Uitgevers: TRAPMAN Co. Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Interc. Telephoon No. 20. Zondag 16 Augustus 1908. 52ste Jaargang. No. 4387 EERSTE BLAD. Bekendmakingen Binnenlandsch Sieuws. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Alftnttl Nillll- Dit nummer beitaai uit ar ie bladen. Gemeente SCHAGEN. o— Verlenging stremming passage. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat het verkeer met rij en voertuigen over de brug op het Noord, tot nadere bekendmaking gesloten blijft. Schagen, 15 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. Hoogwoud. Woensdagmiddag hield de afdeeling Opmeer van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het lokaal van den heer C. Keijzer te Aartswoud eene vergadering. Voorzitter de heer G. C. van Balen Blanken te Span broek. Tegenwoordig waren 13 leden en 2 gasten. De Voorzitter opent de vergadering met een welspre kende rede. Daarop volgt het voorlezen en behandelen van een dertigtal ingekomen stukken. Hierna hebben de noodige stemmingen plaats1. tot Voorzitter wordt met op 1 na algemeene stemmen her benoemd de heer G. C. van Balen Blankenbenoemd worden tot bestuursleden de heeren S. Koomen te Spanbroek en K. Slagter aan de Gouwe te Hoogwoud en tot afgevaardigde naar de a s. algemeene vergadering op Texel, de heer Jn. Koorn Dz. te Aartswoud en zoo- noodig tot zijn plaatsvervanger de heer A. H. Bakker te Lambertschaag. Door. de vergadering werd met algemeene stemmen besloten1. den heer Van Overzee van Hoorn uit te noodigen een lezing te houden over Kaascontröle 2. den heer K. Zijp Jnz. als candidaat. to stellen voor lid van 't Hoofdbestuur; 3. aan de afdeeling Texel toezegging te doen, dat deze afdeeling het voornemen heeft voor de a.s. tentoonstelling een zilveren medaille te geven, en 4. een adres te richten aan de Directie van de H. IJ. S. M. om verbetering te verkrijgen van de veelading aan het station Abbekerk-Lambertschaag. Vervolgens stelt Voorzitter aan de orde de rekening 1907. Door Voorzitter worden de heeren J. Breebaart Dz. en K. Slagter, beiden te Hoogwoud, aangewezen om de rekening na te zien. Nadat één der heeren verklaarde, dat de rekening in orde is bevonden, wordt zy vastge steld. Uit de rekening blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f516 95 en de uitgaven f246 67, zoodat zij sluit met een voordeelig saldo van f270.28. Vervolgens komen aan de orde van den he«r A. R. Bakker te Lambertschaag het verslag van de laatst- ------ gehouden algemeene vergadering; 2 van den heer'H. ^7-^°ntvang8ten bedroegen f25.352 63, van Ree het verslag over het afgeloopen winterhalfjaar d'8 -iitgavein f Jo9?9.<4,alzoo een nadeeiig saldo opleve- Annn Panlowna. Aan de Van Ewijcksluis is onder leiding van den heer A. Zeeman eene gymnastiekvereeniging opgericht, waarbij 16 personen als leden toetraden. De oefeningen zullen gehouden worden in het lokaal van den heer J. Keuris, terwijl de vereeniging den naam D. O. K. E. V. (door oefening kracht en vlugheid) zal dragen. Hoogwoud. Op 1 Augustus j.1. zijn de miliciensverlofgangers C. Sbhagen, Jn. Dik en C. Roodt naar de landweer over gegaan. De milicien C. Schagen is ingedeeld bij het 27 Bat. Landweer Infanterie, lo Comp. De miliciens J. Dik en C. Roodt zijn ingedeeld bij de 27e Comp. Landweer Vesting Artillerie. Gemeenteraad Wieringen. Vergadering van den Raad der Gemeente Wieringen,1 gehouden op Donderdag den 13 Augustus 1908, des I nam. 2 