Uitgevers: TRAPMAN Co. Zondag 4 October 1908 52ste Jaargang. No. 4401 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. lnterc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Wijziging Zakboekjes. Binnenlandscb Nieuws. SCHAGER Aldlltl NiGlIS- Mnntiiit-1 Uilïmllil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Dit nummer bestaal uit vier bladen. (jiemeente SCHAGEN. —o— De Burgemeester der Wemeente Schatten brengt bij deze ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der nationale militie, dat zjj hu mie zakboekjes ter wijziging der opkomst met spoed ter secretarie dezer gemeente moeten In leveren vóór den 9den October a.s. Schagen, 2 October 1908. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. o— Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Dinsdag 6 October 1908, des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling: Ingekomen stukken. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1909. Benoeming commissie tot onderzoek dier begrooting. Idem onderwijzers voor het herhalingsonderwijs. Idem conciërge aan de gemeenteschool. Lantaarn op de pomp van de Gedempte gracht. Verzoek van P. van Twuijver betreffende een twee den uitgang aan zijne woning. Plantsoen op het terrein langs de Nieuwe Laagzyde. Verzoeken om afschrijving hondenbelasting, dienst 1908. Reclames Hoofd. Omslag, dienst 1908, en hetgeerf verder zal worden voorgedragen. Schagen, 1 October 1908. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Prijs per jaar f 3.Franco per poet f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. alhier, aanvrage om ontheffing van zijnen aanslag in het klimmen der jaren het gezin van het schoolhoofd, den Hoofdelijken Omslag en wel voor 3 maanden, zoo al niet minder, dan toch nimmer méér zal kosten Wordt toegestaan. dan in vroegere jaren. En men zou maar veroorzaken, Thans komt aan de orde het bekende rapport omtrent dat ongeschikte leerkrachten aanblijven. melhvoorziening in deze nrovineie. Het heeft hu He de melkvoorziening in deze provincie. Het heeft bij de raadsleden gecirculeerd. De heer Hartog merkt op, dat men by het lezen van sommige rapporten het idéé zou krijgen, dat de toe stand ten opzichte van melkvoorziening al heel sl cht is. Toch wil spreker hier aan overdrijving denken. Hier in de gemeente vindt hij de behandeling althans nogal rein. En geen wonder trouwens het is, voor de melkventers bijv., zeer in hun eigen belang, 't Zou kunnen voorkomen overigens, dat men eens met melk uit besmette veestallen te doen kreeg en daaromtrent -- luoiaiacutoil ctclIIUIlJ VtJIl. Voorzitter vindt juist dat by lage traktementen reden tot lang aanblijven gaat ontstaan. Was het geval om gekeerd, dan zou ons wel gezegd worden „Watzytge inconsequent!* Bovendien wijst Voorzitter er op, dat de Hoofdelijke Omslag in Hoogwoud hooger is, dan in N. Niedorp. En de eisch van Hoogwoud, om bij meer dan 26 dienst jaren als hoofd dier school, f1200 salaris toe te kennen is geenszins onbillijk, meent Voorzitter. Spreker wil nogmaals schrijven aan Ged. Staten om medewerking. De heer Kooij vindt dat niet zoo kwaad en vraagt of aan rnivl nr»i nr.4- 1 1 1 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. JM unaiuuiusuti uo naai ivooij vinat dat niet zoo kwaad en vraagt of zou de heer Harlog doeltreffende bepalingen zeer zeker er een reglement is van 't beginnen der beide gemeenten nuttig achten. Maar voor 't overige, ook in steden met de gemeenschappelijke school aan de Langereis. bijv. met de gesloten bussen der melkslijters, kan de Voorzitter antwoordt hem, dat er wel een contract is. behandeling wel doelmatig geacht worden. De Raad vindt het schrijven, dat Voorzitter aan Ged. Voorzittter meldt, dat B. en W. vrijwel hetzelfde Staten wil zenden, goed. idéé hebben als de heer Hartog. Bij besmettelijke ziekte j De heer Kooij vindt ten opzichte van 't verschil van in gezinnen, waar de melk vandaan komt of, wanneer meening met N. Niedorp over 't salaris: „N iet gaan een veestal is besmet, dan moet het uitventen van laten Uerhalingsonderw ijs. