SEIGEL'S TABLETTEN Verstopping Uit en voor de pers. Marktb erichten. Groenteveilingen. Plaatselijk Nieuws. E c L A M E S. -♦ MOEDER GENEZEN ontkleed bij een arbeider binnengedrongen, heefl daar een pak kleeren gestolen, dit aangetrokken en zijn vlucht voortgezet Bij zijn ontvluchting moet hij zich aan een der handen nog verwond hebben. Men vond althans bloedsporen. De speciale verslaegever van de Telegraaf meldt uil Medemblik. Heel Medemblik is in rep en roer dooi- de ontvluch ting van Frans Ro6ier, vooral in den omtrek maakt men zich duchtig bevreesd over de ontsnapping van dezen beruchten misdadiger. Rasier werd in den laatsten tijd nog steeds kunst matig gevoed, overigens hield hij zich zeer rustig, zoo dat de onderdirecteur Seigsma, die tijdens het verlof van den directeur diens functie waarneemt, er geen bezwaar in "had. dat Rosier Donderdagavond deelnam aan een feest, gegeven ter eere van de Koningin. Dit feest had plaats in de recreatiezaal. Deze zaal dienl Zondags voor kerk en doet overigens dienst voor alle festiviteiten in het gesticht. Te elf uur was het feest afgeioopen en gingen het eerst de vrouwen naar haar afdeeling. Vervolgens werden de mannen, onder toe zicht van een aantal bewakers, naar de voor hen be stemde afdeeling geleid. Om echter deze afdeehng te bereiken, moet men een 17 meter lange gang door. welke loopt langs den buitenkant dei" zaal en waarvan de ramen uitkomen op den z.g. Noordertuin. Alles ging in volmaakte orde, toen Frans Rosier plotseling vooruil rende, een ruil insloeg de roede stuktrapte en naar buiten sprong Er ontstond een puruek onder de veipleegden, waardoor liet voor de bewakers niet mogelijk was, Rosier onmiddellijk na te zitten. Wel greep een van de bewakers den vluchteling bij zijn jas. maar Rosier glipte uit dit kleedingstuk en liet dit achter in de handen van den bewaker In plaats, dat de bewakers hem door het raam volg den. liepen ze eerst de gang door en kwamen zoo doende in den tuin. Van den vluchteling was toen geen spoor meer te ontdekken. De Noordertuin is om geven door een ijzeren hek, waarvan, voor het gemak van eventueele vluchtelingen, de pennen omgebogen zijn. Een oude vrouw met rheumatische ledematesi. zal zelfs geen moeite hebben, over dit hek te klimmen. Achter dit hek ligt de haven. Frans heeft zich dus blijkbaar te water begeven, wat ook blijkt uit zijn bovenkleeren, die gevonden werden aan den kant In een paar slagen kan hij den openbaren weg bereikt hebben en is daarna in den pikdonkeren nacht ver dwenen. Sinds heeft men niets meer van hem gezien of ge hoord. Men vermoedt, dat hij zoo goed als naakt het ge sticht verlaten heeft. In den afgeioopen nacht werd bij een boer in den Turfhoek een Engeisch hemd en een wit boezelaar gestolen. In Medemblik wordt nooit iets ontvreemd, zoodat men dezen diefstal nu in ver band brengt met de ontsnapping van Rosier. Boven dien beeft een Mederriblikker verklaard, te vier uur ongeveer, op Keern, een straat te Medemblik, een per soon te hebben gezien, die een wit hemd aan had. en dacht toen met een schilder te doen te hebben. Onmiddellijk na de ontvluchting, werden de brigadier en de veldwachter van Medemblik gewaarschuwd, die per fiets den omtrek afzochten, na eerst de geheele stad. elk hoekje en gaatje, te hebben doorzocht. Nader verneemt de Telegraaf van een ooggetuige: Het strijkorkest