Uitgevers: TRAPMAN &C01 Donderdag 3 September 1908. 52ste Jaargang. No. 439ü Bureau SCH AGEN, Laan D 4. Interc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. SCHAKER AlKlttl NiClIS- COURANT. Aöïcrtentie- Lnüiifllil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit tioee bladen. Raad BarsingerhorD. Dinsdag 1 September 1908 des mid- Raad St. Maarten Vergadering op 1 September 1908 des morgens ten j 10 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester. Na opening der vergadering volgt de lezing en goed keuring der notulen. Ged. Staten hadden bericht gezonden dat de ver hooging der jaarwedde van den burgemeester was goed gekeurd. Medegedeeld wordt dat 23 dijkparken gezuiverd waren van gele bloemen. De kosten waren f 43; algemeen werd het werk zeer geroemd. Daarna komt in behandeling het rapport omtrent de melkvoorziening. Dit rapport en bijbehoorende stukken hadden gecir culeerd. De heer De Boer acht den melkverkoop in de ge meente zoo gering dat een verordening z. i. niet noo- dig was. Voorzitter is van eenzelfde meening maar acht eenige bepalingen omtrent den verkoop van melk uit huizen waar besmettelijke ziekte heerscht toch hoog noodig. Nu staan B. en W. daartegenover geheel machteloos. De heer Kuiper is er eveneens voor om daaromtrent eenige bepalingen in 't leven te roepen. Ook het schoon maken van alle vaatwerk in besmet slootwater wil spr. absoluut verboden zien. Het is toch immers be kend, hoe slootwater beschouwd kan worden als een groote bron van besmetting. Spr. wijst op Zuidschar- woude en wil de verordening van die gemeente als leidraad. De heer Schermerhorn wijst er op hoe moeilijk in de gemeente St. Maarten goed water kan worden verkregen. De neer Visser noemt de gemeente te uitgebreid, om als hier in 't dorp zoogenaamd besmet slootwater is, het gebruik' van slootwater voor de geheele gemeente te verbieden. De heer Slot noemt den toestand in Langedijk ge heel anders dan hier. Hier toch weet men wel dat in een of ander huis een besmettelijke ziekte heerscht en dan zal men uit zichzelf daar geen melk koopen. In Langedijk kent men niet de afkomst der melk die daar wordt verkocht. De heer Kuiper dringt nogmaals aan op het maken van een verordening. Als de menschen zelf niet wijzer zijn, moet de overheid optreden. Spr. acht St. Maarten als er een besmettelijke ziekte heerscht, een zéér vuil plaatsje. Een menschenleven is toch meer waard dan eenige moeite. De heer De Boer meent, dat de geheele raad dat wel met spr. eens zal zijn. De verordening in 't leven te roepen is gemakkelijk genoeg maar de uitvoering zal op veel moeilijkheden stuiten. Na nog eenige bespreking wordt met vier tegen drie stemmen in beginsel besloten tot een verordening. De lieercn Bruin, Schoort, Schermerhorn en Kuiper, vóór, de anderen tegen. Later zullen de !>epalingen worden aangegeven. De heer P. de Boer moet als wethouder aftreden en wordt als zoodanig herkozen met 5 stemmen, 1 op den heer Schoort. 1 blanco. Voorzitter feliciteert den heer De Boer hartelijk, v varvoor deze bedankt, zich bereid verklarend de be- )i( vimng weer aan te nemen. '>e begrooting van het Armbestuur wordt goedge- l,c: vd ?i;et een ontvangst van f 3414.41. een uitgaaf van f 5565, dus een vermoedelijk nadeelig saldo van f 151'41. De bcd'.oHIfng is dit bedrag als subsidie te ontvangen. B. eiT W. ontraden evenwel een subsidie te geven. Vorig jaar U>en het batig saldo f 1200 was. waren Ged. Staten reeds legen een subsidie, dus nu dal saldo f 1750 bedraagt', zal er wel geen sprake van goedkeu ring eetner subsidie zijn. B. en NV. achten een subsidie niet noodig. Is et' dit jaar een tekort, welnu dan kan volgend jaar de subsidie met dal bedrag worden ver hoogd. Allen voor. De gemeentebegroot hng wordt goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 11394.17, met een post voor onvoorziene uitgaven groot f 738.67. Op een vraag van den heer Schoor! wordt meege deeld da t de post voor het onderhoud