Gemeenteraad Winkel. Openbare vergadering op Dinsdag 1 September 1908. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Ingekomen is een adres van den heer G. Leyen Kz. en nog 6 onderteekenaren, allen inwoners van Lutje winkel, met verzoek, aldaar tusschen de brug en de openbare school een lantaarn te doen plaatsen. De Voorzitter is er wel van overtuigd en de heer Nobel eveneens, dat het daar een donker gedeelte kan z\jn, en voor de huizen is een sloot, dus het is er ook niet zonder gevaar. De toestand is evenzeer veranderd, bp het plaatsen der lantaarn stonden daar bijna geen huizen en nu wel, dus kunnen genoemde heeren zich wel met het verzoek vereenigen. Het voorstel om aan het verzoek gevolg te geven, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Verkiezing Wethouder. De heer A. Nobel is aan de beurt van aftreding en wordt met 6 van de 7 stemmen herkozen (een stem briefje blanco.) De Voorzitter wenscht den heer Nobel geluk met zijn herbenoeming, die daarna de gelukwenschen der verga dering in ontvangst neemt De heer Nobel dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en de gelukwenschen en verklaart zich bereid de benoeming te aanvaarden. Woningwet. De woning bewoond door T. Peetoom, is destijds door den Raad onbewoonbaar verklaard en de termijn van ontruiming bepaald op 1 Mei d. a. v. Op genoemden datum was er nog geen woning beschik baar voor Peetoom en werd ook met het oog op be staande plannen om te voorzien in de woningbehoefte besloten dien termijn met 6 maanden te verlengen. Gedeputeerde Staten hebben in afwijking van het raadsbesluit dien termijn verlengd tot 9 September 1908. De Voorz. deelt mede, dat ook nu nog geen verande ring in den toen bestaanden toestand is gekomen en stelt voor, den termijn alsnog met 6 maanden te ver lengen, nadat het advies der gezondheidscommissie zal zijn ingekomen. Aldus wordt besloten. De punten der Agenda „Volkshuisvesting" en „Re clames Hoofdelijken Omslag" worden in besloten zitting behandeld. Rondvraag De heer Breebaart vestigt de aandacht op dezykanten van den straatweg in het dorp, en acht ophooging daar van zeer wenschelyk. De Voorz. zal zooveel mogelijk er in laten voorzien. De heer Over klaagt over de brug tusschen Winkel en Lutjewinkel, door vernieuwing is de brug belangrijk hooger geworden dan de weg, wat voor het op- en af ryden zeer hinderlijk is. De Voorz. deelt mede, dat dit tot den Oosterpolder behoort, en dat men bezig is de brug te herstellen en alles in orde te brengen, doch zal aan een tijdelijke tegemoetkoming in de bezwaren zijn aandacht schenken. De heer Over vestigt ook nog de aandacht op een i duiker by het tramwachtlokaal te Lutjewinkel, hij acht het daar niet zonder gevaar voor rij- en voertuigen, met het oog op het leven dat er wordt veroorzaakt door het uitstroomend water De Voorz. zal een onderzoek instellen. Niets meer te behandelen zijnde is de vergadering gesloten. Dlrkshorn. Die mooie dag is weer voorbijdie feestdag ter eer van de Koningin. Ja, een mooie dag is het in werkelijkheid geweest, in alle opzichten. Het weer werkte mee, een opgewekte stemming heerschte er van 't begin tot het einde bij de feestgangers, die zelfs van verre waren opgekomen om mee te genieten en te kunnen opmerken hoe men in Dirkshorn feestviert. De optocht door de geheele gemeente gehouden, nu tien jaren geleden, leeft nog in de herinnering voort bij allen die or getuigen van zijn geweest; één roep ging daar destijds over uit, en dat men hier de kunst van 'tin elkaar zetten van zoo iets nog niet verleerd is, bleek op den middag van dezen dag. Er was werkelijk veel moois, ook veel typisch bij