wordt dus bepaald wel werk van gemaakt. De heer Slot: het kan best, dat het daarin zit, daar over trek ik geen conclusie en spreek ik geen oordeel uit, wel over het andere punt, dat er voor het werven van nieuwe leden een premie wordt betaald. De heer Keesomdat moest niet noodig zijn, voor zulk een goeie zaak moest men zich uit zichzelf als lid op geven. De heer Slotdie gedachte is ook wel bij mij opge komen, maar daar is het ook bij gebleven. Maar als men dan eens gevraagd wordt, dan wordt men wel lid, gebeurt dat niet, dan blijft het zoo voortloopen. Noodig heb ik de afdeeling niet gehad. Het loopt zoo maar heen, maar als ze vragen, dan moet er wel wat voor gepraat worden, maar voor zulk een goede zaak loopt bot toch gauw klaar. Voorzitterik zit niet meer in het bestuur van het Witte Kruis, maar het bestuur zal er op attent gemaakt worden, dat de heer Slot lid wil worden. Aangeboden wordt de begrooting der Gezondheids commissie tot een bedrag van f 1675, finet als deel voor de gemeente f 44.57J. Dat is belangrijk minder dan vorig jaar. Van den heer Dr. de Boer was een adres aan den raad ingekomen, waarin hij meedeelt dat een commissie uit den raad zijn woning heeft opgenomen. De gang er maar niet langer over praten, 't geeft toch niets, t is immers al lang kEiar! De beer PeereboomMijnheer de voorzitter, u is altijd voor een nieuw en goed gebouw geweest, waar voor wij indertijd f 10.000 toestonden, en nu is u zoo sterk voor de villa van den heer Kolff; zou het niet thans hier gaan niet om het raadhuis maar om de plaats? Voorzitter: Wel neen! De heer Kuut denkt van wel. want als wij voor Uit UOI1 laau Z.1III WUIIlIJg UtTCll wV moest geverfd, de serre eischte vernieuwing en een den bouw grond van den heer Dekker hadden aange- stoon plaats moest aangebracht worden in de woonkamer, kocht, dan nad dit alles voorkomen geweest V J- 1hoor Doorohnrtm 7PÖf Hat hll flftll Vl In het eerste was voorzien, in de beide andere niet, en nu vroeg adressa ït om nogmaals een commissie tot onderzoek te zenden. Voorzitterer is geverfd en de schoorsteen zal ge maakt worden. De heer Burger is laatst bij den dokter geweest en heeft toen het perceel gezien en noemt wat de dokier vraagt, niet onbillijk. Ér Is maar in één kamer gele genheid tot stoken, nu moeten twee kamers met 1 kachel worden verwarmd. Deze kachel staat in de De heer Peereboom zegt. dat hij den vorigen keer voor 't marktplein gestemd heeft, maar als 't nu ging om de villa van den heer Kolff óf bouwgrond koopen, dan stemde spr. vóór grond koopen. De heer Obreen meent, dat in 't dorp geen grond te koop is. De heer PeereboomBij den heer Dekker toch, en dan kan je bouwen zoo je wilt. De heer Obreen: Ik heb 't marktplein ook altijd te klein gevonden en anders was het mij tzelfde of achterkamer, dus by groote koude moet de voorkamer je den Oost- of den Westkant opgaat, doch 't schrijven afgesloten worden en wordt zoodoende elk uitzicht op den weg belemmerd. Voorzitter: we willen de serre nog een jaar laten wachten De heer Burger: het is goed dat rekening gehouden wordt met de gemeentefinanciön, er is anders wel reden voor dat ook die veranderd wordt. Maar als dokter had geweten dat de reparatiën ten deele zouden worden uitgevoerd, zou hij bepaald wel tevreden zijn geweest. Voorzitter: de stookplaats zal worden aangebracht bjj wijze van een nisje. van den heer Kolff mogen wij niet achterhouden en daar mij dit goed toelijkt, ben ik er vóór. De heer Koops gelooft niet dat het een en ander in de bedoeling ligt van B. en W. om door te dwingen met de villa, doch hij is tegen het marktplein en vóór de villa. Een mooi gebouw op 't marktplein neer te zetten zou spr. jammer vinden, wij moeten dat plein