Uitgevers: TRAPMAN Co. Donderdag 16 Juli 1908. 52ste Jaargang. No. 4378 Interc. Telephoon No. 20. Bureau SCHAGEN, Laan D 4. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Binnenlandsch Nieuws. Altiifti Nieuws- COURANT. Mwtcitit- LiiilaivkUi Dit blad verschijnt tweemaal per week: Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit ticee bladen Gemeente SCBAfiESI, O— L, A. IV I W E E R.. Overgang van liet Leger naar de Landweer. De Burgemeester a/i, der Gemeente Schagen; Gezien het 3de lid van 10 der Landweerinstuctie I Brengt ter kennis van belanghebbenden: 1". de dienstplichtigen bij de militie te land, die in den loop van dit jaar een achtjarigen dienst by de militie hebben volbracht of alsnog zullen volbrengen, dat zijn in het algemeen zij, die be- hooren tot de lichting van 1900, op 1 Augustus a.s. zullen overgaan naar de Landweer, met uitzondering van hen, die a. behooren tot een der bereden korpsen of tot het Korps Torpedisten b. in het genot zijn van ontheffing van den wer- kelijken dienst, om het even of de ontheffing werd verleend als geestelijke enz., dan wel wegens kostwinnerschap of om eenige andere reden van bijzonderen aard; 2°. de dienstplichtigen, die uitstel hebben genoten van eerst9-oefening of van verblijf onder dewa- ponen, gaan evenveel jaren later naar de Land weer over als het uitstel heeft geduurd; vroe ger genoten ontheffing rekent echter mede als diensttijd en brengt alzoo geen vertraging in den overgang naar de Landweer; 3°. zij, die overgaan naar de Landweer en binnen het Rijk verblijf houden, moeten zich vóór 31 Augustus a.s. in persoon aanmelden by den Burgemeester hunner woonplaats en bij deze aanmelding inleveren hun zakboekje met daarin gehechten verlofpas; terwijl zij, die naar de Landweer overgaan en buiten het Rijk verblijf houden, zich niet in persoon behoeven aan te melken, doch alsdan verplicht zijn hun zakboekje met daarin gehechten verlofpas bij aangetee- kende brief waarin hun adres buitenslands duidelijk en volledig moet worden vermeld toe te zenden aan den Burgemeester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk; 4°. zü, die op 1 Augustus a.s. naar de Landweer overgaan, zijn van dien datum af onderworpen aan alle voorschriften voor de Landweer ge geven Vestigt met nadruk de aandacht op de navolgende bepalingen der Landweerwet: Art. 24. De verlofganger van de Landweer meldt zich binnen dertig dagen na den dag van zjjn overgang naar de Landweer of na dien, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den Burgemeester zijner woonplaats aan, teneinde deze den verlofpas, hem bij de Landweer of leatstelijk bij de militie uitgereikt, voor gezien of op nieuw voor gezien teekene. De verlofganger van de Landweer, die buiten het Rijk woont of verblijf houdt, of die zich bij zijn vertrek met verlof buiten het Rijk begeeft, kan, ter vervulling van de verplichting in het vorig lid omschreven, binnen den daarin vermelden termijn zijn verlofpas bij aangeteeken- den brief ter afteekening toezenden aan den Burge meester zijner laatste woonplaats binnen het Rijk. De verlofpas wordt hem door dien Burgemeester bij aan- geteekenden brief teruggezonden. Art. 25. De verlofganger van de Landweer, die zich in eene andere gemeente gaat vestigen, geeft daarvan kennis aan den Burgemeester zijner woonplaats. Binnen dertig dagen na den dag, waarop hij komt in de ge meente, waarin hij zich vestigt, meldt hij zich aan bij den Burgemeester dier gemeente, teneinde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. Art. 27. De verlofganger van de Landweer mag zich zonder toestemming van Onzen Minister van Oorlog niet langer dan gedurende een jaar buitenslands begeven. Aan den verlofganger van de Landweer, die niet in verzuim is, wordt