Bakkersleerling Kuiisimii 0(0 pvorderd Hïtaleerliof, een vast Werkman, een gouflen BBÖGHE, \m\ Men verkrijgbaar Huishoudster. Jr. Hovenier, Ralfvaarzen. te BARSINGERHORN. K. DEKKER, Binnenlandscb Nieuws. AD V LRTüeN TIEN.. tieboren: dochter van J. D. KLARE en T. KLARE-De Yries. Hardegarijp (Fr.), 17 Oct. 1908. dochter van J. A. BAKKER en M. BAKKER-Kaan. Oudesluia, 19 Oct. 1908 i Den 24en October a.s. hopsn onze Broeder en Zuster N. de Jong P. Belles X hunne 12 >/2-jarige Echtvereeniging - te herdenken. <j? Hun Broeder en Zuster, <i J. DE JONG. J. DE JONG-KOSSEN Hcerhugowaard, Oct. 1908. P Den 25 Oct. a.s hopen oczege- liefde Oom en Tante P. D. Smit f I j> A. Bregman te Wieringerwaard buine 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. i o u (J-a Slikker- p X Haringhuizen, Mi81ikker-de Haan. j xr au Doorn. d! Nas' c. Doorn-Veuger. Hiermede vervul ik den treur1 gen plicht U kennis te gev n, dat na een lijden van 5 weken, in het St. Elisabeth- gesticht is overleden mijn geliefde Echt genoot, de Heer C. Witsmeer, in den ouderdom van 65 jaar en 8 maan den. Uit aller naam, G. WITSMEFR-Broerbma. Alkmaar, 17 October 1908 Den 24 Octoben a.s. hopen mijae geliefde Oom en Tante i Nan de Jong Pietertje Bellis hunne 121/2-jarige Echtvereeniging d J' te herdenken. X Hun liefhebbend nichtje ANNIE BELLIS. J Kolksluis, Callantsoog, Oct. 1908. Heden over'eed onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot-, en Overgroot vader, de heer Evert van der Horst, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam, P. VAN DER HORST Ez Schagen, 20 Oct. 1908. of gevorderd Leerling gevraagd bg J. HAM, Lutjewinkel. Kreil, Barsingerhorn, 20 Oct. '08. Heden overleed zacht en kalm, onze Oom en Behuwdoom Dirk Boerdijk, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Namens de Familie, D. KEIJZER. J. v. TWUIJVER, Ondergeteekende betuigt, ook namens zijn Fchtgenoote .en Kinderen, zijn har- telgken dank voor de vele wen- schen en fraaie geschenken, opdenl5en Oct 1.1. ontvangen. G. SIEFFERS. Heerhugowaard, 20 Oot. 1908. Gevraagd door Weduwnaar met 4 Kinderen, waarvan 8 schoolgaande, tegen 1 Februari a.s. De ondergeteekende, Directeur van het B eg rafe nisfonds „Red U zelven'1 alhier, opgericht te Schagen den 2den December 1859, maakt bekend dat door hem als bode van hetzelve is aangesteld voor Te koop gevraagd: in goeden staat, klein model. AdresJb DELVER te Warmenhuizem TE HUUR: P.G., die genegen is alle werkzaamheden te verrichten met 1 dag hulp van wasch- cn werkvrouw. Adres K. WESTRA, timmerman te Warmenhuizen* Wordt ten spoedigste gevraagd: melken vereischte, hoog loon. Br. fr. Iett. J, Hulppostkantoor Nieuwe Niedorp. Biedt zich aan: om met Kerstmis in dienst te treden. Fr. br. Iett. C, Hulppostkantoor Sint Maarten. Gevraagd: loon f 7 50 m°t vrije woning, goed melken vereischte, bij C. BLAAUBOER, Achterweg, Anna Paulowna. GEVONDEN: AdresG. DE WIT Gz., Lagenoord, Schagen. de heer wonende te Nieuwe Niedorp, inplaats van den Heer E. SCHILD. Grootebroek, October 1908. C Th. POOL. Te koop: zes stuks mooie VAAR ZEN van bskende beste afkomst. Te bevragen bij Th. E. J. ODENDAAL, Schagerbrug. Te koop: een gebruikte, doch in goeden staat zijnde Homlekar, tilbury-model. Te bevragen bij Jn. v. d. HAM te St. Maarten. zeer geschikt tot berging van kool of i6 s anders, gelegen aan het vaarwater. Te bevragen bij J. GOET, Nieuwe Niedorp. Prijskolven eu Biljarten, op Zondag 25 Oct. a.s., bij den Heer P. SCHERINGA eerste soort Speculaas 40 ct. de 5 ons. Brokken 35 „5 Taai Taai 22 5 Evenals vorige jaren bevelen onder- geteekenden aich beleefd aan voor het knippen van koeien. Gebr. MOSK, St. Maartensbrug. De Alkmiarsche Stoomiteeulioeverij Hardsteen,Zandsteen enMarmerwerk W. F. Stoel ft loon. verklaarde uitvoerig op de kwestie in te gaan. niet tegenstaande de aanmaning van den voorzitter tot de Kamer gericht om zich te bekorten.