Gemengd Nieuws. respectieve woonplaatsen terug. De „Catriona' was een van de middelmatig groote moderne booten van het IJ, model kruiser. Naar wij vernemen heeft men Zondagochtend op verschillende booten rook gezien, doch niet gedacht aan een brand in volle zee De geredden verdeelden uit dankbaarheid het geld, dat zij bij zich hadden, onder de bemanning, terwijl zij den kapitein een gouden horloge met inscriptie zullen aanbieden. De Ca triona was verzekerd. Gelukkig is dus dit fatale incident zonder verlies aan menschenlevens afgeloopen. Het is zeker te hopen, dat het drietal van het langdurig bad en den uitgestanen angst geen scliade voor de gezondheid zal lijden. Hdbld Een ontoerekenbare daad? Vrijdagavond loste zekere B. op de Brakol, onder Lonneker, zonder eenige aanleiding een schot op een troepje jongens. Een van hen, een 16-jarige knaap, uit Enschedé, werd getroffen, doch gelukkig niet ernstig. De dader werd gearresteerd en bekende onmfddellijk. Het schot werd gelost uit een landweer-infanteriegc- weer, dat met hagel geladen was. Staking veldarbeiders. Te Midwolde (Gr.) is de staking der veldarbeiders ingegaan. Zaterdagavond vergaderde de Christelijk Protestantsche vakvereeniging van landarbeiders, tot welke vergadering ook niet aangesloten veldwerkers toegang hadden. Van de 320 arbeiders te Midwolde waren ruim 100 aanwezig en daaronder ruim 80 leden van de vereeniging. Van acht landbouwers was ant woord ingekomen, dat ze de nieuwe leonregeling afwe zen de overige vier-en-twintig landbouwers hadden de laatste circulaire der arbeidersvereeniging niet beant woord. Besloten werd de gestelde eischen te hand haven en den arbeid neer te leggen; 63 leden der ver eeniging verklaarden zich er voor en 18 er tegen de niet aangeslotenen waren ook voor de staking. Wijl de vereeniging geen kas heeft, zullen de werkende arbei ders—dit zijn zij, die de gevraagde loonen ontvangen en zij, die buiten Midwolde werken - de stakers moeten steunenieder behoort 25 cent per dag bij te dragen. Arbeiders, die zich volgens contract met hun werk gever hebben verbonden, zullen mogen werken, doch ook zij moeten per dag 25 cent voor de stakers afstaan De vergadering werd met gebed geopend en gesloten. Aan de staking nemen 200 arbeiders deel. Het per soneel vao de dorschmachine is door de landbouwers uitgesloten. Vier landbouwers hebben de loonsverboo- ging ingewilligd. Marechaussee en gemeentepolitie sur- veilleeren, doch overal is het rustig. Leger des Hei Is. De jaarlijks terugkeerende Nationale Velddag van het Leger des Heils zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 12 Aug. a. s. op het landgoed Velserbeek nabij station Velsen, voor dit doel welwillend afgestaan door den Hoogwelgeboren Heer Baron v. Tuyll v. Se- rooskerke. Duizenden nemen ieder jaar deel aan deze Velddagen en extra treinen met goedkoop tarief zijn door de Hol- landsche Spoorwegmaatschappij en door de Ned. Cen traal Spoorwegmaatschappij voor dien dag uit verschil lende deelen van het land gearrangeerd. Vanaf 5 Aug. tot en met 10 Aug 's middags 6 uur zijn de goedkoope kaartjes met programma's aan <ie stations dier Maat schappijen verkrijgbaar. De Velddag zal dit jaar geleid worden door Komman- dant en Mevr Ridsdel, de leiders van het Leger des Heils in Nederland, terwijl ook Kolonel Bullard, die tot voor korten tijd de leider van het Leger des Heils in Japan was, tegenwoordig zal zijn. Bohalve de gewone samenkomsten zal er o. a. ook een Maatschappelijke Demonstratie gehouden worden, waardoor ieder van meer nabij zal kunnen kennisma ken met den welslagenden arbeid van het Leger des Heils op maatschappelijk gebied. Verder zal er een Mu zikale Sluitingsdemonstratie gehouden worden, waaraan 200 Muzikanten en 200 Zangers zullen deelnemen. Insecten steken. Over insecten-steken en de middelen om er zoo wei nig mogelijk last van te hebben, lezen wij in „Mole- schott" Zelfs de ongevaarlijke steken van vele insecten zijn dikwijls zoo lastig