wat we zagenbij 't i mooie denken we allereerst aan de voorstelling der vier jaargetijden en aan de feeön; bij 't typische aan Kloris en Roosje met hun bruiloftsgasten. Te half twee aangevangen, trok de stoet door 't ge heele dorp in goede orde voort, op een paar plaatsen halt houdend om een enkele afdeeling te laten „kieken", en werd omstreeks half vier ontbonden. Met de verschillende volksspelen werd nu een aanvang gemaakt, en bij de onderscheiden groepjes die aan de wedstrijden in 't mastklimmen, schoenzoeken, hoepelen, sprietloopen, kruikzitten of wortelslaan deelnamen, was groote animo. Prljswinners waren by 't mastklimmen Dirk Blaau- boer en Albert Kant; bfj 't hoepelen Niko Kistemaker, Dirk Bakker, Simon v. d. Oord en Pieter Smit; bij 't schoenzoeken Trijntje Wink en Maartje Schuit; bij 't sprietloopen Neeltje Molenaar en Maartje Rus; bij 't wortelslaan Cornelis Stroet, Dirk Brommer, Teunis Wardenaar en Klaas Gootjes. En nu het avondfeest in de versierde kolfbaan van den heer S. Brommer. Wat een menigte menschen! Sedert de Kroningsfeesten zagen we de kolfbaan niet zóó vol als nu; man aan man zat men, stond men om te zien, te hooren wat komen zou. De avond werd geopend met een gloedvolle toespraak van den Yoorz. der Regelingscommissie, den heer F. Sinninghe Damsté, en daarna volgden in bonte rij de werkzaamheden van fanfarekorps, rederijkerskamer en gymnastiekvereniging, op één na al de hier bestaande vereenigingen op 't gebied der kunst. 't Was een avond van zeldzaam genot; een opgewek te, feestelijke stemming heerschte er en die stemming bleef, ook toen de werkzaamheden waren afgeloopen en het bal in de propvolle zaal een aanvang nam. De regelingscommissie en allen die met haar samen werkten, mogen met welgevallen terugzien op dit zoo goed geslaagde feest. Winkel. Als afgevaardigde van de Groentenvereeniging naar de tentoonstelling te Texel werd benoemd de heer T. Beumkes. De groentenvereeniging zal op die tentoonstelling eene inzending doen van vruchten. Barsingerhorn. Bij de herbesteding van smeedwerk voor de Gemeente was ingeschreven door de heeren P. Vader voor f 115, J. Smit Tz. voor f 122.85, K. van Bodegraven voor f 143.85 en C. Veerman voor f 146.35. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Anna Paulowna. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1908 ingelegd f10130.474 en terugbetaald f3410.43. Het laatste boekje draagt het nummer 763 Anna Panlawna. I Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de heer Jb. ter Hall bedankt als directeur van de Harmonie. Langedjjk. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plannen, dat de kooplieden aan den Langedljk een eigen betaalkan- toor zullen stichten, indien de Tuinbouwvereenigingen niet terugkomen op hun besluit aangaande het voor contante betaling. i Oudkarspel. De heer F. de Boer Pz. werd Dinsdag j.1. door den Raad herkozen tot wethouder. Volledig verslag dezer vergadering in ons volgend no. Auord-Seharwoude. De afd. Geestmer-Ambacht van de Ned. Heidemaat schappij ingegaan op de voorwaarden, welke de ge meenteraad van Noord-Scharwoude heeft gesteld ten opzichte van de verpachting van vischwater in die ge meente. Te Zuid-Scharwoude is een dergelijk adres aan den Raad gepresenteerd. Mint Maarten. Aan het Hulppostkantoor werden gedurende de maand Augustus behandeld 46 inlagen Spaarbank tot een bedrag van f 687,60. Terugbetaald werd in 6 aanvragen f 469 Hoogwoud. De heer H. Visser, predikant alhier denkt Zondag den 13 September a.s. zijn afscheidsrede te houden. SI. Maartensbrug Aan het Hulppostkantoor te St. Maartensbrug werden trednrende de maand Aug. behandeld 