Alltlltl NiElIS- Atattitit- Berijmde Brieven van Jaap, Uitgevers: TRAPMAN Co. Zondag l November 1908 ó2ste Jaargang. No. 4409 Bureau SCHAGEN, Laan O 4. Interc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Binnenlandscb Nieuws. SCHAGER COURANT. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. 3.60. Prijs per jaar f 3.Franco per post f Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bettaai uit vier 'laden Gemeente SCHAGEN. o— Openbare vergadering van den Raad der gemeente Behagen, op Dinsdag 3 November 1908, des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoekschriften van A. Visser Sr. e. a. bewoners der Molenstraat, om een uitgang aan de Nieuwe Laag- zyde. 3. Voorstel tot verhuur van gemeentegrond aan de Hoep. 4. Boomen langs de Gedempte Laansloot. 5. Vaststelling begrooting, dienst 1909. Schagen, 28 October 1908. De Burgemeester, H. J. POT. Hondsbossclie. Hoofdingelanden van de Hondsbossche en Duinen tot Petten, hebben de volgende drietallen voor Hoogheem raad opgemaakt Periodieke aftreding van Mr. C. P. Donker. 1. Mr. C. P. Donker, Bloemendaal. 2. J. Zijp Hz., Twisk. 3. J. Winkel, Medemblik. Wegens het overlijden van den heer P. Baan. 1. H. Hart, Oudkarspel. 2. J. Bijman, Ouöorp. 3. G. Bos Wz, Oudorp. Kaasbereiding. De methode-Nobel, ter bereiding van Edammer kaas, vindt hoe langer hoe meer waardeering in den lande. Als een bewijs hiervan zij medegedeeld, dat de heer S. Wit, voormalig kaasmaker aan de oude fabriek te Moerbeek, door de kaasfabriek te Oudendijk is uitge- noodigd om het personeel in de genoemde methode te onderrichten. Zuid-Scharwoude Na niet in de wieg gestorven. Te Steenwjjk is Vrijdag in den ouderdom van 84 jaar overleden zekere Wiebe Visscher, een man, die als kind in 1825 met het hooge zeewater aldaar in een wieg is komen aandrijven. Eigenaardige tijdmeter. Wat hebben we vandaag? Volgens mijn baard is het Vrijdag. Neen, ik bedoel welken datum. O, volgens mijn portemonnaie den negen en twin tigsten. Gebrek aan Drinkwater. Ten eintje tegemoet te komen aan het gebrek aan drinkwater te HARL1NGEN, wordt daarheen dagelijks van Leeuwarden per spoor vervoerd een wagen, inhou dende 11 M3. water van de waterleiding. Tengevolge van de langdurige droogte heerscht op het eiland OVERFLAKKEE vrij algemeen gebrek aan regenwater. Het gemis eener drinkwaterleiding zoo meldt men uit Middelharnis wordt meer dan ooit gevoeld. Komt er binnen enkele dagen geen verande ring van weer, dan zal het noodig worden drinkwater van elders aan te voeren. Vanwege de gezondheidscom missie wordt, Ln verband met de aanhangige plannen voor dén aanleg eeqpr waterleiding, een onderzoek in- die als boerenknecht in Hollands Noorderkwartier ie gaan dienen, aan zijn broer Klaas, die in de Zaanstreek gebleven is. LIV. Mijn baas kreeg bezoek, een rangdurig bezoek Van Pietbuur. een boer, tevens raadslid. Hij blijft waai- hij is, of 't dag is of nacht, Wanneer hij maar goed op zijn praat zit. Hij was op zijn praat met een onderwerp, dat Zeer rijk is, wel waard te bespreken, Vereenigt U, riep onze Pietbuur met vuur, Vereenigl U ook in deez' streken De raadsleden van de Sosjaale partij Die stichten een bond al te zamen, Nu wil ik, zei Pietbuur, een Raadsledenbond, Uit boeren beslaande, beramen. Ik lees, zeide Pietbuur, met stijgend genot, Wat Slot in de melk heeft te brokken, Hoeveel deze man bij 't begrootingsdebat Van d' uitgaven af heeft getrokken. Hij veegde de posten geheel van 't papier Of deelde ze Ln drieën of vieren. Dirkshom zal wel blij: zijn dat Slot