tot afsIlijdi,le Groenteveilingen. Plaatselijk Nieuws. Schager poten taatj es. 't eerst bij de posterijen in dienst zal treden, dus nog nergens van af weet. Was het niet beter, dien jongeling als pasbeginnende het boerenland te laten bestellen en Koudenburg zijn tegenwoordige route te laten behouden? Want ons dunkt, zoo iets is voor een uitstekenden en een ieders vertrouwen genietendén bode met zoo vele dienstjaren zeer onpleizierig Zou hier niet meer achtersehuilen?? Het wil ons voor komen van wel En dan ook die postwagen, wat een onzin! Jaren lang stond de heer De Vries te Haukes met zijn paard en wagen, indien men dien voor den pakketdienst noodig had, gereed, terwijl men nu zonder hem en andere rijtuighouders te vragen, zoo onverwachts mo gelijk iemand aanstelt die geen paard, geen wagen, geen land enz. heeft. Ra, ra wat is dat? Wat dat is. weten wij eilandbewoners wèl, maar onze hoogere post- autoriteiten bepaald niet. En om al deze redenen is het te hopen, dat oms weldra, de officieele tijdingen zullen bereiken, hoe de postbestellingen zullen worden geregeld. Volgens oins kunnen ze niet verbeterd worden. Thans laten de bestellingen niets te wenschen over en kan men 'l niet beter verlangen. Alleen dit dat te den Oever, Oosterland en Stroe de bussen evenals te Hipp., Belt en Westerland worden gelicht en over gebracht voor den morgen- en middagdiensI. en alles is in de volmaaktste orde. Met verlangen 'zien wij dan ook 't een en ander tegemoet opdat bij al te veel rariteiten, wij nog bijtijds de handen aan den ploeg kunnen slaan om met vereende krachten bij den be trokken minister onze bezwaren kenbaar te maken. Tossrhen Bergen en Schoorl. Wij ontvingen ter aankondiging een aardig boekje, dat gratis wordt aangeboden door de vereemging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen. De omslag is versierd met een penteekening van Veld heer (den voorzitter der jeugdige vereeniging), waarop de kerkrulne van Bergen is afgebeeld, terwijl een zeer duideljjk kaartje van de ontginning der Staatsduinen onder Schoorl aan den tekst voorafgaat. De schoonheid van de streek tusschen Bergen en Schoorl wordt in dit boekje op boeiende wijze beschre ven door den heer P. Rus te Amsterdam, die dit ter rein uitstekend kent en dus een goede gids is door de duinen en bosschen. Onder het lezen zal men dan ook ongetwijfeld het verlangen in zich voelen opkomen de schoone natuur, welke hier wordt beschreven, in oogenschouw te nemen en dat Is juist wat de vereeniging met haar uitgave beoogt .Nieuwe Nledorp. Op Dinsdagavond 1 Sept. a.8. zal alhier in de kolf baan van den heer C. Kooiman ter gelegenheid van de najaars kermis optreden het alom zoo gunstig bekende rederij kersgezelschap „West Frisia" uit Hoorn. We kennen dit gezelschap er wel voor, dat gerust te vertrouwen is, dat den toehoorenden een zeer genoeglijken avond te wachten staat. Winkel. Woensdag 12 dezer vergaderde de Afdeeling „Waard en Groet" der Hollandsche Maatschappij van Landbouw ten huize van den heer A. Wit. Tot de ingekomen stukken behoorde ook een schrij ven van de Vereeniging „Denk en Doe" te Kolhorn, waarin gewezen werd op de musschenplaag in den Waardpolder, tevens verzoekende deze zaak ook in „Waard en Groet" nader te bespreken, vooral met het oog op den Groetpolder. Het bleek evenwel, dat de aanwezige leden niet zoo overtuigd waren van de schade door deze vogels, dat daardoor een aansporing tot