0 IrT.Vi anHtte ZOMERARTIKELEN F. PUIN BROEK, l! 6, HELDER. ADVERTENTIEN. Koilvvt-tlsli'ijtl. J Uverige en soliede Apleu gevraagd. n Bouqetten, Bloemenman den, Grafkransen, kamer planten enz. Hij mmki wordt voor pdt overkomst iapstaao. rlüimci) eil - - van ^AARDEN, KOEIEN, SCHAPEN, RIJTUIGEN en GEREEDSCHAPPEN Binnenlandscb Nieuws. Tot en met 6 Sept. der nog voorradige Dames- eu Hinderhoeden, Sierspelden, Linten Veeren, Voiles, tegen veel verminderde prijzen. Grooie keuze Automobielsluiers. voor Koeien met zeere Spenen Schagen. i ,,,a «*ed. J. Heddes. D. MAREES, Koegras. Des Zondags niet gesloten. Bloemist, SPECIAAL ADRES voor het leveren van T.ukLk.nJiwrjtn HOOFDPRIJS; een Utrechtsche Jachtwagen. 1 J k( lllllgt II* 3P?T Loten verkrijgbaar M. JH°HENDRIKSE, 1 Lot 51) II lotou voor 1 111 loten h.öl ei ^1 loteo 19ó, per (aar en per nootd. Verdere inlichtingen geeft de Inspecteur Sch.7""*° D KRAMEK bij Wiebe van Slooten te Heerhugowaard. Actieve Ue»«ene»Uemesse» Hooiden van gezinnen, verzekert I w dienstboden en knechts voor het risico, vervat! iu het Arbeidscontract, bij de Levensver zekering-Mij, „l)e Standaar d", te Amsterdam. Premie 15.75 r jaar en per hoofd. Verdere inlichtingen geeft de Inspecteur 1909 een dergelijke cursus in onze gemeente zal kunnen worden gehouden Aan de orde komt de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Tessel. Voor alle punten die niet zeer belangrijk worden ge acht, krijgt de afgevaardigde vrij mandaat Voor leden van het Hoofdbestuur zullen gestemd worden de hee- ren Eoopuit (Zuidholland P. Oly (NoordhoUand), Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer K. Blaau- boer. tot plaatsvervanger de heer I>e Gier. De Ranrmenkeuring zal weder gehouden worden als vorig jaar, en wel '/»-jarige rammen, prijzen f 10, f 3 en f2.50; li/2-jarige rammen, prijzen f 10. f5 en f 2.50; ooischapen. prijzen f 5, f 2.50; ooilammeren, prijzen f 5, f 2.50. Het inleggeld is voor elk nummer f 0.25. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren C. Asjes, J. Buis en A. de Graaf. Anna Paulowna; als plaatsvervangers de heeren C. Zijdewind. A. Slikker en G. Muijs. De regelingscommissie bestaal uit de hee- reu C. Kooij, C. Bijpost en G. Muijs. De keuring heeft plaats op Woensdag 23 September voor het hotel Broersma. Bij de rondvraag vestigde de heer A. Slikker de aan dacht op de slechte staanplaats der koeien op t marplplein op'n regel die vlak langs de rijst raat is vanaf café \V. Roggeveen tol de pomp. De koeien staan daar als in een kuil en toonen zeer weinig. Algemeen werd deze klacht als volkomen waar te zijn beaamd. Daar op deze vergadering de middelen ter verbetering niet kon den worden aangegeven, zal men alle aandacht aan deze zaak blijven wijden, die zooals de heer P. Buis wethouder, die ook ter vergadering aanwezig was. mee deelde, ook bij B. en W. niet nieuw was. \Ye twijfelen dan ook niet. of spoedig zal verbetering worden aan gebracht. Hierna sluiting Haad Schaleen. Vergadering van den Raad der Gemeente Schagen, op Dinsdag 1 September 1908, des voormiddags 10 uur. Voorzitter, de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving van verhindering de heer P. Meura. Tjjdens de lezing der notulen, die zonder op- of aan merking werden goedgekeurd, kwam de heer H. Feisser ter vergadering. Naar aanleiding van het laatste ge deelte der notulen zeide Burgemeester, dat B. en W. nog altijd bezig waren met het onderzoek naar eene beplanting van de gedempte sloot tot Visser, maar dat ze nog tot geen resultaat waren gekomen. Als nu volgde behandeling van de punten op de agenda. Punt I. Benoeming wethouder. Periodiek aftredend de heer W. Vader. Stemopnemers de heeren C. Asjes en W. Roggeveen Cz. Uitgebracht werden 6 stemmen op den heer W. Vader, 1 blanco. Alzoo was herkozen de heer W. Vader, die op de vraag des burgemeesters of h\j deze benoeming aan wilde nemen, den raad dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zeide gaarne bereid te zijn de benoeming te aanvaarden. Burgemees t.er feliciteerde den herbenoemden wethouder en hield zicb voor diens zeer gewaardeerde samenwerking weer aanbevolen. Ook de andere raadsleden feliciteerden den heer Vader. Punt II. Ingekomen stukken. 