open houden. Maar ging het om bouwterrein aan te koopen of om de villa, dan zou spr. van de villa afstappen en vóór terrein stemmen. De heer Hermans had de kosten van de villa eens opgenomen en beliepen deze van aankoop, overschrij- De heer Slot: het had wel gewenscht geweest dat ven, veranderen, schilderen enz. enz. totaal f 6350. Hier- den dokter mededeeling was gedaan, dat de stookplaats van zou men den achtergelegen grond, schuurtje, ij ze- zou komen, dan zou dit adres wel achterwege gebleven ren hek kunnen verkoopen, dit zou ongeveer opbrengen zjjn, dit was voor hem niet aangenaam. f 750, dus dat van de f 6350 af, zou de villa kosten Voorzitterwjj hebben gewacht op een begrooting van f 5600. Een nieuw gebouw op 't marktplein zou kosten kosten en die heb ik nog maar 3 dagen in myn bezit, f 9000, zoodat wij globaal berekend een besparing had- Het adres wordt voor afgehandeld beschouwd. den van f 3400. De heeren J. Jes en P. Slot krijgen beiden voor 8 Ue heer Koops is er ook voor, alles zoo zuinig maanden afschrijving van Hoofdolyken Om3lag. mogelijk en zachtjes aan te behandelen. Van niet een Voorzitter deelt mede, dat de pogingen te Raalte om der heeren had hij nog gehoord, wat er met die zolder de benoemde onderwijzeres voor Kerkebuurt eerder dan kamertjes moet gebeuren, spreker zou 't heel goed vin- 1 Juli te krijgen, hebben gefaald. Er zijn nu 3 tijdelijke den als t ten minste niet bezwaarlijk is, die voor onderwijzeressen werkzaam geweest. i veidwachterswoning in te richten, ze zouden wel niet De heer Burger is dankbaar voor de genomen moeite, groot zijn, maar dat kon toch wel gevonden worden. De school heeft niet stilgestaan, de kinderen hebben Voorzitter: En dan vindt je voor geen f6000 nog steeds les gehad. Wegens vertrek had de heer C. Helder bedankt voor hooisteker, benoemd wordt de heer H. Rijs. De heeren Groot en Bijpost mobten aftreden als zetters. De voordracht luidt na oen paar stemmingen Groot, Bijpost, Burger en Slot. De rondvraag levert niets op, zoodat de vergadering wordt gesloten. Gemeenteraad van Wleringen. Vergadering gehouden op Vrijdag 26 Juni 1908 des namiddags 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Cavaljé, Burgemeester. Na opening door den voorzitter worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Mededeeling ^geschiedt van een schrijven van de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbe zoek, waarin dank gezegd wordt voor de toegestane gratificatie voor de te houden schoolfeesten. 2e. Wordt gelezen een adres van den heer Jb. Nz. Keijzer en 44 anderen, waarin verzocht wordt om op heffing van het verbod van invoer van jonge varkens, daar op 't eiland thans groote behoefte daaraan is. Voorzitter zegt hierover aan den districts-veearts, den heer Hengeveld, te Haarlem te hebben geschreven en als antwoord had ontvangen dat de zoo gevreesde ziekte mond- en klauwzeer bijna zoo goed als geweken was., doch hij raadde aan met de opheffing van het verbod te wachten tot 15 Juli a.s. De heeren Koops en Peereboosn, meenden dat her dan goed was nu maar tot opheffing te besluiten en de ingang te bepalen op 15 Juli a.s. De heer Obreen: dat gaat zeer moeilijk. Voorzitteropheffing nu is te bezwaarlijk en er gaan veel moeilijkheden mee gepaard, laten we liever tot den datum door den districtsveearts aangegeven, wachten. De heer Kuut zegt, dat duurt ten minste zoo lang niet mger. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden. 3e. In de politieverordening worden enkele wijzigin gen aangebracht en goedgekeurd, nl. in art. 22 lett. h, dat het verboden is met voer tuigen, zwaarder beladen dan 1500 K.G. over de open bare wegen te rijden. art. 39, dat het verboden is schapen en ander vee langs de wegen te weiden zonder vergunning van B. en W, art. 42, dat het verboden is, stieren langs of op den openbaren weg aan hun bestemming te laten be antwoorden en dat men hiervoor met de stieren 50 meter van de openbare wegen verwijderd moet blijven, en in art 50, dat het venten met koopwaren voor de gtv meentenaren vrij is, doch vreemdelingen hiervoor ver gunning van den Burgemeester moeten hebben, of wan neer zij twee jaar in de gemeente zijn gedomicilieerd, ook vrij zijn. 4e. Voorzitter stelt aan de orde de raadhuiskweslie, zoo'n gebouw. De heer Kuut. Ja wel, de doopsgezinde pastorie, die kost maar f5000. Voorzitter: Die is lang zoo mooi niet. De heer Kuut: Maar veel gerieflijker. De heer Peereboom: Ik ben er tegen, grond kooren komt mij veel beter voor. De heer Obreen is er voor, 't is beter dan 't markt plein vol bouwen. En u Kuut? Ee heer Kuut: Ik ben voor 't marktplein, 't raadhuis hoort midden in het dorp en villa's achteraf. De heer Peereboom: Maar Kuut, als 't ging om de villa of grond koopen? De heer Kuut: ik ben stijf *oor 't marktplein. De heer PeereboomEn als wij het dan verliezen De heer Kuutdan kan ik niets aan doen, ik heb er dan toch mijn best voor gedaan. De heer Obreen Men sneuvelt dan op het veld van eer. i De heer Kuut: Dat hindert dan niet, achter het dorp is het geen plaats voor een raadhuis. De heer Obreen vindt: we krijgen daar anders een mooie bebouwde straat, wat dunkt u ervan Koorn? De heer KoornIk ben tegen de villa, verbouwen kost geld en geeft geen verbetering. Dan kocht ik nog liever bouwterrein om op te bouwen. De heer ObreenNu, maak er een voorstel van. De heer PeereboomLaat maar gaan Koorn, 't geeft j toch niets, 't is al lang klaar. De heer KoornIk kocht anders veel liever nog bouwterrein, maar enfin, het zij zoo, laat zoo dan maar blijven. De heer Obreen Dus dat voorstel is in de geboorte gestikt. De heer Kuut't Moet veel geld kosten, 't gaat nu om winnen of verliezen met B. en W. Voorzitter: Geen kwestie van, dat de bedoeling van B. en W. is winnen of verliezen. Hierna brengt voorzitter in stemming het voorstel van B. en W. om voor f 6000, de villa van den heer Kolff te koopen voor raadhuis, onder intrekking van het vorige raadsbesluit, namelijk het bouwen van een nieuw raadhuis op het marktplein. Het voorstel werd met vier tegen drie stemmen aan genomen. Voor de boeren Obreen, Koops, Hermans en Heijblok, tegen de heeren Koorn, Kuut en Peereboom. De heer Kuut: Wij hadden den opzichter ook reeds benoemd, nu moeten wy dat zeker ook intrekken. De heer ObreenHet vorige besluit was nog niet van kracht, omdat wij nog geen toestemming van Ge deputeerde Staten hadden, doch ik hoop dat het nieuwe gebouw den heeren zal bevallen. De heer Kuut: Wij zullen over 10 jaar, als wij er tenminste nog zijn, elkander nog wel eens spreken. De heer Peereboom: Het raadhuis komt er anders niet op een plezierige manier. De heer Obreen zegt: De heer Kuut staat ook zoo vast. Do heer Kuut antwoordt, dat ook de heer Obreen vast staat en hij acht zich niets hcoger of lager. De heer ObreenDan hebben wij elkander niets te verwijten. Hierna volgde rondvraag, welke niets opleverde, zoodat rvnraittor Ho unmo/lni-inr. namelijk de aankoop der villa van den heer Kolff en Voorzitter de vergadering sloot, deze villa voor een raadhuis in te richten. Het punt, zegt voorzitter, is in de vorige vergadering breedvoerig genoeg behandeld, alleen nog wil ik dit zeggen, dat net een mooi gebouw is en zeer groote financiëele besparing medebrengt, hetgeen voor de gemeente van groot belang is. De heer Peereboom zegt, dat hij sedert jl. Dinsdag nog eens over de zaak had nagedacht en acht dat het financieele belang tegenover een nieuw