- Aan de zeer lange rede des heeren Troelstra ging vooraf, die van den minister. Zij was zakelijk en kalm. een echte pacificatierede. Geen harde woorden en ditmaal ook geen grappen. Blijkbaar zat bij den mi nister voor weg te nemen den indruk, door zijn eerste rede gewekt, nl. alsof hij cynisch, harteloos dacht over de werkeloosheid, met zooveel woorden hem verweten door den heer Troelstra en. zij het in veel zachter bewoordingen, eveneens door den heer Nolens en an deren. De minister had dus wat goed te maken tegen over vriend en vijand en tegenover de geheele natie. Hij deed het door zich tegemoetkomend te betoonen tegenover de motie-Tréub. toe te geven dat Staats hulp noodig kan zijn. ook aan gemeenten, ook al blijft Z E. zich plaatsen op het standpunt door hem vanaf den beginne ingenomen, dat particuliere hulp aan de werkloozen in ieder geval behoort vóór te gaan. Dit is ongeveer de quintessens van 's ministers rede. Indien er corporaties zijn. die op 't gebied van emi gratie en werkverschaffing iets doen. welke steun vra gen aan de Regeering dan zal ernstig worden over wegen in hoeverre die kan worden verleend; ook kan die regeeringssteun niet zoo heel gróót zijn. Wij wezen er in ons vorig overzicht op dat Zoowat ieder spreker zijn buitengewone werkverschaffingsvoor- stellen aanbeval. De minister heeft er heel leuk een lijst van laten opmaken. Het zal wel een mooie staal kaart zijn. Niemand zal verwachten, zeide de minister, dat alles voor verwezenlijking vatbaar is. Dat gelooven wij ook wel. te meer, wijl voor alles voorbereiding noodig is en ook omdat vrij wel als vaststaand mag worden aangenomen dal de werkloosheid zich hoofdzakelijk bepaalt lot de bouwvakken, het metaalbedrijf en de confectie. Landontgimiing en dergelijke kunnen dus niet zoo heel veel helpen. Op bespoediging van werken kan worden aangedron gen bij provincie en gemeente, maar al te veel kan hiervan met verwacht worden. Het droogleggen der Zuiderzee is maar niet direct voorbereid en bovendien worden er van buiten 't land nieuwe arbeidskrachten, door aangetrokken, welke op hun beurl de werkloos heid weer kunnen bevorderen. Verder constateert de minister dat er geen noodsland is en dat hij niet over voldoende gegevens omtrent de werkloosheid beschikt, mitsdien ook niet zou weten aan wien hif te geven heeft. Maar Z.E. is gaarne be reid steun te overwegen mits hij weet hoe groot die steun moet zijn en wien zij verleend moet worden. Het onderzoek naar den omvang der werkloosheid is, en dat zal iedereen den minister wel toegeven, zeer moeilijk omdat daarbij rekening moet worden gehon den met zeer veel factoren, die bijna alle ineonsUmt zijn. Toch heeft de minister eenige globale opgaven, die o. i. echter weinig meer waard zijn dan die ver strekt door den heer Trcelstra, verzameld door lus- schenkomst van de provinciale en gemeentelijke besturen. De Ged. Staten van Drente, Zeeland, Noordbrabant en Friesland meldden dat de toestand geenszins onrust barend'is; die van Utrecht dat Ltreeht en Amersfoort zich wel met particulieren steun kunnen redden; in Groningen is niet meer werkloosheid dan andere jaren Gouda heeft geen rijkssteun noodig; in Rotterdam rijn op 't moment meer woningen in aanbouw dan in de zelfde maanden van 't vorig jaar; van de andere pro vinciën en Amsterdam is nog niets officieels bekend, maar de minister meent te mogen eoncludeerende toestand zal iets ongunstiger rijn dan verleden jaar, maar deze