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN maken bekend, dat voor degenen, die hel gewoon lager onderwijs, heizij op eene openbare, heizij op eene bijzondere school, hebben genoten, in de lokalen der openbare lagere school, gelegen aan de Loei, wijk F no. 18, gelegenheid beslaat tot hel ontvangen van Her bal i ngsonderwijs. Dit Herhalingsonderwijs wordl gegevenvoor Jon gens en Meisjes, iederen Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag gedurende de maanden November. December, Januari en Februari des namiddags van 6 lot 8 uren en strekt zich uit over de volgende vakken: ie. Neder- landsche laai. 2e het rekenen, 3e de kennis der natuur, le aardrijkskunde en 5e geschiedenis. Voor het genieten van dit Herhalingsonderwijs zal een schoolgeld worden geheven van 20 cent per maand en voor twee of meer kinderen van hetzelfde gezin voor elk kind 15 cent per maand. Kinderen van on- vermogenden zullen het Herhalingsonderwijs kosteloos mogen genieten, terwijl kinderen van minvermogenden voor hel halve schoolgeld zullen - worden toegelaten. Ouders of verzorgers, die hunne kinderen het Her halingsonderwijs wenschen te laten volgen, worden Verzocht daarvan vóór 15 October 1908 aangifte te doen bij het Hoofd der openbare lagere school. Schagen. den 29 September 1908. De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT Kaad Hoogwoud. Vergadering gehouden op Woensdag 30 Septomber 1908, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Allen present. Opening en daarna voorlezing der notulen en goed keuring. Naar aanleiding der notulen deelt de heer Koorn mede, dat hy timmerman De Leeuw van Aartswoud hoeft gesproken, die hem heeft verteld, dat het toren uurwerk te Aarts woud nu weer geheel in orde is. Ook Voorzitter doet dienaangaande eene mededeeling en vertelt, dat B. en W. een onderzoen hebben inge steld en in bedoelden toren te Aartswoud een en ander in orde hebben bevonden. Vervolgens deelt spreker mede, dat verschillende as- surantieposten zijn verhoogd van zaken, die van gemeen tewege zyn verzekerd, maar dat de posten by de drie verschillende Maatschappijen, waar ze nu zyn, zyn ge bleven. Er waren overwegende bezwaren om te dezen opzicate te veranderen. Voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt spreker mee, dat de reeds besproken steiger aan de Langereis door B. en W. in oogenschouw is genomen. Afdoende verbetering zou kunnen worden aangebracht door er een Beton-muur bij de schoeiing te plaatsen. Het noodige puin is hier achter het raadhuis wel te vinden. Wordt de zaak zoo behandeld, dan zou men jaren lang goed klaar zijn. Er is echter nog niet aan begonnen, voor zoover de heer Kooij, aldaar woon achtig, weet. De bedoeling zou wezen, om vóór de bestaande schoei ing een betonmuur te plaatsen ter breedte van 40 c.M. Dan zou daar geen houtwerk meer noodig zijn. Voorzitter doet toezegging, te zullen bevorderen, dat ur spoedig met het werk zal worden begonnen. Ingekomen de verslagen van het herhalingsonderwijs der meisjescursussen. Het onderwijs wsrd respectievelijk gevolgd te Kerke- laan door 5, te Weere door 11 en te Aartswoud door 6 leerlingen. Te Langereis werd geen herhalingsonderwijs gegeven en over 't algemeen was er niet veel ambitie voor dit onderwijs. De jongste kasveriücatie gaf aan eene ontvangst van f36777.68. en eene uitgaaf, groot f35761 20V& Zoodat in kas moest zijn en was fl026.37V2- Van Ged. Staten is ingekomen eene missive, houden de goedkeuring van de ruiling van water, waartoe de raad heeft besloten. Komt van de bevoegde kerk-autori- feiten, alsmede van het bestuur van de „Vier Noorder Koggen", mede goedkeuring in, dan kan daarna de te dezer zake op te maken acte worden gepasseerd. Verder is ingekomen van Da. Visser, vroeger predikant