der scholen met f 200 is verhoogd, opdat, zoo de raad besluit een an deren bliksemafleider op de school te St. Maarten te plaatsen, de kosten daarvan zullen kunnen worden be- Bii de rondvraag vraagt de heer Kuiper, of het niet mogelijk is dat de hoofden van scholen aan hel eind V -Mi het jaar een staat overleggen van t verbruik hun ner' brandstoffen. De raadsleden die de gemeentereke- nina .nakijken kunnen die lijsten dan krijgen. De heer Schoort: Kuiper doelt zeker op het abuis .dat we gemaakt hebben tegenover den heer Teensma. De heer De Boer meent dat de heer Schoorl even te ver gaat met dal te zeggen. Hij let alleen op dat- »ene wat de beer Teensma in de courant schrijft, maar B en W. hekfren de rekeningen der laatste jaren na gezien en dan' gelooft spr. wel dal hel overschot waai- op de heer Teewjna doelt, wel in diens verbeelding zal bes t&d n De heer Kuiperwat ik bedoel, daarnaar kan de heer Schoorl gissen, ik zeg alleen die staten nuttig te achten bij het nazien der gemeenterekening. Voorzitter meent dat alleen rekening behoeft te wor den gehouden met de rekeningen die hier op tafel komen. Een turfboer heeft een opslagplaats voor brand stoffen, niet een onderwijzer. De heer Schermerhorn vraagt hoe de levering plaats heeft. Per 10 H.L. zegt voorzitter. Dan kan er, zegt de heer S. een overschot zijn. Voorzitter: Maar als 't op 't laatst van den winter tijd loopt, kan er evengoed minder besteld worden, zooveel als men ongeveer noodig heeft- B. en W. kun nen de scholen toch niet rondwan, om de turven te tellen En bovendien, we behandelen hier geen stukken die in de courant staan; als de heer 1 wat heeft moet hij bij ons komen. Voorzitter acht het beter, dat cp de scholen wordt ingeslagen aan brand stof. wat men noodig heeft. De heer Schoorl is van dezelfde meening. Wordt goedgevonden dat B. en NV. deze zaak re gelen. De vergadering wordt gesloten. Vergadering op ten 2 uur. Hen aanwezig. Voorzitter de heer J. Spaans, burgemeester. Bij de opening der vergadering zegt de voorzitter Wij herdenken dezer dagen het feil dat onze geëer biedigde Koningin 10 jaar heeft gestaan aan het hoofd van onzen staat. Ik uit bij de herdenking van dat feit den wensch, dat onze Koningin nog vele jaren deze regeeringstaak mag vervullen en dat dit voor Haar mogen zijn gelukkige regeerings jaren die strek ken tot zegen van onzen staat en van de onderdeden daarvan, de verschillende gemeenten. Als bewijs van instemming noodig ik u uit u van uw zetels te ver heffen en met mij te roepen: lang leve de Koningin! De heeren raadsleden verheffen zich van hun zetels en stemmen met den heilwensch van den voorz. in. Daarna worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Is ingekomen een schrijven van het gemeentebestuur van Schagen met dank voor de welwillende wijze waarop de spuit bij den laatsten brand diensten heeft bewezen. Voorzitter deelt mede dat de kosten door de gemeente Schagen zijn voldaan. De heer Blaauboer moet als wethouder aftreden en wordt herkozen met 6 stemmen, 1 blanco. Deze neemt de benoeming aan en ontvangt de gelukwenschen van den voorzitter. De rekeningen van gemeente, algemeen Armbestuur en Weezenbestuur worden met algemeene stemmen ;t op f 22663.05, ;emeen ngsi i 888Z.Ö3, uitgaai t ö021.685, batig slot f 860.54; Weezenbestuur ontvangst f5409.38. I f 3505.856, batig saldo f 1903.525. Vervolgens worden de gemeentebegrooting en die van de Algemeene Armen- en Weezenbesturen aangeboden Voor de eerste aanwijzende een ontvangst en uitgaaf van f22135, worden de heeren Schoorl, Breebaart en Jonker aangewezen als leden der commissie, voor de beide andere de heeren De Zeeuw en Spaans. Noodig is dat benoemd worden een tweetal heeren tot leden der commissie inzake de reclames van den Hoofdelijken Omslag Gekozen worden de heeren G. Smit en J. Blaauboer. Van de vereeniging Denk en Doe te Kolhorn was een adres ingekomen met verzoek om den opgang van de Schollebrug beter te verlichten