meening staal niet vast. De minister weet dus niet wat hij thans tot leniging van den nood doen kan. Toch Wil hij wel; maar hij waarschuwt er tegen toch niet de particuliere bronnen te stoppen, dit zou het geval kunnen zijn indien de Regeering aankondigde dal zij wil ingrijpen; waar wij het nu niet zonder particulieren steun afkunnen, moet tegen het verstop pen der particuliere bronnen ernstig gewaarschuwd worden. De motie-Tjoelstra nu, werkt dit gevaar in de hand en zij is daarom verwerpelijk. Beter schijnt de motie- Treub die de minister als een vriendschappelijke motie beschouwt; zij heeft echter tegen dat zij verklaart de algemeene erkenning dat de toestand zeer ongunstig is en tevens vreest de minister ook van deze motie dat zij den particulieren steun niet bevordert. Overi gens verklaarde nog de minister dat de door den lieer ï'reuh besproken werkloozenbelasting niet on verdeelde sympathie ondervindt, maar kan behandeld worden bij het ontwerp tot verruiming van het be lastinggebied der gemeenten. ZooaLs we reeds zeiden, hield daarna de heer 1 r o e 1- slra een rede voornamelijk om zich te verdedigen tegen den heer Treub, die rijn crisis-theorie, waarvan deze werkloosheid een gevolg zou zijn, bestreden had. Hij deed fel en vinnig als Pieter Jelles zijn kan als hij wordt aangevallen, zooals trouwete velen met hen; zouden doen als rij van alle zijden worden aange vallen dan slaan zij en trappen van zich af. De dis cussie ontaardt dan eigenlijk in een brutale worsteling, waarbij de vechtenden elkaar zooveel mogelijk trach ten te verzwakken en Ie wouden. Wij kunnen ons uit den aard der zaak. niet in de kwestie verdiepen te meer niet waar de heer Troelstra verklaarde zelf niet al te veel te hechten aan rijn theorie o. i. had hij dan ook beter gedaan rnef haar niet te berde te brengen en. te verklaren dat hij bij zooveel verschil van meening blanco stemde. De praktijk der werkloosheid, dat is het waarmee we te doen hebben en de heer T r o e 1 s t r a zou goed gedaan hebberr juist in het belang der zaak. die hij overigens terecht en' met succes heeft besproken', zich tot de praktijk te bepalen. Nu hij den heer Treub uit zijn tent lokte, leidde hij de discussie in verkeerde banen en gaf hij er zelf aanleiding toe dat de nationale tijd verpraat werd en niet het beoogde succes zal werden verkregen; dal er bovendien noodeloos harde woorden zijn gevallen. De heeren Passtoois, de Visser, Treub. Borgesius, ze kregen allen in climax porren van den leider der sociaaldemocraten, die aan de borreltafel leuke zet ten zullen genoemd worden, maar die toch den ge moedelijken lezer niet prettig zullen aandoen. Werden ze alle geretourneerd en gewroken, we zouden zooiets van de beruchte Oostenrijksehe Kamerzittingen te ge nieten krijgen. Heden Dinsdagavond wordl de discussie voortgezet of zij zal beëindigd worden valt te betwijfelen, wijl ook de heer Treub en wellicht anderen nog zullen willen antwoorden. Gemeenteraad Wicingen Vergadering, gehouden op Dinsdag 20 October 1908. des namiddags 2 uur. Afwezig de heer P. Koorn. Voorzitter de heer Cavaljé, Burgemeester. Na opening door den voorzitter met een liartelijk welkom, en den wensch uitende dat in het nieuwe raadhuis met nieuwen ijver en lust wederom moge worden samengewerkt' in t belang der gemeente, wor den door den Secretaris de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Voorzitter deelt mede: a. dat door den heer Rijks-Betaalmeester te Amster dam ten kantore van den gemeente-ontvanger is gestort een som van f 163. b. dat goedgekeurd van Ged. Staten zijn terug ont vangen de suppletoire 1 K-grooting en 't besluit tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening voor 1908. e. dat tot zetters voor 's Rijks directe belastingen zijn herbenoemd de heeren D. üuijnker en P. Asjes 1'z. 2e. Ter inzage wordt aangeboden de maandstaat der zeegras-exploitatie over September 1908. 