Ékm sterke Plii, een Glazenwagen, een Tentwagen, „Als iemand weet wat lijden is! PE L I E li IJ E Dames-Bontmutsen Uitslag der Loting vooT de Nationale Militie, Bnitenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. RECLAMES. Dit geval sluit allen twijfel uit. AD VERTEN TIEN. annex Slagerij, als Skungs, Blauwvoss, Zilvervoss, Grijsvoss, Schab, Marder, Nerz, Bever, Chevre, Sealsking, enz. enz., in de laatste Nouveautés. Aanbevelend, Ch. H. Th. SCHMALZ. karpers uitgepoot in de wateren van genoemd Ambacht. In de laatste 2 jaren heeft dat reeds enkele malen plaats gehad. Moord Scharwoiide. De vereeniging „Landbouwbelang" alhier heeft aan besteed en gegund aan den laagsten inschrijver, de N. V. Landbouwkantoor „Noord-Holland" de levering van: 25.200 K.G. ammoniak 20% voor f 14.93 per 100 K.G. 19.950 10.000 6.200 5.100 200 superphosphaat 18' 14% chilisalpeter 15% patentkali 26% guand - In 't geheel werd voor f5867.76 aan kunstmeststoffen besteed. f 3.75 f 2.80 f 13.85 f 5.88 f 9.35 Baken C. Bakker D. J„ Br. de Boer D. Gemeente CALLAMTSOOG. 6 Lotelingen. 3 Hoornsman A. 5 Toes J., Br. 1 Vos M. Br. beteekent broederdienst. o— Gemeente ANNA PACLOWNA. gehouden te Schagen, in 't lokaal Cérès, j.1. Maandag 12 October, Gemeente SCHAGEN. 33 Lotelingen. 25 Lotelingen. Bos P. J. D.. 13 Kaan M. C. 2 Borst L. 4 Kouseband K. 20 Bijl P. Joh., Br. 18 Landman H., Br. 23 van de Bijl A., Br. 19 de Leeuw A. 17 Bij post P. 22 Schenk J., Br. 6 Eriks JbBr. 1 Swiers C. N„ Br. 15 Geerligs G., Br. 3 Tuinman R., L.G. 11 Geevers G. J. 16 Tijsen C. op 'tVeld H. 7 Heddes Joh., L.G. 25 21 Hoep C. 8 Vogelenzang P. C., L.G. 5 Hoogmoed J. C. 12 Waiboer R. L., Br. 24 Hopman K. 10 Waldkeuter D. 9 Kaan A.. L.G. 14 Boonacker C. A L.G. 28 v.d. Oord Jb., in dienst 15 Bras Jb., L.G. 3 Pegano S. 14 Breet C. 5 Raven J. 12 v. d. Brink W. F. 24 Roggeveen G. 8 Broekhuijzen W. 1 A Schager J. 7 Eriks F. C., Br. 10 Schenk T. J. 21 Grootes A., L.G. 9 Schrieken H. 25 Keuris J., Br. 30 Slik P. C. 23 Koning G. 31 Smit C. 4 Koopman N. 16 Snip W., Br. 20 Kossen C., L.G. 26 Stammes J., L.G. 13 Kroone J. Th. 32 Tuinman C. 29 Kweldam W. J. 33 de Vries S. 18 Meiten W. L. 6 de Waard J. 11 de Moei J. C. 19 Wit W. 27 Mooij A. 22 de Wit A., L.G. 2 Nobel W. 17 L.G. beteekent lichaamsgebreken en Br. broederdienst. Gemeente YVIERINGKRWAARD. 12 Lotelingen. L.G. Bakker C. Boekei C., Braai W. Egmond C. de Jong J. Rezelman C. L.G. 7 2 9 1 11 10 Slikker J. Slikker W. Smit A. de Vries M. Waiboer Jb. Wit C. 6 4 3 8 5 12 beteekent lichaamsgebreken. o— Gemeente ZIJPE. 36 Lotelingen. Bakker P. Besteman M. Bierman H. Blokker T. Boontjes G. Bos G. Brommer C. de Carpentier P. H. Delver J. Doorn S. Faus J.. Glas A. Jimmink W. Koopman C. N., Br. Koojj M. Kreijger K. Moras A., L.G. Muntjewerf W. B. G L G. beteekent lichaamsgebreken en Br. broederdienst. 24 Praat H., L.G. 14 5 Quax W. 17 34 Schilder A. Joh., Br. 3 30 Schilder H., Br. 11 85 Schilder S. P. W., L.G. 20 31 Schoen Jb. 18 36 Schotvanger J., te klein 8 23 Slikker Jb. 29 16 Slnkerman A. J. 19 7 Silver G. W., in dienst 13 9 Swarthof M., L.G. 26 2 Tame8 Jb. 22 32 Tromp C. 12 10 Vrijburg G. J., L G. 15 4 Wit J. 28 1 de Wit C. 25 33 Zomerdijk B. Jb. 21 27 Zomerdijk P. 6 L.G. beteekent lichaamsgebreken en Br. broederdienst. Van den Balkan Zoo langzamerhand wordt de toestand in het Oosten niet slechter en die verbetering spruit in hoofdzaak voort uit de kalme houding van Servië. Het bericht van Zaterdagavond laat, dat de partij leiders besloten hadden de onderlinge geschillen te laten varen en eenparig de regeering te steunen, luidde