te bouwen raadhuis, weinig beteekenis heeft. De villa reken ik, zal van aankoop, veranderingen enz. enz. te zamen f 8000 kosten en dan blijft het altijd nog een knoei- winkel. Daartegenover bouwen wij voor f 8000 eën raadhuis ingericht naar de eischen des tijds. Ik ben tegen de villa en voor een degelijk goed, nieuw ingericht geDouw, hetgeen de heer Obreen in een der vorige vergaderingen ook gezegd heeft. Maar koopen wij ae villa, dan ben ik bang, dat er binnen 10 jaar zooveel wijzigingen in aangebracht zijn, dat wij veel meer geld kwijt zijn dan een nieuw ons kosten zou. En daarom bouwde ik liever een nieuw, daar niet wij alleen, maar ook onze nakomelingen 100 jaar plezier van hebben en geen villa, niet zoo'n knoeiboel en de rest laat ik nu aan de heeren over. Voorzitter zegtmijnheer Peereboom, de villa komt lang niet op f 8000. Door een deskundige heb ik 't een en ander eens laten opnemen en dan komen de veranderingen ruim gerekend op f 300. De heer Kuut twijfelt daar sterk aan, want voor f 300 I verbouw je niet veel en vraagt of daar dan een brand- j vrije kluis onder begrepen is? Voorzitter: neen, maar dan koopen wij_ een brandkast voor de allernoodigste stukken; voor f 50 of f 60 heb je tegenwoordig al een groote. De heer Kuut: nou, nou, dat kan niks wezen, zeker een om onder de tafel te zetten of alleen een porte feuille met geld in te bergen. De heer Obreenwij kunnen het archief ook wel laten assureeren. De heer Kuut: een raadhuis bouwen en inrichten zoo het behoort is het allerbeste. De heer Obreen: 't perceel van den heer Kolff is voor f 5000 toch niet duur en ik zou er voor zijn het te koopen, want later mochten wij eens berouw hebben. De heer Koops doet het idéé aan de hand om den grond erachter weer te verkoopen. De heer Kuut: koopen, verkoopen en verbouwen, allemaal niets waard en veel te duur en ongerieflijk. Voorzitter: Verbouwen kost maar f 300. W'leringen. Door de afdeeling van het Ned. Ond. Gen. is benoemd tot afgevaardigde naar da algemeene vergadering van het Ned. Ondw. Genootschap, op 30 en 31 Juli en 1 Aug. as. te Haarlem te houden, de heer L. Spaander en als plaatsvervanger de heer S. de Vries. W leringen, 26 Juni 19t8. Hedenavond ten 7$ uur werd in 't lokaal van den heer H. C. Engel publiek aanbesteed, het bouwen van een magazjjn nu t woning voor den bode ontsmetter voor onze afdeeling van „Het Witte Kruis". Ingekomen «aren 5 biljetten van de volgende heeren 1. G. Timmerman voor f2260 -, 2. N. J. Poel voor f2260.—. 8 D. Lont Jr voor f2248.—. 4 J. C. Klein voor f2225. 5. Th. Boersen voor f1894.—. Allen alhier. Raming f1900. Gegund aan den laagsten inschrijver. Kolhorn. Maandag 14 S-ptember a.s., ter gelegenheid der kermis alhier, zal by den heer P. Rempt optreden de vereeni ging „Liefdadigheid" van Barsingeihorn. Bij den heer Jb. Smit speelt dien avond de tooneelvereeniging „Aurora* van Winkel. St. Maartensbrug. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. E. Wierenga Jr. te Nieuwendam, is geslaagd voor het 2de natuur- kundig examen. Valkoog Donderdag j.1. verkocht notaris Vrijburg in het lokaal „de Valk" van den heer G. v. Bodegraven voor Mej. de Wed. J. Straij te Groenveld het grasgewas van 6.19.70 H.A. in 4 perceelen, dat te zamen gekocht werd door den heer A. Brak c.s. voor 1470. Onmiddellijk daarna werd het etgroen an bovengenoemde perceelen verhuurd tot Kerstmis a.s. Perceel 1 en 2 werden gehuurd door den heer K. Kossen te Tuitjenhorn voor f126 en perceel 3 en 4 door den heer A. Bakker te Tolko voor 106 St. Pancras. Door het scherpe droge weer is de opbrengst van de vroege aardappelen te St. Pancras middelmatig en daar bij zijn de prijzen veel lager dan het vorig jaar zoodat de financiëele