van het muziekgezelschap „Euterpe luisterde den feestavond in het krankzinnigengesticht' op. Toen de uitvoering geëindigd was, werden de ge vaarlijke verpleegden, uit de versterkte afdeeling. als Frans Rosier, tussohen 2 verplegers en een hoofdver pleger weggeleid. In de gang drong Rosier zijne verple gers op zijde en wrong zich door een tweetal zeer kleine ruitjes. De oppassers wilden hem grijpen, doch de andere patiënten verhinderden hen daarin. Het scheen een complot te zijn, want wie Rosier wilde grijpen, kreeg een slag in het gezicht. De hoofdverpleger, die hem bij zijn beenen wilde vastpakken, kreeg een vuistslag tegen het gelaat, terwijl zijn handen werden vastgehou den. Hoe Frans Rosier zich door die kleine ruitjes wrong, is een raadsel, want het bleek voor de bewakers on mogelijk, hem langs dien Weg na te gaan. Niemand zal den naam van Frans Rosier reeds ver geten zijn. In het voorjaar van 1906 behoorde deze merkwaardige misdadiger eenige weken lang, zonder overdrijving, onder de meest besproken lieden in ons land. In het begin van genoemd jaar werd Frans, die om zijn inbraken te Haarlem toen reeds berucht was, wegens afdreiging, gepleegd bij de wed. Van Dregt in de Nieuwstraat te Haarlem, veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Later veroordeelde de rechtbank te Amsterdam hem wegens poging tot moord tot 6 jaar. De veroordeelde werd tot het ondergaan van zijn straf getransporteerd naar Leeuwarden. Daar maakte hij op de geneesheeren een zoodanigen indruk, dat men nem voor krankzinnig hield, en zijn overbrenging naar Medemblik werd gelast. Op 20 Februari 1906 ontsnapte Frans Rosier uit het krankzinnigengesticht te Medemblik. Reeds toen werd overal in den lande gevraagd, hoe men de maatregelen heeft kunnen verzuimen, om een tweede ontsnapping te voorkomen. Inderdaad is Frans voor 20 Februari reeds eenmaal ontsnapt uit Medemblik. Hij begaf zich toen naar Aerdenhout, waar hij, na eenige dagen zwei vens, werd gevat. Thans stelt men zich voor de derde maal de vraag. Den vorigen keer werd Frans vóór zijn ontsnapping in de ziekezaal verpleegd, waar hij zich kunstmatig liet voeden, 's Nachts stond hij op en trok een be- waarderspak aan, brak een kastje open in de badkamer, stal daaruit een scheermes en f 13.50, en wist daarna door een luchtkoker op den zolder te komen, van waar hij door een venster naar buiten klauterde. Hij begaf zich daarna naar Haarlem, waar hij in den loop van enkele dagen door verschillende personen werd gezien. In het gesticht te Medemblik had hij, zooals later bleek, op een muur de volgende versregels achter gelaten. Hier temt men allerhande snaken, Maar Frans Rosier zal men niet tam kunnen maken. In gansch Nederland werden justitie en politie aan het werk gesteld om den vluchteling te arresteeren. Een hooge premie werd uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen kon geven, welke konden leiden tot de arrestatie van Frans. In de bladen regende het be richtjes van menschen. die FYans meenden gezien te hebben. Menigeen schafte zich een revolver aan. om voorbereid te zijn op een bezoek van den moordenaar. Zaterdag 3 Maart had bij de weduwe Overgaauw aan de Boompjes te Gouda, een inbraak plaats. De weduwe, die een kruidenierswinkel dreef, werd zwaar gewond. Een mes was haar in de keel gestoken en ook had ze een wond in de zijde. Alle