Zondag 26 Juli 1908 52ste Jaargang. No. 4381 Uitgevers: TRAPMASlï St Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. lnterc. Telephoon No. 20. Bureau SCHAGEN, Laan O 4< SCHA6ER 11(11(11 Nitlis- AiraMit- LuMlil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil vier bladen Zuid Scharwonde. Donderdagavond geraakte alhier een 7 jarig ventje van Gr. in de breede vaart. Spoedig dreef hij tot in 't mid den, en gaf men alle hoop op redding op. Doch door de krachtige hulp van den heer Krul mocht het gelukken hem te redden. Zijn toestand was in 't begin niet bijzonder bevredigend. Na inroeping van geneeskundige hulp is daarin gelukkig heel wat verbetering gekomen. Voordneligc brocderg. Te Zuid Scharwoudo zotte de heer J. K. oen kip te broeden op 20 oiereri, welke alle twintig zijn uitgekomen. Onder het broeden legde do kip or nog een ei bij. Als dat goen voordoelige broedory is, dan moet mon'l maar zeggen. Barsingerhorn. Op Dinsdag van de aanstaande kermis alhier zal men in de golegenheid zijn den veelbesproken harmonicaspeler Jacob Kelder uit Purmerend te hooren ten huize van den heer Scheringa. Kermis te Winkel. Den 2en Kermisdag, Maandag 3 Augustus aanstaande, des avonds half acht, treedt in de Kolfbaan van den heer C. Kieft op de bekende en beroemde rederijkerskamer „Wostfrisia" van Hoorn met het blijspel „Jonge Harten". Wij vernemen dat ook de circus Roberti op de kermis tegenwoordig zal zijn. De feestcommissie voor de 4e openluchtuitvoering van wege den bond van pymnastiek-vêreenigingen Hollands Noorderkwartier, te houden op het perceel land van den heer A. Oostwoud Wydenes, op Zondag 2 Augustus des namiddags 1 uur, is samengesteld als volgt: E. Kluijver, Voorzitter, S. Vonk, Vice-Voorzitter, L. Koelman, Secretaris, Jb. Spaans Jz., Vice Secretaris, T. Beumkes, W. Amels, W. Keetman, L. Reinierse, K. Slooves, J. Slooves, A. Korff, H. Fijnheer en D. Kaay, Commissarissen. De regelingscommissie bestaat uit de heeren J. Smak, C. Koster, K. Koeten, W. Fijnhoer en H de Wit. De kermis van 1918 belooft dus veel amusement. Harmonicaspeler. De bekwame harmonicaspeler Jacob Kelder van Pur merend heeft Donderdagavond in het lokaal van den heer D. Stammes te St. Pancras een uitvoering gegeven. Er kan gerust gezegd worden: waar Jacob Kelder met zijn harmonica verschijnt, is het vol, ja meer dan vol. Zoo ook Donderdagavond: do zaal van Stammes was eivol en de velen, die aanwezig waren, hebben van zijn uitmuntend spel genoten. Van het begin tot het einde werden de stukken, door hem ten gehoore gebracht, onder ademlooze stilte aangehoord en een luid applaus was iederen keer zijn belooning. Noord Schar,woudc. Mej. B. v. d. Oord alhier is benoemd tot verloskun dige te Enter (O Langedyk. Verschillende akkers, met kool beplant, zijn aan den Langedyk al weer aangetast door de z.g.n. draa'hartig- heid. Deze ziekte heeft zich zoodanig verbreid, dat som migen meer dan de helft van hun planten als waarde loos moeten wegwerpen. De bouwers boleven een slechten tijd en ook heel wat arbeiders worden er de dupe van, ■doordat velen hunne werkzaamheden zelf verrichten wat vroeger door arbeiders werd gedaan. Middalecawsch. Men schrijft uit Zutphen: Een militair werd na gcruimen tijd in een krank zinnigengesticht te Buitenzorg (Java) te zijn verpleegd, voor verder herstel naar Holland opgezonden, en ge plaatst bij de Reconvalescenten-afdeeiing der Koloniale Reserve te Zutphen. Na