67 inlagen in de Rijkspostspaarbank tot een bedrag van f 1689.04. Noord Scbarwoude Alhier is door een groot aantal personen een adres aan den gemeenteraad geteekend, met het verzoek het daarheen te leiden, dat de spoorverbinding tusschen het station en het dorp Noord Scharwoude door de gemeente wordt ter hand genomen. St. Maartensbrug. Dinsdagmiddag is een koe van den heer G. Blaauboer Cz. onder St. Maartensbrug door den bliksem gedood. Vroege aardappelen. De teelt van vroege aardappelen is dit jaar zoo goed als afgeloopen, de aanvoer aan den Langedljk en om streken wordt al minder, de opbrengst was over het algemeen voldoende, doch de prijzen waren niet hoog. Te St Pancras worden nog al bloemgraafjes geteeld, doch ook hiervan vallen de prijzen niet mede. Schagerbrug. Eenige ingezetenen alhier hebben zien er voor gespan nen om Dinsdag van kermis weder volksspelen te houden. Om te beginnen zullen zy' in de wijk Schager brug met een lijst ter inteekening voor geldelijke bij dragen rondgaan. Alkmaar. In da Raadsvergadering van Dinsdag werd tot wet houder herbenoemd de heer Jan de Wit Dz., en benoemd tot onderwijzer aan de 3e Gemeenteschool de heer G. C. van Gulik te St.Pankras. Winkel. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1909 der nationale militie is op 31 Augustus j.1. voorgoed geslo ten met een getal van 14 ingeschrevenen. Wleringerwaard. Zondag sloeg de bliksem hier in een paal by de wo ning van den heer J. Kossen. Heel veel vee geraakte tijdens dat onweer te water. De nog op 'tveld zijnde gewassen zullen door de he vige regens en den storm van Dinsdagmiddag stellig nog al geleden hebben, wat tot Zaterdag niet zoo 't ge val was. Baad Z£pe. Vergadering Dinsdag jl. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De secretaris leest de notulen, die zonder aanmerking worden goed- j gekeurd. De voorzitter deelt den raad mede dat de Comm. der Koningin de gemeente heeft bezocht en zijn in genomenheid betuigde over liet nieuw gestichte raad huis. Punt I der agenda is benoeming Wethouder, aftre dend de heer Jb. de Moor. Uitgebracht worden op den heer De Moor 10 en op den heer H. Jimmink 1 stem. Alzoo is de aftredende herbenoemd, die deze benoeming aanneemt en de gelukwenschen ontvangt van Voorzitter en Raadsleden. Punt II, rapport der Commissie van onderzoek der rekeningen. Uit dit rapport blijkt het volgende: de ge meenterekening sluit in ontvangst op f 38822.(MP, in uilgaaf op f 32820.76, dus met een batig saldo van j f 6001.84'. Van dit saldo is besteed f 4000 voor bestrijding der i kosten van het nieuwe raadhuis, zoodat er f 2001.81' overblijft. Rekening Armbestuur. de ontvangsten waren f 11418.08'. de uitgaven f 10307.15'. sluitende met een batig saldo ad f 1110.93. Rekening Weeshuisde ontvangsten waren f 10943.47'. de uitgaven f 10430.725, het batig saldo f 512.75. Voor aankoop land is besteed f 4976.70. De schuld is nog f 4553.88. Op de vraag Van den Voorz. of de raad die rekeningen kan goedkeuren, vraagt de heer S. Groot of dat batig saldo van de gemeente ook wordt uitgezet, want dan zou dat nog aardig rente doen. De Voorz. antwoordt den heer Groot dat, al sluit een rekening met een flink batig saldo, hij niet moet aannemen dat de ontvanger altijd maai- zooveel geld in kas heeft. De ontvanger heeft steeds geld noodig om een en ander te betalen. De rekeningen worden nu met algemeene stemmen goedgekeurd. Ingekomen is een adres van den heer J. Tuinman, met verzoek aan den taad om het gemeenteland opnieuw uit de hand te mogen inhuren voor denzelfden prijs. Wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Request van de Afd. Zijpe der