uur. Afwezig de heeren P. Koorn en 1. Hermans. Voorzitter de heer V. Heijblok, Wethouder. Na opening door den Voorzitter, volgt lezing der no tulen door den Secretaris, den heer Bruul, welke onver anderd worden goedgekeurd. Ie. Voorzitter deelt mede: a. dat aan den Burgemeester, don heer Cavaljé, een verlof is toegestaan van drie weken, om zich buiten de gemeente te begeven; i b. dat met ingang van den 17 Juli j.1. door hoeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd de opheffing der verordening tot wering van veeziekte; c. dat door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd, de besluiten van af- en overschrijvingen, 'tbesluit! tot het doen van uitgaven uit den post van onvoorziene I uitgaven en twee suppletoire begrootingen, allen dienst 1907 Een waterhoos. Te ruim halfacht Woensdagavgnd heeft zich voor Scheveningen een waterhoos uit zee ontlast, haar weg nemend ongeveer tusschen het bureau van de zeebaden het bordes van de Oranjegalerij. Na een twintigtal linnen strandtentjes door elkaar te hebben geslagen, heeft de hoos op den strandinuur een badkoet-s eenige meters omhoog gelichthet voertuig kwam met donde rend geraas weer op den strandmuur terecht en was ernstig beschadigd. Vervolgens ging de hoos over de Oranjegalerij, waar zij het hardsteenen voetstuk van een der lantaarns vernielde en lantaarns met kletterend geraas voor den grond wierp. Verder ha er weg land waarts nemend, viel de waterhoos ten slotte neer op den Horstenhoekweg. Door dc tram overreden. De „Prov. N.-Br. Ct." meldt: Met de tram, die te 2.30 's namiddags uit 's-Bosch te St. Oedenrode moet aankomen, had Donderdag eendiep treurig ongeluk plaats. Ter hoogte van De Doelen reed de in volle vaart zijnde tram een woonwagen aan, waarvan het paard steigerde en achteruit viel. Door den schok werden verschillende kinderen uit don wagen geslingerd. Een jongetje van 13 jaar was onmiddellijk dood, een tweede van 7 jaar, dat zeer verminkt was, overleed weldra; ook een derde kind is tengevolge van den val niet buiten gevaar. Van een ooggetuige ontving het blad van dit ongeluk de volgende lezing: „Door het raam van de tram kijkende, zag ik midden op den weg een zoogenaamde hittekar (een wagentje op twee wielen), waarop hadden plaats genomen een man, parapluis koopman, eene vrouw en vier kinderen. Het wagentje twam van St. Oedenrode, terwijl wij in de richting St. Oedenrode reden. Plotseling schrikte d. dat door Gedeputeerden is goedgekeurd het besluit P^ald voor de stoomtram. Het begon te steigeren van den landbouwcursus te Aartswoud, en namens den ,u 6 8ro°t 1627.11. De rekening zal gedurende veertien heer J. Oostwoud Wijdenes Jr. te Abbekerk over een schrijfboek voor Landbjuwboekhouden, daarover was een minder gunbtig rapport. Door de afdeeling was reeds een paar maal pogingen aangewend om te Opmeer eene paardenkeuring te hou den, maar tot heden waren alle pogingen vergeefseh geweest, vroeg men of zy niet ter gelegenheid van de voorjaarspaardenmarkt te Hoogwoud kon plaatshebben. Op dit voorstel werd na gehouden besprekingen niet ingegaan. Tot slot hield de heer Van Balen Blanken een zeer onderhoudende causerie over zijn uitstapje naar Parijs en omstreken. Hij vertelde, toegelicht door platen en ansichten, van al het schoone en merkwaardige, door hem gezien te Parijs, Meudon, Robinson en St. Dénis, vervolgens vertelde hy op zeer aangename wijze „over alles wat". Die zoogenaamde Mixed Pickles, voorge dragen op een wyze zooals alleen de heer Van Balen Blaken dat kan, vielen bijzonder in den smaak van de vergadering. 