3e. Was ingekomen een verzoek van den heer D. N. Rotgans om een gedeelte van den ouden Poel weg voor rijn nieuw te bouwen slagerij te mogen dempen. Met algemeene slemmen goedgekeurd. 4e. Wordt beliandeld een adres van den Bond voor Staatspensionneering. met verzoek een adres van ad- haesie-betuiging te zenden aan H. M. de Koningin, op dat spoedig een wetsontwerp worde ingediend, waarbij een staatspensioen op den grondslag als de Bond dat wil, worde ingediend. Na eenige discussie wordt besLoten t adres voor kennisgeving aan te nemen. 5e. Voorzitter deelt mede dat laatst door B. en W. is aanbesteed het maken van een bergplaats, hekken enz. bij de school Ie Weslerkmd, en dat de laagste inschrijver was de heer G. Timmerman voor f 240, de begrooting bedroeg f 200 en alzoo was de gunning aangehouden. Nu was ingekomen een voorstel van den heer C. Kroon, die een bij zijn woning slaande boet (kippenhok) bij de Westerlander school wilde plaatsen en eenige verbeteringen er nog aan toevoegen, voor de somi van f 120. Hier wilde de Raad echter niet aan, omdat dat gebouwtje te licht werd geacht. Besloten werd den heer Timmerman alsnog te vra gen het werk te willen verrichten voor f 200 en ver der de uitvoering aan B. en W. overgelaten. 6e. Is aan de orde benoeming van een wegwerker voor 1909. De heer D. Bekendam, wegwerker, wordt als zoodanig herbenoemd. De lieer Kuut zegt nog dat de heer Bekendam dit jaar goed zijn werkzaamheden heeft verricht, hij is hier zeer tevreden over. 7e. Ingekomen was een verzoek van den heer Den Hartigh, opzichter bij 's Rijks Waterstaat, om te Den Oever een stukje grond van de gemeente te mogen koopen tot het bouwen van een huis voor den con- tomiier. Hier was de Raad niet voor, zoodat afwijzend werd beschikt. 8e. Aan de orde wordt gesteld de behandeling der gemeentebegrooting voor 1909. waarvan de leden ieder een ex. hadden ontvangen. De heer Peereboom vraagt naar den postschrijfloon en loopwerk f 50. Hij vindt dit wat veel en acht "t beter hiermee 't salaris van den veldwachter te ver- hoogen, deze doet toch 't meeste loopwerk. Voorzitter acht dit niet wenschelijk, 't bedrag is hoofdzakelijk voor de volontairs uitgetrokken, die veel schrijf- en loopwerk doen, de volontairs achtte spreker voor het loopwerk beter dan de veldwachter, daar de veldwachter anders zoo n allemans-vriend van t pu bliek wordt. hetgeen soms zeer verkeerd is. De heer Kuui zegt: de jongens zijn er voor en die kunnen het best doen. De heer Obreen: dal staat niet in hun geboorte akte .gelach). Besloten wordt van dezen post f 30 te bestemmen voor de volontairs en f 20 voor den veldwachter. Reiskosten en rijtuighuur f 25, zegt de heer Kuut, is f 10 hooger. hoe komt dit zoo? Voorzitter zegt dat zit in verband met de tram Wieringen—Schagen, de vergaderingen daarvoor moeten worden bezocht De heer Peereboomonderhouden en schoonmaken van het raadhuis f 150, is dat niet wat veel? Voorzitter gelooft van niet, 't raadhuis is nu zoo veel grooter De heer Kuut: schrijf- en bureaubehoeften rijn ook f 50 hooger, als de heer Samson te duur is met rijn artikelen moeten wij 't zooveel mogelijk van den heer Bosker alhier betrekken. Voorzitter zegt, dat zooveel mogelijk als 't kan van den heer Bosker wordl betrokken, doch alles is on mogelijk. vooral modelwerk, en dat komt van den heer Samson, dat is dan ook het beste ad/es. De heer Kuut legt zich hierbij neer, maar dan verder staat er nog: onderhoud