deze toestemming, wanneer zij ge vraagd wordt en blijkt noodig te zijn ter zake van uit oefening van af opleiding tot landbouw, handel of nij verheid, in gewone tijden niet geweigerd. Bij de toestemming kan de verlofganger worden vrij gesteld van de verplichting tot deelneming aan de oefeningen in artikel 11 vermeld, tot het bijwonen van het bij artikel 29 voorgeschreven onderzoek en tot het komen in werkelijken dienst in geval van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone omstandigheden. Aan de toestemming kunnen overigens zoodanige voorwaarden worden verbonden, als in het belang van den dienst noodig worden geoordeeld. Art. 28. De verlofganger van de Landweer, die art. 24, 25 of 27 niet naleeft, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste eene maand gehouden. De duur van dezen dienst wordt bepaald door Onzen Minister van Oorlog, die tevens het korps van het leger aanwijst waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. Zü, die familiebetrekkingen hebben, die in het buiten land verblyf houden en in de termen vallen van over gang naar de Landweer, worden uitgenoodigd belang hebbenden te herinneren aan de bepaling van art. 24 bovengenoemd. Schagen, 15 Juli 1908. De Burgemeester a/i voornoemd, P. BUIS Jz. waterleiding bekeken en, daar de wandeling dorst veroorzaakt had, werden allen in de geleeenheid ge steld zich persoonlijk te overtuigen, dat het leiding water even lekker smaakt als het lekkerste regenwater. Na de wandeling werd de speeltuin weer opgezocht, om wat te rusten, dachten de geleiders; maar wat weet een kind van rust 1 Draaimolen, schommels en wipplank, alles was weer in een oogenblik bezet en dat bleef zoo, tot om drie uur de terugreis werd aangevangen. Na nog een mooie wandeling gedaan te hebben, werd even voor vieren het tramstation bereikt. Spoedig nam de tram allen weer op; te Alkmaar was juist tyd om in den tiein over te stappen en even over half zes was de school weer bereikt, vanwaar men al spoedig huis waarts keerde om van de genoten pret te vertellen. En dat er genoten is, blijkt wel hieruit dat op de vraag: „Waarheen ga je nu liever, naar de Artis te Amster dam, of naar den speeltuin te Bergen het antwoord eenstemmig was: „Naar Bergen 1" De kinderen van de laagste drie klassen kwamen om 9 uur naar school en vermaakten zich daar met ver schillende wedstryden, waarbij allen in het bezit kwa men van een fraaien prijs. Natuurlyk ontbrak het ook niet aan verschillende versnaperingen. Het feest werd door heerlijk weer begunstigd; geluk kig, dat het niet een dag later was gesteld. Wieringerwaard. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat hier een nest gevonden is met 5 levende leeuweriken, meestal zijn er 3, hoogstens 4 in. Wieringerwaard. Alhier is by de Ned. Herv. Gem. beroepen Ds. H. A France, predikant te Akersloot. Winkel. De Coöp. Bakkery „De Tijdgeest" te Winkel mag zich in een toenemenden bloei verheugen. Gestadig gaat de broodomzet vooruit. De broodverkoop bedroeg de eerste zes maanden van dit jaar acht duizend zes honderd 50 gulden of ruim dicht aan den slootkant reed, met wagen en al in de Damstersloot. Een kind, dat boven op den wagen lag, kwam aan de overzijde der sloot terecht, doch het deerde niets. De voerman en naast hem zittende wier- visscher W. Wit geraakten in de sloot, doch kwamen met een nat pak en den schrik vry. Paard en wagen bleven ongedeerd, zoodat alles best afliep. Barsingerhorn. Door de ongunstige weersgesteldheid op Zondagna middag kon de aangekondigde openbare les van de aanvangklasse der gymnasten niet plaats hebben buiten op het schoolplein, maar gebeurde het in de kolfbaan van den heer Scheringa. Al sedert langen tyd belast de heer C. Schenk Az. zich met de leiding