en pijnlijk, dat de wensch, om toch een middel te bezitten, dat de genezing bespoedigt, alleszins verklaarbaar is. Als volksmiddelen staan een groot aantal zaken daarvoor gunstig bekend en worden in verschillende landstreken onderscheidene verzachtende omslagen aanbevolen, zooalsvochtige aarde, versche bladeren, fijngewreven aardappelen, omslagen van melk. Het is duidelijk dat al deze middelen slechts één doel hebben, nl. vochtige koude op de gestoken piek te brengen. Met gewone omslagen van koud water of boorzuuroplossing bereikt men hetzelfde, en bovendien moet men hieraan de voorkeur geven, omdat men hierbij zuivere doekjes en zuiver water kan bezigen, iets wat, zooals men weet, in onze dagen bij het behandelen van alle wonden, groote zoowel als kleine, een eerste ver- oischto is. Van de bovengenoemde middelen (aarde, bladeren, aardappel) kan men zulk een reinheid niet verwachten, - integendeel kan men daardoor gemakkelijk verergeren, b.v. wondvergiftiging, teweegbrengen. Van de vele middelen, die aanbevolen zyn, wordt am moniak het meest geprezen. Deze stof, wil zij verzach- ting brengen, dient zoo snel mogelyfc na den steek te worden toegepastdaarom dragen veel menschen in muggenrijke streken een klein fleschje met salmiak geest bij zich. In de laatste jaren is nog een ander middel aan de hand gedaan n.1. de tegenwoordig veel in de geneeskunde gebruikte stof, die den naam van Ichthyol draagt. Ichthyol is een onaangenaam riekende, olieachtige stof, die onder droge destillatie uit steenkoolachtige stoffen wordt bereid (rottende visch). Volgens dr. Ottinger, die dit middel by talrijke geval len van insectenstoken toepaste, houden binnen enkele minuten branden, jeuken en pijn op en is de zwelling der gestoken plek niet meer waar te nemen. De toe passing is zeer eenvoudig. Het snelst en zekerst werkt de ichthyol in zuiveren toestand, door met een penseel 66D laagje van een millimeter dikte op de gestoken plek te strijken. Ook als zalf met vaseline b.v. laat het zich gebruiken. Er is ook een ichtyolpleister, waarvan men een stukje op de aangedane plek iran leggen; dat laatste is alleen in lichte gevallen werkzaam. Of dat laatste middel nu helpt? Men kan het ge makkelijk beproeven. Het jaargetijde leent er zich uit stekend voor; de dagen van muggen, vliegen, bijen en wespen zijn er weer. Kwaad kan dit middel ech ter niet, als men maar niet blijft voortprobeeren, als ae ontsteking blijft bestaan of zelfs voortschrijdt. Een onaangenaam avontuur. Men-meldt uit Amsterdam: Dat het groote publiek veel last heeft van de in om loop gebrachte valsche dubbeltjes en kwartjes, onder vond Zaterdagmiddag mevrouw P. van de Nieuwe Kei zersgracht weer eens. Zooals men weet, zijn de tramconducteurs het aller meest de slachtoffers van de valsche munters, althans wordt vaak de valsche munt door deze gemeentebe ambten ontvangen. Reeds eenige jaren geleden ver meldde het politierapport bijna dagelijks de ontvangst van een kleinere of grootere hoeveelheid valsche munt stukjes en dat het er intusschen niet op vooruit is ge gaan bleek pas 1.1. Vrijdag, toen een beambte der tram bij de politie 1 rijksdaalder, 1 halven gulden, 6 kwartjes en 33 dubbeltje als valsch deponeerde. De tramdirec teur beeft bijzondere maatregelen tegen het euvel geno men en de conducteurs kijken dan ook terdege uit. Toen mevr. M. P., zich Zaterdagmiddag naar het sta- tion-Muiderpoort per tram begevende, den conducteur een dubbeltje gaf, bekeek deze het even met een ken nersblik en vouwde het voor de oogen van de reizig ster dubbel. Zij gaf een tweede dubbeltje, liet den conducteur 2]/2 cent afhouden, doch deze namdatfooitje niet aan, zei" niets, doch waarschuwde, toen de dame wilde uitstappen een agent van politie, die de dame naar het naastbijzijnde politieposthuis transporteerde. Begeleid door een hoopje nieuwsgierigen bereikte men het politieposthuis, waar een verhoor werd afgenomen en procesverbaal werd opgemaakt. Eerst nadat op