Binnenlandscb Nieuws. Groenteveilingen. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. Marktb erichten. Plaatselijk Nieuws. aan haar ouderlijke woning, meestal vergezeld dooreen jongere zuster of ander familielid van haar echtgenoot die de geschenken draagt. Zooals hier beschreven is, heeft een huwelijk plaats in de gegoede standen in Tokyo en Yokohama. De lagere klassen doen het veel eenvoudiger; bjj een huwelijk verhuizen ze naar een andere buurt, am hun vrienden en buren te ontloopen. En heel eigenaardig zijn de gebruiken, die in som mige dorpen in verschillende provinciën nog bestaan. Als in de Awa-provincie een man oud genoeg is om te trouwen, en zooveel verdient, dat hij een vrouw kan onderhouden, wordt door zijn intieme vrienden beraad slaagd en een meisje uit het dorp gekozen. Dit meisje wordt uit haar huis geschaakt en naar de woning van den toekomstigen echtgenoot gebracht. Hier moet ze haar tanden zwart maken met „ohaguro' (een verfstof aangemengd met sakej een gewoonte, die vroeger door alle getrouwde vrouwen gevolgd word. Als ze weigert dit te doen, wordt zij vastgehouden en dan komt een van de mannen haar de „ohaguro" uit zijn mond in den hare blazen, wat algemeen beschouwd wordt als het toeken der verloving. De ouders van het meisje zijn volstrekt niet boos, integendeel, ze verheugen zich op de komende bruiloft. In Idsu-provincie is een eiland, waar iets bestaat dat op hofmakerij lijkt. De jongeling kiest zijn uitverkorene zelf, en om te bewijzen, dat hij het echt meent, komt hij eiken avond met zijn matras en beddegoed over den schouder naar haar huis, waar hij den nacht doorbrengt. Als hij twee weken of langer heeft volgehouden, is het meisje overtuigd van zijn ernst en stemt er in toe, zijn vrouw te worden. Voor dat de eigenlijke bruiloft dan plaats heeft, ontvoert hjj haar, een daad, die door de gewoonte goedgekeurd is, maar tegenwoordig door ae wet verboden wordt. Maar in de Luchu Eilanden is de manier, waarop huwelijken gesloten worden, al heel merkwaardig. Hier bepalen de ouders onderling welke kinderen later een paar zullen vormen. Een man is in staat te trouwen, als hij 24 of 26 jaar oud is en zijn snor en baard laat staan. Een meisje begint op haar 18de of 14de jaar haar vingers te tatoeëeren; als zij 20 is, tatoeëert zij de ge- heele handen en maakt haar haar zoo op, dat het in drieëen verdeeld is en vastgehouden wordt met mooie spelden van goud, zilver of schildpad. D<m is zij klaar voor het huwelijk. Dertig dagen voor dit plaats heeft, gaat ze de ouders van haar bruidegom geregeld bezoeken; zjj vraagt alleen naar hun gezondheid, maar treedt nooit binnen. Drie of vier dagen voor den bruiloftsdag gaat de bruidegom met zijn vrienden naar een huis van slechte zeden, waar aij blijft tot den dag van het huwelijk, en als hij dan terugkeert, brengt hij een van de dames mee, bij wie hjj gelogeerd heeft. Als de bruid maar in het minste toont, jaloersch te zijn, gaat het huwelijk niet door! In andere streken nog weer andere gebruiken, te veel echter om alle op te noemen. Ueerhogowanrd Door de afdeeling Heerhugowaard en Omstreken van den Hond van Ned. Onderw. is aan de daarvoor in de termen vallende gemeentebesturen een adres ge richt, waarin verzocht "wordt het handwerkonderwijs. dat buiten de gewone school uien valt, afzonderlijk te bezoldigen. Te Heerhugowaard en Oudkarspel geschiedt zulks reeds, terwijl Ie Breek op Lungendijk en Noord- scharwoude de onderwijzeressen niet meer uien les geven dan de onderwijzers. Laugedjjk. Gelijk we onlangs meedeelden besloten de tuinbouw- vereenigingen aan den Langedijk en Omstreken (Groente cultuur te Broek op Langendijk uitgezonderd), voortaan slechts V* °/o. korting voor contante betaling te geven aan de kooplieden in plaats van i/ï °/ozooals dit tot nu toe de gewoonte was. Daarop heeft de vereeni- ging ,.De Koophandel' geantwoord, dat zij zich tegen dien maatregel zou verzetten met alle haar ten dienste staande middelen. De verhouding tusschen genoemde vereenigingen wederzijds verbetert er dan ook niet op in den laatslen t ijd, ja, is tot die hoogte gekomen dat de kooplieden hebben besloten, zelf een betaal- kantoor op te richten, indien de t uinbouwvej-eenigiu- gen haar besluit niet wijzigen. Dil laatste is dan ook in ernstige bespreking in de laatste vereenigingen en 't is de vraag, of de bouwers het niet tegen de hande laars zullen moeten afleggen. Met spanning wordt hel eindresultaat der besprekingen afgewacht. Laugedjjk. Gedurende de wintermaanden zal vanwege de Win- keliersvereeniging aan den Langedijk een cursus in boekhouden worden gehouden. Het aantal deelnemers bedraagt 65. De lessen zullen gegeven worden door den heer Prins, leeraar Boekhouden M. O. te Alk- maai-. Het aantal deelnemers is boven verwachting groot. Of allen de lessen zullen blijven volgen tot het eind van den cursus zal de ervaring moeten leereu. St. Maartensbrug. Bij eenige personen nabij St. Maartensbrug zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag de vischkaren ge licht. Geineeuteraad Wieringen. Vergadering gehouden op Vrijdag 18 September 1908 des namiddags twee uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Cavaljé, Burgemeester. Na opening door den voorzitter volgt lezing der notulen van de vorige vergadering door den secretaris den heer Bruul, welke onveranderd werden goedge keurd. Voorzitter deelt mede, dat op den 14den September j.1. ten kantore van den gemeente-ontvanger kasverifi- catie was gehouden. De ontvangsten 'waren f 45.797.27, de uitgaven f 42.561.27, aLzoo moest in kas zijn en werd bevonden de som van f 3.236. Boeken en be scheiden waren in goede orde. Ter inzage wordt aangeboden de maandstaat der zeegras-exploitatie over Augustus 1908. Op diens verzoek wordt aan den heer J. W. Rasch, wegens overlijden van zijn hond, een half jaar ont- heffing van hondenbelasting verleend. Op diens verzoek wordt aan den lieer A. Gouds bloem geheele ontheffing van Hoofdelijken Omslag ver leend aangezien adressant oud en ziekelijk is en de verdiensten niet meer toelaten belasting te betalen. Wordt ter tafel gebracht het van Gedeputeerde St. ontvangen en bekende melkrapporL Algemeen is men van meening om voor deze ge meente dienaangaande geen verordening in 't leven te roepen, daar dit veel te veel kosten met zicih zou meebrengen. Voorzitter zegt naar aanleiding van het meikrapport dan een paar artikelen te willen veranderen in de politieverordening le in art. 56 het woord melk bij te