Holl. Mij. van land bouw om f 40 voor den Landbouwwintercursus Met algemeene stemmen toegestaan. Aanbieding begjrooting. J>e Voorzitter vraagt den raad. of men een Commissie wenscht te benoemen tot onderzoek der begrooting. Niemand voor. Een schrijven is ingekomen van het tram-comité, be helzende verzoek om de vergadering van aandeelhou ders bij te wonen, die gehouden zal worden Dinsdag 8 September te Alkmaar, tot wijziging van art. 4 der statuten, welke wijziging noodig is doordat indertijd door Zijpe en Warmenhuizen de aanvrage van ver hoogde subsidie js toegestaan onder voorwaarde, dat mocht het bedrag der toegestane gelden hooger zijn dan volgens de begrooting noodig was, dat bedrag in mindering zou komen op de toegestane bedragen van Zijpe en Warmenhuizen. De heer Jb. de Moor wordt als vertegenwoordiger dei- gemeente gemachtigd op die vergadering voor die wijziging te stemmen. Volgt de rondvraag. De neer Jm. Kreiger vraagt, of, als het nieuwe raad huis klaar is, het ter bezichtiging wordt gesteld van bet publiek. Spreker veronderstelt, dat er wel zullen zijn, die het gebouw gaarne zouden zien. Voorzitter antwoordt, dat hij er wel voor is, maar liever zoolang wilde wachten tot alles goed behard is, als alles nog zoo versch is wordt het zoo licht beschadigd. Wordt besloten, als het raadhuis geheel is af gewelkt, een advertentie in de courant te plaatsen op welken tijd het gebouw voor het publiek te be zichtigen is. ij Voorz. deelt nog mede, dat a.s. Vrijdag de secretarie zal worden overgeplaatst naar het nieuwe raadhuis en a.s. Maandag het gebouw weer als raadhuis zal wor den ingebruik genomen. Hierna sluiting. Gemeenteraad Harenkarspel. Raadsvergadering te Harenkarspel 1 September 1908, voorin. 10 uur. Afwezig de heer J. Swan, Burge meester. Voorzitter de heer C. Groot, wethouder. Na opening der vergadering volgt de lezing der no tulen. De heer Slot wenscht omtrent die notulen een kleine opmerking te maken. In de vorige vergadering, spiekende over net ontvangen van eene premie voor het werven van leden voor 't Witte Kruis, heeft hij niet genoemd bestuursleden dier vereenigiiig. die daar van hadden geprofiteerd, doch in 't algemeen de leden. De notulen worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat aan den burgemeester een verlof is verleend óm zich van 29 Augustus tot en met 7 September a.s. buiten de gemeente op te houden; voorts, dat van Ged. Staten is ingekomen een schrijven aangevende het bedrag der Rijksbijdrage in de kosten van het onderwijs over 1906, het bedrag dal werkelijk ontvangen is, en voorts de_ som door de ge meente te veel genoten, zijnde f 35.58. Dit bedrag zal op de uitkeering over 't loopende jaar worden inge houden. De heer Slot vraagt of dit verschil een gevolg is t-an foutieve berekening waarop wordt medegedeeld, dat de uitkeering bij voorschot wordt betaald en dik wijls verschilt met de verschuldigde som door vacatures in het onderwijzend personeel, als wanneer de uitkee ring naai- tijdsgelang wordt berekend. Voor kennisgeving aangenomen. Ter tafel komt een schrijven van de Gezondheids commissie, gezeteld te Schagen, waarin gewezen wordt op den vervuilden toestand van eenige slooten te Dirks horn en wel de sloot tusschen de pastorie en Zwaan, de sloot tusschen T IJff en P Groot, de sloot in den Voorpolder bij J. Veter ten de sloot beoosten de kerk Wal de verbetering van de sloot bij de kerk betreft, adviseert de commissie aan B. en \V om een voorstel te doen aan den Raad tot het inaken van een duiker ter verbinding van de riugsloot met de genoemde sloot, om daardoor gelegenheid te krijgen water uit dé ring- sloot in de vervuilde