't Was dan ook geen wonder dat de vriendelijke woorden van dank aan deir-«nderhoudenden causeur, gesproken door den heer J. Breebaart Dz., burgemeester te Hoogwoud, met applaus begroet werden. Ook de heer J. Zyp Kz. bracht als gast zyn dank aan den Voorz. voor zijne leerzame mededeelingen. Wieringen. Onze muziekvereeniging „Harmonie" zal ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Augustus a.8. een openbare uitvoering geven in de con certzaal van den heer Jb. Bruul. Behalve muziek stukken zullen worden opgevoerd twee tooneelstukjes, getiteld „Plicht" en „Hector de Zoeloekaffer". Oudesluis. en viel toen neer. Het bleek later niet gewond. Tenge volge van den val van het paard zwikte het wagentje voorover en werden drie van de vier kinderen er uit geslingerd, evenals de vrouw. De man schijnt er bijtijds te hebben kunnen afspringen. Hy bekwam dan ook geen letsel, evenmin als de vrouw". Anua Paulowna. De heer Dr. Toxopoüs heeft voor het beroep te Hoog woud bedankt. Zonderlinge genezingen. In een der laatstverschenen afleveringen van „Mole- schctl" deelt -dr. R. Bijlsma een wèt onalledaagsch geval van genezing mede van „grijzen staar". Professor i Von Graei'e te berlijtn werd n.1. geconsulteerd door een boertje, dal cataract op beide oogen had. Do hoogleeraar raadt operatie aan, maar daar hoeft 't boertje in 't minst geen „zinnigheid" in; hij is bang voor snijden, meent dat »'t anders ook wel boter kan worden en gaat dus maar heen, doch.... valt bij on geluk van de trap. Boneden aangeland, bemerkt hij tot zijn verbazing, dat hij met het eene oog weer ziet. Hij. klautert daarop weer naar boven naar don hoogleeraar en zegt doodleuk„Ziet u wel, professor, dat het zonder operatie ook gaat'?" Inderdaad bleek dopr den val de lens van zijn plaats .geraakt en ver zonken in diet glasvocht. Er was dus een kunstmatige depressie tot stand gekomen, die zonder stoornis ver- belangstellenden op de secretarie ter visie Van dergelijke zonderlinge genezingen deelt ook Vi- nedergeiegd. lot commissieleden belast met verius in zijn Wintersche avonden" (1665) reeds een het onderzoek, worden gekozen de heeren Peereboom, en ander mee. K°°fn,en Koops. I De bouwmeester Nicolaas (van Campen?) was aan Rondvraag niets opleverende, sluit Voorzitter de - - - - tot het aangaan eener geldleening groot f5500 a 4]/8 rente 'sjaars. Welk bedrag tegen die rente kan worden verkregen van de Maatschappij voor Gemeonte- crediet te Amsterdam, met de bepaling daf de eerste rente en aflossing zal moeten geschieden op den 31sten December 1909 en vervolgens elk jaar op genoemden datum. e. dat door Gedeputeerde Staten goedgekeurd is een suppietoiro begrooting, dienst 1908. 2e. Ter inzage wordt aangeboden de maandstaat der Zeegras-Exploitatie over Juli 1908. 3e. Ingekomen was een adres van den Nederlandschen bond van gemeenteambtenaren, waarin herziening wordt gevraagd van de salarisregeling der gemeente ambtenaren. Op voorstei van B. en W. wordt 't verzoek voor kennisgeving aangenomen. 4e. Aan don heer W. Hermans Jz., wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als telephonist te Den Oever en in diens plaats benoemd de waarnemende telephonist de heer E. Hermans, terwijl als waarnemend telephoniste wordt benoemd m -j. N. Hermans. Tevens wordt voor het telephoonkantoor Wieringen (haven) als tweede waarnemende telephoniste benoemd inej. Maartje d6 Vries. 