uitkomst niet bevredigd is. Oude Nledorp De collecte alhier gehouden voor den gewaoenden dienst, heeft opgebracht f5.80. Hoogwoud De vorige week hield de coöperatieve vereeniging tot De heer Kuut: Och, burgemeester, dat kan niet, 't tot bereiding van kaas „de Toekomst" aan deLangorois is onmogelijk, voor f 300 verbouw je niets, laten wij de gewone jaarlyksche bijeenkomst. Tegenwoordig waren 18 leden. Na opening volgt behandeling der notulen der vorige bijeenkomst, waarna aan de orde komt de rekening, die vooraf onderzocht was door do Commissie van toezicht. De commissie had de rekening in orde bevonden. Uit de rekening blijkt, dat in het laatst verloopen jaar 863230 K.G. melk was verwerkt, waarvoor is be taald f37050.18. Van de geleverde melk waren 36490 kazen gemaakt, die na aftrek der onkosten f38947.43 hadden opgebracht. Aan boter, karnemelk, wei enz. werd f973 50 besomd. Voor benoodigdbeden voor de kaasbereiding enz. was uitgegeven f 1416.53, aan den kaasmaker en verder personeel f 1008.83 en aan het bestuur f185, zoodat het overschot dat f468 31 bedroeg, nog aan de leveranciers zal moeten worden uitbetaald. Niemand iets op de reke ning aan te merken hebbende, wordt ze door de ver gadering goedgekeurd. Nu volgde best.verkiezing: de heer T. de Beurs, directeur, (aftredend), wilde niet meer in aanmerking komen, zoodat in diens plaats gekozen werd de heer P. Kooij,commis saris; door Jat de heer P. Kooy als directeur was ge kozen, moest in zyn plaats een commissaris worden gekozen, als zoodanig werd aangewezen de heer K. Wit en de heer J. C. Benit Jnz. werd herkozen ais lid van do commissie van toezicht. Nadat nog de overdracht van eenige aandeelen was goedgekeurd, sloot de Voorzitter de vergadering. Hoogwoud. In het café „de Eendraobt"*van den h0or P- ^as zal ter gelegenheid van de kermis een buitengewone voor. stelling worden gehouden op Maandag en Dinsdag a.s te geven door het gezelschap van Professor Viellie en Mej. Akkormanie uit Rotterdam. Hoogweud. De heer L. Hazelhoff, tijdelijk onderwijzer te Haar lemmermeer, die door den Raad dezer gemeente tot onderwyzor is benoemd aan de Schooi in de Kerkelaan, heeft zijne benoeming aangenomen. Noord-Seharw oude. De Liberale Kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad den heerC. Keeraan. Het Bestuur had voorgesteld den zetel open te laten voor de Katholieken. De vacature is ontstaan door het vur- trek van den heer J. Duin naar Duitschland. I.angedjjk De Vereeniging „De Koophandel" aan den Lm god ijk heeft besloten, met ingang van 1 Juli de aardappels niet anders te koopen dan goed gesorteerdvoor den binnenlandschen handel kan daarop tot 16 Juli een uit zondering worden gemaakt. Dit besluit kan er toe meewerken, om dan goeden naam der Langedyker aardappelbouwers en -handelaars te bevorderen. Zuid-Schnrwoude. Den 6den Juli zal de aanbesteding plaats hebben van den bouw van een nieuw raadhuis. Zooveel mogelijk zal, in overeenstemming met de in de raadsvergadering geuite wenschen, rekening gehouden worden met de ambachtslui uit de gemeente. Anna Paulowoa. Naar we vernemen, is de vestiging van een hulp- telegraaf- en telefoonkantoor over niet te langen tijd, toch te wachten. Binnenkort zal men met het spannen der verbinding Anna Paulowna—Den Helder aanvangen. Omtrent de plaats, waar de palen zullen worden ge plaatst voor de verbinding spoorweg—kantoor Anra Pau lowna, is nog niets bekend. Hierover zal nadere beslis sing worden gevraagd. Anna Paulowna. De onlangs herziene lijst van inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krygs volk In aanmerking komen, welke lijst nog ter vi-,ie ligt, bevat 275 namen, in totaal kunnende huisvesten 21 Officieren en 440 manschappen. Anna