melk daaruit herkomstig, worden gekeerd. En daarom trent zouden bij politie-verordening bepalingen zijn te maken. Verder is verordening niet zoo bepaald noodig, meent het Dagel. Bestuur. Voorzitter zou dan ook niet voor eene verordening zijn. De heer Kooij veronderstelt dat. het op de melkslijters betrekking heeft. Als daar nu eens ziekte in huis uit breekt, die brengt ai onkosten met zich en als zulke menschen dan hunne melk ook nog in de sloot moeten gooien, dan kost het dubbel. Dat vindt spreker toch wel wat erg. Voorzitter licht het idéé van B. en W. in dier voege toe, dat zij niet willen dat uit besmette gezinnen of veestallen aan melkslijters melk wordt geleverd, waar omtrent bij politieverordening huns inziens wel bepa lingen zouden zijn te maken. Dat zou de heer Kooij wel goed vinden. En dan, als er ziekte onder je vee of in je huisgezin heerscht, houden de klanten met melkpotjes vanzelf wel op, je melk te halen, vindt spreker. Voorzitter bespreekt ook nog, hoe in dergelijke ge vallen toegestaan zou kunnen worden, onder zekere voorwaarden melk naar eene kaasfabriek te zenden. Goedgevonden wordt ten slotte, om aan Ged. Staten te schrijven, dat eenige bepalingen omtrent molkvoor- ziening in de gemeentelijke politieverordening zullen worden opgenomen. De heer Koorn wil volstrekt niet betwisten, dat hier de zindelijkheid wordt betracht bij de behandeling der melk, maar toch zou spreker wel willen, dat er hier bij de veehouders eene circulaire rondging, waarin op de doelmatigheid van reine behandeling, enz. terdege wordt gewezen. Voorzitter: „U wou zooiets als de rijksveearts De Leur uit Hoorn?" De heer Kooij: „Wat zou De Leur willen dat je met 't melken je Zondagsche pak aantrekt?" De heer Vyn oordeelt, dat, wanneer je melk aan de fabriek brengt, die niet zuiver is, dan krijg Je ze wel terug. Maar met het oog op ziektegevallen, typhus bij voorbeeld, acht spreker bepalingen goed. Verder is ingekomen een verzoek van het fanfarecorps „Wilhelmina", waarin wordt gevraagd of, evenals vprige jaren, de school als repetitielokaal mag worden gebruikt en wel van begin October tot einde Maart. B. en W. hebben dit verzoek behandeld en adviseeren om toe stemmend te beschikken. Algemeen goedgevonden. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van den brief van den Bond voor Staatspensionneering, die adhaesie verzoekt aan zyn adres, aan H. M. de Koningin inzake staatspensionneering verzonden. Voorzitter zegt, dat B. en W. den brief van den Bond hebben behandeld, maar zij meenen, er niet aan te moe ten voldoen. Niet dat het college van B. en W. niet voor Staatspensionneering zou zijn; in geenen deele. Maar om dat zonder premiebetaling klaar te krijgen, achten zjj bezwaarlijk. De gevolgen zijn naar hunne meening niet te overzien en zij zouden willen voor stellen, af te wachten welke gevolgen het zal hebben. Moer zou het Dagel. Bestuur er voor gevoelen, om pre mie naar draagkracht geheven te zien. De heer Kooij't Zit 'm toch zeker geheel in den minderen stand En ik ben er niet voor, dat de arme menschen, die een heel karig loon verdienen, daarvoor nog premie zullen moeten betalen. Een arbeider kan er niet veel aan bijdragen. Voorzilter: Véél hoeft een arbeider ook niet bij te dragen. Maar ieder naar kracht, om het vele geld dat er noodig is, bijeen te krijgen. De heer Kooy gaat met hot adres (dj strekking ervan) mee. Als van lage loonen dan bijdragen nog worden gevorderd van hen, die 't wellicht niet kunnen missen, dat vindt spreker niet goed. VoorzitterHet is niet het idee van B. en Wdat Staatspensionneering niet moet komen maar de wijze waarop men meent dat het moet komen, daaromtrent kan verschil zijn, nietwaar? De heer Schilder vindt hot idéé goed. Maar wie zal hot betalen Bij stemming over de adhesie-b^tuiging aan hot adres van den Bond zijn de heeren Kooij »n Koorn daarvoor; de heeren Vyn, Van Diepen, Schilder, Vel en Hartog