5e. Wordt aangeboden de rekening der gemeente over vergadering, Ilareiikarspel. Op 19 Augustus a.s. hoopt de WelEerw. Heer J. F. Nix, pastoor te Tuiijenhorn, zyn 25-jarig priesterfeest te vieren. Dit feest belooft zeer luisterrijk te zullen worden. De jubilaris zal door heeren keikvoogden van het station Schagen worden afgehaald, en aan d grenzen van Harenkarspel -door een stoet worden opgewacht. Dan zal een rondrit door die gemeente worden ge maakt. Voor zyii vader. Een 86jarige koopman, A. K., te Terapelkanaal (Vlachtwedde) vervoegde zich Woensdag by de justitie te Winschoten, met de vraag, of zyn zoon, eveneens koopman, voor hem in de plaais mocht treden om een hechtenisstraf van vyf dagen te ondergaan, waartoe de oude was veroordeeld wegens het vervoeren van een dood rund in genoemde gemeente. Zyn zoon toch zou deze hechtenisstraf beter kunnen doorstaan dan hy, die reeds 8 kruisjes achter den rug bad. De oude man kreeg natuurlijk een weigerend ant woord, daar de wet het leveren van een plaatsvervan ger voor 't ondergaan van straf niet toelaat. Hy hoopte alsnog de f 15 boete te vergaren, waarvoor hij uitstel kreeg. Hat was letlijk mis Men meldt uit Brussel aan de 's-Hertogenbossche Courant De heer Jyles D., juwelier, wonende in de rue Pnilippe de Champagne te Brussul, kreeg den 3 Augustus Wegens den soms hoogen waterstand van het buiten- - omstreeks 60 iaricen heer die verklaarde water is het hier voor de bewoners van een gedeelte van het dorp niet mogelijk, een put te laten boren om Kerrebyn te heeten en te Haarlem te wonen. Hy was vergezeld van een persoon, dien de juwelier zeer goed zoodoende brongas te verkrijgen. Voor den heer Jb de tendToD daan verkocht de heer D £>0ndeeén Tütn«ebom7ThZgdT^fk de van' den bomden bezoeker verschillende ju woelen een v goede vangst. A„'„ Panlowna ™it A voor, ion prachtige broche, met briljanten versierde ringen, een ^Woensdagnacht half twee werden 'door de politie te Anna Paulowna, welke best helder water geeft, voorzien van veel gas. Met een leiding door den dyk en den rijweg wordt de woning van den heer De Goede flink voorzien van licht- en kookgas. De put is geboord door den heer Jonk van Kolhorn. Afschaffing van looien in den kool handel. Aan den Langedyk is thans definitief een vereeniging opgericht van arbeiders werkzaam by de verzending van groenten. Naast volkomen afschaffing van het fooienstelsel, streven zy naar grootere daghuren en naar meerdere zekerheid om voortdurend in het bedrijf werk zaam te kunnen zyn. Koegras. Sedert de openstelling van 't hulppostkantoor „Koe- Rras" gaan de brieven bestemd voor dat gedeelte van Koegras 'twelk onder 't hulpkantoor't Zand behoort, dus voor Koogras gemeente Callant30og, steed9 eerst naar eerstgenoemd hulpkantoor, wanneer op 't adres 't woord Koegras voorkomt, ook al wordt dit gevolgd door: gem. Callantsoog. 't Gevolg is dat deze brieven oen dag te laat op hun bestemming komen. Aanbeveling verdient 'tdus Koegras geheel weg te laten en enkel te adxesseeren te Callantsoog. j prachtige broche, met briljanten versierde ringen, een paar mooie enkele diamanten enz. tot een gezamenlijke waarde van S500 francs, waarvoor hy verscneidene trai tes ontving, een van 5000 francs, drie van 1000 francs en een van 500 francs. Maandag jongstleden begaf de juwelier zich naar Haarlem, waar hy zich aan het op gegeven adres, Groote