van lantaarns enz., dit is ook f 100 hooger, hoe komt dit? Noorzitler zegt, dit komt doordal wij straks ook verlichting te Oosterland zullen aanbrengen. En dan nog zegt de heer Kuutpolitiediensten tijdens de kermis is f 15 hooger en staat er nog f 5 op voor t schatten van verguimingslokalen. Voorzitter zegt, dat die f 15 zal zijn voor den veld wachter Post, die gedurende de kermisdagen zal sur- veilleeren, omdat zich na drie uur des middags buiten de kom van 't dorp geen liedjeszangers, orgeldraaiers, venters, enz. enz. mogen bevinden en die f 5 is vol gens de drankwet een vaste post. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen vastgesteld en luidt als volgi: Ontvangsten: Pacht van landerijen f 200. 40 Opcenten geb. eigen dommen f 1060.20. 10 Opcenten ongebouwde eigendom men f 109.56. 50 Opcenten pers. belasting f 1425.13. Hoofdelijke Omslag f 6600. Belasting op de honden f 325. Openbare vermakelijkheden f 100. Vergunnings rechten 1 418.75. Leges ter Secretarie f 200. Begrafenis rechten f 75. Schoolgelden f 1350. Vergoeding v. h. Rijk in de kosten van het onderwijs f 8825. Extra-bijdrage v. h. Rijk in de kosten van het onderwijs f 624.40. I itkeering van het Rijk (per inwoner berekend) f691.755. Uitkeering van het Rijk in de kosten der jaarw. van Burgem. en Secr. f 400. Alle andere ontvangsten f 1. Uitkeering van het Rijk in de kosten v. h. herhalings- onderwijs f 115. Idem, voor het bestellen van tele grammen f 150. Batig slot der zeegras-exploitatie f 1. Zegelgelden f 10. Totaal f 22981.795. U itgaven: Jaarwedde van den Burgemeester f 700. Id. Wet houders f 100. ld. Secretaris f 800. ld. Ontvanger f500. Presentiegeld der raadsleden f 85. Jaarwedde van den Ambt. v. d. Burg. Stand f 50. Schrijfloonen en beloo ning voor loopwerk f 50. Reiskosten en rijtuighuur f25. Kosten van licht en brandstoffen voor het raadhuis 1 50. Meubelen voor het raadhuis f 50. Aanleggen en bijhouden der registers v. d. Burg. Stand f 75. Kies- verrichtingen f 50. Abonnementen op het Staatsblad, enz. f 45. Zegels van registers enz. f 100. Vertering bij vergaderingen f 10. Kosten van invordering van schoolgelden i 40. Schatten vergunningslokalen f 5. Aandeel in de kwade posten f 30. Vergoeding aan het Rijk voor de inning van opcenten f 70. Jaarwedde klok kenist f 50. Onderhoud van huizen, torens, enz. f 150, id. straten en pleinen f 150. Id. wegen en voetpaden (deze post wordt jaarlijks nog suppletoir verhoogd met f 1000) f 375. ld. pompen en riolen f 65. Schrijf- en bureaubehoeften f 400. Onderhoud en schoonhouden v. h. raadhuis f 150. Id. putten f 90. Id. klokken f 1. ld. begraafplaatsen 1 100. Kosten van hulpwegen f 10. (grondlasten f 40. Polderlasten f 40. Jaarwedden veld wachters f 550. Kleeding id. f 50. Gratificatiën aan brandspuitlieden f 25. Onderhoud van lantaarns enz. 500. Vergoeding huishuur van den veldwachter f52. Verzekeringskosten v. d. veldwachters tegen geldelijke gevolgen van ongelukken f 17. Politiediensten der on bezoldigde Rijks-veldwachters f 25. Id. tijdens de ker mis f 65. Kosten van de doodschouw f 100. Id. vacci natie f 200 ld. de Gezondheidscommissie f 55.58. Id. uitvoering der woningwet f 100. Jaarwedden der on derwijzers f 9507.07. Herhalingsonderwijs f 288. Onder houd van scholen en onderwijzerswoningen f 150. Aan schaffen en onderhouden van schoolmeubelen f 250. Id. leermiddelen f 550. Verlichting, verwarming eq schoonhouden van scholen f 575. Kosten plaatselijk schooltoezicht f 20. Vergoeding van huishuur onder wijzers f 150. Kosten der Commissie tot Wering van Schoolverzuim f 30. Bijdrage schoolbibliotheken f35. Belooning voor de vroedvrouw f 450. Onderhoud van brandspuiten f 