voegen, zoo dat dat artikel dan zal luiden: het is verboden melk, vleesch, visch, gevogelte of andere waren, hoe ook genaamd, blijkbaar bedorven of om eenige andere reden schadelijk voor de gezondheid zijnde, te ver- koopen, te koiop af te leveren, in winkels of bergplaatsen aainwezig te hebben of te vervoeren. Aangenomen 6 stemmen vóór 1 tegen, die van den heer Kuut. 2e een nieuw artikel bij te voegen ais volgt: Hei is verboden melk langs openbare wegen, straten en pleinen te vervoeren of af te leveren anders dan in gesloten emmers, bussen, kannen of ander houten vaat werk. Met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter deelt mede, dat binnenkort zal worden overgegaan tot vernieuwing van de Koningsstraat en Klietstraat Dat de kosten hiervan voorkomen op de begrooting van 1907, doch de financien bij oplevering der straal niet direct wegens verschillende omstandig heden beschikbaar .zijn en het dus wenschelijk is een tijdelijke kasgeldleening groot f 1200 aan te gaan of zoo noodig minder, hetwelk uit de aanbesteding zal blijken, tegen Hen hoogste 5 °o rente. De heer Kuut zegt niet zoo voor een tijdelijke lee ning te zijn, daar deze altijd met veel kosten gepaard it. De heer Hermans is dit met den heer Kuut eens. men kan de betaling wel in 't bestek omschrijven en dan kan de aannemer desnoods wel een of twee pro cent ervoor bij berekenen. De heeren Peereboom en Koops zijn voor tijdelijke leening waimeer men bij oplevering der straat contant betaalt, is huns inziens veel beter en de kosten der leening haalt men er altijd wel uit. De heer Kuut: leenen en vooral lijdelijk is duur. De heer Hermanswanneer men de betaling bepaalt op 1 Januari zal de aannemingssom weinig hoogerzijn. De heer Obreen. met I Januari kan men evenmin betalen, men heeft dan de gelden hoog noodig voor I nieuwe dienstjaar; een gedeelte der financiën komen eerst in 't begin van 't volgend jaar binnen, en wor den gebruikt vaar jaarwedden, rente, aflossingen en andere vaste posten Vele rekeningen blijven soms on betaald nog tot Juni of Juli liggen en dan moet men het geld nog bij eikaar schrapen om ze af te kunnen doen. En dat alles is een gevolg van armoe, hetgeen uit de nadeelige saldo's der gemeente-rekening zai blijken; een tijdelijke geldleening voor kasgeld is dus gewenscht. Over enkele jaren zullen wij hopen, dat de financiën wat ruimer worden en de gemeente finan cieel vooruit mag gaan. De voorzitter zegt. dat de gemeente over verleden jaar ongeveer f 1100 is vooruitgegaan, i Hierna wordt met algemeene stemmen besloten een lijdelijke kasgeldleening aan te gaan. In verband met de geldleening en regeling van be- staande pasten wordt mede goedgekeurd een supple- toire begrooting in ontvangst en uitgaaf tot een be drag van f 2703.14. I Wordt aangeboden de primitieve begrooting voor 't dienstjaar 1909, welke gedurende 14 dagen voor be langstellenden op de secretarie ter visie zal nederge- legd worden en waarvan de leden ieder een ex. ter besludeering ontvangen. Rondvraag: De heer Koorn zegt, dat de weg te Westerland pp enkele plaatsen noodig eens van puin moest voorzien worden en opgeknapt. Voorzitter be looft een onderzoek te zullen doen en zoo noodig te laten bijwerken. De heer Hermans vraagt