aanwezige goud en zilver was ontvreemd. Later bleek, dat de inbreker aan de achterzijde van het huis was binnengedrongen en daarna een glazen deur had verbrijzeld. Hij vond de '64-jarige weduwe slapende. Op het gerucht werd ze wakker, en ze zag een man voor zich verschijnen, die haar bedreigde en daarna steken met een mes toebracht. Een zak met geld, dien de vrouw in de handen hield, ontrukte hij haar, sneed hem open en stak het geld, circa f 300, bij zich. Toen ging hij bij de zwaar gewonde vrouw op zijn gemak aan de tafel zitten, dronk uit een flesch boerenjongens en sprak ook een trommel met koekjes aan. Eindelijk vertrok hij, zijn slachtoffer een „adieu" toeroepend. De wonden van de vrouw bleken niet zeer gevaarlijkzij herstelde vrij spoedig. Politie en justitie nadden zich thans met twee zaken te bemoeienFrans en den inbreker en moordenaar van Gouda. Niemand vermoedde dat zij een en dezelfde persoon waren. Ondertusschen had op 6 Maart de arrestatie van Frans Rosier te Utrecht plaats. De heer L. aldaar, liet zich in de Slachtsteeft circa 11 uur in den morgen van dien dag scheren. Toen hij binnen kwam, was reeds een bezoeker onder het mes, waarin hij Frans meende te herkennen. Toen de man vertrok, werd de politie gewaarschuwd, die den onbekende naar het logement „Azariêl", in de Waterstraal, zag gaan De bewuste trad daar rustig binnen en trachtte, aan een tafel gaande zitten, zijn gelaal achter een courant Ie verbergen. Zonder dralen werd de verdachte geval. Rij fouilleering bleek, dat hij een vrij aanzienlijk bedrag aan geld bij zich droeg, henevens een revolver, groot kaliber, met 2a scherpe patronen Het wapen stond niet in rust en kon du, elk ctogenblik worden gebruikt. Frans droeg werkmanskleeren. zijn haar was kort ge knipt en geverfd. Door een toeval kon hij geconfron teerd worden met den veldwachter erineulen. uil Den Haag. die hem indertijd naar Medemblik had gebracht, en hem dadelijk herkende. Verschillende andere personen herkenden hem opk. Frans gaf op Jansen te heetén en uil Weesp te komen. Overigens weigerde hij antwoord te geven op eenige vraag. Hij keek onafgebroken onnoozel voor zich en speelde dus een spelletje, ai vroeger herhaaldelijk met succes gespeeld. Moedend werd hij. als de politie hem niet „Frans" aansprak. F.enmaai riep hij zelfs: „Barst maar. Een kop koffie, dien men hem aanbood, sloeg hij den aanbiedci uit de hand En overigens weigerde hij alle voedsel. Echter liet hij zich* zoo gedwee als een lam fotografeeren, kort na de arrestatie, waarin een bevestiging van het vermoeden, dat Frans debet was aan de misdaad te Gouda. De weduwe Overgaauw verklaarde, hem volgens het portret te herkennen. Ook kwam het bij hem in beslag genomen geld overeen met het te Gouda vermiste. Rosier's leven is een aaneenschakeling van misdaden. Hij is nu 34 jaar oud. Als kind bestal hij zijn mak kers. Op zijn veertiende jaar werd hij voor zes maan den veroordeeld wegens diefstal van vee uit de weide. Op zijn- 16de jaar ging hij wederom wegens diefstal voor I1/2 jaar de gevangenis in. Op zijn 18de jaar werd hij inbreker, kreeg daarvoor eerst 4 jaar en op zijn drie en twintigste jaar wederom 5 jaar. Op zijn 28ste jaar werd hij weréns de mishandeling van de weil. Van Dregt in de Nieuwstraat te Haarlem tot 12 jaar veroordeeld en later nog wegens de misdaad in de C-zaar