stoot te doen vloeien. De Voorz. deelt mede. dat B en W. tot het maken van dien duiker geen voorstel wenschen te doen. om de groote kosten die daaraan verbonden zouden zijn De heer Burger zegt dat de Gezondheidscommissie door het verversehen van water door dezen duiker een verbeterden toestand mogelijk acht. De heer Slot kan zich zeer goed voorstellen dat de toestand daardoor veel verbeteren zou. De heer Bijpost deelt nog mede, dat de slooten. door de comm. genoemd, zijn uitgebaggerd. Wanneer gelegenheid wordt gegeven tot modderen, zegt de heer Slot, worden de slooten niet zoo spoedig vervuild; sommigen keeren den modderman, door palen in de slooten re slaan, zooals de heer Kooij doet. Op het advies van de Gez.comm. zal. aldus wordt goedgevonden, niet worden ingegaan. Het bekende rapport omtrent de melkvoorziening in de provincie, zal. alvorens in behandeling te worden genomen, bij de leden circuleeren. Een adres van de afd. Noordholl. van den Ned. bond van Gein -Ambtenaren om verhooging der jaar wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger wordt gelezen en op voorstel van B. en W.voor kennis geving aangenomen. De heer Slot wenscht intusschen een vraag te stellen en wel deze: op welk bedrag wenschen de adressan ten dat de jaarwedden van Burg. en Secr. voor deze gemeente worden bepaald? Na inzage der bij hel adres gevoegde toelichting blijkt dit voor beiden f 1175 te bedragen. Volgt een verzoekschrift van het Bestuur van den Ringpolder. Dat bestuur deelt mede voornemens te zijn, het vischwater in den polder te verplichten, doch bij een onderzoek haar de pcrceelen. die daarvoor in aan merking komen is gebleken, dat al het polderwater in het gedeelte des polders onder Harenkarspel staat ten name dier gemeente. Vandaar het verzoek om toe stemming te verleenen tot verpachting dier perceelen ten bate des polders of mede te werken opdat de eigendom dier perceelen aan den Ringpolder overga. Het Bestuur meent, dat, waar de lasten aan dit water verbonden, voor uitdiepen enz. komen voor den pol der, deze ook recht heeft op de lusten. ..De heer Burger informeert of dit schrijven misschien zijn ontstaan dankt aan de pogingen van de afd. Geest- merambacht van de Ned. Heidemaatschappij om het vischwater in handen te krijgen en te zorgen voor een beteren vischstand in de polderwateren. Medege deeld wordt dat dit inderdaad het geval is. De heer Weel zegt: het is alleen de vraag wil de gemeente het water afslaan. De heer Slot ziet daar geen bezwaar in, aangezien het hier geld! het doen ophouden van een toestand die niet in 't reine is. De heer Keescwn merkt op dat het met de wegen ook niet in orde is. Allen voor dat de overdracht tot stand komt. Kosten van overdracht voor den Ringpolder. Daarria is aan de orde de benoeming van een wethou der periodiek aftr. de heer Bijpost Met 6 stemmen (éen blanco) wordt de heer Bijpost herbenoemd. De benoemde verklaarde die benoeming onder dankzegging aan te nemen. De gemeentebegrooting voor 1909, ontvangst en uit gaaf f 20600, onvoorziene uitgaven f 667.69', alsmede de begrooting voor 't Burgerlijk Armbestuur, ontvangst f 1600, uitgraf f 3100. nadeelig saldo f 1500, worden hierop aangeboden. Behandeling volgt later. De Voorzittei' deelt nog mede, dat de werken aan de school te Kerkbuurt volgens opgave van de daar mede belaste ambachtslieden zullen kosten f 191, zijnde f 8 meer dan de raming. Voor ketinisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Slot wenscht nogmaals op de salarisrege ling der onderwijzers terug te komen en stelt in het licht, dat de jaarwedde van den heer Reuvers (vol gens een door spr. voorgelezen