FWP- Donderdag 17 December HM>8. 25ste Jaargang. No. 4422 Bureau SCHAGEN, Laan O 4. Uitgevers s TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Binnenlandscb Nieuws. Nederland en Venezuela. Tweede Kamer. AlïElfiE» NiEïWS- C OÏRÏN T. Aimititic- iJiiliïllai, Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdag avond Bij inzending tot 's morgens 9 ure. worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatstt. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Intrc. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dtt nummer bestaat uit twee blaten De inbeslagneming van de „Alix". Officieel wordt uit 's-Gravenhage gemeld: Door 'Tarer Majesteits pantserdekschip Gelderland is op iz dezer in open zee nabij Puerto Cabello de Venezolaansche kustwachter Alix genomen, waarvan de bemanning terstond is geland. Het vaartuig zelf is den 14en dezer op Curacao in bewaring genomen, terwijl aan de Venezolaansche regeering de kennisge ving is verzonden, dat deze maatregel niet gericht is tegen het Venezolaansche volk, doch tegen het per soonlijk bestuur van president Gastro, en dat de Ne derland sche Regeoring daartoe is overgegaan, om zich te vrijwaren tegen herhaling van molestaties van sche pen onder Nederlandsche vlag, als gedurende de laatste jaren herhaaldelijk zijn voorgekomen, en ten opzichte waarvan president Gastro geenerlei toezeg ging voor de toekomst heeft willen doen. Uit Den Haag bericht men aan het Hdblad: Het aan houden en opbrengen van Venezolaansche kust-, re cherche- en andere gouvernementsvaartuigen, zooals thans blijkens berichten uit Willemstad, waarvan hier te lande officieele bevestiging is ontvangen, door het pantserschip Gelderland ten aanzien van een kustvaar der is geschied, moet worden aangemerkt als een be gin van uitvoering van represaille-maatregelen, welke in overleg met de Nederlandsche regeering genomen zijn ter zake van een meer werkdadig optreden van onze oorlogsschepen, die met het oog op de verwik kelingen met Venezuela naar de West-Indische wateren gezonden zijn. Zooals reeds gemeld is, beperkt de op dracht aan de Hollandsche marine zich voorloopig tot het buitengaats aanhouden en naar de haven van Cu racao voeren van Venezolaansche marine- en gouver nementsvaartuigen, die de haven der republiek verla ten met oorlogsmateriaal voor andere havens en zich in zee vertoonen, met dien verstande dat particuliere schepen, behoorende tot de handelsvloot van dat land ongemoeid worden gelaten. Deze gedragslijn moet haar grond vinden in de beginselen van volkenrecht en zee recht die, onder een verhouding als thans tusschen dezer noordelijk van Cumana den schoener der Vene zolaansche gouvernementsmarine „23 de Mayd" heeft genomen, dat de bemanning met de wapenen geland I zijn, en dat verwacht wordt dat schip en schoener heden (15 dezer) te Willemstad op Curacao zullen binnenvallen. Verduistering van een millioen francs diamant. Sedert Zaterdag is voortvluchtig de commissionair in diamant, N. S., wonende in de Plantage-Parklaan te Amsterdam, die in de kringen der diamanthande laren groot vertrouwen genoot. Het moet dan ook hieraan geweten worden dat het door hem nagelaten deficit zoo groot is: meer dan een half millioen. Naar wij vernemen, bestond de kwade practijk van S. hierin, dat hij de hem ten verkoop toevertrouwde partijen of partijtjes diamant „verschelmde", dat is: ze beneden den marktprijs verkocht, maar zijn patroon een (gefingeerd) hoog cijfer noemde. Dit was hem mogelijk, omdat de afrekening slechts gedeeltelijk a contant geschiedde. Behalve de onmiddellijk belanghebbenden, onder vindt ook de diamanthandel in ruimeren kring de na- deelige gevolgen van deze malversatiën, omdat het onderling vertrouwen geschaad is. Bovendien heeft de tactiek van S. al sinds geruimen tijd haar ongunsti- gen invloed op de diamantmarkt uitgeoefend, zonder dat men de oorzaak kon nagaan. Zijne goedkoope aan biedingen maakten nl., dat de andere