Paulowna. Na gehouden proefles is de voordracht voor onderwij zer aan school I alhier opgemaakt als volgtl.Jb. Hoek stra te Sybekarspel, 2. W. Barnhoorn te Katwijk aan Zee en 3. M. Venema te Wieuwerd (Fr.) -• Anua Paulowna. Volgens de herziene lyst van spuitgasten in deze ge meente kunnen tot den dienst by brand verplicht wor den in totaal 677 man. Ongeluk met een ïneelwagen. Woensdagmorgen had de knecht van den heer J. v. d. S. te Wieringerwaard door het schrikken van het paard het ongeluk met paard en geladen meolwagen nabij Oudesluis in de sloot te geraken. Gelukkig wist de voerman nog van den wagen af te springen. Mot veel moeite werd alles weer op het droge gebracht paard en wagen hadden nagenoeg geen letsel bekomen' maar het op den wagen zijnde graan en meel was voor een groot gedeelte verloren. Oodesluis. Als datum voor het schoolfeest te Oudesluis is vast gesteld Woensdag 8 Juli. Voor 61 kinderen zal dit bestaan uit een tochtje per spoor en tram naar Bergun. terwijl met de 43 leerlingen der laagste drie klassen het feest zal gevierd worden in en by de school. Pulderbenoemingen. Tot molenmeester van den Tjaddingsrytpoid r is hoi- kozen de heer J. Smit te Oude Niedorp en tot molen- meester van den Slootgaardpolder de heer P, Hoedjos te Harenkarepel. Wieringer waard. Woensdag was voor de schoolkinderen bier een feest dag. Dat het bezoek aan Artis en 't Aquarium den grooteren uitstekend bevallen is, behoeft niet gemeld te worden, dat Bpreekt vanzelf. Waar ze eveneens van genoten hebben, is het boottochtje van Zaandam naar Amsterdam en terug, dat zooveel ongekends en onge woons voor de oogen gaf, en veel te kort duurde naar den zin van allen. Geen wonder, nu de meesten hun ner nog uooit een boot althans niet van nabij gezien hadden. En wat een fabelachtig goedkoope reis gelegenheid! Dank zij de milde bepaling van den admi nistrateur!?) kon elke leerling voor slechts 2} cent(eike geleider voor 5 cent) met de prachtige salonboot Czaar Peter van Zaandam naar Amsterdam. Een woord var. dank aan de directie kan hier niet achterwege blyven Zoo'n schoolreis is een echt feest voor de kinderen' daar hebben ze wat aan De andere leerlingen hebben zich op de plaats met allerlei spelletjes vermaakt en keerden ieder met een aardig prijsje naar hui»; sommige overwinnaars zelfs met een prys extra. Ter afwisseling Lebben eenige acteurs (trices) van Mevr. de Wed. Bakker de kinder operette Hans en Grietje opgevoerd, wat do mee,sten mooi en eenige kleintjes een oog» nblikjo yselyk vonden zoo n heks heeft nu ee maal niet veel aantrekkelijks! Allen vinden echter, dat ze een mooien dag gehad hebben. ongres voor Stant.->pei.sioiineeriug. Het door den Bond voor Staatspensionneering te hou den congres voor Strtatspensionneeiing zal plaatshebbon op Zaterdag 19 September a.s., te Amsterdam, in Maison Stroucken. al^volgUngröS Be8tUUr '8 DU deaqit!ef samengesteld Frans Netscher, Santpoort, Voorzitter. Mevr. Th. P. B. Haver, Amsterdam, T T 2e Voorzitter. L. Jansen (Perio), Red. Ned. Pensioen* n partÜ> Botterdam. D. de Clercq, Bloemendaal. J. P. de Jager, Tiel. Ds. U. J. Reindere, Dantumawoude. O irr: van drevelen, Oosterhesselen. G. Wiennga, Arnhem. C. F. J. Verbeek, Haarlem. A- Voorbrood, Arnhem, Secretaris, politieks Partijen, Bonden en Vakvereenigingen zullen tot deelname worden uitgenoodigd Particuliere personen kunnen deel uitmaken van het congres tegen betaling van fl.— De oproepingsbrieven, vermeldende tevens de stellin gen en voorwaarden tot deelneming, worden spoedig verzonden. e' Zeer waarschijnlijk zal het Congres worden bijgewoond aoor den Secretars van den Engelschen Bond voor Staatspensionneermg. Alle

Schager Courant | 1908 | | pagina 2