BREUKBANDEN, Hulpmeststoffen Fourage-Artikelen, GOLDEN Depot der Stoowyerij en Umk Fasscberij iri Landbouwwerkjes. j. ii. srn i: v e Tafelhonig. DE K EG El\ B OOG" L. Beijneveld, Winkel. Frima JANSSEN BIERENS TILBURG BRONGAS Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. van G. Snoek te Alkmaar, Geestersingel 30, Scbagen. is iederen DINSDAG van 9'b-U'fe uur te sprekeu bij den Heer ZWART, over bet Station te Anna Paulowna. houten Pijp wellen. Zij worden door mij op elke diepte geleverd onder garantie Op Mig geregeld ferkrijgbaar. alle soorten tegen concurreerende prijzen. P. KAAN Cz., TRAPMAN Co., THEE KOFFIE CACAO De voordeeligste in 't gebruik. De besparendste in het huisgezin. Bewaar uw bonnen, zij hebben groote waarde. groote so«*teeHn«$ bij D' KONING, Anna Paulowna. A% Hoofden van gezinnen, verzekert Uw dienstboden en knechts zekerimr m i i??!!?- ïa Ari!fi(l8Contract' Dij de Levensver zekering-Hij, „De Standaard te Amsterdam. Premie 15.75 ETïeldïann011* iniich.tlnKen Inspecteur gevraagd le Alkmaar. Actieve Agenten en Agentessen al blijft het onze vaste overtuiging, dat ons ministerie een uitmuntende gelegenheid zich ontsnappen liet. Eindelijk thuis. De beroemde Azië reiziger Sven Hedin ia Maandag te Fagoe, twaalf mijlen van Simla, aangekomen en werd Dinsdag te dezer plaatse verwacht, waar hy bij den Onderkoning logeeren zou. Hij ziet er mager en verweerd uit, maar verklaart zich volkomen gezond te gevoelen. Tijdens zijn omzwervingen in Thibet, die twee jaar duurden, is hij geen dag ziek geweest en heeft hij volstrekt geen medicijnen gebruikt. Hij had geen blank gezicht g.-zien, voordat hy juist een jaar geleden Poe bereikte, waar hij de gastvrijheid van den Moravischen zendingspost genoot. Hy heeft 4000 mij len voornamelijk in West-Thibet afgelegd, en er „ver wonderlijke ontdekkingen" gedaan, waarover hy zich echter niet uitlaat, en uitvoerige kaarten gemaakt. Naar schatting heeft de reis hem f60 000 gekost. Bij een brand al zijn kleederen verloren hebbende, was hy in Lama-dracht te Poe aangekomen. Hy is van plan een dag of tien te Simla te vertoe- ven en vervolgens regelrecht .naar Zweden te vertrekken, van waar hy op uitnoodiging van 't Britsch Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap'' zich naar Londen denkt te begeven. Kindersterfte in China. De kindersterfte in China is zoo groot, dat de gewone begrafenis in een kist, voor kinderen niet in gebruik is. Het lijkje wordt alleen in een mat gerold en zno weggebracht en begraven. By een opzettelijk daartoe in gesteld onderzoek bleek, dat de moeders gemiddeld vyf kinderen hadden, en dat daarvan alleen de kleinste helft in het leven bleef. De gewoonte om zelfs aan zeer jonge kinderen vruchten te [geven, draagt tot de Dainestrams. Een nieuw bewijs dat, ten spijt van de Franco-British, galanterie den Engelschen niet in 't bloed zit, is het volgende dat wy in „Municipal Journal"' lezen: Het gemeentebestuur van de City van Londen had eenige maanden geleden den maatregel genomen om in den vroegen morgen speciale trams te laten loopen voor vrouwen die naar haar werk gaan, en wel doordien de gewone trams zoodanig door hoeren in beslag worden genomen, dat dames er by geen mogelijkheid in ionden komen. Door een aantal „heeren" werd echter het recht om dergelijke speciale trams te laten loopen betwist en zij gingen eenvoudig op de open plaatsen in de dames- trams zitten. De politierechter moest er zich nu mee bemooien en deze besliste dat de gemeenteraad wette lijk onbevoegd is om voor bepaalde personen speciale wagens beschikbaar te stellen en dat de directie ook niemnnd kan verbieden gebruik te maken van een pu bliek vervoermiddel, als daarin nog plaats is. De damestrams zullen dus wel het langst bestaan hebben, tenzy de Suffragettes er zich mee gaan yemoeien Gekleurde heerenkleeding. Dezen zomer heeft