commissionairs onmogelijk goede prijzen voor hunne goederen konden bedingen; zelfs tegen den kostenden prijs wilden de koopers er niet meer aan. De tijding van het verdwijnen van S. heeft Zon dag een ware paniek veroorzaakt in de diamantclub Casino, waarvan vele leden bij den krach betrokken zijn. Verschillende firma's hebben van 15.000 tot 50.000 verloren. De volgende firma's te Amsterdam zijn direct bij de verduistering als benadeelden betrokken, en voor de achter hun namen gevoegde bedragen, welke alle „ongeveer" zijn. De juweliersfirma's Weyl en Vita Israël 200.000 francs, Gebroeders Davids 40.000 francs, E. Beffie 60.000 a 80.000 francs, Nopal en Geleerd en de Wed. Nopal 300.000 francs, Gebroeders Erwte man 40.000 francs, Gebroeders Jacobs (bedrag niet be kend) en A. van Nunes 24.000 francs. Dit zijn de voornaamste thans reeds bekende bedragen en alleen var. hen, die r^htstreeks aan Stokvis goederen in commissie hebber gegeven. Vele anderen, enkele voor gioote bedragei/Iyan 40.000 tot 80.000 francs, worden indirect medegesleept, omdat hun goederen door tus- schenkomst van een der genoemde firma's in handen van Stokvis waren lil utt/ftfio nai vu. recht die, onder een verhouding ais mans lusscueu Natuurlijk is het gebeurde voor alle getroffenen een Nederland en Venezuela bestaat, door gezaghebbende gIag^ maar het schijnt, dat de kapitaalkrachtige groote geleerden op het gebied van internationaal recht als fjrroa»s> welke het zwaarst getroffen zijn, er het minst geldende worden aangenomen. De Regeering ontving on(jer ijj(jen zullen, maar de kleinere firma's zwaar, tevens bericht, dat in een proclamatie van den Nedeil. jjeeft jiet delict de markt voor een oogenblik zaakgelastigde, baron Von Seckendorff, aan de bevol- ges(.j10kt, maar na de eerste consternatie, die zoo'n king van Venezuela gericht, is medegedeeld dat Ne- j verduistering en gros wel wekken moet, keert het derland niet tegen haar doch tegen Castro's gouverne vertrouwen spoedig weer. Wij wezen er reeds op hoe ment optreedt. zeer dit vertrouwen een onmisbaar element in den diamanthandel vormt en ook gewoonlijk ruim en te- In Den Haag werden de bulletins met de jongste recm WOrdt geschonken, telegrammen betreffende de aanhouding van een ene- juweiierskringen twijfelt men er thans niet meer zolaansch schip gretig gelezen en blijkbaar met welge- aan stokvis heeft reeds langen tijd gezwendeld en vallen. Enkelen leidden er uit af, dat het nu meenens partyell geslepen goederen onder den opgegeven prijs begint te worden, anderen namen den indruk mede, aan dg markt gebracht. En zooals wij reeds gisteren dat Nederland nu in oorlog is met „dat landje ginds j ujteenzetterl) zegt ket Hblad, betaalde hij dan de oud- De toestand te Caracas. ste commissie-goederen in termijnen af, volgens den Reuter seint uit Caracas (de hoofdstad van Vene- door de juweliers bepaalden (maar te Antwerpen niet zuela)' Het bericht van het beslag door de „Gelder- bedongen) verkoopsprijs, Totdat er ten slotte uit den land" gelegd op het Venezolaansche kustwachtschip Janboel niet meer te redderen viel. De rest weet men. werd hier hedenochtend bekend. Een talrijke menigte Voor het uiterlijk was Stokvis een gewiekst verkoo- verzamelde zich op de Blaza Bolivar en betoogde ten per Daardoor kon hij tot voor een millioen francs gunste van de regeering, terwijl de tegenpartij een goederen in commissie krijgen, die nu verdwenen zijn. contra-betooging hield. De menigte, waaronder zich een De dader is intusschen te Londen gegrepen. Parti- menigte studenten bevonden, geraakte buiten het bu- culiere recherches waren den voortvluchtige op het reau van het blad El Constitucional, het orgaan van Sp0or gekomen. Er schijnt zoo goed als niets van het Gastro handgemeen met het personeel van het blad, verduisterde terecht te zullen komen, er ontstond een geregeld gevecht, en er werden scho- £en kolossus ten gewisseld. Het gevecht duurde o minuten. Er wei- electrische