1. Bericht van den nieuw benoemden onderwijzer den heer P. de Vos te West-Kapelle, dat hem door den laad aldaar tegen 1 October eervol ontslag was verleend en hij dan hier zijne betrekking kwam aanvaarden. 2. Goedkeuring van Ged. Staten van de 3de supple- toire begrooting van inkomsten en uitgaven groot f2500, bevattende vernieuwing schoolplein en opbrengst verkoop grond aan de Landbouwstraat. 3. Verzoek van de harddraverijvereeniging om gebruik te mogen maken van de gedempte gracht, een gedeelte der markt en van eenige gemeente-materialen. B. en W., niet twijfelende aan de goedkeuring van den raad, hadden bereids daarvoor toestemming verleend. 4. Schrijven van de Noorderstoomtramwegmaat- schappij betreffende het beleggen van eene buitengewone vergadering van aandeelhouders tot wijziging van art. 4 der statuten bevattende de verdeeling en plaatsing van het maatschappelijk kapitaal. Dezo vergadering zegt de memorie van toelichting is noodig omdat het aandeelenkapitaal van f 3000C0 op f830000 is gebracht en er nog andere besturen dan eerst bekend waren, aandeelen hadden genomen. Wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen en besloten te schrijven, dat de raad met de wijziging zeer goed mee kan gaan. Als het voor het aantal stemmen noodig is of B. en W. het noodzakelijk achten om eventueele andere rede nen zal Burgemeester de buitengewone vergadering gaan bijwonen. Anders acht voorzitter dit overbodig. Punt III. Vaststelling gemeenterekening over 1907. Ingekomen was het rapport van de tot onderzoek dezer rekening benoemde Commissie, bestaande uit <ie heeren W. Roggeveen Cz., H. Feisser en P. Meurs Alles was in orde bevonden en B. en W. stelden daarom voor de goedkeuring te aanvaarden. Aldus geschiedde. De re kening wees eene ontvangst aan van f 63874,47, eene uitgaaf van f 64766.21$, saldo f1108 25$. Punt IV. Verzoek om eervol ontslag door 1. van Sehejjen als conciërge der gemeenteschool. Op voorstel van B en W. tegen 1 October verleend en het dage- lijksch bestuur gemachtigd eene oproeping te plaatsen voor sollicitanten voor deze betrekking op een salaris van f2(fl rlus f35 voor de grooie echoolschoonmaak. i»e beer Feisser vraagt naar de werkzaamheden van den conciërge. Voorzitter noemt op: 'swinters alle da gen de kachels aanmaken, voor turf en cokes in de baicken zorgen, de geheele school rein houden en eens per j 'ar geheel' schoonmaken, water in de filters bren gen uit den kerkebak, in één wooid alle dagen beeftde i-oncierge iets bij de school te doen. Dan zegt de h"er Feisser vind ik het salaris ook ni-1 te hoog. Mij was echter niet bekend wat er voor gedaan moest worden. Punt V. Berging van patronen voor de landweer. In nader overleg met den betrokken autoriteit te Den Heldor stelden B. en W. voor, daarvoor te bestemmen de 2de verdieping van het onbewoonde torentje. Daar tegen had ook de assurantie g en bezwaar. Allen voor. De heer Asjes vroeg echter erst of d.-gemeente daar van gten hinder kon hebben als er wat veel misdadigers moesten worden opgeborgen. D; heer Buis zeide, dat daarvoor nog gelegenheid genoog as beneden de 2do v-ndieping. De heer Feisser vroeg, of het nkt beter was dat de sleutel van de bewaarplaats berustte bjj den burge meester. Deze antwoordde, dat de geheele zaak verder het rijk aangaat en de Ingenieur genoegen had genomen met het aanwijzen van den coi.c erge als sleutelbewaar der. De officier, met de insp c-tie belast, kon hem bij dezen, dus op het raadhuis, dan altijd gaan balen. Punt VI. Melkonderzoek. Het schrijven van Ged. Staten had bij de raadsleden gecirculeerd. Voorgelezen werd de begeleidende missive bij het