door de lantaarn aan de Oude Nieuwestreek te verplaatsen voor de brug, en de lantaarn op de Turf dijk aan de overzijde daar van. B. en NV. stellen voor om aan de Nieuwestreek een nieuwe lantaarn te plaatsen voor de brug en de lan taarn op den Turfdijk te laten waar zij is. De heer De Zeeuw kan zich met het le gedeelte van het advies van B. en NV. zeer goed vereenigen, maai' acht het beter de lantaarn op den Turfdijk te verplaatsen naai' den anderen kant, dan wordt deze dijk tevens verlicht. Voorzitter zegt dat wat B. en W. willen geheel vol doet aan de vraag van het adres, nl. het beter ver lichten van den opgang dei- brug. Laat ons de lan taarn op den Turfdijk voorloopig laten staan, dan kan eens worden (nagegaan hoe het met het a.s. seizoen voldoet. Allen voor. Komt in behandeling het bekende adres van de af- deeling Noordholland van den Bond van gemeente ambtenaren om verhooging van salaris van burgemees ter, secretaris, gemeente-ontvanger enz. B. en Wi. st.ellen .voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat de salarissen nog maar kort geleden zijn herzien- De heer De Zeeuw kan zich daar voorloopig wel mee vereenigen, ofschoon spr. er veel voor zou ge voelen het salaris van den secretaris en gemeente-ont vanger te verhoogen. Dat is nu te laag. Door de bij baantjes mag het een fatsoenlijk inkomen worden, maar dat is niet meer van dezen tijd, daar moet verandering in komen. Spr. noemt eveneens het salaris van den gemeente-opzichter te laag. Voorzitter zegt dat B. en NV. volstrekt niet van mee- ning zijn dat het salaris van den secretaris niet in de toekomst moet worden verhoogd, maar het nu niet wenschelijk achten, omdat er pas een regeling heeft plaats gevonden. Het salaris van den gemeente-opzichter zal bij de a.s. begrooting worden voorgesteld om le worden ver hoogd. dat was door B. en NV. zelf daarop reeds aan gebracht, ook nog een functie van denzelfden persoon wordt voor verhooging voorgedragen. Het adres der gemeente Leek betreffende de woning wet is thans aan de orde. Zooals bekend wil de ge meente Leek eigenaars en hunne echtgenooten van onbewoonbaar verklaarde woningen daarin tot hun dood vertrek laten wonen. B. en NV. adviseeren dit adres h* kennisgeving aan te nemen, daar door het toe voegen dezer bepaling deze wel een doode ietter zou worden. Allen voor. Het meikrapport van Ged. Staten volgt nu. B. en NV. adviseeren naar aanleiding van art. 135 der ge meentewet, waarbij wordt aangegeven dal het in t leven roepen van een verordening bevorderende de ge zondheid ligt op den weg van liet gemeentebestuur, om in beginsel zich uit te spreken voor een dergelijke verordening regelende de melkvoorziening. Allen zijn daarvoor. De heer Breebaart informeert nog naar de politie verordening. die zooals voorzitter zegt in de volgende veigadering zal worden behandeld. Een suppletoire begrooting. af- en overschrijvingen, betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven worden alle goedgekeurd. Aan den heer S. Hartman wordt ontheffing verleend bij het bouwen van een nieuwe woning om geen regen bak in huis te mogen hebben. Hartman zal ook bui ten een regenbak laten maken. Bij de rondvraag informeert de heer C. Spaans naar de bewerking der gemeentelanderijen. De heeren Smit en Jonker zeggen dat alles in orde is en beloven voor de Octobervergadering een klein verslagje dienaangaande te zullen inzenden. De heer De Zeeuw vestigt de aandacht op richtje in de Schaaer Courant over den treungen stand van de klok te Kolhorn. Spr. dringt betering aan. Voorzitter zegt dat aan den heer NVissekerke de op dracht is gedaan, het uurwerk eens na te kijken. En op de vraag van den heer De Zeeuw of NVissekerke, ofschoon een knap werktuigkundige, een klokkemaker is, zegt voorzitter, dat het in de bedoeling ligt, straks een meer deskundige te raadplegen. Voorzitter is van of oordeel, dat het uurwerk, dat ai reeds een eeuw heeft dienst gedaan, af is. Het zal beter zijn een nieuw uurwerk aan te schaffen, dat zoowei uren als minuten aanwijst. Dat is meer iets van den tegenwoordigen tijd. NVanneer of dat zal gebeuren kan spr. nog niet zeggen. De heer De Zeeuw verklaart zich met deze voor- loopige toezegging tevreden. Hierna sluiting. tieineeDteraad Hoogwoud. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op Dinsdag 1 September, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., burgemeester. Allen present. Opening. Daarna lezing en goedkeuring der notulen. Wegens periodieke aftreding van den wethouder, den heer J. Koorn Dz., wordt aan de orde gesteld de benoe ming van een wethouder. De heer Vjjn verkrijgt 3 stemmen, de heer Koorn (aft.) verkrijgt 2 stemmen, de heer Vel 1, blanco 1. Moet worden overgegaan tot 2e vrije stemming, daar geen volstekte meerderheid is verkregen. De heer Vijn verkrijgt nu 4, de heer Koorn 3 stemmen. De heer Vijn is dus benoemd. Hem wordt door Voorzitter gevraagd, of hij genegen is de benoeming aan te nemen. De heer Vjjn zegt: Het is mjj aangenaam dat de meerderheid mij tot wethouder wil. Ik begrijp wel, dat aan die betrekking moeilijkheden verbonden zullen zijn, maar omdat de meerderheid van den Raad in mij den man meent te zien, dien zü als wethouder moeten heb ben, ben ik bereid de benoeming te aanvaarden. Voorzitter geeft in zijn antwoord eerst uiting aan de gevoelens, die hem ten opzichte van den afgetreden, niet herkozen wethouder Koorn vervullen en zegt dat het 't Dagelijkscb Bestuur niet anders dan met spijt kan vervullen, een man als den heer Koorn in het college van B. en W. te verliezen, want hij is geweest een vlij tig wethouder, wiens medewerking zeer zeker gewaar deerd moet worden. Den heer Vijn wenscht Voorz. geluk met de hem te beurt gevallen benoeming, hopende op en zich overtuigd houdende van eene evenzoo prijzenswaardige en ijverige medewerking door dezen nieuwbenoemden wethouder, als bij zijnen voorganger viel waar te nemen. De heer Vijn geeft de toezegging, dat het aan zijne medewerking dienaangaande dan ook niet zal ontbreken. De heer Van Diepen zucht; „Het is me tegenge vallen!" en hiermee zijn we aan het volgende punt: een van Ged. Staten ingekomen brief over de salaris regeling van het onderwijzerspersoneel aan de school te Langereis. Daarover zijn Hoogwoud en N. Niedorp het nog niet eens. Nieuwe Niedorp wil niet toehappen op de bepa ling betreffende 26 en die betreffende 35 dienstjaren. Ged. Staten geven in overweging de f 1200 salaris bij meer dan 26 dienstjaren als Hoofd dier school te hand haven en hebben zich ook tot N. Niedorp gewend met verzoek zich met Hoogwoud hieromtrent nader in ver binding te stellen, teneinde tot eene oplossing te geraken. Feitelijk moet r.u worden afgewacht, wat N. Niedorp in deze zal doen. meent Voorzitter, die dit schrijven van Ged. Staten nu als eene kennisgeving wil beschouwen. De heer Kooij zou de f 1400, waarvan bij 35 dienst jaren als Hoofd dier school wordt gerept, willen zien gehandhaafd. De andere 6 heeren niet. Die willen evenals Ged. Staten, alleen de f 1200 bij 26 dienstjaren als Hoofd, behouden. De Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, onlangs den raad aangeboden, wordt nu vastgesteld in ontvangst op f8103,05, in uitgaaf op f 2875, voordeelig saldo f228,05. Goedgevonden wordt met algemeene instemming om aan een verzoek van den heer A. Rooker, Boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur, de door hem gevraagde f 25 salarisverhooging toe te kennen. Nu wordt zijn salaris f 75. Ingekomen verslag Volksmin" 1907/08, waaruit blijkt, dat de cijfers ten opzichte van leerlingen en gepleegde schoolverzuimen gunstig zijn. De schitterende werking dezer nuttige vereeniging wordt geprezen. Verzoek om f 100 subsidie is in het schrijven vervat. Voorzitter zegt, dat op de begrooting hierom al is gedacht. Bij ue behandeling daarvan nadere uitwerking. Verder voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt de assurantie van verschillende gemeente eigendommen, in de vorige vergadering aange- houden. Toren Hoogwoud was f 10.000, wordt f 15000, idem Aartswoud was f 8000, wordt f 10000. Raadhuis is f 5000, wordt f 10000. Onderwijzerswoning Kerkelaan is f 1400. De heer Hartog denkt, dat het wel hooger verkoops- waarde heeft de anderen kennen het pand lagöre verkoopswaarde toe. Als zou men klaar zijn. De heer Koorn zou f 1600 genoeg vinden. De anderen zijn voor f 2000; die som wordt bepaald. Veldwachterswoning is nu f 800, wordt f 1000, School Kerkelaan is f 4000. Voorzitter oordeelt: men zou 1 daarvoor zulk eene school niet kunnen zetten. 1 weraen Langereis schoolmeubelen is f400. Moet nog overleg met N.-Niedorp worden gepleegd. Blijft nu f400. Meubelen raadhuis is nu f400. Is te laag. Wordt f 1000. Lijkwagen is f800, blijft zoo. Armhuis is f1500, blijft zoo. Roerende zaken in het Armhuis f400, blijft zoo. Huisje Bogaart f600. Id. Nannes f400, blijven zoo. Hiermee zijn we aan het einde der posten. Aan de orde wordt gesteld de sloot achter de Noord zij van de Kerkelaan. Het betreft hier het voorstel van B. W. die ver betering in den toestand van de hier bedoelde zeer vuile sloot wenschen, wat ook uit een gezondheidsoog punt zeer wenschelijk mag heeten. Met den Dijkgraaf en andere autoriteiten van de „Vier Noorder Koggen" is overleg gepleegd en men werd het eens. Het betreft nu eene ruiling van water, waar de ge meente geen schade bij heeft. Zij geeft de helft van de eene sloot en ontvangt de helft eener andere sloot terug. Notarieele acte zal moeten worden opgemaakt, ten koste der gemeente. De heer C. Helder werkt flink mede in deze, zegt Voorzitter. Allen voor uitvoering van het voorstel van B. W. waartoe wordt besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer,Koorn de aandacht op het luitoestel in den toren te Aartswoud, waar spreker is wezen kijken met timmerman Leeuw. 't Dagelijksch bestuur, zegt Voorzitter, zal de verbe tering van dien toestand op zich nemen. Niets meer te behandelen zijnde, volgt sluiting. Zeilwedstrijd Oudkarspel. Uitslag van den IJ. Zondag op het Waardje gehouden zeilwedstrijd le prijs, topvlag met inscriptie, de heer D. Schuite maker te Noord-Scharwoude. 2e prijs, wit katoenen zeiischoot, de heer S. Evers te Oudkarspel. 3e prijs, topwimpel, de heer Dr. C. A. Potter te Broek op Lan- gendijk. - Ondkarspel. Van het land, bij de heeren Gebr. Rutsen in gebruik, en gelegen onder Kalverdijk, zijn uien gestolen. Wieringen Naar wij vernemen Is aan Z. Ex. den Minister van Waterstaat eon verzoekschrift gezonden om, wanneer met 1 October a. s. vanaf het hulpkantoor Wieringen naar het hulp postkantoor Hippolytushoef een postwagen- dienst zal worden ingesteld, dezen publiek onder de rij tuigverhuurders van Wieringen te doen aanbesteden. Rattenverdelglng Oudkarspel. Het aantal ingeleverde gedoode ratten in de gemeente Oudkarspel bedroeg in de maand April 304, Mei 586, Juni 292, Juli 170 en Augustus 87. Totaal 1439. Ondkarspel. Den 1 September is de cursus in het herhalingsonder- wijs voor meisjes geopend. Breezand. Terwijl de kinderen van Mej. de wed. B. zich op den schommel vermaakten, had een van hen, een meisje van een jaar of vier, het ongeluk er af te vallen en haar armpje te breken. Een gunstig voorteeken Men schrijft uit Brielle aan de „N. Ct.": In de geschiedenis van ons land en niet minder in die van het Huis van Oranje, is men gewoon, dat de goede voorteekenen uit Den Briel komen. Welnu, in verband met de stille hoop, welke heel ons volk voor een lang verwachte en vurig gewenschte gebeurtenis koestert, was het 'n eigenaardig gezicht, om door de stra ten van Den Briel een ooievaar te zien wandelen, ge heel met oranje versierd en omkranst. Het is een echt Nederlandsche ooievaar, die nog nooit Egypte gezien heeft. Zelfs zit er wat van de onstui migheid der oude Nederlandsche zeevaarders in. Want hij wilde, evenals die, al vroeg uit het nest, en schijnt toen