eenigen tijd in de ziekenzaal te zijn verpleegd werd hij: door den behandelendon geneesheer uit de ziekenzaal ontslagen en bij de compagnie ingedeeld in de tweede categorie, welke nog niet geschikt wordt geacht gewapende diensten te verrichten. Korten tijd daarop volgde overplaatsing in de 3de categorie, zijnde gewapende dienst. Bij een der uit rukkende diensten ongesteld geworden, werd hij weder om in de ziekenzaal opgenomen. Hier weer geruimen tijd vertoefd hebbende, verzocht hij den dokter herhaaldelijk de inrichting te mogen verlaten. Hierop volgde steeds een weigerend antwoord. Op een morgen toen hij den dokter wederom hetzelfde verzoek deed, waarop weer een weigering volgde, die met eenigszins ruwen toon gepaard ging, werd bedoelde patiënt onrustig, welke verschijnselen ieder uur toe namen en tegen den avond onrustbarend werden, zelfs zoo, diat hij alles wat zich in zijn nabijheid bevond vernielde. Eenige oogenhlikken daarna was hij eenigszins ge kalmeerd en ging te bed liggen. Zonder den dokter hierin geraadpleegd te hebben werd dooi' den sergeant majoor van politie en eenige oppassers de patiënt van zijn bed gelicht en in een cel opgesloten. Niet zonder verzet. Vk-r dagen liet men dezen zenuwzieken man in de cel opgesloten, toen hij van zijn broer, die zeevarende is, bericht ontving. Hij vroeg den dokter eenige dagen verlof om zijn broer op te zoeken. Dit werd ook ge weigerd, waarop zich weer dezelfde verschijnselen voor deden als te voren. De patiënt wrong een ijzeren staaf uit den muur en richtte in zijn cel een erbarmelijke verwoesting aan. Hierop wierpen zich eenige oppas sers, vergezeld .door den sergeant-majoor van politie, op hem en bonden hem met behulp van eenige stevige touwen handen en voeten. Daarna het de sergeant- majoor van politie hem naar een andere cel over brengen, waar men hem, zoo gebonden als hij was, liet Eggen. De cel is gelegen in den kelder, die zoo slecht is ingericht dat men hem niet geschikt zou achten om er óen stuk vee in te stallen. Wat men voor dieren een marteling noemt, wordt hier op menschen toege|>ast. Na vier dagen in dit onmensehwaardig verblijf le hebben vertoefd werd hij in zijn vorige oei teruggebracht, waar hij thans nog verblijft. Men schijnt in Zutphen nog maar zoo ver te zijn, dat men net als in de middeleeuwen krankzinnigen als misdadigers beschouwt en niel als zieken. N.B. Onlangs kreeg een persoon in Eindhoven N-lx) woonachtig. 4 dagen hechtenis, omdat hij een half ver voerd had, door het met touwen om de poolen te binden, zegt Het Volk, waaraan dit bericht is ontleend. De Gemeente financiën. Het Kamerlid mr. Z. van den Bergh, vroeg schrif telijk „Kan, in afwachting van voorstellen omtrent de finan- cieele verhouding tusschen rijk en gemeente, van de regeering een voorstel worden tegemoet gezien (in den geest van het denkbeeld, geopperd door de staatseom- missie voor de gcmeentefinancicn rapport bladz. 