Uit en voor de pers. Plaatselijk Nieuws, Marktb erichten. a- Groenteveilingen. 21 Augustus. Ook van begin Juni moeten de meubelen, die niet opgeborgen kunnen worden, zorgvuldiger behandeld worden dan anders. Dikwijls uitkloppen en afborstelen Ontdekt men bij het nazien hier of daar een verdacht plaatsje en vreest men daar een motgaatje, dan neemt men een heeten strijkbout of zoo deze te groot is, een warm gemaakten keukenlepel en strijkt er flink mee over het plekje Gedurende de afwezigheid moet men de kamer zoo veel mogelijk donker houden, doch eerst het bekleede der meubelen met schoone linnen- of katoenen doeken omwikkelen. Het is reeds een goed middel gebleken, schalen, met water gevuld, in de kamer te plaatsen. Water trekt de mot aan. Ze vliegen er in en verdrin ken voordat zij zich een plekje in onze stoelen of gordijnen hebben uitgekozen om haar eieren te leggen. St. Maarten. Voor het schilderen van het magazijntje van het Witte Kimis alhier werd bij onderhandsehe aanbeste ding ingeschreven door den heer K. Blok aldaar voor f 15, en door den heer F. S. van de Velde te \alk- oog voor f 9.40. Gegund aan den laagsten inschrijver. St. Maarten. Tot bestuurslid van het ziekenfonds „Helpt Elkan der" alhier, werd wegens vertrek van den heer Scholte gekozen de heer P. Pastoor te Eenigenburg, en tol voorzitter de heer F. S. van de Velde te Valkoog. St. Maartensbrug. In plaats van den heer J. Raven, die tot postbode werd .benoemd, zal als hulpbode te St. Maartensbrug optreden de heer D. de Leeuw. St. Maartensbrug. In eene op Vrijdag j.1. gehouden vergadering «in de Straatverlichting te St. Maartensbrug werden de hee- ren A. Olie, voorz., J. G. H. Buning, Vice-voorz., C. Spierdijk, secretaris. J. de Leeuw Wz., penn., J. Swart- hof. kb. Langerveld en R. Doorn, commissarissen als zoodanig herkozen. Besloten werd de lantaarns des avonds te laten branden vanaf 15 Sept. tot 31 Maart. Tot lantaarnaansteker werd benoemd de heer Jb. van der Oord. Langedijk Tot de opgerichte vereeniging van arbeiders, werk zaam bij den groentehandel aan den Langedijk zijn thans ongeveer 50 personen van allerlei richting toe getreden. Het bestuur bestaat uitN. Goudsblom, voor zitter, J. Stins, secretaris, A. Rus, penningmeester, en .1. Schrijver en J. Pluister, commissarissen. Langedjjk. In de laatste weken kan men aan den Langedijk per vaartuig honderden zoogenaamde „kratten zien vervoeren, bestemd voor de verzending van bloemkool De timmerlieden hebben het hierdoor zoo druk gekregen, dat men handen te kort komt. Met de mandenmakers is dit juist het omgekeerde: deze hebben daardoor niet veel te doen en is het een leelijke streep door hun rekening. Noordseharwoude. De permanente commissie voor de totstandkoming van een spoorverbinding met het station en het dorp Noordseharwoude is ontbonden. Daarentegen is door eenige pei-sonen uit Noordseharwoude een bijeenkomst gehouden om te komen tot het in het leven roepen van een nieuwe commissie, die van de zaak een ge meentelijke wil maken. In dien geest is men thans werkzaam. Besloten is al reeds de gemeentenaren op te wekken een adres aan den raad te zenden om het oordeel van den raad te vernemen omtrent het leggen van de lijn van gemeentewege of op particuliere aandeelen. Langedjjk. De verbouwers van augurken aan den Langedijk hebben geen reden tot klagen. De opbrengst