rapport. Er werd daarin alleen gevraagd of de read in beginsel zou kun nen aannemen maatregelen te treffen ter voorkoming van melkvervalsciring. B. en W. stelden voor dit in beginsel aan te nemen. De heer W. Roggeveen vro>g, of vroeger hier eens geen melkonderzoek had plaats gehad. Zeker zegt Burgemeester op aanviaag van het Witte Kruis heb ik indertijd 8 monsters opgezonden. Het resultaat was toen voor onze melkleveranciors zeer, zeer gunstig. De heer Roggeveen verklaart vóór het overwegen van maatregelen tegen vervalsching te zijn. Ook de heer Feisser. Deze zegtalleen het bestaan eener verordening in dezo werktal heilzaam als dit noodig mocht zijn. De heer Asjes zegt, dat de tegenwoordige verordening te weinig over dit punt zegt en is dus voor verbetering der voorschriften. De heer Bypost vindt de zaak nog al moeilijk. Hoe moet men het omschrijven Burgemeester zegt, dat öed. Staten alle voorlichting willen geven. Ook de heer Vader vindt de zaak niet gemakkelijk, maar zegt, dat er toch nog wel iets aan te doen is. Hij kan best met den heer Feisser meegaan, die gehalte in procenten wil voorschrijven. En voorschriften zegt de heer Asjes over hel schoonhouden der uiers, zooals elders geprobeerd wordt, in te voeren. Burgemeester meent, dat de heeren over de voor schriften later kunnen spreken. Nu wordtalleen govraagd of de raad in beginsel voor een verordening is. Allen verklaren daar voor te zijn en aldus zal aan Ged. Staten bericht worden. Punt VII. Adres O. Dekker c.s. betreffende demping sloot. De heer Feisser verzoekt uitstel van verdere behandeling: van de agenda. Voorz zegt, dat dit punt moeilijk uitgesteld kan worden omdat den betrokkenen Floralia. llel zag er voor Floralia tevoren allerellendig^ uit. Vrijdagsweer, Zondagsweer! 't is de bekende weervoor spelling. fc.ii Vrijdags, we weten het. regen en wind geen klein beetje Je kondl dan ook geen Floralia-man tegenkomen, of er werd geïnformeerd, of je ook een barometer hadl, die vooruit ging. Maar ook dal niet. alles wees op een „waterballet En toch: Zondag scheen de zon. 's morgens nog wel geen le klas oranje zon, maar liet weer werd steeds beter, zoodat we het niet beter hadden kunnen wenschen. Toen dan eindelijk te half drie Zondagmiddag de heer Ds. Herman als voorzitter van Floralia de ten toonstelling opende, waren er zeer velen in den tuin van den neer Broersma. De voorzitter deed dit met een opwekkend en toepasselijk woord, met een woord van welkom, vooral aan de jongens en meisjes, die plantjes hadden ingezonden. Verder werd welkom ge- heeten hel Dagelijksch Bestuur onzer gemeente, dat tegenwoordigwas. Dan werd dank gebracht aan ieder die had meegewerkt om de tentoonstelling te doen slagen, vooral aan de heeren Teerink te Alkmaar, Bakker en Flumans te Schagen, die door hun mooie inzen dingen planten, bloemen en bouquetten niet weinig tol de algemeene versiering hadden bijgedragen. Met een hartelijk hoera voor F ioralia werd de tentoonstelling voor geopend verklaard en kon dp Harmoniekapel on der leiding van den heer Dartiilact van Tright een aanvang maken met het concert. Toen hebben we een wandeling gemaakt door den tuin en we zeggen niet te veel, als we verklaren, dat de tuin zeer smaakvol was versierd en alles met oor deel was gerangichikt en geplaatst. De Floraliaplantjes als heele kleine miniatuurtjes aan de kinderen uitgereikt, waren nu Florakinderen gewor den, fi'iseh en kleurig. Ze zagen er werkelijk goed uit. De verschillende soorten geraniums, fuchsia's, as paragus, azaiia s, begonia's, asters, alles stond soort hij soort gerangschikt van nummers voorzien. Het waren 's middags in den tuin een paai- hoogst aangename uren. Het was er druk en levendig, niet minder dan een 250-tal betalende bezoekers, plus al wat gratis toegang had. Dus menschen genoeg om het er opgewekt te doen zijn, welke opgewektheid niet weinig werd yerhoogd door de vroolijke muziek der Harmoniekapel. Voor