voor de schalen van de waag te den Oever een paar hekken evenals fe Hippo- lytushoef zijn, daar deze vcor 't wegen van varkens onmisbaar zijn. Algemeen goedgekeurd, en draagt voor zitter den heer Hermans op dit in orde le laten maken, hetgeen de heer Hermans op zich neemt. De heer Peereboom zegt, nu hebben wij een nieuw raadhuis, maar wat moeten wij nu aan met de veld wachterswoning, waag enz. enz. De voorzitter zegtde veldwachter geniet thaas vergoeding van huishuur (f 1 per week), zoodat daar in voorzien is. Het brandspuit huis en de waag zouden wij voorloopig. daar deze nog goed zijn voor hunne bestemming willen blijven gebruiken, eerst wilden wij nu 't raadhuis in órde maken. De heer Obreenzoodra 't raadhuis in orde is kun nen de heeren 't eens bezien en er over oordeelén, eerst moest dit nu maar gereed en dan kunnen wij volgend jaar weer eens zien. Verder zou de heer Peereboom 't zeer wenschelijk vinden dat de woning van het hoofd der school te Hipp. eens geverfd werd. Voorzitter: dit jaar hebben wij 't laten invoegen en hopten 't volgend jaar te laten schilderen, want de financiën laten het onmogelijk toe. De heer Peereboom: als 't houtwerk dan maar niet te veel achteruit gaat. De heer Obreen: 't is hoog noodig, maai- er is geen geld. De heer Koops acht 't ook zeer noodig en zegt dat de gemeente toch wel crediet heeft, daar een particulier dil wel eens niet heeft. De heer Kuut is ook voor schilderen, daar 't ge bouw anders achteruit gaat, van tijd tot tijd moet overal de hand aan gehouden worden, anders loopt het mis. De heer Obreen: dan moeten wij de belasting ver hoeden. uit de gewone middelen kan 't van 'I jaar niet. Voorzitter zegt't volgend jaar zal 't gebeuren. Niemand meer 't woord verlangende sluit voorzitter de laatste openbare vergadering in 't oude raadhuis en hoopl de volgende keer de heeren in Makenden wel stand in 't nieuwe raadhuis le begroeten. Kolhoru. Gedurende de kermis had eeu zoontje van den heer J. S. alhier het ongeluk in de sehommelschuitjes zijn arm te breken. Kolhoru. De steiger, aan de binnenzijde van de noorderpier alhier in zee aangebracht, is gereed. Een belonpaadje. over de pier aangelegd, maak! den toegang zeer ge makkelijk. Kolhoru. Naar wij vernemen is het torenuurwerk door een deskundige afgekeurd. Winkel De loting vooi- de nationale militie (lichling 1909) zal plaats hebben op Vrijdag 6 November 1908, voor- middags 10 uur. Winkel Op een verzoek om vergoeding voor den tijd in werkel ijken dienst doorgebracht tot deelneming aan herhalingsoefeningen van den milicien Ph. Silver. is door den Minister van Oorlog afwijzend beschikt. Winkel Aan landweerverlofgangers die in October a.s. deel moeien nemen aan de oefeningen der Landweer vesting artillerie, zijn door den Minister van Oorlog de vol gende vergoedingen toegekendaan C. Klos f 0.80 per dag, aan D. Fijnheer f 0.60 per dag. Breezand. In den nacht van Woensdag op Donderdag trachtten de kippendieven hun slag te slaan bij den heer G. B. alhier. Doordat de bewoners wakker werden, werden de bezoekers in hun werk gestoord, zoodat ze slechts een tweetal hebben kunnen meepakken. Naar men zegt raakte de heer C. R. aan de Zand- vaart dienzelfden nacht eenige kipp>en kwijt. Feestelijkheden te