26/7), strekkende om door belangrijke verhooging dei- rijksbijdrage do gemeente zooveel mogelijk te ontheffen van de kosten van verpleging en vervoer van arme krankzinnigen f' De minister van binnenlandsche zaken antwoordde: „De financieele toestand des rijks laat voorshands overweging van het bedoelde denkbeeld niet toe.'' Zelfs deze geringe verbetering der geineentefinaneiën is dus van mr. Heemskerk niet los te krijgen. Zoodat liet den noodlijdenden gemeenten al bitter weinig blijkt te zullen helpen dat een lid der staatscommissie voor wege de Provinciale Commissie tot bevordering der paardenfokkerij in Noord-Holland werden 12 merrien met veulens aangeboden. Bekroond werden de merriën niet veulens van de heeren V. Heijblok en J. Schuur man ieder met f 30. Voor 't stamboek werden goed gekeurd en opgenomen de merriën van de heeren J. N. Rotgans, D. Jb. Lont en J. Schuurman; aangeboden werden er 13, waarvan 10 zijn afgewezen. Aan de 2-jarige merrie van den heer Jb. Metselaar werd nog een premie van f 25 toegekend. De hengst van de hengsten vereeniging M ieringen, welke mede voor het stamboek werd gekeurd, kon niet worden ingeschreven. Nederland en Venezuela. De Venezolaansche correspondent van de New-York Herald voegt aan zijn telegram over de uitwijzing van onzen minister-resident uit Venezuela deze woordert toe: „De Venezolaansche minister .van buitenlandsche zaken heeft aan den Nederlandschen minister van bui tenlandsche zaken geschreven, dat de maatregel alleen den heer De Reus betreft, en er aan toegevoegd, dat deze; in de bestaande vriendschappelijke betrekkingen de gemeentefinaneiën thans minister van binnenland- tusschen Venezuela en Nederland geen verandering zal sche zaken is. brengen." Over die „bestaande vriendschappelijke betrekkingen' woon Een oplichter. Men meldt uit Sittard: Een© bij de 80 jaren oude renteniersier, uit het na burige Geleen, kreeg de vorige week, op een vroegen voormiddag bezoek van een gewichtig doend persoon. Het heerschap stelde zich voor als ambtenaar, door den Staat der Nederlanden aangesteld, speciaal belast met 'het innen van belastingen, die worden geheven op het rooien van boomen. Hel goede menschje, dat geheel uit het veld geslagen was, door den woorden vloed van den ambtenaar, hechtte geloof aan 's mans beweringen, en keerde hem de twee marken uit, die voor het „Rijk" bestemd waren. Hij streek het geld op, deed het kalm en waardig zooals dat Rijksambtenaren betaamt, in zijn geldbeurs, en haalde dan uit zijn portefeuille een stuk papier, dat als quitantie moest dienst doen. De amblenaar af, f 1,20 rijker, het oudje f 1,20 armer. Eenige dagen later vertelde de vrouw hare ervaringen met den rijksambtenaar. De quitantie werd voor den dag gehaald. En wat bleek'? Dat het.... de rekening van een bloemist was. De weduwe, die nóch lezen, nóch schrijven kan, had zich dit waardeloos stuk papier bovendien nog in de handen laten stoppen. De politie werd in den arm genomen, die den pseudo- ambtenaar weldra te Ohé-en-Laak wist te arresteeren. Hij bleek een oude bekende te zijn; verschillende vonnissen beeft hij: al achter den rug wegens oplichte rijen. Wie betaalt de reclame? Een goed voorbeeld dat reclame onkosten niet drukken op de goederen, doch ze veeleer door hun invloed goed- kooper maken, bewijst het volgende feit Een fabrikant begon met het vervaardigen van automobielen; de eerste auto kostte hem f 12.000. Het volgend jaar fabriceerde hij: 100 automobielen, die nu per stuk f 2500 kostten met inbegrip van alle onkosten ook de reclame- en verkoopsonkosten. Hij verkocht ze tegen f 2750 per stuk netto, zoodat hij een verdienste van f 25.000 in het geheel had. Nu redeneerde de fabri kant aldus„als ik jaarlijks 1000 automobielen zou kunnen verkoopen, zou ik rijk worden." In het jaar daarop vervaardigde hij werkelijk 1000 auto's en gaf voor eiken automobiel f 250, dus in 't geheel f 250.000 uit voor reclame. 