m Slagersleerling, een flink MEISJE, linflSt Rn berging voor Fietsen. Muziek voor dim Dans, II. Jonge Harten, FÜiIMMeKtOêfc een KNECHT, 14 CI* lil i N 'ÊorloijfPS Klokken, Uitvoering Kapitaal. Jb. KULDER, Molen-afbraak, KOUD, ZILVER, IMAM INT, bsd beste TREKHOND, Dienstbode. I. Zielekctens, Alcinaria Cacao. Vrachtdieust BEADKIET ZOMERARTIKELEN te Sint Maartensbrug, inkoop Iepen hoogste waarde, KINDER-, MEEL. te Warmenhuizen. RECLAMES. Kermiskraam, beste en adres J. OOSTERWIJK. Spoorweg, Heer Hngowaard. Ij et is slechts een paar Kilometers van hier verwijderd, dat aich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en de straat, mogelijk kent gij ook den heer Jan Kempe, Breedelaan D 132 te Heiloo, die ons het volgende schrijft te Haringbuizen. KilI'OllielC: S, WrkliCI'S, «••- Maandag 17 Augustusa s. )|l( <l(' IlieilWC Pcilrilllf van het Strijkorkest van Dirkshorn, met Voordrachten. Dinsdag 18 Augustus, ADVERTENTIEN. Tevens de geheele Kermis ge legenheid tot Katgooien. M. KOOIJ. Zondag 23 Augustus a.s., UITVOERING van Na afloop Bal. A. DROOG te Kolhorn. Wegens het slagen van mijn candidaat voor Piano, dipl. A. Ned. Toonk. Vereeniging heb iemand ter opleiding aan te nemen. A. FGIMOID. Zondag 16 Augustus: Café 't Centrum, KOEGRAS, HELDER. L. KUIT Gz. West-Frisia, Rijtuigmaker, Aanvang 8 uur precies. Neemt proef. Bussen van l Kilo, 1 Pond, Pond, 1 Ons, in vier kwaliteiten. Prijzen: f 1.50, 1.95, 2.35, 2.75 per f 0.80, I.—, 1.20, 1.40 per f 0.425, 0.525, 0.625, 0.725 per f 0.18, 0.225, 0.26, 0.30 per Fabriek te Alkmaar. 1 K.G. K.G. K.G. K.G. Êwijcksluis Helder. J. KEURIS, der nog voorradige Dames- en Kinderhoeden, Sierspelden, Linten Veeren, Voiles, tegen veel verminderde prijzen. Schagen. Firma Wed. J. Heddes. Des Zondags niet gesloten. Gevraagd: bg P. BAKKER, Kaasmaker, Stolpen, Zijpe. m Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijnen moeten lijden onder in den rng en in de lendenen. Het was, alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn, vooral het bukken viel mij moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen om consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor- gens meer vermoeid op, dan den avond Uit de hand te koop, wegen8 te voren bij het naar bed gaan. De urine ongesteldheid Een welbeklante en be kwam veelal troebel, doch dit was af staan opleverende wisselend. Ik leed aan rheumatiek, in 93 i ^.«1 één woord, ik was er ellendig aan toe DrftnOStOtTfiflZciclK, lk bad met de minste hoop op herstel. I na al de medicijnen en geneesmiddelen, te Aartswoud. Dadelijk te aanvaarden, die vergeefs gebleken waren, en mijn Huis met bergplaats disponibel, laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Eigendom van den Heer ALB BRUIN Rugpijn Nieren Pillen Ik kan U niet te Aartswoud, en te bevragen bij L. F. zeggen, hoe verwonderd en verheugd ik Th. KOELMAN, in Assurantiën, te was, toen ik bij de inname hiervan Winkel. Er biedt zich aan: reeds een jaar in net vak werkzaam. Te bevragen Bureau Bchager Courant Gevraagd: boven 18 jaar, in een bnrgergezin, bij P. RIS, Westzaan. Aanvang 8 uur. Entrée 35 cent. Plaatebespreking 10 Ct. extra. des namiddags 2 uur, Te koop: dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de s'ramheid verdwenen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger, lk ga thans nog eenigen tijd voort met Uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop U Iliet «Sportkar binnen korten tijd mijn algeheele genezing en een zoo goed als nienwe te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar od kan Uw geneesmiddel met vertronwen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die L' goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme P Rheumatiek spruit voort uit het urine zuur, dat zieh kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen dU urine zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Kempe gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de bandteekening van James Foster voor-1 komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post- op Maandag 17 Aug. '08, wissel k fl.75 voor één, of f10.voor zes doozen. Beschikbaareen groot kapitaal voor Geldbelegging, als le Hypotheek, bij voor keur op Landerijen, tegen lage rente. Br. fr. No. 6, Bureau van dit Blad om prijs en premie in contanten. Aanbevelend, in het lokaal van W. SWARTHOF. AANVANG 71/, uur. ENTREE 20 cent. Te koop: als IJzeren Beschoeping voor Vijze', IJzeren Rollen 17 X 17 M., IJzeren As, lang 6 25 M., Am. Gr. Roede, lang 24 60 M. met complete schoot, enz enz., bij in het lokaal van den Heer DE GEUS ik Weer gelegenheid, HINKEL, Aug;. 19(18. bij A. VAN 8TIPRIAAN, Anna Pau- lownapolder. Beleefd aanbevelend, Hoorn. voor alle soorten is bg - Levering ouder garantie. Vraag prijsopgaaf j Mei kvoedsel voor KinderenenZiekêTl Te Alkmaar wordt tegen 1 September een nette Dienstbode gevraagd. Br. fr. lett. D, Bureau van dit Blad Er wordt gevraagd: Een ver gevorderd om met September in dienst te treden, bij C. NIEUW LAND, Schoorldam. Programma: Tooneelspel in 1 bedrijf Blgspel in 3 bedrijven. Met deze stukken behaalde West-Frisia dit jaar te Eindhoven den len prijsj Gouden Medaille en twee-honderd-vijftig gnlden. Ent r 4 a ,e Han* f °-75- 11 L i e e2e HaI1(5 f 0 50 Kaarten le Rang en besproken plaat sen 10 Cent extra van nu af verkrijg baar aan het lokaal van den Heer DE GEUS. Kaarten 2e Rang 's avonds aan het lokaal. 10 Bij OPENING van de ni uwe PONT aan de KOOIJ Vertrek Ewijoksluis 's morgens 7 uur. Uit Den Helder nam. 2 uur. Op DINSDAG en DONDERDAG. Aanbevelend, ÊWIJCKSLUIS, ANNA PAULOWNA. Aan hetzelfde adres te koop 4 Cent per bos. Beleefd aanbevelend, wij buitenmensciien maar zoo nu en dan er eens een proefje van krijgen zijn we dankbaar als een hood Sidi zat tusschen den gastheer en den graaf, en die twee wedijverden in opmerkzaamheden. Bij Prach vond Erich dat niet vreemd. Maar het lag niet zoozeer in Matthias aard. Zijn ijver, om niet slechts beleefd, maar bijzonder beminnelijk te zijn, scheen haast wat kunstmatig. Sidi had het niet gemakkelijk met dien wedijver van de heeren. Maar Erich merkte, dat zij dapper stand hield. Zij was monter en opgewekt, echt ongedwongen, maar zij was ook slagvaardig. Prach moest dra een paar waarheidjes hoorenis dat gewoonte in de Gouden Leeuw te Gehrau?" „Over Venetië zullen we liever niet spreken, graaf Prach. Uw verbek was wat overhaast! Uwe rozen? Heeft u me rozen gezonden? Dan nog mijn besten dank daarvoor. Maai" Erich overstrooit me zoo met bloemen, dat ik vreemde gaven licht onder de zijne meng.' Jegens Matthias sloeg zij een anderen toon aan. Zij was heel vriendelijk, maar ook zeer gereserveerd. En toen hij eenmaal als toevallig begon over haar vroeger optre den in Berlijn, zeide zij snel: „Ik herinner me daar weinig van. Het is me, alsof dat lang, heel lang voor bij is en het üefst denk ik er heelemaal niet meer aan." Een paar maal wenkte ze haar man met een lachen den blik. Dat scheen te beduiden: „Ben ik je zoo naar den zin?" En hij móest haar toeknikken. Zij gedroeg zich werkelijk onberispelijk. Links van hem ging Claire's klappermolentje onaf gebroken. Wat kon zijn zuster praten! Van kunst en van schouwburg, van reizen en van litteratuur, van paarden en van honden, van het hof en van Berlin W., alles door elkaar. Nót als vroeger. En toch ook anders kwam 