centrale te Hengelo is een schoor den verschillende personen gewond, een hunner is Jx dgebóUwd ^e de kolossale hoogte van 55 M. reeds overleden. „„Pa~wn eewauend bereikt. Er werden niet minder dan 39 wagons stee- De politie, die ontboden werd, verscheen, gewap verwerkt, behalve het fundament, dat uit een 4 M. dik betonblok bestaat. Schoorl. Beroepen bij de Ned. Herv. kerk te Ooster- en es terblokker Ds. G. A. Kniphuisen alhier. De moeite waard ook! maandagmiddag deed de gerant van het Centraal- gebouw te Arnhem bij de politie aangifte, dat uit het gebouw ontvreemd was een hem toebehoorend ijzeren geldkistje met ongeveer 5000. Bij het onderzoek bleek, dat de buffetjuffrouw het kistje had wegge nomen en aan een vriend in bewaring gegeven. De verdachte is aangehouden. Een sterk stukje. Te Oud-Beierland is, naar men aan de Ned. meldt, uit het politiebureau gestolen een sabel ende kachel. Of het nu juist te doen was om te stelen, valt te betwijfelen, want de kachel werd in de haven, en de sabel in een sloot geworpen. Beiden zijn terug gevonden. Van den dader geen spoor. Vee-invoer in België. Brussel, 12 Dec. Het invoeren en doorvoeren van runderen, schapen en varkens afkomstig uit de er- eenigde Staten van Noord-Amerika, is tot nader or der verboden Oudesluis. J.1. Maandag had alhier in de herberg van den heer C. Slikker Kz. de aanbesteding plaats van het weder opbouwen der verbrande boerderij Holstein te Abbe- stee. gem. Callantsoog, eigenaar de heer D. Kater te Wieringerwaard. Ingeschreven werd door de heeren: Jb. Kossen voor f 4810, G. Plevier voor 4665, Al. Groen voor f 4649, G. Jonker voor i 4595, F. Hoek voor 4a90, VV. de voor de heer J. Fransz alhier als agent werkzaam is, heeft weder de koninklijke goedkeuring voor 29 jaar verkregen. Dit is de eenige vereeniging van dien aard in den lande die de koninklijke goedkeuring heeft. Bestrijding der tuberculose. In de .Maandag gehouden eerste vergadering van het voltallige bestuur van de Noord-Hollandsche Vereeni ging tot bestrijding van de Tuliereulose is tot voor zitter gekozen de heer mr. H. J. C. van Tienen te Zaandam, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. tot secretaris de heer dr. L. C. Kersbergen, arts te Haarlem en tot penningmeester de heer mr. D. E. van Lennep, burgemeester van Heemstede. Anna Paulowna. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen tol Ouderling en Diaken de heeren G. H. Geerligs en A. Langereis. Als Notabelen de heeren L. Metzelaar en „Schuitemaker. Het Amsterdamsche abattoir. Gedurende de maand November zijn er aan het abat toir ter slachting aangegevenvoor consumptie der stad Amsterdam2422 runderen, 997 paarden, 3934 varkens, 155 graskalveren, 549 vette kalveren, 580 nuchtere kal veren, 780 schapen en lammeren, 270 bokken en gei ten; voor export: 29 runderen, 1495 varkens, 547 kal veren, 103 nuchtere kalveren. 17,698 schapen. In woede. De armmeestcr Th. B. te Zwaagwesteinde ontstak Vrijdagnamiddag tengevolge van eenig verschil tusschen zijn vrouw en diens broeders zoodanig in drift, dat hij, met een geladen revolver gewapend, de woning van zijne zwagers opzocht en hen uitdaagde om buiten te komen. Toen daaraan gevolg gegeven werd loste Th. B. drie schoten, waarvan het tweede zijn zwager K. d. B. beneden het oog in het hoofd drong. De getrof fene werd Zaterdag ter operatie naar Groningen ver voerd; zijn toestand schijnt aanvankelijk niet levens gevaarlijk. Rijk met kinderen gezegend. Het huisgezin van een metselaarsknecht te Barne- veld werd de vorige week met een drieling vej-blijd. Deze menschen werden tijdens hun 12-jarig huwelijk met een 15-tal kinderen gezegend, waarvan nog 12 in leven. Bond van Oudleerllngen. De vereenigingen van Oudleerlingen der Rijksland- bouwwinlersehool gevestigd te Scliagen, Leeuwarden. Groningen, Dordrecht en Goes, benevens de vereeni ging van Oudleerlingen der cursussen" van de Ned. Heide-Maatschappij, doen pogingen een gemeenschap- pelijken