80. Renten van Geldleeningen f742.875. Aflossing idem f 2200 Loting voor de Nat. Militie f30' ld begeleiding van militieptichtigen f 25. Id. het uit steken van vlaggen f 25. ld. brandverzekering van ge bouwen f 70. Nadeelig saldo, dienst 1907 f 627.11. Telephoondienst f 700. Kosten van verhuring van Ge meente-eigendommen f 10. Id. zetten en opruimen der hekken cp de markt f 10. Premiën Rijks-Verzekerings bank f 8 Advertentiekosten f 10. Subsidie aan den postschipper f 200 Uitkeering van het saldo van de zeegras-exploitatie f 1 Onvoorziene uitgaven f 42.16 Tezamen f 22981.79A RondvraagDe heer Peereboom bespreekt de treurige tijden waarop de brievenbuslichtingen te Oosterland en in de Belt plaats hebben. De heer Obreen is dit met den heer Peereboom eens en zegt dat het publiek niet weet, waar het zich aan moet houden. Ook de overige heeren stemmen dit toe. Voorzitter zou dienaangaande losse bussen in den postwagen wel wenscheljjk achten. Besloten wordt bjj de hoogere postautoriteiten te ver zoeken, om voor de brievenbussen te Oosterland en de Belt vaste uren te willen stellen voor de lichting en zoodanig, dat de brieven van den Oostkant direct met den morgen- en middagdienst mee kunnen. De heer Kuut achtte verbetering van het Viervoets pad van Hippolytushoef naar de Elft hoog noodig. Voorzitter zegt er voor te zullen zorgen. Niemand meer het woord verlangende, sluit Voorzit ter de openbare vergadering en gaat de Raad in comité. Anna Panlowna. De Landweerplichtige E. Sljjkerman, wonende in deze gemeente is voor verdere landweerdienst ongeschikt verklaard. De gevolgen van een twist. Bij een twist met een harer buren, den stuurman B. B., riep Zondagavond vrouw v. d. H. te Delfshaven, de hulp in van twee andere buren, den stuurman B. G. en diens broeder, den matroos J. G. De beide mannen wilden B B. te lijf. Deze loste toen een aantal revol verschoten, waardoor de gebroeders G. in het hoofd en in de borst werden getroffen. De vrouw van B. kreeg een schot in de hand. Alle drie werden naar het zie kenhuis gebracht en de dader gearresteerd. Landloopers. Maandag veroordeelde de Utrechtsche rechtbank we der 34 landloopers tot opzending naar Veenhuizen. Tot dusver werden er alleen door Utrecht deze maand ruim honderd opgezonden. (U. D.) Ongeluk. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur is de stoomtram Haarlem—Alkmaar bij Santpoort in botsing gekomen met een bespannen voertuig van den heer Jan Heere mans te Jan Gij zenvaart. De eigenaar en zijn echtge- noote werden beiden zwaar gewondde vrouw zoo ern stig dat zij kort daarop is overleden. Het voertuig is geheel verbrijzeld. Ongelukkig. De grijsaard Guliker uit Susteren kwam eenige weken geleden onder een auto terecht met het gevolg dat de man ernstig werd verwond. De man herstelde evenwel en had zich juist gisteren weer op weg begeven, toen hij gisterenvoormiddag opnieuw het ongeluk had door een auto, thans door een Maastrichtsen, te worden overreden. Hij kwam met zijn kruiwagen onder den auto terecht en werd doodeljjk gekwetst. Den auto mobielbestuurder treft geen schuld. Vad. Vreeselflk. Het 2-jarig zoontje van den café-houder Van Houten te Gronau bij Enschedé vond in een sloot een fleschje met zoutzuur, door een onvoorzichtige weggeworpen. De kleine dronk het fleschje leeg en ofschoon onmiddellijk de hulp van een geneesheer werd ingeroepen, die de maag van het kind uitpompte, is het aan de gevolgen overleden. TRIJNTJE ARIANE. Geboren: ELISABETH CRRISTINA, Qj cKb» -O jO' JC-» en i Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. en ■T 1T« V V v> v Beleefd aanbevelend, levert elle soorten OEDESLU1S.

Schager Courant | 1908 | | pagina 4