Houtstraat 26, aandiende. Tot zyn groote verbazing werd hy ontvangen door den heer A. Kerrebyn, die echter niets gemeen had met den op lichter, die zyn naam had gebruikt om misbruik te maken van het vertrouwen van den juwelier en diens vriend, den handelsagent. De heer D. keerde onmiddel lijk naar Brussel terug, waar h(j een aanklacht indiende. De handelsagent verklaarde bij zyn verhoor, dat hy ge heel te goeder trouw had gehandeld, meenende zaken te doen met den heer Kerrebyn, wiens soliditeit be kend is. Thans heeft men in alle richtingen het signalement verspreid van den oplichter en van de juweelen. Geen nieuwe spelling. By de ouders van schoolgaande kinderen te Win schoten circuleert oen adres, dat zal worden gericht aan dea Raad jnet verzoek om niet over te gaan tot de invoering van'de nieuwe spelling op de scholen aldaar. {N. Gr. Ct.) het eene been mank, maar nadat hij van een hoogen toren was komen te vallen, liep hij met beide beenen weer volkomen goed. Te Amsterdam kende diezelfde geneesheer een man, die een vleeschathtigen aanwas op 't gericht had. Hij raadpleegde verschillende geneesheeren om ten laatsle van dit hinderlijk versiersel verlost te worden. „Doch al om niet, want het stond op sulck een plaats, ende was van sulck een hoedanigheydt, dat men 't, naar hun oordeel, sondcr gevaar, niet kon afnemen." Maar I een paar maanden later zit de man een kat, die hem door sneepzueht veei scliade had toegebracht, in zijn kamer achterna, met de bedoeling het dier dood te slaan. Maar de kat, geen uitweg ziende, vliegt den man in 't gezicht, rukt hem den aanwas af en volbrengt met uitstekend gevolg wat de geneesheeren hadden geaarzeld te beginnen. „Waardoor zy (d. i. de kat) 'er leven, ende de Man een gezonde tronv won." Nog verhaalt de oude Leidsche geneesheer van een waterzuchtigen boer, die aan Benivenius om raad vroeg, maar tot antwoord bekwam, dat er voor zijn kwaal geen kruid was gewassen. De boer is daarmede niet tevreden en houdt zoolang bij den arts aan, dat deze uit scherts zegl, „dat hij dan maar niet meer drinken moet, dan hoogstnoodzakelijk is". De boer vertrekt, doch komt na een jaar terug en vraagt den dokter j of hij hem herkent. ,,d' Artz, daarop: neen. De Boer: ick ben, door 't plegen van uw raad, genesen. Ik heb. in een jaar, niets gedronken, en wist garen of ick. van nu af, zulcks wel inagh doen. d' Artz stond of hij een klop wegh hadde, doch de Boer helpt hem, door 't verhaal der zaack, ten lesten uyt den droom, en kreeg voor raad zich voortaan tot öngewaterde en dunne wijn te gewennen. De Boer keurt 'et voor goel, I en houd hierdoor met d' Artz gemeene vriendschap." Een goede vangst. Rotterdam twee recidivisten op heeterdaad betrapt, terwijl zij inbraak pleegden in het tijdelijk onbewoon de perceel van dr. P. H. Hooyer aan de Parklaan 44. De politie, gewaarschuwd, omsingelde het huis, zoo dat ontsnappen onmogelijk was. Eenige politiemannen gingen het huis binnen en troffen de inbrekers aan op de sofa, w-aar zij heel genoegelijk champagne zaten te drinken, terwijl een hunner reeds het goed van den zoon des huizes aangetrokken had. Gebleken is dat de dieven zich door het baloonraam hadden toe gang verschaft. Wacht u voor de geteekenden. In een kleine provinciestad, waar de menschen nog zeer bijgeloovig zijn, vestigde zich. pen lentenier, die het ongeluk had, dat zijn ruggegraat afweek van de verticale lijn. Als hartstochtelijk rooker doet hij eiken