ver delging te verdedigen zou zijn. Wel erkent men, dat de musschen soms lastig en schadelijk zijn, maar men oordeelde, dat zij het grootste deel des jaars bepaald nuttig zijn door het verdelgen van schadelijke insecten. Een der aanwezigen beweerde zelfs door eigen aan schouwing te kunnen constateeren, dat de musschen zich zeer verdienstelijk maken door het vernietigen van de zoo schadelijke koperwormen. Besloten werd in dit najaar Dr. Quanjer uit te noo- digen tot het houden van een lezing over plantenziek ten en schadelijke dieren. j Na de behandeling van den beschrijvingsbrief voorde Algemeene Vergadering en de benoeming van afgevaar digden (de heeren W. C. Visser en G. Nobel werden ge- kozen), kwam bij de rondvraag de vraag aan de orde, wat er gedaan kan worden, om het bezoek der verga deringen van de afdeeling te bevorderen. Het getal opgekomenen was weer klein. Er waren maar 8 van de 70 leden aanwezig. Na een uitvoerige discussie, waarop we in een afzon derlijk artikel nog wel eens zullen terugkomen, werd er besloten deze zaak op een eerstvolgende vergadering nader te bespreken. Verbouw Augurken. Te Zuid-Scharwoude is een vergadering gehouden van Tuinbouwers, die dit jaar begonnen zijn met den ver- j bouw van augurken. Verslag werd uitgebracht van den stand van het gewas, waaruit bleek, dat men over 't algemeen tevreden mag zijn. Op 't oogenblik hebben reeds een paar verzendingen plaats gehad, over welker opbrengst men niet behoefde te klagen. Voor verzending van volgende partijen zullen de heeren Kleijer, S. Zee man en S. Wagenaar te Noord- en Zuid Scharwoude en Broek op Langendijk d9 zaken regelen. Zuid Scharwoude. Door de Coöperatieve Verbruiks-vereeniging aan den Langedijk, werd deze week aan al hare leden een cadeautje uitgereikt in den vorm van een taart. Dit geschiedde als gevolg van een besluit, om dit te doen zoodra de wekelijksche omzet tot f500 was gestegen. De vorige week was dit bedrag f509. Aanvankelijk was dit slechts f 160. Langzamerhand is dit gestegen en wel met zeer groote bedragen. De vereeniging bestaat nog geen 2 jaar. Paardentram op Texel. Ingevolge hier loopende geruchten wint het plan meer en meer veld, om te geraken tot den aanleg van een paardentram tusschen Den Burg en de haven. Bij het toenemend bezoek, dat aan dit eiland gebracht wordt door vreemdelingen, is een beter middel van ver voer te land bijna eene noodzakelijkheid geworden. Naar sommigen meenen, zou echter een belangrijk goederenvervoer aan een eventueele tramonderneming ten goede moeten komen, om met succes te kunnen werken. Een dief of een zenuwlijder? Voor een paar maanden werd een 20jarigjongmensch die zich aan verduistering van een rijwiel had schuldig gemaakt, door de rechtbank te Amsterdam naar het krankzinnigengesticht te Medemblik ter verpleging verwezen, daar deskundigen hem minderwaardig en niet toerekenbaar voor het misdrijf hadden geacht. Enkele dagen geleden werd hij voorwaardelijk ont slagen en naar zijn ouders, te Amsterdam wonende, teruggezonden, Den volgenden dag huurde hij weder een rijwiel en verpandde het. Tengevolge van dit hernieuwd misdrijf is hij wederom in genoemd gesticht opgenomen. Zijn ouders trachten thans hem naar een particuliere inrich ting voor zenuwlijders te doen overbrengen. Onderlinge Varkensverzekering-Maatschappij. In de week van 9 Aug. 1908 tot 15 Aug. 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 50 K.G. 75 100 125 150 175 Zeugen 50 75 100 125 150 f5.