de heerenkleeding te New-York meer kleuren vertoond, dan ooit gedragen werden sinds tijd der satijnen kniebroek en kanten jabot. Voor wie het niet gezien heeft, zal zelfs een bescheiden beeld daarvan overdreven lijken. Een teer duifgrijs heeren- costuum met streepen als van een tapijtpatroon; een lavendel kleurig overhemd met een purperen das van' dezelfde nuance als de uit de uitgesneden verlakte schoenen te voorschijn komende sokken. Daarbij ame- thysten mpnchetknoopen en dasspeld, en een stroohoed met geweldigen rand en een driekleurig lint versierd. Of wel, een symphonie in herfsttinten I Een costuum met bronsgroene, purp6rviolette en lichtgroene streepen; een stroogeel, grasgroen gestreept overhemd, een vaal groene das, in harmonie met sokken en zakdoek. Wit ingewandsaandoeningen, de gewone oorzaak der sterfte, laken met groene stiksels en zwart verlakt vereenigen zeker veel by. zich tot een sierlijke bottine, en de panamahoed, van Zóó doet men in Rusland. voren hoogopgeslagen, van achter den hals bedekkend, Er wordt verhaald, dat Potemkin, de gunsteling van kroont al dat moois. Niet te vergeten het lint om den keizerin Katharina van Kusland, ten einde deze een hoed van geel. groen en purperviolet. Zet nu dat pracht- hoog denkbeeld te geven van de welvaart in haar ryk, exemplaar eens tusschen een stuk of vyf, zes jonge haar op een doorreis allerlei bloeiende dorpen uit de dames op een bank in een park - tien tegen één dat verte liet zien, die echter in werkelijkheid op de wijze geen voorbijganger op eenigen afstand er zijn mede van tooneeldecoraties, slechts< geschilderd waren De broeder uithaalt! tijden zjjn veranderd, de Russische bewindhebbers echter zyn dezelfde gebleven, zooals ..blijkt uit hetgeen thans te Liban is gebeurd. Daar werd nl. ter gelegenheid, dat minister-president Stolypin met het oorlogsschip „Al- Wie in New-York modern wil zijn, moet bovendien afstand doen van den goeden, ouden, sneeuwwitten linnen zakdoek, waarvan het zien steeds een verkwik king was voor den verkouden of verhitten mensch. Hy maz" de stad zou passeeren, de gouverneur-generaal moet zich voorzien van een schel gekleurden zijden zak- baron Möller Sakomelski verwacht. Teneinde nu aan doek; doch deze moet minstens twee, liefst drie kleuren zyn chef den indruk te geven, dat te Libau volkomen vertoonen, bijvoorbeeld bruin en roae, lavendel, écru en orde heerscht, beval het hoofd der politie uit eigen violet, groen en zalmkleur. Fraise moezen op heliotroop machtsvolkomenheid, dat op de hoofdstraten van de en reseda gestreepten grond, goudgele cirkels op fel stad het verkeer zoo goed als gestaakt moest worden rood, of paarsche en witte vierkantjes op groen dat en dat slechts „respectabel* (een buitengewoon rekbaar geeft pas een modernen mouchoirl Wie nog zwarte of begrip) uitziende personen zich door die straten mochten donkerbruine schoenen draagt, kieze althans gelakt bewegen, terwijl aan menschen uit de lagere volksklas- leder, en vroolyke dit waarlijk al te eenvoudige schoei- sen de toegang tot de straten ontzegd werd. Joden sel wat op met reusachtige slrikken, die als vleugels werden in de hoofdstraten in het geheel niet toegelaten; i boven op den voet balanceeren, of met groote, schitte- een merkwaardige maatregel, wanneer men bedenkt, j rende gespen. Lichtgele, roode, grijze en groene schoenen dat Libau onder hare 100.000 inwoners een groot aantal kan men echter ook bewonderen. Zij behooren dan te aanzienlijke Joodsche burgers telt. Ook in ander opzicht contrasteeren met de sokken, die op hun beurt inkleur trad men zeer eigenaardig op. Daar de gouverneur-gene- moeten overeenkomen met de weer bij het overhemd raai had aangezegd, dat hy in het Kurhaus te Libau afstekende das. Ook de avondkleeding wordt steeds liet middagmaal wenschte te gebruiken, werden lang i levendiger van