is zeer bevredigend, terwijl de prijzen niet tegenvallen Enkele partijen zijn reeds verzonden, terwijl binnenkort nog meer voor de verzending gereed komen. Hiermee zui len zich belasten de heeren C. Kleyer te Noordsehar woude, S. Zeeman te Zuidsoharwoude en S. Wagenaar te Broek op Langendijk. Zuidscharwoude. Mej. N. Buurs, onderwijzeres te Zuidscharwoude, is gisteren te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Fransch 1. o. „Wie volgt De Amsterdamsche briefschrijver van „Patrimonium" vertelt van een „Christen-patroon". X. is een schildersbaas in Amsterdam, t Wordt Zaterdagnamiddag. Dan komen de knechts één voor één binnen om hunne „centenDie zijn weekgeld heeft ontvangen gaat heen en de baas roept: „Wie volgt?" Nu, het wordt Zaterdagnamiddag. Een voor ©en komen de knechten binnen. Ook een bejaaide knecht komt in het kantoor. ,Dat is vandaag 50 jaar baas, dat ik hier ben. Zoo? Jonge, jonge, waar blijft die tijd! Wie volgt?" Nachtvorsten. Men meldt aan de L. Crt. Het gebrek aan voedsel voor het weidende vee neemt van dag tot dag toe. De koude, schrale noordoosten wind voert nachtvorsten aan, zoo streng, als men ze hier in dezen tijd van het jaar Zelden kent. Heden Donderdagmorgen was, na sterken dauwr in den vorigen avond, het gras vóór zonsopgang met ijs overdekt teere tuingewassen lagen verflenst, toen de zon ze had beschenen; zelfs viel op den dag op te merken, dat het gebladerte van struiken en boomen van de vorst had geleden. Den veehouder vooral berokkenen deze nachtvorsten, bij het reeds bestaande grasgebrek, veel schade, 't Komt zoover, dat vele boeren alle graslanden aan het vee moeten afstaan, zoodat van hooi winning al weinig sprake kan zijn. 't Wordt op deze wijze eene misrekening, die veel stoornis in het bedrijf te weeg brengt en op geen gering geldelijk nadeel uitloopt. Mishandeling. Te Kampen moet zich een zeker niet veel voorko mend drama, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, afgespeeld hebben. Eergisteravond toch moet op een weiland het raadslid de heer B. B., archi tect aldaar door zijn collega raadslid, den heer A. b., veehouder, die op zijn land aan den rechter IJseloevei stond te hooien, met een hooivork tot driemaal toe op het hoofd geslagen en gestoken zijn, toen de heer B. met eenige kinderen dat land passeerde, hetgeen een hevig bloedende hoofdwonde veroorzaakt moet hebben. De politie heeft de raak in handen en proces verbaal van een en ander is opgemaakt. Oudkarspel. Uitslag van den kolfwedstrijd, gehouden op Woens dag 19 Aug. in de baan van den heer Bückmann te Oudkarspel. Ie prijs: S. Evers en A. Timmerman, beiden te Oudkarspel (197 punten). 2e prijs: Arie Kist te Zuidscharwoude en J. Schrie- ken te Oudkarspel (193 p.). 3e prijs: K. Kroon Kz. en A. Eecen Dz. (193 p.;. Serieprijs: R. Kossen en S. Timmerman (78 p.), allen te Oudkarspel. Twintig personen namen aan den wedstrijd deel. De prijzen bestonden in contanten. Oudkarspel. Ter gelegenheid van de kermis alhier, werd Maan dag 17 Aug. bij den heer Bückmann een uitvoering ge geven door de rederijkerskamer „Cicero" van Noord seharwoude. Opgevoerd werd „Met den handschoen getrouwd". Algemeen was men vol lof over hef prach tig spel. Een talrijk publiek woonde de uitvoering bij. Denzelfden avond verrichtte „Papa Bamberg" in het lokaal van den heer Van Zalingen zijn wonderlijke