al eenigszins bemoedigend. Verder bleek uit een herhaalde verzekering der Servische regeeringaan de Oostenrijksch- Hongaarsche regeering, dat hare bedoelingen beslist vredelievend zjjn, dat de Servische regeering vooralsnog wenschte te volharden bij haar besluit om den vrede te handhaven, zonder zich door de wilde volksopwinding te laten meesleepen. Voorts een besliste verklaring van den Servischen gezant te Woenen, dat de oorlogsge ruchten praatjes waren, gevolgd door een verzekering, dat er van een algemeene mobilisatie geen sprake is. Alle bemoedigende teekenen dus. Maar de groote zaak, die in deze dagen van spanning wel van het meeste gewicht was, was de vraag, wat de Servische volksver tegenwoordiging zou doen. En nu meldde een telegram uit Weenen, dat, volgens berichten uit Belgrado aan de bladen, de Servische volksvertegenwoordigers in een geheime zitting met 93 tegen 66 stemmen een motie tegen den oorlog hebben aangenomen. Als dit waar is, dan is dit zeker een zeer belangrijk feit, dat, gevoegd bij de andere bemoedigende verschijnselen, de hoop doet leven dat de vrede ten slotte nog bewaard zal blijven. Aan den anderen kant lezen we in een bericht uit staat bepaald wel in verband met de Kretenzer kwestie. Die Kretenzer staatsgreep kan nog steeds de aanlei ding worden tot verwikkelingen. De groote vraag, waar 'thier op aankomt, is. welke de houding van Grieken land ten deze zal zijn. Men weet, dat de Grieksche gezant te Konstantinopel de verklaring heeft afgelegd, dat de aansluiting bij Griekenland een vrijwillige en spontane daad is geweest der Kretenzer bevolking, waaraan de Grieksche regeering part noch deel heeft. Dat neemt intusschen de vrees niet weg, dat Grieken land het besluit der Kretenzers zal bekrachtigen en in dat geval wordt de toestand ernstiger. De Engelsche regeering men zal het zich herinneren heeft er bjj den Griekschen gezant te Konstantinopel op aange drongen, dat hij zijn regeering zal bewegen het besluit der Kretenzers betreffende hun aansluiting bij Grieken land beslist te desavoueeren en, naar uit Parijs gemeld wordt, heeft de Grieksche regeering aan Rusland, Frankrijk, Engeland en Italië doen weten, dat zij Grie kenland zeer behulpzaam zullen zjjn in het handhaven van een gematigde houding, indien zij de Kretenzer kwestie tegelijk met de Bulgaarsche en Bosnische op het program der beraamde conferentie willen plaatsen. Deze kennisgeving aan de 4 genoemde mogendheden duidt er vooralsnog op, dat de Grieksche regeering op 'toogenblik de zaak op diplomatiek terrein wenscht te houden. Maar als de mogendheden nu eens weigeren En als Griekenland, dat de gebiedsuitbreiding met Kreta reeds zoo lang begeerd had, dan eens, in weerwil van overvulde huis. weer eens bezocht door een ontzettenden brand, waarbij elf personen om het leven gekomen zjjn, allen Italianen. De brand, die uitbrak in een der dichtst bevolkte huizen in de Mulberrystreet, bewoond door de armsten onder de armen, is zonder twijfel aan boos opzet te wijten. De tooneelen, die zich hebben afgespeeld in de bran dende huizen, waar de menschen, uit hun slaap opge schrikt, onder gillend angstgeschreeuw elkaar verdron gen, tarten iedere beschrijving. Aan de vensters zag men de verwrongen gezichten van vrouwen, die haar kinderen toewierpen aan de menschen en de brandwachts op straat, terwijl achter haar rug de vlammen hoog op sloegen. Op die manier konden 12 kinderen worden gered. Intusschen had de brandweer de trappen in zoo verre van de dringende en voortschuivende menigte kunnen zuiveren, dat er met 't blusschingswerk