kleur. Het nieuwste is een kanariegeel voor den aanvang van het diner de familits, die daar vest by den rok, in vereeniging met lichtgroene, licht tafelden, eenvoudig de deur uitgezet en werd hun zelfs t roode of mauve sokken, bjj lage, gelakte schoenen met de gelegenheid niet gelaten om in een andere zaal, dan die waar de officieele personen zouden aanzitten, hun maal te beëindigen. Ken aardige belastingaanslag. De belastinglyst van de stad Essen bevat sedert eenige dagen den naam van den heer Krupp von Bohlen- Halbach, die verleden jaar getrouwd is met de dochter van den overleden kanonnenkoning. De heer Krupp komt op die lyst voor met het kleine sommetje van f884 750 en hy betaalt nagenoeg evenveel in de gemeen te Bredenay, waar zich de villa Hügel, zyn zomerver- blyfplaats, bevindt. Hy geniet de eer, de eerste of hoog ste belastingbetaler van Duitschland te zijn, want de keizer betaalt geen belasting. De komst van den heer Krupp te Essen heeft even wel een zonderling gevoig gehad. Volgens het kiesstel sel in Pruissen telde de eerste klasse kiezers te Essen i zoe^en de wijnbouwers, door de rampen der beide laatste n 1 I mi1 _„1 nt," V, A/9 „l Ov fnllnri 174 burgers. Thans evenwel zal z(j nog slechts 27 tellen, daar deze groote belastingbetaler den cyns zóó zeer heeft doen klimmen, dat 147 kiezers van de eerste klas se overgegaan zyn naar de tweede Doodgeslagen. In de buurt van Nütterden by Kleef werd Maandag het lyk van een jongen man gevonden. Uit het ingesteld j en 3500 fr. op, tusschen 1894 en 1904 nog maar 2000 fr onderzoek bleek, dat de verslagene was een 28-jarige en sedert 1904 niet meer dan 500 fr. De wijnbouwers schoenmaker uit Mook-Middelair. De man, die Zondag zitten diep in de schuld, hun grond is ver boven de familieleden in Pruisen had bezocht, was door een ken-waarde bezwaard en er dreigt welhaast hongersnood, nis uitgenoodigd met hem naar de kermis te Hesselt (Ryn- Ook champagnewijn wordt „duur betaald". Zoo besloot provincie) te gaan. Daar geraakte hy buiten zyp schuld men, dat 6en groote vergadering tegen de wynverval- verwikkeld in een vechtpartij. Ernstig gewond en hevig i schers zou gehouden worden, daar „het oogenblik voor bloedend begaf hij zich op den terugweg. Maar bij Nüt- j handelen gekomen is." Misschien beteekenen deze telden zonk hy ineen en gaf den geest. woorden voor het bezadigde Oosten minder dan in hef De dader, een vreemde arbeider, is Dinsdag naar de gevangenis te Kleef oveigebracht. die verwacht wordt, tot ongeregeldheden aanleiding zal geven en dat het daarbij niet blijven zal. Zondag hield de bond van vakvereenigingen uit de Champagne een vergadering te Ay. Er waren 1200 wijnbouwers tegenwoordig. De secretaris noemde in een rapport de middelen op, waarvan men zich bedie nen kan om de fraude te bestreden. Deze zyn drie in getaltoepassing der wet op het etiquetteeren van champagne-wynenberoeming van een bijzonder op ziener om tegen fraude te wakenoprichting van een orgaan ter bevordering van de organisatie onder de vaklieden, aankondiging van wynverkoopen, enz. Een motie werd aangenomen waarin leedwezen werd uitge sproken, dat de Raad van State nog geen reglement van openbaar bestuur gereed gemaakt had, waarin een definitie van champagne werd gegeven, aangezien zulk een regeling den ontzaglijken toevloed van vreemde wynen, bron van alle misère, zou hebben verhinderd. De wensch werd uitgesproken, dat zulk een streng reglement ten spoedigste zou verschijnen, zoo mogelijk met terugwerkende kracht. Brand. De groote naaimachinefabriek „Helvetia" te Luzern is geheel door brand vernield. De schade is zeergroot; 300 arbeiders zyn zonder werk. Een ontdekking. By de tunnelboring in East River in New-York ont- dek:e de ingenieur Bradher, dat de oppervlakte van het water in de nabijheid der caissons, waaruit de gecom primeerde lucht ontsnapte, volkomen glad was. Na dit te hebben geconstateerd deed hü nieuwe proe ven, en uit zyn onderzoekingen bleek, dat de grootste golven van de zee direct gekalmeerd werden, wanneer gecomprimeerde lucht door buizen in* het water koud ontsnapte. Hy is nu bezig een toestel te coustrueeren. dat door schepen in gebruik kan genomen worden voor de praktijk. Volgens zyn methode kan een schip by hooge zee een gemakkelijke passage hebben. Neusstudie. 