de kinderen was het niet 't minst een pret tige middag, druk waren ze bezig hun plantjes te zoeken: das de mijne, en dat de mijne! het waren uitroepen, die elkaar druk afwisselden. En toen later de briefjes van de jury aanwezen, welke planten een prijs hadden gekregen, toen, ja toen waren er kinderen die zeer opgetogen waren. Niet weinig feestelijks gaven een dertigtal bloemen meisjes, die zelf feestelijk getooid, den bezoekers bou- quetjes aanboden voor 10 cent. Het waren uitstekende verkoopstertjes en de bezitter of bezitster van een is aangeschreven 1 October klaar te moeten zijn met knoopsgat of blouse, die nog „ongetooid'' voórbijging, de demping. kon ervan verzekerd zijn, in minder dan geen tijd De heer Feisser zegt: verieng dien termijn een 14 „bestormd' te worden, dagen. Tot slot werden de kinderen nog getrakteerd, wat Burgemeester is echter voor behandeling zeggende, natuurlijk hun aller goedkeuring wegdroeg, waaraan op dat hjj denkt, dat de zaak wel spoedig afgeloopen zal ondubbelzinnige wijze uiting werd» gegeven, wezen. Als we nu nog vertellen dat de heeren Melchior, Alsnu wordt behandeld het adres van 15 belangheb- de Gier, de Vries (Moerbeek) en Teerink (Alkmaar) benden, die bezwaar maken tegen demping en rioleeren als leden der jury hebben gefungeerd, dan zijn onze onder zulks heel wat kosten zal en zjj meenen, dat de indrukken over den middag vrijwel weergegeven, afsluiting hunner terreinen enkel door een hek niet 's Avonds 8 uur, dan zou het hoogtepunt van het zoo goed zal zjjn als nu door een sloot Zjj vragen de feest worden bereikt, dat zou de zevenklapper worden. sloot te mogen verbroeden en uit te diepen en beloven deze verder rein te zullen houden. Burgemeester zegt nader advies van de gezondheids commissie te hebben gevraagd op het adres en leest het bekomen antwoord voor. De gezondheidscommissie handhaaft haar eerste advies en is voor demping. B. W. stellen voor tegemoet te komen aan de bezwaren der belanghebbenden en wenschen voor to schrijven uitdiepen, verbreeden en verbeteren van de betrokken wateren naar genoegen van B. en W. Ieder der raadsleden ontvangt een kaartje, waarop is na te gaan hoe B. W. voorstellen dat gedaan moet Nu, we willen eerlijk erkennen: onze verwachting was niet groot en toen we den tuin binnenkwamen, waren we verbaasd. Dat was een alleraardigst, neen een fan tastisch gezicht. De tuin was verlicht door honderden vetpotjes en lampions. Tusschen groen en bloemen stonden de lichtpotjes verspreid, in bevallige en gril lige Lijnen w aren ze door den tuin geplaatst en het algemeene effect was, ja, verrassend. En daarbij van de Kleine Kapel van de Kon. N'ed. Marine, onder leiding van den heer Werneeke, uit muntende muziek! Ja, de muziek verwierf met recht veel applaus. Het was alles vol temperament, kleur worden. Behalve uitdiepen en verbreeden moeten twee t en leven. Het verblijf in den tuin was den bezoekers duikers gelegd worden, een tusschensloot verder gegra- Wel aanlokkelijk gemaakt. ven en een dam weggenomen tusschen de perceelen Het bezoek hacL hoewel het niet tegenviel, veel groo- Schene en Wed. Roggeveen. Ook met het oog op gebrek ter moeten zijn, het werk der Floralia-commissie was aan water bjj brand aan die zijde der straat achten B. dat waard geweest. De heeren hebben alle eer van Si W. het goed de sloot te behouden. hun werk. De heer Bjjpost zegt zich wel te kunnen vereenigen En alles zou patent zijn afgeloopen, het slot, het met het voorstel van B. en W., als er maar goed geletbal-champêtre, zou eveneens een evenement zijn ge wordt op het reinhouden van het water daar. worden. Er was ambitie, er was stemming, maar ja De heer Feisser wil bepaalde voorschriften betreffende daar kwam een geweldige regenbui, met donder de slootbreedten. Van een enkele sloot leest hjj daarom- en bliksem en het aanzien van den tuin was eensklaps treilt niets. Burgemeester zegt, dat minstens 2$ M. breedte ook daai waar de heer Feisser bedoelt, tusschen de percee len Scheue en Wed. Roggeveen zal worden geëiacht. De heer Buis wil liefst ook daar 3 Meter breedte, maar weet nog niet of dit kan van de boomen. B. en W. zeggen toe alles te zullen doen om het zoo goed moge lijk te krijgen. Alles moet ook naar genoegen van B. en W. worden gedaan en vóór 1 Dec. in orde zjjn ge bracht. De privaten mogen niet meer op het water bljjven. Deze moeten alle veiwjjderd. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. daarop aan genomen. Punten VIII en XI, reclames hondenbelasting en veranderd. Hier en daar een vetpot, en een lampion, die den regen had weerstaan, schuil als ze hingen onder een beschermenden boom, de muziektent verlicht en de heer Werneeke met zijn corps wakker aan het spelen; het publiek, in de gang van hel hotel, onder de boo men een enkele, onder de plantententjes meerderen, de brutaalsten .midden in den regen Tot slot nog wat bengaaLsehe verlichting, een paar vuurpijlen een laatste blik over het verlaten „strijd perk'' en dat was nu het einde van Floralia's feest. Het was jammer! Maandag was het bezoek aan de tentoonstelling niet hoofdeljjken omslag uitgesteld tot volgende vergadering, druk. Dien dag was nog aangekomen van de firma omdat er wat veel zijn en enkele heeren gaarne wen schen te vertrekken. Bij de rondvraag zegt de heer W Roggeveen, dat hij het behoud van de sloot achter de Laagzjj voor mogelijk brandgevaar zeer in het belang der gemeente acht, en het hem daarom genoegen heeft gedaan, dat B. en W. naar aanleiding van het adres het voorstel daartoe heb ben ingediend en dit is aangenomen. Niemand verder het woord verlangende, sloot Burge meester de vergadering. Hornsveld, bloemist te Baarn, een collectie Dahlia's die werkelijk een lust voor de oogen was. Het waren heer lijke bloemen, die zoowel te Berlijn als te Parijs waren tentoongesteld en met groot succes. Volgende week gaan de bloemen naar Engeland. Dat deze bloemen beroemd zijn bewijst, dat zelfs Amerikanen deze bloe men komen bezichtigen. Vakniensehen zijn verbaasd, dat de heer Hornsveld zulke resultaten heeft kunnen verkrijgen. Ons werd nog verteld dat de bollen f 5, f 10 en meer kosten. Het was jammer dat de bloe men er Zondag nog niet waren, omdat het een genot was ze te zien. (Wordt vervolgd in het Hoofdblad.) Hreezaod, 31 Aug. Zaterdagavond vergaderde in het café van den heer G. Borst de Vereenigiging tot het houden van Koninginne- feesten. Aanwezig waren 17 leden. Na opening der vergadering werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuur. Verkozen werden N. Nap (Voorz.), W. Raap (Vice-Voorz.), J. Kejjzer (Secr.j, en S. Boerman (Penningm Het door 't voorloopig bestuur opgemaakte reglement werd voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Daarna werd overgegaan tot de bespreking en vast stelling van een feestplan. Daar het aantal leden reeds 85 bedraagt, behoefde de financiëele toestand niet veel bezorgdheid te verwekken, te meer, omdat zeker nogal enkelen zich als lid zouden opgeven. Besloten werd op Zondag 6 September een ringrjjdorij op fietsen te houden, waaraan alleen inwoners (vrouw, en mann.) van Anna Paulowna kunnen deelnemen. Een voorstel, om aan de fraaiBt versierde fiets een prijs toe te kennen, werd verworpen. Tot Commissarissen werden gekozen de heeren M. Broers, .Tb. Jonker, C. Kejjzer, A. Kejjzer, J. S Spigt en K. Vlaar, terwijl H. Hejjligenberg en E. Woudenberg als voorrijders zullen dienst doen. Na afloop der prijs- uitdeeling zal er een vuurwerk worden afgestoken, dat geleverd wordt door den heer Hollenberg uit Alkmaar. De muziek van de Harmonie zal 't feest opluisteren, terwjjl in een danstent aan de danslustigen gelogonheid verschaft wordt hun hart op te halen. 