Bond te vormen. Een commissie van vertegen woordigers uit elke vereeniging is met de voorbereiden de maatregelen belast. Deze commissie verkoos tot ha ren voorzitter den heer G. Nobel te Lutjewinkel en tot secretaris den heer P. L. Kleijburg te Lekkerkerk. Hoogwoud. Dinsdag j.1. had alhier de herstemming plaats van een Hoofdingeland der Banne Hoog- en Aartswoud. Aan de stemming namen 109 kiezers deel, te zamen uitbrengende 234 stemmen. De heer D. van Diepen Jnz. bekwam 101 stemmen en de heer. M. de Jong Sz. 131 'stemmen, zoodat laatst genoemde derhalve tot Hoofdingeland der Banne voornoemd is gekozen. St. Pancras. In een vergadering van de afdeeling St. Pancras van de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en omstreken", werd opnieuw verslag uitgebracht over de werkzaamheden van het Hoofdbestuur in zake zelf handelend optreden in het buitenland. Na inleiding van een en ander door den voorzitter, werd door de 64 opgekomenen een stemming gehouden waarbij 44 voor heer F. Sinninghe Damsté. Callantsoog. Uitslag openbare verkooping, gehouden ten overstaan van Notaris Vrijburg, van het huis met schuur en lande rijen groot 8.08.70 H.A.. eigenaar de heer Hendriks, kooper de heer J. Nieman Pz. te Beverwijk voor f 5275. Barsingerhorn. „Mijnheer de Senator" het geestige blijspel van Schönthal en Kade 1 berg, vertoonde jl. Zondagavond het rederijkersgezelschap „Liefdadigheid voor het beken de doel. Trots het ongunstige weer en andere minder ge lukkige omstandigheden was de kolfbaan van den heer De Jong geheel bezet. Met de meeste oplettendheid werd het stuk gevolgd en aan het herhaald gelach uit alle hoeken van de zaal en menig gemompeld blijk van instemming was het merkbaar, dat het talrijke publiek volop genoot van den humor, dien het tooneelstuk zoo ruimschoots aanbiedt. Tevens mochten de werkende leden van dien avond daarin het bewijs zien, dat zij samen op ver dienstelijke wijze het tooneelstuk hebben opgevoerd. Premie voor brandblussching. De Zaanlandsche Brandwaarborg-maatschappij heeft een gratificatie uitgekeerd aan enkele personen, die bij den laatsten brand te Zuidscharwoude zoo flink zijn opgetreden en hij tot twee kamers beperkt bleef. Zon der hun toedoen was alles een prooi der vlammen ge worden. Broek op Langendijk. Enkele weken geleden isdoor en uit den Raad alhier een commissie benoemd, die in opdracht had te onderzoeken, de beste wijze van verlichting voor den Langedijk. Deze commissie is tot de overtuiging gekomen, dat steenkolengas, in eigen exploitatie de voorkeur verdient. Thans heeft de burgemeester van Br. op Langendijk een schrijven aan de burgemeesters der andere gemeenten gezonden, waarbij hij in overweging geeft, deze zaak op dezelfde wijze te behandelen, d.w z. door een commissie te benoemen, om dan gezamenlijk de zaken verder te bespreken en tot uitvoering te bren gen. Binnenkort kunnen we raadsvergaderingen ver wachten, waarin bedoeld onderwerp zal worden behan deld. Zuidscharwoude. Naar wij vernemen is alhier proces-verbaal opge maakt legen een melkslijter wegens melkvervalsching. De handel in groenten. De vorige week werden van de toevoerlijn te Broek op Langendijk nog 131 wagenladingen groenten ver zonden. In 't geheel bedraagt dit aantal gedurende dit seizoen 4017. De prijzen der producten stijgen nog steeds, terwijl uit de aanvoer blijkt, dat deze heel wat is verminderd, ongeveer tot op de helft. De Kamer gaat met zeer bekwamen spoed voort; na de marinebegrooting die voor Oorlog. Reeds Maan dagmiddag werd er een aanvang mede gemaakt met Maandagavondzitting. In het voorloopig verslag op de begrooting was den minister gevraagd naar zijn plan nen en Z.E. heeft zonder eenige terughouding zijn plannen precies blootgelegd. Het voornaamste eruit laten we hier volgen. Blijkbaar stuurt de minister aan, als zijnde zijn voor naamste streven, op verhooging van het contingent tot 22000 man. Tegenwoordig is dat 17.500; minister Staal