't Gebeurt by-den-weg in Londen, dat een fatsoenlijk gekleed man u op den hoek van twee drukke straten staande houdt, u beleefd uitnoodigt even stil te «taan, waarop hy u scherp aankijkt. Hy zal u niet recht in de oogen kijken, doch nauwlettend staren naar uw neus. Wanneer hy dit eenige seconden heeft volgehouden, zal hij u beleefd toespreken en, al naar den aard van uw neus, zeggen: „U heeft een sterken wil, die nog versterkt wordt door een groote mate van trots", of wel„Uw karakter is wat onstandvastig, maar u heeft een groote dosis handigheid om dit te verbergen" of misschien „U is iemand van fijnen smaak, doch u voelt levendig le onmogelijkheid, uw leven daarnaar in te richten." Daarna zal hy u beleefd groeten, u zyn visitekaartje in de hand drukken, en u bescheiden toevoegen: „Ik kry'g een kwartje van u." Dat fs zyn honorarium. Het kaartje vermeldt, dat hij karakters bestudeert uit neuzen. Zóó is waarlijk zyn beroep. En hy heeft succes. Want er zyn er velen, die niet weerstand kunnen bieden aan hun inwendig ijdelheidje en willen onderzoeken, of de eerste de beste specialiteit op straat aan hun neus kan zien wat zy van zich zelf vindèn in het diepst van hun gedachten. Zoo blijkt er dus meer aan een neus te zien dan ooit de menschheid gedacht heeft. Tegen een moeder, die met haar zoontje voorbij gaat: „Neen, mevrouw, maak er geen musicus van; hy heeft hoegenaamd den neus niet van een musicus. Die staat beter voor ingenieurHier is mijn kaartje als u er meer van weten wiltEen kwartje, als-'t-u-blieft Wie volgt?" De cholera in Rusland. Dè Sl. Petersburgsche correspondent der N. R. Ct. schreef dd. 12 dezer over de cholera het volgende: Ofschoon de doctoren nog niet van een epidemie willen spreken, breidt zich de ziekte toch met een onrustbarende snelheid uit en slaat- zij, zooals men uit (le berichten kan opmaken, al op den omtrek van Petersburg over. In Peterhof is vandaag namelijk een geval voorgekomen. In het Ladoga-kanaalnet is die ziekte den 27sten Augustus, dus op denzelfden dag dat net eerste geval in Petersburg officieel erkend werd, voorgekomen. Volgens de bladen worden er overal dadelijk de strengste voorzorgsmaatregelen genomen, maar' wanfieer men hier op straat dezelfde onhygiënische toestanden ziet, als altijd, dan komt men onwillekeurig tol de gedachte, of al die mooie voorzichtigheidsmaat regelen niet alleen op 'l .papier staan. Op een markt, die al sinds jaar en dag een treurige vermaardheid heeft wegens haar onreinheid, zag ik vandaag nog dezelfde hoopen verrotte groenten en vruchten, dezelfde plassen geronnen bloed bij de vleeschkramen, als altijd. Op straat worden pruimen, meloenen en allerlei vruchten in groote hoeveelheden, en tot zeer lage prijzen te koop aangeboden, en 't is juist het minvermogende, het meest voor de ziekte voorbeschikte volk, dat deze vruchten koopt. Zoo zag ik ook dezer dagen nog mensohen water uit een smerig riviertje drinken, na hun ontbijt, dat bestond uit brood, rauwe augurken, brandewijn en opvliegende Zuidentoch is het ver van onmogelijk, haring, genuttigd te hebben. Het is natuurlijk niet mo- dat de aanvoer van 30,000 vaten buitenlandschen wijn, gelijk dat de politie dit verhindert, maar het zou toch „iets meer zomer in kleur in de New-York strikken. Waarlijk, de voorstanders van heerenkleeding" hebben dezen kunnen genieten. De Lhampngue-oogst in Frankrijk. Het mislukken van den wijnoogst