telefonische aanvrage van den com missaris verlof was bekomen de dame „los te laten kon zij zich weder naar het station begeven. Laat in den avond arriveerde de 68-jarige dame bij haar veront ruste familie te Bussum^ Overvloed van baars. Deze week vingen te Grouw (Friesland) twee perso nen in drie uur tyds 160 stuks baars met den hengel. Dat getal zou ongetwijfeld veel grooter geweest zijn, in dien het den visschers niet aan het noodige aas bad ontbroken de voorraad wormen was verbruikt. Een paar heeren uit Arnhem, daar logeerende, vingen in twee dagen 270 baarzen. De aangehaalde voorbeelden zijn slechts twee uit vele. Verhalen over emmers en netten vol hooi t men bij me nigte en er is meestal geen overdrijving in bet spel. t Mooie weer doet zijn invloed gelden. Vooral bij donkere lucht hapt de visch gulzig toe. 't Laat zich denken, dat er van de gelegenheid druk geprofiteerd wordt. Klokslag en carillon bfl nacht. Zijn de klokslagen van een torenuurwerk des nachus als rustverstorend lawaai aan te merken en moet het slagwerk van de torenklok gedurende den nacht tot stilstand worden gebracht"? Op deze vragen is, naar het „Neues Wiener Jour nal meldt, door het Reichsgericht in bevestigenden zin geantwoord. De zaak is in het kort als volgl Tussohen den eigenaar van het hotel „Rautenkranz op de markt le Eisenach, en het kerkbestuur dei- evangelische gemeente aldaar was een quaeslie ont staan. De eerste verlangde dat de klok van de tegen over het hotel gelegen St, Georgkerk na 10 uur des avonds niet meer zou slaan; talrijke gasten toch van het hotel werden door den klokslag in hun nachtrust gestoord en indien het slagwerk des nachts niet tol stilstand werd gebracht, zou de eigenaar van het hotel door het wegblijven en spoedig vertrek der gasten benadeeld worden. Hij had reeds aangeboden aan het kerkbestuur jaarlijks een som van 400 mark te betalen, opdat men den man. belast met het uit- en weder inschakelen van het slagwerk, daarvoor een behoor lijke vergoeding zou kunnen geven. Aangezien het kerk bestuur op dit voorstel echter niet inging, diende de hotelhouder een klachl in bij het Reichsgericht, met het gevolg, dat het kerkbestuur in het ongelijk werd gesteld. Dat deze beslissing tot gevolg zal hebben, dat meer dere klachten van in hetzelfde geval verkeerende hotel houders zullen worden ingediend, is wel waarschijnlijk. Bovenstaand geval geeft „De Hotelhouder aanlei ding op te merken, dat de eigenaars of directeuren van hotels te Amsterdam, welke in de omgeving van de talrijke van carillons voorziene torens gelegen zijn, dikwijls klachten van vreemdelingen hebben in ont vangst te nemen over het klokkespel des nachts, het welk hen uit den slaap houdt en dat hun aanleiding geeft, bij een herhaald bezoek aan de hoofdstad, geen gastvrijheid weer te zoeken in deze hotels, waar zij genoodzaakt zijn, door de gemeente, zij het dan ook gratis aangeboden nachtelijke concerten aan te hoo- ren, ten koste van hun rust. Er is het blad zelfs een geval bekend, dat eenige vreemdelingen deswege een hotel verheten en in een ander hun intrek namen, maar tot de ontdekking kwamen, dat zij hier nog meer last hadden van het carillon van een anderen toren, dan in het eerste hotel het geval was. Gevolg"? Niet weer, dan bij noodzaak, in Amsterdam logeeren. Eenige jaren geleden reeds kwam deze aangelegen heid ter sprake in den boezem van het dag. 1 Mistuur van den Ned. Hotelhoudersbond en werd de vraag gesteld of het geen overweging verdiende slappen te doen om te verkrijgen, dat de carillons des nachts zwegen. De zaak is toen evenwel blijven rusten, doch het blad vraagt zich, af, of er met het oog op de gevallen beslissing in deze ten aanzien van den hotel houder te Eisenaoh, thans geen aanleiding is om de zaak ook in Amsterdam en misschien elders in ons land te entameeren. Want goed beschouwd, waarvoor dienen deze nachtelijke torenconoerten eigenlijk, als iedereen ter ruste is"? Als zij feitelijk geen nut, maar slechts