'Zijn verhoogde pro ductie liet toe, dat hij een reeks verbeteringen aan zijn automobielen kon aanbrengen, waardoor hij ze nochtans voor f 2250 per stuk vervaardigen kon, bij welken prijs dan nog de f 250 voor reclame kwam. Evenals vroeger kostten ze hem dus f 2500 per stuk. Hij verkocht ze even als voorheen tegen f 2750 per stuk. Zijn winst bedroeg dus per jaar f 250.000. Vraag: Wie heeft de reclame betaald? En hel antwoord luidt: nóch de fabrikant, póeh de afnemer, nóch ten koste der soliditeit van het fabrikaat, maar de door de re clame verhoogd geworden omzet heeft de productie kosten, minden' doen worden en zoodoende heeft de reclame feitelijk zich zelve betaald. Rectificatie. In het belicht omtrent het inslaan van den bliksem enz. in de boerderij van den heer \Y. de Jongh in Polder Waard-Nieuwland op Wieringen, voorkomende in de courant van j.1. Zondag, staat vermeld dat De Jongh zijne verzekering voor ongeveer twee maanden met f 2000 had verhoogd zoodat die thans bedroeg f 5000. Nader vernamen wij echter dat die verhoo ging 'ii(iet voor ongeveer twee maanden maar voor 10 jaar geleden had plaats gehad. Wieringen. De vereeniging tot bevordering van gelrouw school bezoek gaf j.1. Dinsdag een feestje aan de leerlingen der 5e en 6e klasse der openbare lagere scholen van Hippolytushoef en Oosterland. Reeds des morgens vijf uur verzamelden zich een honderdtal kinderen met dames en heeren begeleiders bij 't schoolplein te Hipp. waar zij verdeeld werden over verschillende rijtuigen, door inwonenden welwillend beschikbaar gesteld. On der vroolijk gezang ging het naar de haven, waar allen opgenomen werden in de motorboot van den heer Kaan, die ze behouden naar de Kleine Sluis bracht. Vandaar ging men naar 't station Anna Paulowna en per spoor naar Alkmaar, waar, abattoir, Groote Kerk, waag, markt, plantsoen, hertenkamp, park, enz. enz. bezichtigd en bewonderd werden. Na in een melkinrich ting zich verfriseht te hebben ging het niet nieuwe krachten toegerust per stoomtram naar Bergen. Daar werd genoten van heerlijke boschwegen, duinen en speeltuin. Hoogst voldaan keerde men hierna weer naar Wieringen terug, waar de feestschare door een menigte van menschen verwelkomd werd. Dat het feest lang, zeer lang in de herinnering der kleinen zal voortleven als een aangename dag, is wel heel zeker. Het feest is dan ook uitmuntend geslaagd, dank zij de welwillende medewerking van de burgers, die flink op de lijsten teekenden en een aantal rijtuigen beschikbaar stelden, maar vooral ook door de toe wijding van onderwijzeressen, onderwijzers en verdere geleiders. Aan allen een woord van hulde en oprech ten dank. Wieringen. De jongeheer O. J. Pool is bij, het overgangsexamen der Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Den Helder bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. Wieringen. Op de jL Woensdag gehouden merrie-keuring van- zullen wij maar zwijgen. Overigens bevestigt dit tele gram dat de uitwijzing een maatregel tegen den heer De Reus persoonlijk is, zoodat, naar de opvatting van president Castro, de diplomatieke betrekkingen tus schen Venezuela en Nederland niet zouden zijn ver broken. ij meenen, dat, zelfs indien de heer De Reus, bijv. door zijn brief aan Hou' en trouw, aanleiding heeft gegeven tot het optreden van president Castro, de weg zou zijn geweest de Nederlandsche regeering van de Des avonds zes uur ging elk in opgewekte stemming met een prijsje