der gymnastische oefeningen aan eene groep jongens en houdt hy zich wekelyks een paar uren met hen bezig, daarin bijgestaan door zijn broer. Welke resultaten die bemoeiingen hebben opgeleverd, kon ieder komen zien op de openbare les, waartoe de ouders der kinderen en andere belangstellenden waren uitgenoodigd. Het was ook wel der moeite waaid hier een kijkje te komen nemen en de vrjje- en orde-oefeningen en andere werkzaamheden, alles correct en net te zien uitvoeren door de jongens. Den heer Schenk komt daar voor wel erkentelijkheid toe van velen en het is te hopen, dat hy zich niet laat ontmoedigen door de zoo betoonde belangstelling in zijn werk. Slechts toeschouwers waren op de openbare les aan- schaars enkele wezig. Ilooge ouderdom. De oudste inwoonster van St. Pancras, de wed. Kerk- meer, is Zaterdag overleden in den ouderdom van 94 jaar en 7 maanden. Brandweer St. Pancras. Maandagavond werd te St. Pancras met het probeeren der brandspuit een nieuwe regeling daarvoor in wer king gesteld. Vooraf werd met de aangestelde brandmeesters en commandeurs en het dagelyksch bestuur der gemeente 22 honderd gulden meer dan het vorige jaar in dit zelfde een samenkomst gehouden om de instructiön nog eens Schoolfeest te Oudeeluis. Woensdag, 8 Juli, vierde de schooljeugd van Oudesluis haar jaarlyksch feest. Daartoe verzamelden zich de leerlingen der hoogste drie klassen en zy, die met Mei de school verlaten hadden, des morgens om half zeven in het schoollokaal, vanwaar ze om zeven uur in op tocht naar de spoorhalte trokken. Per spoor en tram werd een reisje gemaakt naar Bergen. Daar werd eerst een bezoek gebracht aan het monument, opgericht ter gedachtenis aan de Russen, die daar in 1799 sneuvelden, en daarna trok men naar den speeltuin Duinvermaak. Eerst werd hier eenigen tyd gespeeld en vervolgens eene wandeling gemaakt door bosch en duin. Daarby werden de gebouwen en vyvers van de Alkmaarsche tyd vak Thans is de omzet vier honderd gulden per week. Nieuwe Nledorp. Het harmoniegezelschap „Excelsior", dat zooals we reeds meldden, zou mededingen op het concours te Purmerend, is op zyn besluit teruggekomen en gaat niet naar dat concours door verandering van den eerst daarvoor opgegeven datum. IJlt het Christelijke Zuiden. Zondagavond is te Breda een agent van politie door vier personen deerlijk mishandeld; met messen werd de man bewerkt, die daarop zyn revolver trok en een van hen een kogel door de kaax joeg. Door inmiddels aangerukte politiehulp werden de vier daders ingere kend en naar het Hurs van Bewaring overgebracht. De toestand van den politieagent, die een diepe snede over den arm opliep, is vry gunstig. Dienzelfden avond werd een zekere S, door een Tilburgenaar eveneens met een mes gestoken in de heup; de toestand van S. is levensgevaarlijk; de dader is in arrest. Katholieke actie. Uit het eerste jaarverslag van de Roomsch-Katholieke vereeniging Sobnëtas blykt, dat in Katholieke kringen krachtig voor de drankbestryding wordt gewerkt. Het ledental bedraagt thans onder de volwassenen 5228 geheel-onthouders, 39 749 afschaffers en 10 816 half- daagsche afschaffers. Rekent men de Anna-vereenigingen en de jongens- en meisjesbonden er by, dan bedragen de cyfers resp. 6949, 44.480 en 10.816, totaal 62 245. Van het tydschrift Sobriëtas bedraagt de oplaag 1575 ex. Valkoog. J.l. Zondag kwamen alhier aangevlogen twee post duiven, waarvan er een door A. Kos bemachtigd werd, welke gemerkt- was aan het linkerpootje W F 3565 N U 05, aan het rechterpootje op gummiering 503. Anna Paulowna. Naar wy vernemen zullen de palen van de telephoon- verbinding van de spoorbaan met het postkantoor, ge plaatst worden aan de Noordzyde van de Molenvaart en niet zooals aanvankelijk in het voornemen lag, aan de Zuidzyde. Voor de schippery is dit een verblydend bericht. Anna Paulowna. De werkzaamheden aan het pontveer aan de Koo{j zijn reeds zoodanig gevorderd, dat op 16 dezer de heer J. A Vonk, belast met liet dagelyksch opzicht over die werken, weder zal vertrekken. De pontwachterswoning, de toegangsweg naar de pont, benevens de ponthaven zyn dan zoo goed als gereed. De pont zelf is in bewerking by de firma Stoel «Sc Zoon te Alkmaar. Alles wyst er op dat het pontveer op den voorge stelden datum, n.1. 