Koninginnefeest Koninginnefeest Volksuitvoering Muziek voor den Dans. liijlerij voor Pm Scllerooil ÏUDRWEBK Groot Bal ut» 6 wagens best HOOI. 6 September. Kermis Muziek voor den Dans. Ringsteken Berfiof vcior HM. Minuten. Wintermodes. te Schagen, Uitreiking der prijzen te St. Maarten, EntréelOCt. Dans vrij. Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws. Groenteveilingen. Predikbeurten. Zondag 6 September 1908* Marktberichten. ADVERTENT1EN. MARIA CORNELIA, niet Concert der Uarinonieknpel, Entrée 10 cent. op Zondag 6 Sept. 1908, Zondag Sept. 1908. te Schagen. i P. Appel om kunstvoorwerpen. „I>E GRAC1EUSE Winternummers. A. van Til op de Markt, G. BORST, in het lokaal „Cérès' Aanbevelend, R. KAAN. 6, 7 en 8 September a.s. J. Schermerhorn. Alkmmhe Stoomsteen- W. F. Stoel ft Zoon. Raad Callantsoog. Vergadering op Dinsdag 1 Sept. 1908. Afwezig de heerenKruisveld en Zipp. Na opening, lezing der notulen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de bouw van hot arres tanten-lokaal is opgedragen aan den heet G. Plevier, te Schagerbrug zijnde de laagste inschrijver, voor f122; het metselwerk aan den kerktoren, aan oen heer Jb Bes te Schagerbrug voor f 395. Nu volgt benoeming Wethouder wegens t periodiek aftreden van den heer W. Govers. Met algemeene stemmen werd de heer Govers herbenoemd. De heer Govers verklaarde de benoeming weder, aan te nemen, waarna felicitatie volgde. Aan ieder werd aangeboden de begrooting over 1909, om deze thuis na te zien, en in de volgende vergade ring te behandelen. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f531345. Wordt aangoboden een suppletoire begrooting groot f 550, benoodigd tot dekking der kosten, van 't arrestan tenlokaal en reparatie toren. Dit bedrag kan worden gevonden uit 't saldo van 1907. Met algemeene stem men goedgevonden. De Voorzitter zegt, dat de Commissaris der Koningin, bü zijn bezoek aan de gemeente, ook den bouw van een arrestanten-lokaal noodig achtte. Tevens moest ik de groeten van ZEx. overbrengen aan de toen afwezige raadsleden, en aan de overigen zijn dank voor hunne aanwezigheid. Bij de rondvraag informeert de heer Hoogschagen, hoe ver het nu alreeds gevorderd is met de Posteriien? Of wjj in 't Koegras op een spoediger bestelling kunnen rekenen De secretaris zegt, dat dit zaakje nög niet geheel voor elkander staat. Met het onderteekenen van het request gaat 't niet zoo vlug, als wel wenscheRjk was. Bij de verdere dhscussién blijkt, dat de bewoners van 't Koe gras niet met de oprichting van een Hulpkantoor in 't dorp Callantsoog gebaat zijn, naar hun meening juist het tegendeel. Maar wel met een tweeden besteller, vanaf Het Zand, dat zou afdoende zijn. De secretaris merkt op, dat, wil men kans hebben van slagen, om een tweeden besteller daar te krijgen, men zou moeten aantoonen, dat de loop van den be- staanden besteller te groot is. Naar de meening van de heeren Rademaker, Den Das en Hoogschagen, zoü dit niet moeilijk vallen te bewijzen. De rondvraag, niets meer opleverende, sluit do Voor zitter deze vergadering. Gemeenteraad Heer Hugowaard. Vergadering op 1 September 1908, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer P. Wonder Az., Burgemeester. Allen present. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen is een adres van den heer Stieltjes, onder wijzer aan school No. 1, waarin de mededeeling vervat is, dat hy 6 maanden als waarnemend Hoofd is opge treden, wegens ziekte van het Hoofd, den heer Huizinga. De Raad heeft hem daarvoor toegekend het maximum bedrag van 't salaris van de Hoofden der scholen. Met 6 stemmen voor en éen blanco wordt de Wet houder Appel, die periodiek moest aftreden, alszoodanig herkozen. Besloten wordt om aan den heer S. Brugman, onder wijzer aan school No. 3, wegens zijn dit jaar gevierd zilveren ambtsjubileum, eene gratificatie van f 25 toe te kennen. Rondvraag niets. Sluiting volgt. Hint Maarten. Vrijdag j.1. werd door de schoolkinderen der laagste klasse de reeds aangekondigde rijtoer gemaakt naar Schoorl, Bergen en Alkmaar. Te ongeveer half acht was men met de regeling klaar, en werd de tocht onder een luid hoera in een tiental rijtuigen aanvaard. Eerst op de Schoorlsche duinen en later op de Alkmaarsche kermis is volop genoten, zeker wel 't meest in het paar denspel. Half acht 's avonds waren de kleinen weer thuis. Een woord van dank aan de commissie is wel verdiend. Gemeenteraad Auna Paulowua. Vergadering op Dinsdag 1 September 1908, des na middags te 6J ure. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., Burge meester. Afwezig de heeren G. H. Geerligs, L. Metzolaar, G. van Muilem en Jb. Stammes. Na opening van de vergadering worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris, den heer J. Jelles, gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt mededeeling gedaan van het volgende: R ingevolge machtiging der voorgaande vergadering verzekerden B. en W. de pontwachterswoning tegen brandschade in herbouw en bij den beganen grond af voor de som van f3000 en a f0.80 per mille bij de Ne- derlands-che Maatschappij van brandverzekering te Tiel; 20 op het verzoek om buitengewone Rijksbijdrage in de kosten van aanbouw bij school II is, zeer tot teleurstelling, afwijzend beschikt. Aangenomen voor kennisgeving. Thans wordt aan de orde gesteld de verkiezing van een wethouder, wegens periodieke aftreding van don heer C. Waiboer. Tot stemming overgaande blijkt dat op één na alle stemmen op den aftredende zijn uitgebracht, zoodat deze weder is herkozen. Op eene vraag van den voorz. verklaart de heer Waiboer deze betrekking aan te nemen. De voorz. wenscht don benoemde geluk met deze zoo eenstemmig uitgebrachte benoeming en spreekt de hoop nitt dat de heer Waiboer ook in het nieuwe tijdperk, dat nu voor hem aanvangt, zal kunnen toonen, dat hij zijn tpd en kennis van zaken gaarne dierbaar maakt aan de belangen der gemeente. Hierna ontvangt de herbenoemde de felicitatie der geheele vergadering en brengt bü zijn dank uit voor het opnieuw ontvangen vertrouwen. Daar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting der vergadering. De inktwerper. Dinsdag behandelde de Krijgsraad te Haarlem de zaak van den Amaterdamschen inktwerper. Naar wu vernamen, strekt de conclusie van de deskundigen tot ontoerekenbaarverklaring wegens ziekelijke neiging. Mr 'Lv. d. Bergh en het District delder. In de vergadering van den Amsterdamschen Gemeen teraad werd Dinsdag de heer Mr. Z. van den Bergh herkozen tot Wethouder. Na twee vrije stemmingen waarbij geen volstrekts meerderheid (20) was verkregen, volgde herstemming tusschen de heeren Van den Bergh en Scheltema met als uitslag, dat eerstgenoemde van de 37 geldige stemmen 19 verkreeg en de heer Scheltema 18. Op de vraag, of hij zijn benoeming aanneemt, ant woordde de heer Van den Bergh, dat hij zich bij deze herbenoeming in een andere positie bevindt dan verle den jaar. Toen beschouwde hij zijn mandaat als van tljdelljken aard, reden waarom lijj, hoewel de beide ambten niet goed vereenigbaar achtende, niet dadelijk