er nog is, Om zuinig het geld te bestieren, N u hof zijn beginselen-vastheid mij zeer, Hij sprak zulke kostbare woorden. Beginsel, beginsel was, nog eens herhaald, De heerlijke leus die men hoorde; Zoo'n man van beginsel moet in onzen Bpnd Al daadlijk de voorzitter wezen, Dan hadt je een man, die van ijzer en staal Zelfs niet voor den Duivel zou' vreezien Ik stel me zoo voor wal die Bond al zou doen. Vooreerst moest men minder betalen, Wij leeren van Slot wel, op welke manier De centen er uit zijn te halen; De pers moet aan banden, dat krantengeklets Moet uit zijn, de dommes mogen Voor hun blad er bij zijn, zij zullen toch wel Het heil der gemeente beoogen. Vervolgens moet dan nog het volk uit den Raad Dat bef draagt met boord en manchetten, Die immer en erflijk op 't eigen belang Van hen en de schoolmeesters letten, En schreeuwen om meer aan het ambtenaarsgild Dat penneliktuig, nog te geven, Die bef- en die boordlui gelooven niet eens Dat men van zes gulden kan leven. Geen voorzitter mag. zoo als '1 nu heel vaak gaat. Zoo snel meer behandlen de zaken, Wij moeten eersl denken en hooren en zien Vóór wij een conclusie gaan maken. Nu is reeds de hamer gevallen al lang, Dan vragen wij soms nog nieuwsgierig: Hoe of toch de zaak in elkander wel zit, En zoo iets is erg onplezierig. De Bond moet ook zorgen, dat net als voorheen De pijpen, tabak en komforen Op 't Raadhuis gereed staan, voor daadlijk gebruik. 't Zijn zaken die daar juist b^hooren. Zoo n pijp in den mond geeft vooa- 't denken'zeer veel, Men haalt uit den kop wijze dingen, \)ie gaan langs den steel ngar je hiersengerei, Dan blaas je den rook uit in kringen En langzaam maar zeker rolt even daarna De wijsheid zóó over je lippen. Dat heel je gehoor naar je Luistert, en zelfs Geen woordje er van iaat ontglippen. Voorts moet ook de gastdag in eere hersteld, Die werkt en die denkt, moet ook eten. De bode mag nooit op zoo'n heiligen dag De paling en wijnflesch vergeten. Wij geven geen geld dan voor tram of voor spoor, Want, als jij of ik willen rijden Dan spanne»» wij 't paard in, laat loopen het volk, De werklui, de knechten en meiden. Dan moet de Gezondheidsoommissie ook weg. Die Heeren, ze durven wat vragen En weten niet dat wij bacteriën en stank Gemakkelijk kunnen ve rdragen. Dan zou voor Gezondheidscommissie in plaats Een bullestiek weer moeten komen, Voor 't dckgeld mag dooi- de gemeente, per stuk Drie kwartjes maar worden genomen: Dan steunt ieder burger ons boerenbedrijf, Dat komt de gemeende ten voordeel, Zoo komen er baantjes bij 't butlenbestuur Voor boeren met veefokkersoordeel; O. Buurman, er is toch zoo'n massa te doen, Zoo'n Boud zou Westfriesland doen bloeien: De schoolmeesters kregen 't slechter misschien, Maar beter de boeren en koeien. Zoo schetterde Pietbuur van zes uur tot tien, Hij zou nu nog zitten te pratefn, Maar zacht zei de vrouw 't_ wordt bedtijd hoor man Alhier is deze week het nieuwgebouwde Raadhuis in gebruik genomen. Wel is het nog niet heelemaal gesteld naar de mate, waarin gebrek aan drinkwater kant en klaar, doch de in gebruik zijnde secretarie- Jx-staat. koolboet kon niet langer worden gemist. Toch zal het |;en waarde|oos bankbiljet, niet lang meer duren, eer het geheele gebouw in orde is. Omtrent de uitgifte van een waardeloos bankbiljet Langedjjk te Scheveningen wordt nader vernomen, dat dit on- De Langedfjker barbiersvereeniging heeft besloten op geldswaardig papier een buiten gebruik gesteld bankbiljet Zondag niet meer te scheren. Tot nu toe werd tot van duizend lire