1 September a.s., in gebruik kan worden genomen. Wieringen. Naar wy vernemen bestaat er voor de ingezetenen dezer gemeente, die paarden, vee, land- en tuinbouw- gewassen, enz, enz. naar de in September a.s. te Tessel te houden landbouwtentoonstelling willen inzenden, gelegenheid zich voor 18 Juli a.s. by den voorzitter onzer landbouwafdeeling, den heer Cavaljé, aan te mel den, onder opgave welke artikelen zfl te Tessel wen- schen te exposeeren. Wieringen. Door de Provinciale Commissie tot bevordering der paardenfokkery in Noord Holland zal op Woensdag 22 Juli a.s., des voormiddags 9J uur, op 't Kerkeplein te Hippolytushoef de jaarlyksche stamboek- en premie keuring, voor één-, twee- en driejarige meniën,merriën met merrieveulens, enz., enz., worden gehouden. St. Maarten. In haar jongste vergadering besloot de rederykerska- nader toe te lichten, Ieder aangestelde legde daarna den eed of gelofte af op een daarvoor opgemaakte aanstelling. Een beroepswielrenstcr. Een Groningsche jonge dame is opgetreden als pro- fessional-wielrenster. Na een zorgvuldige oefening, onder deskundige leiding, waarin door haar reeds uit stekende tyden waren gemaakt, is Mej. G. Bierling j.l. Zondag met haar race-machine naar Finsterwolde ge trokken. In prachtigen styl, zegt de N. Gr. Ct., heeft zy daar gereden tegen meerdere concurrentes de een na de ander moest het tegen haar afleggen en het eind van den wedstryd was, dat juffrouw Bierling behalve veel eer, een prys van dertig zilverlingen behaalde, terwijl het Finsterwolder gouden kruis thans haar race-jakje siert. Invoering van de Vereenvoudigde Spelling. De secretaris van de „Vereniging tot Vereenvoudi ging van onze schryftaal" deelt ons mede natuurlijk in vereenvoudigde spelling dat de schoolopziener in het district Zwolle en Burgemeester en Wethouders van Zwollei kerspel aan de hoofden van scholen in die gemeente toestemming hebben verleend leerboeken in vereenvoudigde spelling op de boekenlijst te plaatsen. Geleidelyk zullen nu de boekjes in de oude spelling door parallel-uitgaven in vereenv. spelling vervangen kunnen worden. Waarschynlyk zullen openbare scholen in degemeente Winschoten spoedig de vereenv. spelling mogen onder- wyzen, aan één school is reeds de gevraagde toestem ming verleend en ook in verschillende andere plaat sen wordt de invoering er van by het onderwijs voor bereid. Vlugheid aan '1 spoor. Bagagewagen S.S., na aankomst 10 fietsen. Drie werden met zachtmoedigen langzaamheid uitge laden. Ze zyn doorgaand. Daarom zet men ze tegen een lantaarnpaal. Er gebeurt nietsdan voetgotrappel van onge duldige reizigeis. Komt een beambte, klimt in den wagen. Stem van beambte daar buiten „Och, reik even die fietsen aan." St. van beam. d. binnen: „Ik zou je bedanken. Ik heb geen dienst." St. van beam. d. buiten: „Dan verd... ik het ook." Do fietsen staan. De passagiers trappelen. Heer-Hugowaard. Aan den wedstryd in hoedhangen namen 20 paren deel de uitslag was als volgt: P. S. werd levenloos opgehaald; by het andere kind konden de levensgeesten nog opgewekt worden. Zonderlinge openbaarheid. „L. en V." schrijft: „De gemeenteraad van Winterswijk verwierp met groote meerderheid een voorstel, om van voorstellen, bestemd voor de openbare