Heerhugowaard op 16 en 11 Sept. In het lokaal van den heer Klaver bad 's avonds lfi September de uitreiking plaats van behaalde prjjzen op het terrein aldaar. De uitreiking der prijzen werd afgewisseld met harmonica-muziek, gegeven door den bekenden virtuoos Jacob Kelder. Tegen 9 uur werd een pauze ingesteld, teneinde de versiering en verlich ting te kunnen bezichtigen. In den loop van den avond werd meegedeeld, dat de hiervoor beschikbare prijzen door de commissie waren toegekend aan: Dr. Post, Pastoor Van Swieten en Jn. Zijp. Omtrent toekenning van len en 2en prijs was door de commissie loting gehouden. Er heerschte den geheelen avond een gezellige, prettige geest, waardoor dit samenzijn tot ongeveer middernacht duurde. 's Morgens van den 2en dag werd de tentoonstelling gratis bezichtigd door de schooljeugd, terwijl te elf uur een aanvang werd gemaakt met de wedstrijden. Deze werden door honderden en honderden bijgewoond, er was den heelen dag verbazend veel volk in Hugowaards kom. We vermelden hieronder den uitslag der wedstrijden. Mastklimmer, 12 deelnemers: W. Blom, een horloge en een mes; P. Schouten, horloge en sigarenpijpje; Jc. Smit, sigarendoos en pijp; W. Kooij, sigarenpijp en mes; Jn. Weel, verrekijker en tabaksdoos; C. Berkhout een pottemonnaie. Appelsplukken per fiets, 6 deelneemsters late prijs behaalde B. de Geus; 2en prijs, A. Kooij; 3en prijs, Vr. van der Oord. Molentjedraaien. Hieraan werd door 44 paren deel genomen. De prijzen werden achtereenvolgens gewon nen door; Jn. Wester met J. Wester, P. Kostelijk met G. Kooij- man, Jb. de Boer met M. Korver, G. van Langen met G. Poel, KI. Ursem Ps. met A. Entius, S. Koning met A. Rood. Voor de mooiste costuums werden le en 2e prijs toe gekend aan J. Met en M. Swager, die in een sjees als oud-Hollandsche boer en boerin aan den wedstrijd deel namen. Tegelijker tijd werd een gecostumeerde optocht op fietsen gehouden. Groot was de stoet niet, maar beeldig lief. De eerste prijs werd toegekend aan Jn. Bas met het 3-jarig dochtertje Iefje van den heer Jb. Zomer, 2e prijs Tr. de Geus, 3e prijs P. Wonder Pz. Jr. Te 7 uur zou de uitreiking van prijzen en diploma s plaats hebben bij den beer Pijper, door den verbazenden toeloop van publiek werd de opening van dit officiéél gezellig samenzijn een half uurtje later. Hier werden ter afwisseling eenige liederen ten beste gegeven door het gemengde zangkoor „Ons genoegen", terwijl zich mede nog eens weer liet hooren het fanfarecorps, dat reeds zoo uitnemend voldaan had tijdons de wedstrij den. Ook hier bleef men lang bijeen, fanfaristen, zangers ontvingen den dank van het publiek en de commissie. Er mag wederom worden getuigd; de tentoonstelling te Heer-Hugowaard is uitnemend geslaagd. Broek op Langendjjk, 18 September 1908. Aardappelen (gladbl.) f 0.— a f 0 por V« H.L. j (graadjes) f 0.45 a f 0.— (muizen) f 0.40 a f 0.46 Wortelen f 1.50 a f 2.10 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f 4.— a f 7.— per 100 stuks. 2de soort f 2.60 a f 3.26 Reuzenbloemkool f 5.— a f 7.— Roode kool f 4.— a f 8.— Gele kool f 4.- a f 7X0 Witte kool f 4.60 a f 8.