't Zand. Maandagmiddag geraakte alhier de vrouw van J de Graaf, terwjjl zjj bezig was met het spoelen van wasch- goed, in de vrjj diepe egalementsloot. Gelukkig werd het ongeval bjjtjjds opgemerkt door een knaap die daar per fiets passeerde, en onmiddellijk de buren ging waarschuwen. Terstond begaf de heer P. Rol, ook daar ter plaatse gekomen, zich te water en wist de drenkelinge, die reeds bijna tot in 't midden dreef, behouden, hoewel reeds bewusteloos, op het droge te brengen, terwjjl zjj daarop met behulp van de vrouw van K. Koopman in huis werd gebracht, alwaar zij na korten tjjd weer tot bewustzijn werd teruggebracht. Het ongeval liep dus goed af. Alkmaarsche kermis. Bestaat er tegenwoordig een streven de kermissen af te schaffen of den duur ervan te bekorten, niet alzoo in de gemeente Alkmaar. Met het oog op den verjaar dag van H. M. de Koningin is de kermis aldaar met één dag verlengd, hetgeen ook voor de gemeente nog een financieel voordeeltje oplevert, daar de verschillende inrichtingen zich bereid verklaard hadden hun pacht sommen met een evenredig bedrag te zien verhoogd. Raad Wierlngerwaard. Vergadering van den Raad op Dinsdag 1 September, des voormiddags 11 uur. Aanwezig alle ledsn. De Voorzitter, de heer K. Koster Hz., opent de ver gadering, waarna de Secretaris, de heer C. Haringhuizen, de notulen voorleest, die onveranderd worden goedge keurd. Was ingekomen van den heer P. Stadt, Hoofd der School, een adres aangaande zjjne salarisregeling. Hierin wijst adressant er op, dat vroeger het salaris van het Hoofd der School dezer Gemeente belangrijk meer was den b. v. in Koegras, Zijpeen Anna Paulowna, terwijl nu ondanks de tegemoetkoming van het Rijk, zjjn salaris lager is dan in bovengenoemde Gemeenten. Adressant verzocht daarom eene meer billijke regeling zijner jaarwedde. Het adres was vergezeld van eene uitvoerige memorie van toelichting. Daar B. en W. het adres echter nog niet hebben be handeld, doordat het pas is ontvangen, vraagt Voorzitter of de leden het goedvinden dat B. en W. het eerst be- spoeken, om het dan in de volgende vergadering te behandelen. De heer Groneman zegt het gister pas ontvangen te hebben. Ik heb het, zegt spreker, nog niet ingekeken en zal het waarschijnlijk ook de eerste dagen nog niet kunnen doen; zoodat ik me daar zeer goed mee kan vereenigen. Aldus besloten. Volgt nu het eenige punt van de agenda, benoeming van een Wethouder, wegens het periodiek aftreden van den heer Sleutel. Alvorens tot stemming over te gaan vraagt de hoer Groneman, of de heer Sleutel zelf ook mag mee stem men. Voorzitter zegt het juist met den Secretaris te hebben nagekeken. De Secretaris leest het betreffende wetsartikel voor, waaruit blijkt, dat de heer Sleutel wel mag meestem men. De heer Sleutel wordt nu met 6 van de 7 stemmen, (éèn blanco) herkozen. Voorzitter vraagt den heer Sleutel of deze de benoe ming aanneemt, waarop de heer Sleutel antwoordt, dit met genoegen te zullen doen, waarop Voorzitter den heer Sleutel en de gemeente feliciteert en den wensch uit spreekt, dat de heer Sleutel nog vele jaren tot heil der gemeente zal mogen voortwerken, zooals hjj tot heden heeft gedaan. De heer Sleutel antwoordt weer zjjne beste krachten te zullen inspannen, waarna algemeene felicitatie volgt. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit Voorzitter onder dankzegging de vergadering. Oe Zeppelin-gaven. Tot nog toe is in het geheele Duitsche Rijk een bedrag van 3i/a millioen Mark bijeengebracht als eere- gave aan graaf Zeppelin. De inzamelingen zullen den 15en September worden gesloten. gelegenheid tot deelname aan den grooten KOLF- en BILJA. KT WED .STRIJD anbevelend, P. RHMPT Bonds-Café Kolhorn. j Beleefd aanbevelend, Verkrijgbaar in bussen van 25, 50 en 100 Cts, bij De ondergetoekende beveelt zieh beleefd aan voor het Aanbevelend. Bestellingen worden ook aangenomen door CHR. 8PEET3, Tuin man op de Laan te Schagen. maken vau Koninklijk goedgekeurde Verloting bii gelegenheid van bovengenoemde Tentoonstelling op 16 en 17 8eptember e k-

Schager Courant | 1908 | | pagina 7