bedankte voor zijn Kamerlidmaatschap. De uitslag van deD strijd, die heden met betrekking tot zijn herbenoeming is gestreden, beschouwt spreker als een overwinning der vooruitstrevende elementen in den raad en als een scherpe aanmaning, om in 't belang van de gemeente, gelijk hjj dat opvat, de hem uitge brachte keuze niet af te wijzen. Spr. zal dus de benoeming aannemen, en al kost hem dit moeite, voor zijn lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Helder béd anken. De ervaring gedurende zijn eenjarig wethouderschap, mocht hem bovendien leeren, dat hij in he.t wethoudersschap een nuttige taak kan vinden. Callantsoog. Woensdagmorgen is alhier aangespoeld ^omstreeks 5 uur bij Paal 15: eene sloep gemerkt W.O. 340 1903, voorzien van eenige roeiriemen, een haak. een tros en een brandend Holmuslicht, gem. A. 6/04. Volgens telefonisch bericht is de sloep afkomstig van een loodskotter van 't Nieuwediep, gisteren tijdens hevig onvveder losgeslagen. Schagerbrug. Bij de heden gehouden.publieke verkooping, ten over-, staan van Not. Vrijburg, van een Huismanswoning, boet en weiland, samen groot 5.01.80 H.A., gelegen te Schagerbrug, eigendom van den heer S. Barsinger- horn aldaar, is kooper geworden de heer Th. E. J. Odendaal te Schagerbrug voor f 8732. Gemeente Zjjpe Ingeschreven van 26 —28 Augustus 1908 Geboren: Jacobus Hendericus, z. v Theunis Bommer en Catharina Tuin. Klaas, z. v. Cornelis Rens en Maartje Kos. Gemeente Barsingerhorn. Ingeschreven van 1—31 Augustus. GeborenGeene. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelis van Stipriaari en Maartje Wit. Overleden: Jan Willem Simon Kistemaker, oud twee jaren, zoon van Jdsob Kistemaker en Johanna Rozetta Vis. Gemeente ANNA PAULOWNA. Ingeschreven van 30 Aug.2 Sept. '08. Geboren: Klaas, zoon van Rens Waiboer en Jantje Kooij. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: (28 Aug) Johannes Kooij en Ariaantje Swierts. i OverledenGeene. Koninginnefeest. Het is met weinig opgewektheid, dat we een over zichtje geven van de viering van Koninginneverjaardag in onze gemeente. Regen en wind, een echt hondenweer is het geweest en dus al heel weinig geschikt voor feestvieren. 's Morgens was het eerst tractatie voor alle school-' kinderen. De kinderen der beide groote scholen waren vereenigd in de openbare school, waar eenige versnaperingen, als chocolade, taartjes en pruimen werden uitgereikt. Met een vrooljjk lied en een toepasselijk woord was hier het feest afgeloopen. Verder was het vacantie. In de beide bewaarscholen kregen de kleintjes ook een feestgave. Toen was het Vliegerwedstrijd- voor schoolgaande jongens. Het orgel van Kossen stond voor de school klaar en ondanks den halven storm die er stond, ging het in op tocht naar het land van den heer P. Meurs Jbz. aan de Menisbrug. Het ging op het land met vliegeren lang niet gemak kelijk. De wind speelde menigeen parten en in minder dan geen tijd waren er vliegers aan den haal. De uitslag was als volgt Voor den kleinsten 1 W. Stammes, 2 O. Oudshoorn; voor den mooisten 1 P.ltoep, 2 A. Goedhart,3 S.Smit; voor den eigenaardigsten1 P. Zwaag, 2 C. Wardenaai, 3 P. Roggeveen Pz4 J Roggeveen Jz., 5 C. Bestevaar; voor den hoogststaauden1 L Roggeveen Jz., 2 E. Deutekom, 3 F. Timmerman, 4 G. Vel'tman, 5 C. Nobel, 6 C. Raven, 7 W. Strujjf, 8 C. Koordes, 9 W. Domper. Aan deze laatste rubriek namen 22 jongens deel. De prijzen bestonden in cadeaux. Te 1 uur zijn we een kijkje gaan nemen op de Pop- pententoonstelliflg die gehouden werd in de