er tegen. Volgt eene aanvrage van de vereeniging tot bevorde ring van het vakonderwijs in West-Friesland, -™* De heer Vijn wil ook„Vasthouden I" De heer Hartog is van hetzelfde idéé, en alle heeren stemmen in met het schrijven. De begrooting van de Langereizer school wordt ver volgens post voor post gelezen en ook hier vastgesteld, onder algemeene goedkeuring. Komt ter tafel de gemeentebegrooting dienst 1909. Voorzitter vraagt of er, alvorens met de behandeling wordt begonnen, ook heeren zijn, geneigd om eene algemeene beschouwing te houden. Niemand. Volgens het reglement van orde wordt eerst met de uitgaven begonnen. Al direct wordt in bespreking gebracht het adres van de Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland. Voorzitter geeft eenige toelichting, wat de vereeniging is en beoogt. Als voorzitter der. af deeling Hoogwoud wil Burgemeester een woord van aanmoediging spreken. Verder kan hy niet gaan. Maar het is van grootbelang, dat er op het platte land meer aan vakontwikkeling wordt gedaan. De heer Kooi) vindt het wel goed. De heer Hartog acht subsidie hieraan net even noodig als de jaarlijksche subsidie aan de vereeniging „Volks- min". Ook de heeren Vel en Koorn zyn er voor. 't Blykt weldra dat de Raad er eenparig voor is. Voor. oppert: f30. Dat vragen zy. Aan de Ambachtsschool geven we ook subsidie. En met de Vak vereeniging hebben we meer uitstel nog. De heer Vel stelt voor f25 subsidie. Voorz. zou die f5 toch niet willen bezuinigen in deze en vindt: we moeten op f30 blijven. De heet Vel legt zich hierby neer. Algemeen is de raad voor 't geven van f30 subidie, waartoe dan ook besloten wordt. Hierna het adres van de vereeniging „Volksmin*, deze vraagt weer f100 subidie. B. en W. hebben dit bedrag al voor de vereeniging op de begroot-ng. De Raad vindt met algemeene stemmen goed, de subsidie toe te te staan. Ingekomen is een adres van den haltechef A. Wilms van de Westfriesche Stoomtramweg Maatschappij. Daarin wordt gezegd, dat vele inwoners hebben ge vraagd of het tramwachtlokaal dezen winter verwarmd mag worden. Wilms wil het lokaal wel verwarmen, als de menschen de kosten maar betalen. B. en W. hebben over het adres beraadslaagd en wil len gaarne eens weten, wat de Stoomtranwég-Maat schappij er san wil geven en hoeveel Wilms er zelf voor over heeft. Voorzitter zou liever het zaakje subsidiëeren met eene bepaalde som, dan om zich op andere wijze tot het geven van steun te verbinden. 't ls er wel koud in 't lokaaltje. Meerdere raadsleden vinden het echter niet zoo koud in jret wachtlokaaltje te Hoogwoud, 't ls een klein vertrek. De heer Vel. Neen, dan moet je eens te Aartswoud in de waehtplaats voor de tram (nog een zoogenaamde „blikken trommel"!) komen wachten'. Daér is het koud. De heer Van .'Diepen vindt dat wachtlokaalverwar- ming meer ligt op den weg van de stoomtramweg- maatschappij. Voorz. telt voor: aanhouden tot er antwoord is van de stoomü-amwegmaatschappij. Goedgevonden. Aan de orde wordt gesteld het adres van den Bond van gemeente-ambtenaren. Dc vergelijking van salaris met boerenarbeiders vindt voorz. wel wat eigenaardig en 't lijkt hem toe dat het beter ware. indien die er niet in was opgenomen. Voorzitter zegtIk heb geen voorstel. Wenseht men bespreking? Voorz. zegt verder dat het niet is, om zichzelf 't salaris te verhoogen, maar in '97 is er van rijkswege bijdrage in 't salaris van den secretaris gegeven. Dat is toen verhoogd. Meteen verviel loen het: vrije woning voor den secretaris. Dat was hier onder in het raadhuis. Mijn salaris is f 100 verhoogd geworden, f 50 plus f 25. dus in 't geheel f 75 blijft daarvan in de ge meentekas. De raad toont zich rovaal hier, door de meerdere bijdrage Voor de onderwijzers te geven aan de onder wijzers zeiven. Welnu, ik zou het min of meer eene ring van het vakonderwijs in West-Friesland, om wijzers zeiven. Welnu, ik zou het min of meer eene