- Nep (kleine uien) f 8.70 a f 3.90 Uien f 1X6 a f 2.26 Winkel, 16 September 1908 Appelen f 1.60 a f 2.80 per mand. Peren f 1.30 a f 2.60 per ma.id. Snjjboonen f 0.90 a f 1.70 per 1000 stuks. Slaboonen f 0.60 a f 0.65 1000 st. Bloemkool f 4.50 a f 7.100 Nep f 1.65 a f 0.— per baal. Uien f 2 20 a f 2.30 per baal. 18 September. Appelen f 1.26 a f 2.60 per mana. Peren f 1.16 a f 4.— Snijboonen f 0.90 a f 1.66 1000 stuks. Slaboonen f 0.80 a f 0.70 Bloemkool f 3.50 a f 6.60 per 100 stuks. Kaas f 0.80 a f 0.— per stuk. Nep f 1.60 a f 0.— per baal. Aardappelen f 1.— a f 1.10 per 36 K.G. Uien f 1.60 a f 2.30 per baal. Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude. 16 September. Groote Muizen f 060 a f 0.70 per 36 K.G. Kleine Muizen f 0.30 a f 0.40 Eigenheimers f 0.60 a f 0.70 Blauwe f C.70 a f 0 90 Nep f 2.90 a f 3.30 50 Uien f 2.10 a f 2.40 Roode kool f 4.- a f 7.25 per 100 stuks Gele kool f 6.-. af 6.60 18 September. Groote Muizen f 0.60 a I 0.70 per 35 K.G. Kleine Muizen f 0.80 a f 0.40 Eigenheimers t 0.60 a f 0.70 Nep f 2.90 a f 3.90 Uien f 1.90 a f 2.05 Roode kool f 4.— a f 6.75 per 100 stuks. Gele kool f 6.— a f 6.60 Aanvoer zak aardappelen, baal zllveruien, stuks kool. Velling te Anna-Paulowna gehouden Vrijdag 18 Sept., des namiddags 3 uur. Aardappelen (bl.) 122 zak per zak f0.90afl.—Sla boonen. 66000 st., per 1000 st. 30 a 70 ct. Roode kool. - j st., per 100 f 3.25 a f 6.76. Wortelen 200 bos per 100 bos f 1.76 a f 0.—. Snpoonen. 1500 stuks, per 100 7 a 12 ct. Bloemkool per 100 f 2.80 a f4.75. 300Andüvie per 100 f 1.20. Gele kool per 100 f6.50. Bieten per 100 f 1.05. j 1 mand appelen, per mand f 1.—. \'oord-Sebsrw oude, (Dorp). 17 September 1908. Aanvoer 8600 stuks. Bloemkool lste soort f 6.— a f 8.— per 100 stuks. Middelbare f 2.— a f 3.60 Reuzenbloemkool f 6.— a f 8X0 Roode kool f 6.— a f 7.60 Witte kool f 7.- a f 8.- Gele kool f 5.- a f 7.- 18 September. Aanvoer 15000 stuks. Bloemkool lste soort f 5.— a f 6.60 per 100 stuks. Middelbare f 2.— a f 3.— I Reuzenbloemkool f 6.— a f 7.— Roode kool f 6.50 a f 7.- Witte kool f 6.— a f 6.50 Nep f 3 20 a f 8.40 19 September. Aanvoer 14600 stuks. Bloemkool lste soort f 6.— a f 7.60 per 100 stuks, Middelbare f 2.— a f 8.60 Reuzenbloemkool f6.— af 8.— Roode kool f 6.— a f 7.— Witte kool f 5.- a f 7.- Gele f 6.50 a f 8.- POLITIK Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtinge verzocht omtrent een verloren witte kinderkraag. M. de Redacteur, Beleefd verzoek ik, zoo spoedig mogelijk, plaatsin voor het hieronder volgend PROTEST. Mei allen nadruk piotesfeer ik tegen het schandelij en leugenachtig bericht, hetwelk gij in uw nutnnit van 10 September II. onder het gewestelijk nieuws u Noord-Scharwoude de wereld hebt ingezonden. I itdi ukkelijk verklaar ik aan den boycot, op de heer Nap toegepast, zelfs niet het geringst part of deel te hebben, daaraan zelfs nirnmer fe bet hen gedacht, nog veel minder daarop eenigen invloed hoe gering dan ook. te hebben uitgeoefend. Ik veroordeel uwe Redactie, die zoo klakkeloos ei zonder eenig onderzoek, zulk een leugenachtig en voo mij zeer beieedigend bericht heefl durven opnemen. Den inzender daarvan daag ik uit, waar te maken wat hij heeft durven schrijven en te bewijzen waar wanneer en b ij w i e n ik, zelfs in hel minste, iet tot uitlokking van dien boycot heb gedaanblijft hi in gebreke, dan verklaar ik hem