zijzaal van den heer W. Roggeveen. Het was daar een verrassing! De zaal was alleraar digst en- smaakvol versierd en niet minder dan 100, zegge 100 poppen, waren op tafels gerangschikt. Het was voor ons grooten een aardig gezicht, hoeveel interessanter was het dan voor de kleinen, vooral voor de meisjes. Tal van aardige groepjes waren gevormd; een kraamkamer, een ziokenkamer, een keuken, met boven dien tal van mooi en eigenaardig aangekleede poppen. We zagen er urkers, markers, chineezen, ja tal van vreemde kleederdrachten en nationaliteiten vertegen woordigd. Het is geweest een aardig idéé dat door de dames commissieleden met groot succes is uitgevoerd, Prettig vonden we het dan ook, dat het in de zaal propvol was en een ieder zjjn bewondering uitte. Zoo iets aardigs had niemand er zich van voorgesteld. Voor de toekomst is dit een blijvend punt op het feestpro gramma. De uitslag van de voor verschillende rubrieken be schikbaar gestelde prjjzen was Afdeeling Nationale kleederdracht: 1 Liesbeth Meule veld, 2 Corrie Nobel, 3 Zusjes Rood, 4 Grietje Mazereeuw. Afdeeling karakteristieke poppen 1 Annie Brammet, 2 Jo Mujjs, 3 Geertje Molenaar, 4 Annie Biesboer. Afdeeling aardigste inzending1 Agaat v. d. Kamp, 2 Marie Cats, 3 Tonia Wijngaard, 4 Hilda Hartland. Een eereprljs verwierven nog Theresia Dekker en Jetje Keet, de laatste voor een Chineesche man en vrouw uit Borneo. Eervolle vermeldingen kregen Jo Visser van Haring huizen, Lize Boersma, Nellie Pool, Miek Herman, Grietje Allard, Constance en Joh. v. d. Bergh. Gaarne wordt nog vermeld dat van de firma Alida Heinen of de zoogenaamde Haarlemsche Poppendokter te Haarlem een zeer mooie inzending poppen en kleeren enz. was ontvangen. Toen had de ringrijderii moeten volgen. -Er waren ,J7 deelnemers, die ondanks het ellendige weer nog op het appèl waren. Maar het feest kon niet doorgaan en werd tot Zondag uitgesteld, zoo ook het concert voor Floralia er. de avonduitvoering op de markt. Alles zal Zondag plaats hebben. zie advertentie. Zooals gewoonlijk hadden de bewoners van de Niéuw- straat hun beste beentje voorgezet. Daar zijn voor de viering van Koninginnedag alle handen druk aan het wérk. En het resultaat van al die bemoeiingen was dit jaar kranig Een mooie eerepoort, met boven de geheele straat groene slingers, het had aardig kunnen zijn, maar ook hier was de wind meester en rukte en plukte alles uit elkaar. 's Avonds werd er een optocht georganiseerd, waar bij H. M de Koningin, Prins Hendrik en H. M. de Koningin-Moeder de hoofdpersonen waren. Voor de stoet uittrok, daartoe vriendelijk in de gelegenheid ge steld, hebben we onze opwachting mogen maken en de keurige costuums kunnen bewonderen. Het zag er alles kranig uit. En toen later de stoet door onze straten trok was het er vroolijk en levendig. In de zaal van den heer J. Vader werd druk ge danst Voor Floralia had de jury de volgende uitspraak gedaan, welke wij evenwel niet geheel 'volledig kon den krijgen. Afdeeling kinderen: Geranin ms le prijs Corrie Konijn, 2e prijs Willem Fijnheer, prijs Klaas Leguit, 4e prijs 5e prijs Corrie Wit, 6e prijs Greta Tates. Fuchsia le prijs Simon Houtkooper, 2e prijs D. Kuiper, 3e prijs Pieter Roggeveen, 4e prijs Grietje Mazereeuw, 5e prijs Holda Hartland, 6e prijs Trijntje Rentenaar. Asparagus le prijs Cornelis Blaauboer, 2e prijs Margaretha Raat, 3e prijs Jacob Bruin, 4e prijs Adriaan Broekhuizen, 5e prijs Aldert van Gastel. Azalia le prijs Catharina van Gastel, 2e prijs Trijntje Ren tenaar, 3e prijs Cornelis Koordes. Afdeeling ouderen. Knolbegonia le prijs 2e prijs M. Roggeveen. 