naar eigen keuze huiswaarts. Doodgevallen. Vrijdagmorgen is voor perceel 34 in de Den Texstraat, te Amsterdam, een in zijn bloed badend persoon op de straat gevonden. De schedel was totaal verpletterd, de oogen puilden uit de kassen. De politie in de Ferdi- nand Bolstraat haalde den ongelukkige weg. Daar het raam der tweede verdieping open stond vermoedt men dat de ongelukkige uit het raam is gevallen. Nader boriebt men dat de ongelukkige Donderdag avond thuis komende zich niet al te wel gevoelde, het raam wilde openzetten en toen vermoedelijk door een duizeling bevangen uit het raam op de keien te pletter is gevallen. De Ainsterdamsclie tijd. Van goed ingelichte zijde vernemen wij, dat, in ver band met de belangen van den dienst by de groote spoorwegmaatschappijen, de invoering van den wettely- ken tijd eerst op 1 Mei 1909 zal kunnen plaats hebben. Onvoorzichtig. Door het aansteken van gevonden patronen zijn te 's-Gravenzande twee jongens deerlijk aan gezicht en handen verwond. Van een is de vinger verbrijzeld. Oude Niedorp. Vrijdagavond j.1. trad de welbekende Jb. Kelder van Purmerend op, in het lokaal van den heer A. Myts te Verlaat, met zijn harmonica. Zijn borst was versierd met medaiijes. Een groot publiek was opgekomen, de zaal was staand vol, om den bekende kunstenaar te hooren. De verwachting van het publiek was groot, die verwachting werd echter nog ver overtroffen, dat bewees wel het daverend applaus, dat Kelder na elk tegen haai' minister-resident gerezen bezwaren kennis i nummer verwierf. Om in herhaling te treden met en daarmee de gelegenheid te geven hem zoo noodig andere plaatsen zou overbodig zijn. Genoeg zij te melden, terug te roepen en te vervangen. Eerst wanneer onze dat hjj allen een genotvollen avond heeft verschaft. Wy regoering daartoe niet geneigd was geweest, en evenmin wenschen hem dan ook geen vaarwel, maar een tot de bezwaren tegen haren minister-resident had kun-1 wederziens. nen wegredeneeren, had de Venezolaansche regeering tot de uitwijzing mogen overgaan. Maar natuurlijk zou de Nederlandsche regeering het zoover niet hebben laten komen. Hdbld. Broek op i.augendjjk. De afd. Geostmer Ambacht van de Ned. Heidemaat schappij heeft aan den Raad te Broek op Langendyk een adres gericht, met het verzoek geen gemeentewater te verpachten aan particulieren, en dit ten bate der My. en ter bevordering van de vischteelt. Evenwel hebben eenige ingezetenen een tegenadres gezonden, waarbij verzocht wordt het verzoek niet in te willigen, daar dit nadeel in hun bedrijf zou ten gevolge hebben. In- tusschen is afwijzend op het eerste verzoek beschikt en zullen de ingezetenen nog gemeentelijk vischwater kunnen pachten. Langedyk. Op 't oqgonblik zy'n tot de nieuw opgerichte afd. van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond aan den Langedyk ruim 100 personen als lid toegetreden, terwyl net getal leden van de nieuw gevormde plaatselijke vereeniging ongeveer 150 bodraagt. Broek op Lnngcndgk. Uit de rekening betreffende het personenvervoer tus schen Alkmaar en Broek op Langendyk blijkt dat de ontvangsten f 8 581 96 hebben bedragen, terwyl de ge- ga andeerde opbrengst f 10.000 moet beloopen. Er is alzoo een nadeelig saldo van f 1.41804, waarin door Zuidscharwoude voor 15 of f 212 71 wordt bijgedra gen, door Broek op Langendyk voor 50 of f 709.02 en door Alkmaar voor 35 of voor f 496.31. Dc milliocncn sergeant. Men herinnert zicb