voor een iniamei lasteraar, van wien uwe Redactie zich zoo spoedii mogelijk moei ontdoen, wil zij den een of anderev tijd niet met den strafrechter in aanraking komen. Dankend voor de plaatsing. F A. WILLENBORG, pastoor van Noord-Scharwomle Hoewel nu wel niet op vriendelijke wijze op dnde lijke plaatsing van bovenstaand protest werd aangc drongen, heb ik gemeend aan het verzoek van dei pastóor van Noordsehanvoude toch te moeien voldoen Immers het kan wel niet anders of een krachtige uiting van verontwaardiging als deze moet indrul maken en ik spreek dan ook de stellige verwachting uit, dat alle lezers van dit protest even diep van dt waarheid dezer woorden en zoodoende van hel rec.hi om verontwaardigd te zijn, zullen zijn doordrongen, als ik. P. TRAPMAN, Red. Sch. Crt. Gemeente ZQpe. Ingeschreven van 11—16 September 1908. Ondertrouwd; Cornelis Nannis, jm., arbeider, 27 jaar en Neeltje Muntjewerf, jd., zonder beroep, 36 jaar, beiden te Zjjpe. Gemeente Anna Paulowna. Ingeschreven van 16—19 Sept. '08 Geboren: Lambertus, zoon van Fulps Metzeiaar en van Antje Bakker. OnndertrouwdAbraham de Smit, oud 29 jaren en Maartje Hoogmoed, oud 27 jaren, beiden alhier. Getrouwd en Overleden Geene. Loting. De loting voor de gemeenten Schagen, Zjjpe, Callants- oog, St. Maarten, Harenkarspel, Anna Paulowna, Bar- singerhorn en Wieringerwaard zal plaats hebben te Schagen op Maandag 12 October die voor de gemeenten Heer-Hugowaard, Broek op Langendijk, St. Pancras, Oterleek, Obdam, Hensbroek, Oudkarspel en Noord- en Zuid-Scharwoude op Maandag 26 October te Heer-Hugowaard; die voor Winkel, Hoogwoud, Nieuwe-enOnde Niedorp Spanbroek en Opmeer op Vrijdag 6 November te Winkel; die voor Den Helder en Wieringen op Donderdag 15 en Vrijdag 16 October; Den Helder tot letter 0 op 15 October van letter O en Wieringen op 16 Octobee. Conciërge. Voor de betrekking van conciërge aan de Gemeente school alhier zijn slechts 4 sollicitaties ingekomen. Bekroond. De heer A. Tesselaar alhier is op de tentoonstelling te Medemblik bekroond voor een schilderstukje hetwelk een tafereeltje uit het Urker volksleven teruggeeft. Marktbericht De groote aanvoeren, zoowel elders als hier, waren oorzaak, dat de handel in vette koeien traag was. Ook de prijzen liepen daardoor iets terug. Voor lste kwali teit werd 37 cent besteed. Bijzondere prijzen vielen niet te vermelden. j In geldekoeien en kalf vleien kwam geen verande ring. De handel is en blijft stug. De aanvoer van schapen was buitengewoon groot. Zoo ongeveer twee duizend stuks is van beteekenis. De handel was traag. De heer 0. Schermer van Hoog woud had de hoogste markt f27.50. Voor Frankrijk waren twee kooplui aanwezig. Hunne inkoopen bedroegen 180 stuks. Magere schapen en lamineren waren traag. Vette varken8 waren vlug. Voor eerste kwaliteit werd 47 cent betaald. Vergeleken b<j verleden jaar half Sep tember is de boter 5 cent en zjjn de eieren 15 cent duurder dan toen. UcngHt^iikeuriHgeii. 