- af 8.50. f 0.38 a f 0.-. 0.38 per K.G. 0-39 0.42 0.44 0-44 0.89 Een ongelnk. Toen de fruitpachter D. v. Rijn uit Tiel Vrijdag voor den middag te Dreumel eens kwam kijken in den door hem gepachten boomgaard, hoe het met het pruimen- plukken ging, vond hij tot zijn schrik den plukker G. van Deutekum, mede uit Tiel, dood liggen in een slootje onder een pruimeboom. Niemand heeft den man zien vallen; de ladder stond goed tegen den boom en het meent, plukmandje of „hoender" er onder, zoodat men at, dat de ongelukkige door een beroerte is getroffen terwijl hij b(j de sloot stond. De man laat een wednwe en vijf kinderen onverzorgd achter. Vrije Liefdadigheid. WIERINGERWAARD. Donderdag vergaderde de ver eeniging Vrije Liefdadigheid onder presidium van baren Voorz., den heer C. Haringhuizen. Nadap de waarnemende Secretaris, de heer K. Koster, de notuien had voorgelezen, die onder dankzegging wer den goedgekeurd, gaf de heer K. A. Kaan verslag van de vereeniging over 1907—1908. Hieruit nemen we 't volgende over Tot heden werd na de vorige algemeene vergadering ontvangen met inbegrip van het batig saldo over het j vorige jaar, dat ruim f 113 bedroeg, f 8,4 41J, terwijl j de uitgaven f 294 10 beliepen, zoodat er thans f 80.31 i in kas is. Behalve de gewone uitgaven als b.v. bet salaris van den bode, de bijdrage aan Het Witte Kruis en aan de Gezinsverpleging, welke bijdrage in dit jaar is verhoogd tot f 10, zijn de andere posten als voorheen uitgaven aan melk. eieren, vleescb en levertraan voor zieken en zwakken; ook werden een paar oudjes aan een bril ge holpen. Sprak ik in eene vorige vergadering den wensch uit, dat wij onzen geachten secretaris, wijlen den beer Böttger, die toen al ongesteld was, weer spoedig in ons midden mochten zien, dit heeft helaas! niet zoo mogen zijn: hij is ons door den dood ontrukt. Onze vereeniging verliest in hem een waardig en ijverig bestuurslid, die veel voor baar heeft gedaan, waarom hij nog lang met de aangenaamste herinnering in onze gedachten zal blijven. Met den wersch, dat onze vereeniging den steun moge ondervinden van diegenen onzer ingezetenen, welke daartoe in staat zijn, om daardoor onze arme zieken en zwakken van het hoognoodige te kunnen voorzien, eindig ik mijn verslag. Door een flink applaus en den dank van den Voorzitter werd de lezing gevolgd. i Bij de verkiezing van 3 bestuursleden, de aftredende heeren D. Bax, K. A. Kaan en J. Breed, werden allen herkozen, terwijl tot nieuw bestuurslid werd gekozen J de heer K. Zijp, die later tot secretaris werd benoemd in plaats van den waarnemenden, die als zoodanig be dankte. Hierop werd weer ter sprake gebracht het feit, dat nog te velen van onze gemeentenaren geen lid zijn, en die als ze wilden gemakkelijk hun geldelijken steun aan deze vereeniging konden verleenensommigen schijnen deze weldadigheid te schuwen, anderen hebben voor hun lidmaatschap bedankt. Waarom? Men weet het niet. Ja een enkele maakt een aanmerking bui tenom. Misschien is de bedeeling soms niet, zooals wenschelijk was, dus niet volmaakt. Maar wie het weldadigheid-oefenen iets meer van nabij bekeken heeft, zal de groote moeilijkheid ervan kennen. En los wordt hier nooit over een bedeeling heengegaan, daar in de vergaderingen van bestuursleden en wijkmeesters te zamen steeds gedelibereerd wordt over verschillende twijfelachtige gevallen. En steeds vragen