ochtend in een bepaalden sigarenwinkel zijn inkoopen voor den dag, en bemerkt spoedig, dat de winkelierster zich uitslooft in bijzondere onvriendelijkheid. Eindelijk barst rij uit: „Mijnheer, ik heb maar lie ver, (hit gij mijn deur voorbijgaat, want telkens als gij mijn eerste klant zijt, is de verkoop den geheelen dag sleahL" „Maar mijn goede, beste juffrouw," antwoordde de man, die als velen van rijn lotgenooten, niet aan geest misdeeld was, „je vergist je geweldig. Ik heb geen bochel, maar doe net als de katten, die een hoogen rug zeilen als ze een leelijk beest zien." Een kleiae vergissing. Er zou een groot bal in een klein café te Egmond aan Zee plaats hebben. Het zou geen voornaam bal zijn, waar enkel en alleen Pierredes en Jacquelines en Jeannettes zouden dansen met Matthieus, Antoines en Michels. Integendeel men zou er het liefst Pietjes en Kniertjes en Jannetjes en Teeuwissen en Teunissen en Giels en hoe de jiiet-hadgasten verder mochten heeten zien verschijnen. Maar hoe dit aan te kondi gen? Dat scheen niet gemakkelijk, totdat de eigenaar van het café op een gelukkigen inval kwam. Hij had blijkbaar wel eens gehoord, dat de voor naamheid van een Ril wordt afgemeten naar de hoe veelheid (of liever de hoeweinigheid) stof van dN- cos- tumes der dames en naar de oppervlakte frontwit der heeren. Hij had misschien wel eens gelezen „avond toilet verplicht en daarvan een vage herinnering be houden. En zoo kwam hij op de gedachte, op de reclamebiljetten, waarop het bal werd aangekondigd, deze mededeeling te plaatsen: „Kleedij niet verplicht. Gelukkig hebben de goede Egmondzeeërs niet begre pen dat de logementhouder ondanks zich zeiven zoo'n hall- en daarom zoo'n héél-wereldsche onderneming wilde organiseeren, althans ze hebben de mededeeling niet opgevolgd. ALkm. Ct. Teruggevonden W ij hebben in een der vorige nummers melding gemaakt dat op de kermis te Sliedrecht een jongen zou herkend zijn, die vele jaren geleden als knaapje van 6 jaar plotseling verdwenen was. Qe jonkman is, volgens zijn legimitatie-bewijzen, geboortig van Uden, heeft vage herinneringen van een overleden moeder en bezit, volgens zijn zeggen, nog een stiefvader, die zwer vende is, en broers en zusters, die vertoeven in het buitenland. Hijzelf is voor 't eerst in Sliedrecht. Door dien echter enkelen der nog in leven zijnde Giltay- Schippers in hem beslist den verlorene meenen te lier- kennen. o. a. aan een litleeken en de groote gelijkenis, is bij den jongen man misschien ook twijfel gerezen en heeft hij beloofd, de betrekking met Sliedrecht te willen aanhouden en telken jare met de kermis aldaar te zullen verschijnen. Bij zijn vertrek te 8 uur Maan dagavond was vooral het afscheid van zijn vermoede lijke grootmoeder, de 80-jarige weduwe Schippers, hart roerend; toen ze hem met hare beide oude. bevende armen vasthield en met trillende stem zei: „Dingeman, Dingeman, je bent hel!" Nader meldt de D. Ct. nog over dit geval Officieel schijnt vast te slaan, dat de persoon, in wien men hier den voor 18 jaren vermisten Dingeman Hermanus Giltay meent te herkennen, is Hendrikus van Berkel, geboren in 1886 te Uden. Deze van Berkel verloor zijn vader op vierjarigen leeftijd, terwijl zijne moeder twee jaren later te Leuven overleed, waaraan hij nog vage herinneringen bewaart. Ondanks deze gegevens blijven de eigen familieleden van Dingeman Giltay in den knecht van liet hondentheater het ver miste knaapje herkennen. Niet