kon worden begonnen. En daarbij kwam aan het licht, dat de portalen van de tweede en derde verdieping over vloedig met petroleum waren gedrenkt, waardoor het verklaard werd, dat het huis in een paar minuten brandde als een bos stroo. Een geheele familie op de bovenste verdieping kwam in den rook om; alleen een kindje van 13 maanden, hoewel 't deerlijk verbrand is, hoopt men te redden. De brandstichters hebben hier een des ;e duivelach- tiger boevenstuk gepleegd, daar zij zeker moesten weten, een moord op groote schaal te plegen, door het in brand steken van het met petroleum gedrenkte, met menschen o- Gcineente SINT MAARTEN. 10 Lotelingen. Blokdijk M., Br. 3 Boontjes J. 10 Groenveld G. 7 Keetman P., L.G. 4 Koorn K. 8 Kooij PL.G. Slot J. D. Tesselaar P. C. Twuiver v. J. Visser G. L.G. beteekent lichaamsgebreken en Br. broederdienst. -o— Gemeente HARENKAHSPEL 27 Lotelingen. Biersteker A., Br. 24 Biesboer P. Jz. 14 Biesboer P. Gr., Br. 6 Blom P. 0 Bommer J., Br. 16 Broersen N., Br. 17 Droog Th. 18 Gootjes J., Br. 15 Groen A. 12 de Groot C., L.G. 4 Hink Jb. 22 Holkema F. P., L.G. 23 Hoogeboom P. 19 de Jong P., L.G. 1 L.G. beteekent lichaamsgebreken en Br. broederdienst. o— Gemeente BAH8INGEHHORN 11 Lotelingen. Latenstein Th. Meester P., Br. Rentenaar C., Br. Roozendaal C. Schrijver C. Slotemaker Jb. Stoop P. Stroo per P. A. Tak N. Tesselaar Joh. Visser C. Wagemaker J. Wink Joh., L.G. 1 Kossen K. 2 10 Liefhebber C. 5 9 v. Scheijen A. 6 8 Snijder A. S. 4 11 Zwakman A. 7 3 Bakker A. Bakker J., Br. Dol C. Horst A. Kooij Jb-i L.G. Kossen H., Br. L.G. beteekent lichaamstrebreken en Br. broederdienst. betooging en een rede van den Kroonprins, die al niet minder opgewonden schijnt te zijn dan het volk. Een groote menigte trok Zaterdagavond laat naar het paleis van den kroonprins, die na een geweldig rumoer van de menigte op het balkon verscheen. Daverend klonken de kreten „Leve de kroonprinsLeve de aanvoerder der vrijwilligers, prins Georgel Leve de Tsaar aller Serviërs! Leve de Bosnische Koning George!" De kroon prins hield daarop een toespraak. 't Is onder deze omstandigheden al zeer gelukkig, dat tenminste Oostenrijk-Hongarije in geen geval over een oorlog denkt, als die niet door Servië begonnen wordt. De Serviërs hebben de Oostenrijksch-Hongaarsche regeering anders genoeg gesard. Het voortdurende sto ken in Bosnië gedurende de laatste jaren was wel van dien aard, om den kalmste het geduld te doen verlie zen en de beleedigingen aan het adres van de Donau- monarchie, waarvan het tegenwoordig in de Servische pers krioelt, zijn er ook niet bepaald op berekend om de Oostenrijksch-Hongaarsche regeering tot kalmte te stemmen. De Serviërs, tenminste pers en volk, hebben in deze dagen letterlijk al het mogelijke gedaan om de Donau-monarchie tot een oorlog te tergen. Daarom is de verklaring van den Oostenrjjksch-Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken, dat de Donau- monarchie niet zal aanvallen als Servië dat ook niet doet, van zeer veel belang. Als het nog onverhoopt tot een oorlog tusschen Ser vië en de Donau-monarchie mocht komen, dan zal Montenegro zich zeker bij de Serviërs aansluiten. Daar omtrent bestaat geen twijfel meer. De volksopwinding is trouwens in Montenegro reeds even groote afmetin- I gen beginnen aan te nemen, als in de laatste dagen in 27 Servië het geval was. Berichten uit Weenen aan Fran- sche bladen spreken van opzienbarende voorvallen te Autivari, waar betoogers het wapenschild van het Oostenrijksche consulaat hebben afgerukt en verbrand, waarna een inval in het consulaat