was. De persoon, die 't in omloop s Zondags 9 uur 's morgens gewerkt. Noord-Scharwoude. Dé heer J. C. Kotvis, onderwijzer alhier, heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag uit zijn betrekking gekregen op de meest eervolle wijze. Broek op Langendyk. had gebracht, verklaart het van een ander voor 4 bor reis overgenomen te hebben. Een slijter te Scheve ningen, wien hij 't aanbood onder voorgeven het op het strand gevonden te hebben, kocht het hem voor vierhonderd gulden af en kreeg er bij een filiaal van een bankiershuis f 475 voor. Daar werd echter korten tijd daarna het merk van buiten omloopstelling ontdekt. Door de Regeering is een jaarlijksche subsidie toege- pe s|jjter begaf zich onmiddellijk naar den jrersoon j i. r H K /4/iv* O i neionn tninhAnnrpnrona L kend, groot alhier. f 75, aan den 2-jarigen tuinbouwcursus Kamerverkiezing Sneek. Gekozen bjj enkele candidaatstelling de heer H. Pollema. Misbruik van de telefoon. Men meldt uit Amsterdam: Eenige maanden geleden, in de dagen toen tusschen de heeren Henri Polak en Herman Harz, respectievelijk bestuursleden van den Alg Ned. Diamantbewerkersbond on de Amsterdamsche Juweliersvereeniging, dagelijks geconfereerd werd over de oplossing van het toen han gend conflict, was het Nieuwsblad voor Nederland steeds het best ingelicht. De juistheid van de berichten omtrent den stand der onderhandelingen in dat blad voorkomende trok toen de aandacht dep betrokken heeren. Een ingesteld onderzoek bracht het volgende aan den dag. De berichtgever van het Nieuwsblad, H. een van de depothouders van het blad stak zijn licht, natuur lijk zonder dat de redactie daarvan iets bekend was, op de volgende wijze op. Hij kende een der telefonisten van den gemeentelijken telefoondienst en met haar kwom hij overeen dat zij hem als derde zou verbinden, zoo dikwijls de heeren Harz en Polak met elkaar spra ken Toen dit vast stond is de telefoonjuffrouw ontsla gen. Aangezien ook is gebleken, dat de juffrouw voor haar diensten betaling ontving voor de berichten is thans ook tegen den berichtgever een vervolging inge steld terzake van omkooping van een ambtenaar. Nieuwe Niedorp. Donderdag 29 Oct., werd ten lokale van den heer H de Vries, in de „Prins Maurits", aanbesteding gehouden van het maken van een winkelhuis voor den heer Dirk van Leien Pz., manufacturier alhier. Het timmerwerk, begrooting f1150, en het metsel werk, begrooting f675, werd afzonderlijk aanbesteed. Ingeschreven als volgt: Timmerwerk: J. L. Timmer man f 1249; W. de Heer, f1165; K. Lodder, f1160. Metselwerk: J. Rutseri, f623; J. Lodder, f525. Gegund aan de laagste inschrijvers. Onderlinge Varkensverzekering-Maatschappy. In de week van 25 Oct. 1908 tot 31 Oct. 1908 de stand der marktprijzen van de varkens als was volgt 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 60 K.G. 50 Zeugen Ondesluis. 76 100 125 150 75 100 126 150 175 f5.- af 9.-. f 0.40 a f 0.—. 0.41 per K.G 0.43 0.46 0.47 0.48 0.42 van wien hij 't had gekocht, die er nog slechts 1225 van over had. Aanvankelijk door de politie aangehouden, is deze thans weder in vrijheid gesteld. Hoe de Staat bestolen wordt. Wij lezen in het Soer. Hbld. »Op Last van hooger hand is een onderzoek ingesteld naar de qualiteit der schoenen, in de magazijnen in voorraad. De uitkomsten daarvan zijn zeer verrassend. Te Batavia alleen zijn ongeveer twee duizend paren afgekeurd, waaronder schoenen die dit jaar pas wer den geleverd. Eenige maanden geleden werd goed ge vonden vier- a vijfduizend pwren van die schoenen