op zijn eersten uittocht schipbreuk geleden te hebben, tenminste de heer Langeveld vond hem liggen de bij een sloot, heeft hem mee naar huis genomen, waar zijn bezeerde poot wat opgelapt werd, en waar hij nu sedert veie weken zich zoo rustig onder de menschen beweegt, dat hij met zijn kleinen meester, een zoontje van den heer Langeveld, kalm overal heen- wandelt, en op 31 Augustus als geluksbode een tocht i door heel de stad maakte. Wieringen- Op den verjaardag van H. M. de Koningin gaf de ver eeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de kinderen der laagste klassen van de scholen van Oosterland men het echter wederom zou moeten opbouwen U08terlan5. 0n Hippolytushoef een feestje, dat dank de en, wordt algemeen geoordeeld, voor f 1400 niet m0d® werking van publiek en leden der Vereeniging uitstekend van stapel geloopen is. Om half één ver zamelden zich de kleinen van Hippolytushoef op het schoolplein en om één uur, ging het in 38 rijtuigen naar Oosterland, waar 17 rijtuigen zich bij den stoet voegden om naar Den Oever te gaan waar de kinderen onthaald. Na een heerlijk ritje over 't eiland Hippolytushoef gekomen, ging het in optocht t j naar het feest- De heer Kooij vindt met het oog op de heerschende L77. J" ">PP°JytU8hoef gekomen, ging omstandigheden (de met 1 Januari a.s. komende bijzon- vlaggen versierde straten terrein waar allerlei spe letjes werden gespeeld. Daarna weer onder vroolijk gezang naar de school waar ze weder werden onthaald en de prijsjes uitgedeeld en bijzon- dere schoolj ook niet noodig zóó'n school te zetten, want hot zou met kleiner wel toekunnen. Bepaald wordt f 5000. Onderwiizerswoning Weere (f 6000) blijft zooSchool aldaar (f 8000) oo«t. School en onderwijzerswoning Weere hebben samen even f 19000 a f 20000 gekost. hoogst voldaan keerden de kleinen naar huis terug. Heerlijk was het weder. Een woord van dank aan degenen, die gratis hun rijtuig beschikbaar stelden, aan rl n Ir/^An nnr< 4 n TT~ - J - II 1..1 een be- toe- op ver- oiou l iww Ck I AWW MOKUOt. T i TT „V T .T Onderwijzerswoning en school te Aarts woud is f 5000 van de Harmonie, die alles opvroolijkten door schoone muziekstukken, aan de onderwijzers en onder wijzeressen, die weer zoo kranig medehielpen, aan allen die hebben bijgedragen aan het welslagen van dit feest Wieringen. Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Harmonie" in de concertzaal „Conccrdia" een openbare uitvoering. De opkomst was zeer slecht, hetwelk ons, (de j.1. ge houden kermissen in aanmerking nemende) dan ook niets verwonderde. Het programma bevatte 7 muzieknummers, 2 tooneel- stukje8 getiteld „Plicht', tooneelspel in éèn bedrijf, door A. |H. v. d. Berg en „Hector de Zoeloekaffer, blijspel in eén bedrijf door W. Metz Tz. en een Pantomime in één acte door Jn. Bakker, getiteld „De Nieuwbakken Tand arts". Muziek en tooneel hadden veel succes en een ge zellig bal besloot de feestelijkheid. Wieringen. Voor de vacante betrekking van organist in de Ned. Herv. Kerk te Westerland hebben zich 2 sollicitanten aangemeld, namelijk de heeren 0. J. Bosker en P. Bruul. wordt f 10000. Idem Langereis is f 6500, blijft zoo. Voorzitter heeft betreffende de assurantie van deze school bezwaar tegen de wisselende premie der assu rantie. Spr. wil liever vaste premie, vooral ook omdat het gemeenschappelijk eigendom is. Allen voor. Dus daar zal voor gezorgd worden. Premién van diverse maatschappijen zullen worden opgevraagd. Spuithuisjes te Hoogwoud, Aartswoud en De Weere zijn elk voor f 150 geassureerd. Blijft zoo. Hjkhuis Hoogwoud en dat te Aartewoud znn elk voor f 100 geassureerd. Blijft zoo. Brandspuithuisjes in de Kerkelaan f 700. Id. te Aarts- woud f 500. Idem te Weere ook f 500. Hoogwoud blijft f700. Aartswoud en Weere worden elk ook op f700 gesteld. Schoolmeubelen in scholen Kerkelaan en de Weere zijn elk op f600 gesteld, dus samen f1800. Wordt elk f800, dus samen f2400.

Schager Courant | 1908 | | pagina 1