in Champagne dreigt een gelijksoortige verstoring der gemoederen te weeg te brengen, als het vorige jaar in het Zuiden van Frankrijk zooveel onheil bracht. Het natte en storm achtige weer der laatste drie of vier weken heeft in de wijngaarden van Reims en Epernay den oogst bijna ge heel te gronde gericht. Nu is al sinds een jaar of vijf tien de wijnbouw in Champagne byna niet loonend meer, grootendeels tengevolge van de op groote schaal gedreven vervalschingen die de markt hebben bedorven. En zooals wy verleden jaar in de Midi zagen gebeuren, jaren wanhopig geworden, allereerst door bestrijding van die vervalschingen, verbetering van hun lot te ver krijgen. De groote fabrikanten laten wyn van elders komen en maken daar champagne van, zoodat de wijn bouwers veel minder van hun druiven trekken. Vroe ger bracht een H.A. met wijnstokken tusschen de 3000 wel te doen zijn, om den verkoop van vruchten, zoo al niet te verbieden, dan toch te bemoeilijken. Er zijn buitendien nog vele omstandigheden die er toe meewerken, om Petersburg tot een voor de uit breiding der cholera zeer gunstig terrein te maken. Alleen heeft men maar aan de bodemgesteldheid te denken, dien drassigen hiet gerioleerden grond, door- sijpeld met vuil van jaren, jaren lang. Men denke aan die groote, arme bevolking, die in haar .geestelijke duisternis nog zoo weinig begrip heeft van het drei gende gevaar, of er met fatalistische onverschilligheid tegenover staat. Daarbij komt nog. dat de arme bevol king hier niet zoo afgescheiden van de rest in bepaalde wijken woont, gelijk dat in andere groote steden het geval is, maar verspreid in alle straten, in alle huizen, waar steeds een groote staf van menschen uit het volk te vinden is, die den dienst vervullen van huisknechten. Over de slechte toestanden in de stedelijke hospi talen, waarover in de dagbladen al herhaaldelijk ge sproken is. weten ook nu weer de kranten schrik barende dingen te vertellen. De ziekte heeft volgens de berichten een zeer kwaadaardig karakter. Er is ook een geval van z.g droge cholera, een zeer zeld zaam voorkomend geval, geconstateerd, waarbij de ge wone brakingssymptonen. zoowel als de buikloop, ge heel ontbraken. De vrouw, die' door, deze ziekte was aangetast stierf denzelfden dag, waaróp zij naar het ziekenhuis, onder verschijnselen' van vergiftiging, was vervoerd In 't geheel zijn er tot vandaag 12 uur 213 choleralijders in de verschillende gemeente-gasthuizen binnengebracht, waarvan 106 in de laatste 24 uur. Tot vandaag 12 uur waren er 23 dooden, zoodat er nog 190 patiënten onder behandeling bleven. Met koorls- aehligen ijver is de gemeentelijke geneeskundige dienst aan het werk getogen en heeft nu ook zijn werkzaam heid tot de haven en de voorsteden langs de Nevva uitgebreid. Nader wordt dd. 15 dezer gemeld De besmetting neemt hand over hand toe. Van Maandagnamiddag tot Dinsdagmiddag werden 240 per sonen door cholera aangetasl en zijn er 60 gestorven. Hel geheele aantal zieken bedroeg Dinsdag 515. Chineesche Hofceremoniën. Te Peking verwacht men dezer dagen den dalaï 4a ma van 1 liibet, en heel de provincie Sjangsï, waar in zijn klooster ligt, haalt verlicht adem, nu deze hei lige met zijn gevolg van 5000 moelis en 300 kameelen eindelijk niet meer uitsluitenid op hón zak teert. Het Chineesche volk voelt niets voor dezen levenden Boed dha. en zal blij zijn, als hij weer goed en wel in zijn Thibettaansehe woestenij zit. De klachten over de enorme kosten die het bezoek met zich sleept, worden met den dag heftiger. Daar komt nog bij, dat het ge volg van den grooten man zich allesbehalve heilig ge draagt. Dè Pekingsche regeering dient echter ,.bonne mine a mauvais jeu" te maken, moet doof blijven voor alle klachten en den heilige op waardige wijze ontvangen. Reeds einde Augustus werd het uitvoerige programma der feestelijkheden