dezen aan merkingen op de vergaderingen, wanneer men meent, ze te kunnen inbrengen. Daarom ook mag Vrije Lief dadigheid met grond bij bare medeburgers, die tot steunen in staat zijn, aankloppen om hulp voor het noodige aan minder-bedeelden. Een flesch in een kaas. Een firma in Edammer kaas, te Gosthuizen, veel zaken doende in het buitenland, ontving dezer dagen van een Fransche firma een schrijven, met verzoek, een inliggend, in het Hollandsch geschreven, briefje voor haar te willen vertalen en op te zenden. Dit briefje luidde als volgt: „De ondergeteekende... kaasmaker in de fabriek., te... (in Noord-Holland) verzoekt beleefd aan den gebruiker van 't kaasje, hoe het smaakt en hoe duur het betaald wordt en in wat voor oord van de wereld 't kaasje geraakt Is". (Volgt handteek ening en plaats). Dit briefje, in een fleschje gesloten, was door den verbruiker in het buitenland gevonden bij 't opensnij den van 't Edammer kaasje. Die aardigheid kon nog wel eens leelijke gevolgen voor den kaasmaker hebben. Eenigenburg. Onder voorzitterschap van den heer Wt de Jongh te Bergen werd den 12en dezer de gewone jaarvergade ring van het begrafenisfonds gehouden te Sint Maarten. De rekeningen over het afgeïoopen jaar werden goed gekeurd; zij bedroegen: die van het begrafenisfonds ontvangst f 906.78, uitgaaf f 550.22, batig saldo f356.56; die van het fonds van toelage: ontvangst f 219.44, uit gaaf f 36.235, batig saldo f 183.20A Het rentegevend vermogen van de beide fondsen be draagt f 5375. Van de kasgelden, ad ruim f 500, zal f 200 rentegevend worden belegd. De heer J. Swan als commissaris periodiek aftredend, werd herkozen, terwijl de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Jac. Keijser, werd vervuld door benoeming van den heer A. Blad. Ziekenverpleging. Het hoofdbestuur der Ned. Verplegers Vakvereeni- ging heeft een rondschrijven verzonden aan de kerke raden in de classis Alkmaar, Hoorn en Edam der Hervormde Gemeente en verder aan kerkeraden, diaco nieën en vereenigingen die zich belasten met gezins- en wijkverpleging. Oorzaak van dit schrijven is: dat het voorstel van de Diakonie van Veenhuiaen, in zake het aanstellen van gedipl. verplegers naast verpleegsters in de wijk verpleging, geen genade mocht vinden op de laatste algemeene vergadering der Vereeniging van Ned. Herv. Diaconieën in de classis Alkmaar voor Gezinsverplje!- ging. Het rondschrijven zet uiteen, dat niet alleen in ziekenhuizen en krankzinnigengestichten, maar ook in particuliere en wijkverpleging broederhulp dringend ge- wenscht js. Een ongelnk. Toulon, 12 Aug. Te Salins Hyèreis heeft een ernstig ongeluk plaats gehad aan boord van de „Couronne' Een kanon sprong uiteen, waardoor 6 mannen wei den gedood, terwijl er 5 in doodsgevaar verkeeren, 7 ernstig gewond zijn en 8 kneuzingen hebben bekomen- Volgens de mededeelingen van de matrozen van dé Couronne zou de ontploffing veroorzaakt zijn door het warmloopen van het stuk, dat te veel schoten achtereen had gelost en zou door de warmte het kruit ontvlamd zijn, waardoor de ontploffing moet zijn veroorzaakt De technici echter zeggen, dat de ontploffing het gevolg is van een ontleding van heit kruit, evenals bij de ramp van de Jena. j De gewonden hebben vreeselijke verminkingen ander gaan, men acht het waarschijnlijk, dat twee hunner blind zullen blijven, terwijl bij anderen de armen of beenen moesten worden afgezet. Twee officieren wer den licht