subsidie. Zal straks by de begrooting worden behandeld, onbillijkheid vinden, als de meerdere bijdrage voor 't Nu kómt aan de orde de aalarisrecralinir aan de Un- secrelnri«alQri= 1 uur uviaao orj uw uvf,rvwvriif n V1UWI i wv Liarruviu Nu komt aan de orde de salarisregeling aan de Lan gereizer school. De begrooting is aan N. Niedorp ingezonden en goed gekeurd vandaar teruggekomen. Wat betreft 't idee van Hoogwoud, om te bepalen dat 't Hoofd der Langereizer school by 20 en meer, doch minder dan 26 dienstjoren f1100 salaris en by 25 en meer dienstjaren als hoofd dier school f1200 salaris zal daarmee kan N.-Niedorp, met het oog op zijn eigen onderwijzerspersoneel, niet meegaan. Ook niet, nadat Ged. Staten, wier bemiddelling door Hoogwoud was ingeroepen, een voorstel tot oplossing dezer kwestie in overweging gaven. Voorzitter zegt, dat N.-Niedorp denkt aan eigen onderwijzerspersoneel. Maar hier kan in vergelijking met 't onderwijzers personeel in Hoogwoud worden geconstateerd, dat het hoofd der Langereizer school in minder gunstige condi tiën verkeert. En zyn salaris moet gelijk zyn met dat van de andere hoofden van scholen in Hoogwoud, vindt Voorz. En dan is er een motief van N.-Niedorp n.1., dat by secrelarissalaris niet ten goede komt aan dat salaris. Niet echter, dat ik 't verzoeken wil: gooi dat op mijn salaris. Maar mooi zou ik 't vinden als bijv. de schrijf- loonen ter secretarie verhoogd werden. Thans is dat loon f 50. Doch daar moet ik geld bij-doen om de noodige schrijfkracht te verkrijgen. De gelden voor 't bijwerken van den Burgerlijken Stand bestemd, zijn ten goede gekomen van de ge meente. De heer Vijn. Toen was er een oude secretaris. En hoe kan in een naburige gemeente dan een secre taris 2 gemeente-administratiën bijhouden bijna zonder hulp als er zóóveel schrijfwerk ter secretarie js 1 Jullie doet hier op 't secretarie meer in 2 dagen dan in één, dat ae ik wel. Voorzilter: U is nog niet lang wethouder, maar u zal wel zien, dat er veel werk is. En dagelijks komt cr meer schrijfwerk. Wat den gemeentesecretaris door u bedoeld betreft, die is zeker van Sijbekarspel (de heer Bossen, secre taris aldaar, neemt meteen het secretariaat van Mid- woud waar), maar heeft van den Sijbekarspeler ge- t meenteveldwachter héél wat hulp. De heer Vijn vindt het Burgemeesterschap een eere baantje. Voorz.Vroeger wel. N u niet meer 't Lang en breed besproken adres wordt voor kennis geving aangenomen. De heer Van Diepen zou nog wel even de sehrijf- loonen ter secretarie willen behandelen. Voorzitter wil dit punt, als het straks in de begroo ting aan de beurt is, behandelen. Dit punt lokt, even later in behandeling kamende, heelemnal geen discussie uit Schrijfloonen b 1 ij v e n f 50.-. Jaarwedde doodgravers f 65. De heer Koom vraagt, hoe of het met die salarissen staat. Voorzitter zegt dat Bood, de doodgraver te Hoog woud, f 40 heeft. Koorn, doodgraver te Aartswoud, ge niet f 25. De heer Koorn vindt deze verdeeling niet goed. Het verschilt te veel. De heer Kooij denkt dat er in Hoogwoud heel wat meer zielen zijn dan in Aartswroud. Anderen denken dat dit verschil niet zoo groot zal zijn als het verschil van de salarissen. Voorz. licht toe dat er deel Protestanten en deel Roomsch-Katholieken in de gemeente wonen. De /heer Kooij vindt dat 't salaris ten naastenbij; evenredig moet zijn. De heer Koorn wil Koorn f 10 verhoogen. De heer Kooij wil eerst liever onderzoek. De heer Hartog ook, die acht dat nuttig. De heer Vijn wil Koorn f 5 verhoogen (zoodat die f 30 heeft) en Bood op f 40 laten. De heer Koorn stelt voor f 7.50 verhooging van Koorn's salaris. Spreker wil „schil deelen" tusschen zijn eigen en 's heeren Vijn's voorstel. Goedgevonden wordt, dat B. en W. het zielental zullen onderzoeken. De post blijft nu dezelfde. De heer Vijn: Wat doen ze voor 't geld? Graven maken alleen dan is 't salaris gemakkelijk verdiend, vindt spreker. Behalve