't Erich voor. Zij liet het ditmaal na, hare kleine scherpe opmerkingen in te vlechten, en al haar praten had iets zenuwachtigs. En telkens keek zij met halftoegeknepen oogen. en met wonderlijken blik naar haar man. Was zij ijverzuchtig? Op Sidi? Belachelijk! Sidi grif daar niet de minste aanleiding toe werke lijk niet. Marga was stil. Dat was zij eigenlijk altijd geweest. Zij was heelemaal geen gezelsehapsmenseh zooals Clai- re. Het liefst sprak zij met iemand alleen, en dan nog. ah hij een ernstig thema wist vast te houden. Dat hier vanavond te beproeven, paste niet. Maar Erich zag, hoe zij opmerkte, en hij dacht weder: „Sidi heeft werkelijk haar goeden dag." Er werd heel snel opgediend. Het ging Prach te gauw. Hij maakte daar ook geen geheim van. „Alles aapt hier het hof na. Schotels bimien schotels weg! Men komt niet aan het genieten toe. Matthias, van «Ren wijn vraag ik nog een extra-fleschje voor mij, hoor!" Claire hief de tafel op. De koffie wrerd in haar salon gedronken. ,,Ik proclameer algemeene toestenuniiig u>t rooken," zeide zij en had dadelijk zelf een sigaret tusschen de lippen. Sidi deed een paar haaltjes, maar legde dadelijk de sigaret weer weg. Het scheen, alsof zij maar uit beleefdheid voor de gastvrouw had ge rookt. Maar zij kwam bij haar man: „Hoe gaat het? Heb je pijn? Ik heb er almaar aan moeten denken, dat je me nu weer een groot offer gebracht hebt!" Dan zat zij eensklaps bij het venster, met Marga alleen. Erich was graag bij ze komen zitten, maar iets hield er hem van terug. Het was zóó beter. Op deze manier werd Marga's wensch vervuld. Maar zooals hij naar haar beiden keek, naar deze twee zoo sterk verschil lende vrouwen, sloop een pijnigend gevoel zijne ziel binnen. Hij wenscflte niets vuriger, dan dat zijn vrouw- een goeden indruk op zijn schoonzuster, zijn vrien din, maken zou en hij dacht tegelijkertijd: „zooals Sidi thans is. kan «lat wel niet anders.... en het is toch een valsch beeld, dat Marga van haar krijgt. Zoo dat zij bij je komen zal en tot je zeggen: ik begrijp je niet meer, Erich." De beide vrouwen schenen zich goed met elkaar bezig te houden. Nu eens toond eMarga een vluchtig lachje, dan weer knikte zij als toestemmend. Waar zij wel over spraken? Een enkelen keer kwam er een woord tol hem over: Waldow. Nu ja.. Marga hield van Waldow. en af en toe had ook Sidi gevoel vtx>r die natuurlijke schoonheid van het beukenwoud getoond, voor de vallende schemering over de in nevelen ge hulde weiden Claire zat naast ham en hulde zich. onafgebroken babbelend, in steeds dichtere rookwolken. De beide heeren hadden het zich op de sofa gemakkelijk ge maakt, ieder op zijn manier. Prach in een hoek in elkaar gedoken, Matthias met den langen rug rechtop. Ook zij rookten als schoorsteenen. En plotseling dacht Erich: „Deze walm kan toch onmogelijk goed zijn voor Marga. Let er <ian niemand op haar? Hij wendde zich vragend tot zijn zuster. Maar die lachte hem uit „Marga is heelemaal gezond. De dokter heeft het pas opnieuw ten stelligste verzekerd." Hij keek weer naar Marga. Werkelijk, Mar® zag er dezen avond toch niet aLs een zieke uit. Bij de levenslustige Sidi wat bleek, wat smal, maar ziek wer kelijk niet Hij had «laar weer schaduwen gezien, waar fniet waren. „Nu neem ik Sidi eens voor mij! Hemel nog toe. zij moet zich niet den heelen avond met Marga ver velen. Matthias vergaat anders van ongeduld, en ik wil toch ook wat van haar hebben. D-adelijk daarop kwam zij met Sidi aan, arm in arm „Pardon, gena«lige heeren! Hier Skli, ga hier züten, ik kom naast je. Zoo en nu zullen wij eens rab belen. Matthias, reik me de sigarettendoos eens aan. Een chartreuse kan je me ook