gewond. Door een brandend bosch. Het volgend verhaal van een tocht van een trein door een brandend bosch is door de „United Press Agency" verzonden, gedateerd uit Lissabon (van de grens bfj Bad^jor) 10 Aug.: Gisteren vatte het groote bosch van Algerias vlam. De brand was waarschijnlijk veroorzaakt door de intense hitte van de vorige week. Met de grootste snelheid verspreidend, nam de brand geweldige afmetingen aan en bereikte juist zijn hoogtepunt, toen de expres van Lissabon naar Oporto, bet in de vlammen staande district naderde. De machinist had geen tijd meer om te stoppen, en de trein was totaal in vuur gehuld. De stotter en machinist trachten den trein full speed door de vlammenzee te brengen, en te midden van de kreten der reizigers stoomde de trein mijlen ver door een doodenvallei. Bijna alle reizigers liepen ernstige brandwonden op en overal hoorde men jammeren en kermen. De trein was geheel geblakerd en vatte reeds hier en daar vlam, toen de wagens het brandende bosch gepasseerd waren. Te Oporto werden verschillende passagiers naar het hospitaal gebracht. Een dienstweigeraar. Gisteren is door een inspecteur van politie in zijne woning in de Vaartschestraat te Utrecht aangehouden, Bloemkool lste soort Middelbare Witte kool 14 Augustus. Aanvoer 26000 stuks. Witte kool Middelbare ingevolge art 168 der Militiewd, de landweerpliehtige Komkommers J H die te zijner tijd niet voor werkelijken dienst Aardappelen is opgekomen en thans blijkt weigerachtig te zijn om zulks te doen, op grond van gemoedsbezwaren. Het iongeinensch vertoeft op het oogenblik aan het hoofd bureau van politie, om zoo spoedig mogelijk voor Ge deputeerde Staten te worden gevoerd en door deze te worden ingelijfd Uratis pension ol een inbraak te Botterdam. t Was Woensdagnacht omstreeks half twee dat de politie gewaarschuwd werd dal in de Calandstraat te Bloemkool lste soort Rotterdam een paar personen nogal verdacht deden. Middelbare De politiemannen, op onderzoek uitgaande, zagen twee j 15 Augustus, mannen over de heining klimmen van den tuin van j Aanvoer 35300 stuks het huis door dr. D. P. Hoyer in de Parklaan 44 I Bloemkool lste soort bewoond (Zie le pagina van dit blad.) Ocgenblikkelijk werd een sterke politiemacht ontbo den die het huis afzette. Tot onderzoek overgegaan vonden de politiemannen in een salon twee snuiters op een sofa liggen. De heeren snorkten geweldig. Gear resteerd bleken de mannen zich dronken te hebben gedronken aan den in het huis gevonden wijn. Het waren bekenden der justitie en doodgesjochte jongens, wat reeds bleek uit het feit dat een hunner reeds een flanei en een overhemd van dr. Hoyer had aan getrokken. i Het tweetal werd naar het politiebureau in de Witte de Withstraat geleid. Een nader onderzoek van den politiekommissaris Van der Hoeven heeft den indruk gevestigd dat het tweetal al eerder dan Woensdagnacht een bezoek aan de dokterswoning heeft gebracht Er was namelijk een groot aantal bedden beslapen en de geledigde wijn- en bierflesschen stonden in verschil lende gelederen. Onmiddellijk is dr. Hoyer met de aanwezigheid van zijn onverwachte pensiongasten in kermis gesteld. Overgekomen en gistermiddag het huis doorzoekende, stond hij bij het openen van een kamer plotseling tegenover een haveloos uilzienden man. Hij sloot de deur spoedig en deelde der politie de aan wezigheid van nóg 'n logée mee. Ook deze is opge borgen. De heeren hebben niet