te vermaken tot muilen, op die manier beproevend er nog eenig nut van te trekken. Het vermaken kostte geld en aangezien de muilen loodzwaar waren en vooral ui de hospitalen onbruikbaar bleken, is dat geld weer een vergeefsche uitgave geweest. .,In de Loc. werd onlangs geschreven dat 90 percent dei' schoenen werden afgekeurd en dat de hoeveelheid op andere plaatsen gemiddeld 60 percent heeft bedra gen. Inderdaad zijn. hier te Soerahaja een massa schoe nen afgekeurd. „Men behoeft niet te vragen of het landsbelang door de bestelling en de leverantie van al die schoenen behartigd is. De vier- a vijfduizend paren, die op zoo geniale wijze tot muilen werden gedegradeerd, lagen al lang in de magazijnen en waren van afmetingen die in het leger niet gewild zijn. Zuiver landsbelang alzoo." En de Javaan mag de kosten van hel fijne zaakje betalen. Dat een vervolging tegen de .schuldigen ingesteld wordt, lazen wij tot onze verbazing in dit bericht niet. Zeister Moordzaak. De Advocaat-generaal bij het Hof te Amsterdam vroeg vernietiging van het vonnis dei- UtreehLsche Rechtbank en opnieuw rechtdoende schuldigverklaring en veroor deeling van Hendrik van Vaalen en Teunis van Ee ieder tol levenslange gevangenisstraf; Hendrikus Kors en Johannes Overhorsl ieder tot 10 jaar en 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van acht maanden preven tieve hechtenis. (Het O. M. bij de Utrechtsche Rechtbank had ge- eischt tegen Van Vaalen 20 jaar, tegen Van Ee levens lang, tegen Kors en Overhorst ieder 10 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. De Rechtbank veroordeelde Van Vaalen tot 12, Van Ee tot 20, Kors 6 en Over horst 8 jaren, voor allen met aftrek der preventieve hechtenis.) Het requisitoir van den advocaat-generaal maakte grooten indruk op de beklaagden. Wieringen. J.l. Woensdag is door 't bestuur van de ijselub Westerland publiek aanbesteed het omkaaien van een perceel land in de Weslerlander koog. hetwelk moet diénen voor een ijsbaan' Ingeschreven' werd "door "de 20 December a.s. haar eerste winterconcert te geven. Harenkarspel. Onze vroegere plaatsgenoot de heet P. J: Plaatsman, tegenwoordig onderwijzer te Beemster, is als zoodanig benoemd te Enschede. Ook te Zaandam en Den Haag werd genoemde onderwijzer, na gehouden proefles, op de lijst van benoembaren geplaatst. Gebrek aan drinkwater. Door het groote gebrek aan water, dat Hoorn en de Streek op het oogenblik teistert, schijnt het, alsof men daar een in dat opzicht lastigen winter tegemoet gaat. Deed genoemd gebrek zich andere jaren hoofdzakelijk in den zomer voor, met den winter voor de deur zal het zich zooveel te zwaarder doen gevoelen. Algemeen klaagt men over leege regenbakken en ziet men ver langend uit naar een regentijd, die genoeg voorraad zal geven, om onbezorgd den winter in te gaan. Per spoor wordt nu duinwater aangevoerd, doch daarmee zijn niet de plaatsen geholpen, die het voorrecht missen aan een spoorlijn te liggen. volgende tueeren1 .1 v Duin voor f 60.60 2 Jb Pronk voor f 20; 3. J. Doves voor f 16 Gegund aan den laagsten inschrijver. - leringen Door het bestuur van Het Witte Kruis is benoemd tot bode-ontsmétter de heer C. Slikker, op een salaris van.