opgemaakt, en voor de zooveelste maal kon de vreemdeling verbaasd staan over de uitgebreidheid der Chineesche ceremoniën. Trouwens, het is een overbekend feit, dat elk gebaar, elk woord daa.r ter lande geregeld is volgens oeroude voorschriften. De 3000 gedragsregels van den Li Ki, het Chineesche wetboek van mevrouw Etikette, zitten den langstaarten in 't bloed. Er_ is geen gelegenheid, zij het scherts of ernst, waarbij zelfs de minst ontwikkelde man niel precies zou weten hoe zich te gedragen. Zelfs voor de laatste seconden van een ter dood veroordeelde, be slaan ,,fatsoensvoorschriften". Onnoodig te zeggen, dat de bekwaamheid, om een audiëntie ten hove bij te wonen, beslist studie vereischt. Ieder, die den keizer bezoekt, krijgt een paleis eunuch le zijner beschikking. De man opent de vleugel deuren van de audiëntiezaal, knielt aan den ingang en roept op luiden toon naam en rang van zijn cliënt, benevens het uur, waarop hij ten paleize verscheen. Is de bezoeker geen bloedverwant van den vorst of een ambtenaar uit diens naaste omgeving, dan kan hij iéts bijzondei' merkwaardigs beleven. Het is alge meen bekend, dat een audiëntie bij den keizer van China alleen voor de rijken der aarde is weggelegd; want het gebruik wil, dat men een heele reeks hofdigni- tarissen met klinkende munt overlaadt, 't Begint bij den eunuch. Goedkoop is de man niet, doch wanneer men 't schappelijk met hem maakt, toont hij zijn er kentelijkheid door éen der vijf knielkussens, die, len behoeve der leden van den staatsraad, vlak vóór den troon liggen, terzijde te schuiven, zoodat men vlak in de buurt der majesteiten neerknielen kan. Zoo'n audiëntie duurt dikwijls uren. en 't is voor bejaarde lieden geen kleinigheid, al dien tijd op een steenen vloer te moeten knielen. Er zijn er, die onder hun staatsiekleed gewatteerde kussens dragen, teneinde het knielen wat te verzachten. Is de audiëntie afge- loopen, dankeert men den vorstelijken personen den rug toe, en gaat met een vrij wat lichtere beurs dan men gekomen is, heen. Een ongeluk. MADRID, 17 Sept. (Reuter). De „Epoca" deelt mede, dat by de artillerie oefeningen tusschen Vical varo en San Fernando een kanon uiteensprong. Vyftien kanon niers werden gewond, van wie eenigen zeer zwaar. Te koop: lste klas, met stamboom, 9 maanden oud, bij MATTH. ROOZING, Petten. HET belast ztoh met het bezorgen van Hy potheken en Credieten, verstrekt Voor- fohotten op billijke conditiën. Beveelt zich aan tot het sluiten van alle moge- ijke verzekeringen op ieder gebied. 1 OC'TOBEH 1 APRIL. Aangifte van leerlingen kan geschieden tot uiterlijk WOENS DAG 23 SEPTEMBER. Opleiding van Melkcontroleurs. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. De Directeur, C. NOBEL. f 0.50. f 0.80. ook zonder veer. is HET adres voor het aanleggen van en het maken van aan de Havens teHaukesen Den Oever, alsmede aan den Poldersteiger - EN - Aanbevelend, WEERINGEN. H1PPOLYTUSHOEF, Onderstaande werkjes, van de hand van den heer C. NOBEL, Rijksland- bou wieeraar voor Noord-Holland en Di recteur der Rijkslandbouwwintereo-ool te Schagor., zijn alle door de meest bevoegde deaknedigen bijzonder gunstig beoordeelcn voor onder- w ij s ea praktijk aanbevolen. KENNIS VAN DEN GROND BEMESTING TABELLEN voor het berekenen van melkslaten VEEVOEDING HET BEWAREN VAN DE IER De bereiding en toepassing van Bordcausrhe pap tegen de AARD APPELZIEKTE Verhoogd met de frankeerkosten. Laatstgenoemde twee bookjes zijn zeer geschikt voor verspreiding door Land- bouwvereeoigingen en kosten dan 10 Exemplaren f 1.25 25 ex. f 2.50 100 ex. f7.50, vermeerderd met de fran keerkosten. 8CHAGKN. Verkrijgbaar bjj Wed. 8. KRUIJKR, J. SLIKKER. J. K08SEN, 8. WIJN. f 0.15. Verkrijgbaar: mooie witte KLAVER- HONIG, in flacons van 1, 1/i en l/K K.G., k f 1.15, f 0.60 en f 0.35. Zending rembours.

Schager Courant | 1908 | | pagina 11