nog aanbieden. Sidi, wat neem jij?" Marga was langzaam op Erich toegeloopen Zij legde haar hand op zijn arm. „Ik heb me met ie vrouw heel goed onderhouden," zeide zij zacht. Meer niet. En na een poosje: En nu zal ik „op z'n Fransch" afscheid nemen. Ik ken een oude vrouw, die op mij wacht; die niets vragen zal en die toch gelukkig zijn zal als ik haar zeg, wat ik heden zag en ondervond. Het ga je goed met je voet. Blijf maar zitten Niemand scheen het op te merken, dat zij langzaam heenging. Sidi trok blijkbaar aller opmerkzaamheid tot zich. )5fj gaf zich nu iets anders dan straks. Ietwat vrijer maar ook slechts een ietsje. Zij had den lucifers houder bijgeschoven en hare sierlijke vingers verrichtten een paar aaniige kunstjes met de stokjes. Het was heel aardig. Claire lachte, Matthias lachte. Prach lachte dat het dreunde. „Zij is toch werkelijk bekoorlijk," dacht Erich. „Zooveel levenslust! En zij ziet er fameus uit. Daarbij werkelijk... op en top dame Het was toch wonderlijkhij spiedde er op, dal zij zich aan een kleine gezelschapsfoul schuldig zou maken. Maar Sidi hield zich onberispelijk. Nu en dan beproefde zij, hem meer in het gesprek te mengen, net alsof het haar speel dal hij zoo stil was, zich zoo sterk terugtrok. En de manier waarop zij «lat deed, was weer zoo natuurlijk, zoo beminnelijk vroolijk klonk het: „Weet je nog wel, Erich, dat heb ik je in Mentone ook laten zien," en kort: „Zie eens!" Wie haar zag, wie haar hoorde, moest voelen: dat is een gelukkige jonge vrouw, dat is een zonnige vrouw, geschapen om haar man met geluk te overstralen. Dan ging ze vertrekken; ook dit te rechter tijd. On danks de levendige protesten van Claire, trots de smeekbeden der heeren. Claire was blijkbaar verrukt over haar. In het laatste oogenblik viel zij Sidi om den hals en gaf Raar een kus. „Wij moeten elkaar nog eens spreken, eer je afreist wij moeten nog eens een uitstapje maken, wij samen Prach reed met het jonge paar naar het hotel. Hij had den wijn wat te veel aangesproken, zeide zelfs, dat hij „opgevroolijkt" was als in langen tijd niet, pochte gedurende den heelen rit en verzekerde telkens wéér. «iafc de lieve nicht zich hier had teruggevonden hier in Berlijn; want in Waldow was zij aardig op weg knorrig te worden. Ja, Berlijn! En hij moest vanavond nog sociale studiën verrichten.... Sidi scheen moe, zij leunde diep in haar hoek weg. In het hötel werd zij echter weer levendiger. Zij bleef maar enkele oogenblikken in haar slaapkamer om het gezielschapstoilet te verwisselen met de gemakkelijke kimono; toen kwam zij terug, rustte niet tot Erich naar bed gegaan was, keek naar het scheenbeen en legde er zelf weer een compres op. „Het is nog vroeg. Ik bestel nog oen kop thee voor ons en dan ko.ni ik bij je zitten en wij praten nog een half uurtje.- Ventje, dat vind ik zoo prettig." Verrukkelijk was zij, hij moest het zich beken nen. Het scheen alsof zij alle beminnelijkheid, die zij vanavond ontwikkeld had nu op hem eoncentreeren wilde Telkens was het hem, alsof de eerste dagen van den jongen echt teruggekeerd waren. Maar iets meer vrouwelijks had zij nu Zij Liep zoo zorgend om hem heen, sneed hem een broodje, schoof den kop thee zoo echt gemakkelijk bij. En zij babbelde zoo allerliefst over het gezelschap, waarin zij zooeven ver keerd hadden. Alles had zij „fameus" gevonden. Mei Claire dweepte zij over«lreven; grappig karricatureerde zij de heide heeren. Over Marga sprak zij niet. Tot hij er haar naar vroeg Zij aarzelde; het scheen hem toe. «lat haar blik onzeker werd. Dan zeide hij „Een zeer schoone vrouw en zij zweeg weer. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1908 | | pagina 6