goocheltoeren, die de toeschouwers bijwijlen in stomme verbazing brachten, als het een of ander voorwerp op raadselachtige wijze verdween en even geheimzinnig weer tevoorschijn kwam. De heer Bamberg verwierf veel bijval en het was wèlverdiend. De kermis heeft een nogal rustig verloop gehad, ernstige ongeregeldheden hadden niet plaats. Naar het ons voorkwam is ze, hoewel door mooi weer begun stigd, niet zoo druk bezocht geworden als vonge jaren. Nieuwe Nledorp. Dezer dagen is onze vroegere (thans by het onderwys werkzame) plaatsgenoot, de heer C. Olie Kz., geslaagd voor de acte Fransche taal. Oude Niedorp. De heer A. Duinker van Zjjdewind ging Vrydag met een rijtuig met aardappelen naar de markt te Noord- Scharw.ude. Het paard aldaar vastgezet, heeft vermoe delijk het touw stuk gebeten en ging wel wat te hard alleen huiswaarts. Gelukkig werd het dier naby Zyde- wind gegrepen. Persoonlijke ongelukken zyn er niet door ontstaan, alleen was het lemoen stuk en gedeelte lijk weg. Kolhoru Vrijdagavond j.1. hield de Kiesvereeniging alhier eene ledenvergadering bij den heer P. Rempt ter bespreking van de uitnoodiging tot bijwonen van het congres belegd door den Bond van Staatspensionneenng op 19 September te Amsterdam. Na behandeling der stellingen, die aldaar zullen wor den ingeleid, werd de heer J. Langedijk tot afgevaardig de verkozen. Besloten werd op de convocatie der volgende verga dering reglementswijziging te plaatsen, daar sommige der aanwezigen het artikel, waarin de kiesvereeniging zich wenscht te plaatsen op het standpunt van den Bond voor Staatspensionneering, wilden schrappen, ten einde by mogelijke Kamerverkiezingen minder gebonden te zijn. Na een woord van dank aan hen die waren opgeko men, sloot de voorzitter, de heer K. Breebaart, de ver gadering. Nederland en Venezuela. Nederlandsche Stemmen, Nationaal-historisch Week blad, heeft een oproeping gedaan aan hen, „die den smaad onze vlag aangedaan, niet ongewroken willen laten", om zich aan de redactie kenbaar te maken met verlof te bekwamer tijd hunne namen te publi- oeeren. Het blad gewaagt van bange naturen en ziekelijk gestemde gemoederen, die liever smaad en hoon ver dragen dan zich „mannen" te toonen, en die organen gevonden hebben, die tot zulk een groote bedachtzaam heid aanspoorden, als bijna lafhartig scheen. Natuur lijk zegt het blad speelden hierbij de radicalen, die veel schreeuwen maar geen mannen van de daad zijn, een eerste viool. En voorts De regeering is bezig haar standpunt in te nemen.... met schier onbegrijpelijke langzaamheid. Wij kunnen ons zeer goed voorstellen, dat zij den heer De Reus wenscht te h oor en, maar het incident van het door hem geschreven artikel, dat zijne ver wijdering ten gevolge had, staat in geen vergelijking tot de reeds vroeger gepleegde en goed geconsta teerde oorlogsdaden van Lastro tem onzen op zichte. Dót is het punt. Voorshands wordt ons eskader in West-Indië op vijl schepen gebracht onder..... een kapitein ter zee. Als er oorlog komt, schijnt men onze admiraals thuis te willen laten! Om de „Jacob van Heemskerck" te kun nen zenden, heeft de regeering een belachelijke reden opgegeven; gaat nu de „Friesland", omdat èn ban dit schip èn aan de „Gelderland" iets zou kunnen haperen, en worden de „Holland" en de „Utrecht" uitgezonden, omdat de andere drie schepen wel eens onklaar zou den kunnen