veel meegenomen, doch wel veel beschadigd en vernield. Daar zij een heele kist pruimen hebben leeggegeten, bleven de gevolgen niet uit en zijn de onfrissche souvenirs in alle hoeken ge deponeerd. Schagerbrug. Donderdag gaf de alombekende Jaapie Kelder een concert in 't café van inej. de wed. Swarthoff te Scha- gerbrug. Trots het vrij, ruwe weder was een buiten verwachting groot getal opgekomen, ruim 250 personen waren aanwezig. Onder groote stilte werd zijn mooie spel aangehoord en een daverend applaus viel hem na elk nummer ten deel. Natuurlijk bal na. Schagerbrug. Vrijdagavond hield de vereeniging Straatverlichting haar jaarvergadering. Uit de rekening en verantwoording bleek dat er was ontvangen f 180.18, uitgegeven f 140.79, batig saldo f 39.39. Het ledental bedroeg 64 Het be stuur werd weder bij acclamatie herbenoemd. De heer van dei- Werff heeft zich weder belast met de bedie ning der lantaarns. Koe gedood. Te Si Maartensvlotbrug (Belkmerweg) is een koe van den heer G. Kos vermoedelijk dooi" den bliksem gedood. f 0.75 a f 1.— per 100 stuks- f 0.65 a f 0.90 per 35 K.G. Kaas f 0 80 a f 0.825per stuk. Noord-Scharwoudc, (Üorp), 18 Augustus 1908. Aanvoer 21000 stuks. f 12.—af 16.25 per lOOstuks f 5.- a f 6.75 f per 100 stuks. f 10.- a f 13.50 f 6.- a f 7.25 Medemblik, 12 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.— a f 1.10 per V2 H.L. Kleine Muizen f 0.30 a f 0.40 Blauwe f 0.85 a f 0.90 Aanvoermanden of zakken. 18 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.05 a f 1.10 per 1/2 H.L. Kleine Muizen f 0.30 a f 0.40 Blauwe f 0.85 a f 0.90 Aanvoer 1000 manden of zakken. 14 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.— a f 1.10 per 1/2 H.L. Kleine Muizen f 0.30 a f 0.40 Blauwe f 1.— a f 1.05 Aanvoer 1040 manden of zakken. Broek op Laugendijk, 14 Augustus 1908. Aardappelen (gladbl.) (graafjes) (muizen) (kleine) Wortelen Bloemkool lste soort 2de soort Roode kool Gele kool Witte kool Zilver uien Nep (kleine uien) Uien Bieten Slaboonen Nieuw Leven. 12 Augustus. Groote Muizen Kleine Muizen Graafjes Eigenheimers Zilveruien Drielingen Gewone nep Roode kool f 0.- a f 0 - per 1/4 H.L. f 0.50 a f 0.70 f 0.30 a f 0.60 f 0.- a f 0.- f 1.70 a f 2.20 per 100 bos. f 9.a f 13.50 per 100 stuks, f 5.- a f 7.- f 3.50 af 7.- f9.50 af 11.50 f 7.75 a f 8.50 f 0.- a f 0.- per 50 K.G. f 6.75 a f 8.- f 1.60 a f 1.70 f10.af 11.50 p. 1000stuks, f 0.31 a f 0.- Station Noord-Scharwoude. f 0.70 a f 0.90 per 35 K.G. f 0.30 a f 0.60 f 1— a f 1.25 f 0.60 a f 0.75 f 8.— a f 8.90 per 50 K.G. f 1.40 a f 2.20 f 6.40 a f 6.80 f 4.a f 6.50 per lOOstuks. Aanvoer 289 zak aardappelen, 265 baal zilveruien. 13 Augustus. Groote Muizen f 0.85 a J 1 05 per 35 K.G. Kleine Muizen f 0.40 a f 0.60 Graafjes f 1.— a f 1.25 Eigenheimers f 0.70 a f 0.75 Zilveruien f 9.— a f 9.90 per 50 K.G. Drielingen 1.60 a f 3.10 Gewone nep f 650 a f 7.20 Roode kool f 4.25 a f 6.— per lOOstuks. Aanvoer 470 zak aardappelen, 124 baal zilveruien. 14 Augustus. Groote Muizen f 0.95 a f 1.10 per 35 K.G. Kleinere Muizen f 0.40 a f 0.60 Graafjes f 1.— a f 1.25 Eigenheimers f 0.60 a f 0.70 Zilveruien f 10.— a f 11.— per 60 K.G. Drielingen f 1.60 a f 3 50 Gewone nep f 6.80 a f 7.80 Roode kool f 4.50 a f 6.— per 100 stuks. Aanvoer 204 zak aardappelen, 107 baal zilveruien. - Lutjew inkel, 12 Augustus 1908. f 9.- a f 13.- f 5.— a I 6. f 0.— per 100 stuke. Velling te Anna Paulowna gehouden Vrijdag 14 Aug., des namiddags 3 uur. Aardappelen. 