werd gedaan. De hooidzaak blijft nog maar steedswat zullen de mogendheden doen. Engeland was eerst heel boos op Oostenrijk-Hongarije, niet over de inlijving van.Bosnië en Herzegowina, maar omdat Rusland, Italië en Duitsch- land te voren op de hoogte waren gebracht, terwijl Frankrijk en Engeland in het onwetende waren gelaten. Maar spoedig is van den kant van Duitschland mee gedeeld, dat ook Duitschland niets eerder wist. Alle gebeurtenissen, zoo heette het, werden afgespeeld zonder dat de meening der Duitsche regeering vooraf ingewon nen werd. De onderhandelingen tusschen de mogendheden die nu te Londen worden gevoerd, krijgen alle kans op slagen. Reuter vernam, dat er thans veel hoop was op een bevredigende oplossing van de huidige crisis en berich ten uit Rome gaan al zoo ver te verzekeren, dat de toetreding van alle mogendheden tot de beraamde con ferentie een voldongen feit is. Dit moge nog wat voorbarig zijn, maar het wijst toch op een gunstig einde. Engeland heeft alreeds schepen gemobiliseerd en dat 13 10 2 7 26 8 21 9 11 3 25 20 de weigering der mogendheden, de aanhechting van Kreta als een feit wenscht te beschouwen en daarnaar gaat handelen, wat dan Of dan geen wapengeweld noodig zal zijn, om de Grieken tot rede te brengen en hen te doen buigen voor den wil der mogendheden Deze toestand is nog hoogst onzeker en 't is stellig in verband met de kans op troebelen en ernstige verwik kelingen in het betrokken gebied, dat de Britsche zee macht in de Turksche wateren een wakend oog in 't zeil houdt. Zoo men ziet het is volgens de N. R. Crt. nog lang niet alles pais en vrede, de toekomst kan nog van alles brengen. Gebrekkige kinderen. In Pruisen heeft een officieele telling der gebrekkigen 1 beneden den leeftijd van 15 jaren een aantal van 51000 opgeleverd. De regeering heeft de provinciale overheden opgedragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaken en den omvang van het Krüpelelend", en in ver- eeniging met reeds in deze richting werkzame instellin gen het noodige te doen tot genezing of verzorging der j jeugdige ongelukkigen. Over een jaar moet verslag worden uitgebracht van de Uitkomsten dezer bemoeiin gen, en daarvan zal het afhangen, of de verdere behar tiging dezer aangelegenheden aan de provinciale over heden zal worden overgelaten, of dat zij er toe zullen worden verplicht. Per luchtschip over den Oceaan. De Amerikaansche luchtschippers Honeywell Fielding zjjn voornemens, in den zomer van het komende jaar den Oceaan per luchtballon over te trekken; Honeywell bouwt voor dit doel een ballon van 300.000 kub. voet inhoud: in plaats van een mand, wordt een 12 voet lange motorboot als gondel gebezigd. Bij aanhoudenden oosten wind denken de luchtreizigers den overtocht in 4 dagen te doen. Een nieuw trekdier. Te Hamburg worden op het oogenblik proeven geno men, die een geheele omwenteling zullen brengen in het vervoer te land in de Noord- en Zuidpoolstreken; men is namelijk doende, ijsberen af- te richten en hen te leeren een slede te trekkenmen verwacht van deze zonderlinge trekdieren uitnemende diensten bij het ontdekken van de beide polen; de Noorsche kapitein Amundsen denkt er een viertal van mee te nemen bij i zjjn aanstaanden Noordpooltocht. Als deze koene reiziger niet terugkeert van zjjn tocht, dan weet men althans vrij zeker, dat zijn stoffelijk overschot in een ijsberen- maag is terecht gekomen. Cholera. Volgens de laatste berichten waren er van Vrijdag tot Zaterdagmiddag te St. Peterburg 99 nieuwe cholera gevallen. Het aantal zieken bedraagt thans 1381. Sinds het begin der