worden? Door het malle bericht over de „Heemskerck" is de regeering nu wel gedwongen om dergelijke smoesjes wereldkundig te maken, al te maal om dien lieven Gastro toch vooral niet te ontstemmen. Het is wellicht aan dezelfde overweging te wijten, dat het exequatur der Venezolaansche consuls nog niet is ingetrokken. Het komt ons voor, dat de meest eerbiedwaardige houding tot nu toe is aangenomen door de bevolking van Cura^ao, die, al is het Wat hardhandig, met overi gens niet onverdiende stokslagen en steenworpen, den Venezolaanschen consul de deur- heeft gewezen, en voorts terecht aannemende, dat het tot een breuk met Venezuela moet komen, aanstonds getracht heeft den handel in andere banen te leiden. De half-bloeds daar ginds geven ons een beschamend voorbeeld van flink heid en durf en hebben er te meer aanspraak op, dat de Regeering van het moederland hen met kracht terzijde sta. Intusschen staan wij, in afwachting dat het gedonder van het Nederlandsche geschut aan de kust van Vene zuela zal weerklinken voor een strijd binnenslands. Het is van overwegend belang, dat de Regeering geen grond krijge voor een flauwhartig optreden in de stemmen van radicale en katholiek-democratische zijde, die tot iederen prijs voor vrede en nog eens vrede pleiten. Op dit oogenblik moet men afwachten, wat de Re geering als zoodanig zal doen, maar het Nederland sche volk moet die stemmen in zijn boezem smoren door een krachtig protest. Een onzer lezers deed daartoe het middel aan de hand, dat wij den lezers van ons blad, die den smaad onze vlag aangedaan, niet ongewroken willen laten, zou den uïtnoodigen zich aan ons kenbaar te maken inet verlof te bekwamer tijd hunne namen te publiceeren. De redactie van hét blad stelt zich dan beschik baar om de namen der adherenten te ontvangen en zou gaarne zien dat de redacties van andere bladen zich bij haar aansloten om het protest zoo mogelijk een algemeen, nationaal karakter te doen dragen. Het blad wil, dat ons volk aan Jan Salie, „Jan en Jannetje's jongste kind", het zwijgen oplegge en waagt: Wie stemt nu mede met hun anderen spruit, hun Jan Cordaat? De Nieuwe Arnhemsche Courant schrijft: „Ziet gij dien heldenstoet, mijn zoon?" Zoo vraagt eerstdaags de vader, wiens hart zwelt bij 't aanschouwen der dapperen, gereed zich in te schepen naar Venezuela om de nationale eer te wre ken, aan zijn telg. En als deze bij dien aanblik vraagt, wie zijn dat vader? dan antwoordt hij vol trots: „Dat, mijn zoon, is de elite van het Nederlandsche volk, bestaande uit wie gehoor gaven aan dé- roep- stem van de „Nederlandsche Stemmen", orgaan van de groote Nationaal Historische Partij. Het blad vroeg slechts een naamkaartje als bewijs van instemming met zijn patriottische ontboezeming. Maar toen het bleek dat Gastro ongevoelig was voor kaartjes en de Neder landsche regeering toonde af te stammen van het jongste kind van Jan en Jannetje, van Jan Salie, toen, mijn zoon, bood men zich aan in eigen persoon. En nu scheept deze heldenschaar zich in, om Castro en zijne Venezolanen te toonen, dat Jan Geurmaker nog leeft. Voorop gaat het hoofdbestuur der partij neem je pet af, mijn zoon gevolgd door de redactie van de Stemmen en de leden- De schare is helaas klein, maar bezield met den heldenmoed David's, toen hij optrok tegen Goliath den Filistijn. En na hem komt in bonte rij de verdere