Peterstraat tot 6 jaar. harde maatregel zou zijn, voor hen, die met de eenden fokkerij hun brood verdienen. Besloten werd, dat B. W. de zaak nog eens zullen onderzooken, om dan in een volgende vergadering een definitief besluit te nemen. Uit Haarlem wordt gemeld: De woningen van eenige ambtenaren, die wel eens iets hadden uit te staan met Haarlemschen Frans, werden, op last, vannacht bewaakt. Ook met die van eenige personen, die tegen hem getuigden in de laatste strafzaak, gebeurt hetzelfde. Twee kinderen gestikt. Vrijdagmiddag heeft een betrekkelijk onbeteekenende brand te Amsterdam een tweetal slachtoffers gemaakt. In de Frederikstraat, de laatste straat aan den Over toom, woont, drie hoog, het gezin van den glazen- wasscher J. F. J. Kalser. Gistermiddag omstreeks half drie ging de moeder even een boodschap doen eji liet haar twee zoontjes van 5 en 2 jaar alleen achter, terwijl ze de deur van buiten op slot deed. De oudste jongen heeft toen waarschijnlijk een doosje lucifers gevonden, en is daarmede gaan spelen. Het een of andere voorwerp heeft vlam gevat, en van schrik is hij toen in bed gekropen, onder de dekens, terwijl zijn jongste broertje achter zijn wieg is weggescholen. Het vuur kon zoo ongestoord zijn gang gaan, en toen rook en vlammen eindelijk naar buiten drongen, en verrieden, wat er aan de hand was, kwam hulp te laat. Door het geschreeuw van de buren werd de moe der, die inmiddels was teruggekomen, en op het por taal twee hoog met een van de buren stond te praten, gewaarschuwd. Ze snelde aanstonds naar boven, maar de vlammen sloegen de deur reeds uit haar tegemoet, zoodat zij noch iemand anders de kamer meer dorst binnengaan. Toen de eerste brandweerwagen verscheen, vond de bemanning slechts de lijkjes van de twee kinderen. Ze hadden geen brandwonden gekregen, maar waren beiden door den rook gestikt zooals de arts Meteler- kamp Cappenhurg, door de politie gehaald, moest con- stateeren. Het vuur was men heel gauw meester niet eenige stralen op de Vechtleiding. De vader kwam een half uur na de ramp thuis en vond zijn wanhopige vrouw bij de Lijkjes van zijn jongens. liet Kaaseontróle-statlon \oord Holland. Ter gelegenheid van Grocers and Bakers Exhibition te Londen heeft het Kaascontröle-station Noord-Holland te Hoorn, aan het Alg. Nederl. Exportblad, afd. bureau ter bevordering v. d. Nederlandschen handel en industrie de samenstelling opgedragen van een extranummer van het maandblad Holland Abroad, waarin zeer duidelijk, toegelicht door fraaie foto's, de werking van het kaas- contröle station wordt beschreven. De bezoekers van de Londenscbe tentoonstelling, voor wie dit geïllustreer de nummer speciaal is samengesteld, zullen door deze beschrijving uitnemend worden ingelicht omtrent de maatregelen, die nu twee jaren geleden op het initiatief van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw geno men zijn om alle knoeierij met Edammer kaas paal en perk te stellen en aan het beroemde volvette zuivel product den afzet op de buitenlandsche markten te verzekeren, dien het om zijn uitstekende hoedanigheden verdient. Zooals gezegd, de werking van het controle-systeem wordt in dit blad duidelijk omschreven en de fraaie afbeeldingen van het gebouw te Hoorn, waar het kaas controle station is gevestigd, een laboratorium, een kaasfabriek te Hoogkarspel, de kaasmarkt te Hoorn, in