nog wel de geschiedenis der fabe len omtrenl den 's-Hertogenbosschen millioenon-sergeant. Heel het land heeft tegen de dagen van April j.1. den bofferd gelukkig geprezen en de meest fantastische.ver balen deden de ronde. Wy hadden toen al onmiddellijk geschreven, dat we van de heele historie geen sikkepit geloofden- Ze waren ons al te machtig, vooral in aan merking genomen de verschillende ap- en dependenties, die een en ander wat sterk kruidden. Sinds dien waren er nog menschen, die maar altijd bleven gelooven aan den Amorikaanschen of weet ik welken oom, die in zyn laatste uren zijn verren neef in Nederland zoo schitterend had bedacht. En wellicht zouden ze nog hun overtuiging niet laten varen, ware bet niet, dat groote advertenties in de „Prov. 's-Hert. Ct." hen voor goed hebben uit den droom geholpen. In de thans verschenen nummers lezen wy een groote advertentie van C. G. van Dyk uit Zalt-Bommel, waarin -hij over twee kolom met zeer vette letters de menschen waarschuwt o. m. op zyn naam geen gelden of goederen te geven of krediet te verleenen aan zyn schoonzoon den seigeant der infanterie Ciétier en diensechtgenoote Wilhelmina E. v. Dyk, en aan Hendrika Antonie v. Dyk, in ondertrouw met schoenmaker Resseveur, allen te 's Hertogenbosch. De sergeant zelf plaatst nu ook een advertentie om op zyn naam geen gelden enz. te geven aan zyn schoon zuster, bovengenoemde Hendrika v. Dyk. Tevens meldt hij den volke, dat hy zelf noch zijn echtgenoote schulden hebben gemaakt op naam van C. G. v. Dyk te Bommel. Hen, die dit tegen kunnen spreken, noodigt hy uit hier van melding te maken aan gemeld blad. Zoo zyn dan de millioenen naar de maan en de mooie vi la's of wat ook al, waar de gelukkige sergeant verder zyn dagen in dolce far niente zou slijten, zijn gebleken luchtkasteelen te zyn geweest. Een tragisch naspel voorwaar, na zooveel dagen van blyde verwachtingen, gedurende welke een deel van het publiek zich by den neus heeft laten nemen. („T-") Treurig. In de ouderlijke woning aan de Leuvehaven te Rot terdam werd de 22-jarige zoon van den vice-consul van Denemarken, de heer Kirchheimer dood gevonden, ten gevolge van gasverstikking. By het naar bed gaan was het gaskraantje r.a het sluiten vermoedelijk uit zichzelf weder opengevallen. Schoolfeest. De kinderen van de hoogere klassen der openbare lagere school te St. Pancras hebben een schoolreisje gemaakt naar Amsterdam. Vrijdagmiddag was het schoolfeest voor do lagere klassen. In de school werden liedjes gezongen en getrakteerd op krentebrood, koek en melk, waarna op het school- Winkel. De lyst van voor het bestuur der Banne Winkel in aanmerking komende stemgerechtigde Ingelanden, is van 21 Juli tot 3 Augustus d. a. v. ter inzage voor stemgerechtigden, by A. Wit te Winkel. Kolhorn. Jacob Kelder, de harmonica-virtuoos uit Purmerend, zal Zondag a.s. by den heer Jb. Smit alhier toonen, wat zyn instrument kan voortbrengen, 't Bal na zal stellig de opkomst vergrooten. Eerste Coöperatieve Vereeniging. Vergadering van de Eerste Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van veevoeder enz., opgericht 1887, op Donderdag 23 Juli 1908, des morgens 10J uur. Voorzitter de heer K. Koster, opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen door den Secretaris, den heer C. Kooy, die onveranderd worden goedgekeurd. By monde van den heer K. Boekei wordt namens de financiëele commissie rapport uitgebracht. De reke