elite der natie, het keurcorps, de room van den roommannen, vrouwen, kinderen, bezield door het vurige woord van de Redactie der Stemmen; grijsaards die den leunstoel verlieten, heldenmoeders die hare huishouding vaar wel zegden, kinderen die openlijk de leerplichtwet over- j lieden, in hun diepste innerlijk gevoelend, dat de ver dediging van de Eer des Lands tegen den laatdun- kenden aanrander gaat boven de Wet." „Wat is dat, de elite, vader?" „Dat, mijn zoon, daartoe behooren alleen zij, die niet-radicaal zijn." j „Als die elite nu maar niet zeeziek wordt, vader." „Daartegen is ze ingeënt, m'n zoon.... Ik bedoel.... hm.... het lezen der Stemmen heeft ze al zeeziek ge maakt." Goed afgeloopen. Woensdagavond geraakte achter de woning het zoontje van den heer H. op de Laan alhier, bezig zijnde met vis- schen, in de Laansloot. Het ventje verkeerde reeds in zinkenden toestand en dreef naar net midden der sloot, toen pas door het hulpgeschrei van 'tjongere broertje de moeder gewaar werd, welk groot ongeluk er dreigde. Zij sprong den drenkeling na en hoewel er nog andere hulp bij te pas kwam, wist zij haar zoontje te redden van een anders wissen dood. Het ongeval, dat veel schrik veroorzaakte bij de betrokken huisgenooten, liep overigens goed af. Marktbericht. Slechter markt voor schapen, dan die van Donderdag j.1. is er tot heden nog niet geweest. En dat geldt zoo wel de vette, ais de magere schapen en overhouders. Voor vette schapen maakte de heer Zander van Barsin- gerhorn met f26 de hoogste markt. Voor diezelfde kwaliteit werd verleden jaar f31 a f32 besteed. De weideschapen waren vrijwel onverkoopbaar. Een groot deel van den aanvoer werd naar Leiden gezonden. Voor vette koeien werd in de prima soort een goede prijs besteed. De taxatie was 38 cent. Voor een stier markte de heer Spaans van Winkel f310. Voor vette koeien was de heer J. Govers alhier de eerste met f290. Afwijkende waar, en die was er nog al, was trekkend. De handel in vette varkens was vrij levendig. De prijzen gingen een cent vooruit. Boter en eieren stegen in prijs. Een jnbilenm. Naar aanleiding van 't jubileum van den Pastoor-Deken, was er Donderdag feest op de parochiale instellingen van onderwijs alhier. Op de Naaischool en de school voor Lager onderwijs werden den heer Buisman aardige I geschenken aangeboden, waarbij toepasselijke liederen werden gezongen. De jongelui werden getracteerd opj grenadine en verschillende versnaperingen en kregen ten slotte een boekgeschenk mee naar huis. Lijnkoeken. ■o De uitslag der aanbesteding van 40000 K.Q. lijnkoe ken, ten behoeve van de lste Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van veevoeder en kunstmeststoffen was, dat de leverantie gegund werd aan J. van Assen te Zwolle voor f 10.78 de 104 stuks. Gehalte 32 eiwit, 10 vet en 14 vocht met voldoende zuiverheid. De levering van 120000 K.G. Thomasphosphaat. en 30000 K.G. kaïniet werd gegund aan het Land bouw kantoor Noord-Holland te Alkmaar. Koninginnever jaardag. De feesten ter gelegenheid van Koninginneverjaardag zuilen in onze gemeente worden gevierd Dinsdag 1 September a.s. De commissie die Donderdagavond in Cérès verga derde, stelde het volgende programma vast 's Morgens half negen schoolfeest, bestaande in een traktatie der schoolkinderen, zoowel van de zoogenoemde „groote", als bewaarschoiendaarna vacantie. 