tot resultaat hebben, dat zij den vreemdelingen de nachtrust rooven, dan dienen zij, al was het slechts uit deferentie voor dezen, onze gasten, des nachts te worden opgeschort. Landbouwtentoonstelling op Texel. Ter gelegenheid van de groote landbouwtentoonstel ling welke van 9 tot 14 September te Den Burg op Texel gehouden zal worden, zullen verschillende festi viteiten plaats hebben. Er zal o. a. een wedstrijd van aangespannen paarden worden gehouden, kermis, op stijging van den luchtreiziger W. Pottum, kunsten op het hoogdraad door Cronje Boston van Berlijn, schit terende parkverliehting, vuurwerk, concerten, café- chantant enz. Er zullen extra-treinen naar den Hel der loopen en extra-booten varen. Aanstootel{jke colportage. De colporteur Kloosterman was de laatste dagen te Enschede aan het venten met naar de titels te oordeelen voor geloovigen kwetsende drukwerken. Gaf dat reeds eenige keeren aanleiding tot relletjes, vooral was dit Zaterdagavond het geval. Er werden vrijheidsliederen gezongen, welke echter al spoedig door vaderlandsche overstemd werden. Burgemeester Bergsma het door agenten de straat afzetten en verzocht Kloos terman met hem mede te gaan, aan welke uitnoodi- ging deze voldeed. De duizenden waren intusschen niet gemakkelijk tegen te houden. Men drong zoodanig op, dat de politie van stok en sabel moest gebruik maken. De klappen, die werden uitgedeeld troffen doel, al kwamen ze dan ook Iniiet steeds aan de juiste adressen, zooals dit in 't gedrang meer gebeurt. Kloosterman ging langs een andere straat naar 't station en verliet te ruim 10 uur de gemeente. Jaloezie. Zondagavond te tien uur werd door een 18-jarigen kellner te Middelburg een revolverschot gelost op een 18-jarige dienstbode, die in de bovenlip getroffen werd De kogel verbrijzelde eenige tanden en bleef in de rechterwang zitten. De toestand van de gekwetste is bevredigend. De dader vluchtte en loste drie schoten op zichzelf zonder zich te kwetsen. Hij werd op de kermis gearresteerd. Aanleiding tot de daad is jaloezie. De dader had met het meisje verkeering gehad, wat met Pinksteren was afgeraakt. Daarna haaf hij liaér herhaaldelijk bedreigd. Nu het meisje Zondagavond met een ander uitgeweest was, pleegde hij den aanslag. Een niet alledaagsche jacht. Eenigen tijd geleden vertrokken vier heeren, onder wie de heer G. J. van Heek Jr. uit Enschede en J. J. ter Horst uit Rijssen, uit Noorwegen per stoom schip naar de Noordelijke IJszee ter jacht. De jagers maakten te zamen buit 4 ijsberen. 15 zeerobben, waar onder bijzonder groote exemplaren, zoogenaamde haard robben, en eenig ander wild. Hun vaartuig voer van Spitsbergen oostelijk dooi' een bijna volkomen met ijs bedekte zee, waar liet zich slechts met moeite een weg kon banen, bereikte daarop een gedeelte van de IJszée waar het ijs blijk baar door een storm op zijde was gedreven. Hier werden robben geschoten. Verder oostelijk van deze plaats, tussohen Spitsber gen en Nova-Zembla had men bijzonder jachtgeluk. Op een ijsschots zagen de jagers te middernacht twee groote ijsberen, Beiden werden op 120 pas afstands geveld, éen door den heer Van Heek. Den volgenden dag werd een derde beer omsingeld en buit gemaakt. De vierde werd zwemmende in zee gezien en genaderd in een roeiboot, van waar de heer Ter Horst hel dier vermeesterde. Tengevolge van opkomend onstuimig weer waren <Ae jagers genoodzaakt zich spoedig uit de ijsstreken terug te trekken. Onder de traiu. Naar wij met leedwezen vernemen, zegt de 'N. Crt., is Zondagmiddag de bekende kinderschrijver de heer P. Louwerse door een ernstig ongeval getroffen. Aan de Waldeck Pyrmontkade nabij de Witte de Wittstraat te 's-Gravenhage werd hij door de eleetrische tram ge grepen, medegesleurd en zwaar verwond, vooral aan het hoofd, opgenomen. Men droeg den gekwetste in de» tram en reed hem naar het Ziekenhuis, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Gisteravond was de toestand van den heer Lou werse betrekkelijk gunstig. Het ongeval moet hoogst- heel aan bij waarschijnlijk worden geweten aan de doofheid van Snlomons. den heer Louwerse. De heer Wichers, Raadslid j anltpL'Pnrl Ken droevig ongeluk. De Zw. Ct meldt: Een droevig ongeluk is weder te vermelden. Heden- namiddag circa half een uur waren op de Nieuwe Vecht te Zwolle eenige kinderen aan het varen in een roeiboot, w. a zich het 11-jarig dochtertje van \r ii1™, ï.