raadsvergaderingen, inzage te geven aan de pers. Ter bestrijding van het denkbeeld werd o. a. het argument gebezigd, dat voorafgaande publicatie van voorstellen wel kon passen voor de volks vertegenwoordiging, maar daarom nog niet voor den gemeenteraad. Indien zulk een discussie was gevoerd en zulk een besluit was genomen in het een of ander afgelegen boerendorp, zouden wy er de aandacht niet op vestigen. Waar echter in een plaats als Winterswyk van zulk een dompersgeest blykt, is het wel de moeite waard, daarop de aandacht te vestigen. Zyn wy wel ingelicht, dan noemt de meerderheid van den Winterswykschen gemeenteraad zich liberaal. Waarlyk, een friscli liberalisme 1 Wat zou Thorbeoke wel gezegd hebben van zulk een kleinzielige vrees voor wezenlyke openbaarheid De raad van Winterwyk is niet de eenige openbaar- heidlievende(?j. Ook hier, in onze eigen omgeving, kan men dagelyks met een dergelyken dompersgeest kennis maken. Om een auto. De gemeente Tholen nam onlangs een auto in be slag van een ingezetene, omdat deze zijn hoofdelijken omslag niet had betaald. De ingezetene beweerde, dat hem de auto niet behoorde, en heeft zulks in proces kunnen bewijzen. De gemeente Tholen zat dus voor de proceskosten, die niet minder dan ruim 2500 gulden bedragen. Nu is Tholen in last. De gemeente zal het er wel niet bij laten zitten, doch op voorstel van 'B. en Wi is pl vast besloten een geldleening tot een bedrag van f 2600 aan te gaan, om de proceskosten te kunnen voldoen. Heel ernstig rekent men dus niet op een overwinning in hooger beroep. Strijdbare Juristen. Vrijdagochtend heeft in de advocatenkamer van het paleis van justitie te Amsterdam een woordenwisseling plaats gehad, tusschen mrs. De N. en K., die ten slotte ontaardde in een uitwisseling van oorvijgen en andere treffers. De strijd had zulk een ernstig karakter, dat in de advocatenkamer groote ontsteltenis ontstond. De aanleiding van het gevecht moet, naar men zegt, gezocht worden in minder faire handelwijzen van een der strijders, bij het faillissement van familieleden zijner handtastelijke tegenpartij. Hoogwoud. Zaterdagmiddag was mej. A. Visser Gd. aan de Gouwe alhier bezig haar nieuwe fiets te probeeren. In plaats van den straatweg te houden, wilde zij ook eens de naast den weg liggende sloot befietsen. Met den sclirik en een nat pak kwam zij er gelukkig af. Hoogwoud. Dinsdagvoormiddag juist bij het uitgaan der school in de Kerkelaan passeerde een steenrijder van het am bacht de Vier Noorder Koggen met twee achter elkander gebonden ledige wagens. Lenige jongens klommen op die wagens, üok R. de Boer Hz. kroop tusschen de wagens en wilde op den achtersten wagen klauteren, maar had het ongeluk te vallen, waardoor hij een zijner boenen bezeerde en zijn waaghalzerij, moest boe ten met verhes van drie zijner tanden. Kolliorn. Bij den wedstrijd voor kegelfietsen, Zondag j.l. alhier gehouden, werden de prijzen gewonnen door de hee ren: N. P. Ruyis van 't Zand, A. v. d. Welle Kolhorn en G. Zeeman van de Keinsmerbrug. Hoogwoud. Bij de Zondag j.l. gehouden verkiezing voor notabel der Ned. Herv. kerk alhier, is gekozen heer J. G. Spaander, (alhier. Hoogwoud. Op 1 Augustus a.s. zullen in deze gemeente drie verlofgangers der militie overgaan naar de Landweer, nl. J. Dik, G. Roodt en C. Schageai. Hoogwoud. Bij het jl. gehouden toelatingjsexamen voor het gym nasium te Alkmaar, is geslaagd de jongeheer H." de Boer, alhier. Hoogwoud. Aan de Dijkerbuurt zijn van den heer R. gestolen. Anna Paulowna. De afdeeling Anna Paulowna van den Bond van een de te Aartswoud gem. Hoogwoud Keppel twee wagens met hooi le pr. mej. E. Groenland metKB^singerhornj Staatsp_ensionneering hield Maandag 13 Juli 2e pr. mej. M. Oudeman, met F mej. A. Ruiterberg, met