's Morgens half tien Vliegerwedstrijd voor schoolgaande jongens Deze wedstrijd zal verdeeld worden in 4 atdeelingeD, n.1. voor den mooisten, eigenaardigsten en kleinsten vlieger en die het hoogst staan. Voor elke rubriek zullen 3 prijzen beschikbaar worden gesteld, dus in 't gehee* 12 prijzen. Het touw voor de hoogstaande vlie geis zal een lengte moeten hebben van 260 M. en deze vliegers zullen minstens 75 c.M. hoog moeten zijn. Het terrein waarop deze wedstrijd zal worden gehouden, zal nog nader worden bekend gemaakt. Gedurende de morgenuren zal eveneens gehouden worden voor schoolgaande meisjes een poppententoonstel ling, zoo mogelijk in 't lokaal van den heer W. Rogge veen. Ook by dezen wedstrijd zullen verschillende afdoe lingen zijn, als: de mooiste, de eigenaardigste enz.voor elke afdeeiing ook weer 3 prijzen. Voor deze rubriek zullen een drietal dames worden uitgenoodigd'om naast een sub-commissie uit de feestcommissie deze afdeeiing te regelen. Om half twee Bingrijderij voor paard en kar om prij zen bestaande uit kunstvoorwerpen, weder aan de com- missie vereerd door den heer J. Vader. De Harmonie kapel zal dezen wedstrijd opluisteren. Om mee te kunnen dingen, moet öf de heer, öf de dame een „Sehager" zijn. 's Middags vanaf 1 uur tentoonstelling van Floralia in den tuin van den heer Broersma, waarbij gedurende de prijsuitreiking van half 4 tot half 5 de Harmoniekapei een concert zal geven. Om 7 uur een Volksconcert op de Markt, op het kerk- plateau. Verzocht zijn de Harmoniekapel, Euterpe en Euphonia, en ook Lycurgus, welke laatste vereeniging daar groepen zal vertoonen met bengaalsche verlichting, i Na afloop van dit concert, prijsuitreiking der op de ringrijdeiü behaalde prijzen in het lokaal van den heer J. Vader. i De commissie besloot verder nog op de lijst van de bewoners van de Nieuwstraat voor de versiering hunner straat voor een bedrag van f10 te teekenen. De verschillende sub-commissies werden gekozen om elk hare afdeeiing af te werken. Ten gerieve der even- tueele mededingenden deelen wjb nog mede, dat voor Vliegerwedstrijd en Poppententoonstelling de aangifte xan geschieden by den heer Th. Roep, voor de ringrjj- derij bij den heer Langenegger, tot 's avonds 10 uur op den dag vóór het feest. Over het feest van Floralia kan nog het volgende worden gemeld. Deze zal reeds worden geopend Zondag 30 Augustus ten 2 uur en dan tot 4 uur een concert van de Harmoniekapel. De heer Broersma in wiens tuin de tentoonstelling zoo men weet, plaats heeft, zal de Kon. Ned. Marinekapel van Den Helder uitnoodigen om 's avonds een concert te geven, en na afloop daar van Bal-Champêtre. Maandags blijft de tentoonstelling open tegen een ge ring entrée, om dan Dinsdag, zooals hierboven reeds is aangegeven, met een prijsuitdeeling en een concert te sluiten. Zoowel van een bloemist uit Alkmaar als uit onze gemeente zelf is toezegging ontvangen van een mooie inzending, terwijl jonge meisjes zullen worden uitge noodigd bouquetjes te willen verkoopen. Zoo men ziet, belooft dit een heel mooi feest te wor den en men verwacht dan ook een druk bezoek. Ons Nat Woensdagavond hield „Het Nut" alhier zijne zomer vergadering. Verslagen werden uitgebracht over de verschillende instellingen, die over het algemeen vrij gunstig waren. Besloten werd dan ook, deze instellin gen opnieuw to subsidieeren. Wegens