-.-om^ dat met hare moei de wed. Loos nabij de der gelogeerd was bij mevr. Wipstrikkerallee. toen het 'n waterbloem wilde plukken en zich daar toe te ver uit de boot boog, is het uit de lioot ge vallen en verdronken. Na herhaaldelijk duiken en dreggen heeft de heer D. Rcinders liet duikende van den bodem boven gebracht. Zuster Dekker is nog ge- ruimen tija bezig geweest te trachten de levensgeesten op te wekken, en ook dr. Van IJzendijk. inmiddels verschenen, verleende hulp, maar moest helaas den dood constateeren. Een kerk te Koegras. Toen in 1736 de gemeente den Helder en Huisduinen werd gescheiden, voegde men bij het laatste dorp eene dorre, zandige vlakte, het Koegras genaamd, waarop een vijftig jaar geleden nog geen twintig boerderijen en nauwelijks zooveel andere woningen verspreid ston den. In de laatste twintig jaar is de toestand hier echter veranderd. Door nieuwere manieren van grondbewer king is het nu eene welvareqde streek met een goede zestig boerderijen en ruim zooveel burger- en werk manswoningen geworden. In het zuidelijk deel van Koegras plaalsle het gemeentebestuur dan ook eene school. Het gevolg van deze uitbreiding is dat nu van de kerk, die juist in het noordoos lelijkste hoekje is ge legen van den 3400 H.A. grooten rechthoek, dien dc gemeente Huisduinen vormt, een 140 gezinnen meer dan een uur af wonen, sommigen zelfs drie uur gaans. Bovendien bestaat er geen verbindingsweg voor rijtui gen, tusschen Koegras en Huisduinen, dan een zieer slechte, het grootste deel van het jaar onberijdbare zandweg, zoodat men een grooten omweg door Nieuvve- diep en den Helder moet maken. Bij dezen toestand wekt het geen verbazing, dat het kerkgaan er bij velen inschiet. Voor ouden van dagen is het eenvoudig ondoenlijk. Men wenscht daarom te Koegras eene kerk. En nu vooral wordt het oogenblik die le bouwen gunstig ge acht. Bij de genoemde school ontstaat namelijk door de bemoeiingen van een aantal landeigenaars een dorp. Op dit dorp, dat de Loopuijt-slichting zal heeten, is een flink stuk grond ten geschenke aangeboden om er een kerk op te bouwen, met een catechisatielokaal. De kosten hiervan zijn geraamd op f 12,000. In Koe gras zelf is reeds f950 bijeengebracht Er heeft zich eene commissie gevormd, die zich voorstelt, de kerk geheel schuldvrij aan de kerkvoogdij over te dragen. Alen hoopt in Juni 1909 met den bouw te kunnen beginnen. Van deze commissie tot het stichten van een kerkgebouw te Koegras (Hen. Gem. van Huis duinen) vormen de heeren ds. A. E. van Griethuysen, R. Tromp en J. Slikker het dagelijksch bestuur. Laatst genoemde is penningmeester. N. R. Ct. Gemeenteraad /.ij pc. Vergadering gehouden Dinsdag 4 Augustus 1908, des morgens te 10 uur. Afwezig de heer Mann. Na opening der vergadering worden de notulen ge lezen, ook van de laatste vergadering van B. en W. Daaruit bleek dal tot onderwijzer voor Burgerbrug door B. en NV,, daartoe door den raad gemachtigd, was benoemd de heer Veenema te Wieuwerd, die 14 Juli in dienst was gekomen. Deze benoeming wordt nu goedgekeurd, eveneens de notulen. Aangeboden worden de gemeenterekening, alsmede die van Armbestuur en Weezenbestuur. Tot commissieleden om deze rekeningen na le zien worden benoemd de heeren Bakker, Jimmink en Kreijger. Een suppletoir-kohier Hondenbelasting groot f 16 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De afdeeiing Zijpe van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw vroeg om haar gewone jaarlijksche sub sidie van f 20 voor de a.s. te houden Paardenmarkt. Met algemeene stemmen wordt