verslag eener raads zitting van 17 Dec. 1901, voorkomend in de Langedijker Courant) 'indertijd vastgesteld op het wettelijk mini mum, door den heer Bijpost te laag werd g]eaoht, om dat de heer Reuvers evenals de H. v. S. gehuwd was, in verband waarmede dt heer Bijpost voorstelde de vergoeding voor huishuur van f 50 te brengen op f 100. Dat voorstel werd toen aangenomen. Nu bij de jongste regeling juffie De Winter f 50 boven het wettelijk mi nimum kreeg, ontving de heer Reuvers niets; hem wordt verhooging onthouden op grond hij f 50 ineer voor huishuur krijgt, dan de wet toekent. Ook ten op zichte van den heer Bosch bestaat, zoodra deze 15 dienstjaren bereikt heeft, de onbillijkheid, dat zijn jaarwedde gelijk is aan het wettelijk minimum. Het spijt den heer Slot dat in de vergadering, waarin door €n verhooging der jaarwedde van juffr. De Winter is voorgesteld, niet op zijn voorstel om allen f 25 boven het minimum te geven, is ingegaan; dan toch waren de kosten voor de gemeente dezelfde en de onderwijzers tevreden. Zoolang de regeling niet af doende wordt herzien, zullen de onderwijzers ontevre den blijven en terecht. De heer Slot verklaart er over te hebben gedacht om den heer Reuvers op de eene of andere wijze tegemoet te komen. De heer Burger is het in hoofdzaak hiermee eens en wenscht de opmerkingen van den heer Slot in ge dachten te houden om er te zijner tijd op terug te komen. De heer Bijpost verklaart indertijd te hebben voor- f steld om de vergoeding voor huishuur van f 50 op 100 te brengen omdat voor 1 per week geen woning is te krijgen De Voorzitter zegt thans geen veranderingen te kun nen aanbrengen in de bestaande regeling, en sluit de vergadering. Gemeenteraad Oude ftiedorp. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Nie- dorp, gehouden op Dinsdag 1 September 1908, v.m. 10 uur. oorzittei' de heer A. Wonder Pzn., burgemeester. Allen present. Opening, en daarna lezing van de notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. Aan de orde wordt gesteld de benoeming wan een wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer Hille als zoodanig Vóór dat tot stemming wordt overgegaan, vraagt de heer Stam daarover het woord. Hij verkrijgt dit, doch in geheime zitting De vergadering wordt weldra heropend, en woidl tot stemming overgegaan, waarbij de heer Hille met 6 stemmen en één blanco wordt herbenoemd De heer Hille verklaart, door den voorzitter gevraagd zijnde, de herbenoeming te willen aannemen al had hij reeds besloten tot bedanken, doch voor niet langer dan een jaar. Voorzitter, afgaande op de stemming en het besluit van den herbenoemde tot aanneming vindt redenen, den geheelen raad nevens den herbenoemde daarmede te fehciteeren. - al had de heer Hille gemeend 1c moeten bedanken, waarvoor wel redenen bestonden Ingekomen le; het bekende adres van den Nederl. Wielrijders- en Toeristenbond in zake liet plaatsen van borden üp voorstel van den borden aan te vragen te Zijdewind. Hn«e r," Stelen weer teruggekomen de salarisregc- £T£i Z aC «"derw'jzers i" deze gemeente met een herleidend schrijven, inhoudende overweging om de verhoogt ng - die in de vorige vergadering niet is toe- betreft dt Hooiden van scholen, boven de 20 dienstjaren, alsnog wel toe te staan. lJe jaad besluit met algemeene stemmen na eejiifle bespreking, zoolang hij (de raad) niet gedwongen wordt de salarisregeling te laten, zooals die is 3e. Naai- aanleiding van liet reeds vroeger ingeko- ilcl j^awcii van noraei XOO e', van den voorzitter wordt besloten twee ter plaatsing te Verlaat en inen, bekende adres van den Bond van gemeente-ambte naren, wordt besproken hel op de vorige vergadering aangehouden puntsalaris gemeente-ontvanger. Bij onderzoek is gebleken dat naar de gegevens van 't adres 4net salaris van den gemeente-ontvanger hier ongeveer f 200 zou moeten bedragen 't Is nu f 160. Mei algemeene stemmen wordt besloten, hel salaris vooralsnog op f 160 te laten blijven. 