bestaande vaca- turen word de heer C. L. v. d. Bergh tot commissaris van de volksvoordrachten, de heeren 0. Dekker en CL H. N. Tates voor de Huisvlijtschool en de heer C. H. N. Tates tevens voor de Bibliotheek verkozen. De ver schillende rekeningen zullen door de heeren C. L. v. d. Bergh en C. Visser Az. worden nagezien. Besloten werd in den komenden winter weder een of twee gezellige avondjes te organiseeren. Op de medewerking van de dames en heeren, die reeds meermalen zoo verdienste lijk voor Het Nut optraden, zal opnieuw een beroep worden gedaan. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering de heer Ds. Herman, bracht een kort verslag over het ver- loop dier bijeenkomst uit. Tot nadere beschouwingen j gaf dat rapport geen aanleiding. Daarna werd de vergadering op de gewone wijze ge sloten. Harmoniekapei. Als we de Harmoniekapei en met haar natuurlijk haar directeur den heer Dartillact van Trightj een coin- pliment maken over het concert, dat Vrijdagavond in den tuin van den heer Broersma werd gegeven, dan doen we dat in alle oprechtheid. Want nog nimmer heb ben we van een concert der kapel zoo onverdeeld ge noten als ditmaal. Direct reeds bij het binne: koinon van den tuin, toen I de kapel het slot van Lu dame bi.niche van Boieldiou speelde, trof ons de verandering van klank. Wat was I dat veel nobeler, veel beschaafder Tijdens den geheelen duur vau het concert liet ons de gedachte niet los, dat het „andeis" was geworden. Er wordt met veel meer uitdrukking en voordracht gespeeld. De verschillende stukken hebben een inhoud er wordt je wat verteld. Men komt onder den indruk en legt het oor met alle ambitie tot luisteren. Men voelt dat er van den dirj. geerstok inspiratie uitgaat, dat er is voeling, contact Zóó moet het zijn en zóó zal er in de toekomst nog meer bereikt worden. Er was voor dit concert een heel mooi programma saamgesteld, met veel nieuws. Mooi waren vooral La dame blanche van Boieldieu, SpinSpin van Schoutei^ de Concert ouverture van Rossini. Voor de eerste maal hoorden we een nummer van den heer Dartillact zelf, La Solitaire, een Valse legende. Het was een echt-mooie wals, met veel kleur. Het deed ons genoegen dat vele kunstlievende leden, door hun opkomst, blijk hebben gegeven van hun waar- I aeering en belangstelling. J Nu ons muzikale leven onder nieuwe, talentvolle lei- I 1 ding weer opgewekt en levendig belooft te worden, ig I j die waardeering en belangstelling noodig, niet alleen I maar mag ook worden geëischtl! j Wjj kunnen nog mededeelen, dat voortaan de luin. i concerten op Zondagmiddag zullen gegeven worden. Correspondentie. WIERINGEN??? Oeef ons Uw naam op en Uw bericht zal geplaatst worden. Schatten, 20 Aug. 1908. 12 Paarden 80.— 19 Stieren 100.— 20 Gelde Koeien 110.— 80 Vette Koeien „170.— 34 Kalfkoeien 140.— 4 Vaarzen „90.- 25 Nuchtere Kalveren 6.— 100 Schapen (magere) 10.— 405 Schapen (vette) 18.— 390 Lammeren 6,— Varkens (magere) - 37 Varkens(vettep.K.G. —.40 70 Biggen 5.- 20 Konijnen —.25 '200 Kippen —.50 20 Eenden —.60 300 Kilgr. Boter 1.20 '200 Kaas -.40 5000 Kipeieren per 100 3.60 200 Eendeieren 3.80 Alkmaar, 22 Aug. 1908 8 Paarden Koeien Magere Schapen Nuchtere Kalveren Magere Varkens Lammeren Biggen Kipeieren per IOC' Kop Boter a 250.- a 260.- a 160.- a 290.- a 280- 110.- 20.- 16- 26.- 15.- '—.45 1.- i.- -.80 1.30 -.60 4.10 „100. a 130.