volle bedrijvigheid, het nemen van monsters in een kaasmakerij, enz. zullen onder de belanghebbende buitenlandsche afnemers zeer de aandacht trekken. Een aardige Inval. Het Drankweercomité te Amersfoort heeft een aar ai- gen inval gehad. Bij gelegenheid van Koninginnedag heeft het door een viertal jongens in uniform 10.000 spoorkaartjes laten verspreiden, blauw en wit gekleurd en daarop op de eene helft de woorden: „Amersfoort 2e klasse. Heenreis naar de kroeg via altijd te vroeg", en op de andere: „Terugreis als vrachtgoed via spijt naar zelfverwijt". Zeegrint. De zeegrint, welke sinds eenige maanden in de nabij heid van de kusten van Texel, Vlieland en Terschelling door middel van schelpzuigers uit den zeebodem wordt opgehaald, heeft ook reeds buitenlandsche afnemers ge vonden. Bei^id zijn eenige soheepsladingen naar Embden ver zonden, waar de zeegrint wordt verwerkt in beton blokken, welke daar ter plaatse aan de havenwerken moeten worden gebezigd. De grintbanken zijn van grooten omvang, zoodat aan uitputting in de eerste jaren nog niet valt te denken. Wethouders aan den Laugedjjk. To Noord-Scharwoude is tot wethouder herbenoemd de heer Opperdoes, te Zuid-Scharwoude de heer Greida- nus en te Broek op Langend ijk, de heer Kostelijk. Door alle drie heeren is de benoeming aangenomen. Onderlinge Varkensverzekerlng-Maatschappij. In de week van 27 Aug. 1908 tot 3 Sept. 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen f 6.— a f 9.—. Varkens van 26 tot 50 K.G. f 0.41 a f 0. 60 76 0.41 per K.G. 76 100 0.44 100 126 „0.44 126 160 0.46 160 175 0.46 Zeugen0.48 Burgerbrug. Aan den heer J. P. van der Ploeg is door den kerke- raad der Herv. Gem. te Zjjpe eervol ontalag verleend als voorzanger in de kerk te Burgerbrug. Zuid Scharwoude Door de afdeeling Zuid-Scharwoude van deNaamlooze Tuinbouw en HaDdelsvereeniging aan den Langedijk is aan den gemeenteraad een verzoek gericht om maat regelen te nemen, dat de eenden moeten worden opge sloten, wegens de schade, welke door deze dieren wordt veroorzaakt. De heeren Kroon en Greidanus waren voor inwilliging van het verzoek, omdat zij van de veroorzaakte schade overtuigd waren. De heer Vlug was van een tegenovergestelde meening. Hij was van oordeel, dat de schade zoo gering was, dat het een te Kr kuyper en liet snelallstNrll woordenboek. Eenige weken geleden schreef „De Rotterdammer: Aanschouwde men vooral in vroegeren tijd, dat onder den invloed der liberale overbeersching uitdrukkingen in bet parlementair spraakgebruik een ongewen-cht bur gerrecht verkregen (als Wetgevende Vergadering voor de Tweede Kamer, de vorige Regeering voor een afge treden ministerie), thans neemt men waar, dat onder den invloed der socialistische litteratuur door hen, die ons volk en met name onze werklieden meenen te moe ten voorlichten, uitdrukkingen worden gebezigd, die uit bet woordenboek der socialisten afkomstig zijn. Zoo lazen we dezer dagen iu een blad van Christelijke arbeidersorganisaties, dat op sociaal gebied onze werk lieden te Rotterdam van voorlichting dient, o.m. den volgenden zin: Er heerscht thans een welgedane bourgeoisie over eeu verarmden werkenden stand, die gestadig haar kapitaal moet voeden, en wanneer ze daartoe onbekwaam is, verzinken moet in het moeras van bet proletariaat." Is het niet alsof we de taal van het sociaal-democra tisch dagblad „Het Volk" hooren Welgedane bour geoisie, verarmden werkenden Btand, proletariaat, alle krachttermen, ontleend aan het socialistische taaleigen. Een verarmde werkende stand, die gestadig het kapitaal van de welgedane bourgeoisie moet voeden. Zeg ons, welk socialistisch schrijver zal het dezen Christeljjken scribent vei beteren? Als hjj, die werkende stand, daartoe onbekwaam is, moet hij verzinken in het moe ras van het proletariaat. Geef ons één uitdrukking van een sociaal democraat, die krachtiger uitdrukt, welk lot, naar socialistische meening den werkenden stand be schoren is, dan dit deel van bovenstaanden zin 1 „Zelfs den schijn vermijden" stelde het blad als motto boven zijn driestar; „wij, antirevolutionairen" heette het verder „hebben een eigen taal, een eigen en schoone woordenkeus en behoeven bij de socialisten niet tet schole te gaan, om les te nemen in sociologisch stellen." Voorbeeld: De. Sikkel. In „Het Volk" brengt thans de heer Th. van der Waerden uit, dat het snood socialistisch zinnetje in het blad van christelijke arbeiders, dat aan „De Rotterdam mer" zoo zeer aanstoot gaf, afkomstig is van een anti- revolutionnair, een „christelijk scribent" aan wien het „hebben van een eigen taal, een eigen en schoone woordenkeus" door niemand zal worden betwist, van..„ Dr. Dr. Kuyper n.1. Wie is dan die snoode of verdoolde? Het is dr. A. Kuyper zelf die In 1891 in zijn rede „Het Sociale Vraag- stux en de Christelijke Religie" (b z. 22) die tale des oproers sprak. Onbegrijpelijk zou men zeggen dat de stem der Openbaring, indien niet die des bloeds, tot de Rotter dammer niet gesproken heeft. Of schenkt deze den ge trouwen geen zintuig waarmee men 't woord des van- God-gegeven letders herkennen moet om uit te roepen God lof, het is mijn Heer, ik heb Zijn stem gehoord Een andere onderstelling is denkbaar: De Rotterdam mer heeft de stom van den ouden demagoog herkend, maar speculeerend op de onwetendheid zijner lezers, die wooidbn met een onschuldig gezicht aangevallen als de tale van den Antichrist. Maar dat zou al te stieKum zijn voor zoo'n christelijk blad. Boven net stukje in „Het Volk" staat, als tekst, Mattheus 26 72 aangehaald: „Ik ken den mensch toet*. 4 September. Oroote Muizen Kleine Muizen Eigenheimers Ronde Gewone nep U en Roode kool Gele kool rv-baaeu, 3 Sept. 1908. 17 Paarden 70.- a 276.- 30 Stieren n 90.- a 300.- 18 Gelde Koeien B 110.— a 170.- 84 Vette Koeien tt 170. - a 380.- 40 Kalf koeien Jt 160.— a 280.- 28 Nuchtere Kalveren 6.— a 20.- 140 Schapen (magere) a 14.- a 19- 570 Schapen (vette) n 18.- a 27.50 420 Lammeren n 12.- a 18.- 6 Varkens (magere) a 14.- a 15.- 65 Varkens(vottep. K.G. n -.38 a -.45 70 Biggen a 6.— a 10.- 30 Konijnen a .25 a L— 200 Kippen a —.50 a 1.26 100 Eenden b -.80 a 1.— 500 Kilgr. Boter a 1.25 a 1.35 •200 Kaas a -.40 a -.50 6000 Kipeieren per 100 a 3.75 a 4.25 200 Eendeieren a 3.80 a lloorn, 3 Sept. Aangevoerd 233 73546 K.G. Kleine29. .Commissie Pabriekskaas f28.—. stapels kaas, wegende f28.—, Middelb. f 0.— Aangev. 3881 H.L. f 7.50 a 8.25 6.26 a 6.60 5.75 a 6.90 2.90 a 3.65 16.— a 16.60 5.75 a -.- 10.- a 16.— 18.- a 20.— 10.- a 16.- 19.50 a 21.10 19.26 a 20. 12.76 a -.- Alkmaar, 4 Sept. Tarwe Rogge Gerst, chev. Haver Bruine boonen Paardebgonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten (nieuwe) Karwijzaad Rood mosterdzaad Blauwmaanzaad Kaas. Aangevoerd 390 Stapels, wegende 185.000 K.G. FabriekskaasKleine f29.