gravenmaken, moeten ze er echter ook graven voor opknappen, wordt den heer Vijn beduid. De heer Koorn denkt dat de graven er nogal knap uitzien op de kerkhoven, maar voorzitter is krek van tegenovergestelde meening en vindt 't een schandaal zooals de kerkhoven er uitzien. En wanneer 'de traktementen verhoogd mochten worden, zou voorz. er erg voor zijn, dat er eene be paling werd gemaakt, waarbij de doodgravers Werden verbonden, om den boel netter in orde te houden. De heer Vijn vindt de graven op 't Hoogwouder kerkhof toch nog veel knapper dan te Aartswoud. De heer Kooij vindt dat de graven netjes moeten blijven, ook al wordt het salaris der doodgravers niet verhoogd dan toch nog. Post voor onderhoud van huizen, torens en derge lijke is f 100. In den Aartswouder toren valt de toe stand niet tegen. Maar den toren hier te Hoogwoud vindt vojorz. gewoonweg een rommel. Daar is f 100 eigenlijk niets voor. De heer Vijn vindt, dat is van binnen en we zien dien toren lang niet alle dagen. De heer Kooij en anderen vinden, dat het onder houd toch moet gebeuren. Ook de aanplakborden zijn hieronder begrepen. Het bord in de Weere verkeert in een treurigen staat. De heer Kooij: begrijpt niet, dat bij zulke omstan digheden deze post niet wat hooger is genomen. Voorzitter voert hem tegen dat, als hij eerst eens hoort, wat sommetje er slechts is voor onvoorziene uitgaven, hij dan beter het bedrag van f 100 voor dezen onaerhoudspost zal vatten. Voor „onvoorzien" is n.L slechts f 48 aanwezig Het volgende jaar zullen er, in de verwachting, dat er een onderwijzer op wachtgeld gaat, minder uitgaven zijn. Onderhoud straten .en pleinen staat f 50 voor. 't Is weinig wordt opgemerkt. Wandelplaatsen en plantsoenen f 90. Voorzitter stelt zich voor, boomen, enz. wat te laten opknappen in het komende jaar en dan is dit bedrag wél noodig. De heer Vijn zegt, dat er in 1907 maar f 3 voor is geweest op de begrooting. Zie je, dat was nog ereis weinig: Voorz. meldt, dat er bij den heer Rooker een boom uitgerooid moet worden, maar troost zich er mee, dat de verkoop toch nog wat opbrengt. De heer Van Diepen: (ironisch.) „Ja, dat zet mooi an! Ien boom! De heer Kooij valt in, dat straks over de beton- schoeiing aan de Langereis is gesproken, maar er komen steenen op den grond nietwaar? Want gebeurt dat niet, dan zou de heer Kooij kwaad duchten van de mtten. Voorzitter belooft er naar te zullen kijken, als de werklieden aan de schoeiing gaan arbeiden, want puin moet toch hier bij het raadhuis vandaan worden ge haald, dus spieker ontdekt vanzelf wel, ol men er bezig is. De heer Vijn geeft in overweging tot den bodem van de sloot te graven. Daar het bij het instappen en uitstappen van de tram van veel belang ls, behoorlijke verlichting te hebben in de komende avonden, bespreekt voorzitter het lantaarnopsteken aldaar. De heer Kooij zou er niet tegen zijn de lantaarn hij de veelading zoowel als die bij den meelmolen, op te laten steken. oorz. zegtWe zullen het in ons oor knoopen. Bijdrage Gez. Commissie te Hoorn voor Hoogwoud f 132.19. Voorz. vindt deze commissie duur. In het verslag van de jongste raadsvergadering te Harenkarspel in de Schager Courant staat, dat Harenkarspel (notabene nog 300 zielen meer tellende dan Hoogwoudin de Schager Gezondheidscommissie slechts f 44.751 heeft bij te dragen. Een verschil van eventjes f 87.J35. Dit groote verschil valt spreker erg op. Doen ze in Hoorn zooveel meer dan in Schagen? Men kan inmiddels niet veel anders doen dan voor kennisgeving aannemen. Kosten uitvoering woningwet f 100. Pauze. Daarna hervatting der werkzaamheden. De post lager onderwijs is f 7525. Een aardig sommetje, vindt men. Onderhoud schoollokalen en onderwijzerswoningen (f 600) vindt voorz. al te laag en tochzal er nog af moeten, zoodat 't f 500 blijft. Dus f 100 er af nemen! Bijdrage ambachtsschool f 10. zou de heer Vijn

Schager Courant | 1908 | | pagina 3