43 zak per zak f 1.10 af 1.10. Slaboonen. 182000 8t., per 1000 st. 25 a 35 ct. Groote boonen. 4100 stuks, per 1000 35 a 50 cent. Wortelen 100 bos per 1C0 bos f 2.10 a f 0.—. Snijboonen. 7000 stuks, per 100 5 a 12 ct. Bevorderd. Op bet Seminarium te Voorbout is tot de 2e klasse bevorderd H. Knüwer, terwijl J. de Moei en J. A. Jon- gejan van het 5de naar het zesde of laatste studiejaar zijn overgegaan. Een best ding. Tot den verboüw van het Oude Mannen- en Vrouwen huis alhier is thans definitief besloten. Het werk zal in het voorjaar van 1909 worden uitgevoerd. In hoofd zaak zullen de volgende veranderingen worden aange bracht. Het benedengebouw zal twee ziekenkamers met serre, een eet- en zitkamer en een rookkamer bevatten. De eerste verdieping wordt door slaapka mers in beslag genomen. Aan de noordzijde wordteen woonhuis voor den vader en de moeder bijgebouwd. Zoodra de geldmiddelen zulks toelaten, zal een centiale verwarming worden aangebracht. Marktfonds Donderdag j.1. hield het bestuur van ons marktfonds zijne kwartaal vergadering. De uitkomsten van het 2de kwartaal 1908 waren als volgt: Verzekerd werden 667 runderen, waarvan 3 geheel en 6 gedeeltelijk werden afgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 1449 22, de uit gaven f 1231.88, zoodat er een saldo van f217 34 werd gemaakt. Opmerkelijk is liet, dat bij de 667 verzekerde koeien er [115 van de Paascbtentoonstelling waren, waarvan niet eene werd afgekeurd. Bekroningen. De heer J Gouweriberg alhier is voor de eerste maal mot zjjn 8t. Bernardhond ter tentoonstelling geweest, en met succes. Op de tentoonstelling te Laren behaalde het dier drie eerste prijzen, één tweeden prijs in de openklasse en nog een speclalen prijs. De hond is afkomstig uit den kennel van den heer Schmalz alhier. Nieuwe brug. Wij vernemen, dat de brug, de z.g. „Steenen pijp" op het Noord, door de firma Baar en Schuurman in 't begin van deze week vernieuwd is met beton balken en bo vendek en dat wel binnen den tijd van 24 uur. Het verkeer over de brug blijft, volgens publicatie, gestremd tot nadere kennisgeving en dit zal dus nog wel eenige dagen duren. Dit nu was, schijnt 't, niet noodzakelijk geweest, als na het leggen van het nieuwe dek, daar over een houten hulpdek ware gelegd, waaronder zonder schade het beton had kunnen harden. De groote last, dien stremming van passage doorgaans medebrengt, was op deze wijze te voorkomen geweest. Marktbericht. 't Gaat met de wol eerder minder dan beter en met de schapen al even zoo. Wie verleden jaar dure lammeren of overhouders heeft gekocht maakt dit jaar zeker een slechte rekening. Door de verlaagde prijzen van de lammeren is het evenwicht een volgend jaar evenwel weder hersteld. Voor vette schapen werd als hoogste prijs 27 gld. besteed, welken prijs de heer I L. Jonker van Sijkekarspel kreeg. Door een grooten aanvoer- van vette koeien waren de prijzen iets minder. De eerste kwaliteit kon 37 cent gelden. Toch was de handel vrij goed. De heer K. J. Breebaart van Winkel maakte 275 gld., vöor een stier ontving de heer R. j Bakker van Wieringerwaard 290 gld. Vette varkens waren traag met iets minder in prijs. Boter wordt weer iets goedkooper, terwijl eieren 5 cent omhoog gingen. De handel in tam wild neemt weder belangrijk ioe. I Over de prijzen van goede slachtkippen werd geklaagd, j Men sprak over een „trust" van kooplieden, die de markt