—Comm.f —.Middelb. f Boerenkaas: Kleine f 29.—,Comm. f 28.50,MiddelbJ 29.— Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeente lijke Oude Vischmarkt, aan de Nieuwmarkt te Ainster dam, op 4 Sept. 1908. Kippeneieren f 4.— a f 5.50 per 100. Alkmaar, 6 Sept 1906. Paarden a 70 Koeien 140.— 300. - 236 Magere Schapen 10.- a 25. - 20 Nuchtere Kalveren 10.— a 22.— 35 Magere Varkens 16.— a 24. 225 Biggen 7.— a 9.25 Kipeieren per lOf 4.— a 4.50 Kop Boter 0.00 a 0.70 Broek op Langendjjk, 4 September 1906. f 0.60 a I 0.70 per 35 K.G. f 0.30 a f 0.4U f 0.60 a f 0.70 f 1.- a f 1.06 f 4 - a f 4.40 f 1 60 a f 1.86 f 4.— a f 5.50 per 100stuks. f5.- af 6 25 Aanv»r - zak aardappelen, - baal z.lveruien, - - W inkel 2 September 1908 ADDelen f 0.80 a f 290 per mand. pPjf' f 1.20 a f 2 10 per ma id. Sni'iboonen f U0 a f 1.70 per 1000 stuks. sKTne®? f 0.25 a f 0476 1000 st. Pruimen f 0.26 a f 060 per 100 stuks. Komkommers f 0.50 a f 2.70 per 100 stuks. 4 September. Appelen f C.75 a f 2.75 per manu. Peren f 0.70 a f 1.60 Snij boonen f a 1000 stuks. Slaboonen f 0.26 a f 0.60 Pruimen f 0 80 a f 0.45 per 100 stuks. Komkommers f 1.a f 2.40 per 100 stuks. Veiling te AnnaPaulowna gehouden Vrijdag 4 Sept., des namiddags 3 uur. Aardappelen (bl.) 42 zak per zak fl.lOaf—Sla boonen. 98000 st., per 1000 st. 35 a 50 ct. Roode kool. 173 st., per 100 f4.- a f 0.—Wortelen 425 bos per 1C0 bos f 1.90 a f 0.—. Snjjboonen. 42000 stuks, per 100 7 a 15 ct. Groote boonen. stuks per 100 f 0.—. Medemblik, 3 September 1908 Blauwe f 0.80 a f 0.85 Aanvoer 380 manden of zakken. 4 September 1908. Blauwe f 0.80 a f 0 86 Aanvoer 300 manden of zakken. Roode kool f 2 50 a f 2.65 per 100 stuks. Snijboonen f 0.75 a f 0.80 per 15 K.G. Spercieboonen f 0.70 a f 0.80 Xoord-Scbarw oude. (Dorp), 3 September 1908. Aanvoer 12000 stuks. Bloemkool 1ste soort f6.a f10.per 100 stuks. Middelbare f 2.50 a f 3.50 Reuzenbloemkool f 6.— a f 9.— Roode kool f 4.— a f 5.- Witte kool f 4 - a f 5.- 4 September. Aanvoer 13500 stuks. Bloemkool lste soort f 9 a f 12.50 per 100 stuks. Middelbare f 2.50 a f 4.50 Reuzenbloemkool f 6.— a f9.— Witte kool f 4.— a f 5.— Roode kool f 4.— a f 6.— Gele kool f 6.— a f 7.— Nep f 4.— a f 5.— 50 K.G. 5 September. Aanvoer 16000 stuks. i Bloemkool lste soort f 7.— a f 10.50 per 100 stuks. Middelbare f 2.50 a f 3 50 Reuzenbloemkool f 6.— a f 9.50 Roode kool f 5 a f 6 Witte kool f 4.50 a f 6.- Beloonde diensten. Voor de goede diensten bewezen bij den grooten brand op 9 Juli is dqor de Algemeene Bedrijfsverzeke- ring te Amsterdam vroeger Neringverzekering te Nieuwe Niedorp. aan de Brandweer te Schagerbrug eene pre mie van 7.50 gld. en aan de gvmnastenspuit Lycurgtis alhier eene premie van 12.50 gld. toegekend. Hotkreupel. In onze gemeente is 't rotkreupel geconstateerd onder de schapen van den heer D. S. alhier. Dobbel Mannen kwartet. Het Nederlandsehe dubbel mannen-kwartet onder lei ding van onzen vroegeren plaatsgenoot den heer A. Hille, dat thans een tournée door Duitschland maakt en contracten heefl afgesloten met Keulen, Dusseldorf, Elberfeld en Frankfort, heeft bij zijn eerste optreden te Keulen zulk een succes gehad, dat het direct aan biedingen ontving voor het optreden ook te Breinen, Hamburg, Berlijn. Koningsbergen en Kopenhagen. Uarmonle's feest. De gemengde zangvereeniging Euphonia besloot met algemeene stemmen de gevraagde medewerking op het 40-jarig feest onzer Harmoniekapel in 1909 te ver- leenen. De medewerking werd v.n.1. gevraagd voor het uitvoeren eener cantate, geschreven voor die gelegen heid door den heer M. Visser en gecomponeerd door den heer Dartillact v. Tright. Vlieger wedstrjjd. Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, dat morgen (Zondag) voormiddag 11 uur in de weide van den heer P. Meurs bij de Menisbrug de vliegers nog eens weer zullen worden opgelaten Naar wij ver- nemen is de commissie erin geslaagd nog weer een paar prijsjes voor dezen wedstrijd beschikbaar te stellen. Laat ons hopen dat het weder het zal toe- 1 laten, dat deze kleine luchtschepen dezen keer eens prachtig het luchtruim zullen doorklieven. Wij twij- 1 felen er niet aan of het zal aan belangstelling in deze 1 aardige sport niet ontbreken. Een mooi resultaat. Door de bemoeiingen van het bestuur der Winkeliers- vereeniging alhier, hebben zoowel voor de Paaschten- toonstellingivereeniging als voor de Harddra verijver- eeniging zich 32 nieuwe leden opgegeven. Loting. 1 Aan de loting voor onze gemeente zal door 33 per sonen worden deelgenomen. Markt. De bestaande prijzen in aanmerking genomen was de markt van Donderdag jl. goed. De handel in vette koeien was zelfs zeer goed. De belangrijke aanvoer, waarvan ons marktlonds er 80 boekte, was reeds te 8 uur verkocht. De hoogste prijs werd gemaakt dooi den heer J. Buis Pz. alhier met 330 gld. De kwaliteit der vette schapen was over 't geheel heter dan tot heden werd aangevoerd. Hoewel men van geen prijs ver hooging kan spreken, was de handel vrii goed Met 27.50 gld. stond de heer Over van Winkel bovenaan. In magere schapen en lammeren was iets meer han del. Vette varkens waren prijshoudend. Wij noteerden van den verkoop 10 naai Hoek van Holland, 12 naar Amsterdam. 14 naar Alkmaar, 12 naar Haarlem, 11 naar den Helder, 6 naar den Langedijk. Boter- en eieren- prijzen slaan hooger dan verleden jaar. Toen noteer den wij voor de eerste markt in September voor boter f 1.10 f 1.20, nu f 1.25 f 1.35, voor eieren f 3.50 f 4,-, nu f 3.75 I 4.25. Aardappelen (gladbl.) (graadjes) (muizen) Wortelen Bloemkool lste soort 2de soort Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Bieten Nieuw Leven. 2 September. Groote Muizen Kleine Muizen Eigenheimers Gewone nep Uien Roode kool Gele kool Aanvoer stuks kool. 0.-af 0- per 1/4 H.L. f 0.46 a f 0.55 f 0.46 a f 0.- f 1.60 a f 2.20 per 100 boa. f6.50 a f10.— per lOOstuks. f 2.- a f 4.- f 7.50 a f 0— f 8— a f 6.50 f 5.- a f 7.75 f 5.- a f 7.50 f 3.30 a f 4.30 f 1.60 a f 1.85 f9.50 af 10.50 p. 1000stuks. Station Nourd-Srliarw oude. f 0.70 a f 0.80 per 36 K.G. f 0.30 a f 0.40 f 0.60 a f 0.70 f 6. - a f 6 - f 1.60 a f 1.75 f 4.— a f 6.50 per 100 stuks f 5.50 a f 6.25 zak aardappelen, baal zdveruien, Vei stopping moet niet verwaarloosd worden; ze vult Uw bloed met onzui verheden en legt den kiem lot gevaarlijke ziekten. Mokukk Skiüel's Tablktïkn regelen de werking der ingewanden, zuiveren Uw bloed, verzekeren goede spijsvertering en dientengevolge Verkrijgbaar bjj alle Drogisten en bü de voornaamste Apothekers. Pr. f 1.60 p. fi. TeSchagen verkrijgbaar bijJ.ROTGANS, te Anna Paulowna bjj D. ZON.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2