dit toegestaan. Medegedeeld wordt dat de verordening regelende de jaarwedden der onderwijzers door Ged. Staten is goed gekeurd. Voorzitter deelde verder nog mede, dat de Commis saris der Koningin a.s. Vrijdag te half 12 uur een bezoek aan de gemeente zal brengen, daarna gaat Z. Ex. naar Callantsoog. oorzitter wijst vervolgens op een in de raadzaal staanden stoel en zegt: wij hebben straks in het nieuwe raadhuis nieuwe stoelen noodig in de raadzaal. Die i daar staat, eikenhout met rood leder, kost f8,50. We de woorden van de heeren Wolthuis en er wiiatcia, iuiaujuu„M. d. V Hel ral. HLt kan u bijna niet onbekend zijn. dat ook ik niet I,. 1) meegewerkt, om u als burgemeester te krijgen, 1 .„.li. —Ja heb gedaan voor e^n ander uil ons midden die zich ook «lisponibel had gesteld en dien ik dau'-voor veel geschikter acht. IX' benoeming is 1 £m \i»k voor mij een teleurstelling en daarom ben ik niet bij u geweest, om u te felieiteeren. We zijn een groote ervaring rijker geworden; dat er 'zijn die bij eene benoeming tot burgemeester meer invloed schijnen te kunnen oefenen, dan verschillende autoriteiten en vereenigingen der betrokken gemeente. Deze ervaring zal voor mij steeils een gi ot g i f blijven in deze geschiedenis." De heer \Vichers ein digde met de woorden: „Ik hoop, dat bet moge blij ken, dat ik mij vergist heb, toen ik verklaarde, dat ik u niet geschikt achtte, om aan t hoofd eener ge meente te staan." De heer Kruit gaf daarna le kennen eerst met, om dat ook hij had gesolliciteerd, 't plan te hebben ge had, om hel woord te voeren; hij wenscht. «lal de nolabclen in de gemeenie misgezien mogen hebben en «lat de gescliiktheid van den lieer Adams grooter mag blijken le zijn dan men verwachtte. Een overgroot publiek woonde de installatie bij. Handel ln grond. Do Duitsche stad Mannheim handelt niet zonder voordeel in grond. Uit wat de gemeente in haar oostelijk gebied, do wjjk der welvarende gemeentenaren naar de Neckar t09, verkocht, heeft zjj 5.153 698 mark overge houden. De verwachting is, dat zij bij verkoop van wat daal" nog aan grond is, een overschot zal maken van 6.943 567 mark; tezamen dus ruim 12 millioen mark. Daarbij is dan nog niet gerekend het land, dat ten bate der gemeente een doel heeft gekregen, ter gezamen lijke waarde van 2.799.580 mark In dat gedeelte ver koopt de stad haar grond voor aan elkaar staande huizen tegen 50 mark de vierk M. en voor 40 mark voor los staande huizen. Een Komen. De Parijsche correspondent der N. Crt. schrijft d.d. 2 Augustus: Zijn er in dezen tijd van sport, automobielen en vrouwelijke advokaten, nog lieden die van een goeden, ouden roman houden, een roman met een slot, waarbij de deugd beloond en vereend wordt wat gescheiden was? Zoo ja, dat zii dan niet overslaan het waarachtig, dezer dagen in de Parijsche couranten de ronde dooi «ie vei baal, hetwelk op hetgeen volgt neerkomt: Amilcare Cipriani, bekend Italiaanscb revolutionnair, oud-veroordeelde, communard, strijder voor de Grieken in hun laatsten oorlog tegbn de Turken, en in 't alge meen verdediger der zwakken, ten slotte Parysch journalist, vaak in de „Petite République" schrijvende en vrijgesproken antimilitarist by bet voorlaatste Parijsche antimilitaristen-proces, heeft een dochter weer gevonden, die hy sinds 1870 verloren had. Onder het keizerrijk was hy naar Londen gevlucht. Daar had hy die dochter, destijds eenige maanden oud, met haar moeder achtergelaten, toon hy zich na de uitroeping der republiek naar Parijs spoedde. Als com munard naar Nieuw-Caledonié gezonden, was hij van daar, eerst in 1880 na de amnestie te Londen terug gekeerd. Toen waren vrouw en dochter verdwenen. De eerste was overleden, de laatste door de verwanten dei- moeder opgenomen. En de familie, weinig gesteld op een familielid, die zich op negen jaar deportatie beroem de, had niets meer van zich doen hoeren en het kindje, 't welk van den vader de eclatante namen Fulvia, Lavinia, Itala, Roma gekregen had, op meer