3e prijs F. A. Melchior. Begonia Semper Florens le prijs M. Roggeveen, 2e C. H. N. Tates, 4e prijs Anna Paulowna, voorm, 10 uur, Dr. Toxopeüs. Zuid-Zijpe, nam. 1.30 uur, Ds. Met, Burgerbrug. Doop. Noord-Zijpe, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld, Oudesluts [Doop. Sint Maarten en Valkoog, geen dienst. Winkel, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Harenkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. Damsté, Kerkebuurt. Veenhuizen, Ds. H. Visser van Hoogwoud. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Noord- en Zuid-Zjjpe, geen dienst te Burgervlotbrug. Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Wieringen, Ds. Onnes, Stroe. Barsingerhorn, Ds. Kooiman, Barsh. LOKAAL „BETHEL", HOEP, HEILAGEN ten behoeve van de Nederlandsch Hervormde Kerk: voorm. 10 uur. Ds. Montijn van Haarlem. Politie. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren juweelen broche en een verloren halsketting met gouden slootje. Broek op Langendgk, 1 September 1908. Aardappelen (gladbl.) (graafjes) (muizen) Wortelen Bloemkool 1ste soort 2de soort Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Bieten Rammenas Slaboonen Nieuw Leven. 29 Augustus. Groote Muizen Kleine Muizen Graafjes Eigenheimers Gewone nep Uien Roode kool Aanvoer stuks kool. j 31 Augustus. Groote Muizen Kleine Muizen Eigenheimers i Gewone nep Uien Roode kool Gele kool Aanvoer f 0.- a f 0 - per 1/4 H.L. f 0^5 a f 0.50 f 0.35 af 0.45 f 0.95 a f 1.05 per 100 bos. f6.— a f 10.50 per lOOstuks. f 2.- a f 2.60 f 3.- a f 6.- f 5.- a f 7.- f 6.- a f 9.- f 2.90 a f 5.60 f 1.60 af 1.85 f8 ,5 af—.p. 1000stuks. fl6— a f0.- f 0.26 a f 0.— Station Noord-Heharwonde. f 0 60 a f 0.75 per 35 K.G. f 0.30 a f 0.40 f 1.— a f 1.10 f 0.50 a f 0.60 f 4.10 a f 4.50 f 1.70 af 1.90 f 4.— a f 5.25 per 100 stuks, zak aardappelen, baal zilveruien, 3e de prijs B. Imhulsen, G. Tates. 3e prijs C. H. N. Bladbegonia le prijs H. Bijwaart, 2e prijs 3e prijs J. Bijpost. Voor asters werden geen prijizen toegekend. f 0.40 a I 0.80 per 35 K.G. f 0.40 a f 0.50 f 0.70 af 0.80 f 4.— a f 4.50 f 1.70 a f 1.80 f 5.— a f 6.25 per lOOstuks. f 6.— a f 8.— zak aardappelen, baai zilveruien, - Winkel, 31 Augustus 1908. Peren f 0.95 a f 1.65 per mand. Snjjboonen f 1.10 a f 1.25 per 1000 stuks. Slaboonen f 0.476 a f 0.55 1000 st. Pruimen f 0.30 a f 0 35 per 100 stuks. Komkommers f 1.— a f 1.75 per 100 stuks. Noord-Seharwoude, (Dorp), 31 Augustus 1908. Aanvoer 24500 stuks. f6.— a f 8.50 per lOOstuks. f 2.50 a f 3.- Bloemkool 1ste soort Middelbare 1 September. Aanvoer 18000 stuks. Bloemkool 1ste soort Middelbare Reu zenbloemkool Witte kool 2 September. Bloemkool lste soort Middelbare Reuzenbloemkool Roode kool f 8.— a f 12.— per 100 stuks. f3.- a f 4.50 f 7. a 9. f 5.— a f 6.50 de brandhoren. Brand al wat beenen had Midden in alle drukte klonk op het Noord bij Ligthartl! en rende het Noord op. Maar nergens brand te zien. Wat was het geval? Het hooi broeide, men ontmoette vuur, wat zoo erg leek dat de hulp der brandspuit noodig werd geoor deeld. Het is gelukkig met een sisser afgeloopen. Heilager Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 23 itapels kaas, waarvan 23 stapels kleine kaas, hoogste prjjs f 28.— stapels commissie f 0 stapel middelbare f Aan gewicht 5425 K.G. NEDERLANDHCH HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Herman. Wieringerwaard, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. Kolhom, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. f 9.