4e. een schrijven van den heer Strubbe, onderwijzer aan de school te Zijdewind, houdende verzoek, om tegen 10 (Oei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking te verkrijgen, Wegens zijne benoeming als onderwijzer te Schoten. Besloten wordt het gevraagde eervolle ontslag op den genoemden datum ie verleenen. 5e. het bekende adres van Ged. Staten over melk voorziening B. en W hebben de zaak overwogen en stellen den Taad voor, geen verordening daaromtrent te maken, met het oog op de kosten en de moeilijke uitvoerbaar heid. doch zij wenschen te zijner tijd eene circulaire aan de veehouders te zenden over het vervoeren van melk en het schoonhouden van melkvaten, enz. De raad vindt het voorstel van B. en W. met alge meene js temmen goed. 6e. Nog wordt besloten voor de vacature-Struhbe op een salaris van f 600 oproeping te doen in de bladen ..Vacature!' en de „Katholieke school". 7e. B. en W. hebben ingediend de gemeentebegroo ting voor 1909. Deze wordt nu behandeld en goed gekeurd. sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 10592.61, mei een post voor onvoorziene uitgaven van f 132.27. 8e. volgt begrooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, welke wordt goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 1589.29. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt. Gemeenteraad Nieuwe Niedorp. Vergadering van den raad der gemeente Nieuwe Nie dorp, gehouden Dinsdag 1 September, v.m. 10 uur. Voorzitter de heer J v. d. Slok. burgemeester. Allen present. Opening, daarna lezing der notulen. Naar aanleiding daarvan ontspon zich nog een debat tusschen de hee ren Wilken en Visser, w;rarbij os'er de notulen op heldering werd gevraagd en verstrekt, en nadat dit puntje opgelost was. werden de notulen goedgekeurd en vastgesteld. De heer Kuilman stelde voor. om alle misverstand te voorkomen, zoo min mogelijk in comité en zooveel mogelijk in het openhaar le vergaderen. We staan dan op een zuiverder standpunt meent spreker, als alles wat vatbaar is voor openbare behandeling, in hel open baar wordt behandeld. Voorz. deelt mede, dat van Ged. Staten is ingekomen een missive over de salarisregeling aan, de met Hoog woud gemeenschappelijke Langereizer school. Aangehouden tot latere behandeling. Medegedeeld wordt dat B. en \V. voorstellen om naar aanleiding van het van den gemeente-ontvanger, den heer P. Haringhuizien Jr., ingekomen verzoek om verhooging van jaarwedde, deze met f 50 te verhoog.-n Verder hooren we, dat is ingekomen de begrooling voor de Langereizer school, dienst 1909, om later vast te stellen. Ze sluit in ontvangst en uitgaaf op f 2450. B. en W'j. bieden den raad een ontwerp gemeente begrooting, dienst 1909 aan, in ontvangst en uitgaaf sluitende op f 17984.56, met een posj voor onvoor ziene uitgaven van f 300.32. De heei- Visser wordt met 6 stemmen herbenoemd ais wethouder. Hij betuigt zijn dank en ontvangt de felicitatie van de vergadering. I)e rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt der openbare vergadering, om in comité-generaal te gaan ter behandeling van reclames Hoofdelijken Om slag Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering gehouden op Dinsdag 1 September '08, des n.m. 2 uur. .Afwezig de heer P. Koorn. Voorzitter de heer Cavaljé, burgemeester. Na opening worden de notulen gelezen en