burgerlijke wys herdoopt. Het was opgegroeid, naar Parijs gekomen en aldaar gehuwd met een schilder Wely, voornamelijk bekend in het humoristisch eenre. Eerst onlangs is het dezen gelukt den vader zijner vrouw op te sporen. Toen kwam het uit dat vader en dochter jarenlang in dezelfde stad gewoond hadden zonder eikaars bestaan te kennen en dat de schoonpapa niemand anders was dan de be roemde Cipriani, thans een goede zestiger. Beter laaf dan nooit on eind goed al goed, kan men uitriepen. Men kan e: bijvoegen dat dit feit een troost en aanmoediging is voor de vervaardigers van feuilleton romans. Het feit o.- zichzelf klinkt namelijk in onzen tijd inderdaad ongelooflijk. Het maakt inmiddels wel licht nog meer sensatie dan het verdient, daar de held ervan een bekende Parysche en ik mag er by zeggen, een zeer sympathieke figuur is. Nog altijd kras en jeug dig is hy, met zyn magere gestalte, 's winters meest in een groote capa gehuld, zyn artistieke kop met mooi grys haar en impériale, zyn levendige doordringende oogen, in journalistieke en sociale milieu's bijzonder geacht en gevierd. vi..naai, cuvciuiuui mei rooa leaer, Kost 18,31). We I Altyd eenvoudig, vriendelijk en zacht van manieren, hadden wel gaarne alle leuningstoelen gehad, maar die vormt hy oen scherpe tegenstelling met de socialisten kosten f 24. Ook zijn er gordijnen noodig en jaloe- .nouveau jeu". Wellicht ook daarom niet het minst, zieën. Algemeen wordt goedgevonden dit alles maar i dat b(j een oprecht, edelmoedig en onbaatzuchtig utopist is. aan B. en W) over te laten. Aan ieder doet hot pleizier dat dit romantisch type Evenals vorig jaar zal er weer f 25 moeten worden op zoo romantische wys een kind beeft weorgevonden, bijgedragen voor de wapenoefeningen in Sehagen te dat er zek «r sterk toe zal bijdragen zyn eenzamen ouden houden en waaraan de jongelui uit deze gemeente dag te verhelderen, kunnen deelnemen. Aangegeven hebben zich 12 per- Watersnood In Tirol soiien. De watersnood in Tirol heeft zeer c De heer De Moor vindt de resultaten van dergelijke cursussen al zeer gering, en de f 25 niet waard. Vorig jaar is er maar 1 geslaagd, en vroeger ook al eens éen. Of dat kleine resultaat nu ligt aan het onderwijs, óf aan de leerlingen, dat is direct moeilijk te zeg gen, maar spr. denkt van aan het onderwijs. Spr. kan zich tenminste niet voorstellen, dat elk jaar dat kop peltje leerlingen zóo stom is, dat er maar éen leer ling slaagt. Als het onderwijs zoo allerongelukkigst is, dat zulk een mager resultaat het slot moet zijn, wil spr. geen f 25 daaraan bijdragen. Alleen de heer Nieuwland verklaart zich voor het geven der f 25, de andere heeren allen legen. De raad gaat nu in comité ter behandeling van een reclame Hoofdelijken Omslag. Een vreemde Installatie. De heer .1 Adams. van Gasselternijveen, gem. Gas nette, is in de rijdagnamiddag gehouden vergadering dier gemeente als burgemeester geïnstalleerd. De ge meentenaren wenschten graag den heer J. Kruit ais zoodanig en onomwonden werd den nieuwen burge meester te kennen gegeven, dat men liever een anderen burgemeester had gehad, gelijk blijkt uit de volgende gehouden toespraken, die het „N. v. d. D." mede deelt: De heer Wolthuis, oudste wethouder: „Mijnheer de burgemeester' 't Is gewoonte bij; een installatie den nieuwen burgemeester toe te spreken, 't Zijn thans echter geen woorden van welkom en ingenomenheid. ïmmiftix k ii l.vivrf j-i i mmm uin. De watersnood in Tirol heeft zeer groote schade ver oorzaakt. De ramp in het Inn- en het Zii lei dal is grooter dan men aanvankelijk vermoed had. Naar eon nieuwe schatting beloopt de schade zeker wel 100.000 kronen. Het zal jaren duren, eer men de schade te boven is. Vreeselyk geteisterd is Tulfes. De akkers on weilanden liggen diep onder het slik. De hagel lag in de bosschen bijna 10 centimeter hoog. De straten zijn in beken herschapen. De Ziller heeft zich een weg ge baand dwars over de velden. Bij Hart ziet men niets dan een vuil