— a f 12.— per 100 stuks, f 2.50 a f 3.50 f 6.- a f 9.50 f 5.- a f 6.- Veiling te Anna-Paulowna gehouden Vrijdag 1 Sept., des namiddags 3 uur. Aardappelen. zak per zak f 1.10af—Slaboonen 90000 st., per 1000 st. 40 a 50 ct. Roode kool. st., per 100 f 4.— a f 4.—. Wortelen 260 bos per 100 bos f 2.20 a f 0.—Snijboonen. 24000 stuks, per 100 7 a ]5 ct. Groote boonen. stuks per 100 f 0. Alkmaar, 31 Aug. 1908. 12 Koeien en ossen f180.a260.95 vette kal veren f 40.— a 94.-, per Ned. P. f 0.80 a 0.90, 22 nuch tere idem f 8.a 24.magere schapen f a 950 vette id. f 20.— a 27.—, 316 vette varkens f 0.38 a 0.47 per P., 42 magere idem f 16.— a f 20.—. Pnrinerend, 1 Sept. Aangevoerd 531 runderen, waaronder 385 vette, 60 a 74 cent per kilo. prijsh. matig. 146 melke- en gelde- f 130 a 230 per stuk, prijsh. m. 42 stieren 195 vette kalveren 70 a 90 ct per kilo, handel matig, 190 nuchtere id. f 12.— a 26.— per stuk, handel vlug, 28 paarden, 2919 scha pen f 18.—af72.—prijsh. vlug, 640 overhoudersf 10.— a 18. prijsh. vlug, 364 vette varkens 42 a 46 cent per kilo, handel vlug, 87 magere dito f 14.— a 22.— per stuk handel matig, 211 biggen f 5.— a f 8.— per stuk, matig ganzen f 0.— a 0.—, zwanen f0.— a0.— 800 mand appelen f 1.50 a 4. -1200 md. peren f 1.50 a 5.—. Kaas. Kleine f29.—, middelb. f 25.—, Com missie f a 0.—, aangev. 191 stapels. 1114 K.G. boter f 1.30 a 1.40, kipeieren f 4.— a 4.50. eendeieren f0.— Marktbericht der veiling, gehouden op de gemeente- lijk© Oude Vischmarkt, a. d. Nieuwmarkt te Amster dam, van 1 Sept 1908. Kipeieren f 3.80 a 5.50 p. 100 PROGRAMMA: Van l,lJ—21li unr Geboren: dochter van P. KRAPMAN. A. KRAPMAN-WÜKKUM. Lutj"winkel, 81 Aug 1908. Den 7en September 1908 hopen V3H FIOrHÜcl in den tuin van den Heer BROER8MA Van 8 5 uur 's Middags ten 8 ure -ad c/ M uou l ou üüpitrmuci x av/u uvpcu onze gelietde Ouders, Behuwd- es Grootouders en het mooiste aller Dames-Modebladen, begint over 2 weken met haar Abonnementen bestelle men bij de Firma TRAPMAN Co, Laan, Schagen f- hunne 50-jarige Echtvereeniging te j, herdenken. 4 Uit aller naam, T. APPEL en Eohtgenoote. Koegras, 31 Aug. 1908. J I Alleen zij, die Dinsdag j 1. zich had ji f 1 den aangegeven, kunnen mededingen ïc.-ï*y.*viser*fi: Opgeluisterd door de Harmoniekapel. 7>/2 Uur: waaraan zullen meewerken de .Harmonie kapel, de Gemengde Zangvereeniging „Euphonia" en de gymnas'iekvereeni ging .Lycurgus". Uitreiking der prijzen bij den Heer J. VADER voor inwoners van Anna Paulowna. Prijzen in contanten. Opgeluisterd door de Harmonie. 's Avonds Ja oa dergeteekendeu betuigen hier mede hun hartelijken dank aan de Directie der ONDERLINGE NOORD- HOLLAND8CHE BRANDWAARB.- M A AT8CHAPPIJ te Ondkarspel, als mede aan den Inspecteur dier Maat- schappg, den Heer W. VAN LOO, voor de degelijke en humane regeling der ge leden brandschade. Ook onzen innigen dank aan de Buren, voor de groote be langstelling, en in bet bgzonder aan den heer H. REIJNE en diens Eohtgenoote, voor de liefderijke hulpvaardigheid tgdens en na de ramp ons betoond. K. URSEM, Eohtgenoote en Zoon. Heerhugo waard, 1 8ept. 1908. Minzaam aanbevelend, l'afé „De Vriendschap", Breezaud, ANNA PAl'LOWNA. Te koop: Te bevragen aan het hulpkantoor St. Maartensbrug. Goede Consumptie en voor nette bediening zal worden gezorgd. Terwijl DINSÜAG gehouden zal wordon door Paren met Paard en Kar. Aanbevelend, Groote keuze Nette bewerking. Afbeeldingen en prijzen op aanvraag

Schager Courant | 1908 | | pagina 3