beheerscht. Een lastig geval voorwaar. Alles op de fiets. Een 25-tal leden van Lycurgus zullen op Zondag lb Augustus een fietstocht maken. Te 8% uur gaat de nt over Dirkshorn en Warmenhuizetn naar Schoorl. Na eenige rust gaat het van hier naar Bergen en 1 Egmond, waar andermaal verpoosd wordt. Over Alk- i maar denkt de club te ongeveer 71/2 uur weder terug te zijn. De heer A. J. Melker werd tot leider kozen. I ver- Groote Muizen Eigenheimers Blauwe aardappelen Peren Pruimen 14 Augustus. Eigenheimers Peren f 0.80 a f 0.— per 35 K.G. f 0.90 a f 1.25 f 0.70 a f 0.- f 1.40 a f 0.per mand. f 0.35 a f 0.40 per 100 stuks. f 0.90 a f 0.— per 1/2 H.L. f 1.50 a f 1.85 per mand. Een centraal „Witte Kruis". De besturen van de afdeelingen van Het Witte Kruis gevestigd in Hollands Noorden zijn uitgenoodigd tol eene vergadering op Zondag 23 Augustus in het lokaal van den heer W„ Roggeveen Cz. alhier. Alsdan zal over de oprichting van eene Centrale vereeniging van gedachten worden gewisseld. Als een zeer karakteristiek staaltje van de waarop in onze gemeente de autoriteiten' hun en hun prestige meenen te moeten handhaven zeker wel het volgende dienen- BS-SAai'de 26 o*™lnfe,,eUr del" Wmterschool heeft nu aan ons gemeentebestuur verzocht, met aan hem persqpnlijk de quitantie van het verbruikte gas aan te bieden, maar hiejvoot bij het rijk een declaratie in te dienen, bv om de drie maanden; evenals dit ook door andere leveranciers moet worden gedaan. I Op dit verzoek is door ons gemeentebestuur bii schrijven van de gaseommissie afwijzend beschikt om- ,dat zoodanige regeling (let wel! de boekhouding jder gasfabriek al te zeer zou bemoeilij- j Aan die beslissing is tevens maar bij voorbaat de bij n'e'"v°ldoeninff der vóï of op den 15 Augustus aan wijze, gezag kan op «a ,5 Augustus aan tebffi dfi gastoevoer zal worden afgesneden quitanue Toen ons het gerucht ter oore kwam dat de gas- h1 w ^1^.slandbouwwintersehooi was wegge- Voortaan zal éénmaal per week worden geveild en We rijn daaroTn bij den^rerieu^deT1WinfihS wel des Woensdags om 4 uur. Winkel, 12 Augustus 1908, Appelen Peren Roode Aalbessen Kruisbessen Slaboonen Pruimen Komkommers Bloemkool Aardappelon 14 Augustus. Appelen Peren Kruisbessen Aalbessen Snjj boonen Slaboonen Pruimen I op informatie uitgegaan. Van dezen vernamen we het SaL^ds ou rJ AJUiSH to«dracllt zaak cn tevens den iw.,i,. Ij Augustus, dus nog eenige dagen vóór ,1 j"'1'!' li!., C^[ecleu£ om ,noS mededeelde was op 10 f 0.60 k f 0 75 por 100 stuks, geboden, doch kon dere voSSng Se^pS? heb- f 2 50 a f 3 - 100 8lUkS' I afwezigheid. Aan den aanbieder der f2.60 af 8. quitantie werd toen verzekerd, dat de directeur den f 1. af 1.20 pet So K.G. volgenden dag zeker thuis zou kumien worden getrof- ''oh ïd" euwde aanbieding heeft echter niet plaats Het zal dus thans van de inschikkelijkheid van den directeur der Rijkslandbouwwintersehool afhangen of deze school door de gemeente nog langer van gas zal worden voorzien. M ij verineenen, dat de afsnijding van den gastoe voer in strijd is met de officieele voorwaarden waar op gas wordt verstrekt, door onzen raad indertijd vast- f 2.25 a f 3.85 per mand. f 2.05 a f 2.55 f 0.07 a f 0.12 per pond. f 0.06 a f 0.- f 0.25 a f 030 1000 si. f 2.50 a f 2.65 por ma id. f 1.20 a f 2 40 f 0.05 a f 0.07 pond f 0 066 a f 0.15 f 1'a f 1-06 1000 stuks, f 0.20 a f 0.85 f 0.26 a f 0.80 per 100 Btuks

Schager Courant | 1908 | | pagina 2