goedge keurd. Aan de orde wordl gesteld de benoeming van een wethouder wegens periodiek aftreden van den heer V. Heijblok. Vijf stemmen worden uitgebracht op den heer Heijblok, 1 blanco, zoodat de heer Heijblok werd her kozen en de benoeming aannam. Voorzitter feliciteerde den heer Heijblok met zijne herbenoeming. Voorzitter deelt mede, dat van Gedeputeerde Staten goedgekeurd is terugontvangen, de voorgestelde wijzi ging voor de aan te gane geldleening voor den koop van een hieuw raadhuis. Wordt gelezen hel rapport der heeren Koops, Peere boom en Koom, aangaande hun onderzoek der Ge meenterekening en zeegras-exploitatie, waaruit blijkt, dat alles in orde is bevonden. De ontvangsten der gemeenterekening hadden bedra gen f 25352.63, de uitgaven f 25979.74. alzoo nadeelig saldo groot f 627.11. Hierna wordt zij met algemeene stemmen goedgekeurd. Mede wordt goedgekeurd de staat van ohinbare pos ten dienst 190/. Rondvraag: De heer Kuut vraagt wanneer of het hek om het kerkhof te Stroe eens geschilderd wordt, daar het toch in een vorige vergadering al besloten is. Voorzitter zegt hiernaar een onderzoek te zullen in stellen. De heer Heijtblok deelt mede, dal het hek om de school te Oosterland is geleerd, doch dat dc aan nemer C. Annes vermeende er te weinig aan te hebben verdiend. Voorzitter belooft ook hiernaar een onderzoek te zullen instellen. Niemand meer het woord verlangende sluit voor zitter de openbare vergadering en gaat de raad in comité. St. Panera*. In den gemeenteraad van jl. Dinsdag moest de heer A. Nobel als wethouder aftreden. In diens plaats werd eindelijk bij hel lot de heer D. Kloosterboer tol wet houder gekozen, die deze benoeming aannam T 'sen- candidaat was de heer J. Schuit. De voorzitter wenschte den heer Kloosterboer ge luk met zijne benoeming en bracht den heer Nobel dank voor de samenwerking in het dagelijksch bestuur in het verioopen jaar. Door den heer Nobel werd hierop gezegd Mijnheer de Voorzitter, men zegt wel eens, d.il iemand een blauwe maand iets 'is geweest, doch dit is met mij niet hel gevalop drie dagen na heb ik een jaai zitting gehad als wethouder in deze gemeente. Dat ik deze plaats in der tijd niet heb gewild, is door mij al eerder duidelijk kenbaar gemaakt, maar de Raad heeft mij toen hier willen hebben en ik heb het toen aanvaard. Nu is dan na een jaar gebleken, dat ik zeker voor déze gemeente als wethouder niet was de rechte man op de rechte plaats, welnu ik wil deze plaats gaarne ruimen en hoop dat het nu zal blijken dal de heer Kloosterboer dan w c 1 dc rechte man op de rechte plaats zal wezen, daar zal de gemeente dan zeker wel bij varen De gemeenterekening werd vastgesteld de begrooling aangeboden en tot verloskundige benoemd mei J den Das te .Schoorl. Seiiutkeruits Nieuwe Niedorp. Maandagavond 31 Augustus gaf het tooneelgezelschap onder directie van den heer C. Kuhn uit Amsterdam eene uitvoering ten lokale van den heer De Vries in de ..Prins Maurits". Men kan over het optreden van dit kleine, slechts uit 2 dames en 2 heeren bestaande gezelschap zeer voldaan zijn. Aan hetgeen er werd gegeven, viel heusch eene uit stekende vertolking ten deel. Des Dinsdagsavonds trad eveneens met veel succes de beroemde harmonica-speler Ja rob Kelder voor een aandachtig publiek in de „Prins Maurits"op In Kooiman's kolfbaan had Dinsdagavond West- hrisia, de gunstig bekende rederijkerskamer uit Hoorn, op zeer te loven wijze op, met„Zieleketens" van Nestor de Tière en „Frans Hols" van I>r. F. van Eeden. Een gezellig bal in heide genoemde localiteiten luister de het geheel op en besloot de genoeglijke kennis

Schager Courant | 1908 | | pagina 2