epidemie leden te St. Petersburg 7008 per- sonen aan deze ziekte, 2801 sterfgevallen kwamen voor Ziekte door stof. Op de jaarlijksche vergadering der Britt. med. Asso- ciaton te Shefffeld is in de hygiënische sektie gewezen op de daar ter plaatse heerschende groote sterfte van mannen aan tuberculose. In Engeland sterven in het algemeen boven den leeftijd van 25 jaar drie mannen tegen twee vrouwen aan tuberculosete Shefffeld 6 tegen 2. Uit andere cijfers blijkt, dat de arbeiders in stofmakende industrieën (messenmaken, metaaldraaien) drie- tot zesmaal meer sterfgevallen aan die ziekte op leveren dan de overige mannelijke bevolking. Ook dier- lilk stof (been, ivoor) is niet zoo onschadelijk als velen denkenhet kan althans bacillen medevoeren. Duitsch land, daartoe ook gedrongen door de arbeidersverzeke- kering, heeft reeds in 1898 de voorkoming van het inademen van stof in de werkplaatsen wettelijk gere geld. B(j de discussie werd beweerd, dat de werklieden elkander besmetten door te spuwen in de werkplaatsen, doch de inleider merkte op, dat de geringe sterfte aan tuberculose onder de vrouwen dier werklieden daarmede in strijd is. („N. T. v. G.") Ballon ongeluk. Friedenau, 11 October. Bij den internationalen ballon wedstrijd is de Amerikaansche ballon Bonquerer, kapi tein Forbes, op 200 Meter hoogte, na een vaart van enkele minuten, gesprongen. De ballon viel op het dak van een huis, waarbij het omhulsel als parachute werkte. Geen der opvarenden werd gekwetst. Groote brand te New-York. De Raliaansehe wijk te New-York is dezer dagen En het betreft hier, helaas, geen alleenstaand geval, want 't is in dit jaar reeds de 36ste brandstichting, waaraan Italianen ten offer zjjn gevallen, en waaraan waarschijnlijk ook Italianen schuldig zijn. De Landbouwstraat. Iemand, die het precies weten wou hoeveel korter de weg van hotel Langenegger langs Laan en Landbouw straat naar het station is dan langs Molenstraat en Stationsweg, heeft beide wegen afgetreden en kwam tot de slotsom, dat de eerste weg 666 pas, de tweede 865 pas lang is, een verschil dus van net 200 mannen treden. Nieuwe Sociëteit. Zaterdag 10 October werd in het hotel „De Roos" een nieuwe sociëteit gesticht. Deze sociëteit is vooral hier om „nieuw", dat ze in haar reglement de bepaling heeft opgenomeD, dat het ledental hoogstens 12 mag zijn en dat geen der leden ook lid mag wezen van een andere Zaterdagavond-sociëteit. Postkantoor. Aan het postkantoor Schagen en daaronder ressor- teerende hulpkantoren werd gedurende het 3e kwartaal 1908 in de rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van f58667.87V2 en terugbetaald een bedrag van f30597.12. Er werden 608 telegrammen verzonden en 927 ontvan gen. Het aantal gevoerde gesprekken was 1210, waar van 174 locale. Onderstaande genezing behoort een einde te maken aan allen twijfel, dien gij hebben mocht betreffende de blijvende baat, die kosters Rugpijn Nieren Pillen verschaffen. Mejuffrouw J. Hartendorp, Breestraat 2 te Haarlem, deelt ons mede: „Ik was er meer dan naar aan toe door mijn nierziekte, die mij sedert ongeveer een half jaar rust noch duur het. Erg snijdende en afmattende pijnen doortrokken mijn lichaam en voelde ik deze wel het meest in den rug en tusschen de schouder bladen. De enkels en polsen waren dik opgezwollen en ik was steeds zwaar vermoeid, daar ik des nachts bijna niet slapen kon. Somtijds was ik genoodzaakt uit mijn bed te komen, daar ik het van de hevige benauwdheid niet uit kon houden. Ik had zeer veel last van flauwten en duizelingen. Ook de urine was niet in orde en bezorgde mij veel pijn bij de loozing; zij, zag er troebel uit. Mijn eetlust had ik totaal ver loren en ik moest den meesten tijd op bed doorbren gen, daar ik niet in staat was me te bewegen. Men was het erover eens, dat nieren aarfgetast waren en daar ik niet veel met de middelen, die ik ervoor gebruikt liad.