-vrije woning in hel nieuwe afdeelingsgebouw. Voor deze betrekking hadden zich 8 sollicitanten aangemeld Wieringen De onderlinge Vee- en Paardenverzekeringmaatschap- pij ..Helpt Elkander hield j.l. Woensdag in 't lokaal van, den lieer H. C. Engel hare jaarvergadering. Uil 't jaarverslag vermelden wij dal het ledental aanmerke lijk vermeerderd is. In 't eerste halfjaar waren er 72 deelhebbers verzekerd met hun vee ter gezamenlijke waarde van f 62.100 en in 't 2e halfjaar 75 deelnemers met een verzekerde waarde van f 70.105. Uitgekeerd werd wegens overlijden in 't le halfjaar slechts 1 koe ad f 200 en werd aan premie geïnd f 0.35 per ver- oorlyn te liggen. zekerde f 100 en in. 't 2e halfjaar 4 koeien ter geza- Ook te Hoorn zelf is de nood groot. De regenbakken rriellijjj^t- waarde van f 525 en werd aan jjremie geïnd der gemeente-gebouwen, met een gezamenlyken inhoud f 0 -0 verzekerde f 100. van 140.500 L, zijn zoo goed als uitgeput. Het per jn dü afdeeling Paarden waren 60 deelnemers in spoor aangevoerde water, dat per emmer moet worden eerste en 65 deelnemers in 't tweede halfjaar ver- gekocht, bezorgt den bewoners een onwelxome extra- ^W-rd met een verzekerde waarde van f 21740 en belasting, die vooral den kleinen man drukt. Men hoopt, 21650. Uitgekeerd werd wegens overlijden in 't eerste dat de hangende waterleidingsplannen spoedig verwe- i^a[fjaar een paard van f 280. waarvoor aan premie zenlijkt zullen worden, zoodat Hoorn verlost zal worden m>R| „éind f 0.90 per verzekerde f 100. en in 't 2e D J. Mulder. Uit deze mededeelingen zal de lezer merken dat „Helpt Elkander" over t afgeloopen jaar gunstig heelt gewerkt. Wieringen bezit difn ook een gezonden vee stapel. Wieringen. Naar wij vernemen zal de brievenbus in de Belt voorloopig worden gelicht naar 't kantoor Hippolvtus- hoef en wel des morgens om 4'/2 uur en des namid dags om ll/ï uur. Later zullen deze lichtingen worden verricht door den bestuurder van den postwagen en wel doordat de Bclter bus zal worden voorzien van een losse bus. welke bij iedere lichting er zal worden uitgenomen en dan weer van een andere losse bus worden voorzien. De losse bussen zullen dan wor den overgebracht naai- 't kantoor Wieringen. Een retourtje. In den trein zil een ruwe reiziger, die zijn gesprek voortdurend kruidt met vloeken. Een ernstig man naast hem spreekt hem aldus aan: Waarheen reist u? Naar Amsterdam, is het antwoord en er knalt weer een krachtig woord achter. Wanneer u zoo voortgaat komt u eerder in-de 'hel lerecht dan in Amsterdam, vermaant de ernstige medereiziger. O, is 't antwoord, ik heb een retourtje! Dc uitsluiting te Goirle. Gistermiddag had te Goirle een ernstige botsing tus schen maréchaussees en werkloozen plaats. Ongeveer 200 der laatsten hadden het voornemen een propaganda- tocht naar Tilburg te doen, zooals zij reeds meerdere gehouden hebben. Hiertoe trokken zij in optocht door het dorp en maakten dus inbreuk op het verbod van samenscholingen Terstond kwamen de marechaussees tusschenbeide, die hen sommeerden uiteen te gaan. en die, toen hieraan niet oogenbLikkelijk werd gevolg ge geven. hen met den blanken sabel uiteen dreven. Dit had het gewenschle gevolg; althans de troep verspreidde zich groolcndecls. Eén der werkloozen evenwel zekere De B. hield stand en, zich tegenover de marechaussees stellende, spoorde hij de anderen aan niet te wijken en den tocht door te zetten. Een oogen blik werd de toesland van de marechaussees hachelijk, wat hen noodzaakte tot de bedreiging van de vuurwapens (e zullen gebruik maken. Gelukkig kwam het evenwel niet zoo ver. De B. echter werd door de marechaussees gearresteerd en naar de marechaussee-kazerne in Til burg overgebracht. Later op den dag hebben ongeveer 200 werkloozen een propagandatocht naar Tilburg gehouden, waar zij, na verscheidene straten te zijn doorgetrokken, op den Heuvel stand