A. Oudeman, met W. Groenland; 5e pr. mej. J. Groenland, met P. Groenland,, allen te Heer-Hugo- waard, met uitzondering van de 3de pryswinster. Zuid-Scliarwoude. B. en W. hebben den bouw van het raadhuis gegund aan den heer A. Groen te Alkmaar voor de som van f4882. Zuid Scliarwoude. Zaterdag heeft de Langedyk bezoek gehad van een gezelschap landbouwers uit Hessen. Met de motorboot van den heer G. Kramer alhier, werden zy onder ge leide van den Rykstuinbouwieeraar te Alkmaar door de groentevelden rondgevoerd. Het Bestuur van de Naamlooze Tuinbouwvereeniging was by de ontvangst alhier tegenwoordig. De heeren gaven hunne byzon- dere tevredenheid te kennen over de aangename en welwillende ontvangst. Noord-Scharwoude. Maandagavond vergaderde de voor G. Schouten, 4e pr. mej. Goes. Er waren slechts 9 leden aanwezig. Na opening Hoor «lp» voorzitter, den heer H. J. Toxopeus, Yolksonderwys" in het mer Onderlinge Oefening alhier, met de a.s. kermis op Behalve 5 bestuursleden te voaren het blyspel in vier bedryven „Groote Stads lucht" door Oscar Biumenthal en Gustav Kadelburg. Kras. Verleden week maakte de 75-jarige heer P. S. te Wieringerwaard vandaar een fietstocht naarAmster dam. De tocht nam om 8 uur een aanvang en na te Heerhugowaard, do Beemster en Purmerend een wyle vertoefd te hebben, kwam hy frisch en opgewekt om 2 uur te Amsterdam aan. Wieringen. De voerman N. P. Mulder geraakte' met paard en wagen, die met zeegras was beiaden, doordat hy te afd. Langedyk van lokaal van den heer Stam. waren 2 gewone leden aan wezig. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar de Alg. Verg. Als zoodanig werd na een paar stem mingen met algemeene stemmen gekozen de heer K. Zeeman. De beschryvingsbrief werd niet behandeld en den afgevaardigde werd vry mandaat gegeven. Het Bestuur werd herinnerd, dat er nog een voorstel behan deld moest worden, om andere vereenigingen uit te noodigen een actie voor de Openbare School op touw te zetten. Oudkarspel. Alhier vielen twee kinderen in het water, een kiDd ran P. S. en een van J. S. Het 3-jarig dochtertje van rwer den de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Het ledental was geklommen van 116 tot 125. De voorzitter dankte voor dit verslag en gaf den penningmeester, den heer P. de Jong, het woord tot het doen van rekening en verantwoording. Ontvangen was f 83.93 en uitgegeven f 97.81. Den post reiskosten van den heer D. A. van Krevelen, die als spreker was opgetreden, werd door den heer H. Visser beduidend hoog gevonden Ook het bestuur- achtte f23.05 vrij veel, maar daar van dezen post geen gespecificeerde rekening was ingeko men, konden geen uitleggingen aan de vergrderingen, gegeven worden. In het vervolg zal vooraf onderzoek naar de kosten gedaan worden, als een spreker over komt De heer H. J. Toxopeus werd hierna tot voor zitter herkozen en hij liet zich die keuze welgevallen. Aangaande de rekening werd een gunstig rapport uit gebracht door de heeren v. d. Goes en Visser. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter onder dankzegging aan de leden voor hunne opkomst de vergadering. Van 'n schipper en de ongevallenwet. Men schrijft uit Neuzen aan de „M. Crf": De schipper alhier, die wegens gemoedsbezwaren weigert het aan de Rijksverzekeringsbank verschuldig de te betalen, omdat hij verzekering in strijd acht met de ordinantiën Gods, en wiens inboedel het vorig jaar werd verkocht tol het verschuldigde bedrag er was, zag Zaterckig do mannen der wel weer verschij nen, om zijn inboedel te veilen. Het ging als het vorig jaar. Enkele godsdienstige boeken werden geveild, na- dat 2 stoelen waren verkocht, en hiervoor bood een van elders gekomou vriend zooveel ais 't verschuldigde

Schager Courant | 1908 | | pagina 1