gele watermassa, waaruit hier en daar struiken oprijzen. Het slechts uit weinige huizen be staande dorpje Haselbach is geheel verwoest. Er is geen spoor van de huizen meer over. Ook boven het Gerlosdal, dicht by het Zillerdal, is een hevige wolkbreuk losgekomen. De verbinding mei het Zillerdal is verbroken. Bergongelnk. Op den Obergabelhorn bij Zermatt zyn drie bergbe klimmers, die zonder gids waren, verongelukt. Een Duit sche dame met twee gidsen by zich zag hen voor zich uit klimmen. Even voor het ongeluk gebeurde lieten de heeren een juichkreet hooren, dien de dame beant woordde. De klank was nauwelijks weggestorven, of zy vielen alle drie van een steilte en op een gletsjer. Men denkt, dat zy hebben willen kijken, waar het ant woord vandaan kwam, en toen hun evenwicht verloren hebben. Uit het Tristbotel te Zermatt kon men de drie lijken op den gletsjer zien liggon Twee van de heeren waren uit Zuricb, de derde uit Bern. De Gabel horn is tu uigcuviiieiuieia. waren uit Zuricb, de derde uit Bern. De Gabelhorn is Immers" is u reeds lang bekend, dat door alle raads- het eerst in 1865 door Lord Donglas bestegen. 7 Dagen leden, kiesvereenigingen enz. in onze gemeente pogingen later vond deze op den Matterhorn den dood. zijn gedaan, om een anderen inoezetene Mm 1 TT-- ■*-- 001AX OUZIV. gtlXlN/ClllC puglilgci zijn gedaan, om een anderen ingezetene (den heer J. Kruit, benoemd te krijgen. Door al deze personen is de tijding uwer benoeming met verwondering en teleur stelling ontvangen. Mag het in de toekomst blijken, dat u een geschikter burgemeester is, dan velen van u verwachten, dan zal voorzeker ons oordeel over u zich wijzigen. Met den wensch, dat u, evenals uw alom geachte voorganger (de heer Huges) steeds de belangen der gemeenie trouw en eerlijk zult behartigen, overhandig ik u het teeken uwer waardigheid." De burgemeester Na dank te hebben gebracht aan de Regeering voor zijne benoeming, bedankte hij deri heer Wolthuis voor diens welwillende woorden. Z.E A. hoopte, dat de verstandhouding lusschen hem en den Raad beter zou worden en hij meer vrien delijkheid mocht ondervinden. De heer Salomons, lid van den Raad, feliciteerde den burgemeester met zijne benoeming, hoewel hij niet gcwenschl no.li gewild was. De benoeming legt den Raad den plicht op, den heer Adams als voorzitter te erkennen en met hem samen te werken. Hopen we, dat de Raad in vrede met hem mag samenwerken ,l.,i A11 _r „..VI.imiii '1,1 UUUU. Van den Watzmann, in Beieren, is een overste uit München te pletter geslagen. Men vermoedt, dat hy door een flauwte bevangen was. Om van te watertanden. Het Russchische kroonprinsje heeft van president Fal- lières een allersnoezigst cadeau gekregen, en wel een eleetrische miniatuur-spoorlijn. Het woord miniatuur is in dezen betrekkelijk, wanneer men we9t, dat het „se**"- goed" een oppervlakte van 15 vierkanten meter beslaat Het terrein, door 'n dekoratie van de Duinkerkenscbo haven afgesloten, vertoont een 20 meter langó spoorlijn met velerlei bochten, waarop alle noodige bouwwerken, als wachtershuisjes, wissels, pakhuizen, briienon, tun nels, stations, loodsen, enz. te vinden zyn. Het station is een getrouwe nabootsing van het Parysche „Gare du Nord". Zelfs de monumentale eleetrische lantaarns zyn niet vergeten. De e'ectrische trein zelf is een meesterstuk van knut selwerk. Hy bestaat uit een locomotief volgens de nieuw ste constructie, twee wagons eerste klasse, twee slaap wagens en één restauratierijtuig met een allerliefst in- tarn at.inn aal 1 J „I, nc IxaJ 1 vreae mei nem mag samenwerken restauraüerytuig mot en dat den h'eer Adams de wijsheid mag gegeven ^nationaal poppengezelschap, dat zelfs de zusjes van worden om zijn taak te vervullen, nu hem het ambt den kleinen Alexis in extase za brengen. Om den trein Begeven is. in beweging te brengen, moet hy met een steekkon- De heer Braam, jongste wethouder, sloot zich ge- *n den muur verbonden worden.

Schager Courant | 1908 | | pagina 6