hielden. Winkel. De cursus voor het herhalingsonderwjjs 1908/'09 begint '2 November a.s. Het onderwys zal gegeven worden aan de school te Winkel, door de heeren C. D. Colpa, A. Egmond en S. Vonk, aan de school te Lutje winkel door den heer J. Porte, en handwerkonderwjja door mej. A. Klujjver. Winkel. Winkels Harmonie is voornemens, om bjj gelegenheid van het -20-jarig bestaan een provincialen wedstrijd uit te schrijven, welke bij slaging zal plaats hebben Augustus 1909. Winkel. De onlangs alhier opgerichte onderafdeeling „Het Noorden" van den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren, zal op Zondag 15 November a.s., een vergadering houden ter verkiezing van een definitief bestuur. Leerplicht. De leerplichtwet is tot heden nog niet van toepassing op_ schipperskinderen, waarom de vereeniging „Schutte- vaêr" een adres gericht heeft aan den minister van binnenlandsche zaken, met verzoek het daarheen te willen leiden, dat ook de schipperskinderen in bedoelde wet worden opgenomen. Lutjewinkel. Maandag 2 November, des avonds zes uur, beginnen de lessen van het herhalingsonder wüs. Winkel. In de algemeene vergadering van de ijselub „Winkel", .verden de heeren P. Schaap en P. Wit Cz. als bestuurs leden herbenoemd. De heer G. Stujj werd gek ozon als bestuurslid voor de Weere en de heeren C. Meurs en J. Zeilemaker als afgevaardigden naar het Hoofdbestuur van den Ijsbond. De rekening en verantwoording sloot met een nadee- lig saldo van f 20.29$. Het ledental bedraagt thans 82. Noord-Schar woude. Uitslag van de publieke verkooping, gehouden op Dondeidag 29 October 1908, in het lokaal van den heer K. Bood: I. Een nieuw gebouwd burgerwoonhuis met erf en water aan de Prinsengracht te Zuid Seharwoude, kad. tMOOO 1091) groot 1 A. 32 c.A. opgehouden voor „n-B No-180, bouwland en water, genaamd „De Noord groot 64 A. 60 c.A., de heer D. Dirkmaat te Heer-Hugowaard voor f57.50 per snees. III. C No. 865, 862 en 870, bouwland en water, 12 A. 30 c.A., de heer C. Duives te Oudkarspel voor f100 per snees. IV, I en VII. No. 929 en 930, bouwland en water, aan de Korte Sloot, 23 A. 20 c A. No. 927 en 928, bouwland en water aan de Korte sloot, 42 A. 70 c.A. No. 931 en 932, bouwland en water bij de Korte sloot, 43 A. 60 c.A. en no. 925 en 926, bouwland en water by de Korte sloot, 23 A. 50 c.A., in combinatie de heer P. Pranger te Noord Seharwoude voor f95 50 per snees. VIII. No. 234 en 235, bouwland en water aan de Kromme Zool, genaamd „De Breed", groot 33 A. ±0c.A. de heer K. Bruin te Noord Seharwoude voor f62 Dór snees. Dat kreeg toen ook Piet in de gaten. JAAP. ^an^ëen' piaag, die jaar op jaar wederkeert. Wellicht ook werkt deze toestand mede, dat men een ernstig onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid, om aan de geheele Streek een waterleiding te geven met Hoorn en Enkhuizen tot eindpunten. halfjaar waren er geen verliezen uit te keeren. Tot stijving der reservekas werd toen f 0.25 per verzeker de f 100 geïnd. De rekening sloot in haar geheel met een batig saldo van f 94.12** Tot commissie van onder- zuster" waa^or Vge^eülTaaTuSr'u^ T zoek werden benoemd de heeren S. Jb. Mostert en voerd, weder op ^1<L ?u00n" e,n winkelhuis met erf aan de Dorpsstraat te Oudkarspel, kad. Sectie D No. 1133, groot 2 A. 43 f 2401 door Jb- kuiper werd opgehouden op SI. Maarten. In deze gemeente komt een geval van Typhus voor. Weder in vrijheid. Naar wij vernemen is de zoon van den landbouwer an de uurst te Soest, verdacht van moord od ziin

Schager Courant | 1908 | | pagina 1