alleen de grootmoeder eens vrouw op jaren* doch ook de jongere familie leden meenen de identiteit te kunnen vaststellen. Ge lijkenis is uiterlijk op den overleden vader van het knaapje en overeenkomst in gang. houding, manieren enz. ,met dezen en een ander familielid moeten daartoe werkelijk wel eenige aanleiding geven. Familie twijfelt, het volk zegt „hij is het", en hecht aan legitimatie-bewijzen in dezen volstrekt geen waarde, want. zoo redeneert men, het is heel goed mogelijk,' dat een of andere kermisreiziger zijn eigen overleden kind ergens begraven heeft zonder er aangifte van te doen (wordt er niet dikwijls een geraamte opgegraven?) en dat hij er Dingeman Giltay voor in de plaats ge nomen heeft! Wat ook velen aan 't twijfelen brengt, en de correspondent moet de juistheid daarvan onder schrijven, is, dat de zich noemende Hendrikus van Berkel volstrekt niet het type van den kermisreizigers- knecht heeft. In geheel zijn optreden, houding enz ligt iets, dat hem gunstig van een groot deel der ge noemde personen onderscheidt. De twijfel ip deze zaak zal wei nooit worden opgeheven, zelfs al wordt officieel vastgesteld, dat Van Berkel het vermiste kind niet is Van Berkel is vertrokken naar Rotterdam. Of hij: na al hetgeen hem hier is wedervaren, nog lust zal gevoelen ooit te Sliedrecht terug te komen, meenen wij op goede gronden sterk te mogen betwijfelen. Een brandladder. Woensdagmorgen werden op de tentoonstelling Op voeding van het kind" te 's-Gravenhage, proeven ge nomen met een brandladder uit de Nederl. fabriek van 1 urnartikelen en Schoolmeubelen, voorheen J. li. Keunen te Amsterdam, directie J. H. Keunen en W G. Kasper. Een vijftiental jongens klommen achtereenvolgens van de aan een venster van de eerste étage bevestigde pl m 10 Meter hooge ijzeren Ladder (welke geheel opvouw baar is) naar beneden. De proef duurde in het geheel met langer dan vijftien minuten en werd door vele tentoonstellingsbezoekers, op de binnenplaats, met be langstelling gevolgd. Op uitdrukkelijk verlangen van de commissie van uitvoering waren de noodige voorzorgsmaatregelen ge nomen, zoodat vallen niet mogelijk was. Nieuwe postbestelling op Wieringen. Van het Eiland Wieringen schrijft men ons: Naar wij van verschillende zijden vernemen, zal met ingang n an den len October a.s. een nieuwe postbe stelling worden ingevoerd. Zijn wij goed ingelicht dan zar de dienst zijn als volgt. Vanaf 't kantoor Wieringen (haven) zal een postwagen lijden, vervoerende de stuk ken bestemd voor de Belt, Hipp. en voor einde van 't eiland. AL deze stukken zullen t kantoor Hippolytushoef worden besteld De bewoners van de Belt zullen hierop niet bijzon- der gesteld zijn. Thans ontvangen zij hun oorrespon- dentie van t kantoor Wieringen, dus rechtstreeks na 't Oost van uit aankomst der postboot, terwijl zij' met de nieuwe rege ling, den postwagen hunne woningen (en dit zijn °er niet weinige, waaronder er zijn, die veel, zeer veel belang bij de post hebben) zien voortij rijden. Ook de overige veranderingen komen ons vreemd voor Dc postbode houdenburg, die vermoedelijk een bui tenwijk zal moeten bestollen, zal ook niet in ziin nopjes zijn Met dezen besteller is het dan ook een zeei vreeind geval, houdenburg, die ongeveer 15 dienst jaren heeft, dus een ervaren en bovendien een uit- stekend beambte is en met alle brieven en geldzaken bekend, zal worden vervangen door iemand die voor

Schager Courant | 1908 | | pagina 1