1 oor de heugstenkeuringen die deze maand in onze picvuicie gehouden worden, zijn aangegeven i te Scliageu op Donderdag 24 Sept. Jupiter van P j Kaan Dz.; Sultan van N. D. Kaan; Sultan van De Bruijn en Brands ma- Prins van C. J. de Wit; Mooi- If van Jn. Blaauboer Cz.; Nelson van .1 Boon en Co- te Wieringen op denzelfden dag: Graaf Kloris V san de hengstenvereen. Wieringen; te Hoofddorp op Vrijdag 25 Sepl.42 hengsten; 1 e T e x e I op Zaterdag 26 Sent. 3 hengsten; i teJeischellingop denzelfden dag: 2 hengsten. Teekenonderwijzer. De heer C. H. N Tates alhier is benoemd tot onder wijzer aan den cursus in liet handteekenen der Ver- eeinging tot bevordering der Bouwkunst. Schagen, 17 Sept. 1908. 12 Paarden 18 Stieren Veulens 16 Ossen 20 Gelde Koeien 79 Vette Koeien 26 Kalfkoeien 14 Vaarzen 26 Nuchtere Kalveren 80 Schapen (magere) 950 Schapen (vette) 846 Lammeren Bokken en Geiten 6 Varkens (magere) 50 Varkensvettep.K.G. 80 Biggen 100 Konijnen 226 Kippen 25 Eenden 650 Kilgr. Boter 200 Kaas 6000 Kipeieren per 100 100 Eendeieren Hoorn, 17 Sept. Aangevoerd 194 60680 K.G. Kleine 29. Commissie Fabriekskaas f27.—. Alkmaar, 18 Sept. Tarwe Rogge Gerst, chev. Haver Bruine boonen Paardeboonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten (nieuwe) Karwjjzaad Rood mosterdzaad Biauwmaanzaad 80.- a 200.- 100.- a 200.- a 100.- a 130.- 120.- a 215.- 180. - a 276.- 160.- a 250.- 100.— a 130.- 8.- a 22. 12.- a 17.60 18.- a 27.- 10.- a 16.60 0.— a 12.- a 14.- -.42 a -.44 6.- a 9.- -X0 a 1.26 —.60 a 1.26 -.80 a 1.- 1.36 a 1.46 —.40 a -.60 4.25 a 4.75 a stapels kaas, wegende f30.—,MiddeJb. f27. Aangev. 5428 H.L. f 7.50 a 8.10 6.- a 6.40 6.50 a 7.- 3.40 a 3.86 11.— a 13.- 7.- a 7.30 9.- a 16.- 11.60 a 18.- 10.— a 15.50 20.- a 20.50 20.26 a 20.75 10.- a 11.- a*18.- Aangevoerd 260 Stapels, wegende 180 000 K G Fabriekskaas Kleine f29.50, Comm.f—.Middelb f - Boerenkaas: Klemef 29.—,Counn. f 30.50,Middeiü.f 3 0.— Alkmaar, 19 Sept. 1908. 9 Paarden 160 - a mvi 82 Koeien 8 279 Magere Schapen ii~ a 21 Nuchtere Kalveren 8 a '>r'_ 52 Magere Varkens 13-1 179 Biggen l£_ 8 2« Kipeieren per 1 Of 475, J 0^6 1 ojp reclames- HOE HET LEVEN TE GENIETEN. Geen man, vrouw of kind die lijdtaan Slechte Spijsvertering, Verstoppipg of Oprisping kan het leven genieten Zij kunnen uoch flink weikeu, noeh zuiver denken en evenmin goed slapen en allerlei ellendige verschijnselen, zooals hoofdpijn, tugpyn, hartkloppingen, zure maagoprispingeu, onzuiver bloed eu huiduitslag zulleu noodzake lijkerwijze het onvermijdelijk gevolg zijn. Ge kunt echter, indien ge wilt, al deze kwalen genezen en vermijden door Moeder Seigel's Tabletten te gebruiken die maag, lever en inge wanden regelen. Probeert ze. De Heer W. Jansen, wonende Zwaaush ils 399 ten u^ T1' 8chriJft on8 in dato 26 Mei j.1. k heb gedurende meer dau 2 maanden aan zure oprispingen geleden en ben er van genezen door Moeder Smgel's Tabletten." Zijne vrouw Mej. .Jansen, schrijft ons verder dat haar man lijdende was aau Slechte Spijsvertering, duizeligheid, gal- aebtigneid en zure oprispingen, zoodat zijn dagelijkseh weik Hem tot een last was. Een harer kennissen gal haar des raad het eens met Moeder Seigel'8 labletten te probeeren zij liet ze hem gebruiken en hij is nu weer gezond en in staat vroolijk zjjn werk te doen. Moeder Belgel e Tnbletteu z0n verkrijgbaar b|j alle Drogisten en bjj de voornaamste Apothekers l'rjjs I' 150 per Heschje. Te Schagen verkrjjghaar bjj J HOTbAiMb, le Auua Paulowna hjj II. ïON.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2