ning sloot met een ontvangst van f77785.43, een uitgaaf van f75954 144/2, dus een batig saldo van fl831.28J, tegen f 1344 62£ vorig jaar. De vergadering hecht met algemeene stemmen op advies der financiëele commis sie hare goedkeuring aan de rekening. Het jaarvorslag geeft aan, dat de kasgelden be dragen f530.60 tegen f463.62 vorig jaar, zoodat het niet noodig zaï zijn een aparten omslag te heffen om een reservekas te forineeren. Er waren geleverd 638.700 lijnkoeken voor een bedrag van f 66109.611/2 en 100000 K.G. Thomasfosfaat, 117750 K.G. superfosfaat en 19300 K.G. chili voor een gezamen lijk bbdrag van f 7784.88V2. Het ledental bedroeg 274. In de Soptemberlevering waren 31000 lijnkoeken betrok ken door 70 leden a f 10.30 en in de winterleveringen 607700 koeken door 187 leden a f 10.35. Aan kortingen zal er aan de genietende leden worden uitgekeerd fl300.68i/2. Het lij nkoekstof 2567 K.G. was verkocht a 8 ct. per Kilo. Het Thomasfosfaat was betrokken van de firma Morra te Alkmaar voor f2.16, het superfosfaat en chili van de firma Keyser Co. te Tessel voor f2.59. De vereeniging had met succes gewerkt, naast con- curreerende prijzen was er steeds goede waar geleverd. Voor dit uitstekende jaarverslag ontving de heer C.' Koojj den dank der vergadering. De heer G. H. Geerlige te Anna Paulowna werd met algemeene stemmen tot commissaris herkozen. Tot leden der financiëele commissie voor volgend jaar werden benoemd de heeren K. Wit, Tolken, J. Bakker Anna Paulowna en T. Hoogland te Harenkarspel. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden om weer een Septemberlevering te houden en dan behalve voor Slakkenmeel, ook een inschrijving te openen voor Kaïniet. Bij de rondvraag vraagt de heer T. Hoogland, of, als men kunstmest krijgt, die niet aan matig te stellen eischen voldoet, het lid verplicht dien kunstmest toch te ontvangen. Voorzitter vindt dat het 't best is dergelijke artikelen onder pretest te ontvangen en direct den administrateur er kennis van te geven. De heer K. Boekei brengt ter sprake de lijnkoeken- leveringen der Ruhrorteroliefabriek. Zooals bekend, zegt spr., beantwoorden de koeken dezer fabriek steeds' niet aan de eischen die gesteld zyn, en hij zou het goed vinden dat deze fabriek van verdere leveringen geheel werd uitgesloten. Hoewel de vergadering algemeen van oordeel was dat het hoogst onaangenaam was dat op de leveringen der Ruhrorter fabriek steeds inoost worden gekort, men niet direct tot een boycot moest overgaan. Het Bestuur ontving evenwel de opdracht deze zaak goed in het oog te houden en by kleino prijsverschillen niet de leveringen op te dragen aan de „Ruhrorter fabriek". Hierna sluiting. Winkeliers vereeniging. Woensdagavond vergaderde de Wmkeliersvereeniging in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. De heer P. Raat opende de vergadering, de heer J. H. Schei.e las de uitvoerige notulen, die onveranderd weiden goedgekeurd. P Deze vergadering was in hoofdzaak belegd om den plein spelletjes werden gespeeld, daarna weder in de naam der vereeniging te veranderen. Daar door de toe- school wat versterking in den vorm van koekjes en treding als leden van verschillende caféhouders, moeilijk een kopje melk, nog een lied gezongen en daarna met meer gesproken kon worden vaneen winkelieisvereeniging vlaggen getooid het dorp rond. werd nu voorgesteld de vereeniging te noemen: Scha*'

Schager Courant | 1908 | | pagina 1