- NKToot ik op raad van een buurvrouw, die zelf zulke goede resultaten ermee ge had had, mijzelf met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te behandelen. Ik ben mijn raadgeefster nog altijd dankbaar, dat deze mijn attentie gevestigd heeft op Uw zoo waardevol geneesmiddel. Na korten tijd reeds begon er een goede verandering in mijn toestand te komen. Heel zachtjes aan kwam er beterschap en begon mijn eten mij beter te smaken en de pijnen te verminderen. Volkomen beter ben ik nog niet, maar toch heb ik nu in kcrten tijd reeds meer gewonnen dan in al den vroegeren bij elkaar." Vier maanden later schrijft Mejuffrouw Har tendorp ons: „Foster's Rugpijn Nieren Pillen blijven me zeer goed bevallen. Het is een prachtig genees middel. In ben nu weer zoo ver gevorderd, dat ik mij bewegen kan en het eten me goed smaakt, terwijl de pijnen sterk verminderd zijn en de urine pijnloos komt en helder is. Dit alles heb ik alleen aan Uw heilzaam middel te danken." (w. g.) J. Hartendorp. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de pillen, die U zullen genezen. Laat U niet overhalen iets anders te probeeren. Zij zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. o— zeer Te koop aangeboden: geschikt voor eerstbeginnende leer- llDTe zien en te bevragen bij den Heer M. KLERK te Nieuwe Niedorp. Te koop: sfgeschoten en opnieuw bekleed, met Colling's Patentassen en Langstok, EN bij J. DINKLA, Smid teLambertsohaag. Uit de hand te koop: I Yergnnning, ruim 44 ja« door denzelfden eigenaar bewoond, voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen bij den eigenaar 8. LAN- GEREIS te Oterleek. Door tussehenkomsi van onzen wederverkooper, den Heer H. G. WEBER, te Scheveningen, ontvgngen wg het volgende schrijven MijnheerWat ik aan anderen zoo dikwijls verteld heb, wil ik ook gaarne aan U meldea. Ik ben lang lijdende geweest aan de zenu wen alle lust was gewekeD. De pijn die ik in mijn hoofd en mijn rug geleden heb, is onbeschrijflijk. Ik dacht daft het einde nabij was, en men wilde mij naar het ziekenhuis hebben maar ik had er geen moed voor. To«n is mij aangeraden de SANGU1N03E te gebruiken en werkelijk, die heeft wonderen bjj mij gewerkt en geheele uitkomst bij mij gebracht. Ik ben niet naar het ziekenhuis gegaan en ben nu geheel beter. Als iemand weet wat lijden is, dan ben ik hetdus U begrijpt hoe dankbaar ik U ben voor nw heerlijk middel. U moogt dit schrijven gerust gebruiken, tot heil van anderen. Mej. CLAZINA DE BRUIN. Scheveningen, Wassenaarschestraat. De Sanguinose (Vinnm Sanguinosum in vacuo) is het beste middel bij bloedgebrek en zenuwzwakte. Daarom ook maakt het zich telkens nieuwe vrienden Neemt er ook eens een proef mede, dooh wacht u voor namaak. SANGUINOSE kost f 1.50 per fl.per 6 fl f8.— 12 fl. f 15. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Te 8 o h a g e n bij G. DORBECK te Sint Maartensbrug bij A. DE LEEUW. Cl. H. Tl. SCHMALZ, Stkmi bericht hiermede de ontvangst eener prachtige sorteering vanaf SO ets. tot f 60.in de nieuwste modellen tegen scherp concurreerende prijzen. Voor de betere Bontsoorten soliditeit in alle opzichten gegarandeerd. N. B. Belast zich ook met repareeren en veranderen van alle Bontwerken. Spoedig, net en billijk.

Schager Courant | 1908 | | pagina 7