-- 160.- 320. 6.- a 20.- 8.- a 20.- 16.- a 22.- i 6.- a 9.50 4. a 4.50 9 65 a 0.75 Hoorn, 20 Aug. Aangevoerd 247 stapels kaas, wegende 74150 K.G. Kleine 30. Commissie f27.75, Middelb. f0 - Fabriekskaas f28.—. 63 107 26 3t 159 Alkmaar, 21 Aug. Tarwe Rogge Gerst, chev. Haver Bruine ooonen Citroen boonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten (nieuwe) Kar wij zaad Rood mosterdzaad Aangev. 2691 H.L 7.50 a 8.15 5 50 a 6.50 650 a 7.- 3.25 a 3 60 10.- a 11.- a 10.— a 17 75 14.50 a 19.- 10.— a 14.- 20.- a 20.50 1680 a Kaas. Aangevoerd 350 Stapels, wegende 175.000 K.G. Fabriekskaas Kleine f 29.Comm.f .Middelb. f - Boerenkaas: Kleine f 30.—,Comm. f 28.— .Middolb.f '29 Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeenie' Hjke Oude Vischmarkt, aan de Nieuwmarkt te Amster dam. op 21 Aug. 1908. Kippeneieren f 3.40 a f 5.05 per 100. Jledeinblik, 19 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.10 a f 117® per U, H.L. Kleine Muizen f 0.35 a f 0.40 Blauwe f 0.90 a f 0.95 Aanvoer 400 manden of zakken. 20 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.05 a f 1.10 per 1/2 H.L. Kleine Muizen f 0 35 a f 0.40 Blauwe f 0.90 a f 0.95 Aanvoer 510 manden of zakken. 21 Augustus 1908. Groote Muizen f 1.05 a f 1.10 per 1/2 H.L Kleine Muizen f 0.— a f 0.— Blauwe f 0.— a f 0.90 Aanvoer 680 manden of zakken. Peren f 1 50 a f 1.90 per 1/, H L. Aanvoer 40 manden of zakken. Broek op Langendijk, 21 Augustus 1908 Aardappelen (gladbl.) f 0.- a f 0 per 1/1 H L (graafjes) f 0.50 a f 0.75 (muizen) f 0.40 a f 0.50 (kleine) f 0.— a f 0.— Wortelen f 1.- a f 1.80 pêr 100 bos. Bloemkool lste soort f5.50 a f10.- per lOOstuks. 2de soort f 2.60 a f 4 Roode kool f 8.-a f 6.50 Gele kool f6-&f»w Witte kool f 6;_ a f 8'50 Zilvermen f 5.80 a f 0.- pér 50 K.G. Nep (kleine uien) f 8.— a f 6 50 U.ien f 1.85 a f 2.10 £le*n f 9.50 afp ioóbsruks. Slaboonen f o.25 a f 0.37 Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude 19 Augustus. Groote Muizen f 1.- a f 1.10 per 35 K G Kleine Muizen f 0.40 a f 050 Graafjes fö.-afO.- Eigenheimers f 0.60 a f 0.75 Zilveruien f 5.70 a f 6.50 pêr 50 KG Drielingen f 1.— a f 280 'Gewone nop f 4.80 a f 5.40 J o'9t u f L40 a f 1.50 Roode kool f 5 25 a f 6.50 per luO stuk'. Aanvoer 121 zak aardappelen, 176 baal zilveruiou, 1049 stuks kool. 20 Augustus. Groote Muizen f 0 85 a t 1.- per 35 K.G. Kleine Muizen f 0 40 a f 0 50 Graafjes f 1.- a f 1.20 Eigenheimers f 0.60 a f 0.70 Zilveruien f 5.50 a f 5.90 per 50 KG Drielingen f 1.— a f 2 Gewone nep f 5 30 a f 5.80 Uien f i.70 a f 1.90 Roode kool f 4.50 a f 6.- per 100stuks Aanvoer 128 zak aardappelen, 161 baal zilveruien, 785 stuks kool. Groote Muizen f 0.96 a f 1.06 per 35 K.G. Kleinere Muizen f 0.50 a f 0 65 £raafie8 f 1— a f Lis Eigenheimers f 0.70 a f 0.75 Ztlveruien f 5.- a f 6.20 per 50 K.G. Drielingen f 0.70 a f 120 Utan f 1 70 a f 1 95 Gewone nep f 3.80 a f 4.90 Roode kool f a f 4 75 100 atuks. Aanvoer 218 zak aardappelen, 187 baal zilveruien, 1968 stuks kool. Winkel, 19 Augustus 1908. £PPeleu f 1.60 a f 1.75 per mana. oer!P ,u f L2° 1.86 l Roode Aalbessen f o.07 a f 0.07» per pond. Snyboonen f 1.— a f 1.65 1000 stuks. Slaboonen f 0.25 a f 0.42* Pru'taen f 0.20 a f 0.75 per 100 stuks. Komkommers f Q.75 a f 2.50 per 100 stuks. Aardappelen f 0.76 a f 1.06 per 36 K.G.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2