wenschte tot 21.500 te komen. Natuurlijk geeft dit een aanmerkelijke verhooging 14 tegen en 6 stemmen blanco uitkwamen, alzoo bij van lasten, zoowel financieele als persoonlijke en moest groote meerderheid wordt vertrouwen in het Hoofdbe- de minister zoeken naar middelen om die lasten langs met geweren, en joeg de menigte uiteen. De kapitein van de „Alix", die te Puerto Cabello aan land werd gezet, heeft de volgende mededeeiing, gedateerd 12 December, die hem door een officier van de „Gelderland", het schip, dat de „Alix aanhield, ter hand werd gesteld, naar Caracas gezonden: „H. M. de Koningin der Nederlanden heeft gelast, dat hare oorlogsschepen voorloopig alle Venezolaansche gouvernementsvaartuigen moeten sequestreeren en daarop embargo moeten leggen. Dit is een represaille maatregel en wij verzoeken u dus de vlag jp te halen en het schip en uwe personen over te geven aan den commandant van de „Gelderland Tegenstand is nut teloos, mocht gij echter tegenstand bieden, dan zal dit het verlies van uw schepen en tevens ten dood van velen uwer ten gevolge hebbeu. Geteekend: luite nant ter zee (Later telegram.) Generaal Gomez heeft een dekreet uitgevaardigd over dje inbeslagneming van de Alix waarin hij dan verder zegt: „Ik beschouw deze hande lingen als een waren inval op Venezolaansch gebied, als een aanval op de Venezolaansche regeenng en als een zware beleediging- Nu de nationale souvereiniteit wordt bedreigd, de territoriale integriteit en de eer en waardigheid van het vaderland in beveel ik, dat het volk in staat van verdediging zal worden gebracht. Dientengevolge neemt het hoofd van het uitvoerend bewind de buitengewone volmachten op zich, die hem worden verleend bij paragiaaf t van art. 18 van de Venezolaansche grond wel. Reuter seint uit Caracas dato 11 December heer Paul, de Venezolaansche minister van buitenlauü- sehe zaken, heeft een diplomatieke nota gezonden aan lut corps diplomatique, waarin hij krachtig protesteen tegen de voortdurende schendingen van de territoriale stuur uitgesproken. Voor maatregelen om zelf handelend in het buiten land op te treden, zijn door het Hoofdbestuur reeds alle voorbereidingswerkzaamheden verricht. St. Pancras. Na eene herhaalde oproeping voor onderwijzer aan de openbare lagere school te St. Pancras, hebben zich nu 8 sollicitanten aangemeld. Winkel. Door Burg. en Weth. is benoemd tot geneeskundige belast met de doodschouw voor 1909, de heer W. Melchior, alhier. Winkel. Door de maatschappij tot detailverkoop van petro leum „de Automaat", is vergunning gevraagd tot op richting van een benzine-bewaarplaats. Wieringerwaard. Tot directeur van de gymnastiekvereeniging Olympia eu van haar aspirantenklas is benoemd de heer Conijn, sergeant der mariniers en militair gymnastiekonder- wijzer te Helder. Anna Paulowna. De uitslag van de op Dinsdag 15 December alhier gehouden verkooping van een huis en 0.19.50 H.A. land, in eigendom bij de erven H. Kater ten overstaan van Notaris Backx is geweest, dat de heer C. .Meereboer IcgCü Q6 VUUlluuicnuv Ie v* u v"» - - - rechten van Venezuela door de Nederlandsche oorlogs Leeuw voor 4499, \V. Nieman voor 4167, D. Kaap schepen die sedert 2 December in de Venezolaansche yoor 4448_ D zeeman voor 4138. 1, s„ lauaetpn in»r h rii Vf>r eetrunil. wateren kruisen. De nota wijst er op, dat er geen blokkade is afge kondigd en dat deze belemmering van de kustvaart van nadeel is voor den handel van neutrale mogend heden. Nog een schip genomen. Van den gouverneur van Curacao is per telogiam dd. 14 dezer het bericht ontvangen dat Harer .Majes teits pantserschip Jacob van Heemskerk den 13den Hetwerk' is aan den laagsten inschrijver gegund. Wieringen Wegens bedanken van den heer C. Duijnker is als hulpbode aan het hulppostkantoor Hippolytushoef aan gesteld de heer C. Gorter. Oudesluis. De vereeniging voor werkverschaffing, gevestigd te Haarlem, directeur de heer Th. J. Schoemaker, waar- andere wegen te verminderen: Den diensttijd terug brengen op 5 jaar met 2 herhalingsoefeningen en dus afschaffing van de 3e herhalingsoefening; den dienst tijd bij de landweer van 7 op 5 jaar brengen; den landstorm reorganiseeren. De kostwinners wil de mi nister vrijstellen en daardoor 6 ton winnen aan ver goedingen voor de kostwinners. Daardoor zullen echter 2000 man meer in de loting vallen; dit geheel gevoegd bij de 4500 man meer aan contingent maakt 6500 minder vrij. Het aantal vrije nummers zal dus zeer aanzienlijk minder worden, zoo zelfs dat bijna algemeene dienstplicht wordt verkregen. Intusschen dat alles zal geld kosten, al zegt de mi nister ook dat een en ander kan gepaard gaan met geringe verhooging van lasten. De heer TER LAAN berekent dat alleen de verhooging van het contingent zelfs al gaat daarmede hand aan hand afschaffing der '4-maanders, 2 millioen per jaar meer zal kosten. Hij meent dan ook de Kamer te moeten waarschuwen tegen den militairistischen minister, die naar zijn oor deel te veel aanslagen op onze beurs overweegt en de individueele lasten zal verzwaren, die niet de minste neiging betoont de rechtspositie der militairen te verbeteren en ook bij deze begrooting geld vraagt voor allerlei nieuwigheden als daar zijn: militaire wiel rijders een echt militair corps, niet meer uit bur gers gerecruteerd groote manoeuvres, luchtscheep vaart, nieuw geschut. De heer Ter Laan komt met alle te Zijpe eigenaar is geworden voor de som van 811. 1 kracll't op tegen .s ministers beleid, al zijn er dan Anna Paulowna. ook enkele maatregelen die soc.-democratisch worden Zondag 13 December gaf de zangvereeniging „Cres- toegejuicht, cendo" alhier, onder leiding van den directeur, den Niet oneigenaardig plaatste daartegenover de heer heer N. Raap, eene uitvoering in Veerburg. Het ongun- DUYMAER V. TWIST, ons antirevolutionair kapitein- stige weder in aanmerking genomen, was de opkomst tje, den liberalistischen minister uit het rechtsche Ka- bevredigend. Het programma bevatte een achttiental binet verdedigend, zijn getuigenis, dat deze minister zangnummers, waaronder 2 duo's, 2 sopraan-solo's en van oorlog, zonder die fameuse bezuiniging-bij-de-ver een viertal liederen, die door de vereeniging al eens kiezingen in 1905, welke de vlag was der liberale ten gehoore gebracht waren. De duo's en de solo's, concentratie, daadwerkelijk bezuinigt. De begrooting vooral de laatste, oogstten welverdienden bijval, tan voor 1909 geeft als eindcijfer 27.285.000; door den de koornummers voldeden sommige zeer goed. v, er- minister der liberale concentratie was dat cijfer ver den met voordracht en gevoel weergegeven. Het w\8 leden jaar opgevoerd tot 28.521.000. Deze minister duidelijk, dat er met ernst en toewijding was g<-- bezuinigt dus 13 ton, Inderdaad geen onaardig resul- repeteerd, dat van den directeur krachtige leiding was taat. uitgegaan. Enkele nummers, vooral „In de Al ei" van Er was dunkt ons wel eenige aanleiding te vinden in T. Koschat, stelden hooge eischen, doch zij werden dit eindcijfer om met wat meer waardeering over den ten genoegen gezongen, In het koornummer „Redding- minister te spreken dan de heer Ter Laan deed; doch boot" voldeed de tenor-solo zeer goed. Wenschelijk dat zal wel niet mogen, want de soc.-democraten moe- zou het voor de vereeniging zijn dat de partijen wat ten tegen de begrooting stemmen ook al is die bijna meer gelijkmatig bezet waren. Vooral de tenor moest 1% millioen lager dan haar voorgangster. Wij erken- versterkt worden. Na afloop volgde het gebruikelijke nen echter dat 's ministers beleid niet uitsluitend bal. moet beoordeeld worden naar het eindcijfer der begroo- Dirkshorn. ting en dat daarbij 's ministers plannen en bandelen Door het college van Notabelen der Ned. Herv. ter dege in beoordeeling komen moet en dan wijzen Gem. te Dirkshorn c.a. is tot Kerkvoogd gekozen de we er op, dat de heer Ter Laan medestrijders heeft mmu

Schager Courant | 1908 | | pagina 1