ft Predikbeurten. Marktberichten. Groenteveilingen. f e,- a f 7.- ken van het bewind en met het leger de bevolking in bedwang te houden. Torres Cardenas, oud-minister van Binnenl. Zaken werd belast met de uitvoering van het komplot. Toen Gomez de feiten vernam, nam hij terstond maatregelen om het komplot te verijdelen. Hij begaf zich Zaterdagochtend te voet naar de kazerne van het muitende regiment, dat gekoinmandeerd werd door den broeder van Gastro en trad moedig de kazerne binnen, waar hij dezen deed arresteeren. Gomez keerde naar het Gele Huis terug, waar hij Torres Cardanas aan een kort verhoor onderwierp. Deze nam de houding aan van een bravado, en ontkende het bestaan van het komplot, maar Gomez greep hem bij de schouders en schudde hem heftig, roepende: „Wij hebben uw komplot om mij te vermoorden ontdekt!" Cardanas trachtte daarop gebruik te maken van zijn revolver, maar Gomez hield zijn arpi vast en riep een wachter, die hem in de gevangenis wierp. Daarop werd bevel gegeven, Guzman en Lopez Baralt (min. van Binn. Zaken tot 17 December) in hechtenis te nemen. Zoodra het bericht der gebeurtenissen door de stad verspreid werd, liep een geweldige menigte op het Bolivarplein te hoop, en betuigde op zeer ondubbelzin nige wijze haar tevredenheid met de wending der za ken. Paul deelde aan een diplomaat alhier mede, dat maatregelen getroffen worden om de orde te handhaven er de belangen der vreemdelingen te beschermen. Gomez beval, dat alle staatkundige gevangenen in Venezuela moesten worden vrijgelaten. Deze nieuwe stand van zaken heeft direct zijn groo- ten' invloed doen gelden en een einde gemaakt aan de geschillen met Nederland. Reuter seint uit Willemstad: De nieuwe Venezulaansche regeering heeft het de kreet ingetrokken, waarbij verboden wordt de over scheping te Willemstad van goederen, bestemd voor de Venezalaansche havens. Deze maatregel is de voor naamste factor geweest in de gespannen verhoudingen tusschen Nederland en Venezuela; de intrekking wordt dooi welingelichte personen beschouwd als een feite lijke bijlegging van het geschil tusschen de twee mogendheden. In dezen maatregel zag onze regeering een goede oplossing in het geschil, zoodat' onze oorlogsschepen allé vijandelijkheden hebben gestaakt. In onze Tweede Kamer heeft de minister van Buiten- landsche Zaken deze feiten bevestigd. Al heeft Castro voorloopig afgedaan, hij is een be langwekkend persoon genoeg om nog het een en ander uit zijn levensloop mee te deeien: Cypriano Castro is de zoon van een braaf muilezel drijver in het dorp Capacho, op de grens tusschen Ve nezuela en Columbia, Van zijn prille jeugd af hielp hij zijn vader bij diens bedrijf, terwijl hij later tot den handel in trekdieren overging. Op 25-jarigen leeftijd onderging hij, wegens overtreding van het gemeene j recht, kerkerstraf in de gevangenis te San Christobal: J hij slaagde er echter in 1883 in te ontsnappen en naar Columbia te ontkomen. Naar Venezuela teruggekeerd, wist hij later, dank zij zijn werkzamen aanleg en zijn natuurlijken gaven, deel te nemen aan het politieke leven in de provin cie Tachira (op de Venezolaansch-Columbische grens) en in 1890 werd hij tot senator in het Congres be noemd. Te Caracas begon hij een rol te spelen onder het presidentschap van Andueza Palacio. Deze president wilde, toen zijn tijd in 1892 om was, den zetel niet ruimen, hetgeen tot een opstand aanleiding gaf. Castro koos zijn partij, doch toen deze het onderspit dolf, week hij wederom uit naar Columbia, waar hij met het hem door de regeering voor Palacio's zaak toe vertrouwd geld een boerderij kocht. Van hieruit bleef hij den loop van zaken in Venezuela gadeslaan om een gunstig oogenblik tot uitvoering van zijn eerzuch tige plannen af te wachten. Deze gewenscbte gelegen heid deed zich voor onder het bestuur van Andrade, den stroopop van diens voorganger Crespo. Binnen de twee eerste jaren van zijn presidentschap braken er drie revoluties uit, waarvan de laatste geleid werd door Castro, Castro overschreed de Venezolaansche grens in Mei 1899, met slechts 60 man, voor het meerendeel gewa pend boeventuig, onder zich. De tegen hem uitgezon den troepen gedroegen zich zeer vreemd en trokken telkens, bijna zonder vechten, voor hem terug, de eene stad na de andere voor hem ontruimende. Hoewel hij verschillende malen zonder munitie en vrijwel weerloos was, liet men hem ongemoeid uitrusten en verder trek ken. Opmerkelijk is, dat de generaals, die zoo het hazen pad voor hem kozen, later zijn secretarissen en minis ters van oorlog zijn geworden. Dit alles duurde zoolang tot eindelijk de 4000 man te Caracas achtergebleven troepen, aangezet door de intriganten in de stad (waaronder de oud-president Pa lacio zelf), in opstand kwamen, Andrade naar het bui tenland deden vluchten en Castro in triomf binnenhaal den. lil de zitting der Tweede Kamer deed de Minister van Buitenlandsche Zaken de volgende mededeeling: „Het is mij aangenaam te kunnen mededeelen, dat van den Gouverneur van Willemstad een telegram is ont vangen van den volgenden inhoud: „Na de ontdekking van een complot tegen het leven van den vice-presi- dent van Venezuela is een nieuw ministerie gevormd en zijn eenige vrienden van den president Castro ge vangen genomen. Den 21eu December heeft de fungee- rende president Gomez, als vriendschapsbetuiging, in afwachting van nadere regeling door middel van gede legeerden, aan de belasitngkantoren gelast de uitvoe ring van het decreet van 14 Mei te schorsen, vertrou wende dat Nederland de maritieme demonstratie in de Venezolaansche wateren ook schorst. In afwachting van het herstel van het Venezolaansche consulaat op Curacao is de Duitsche consul gemachtigd om uit te klaren," (Luide bravo's.) De voorzitter dankte den Minister voor de gedane mededeeling. Van verschillende zijden werd de Minister geluk ge- wenscht. AJen meldt uit Den Haag: Met het oog op den veranderden toestand in Vene zuela en in onze verhouding tot dat land zal het, aldus verneemt men, niet lang meer duren of van hier zullen bevelen uitgaan in zake den terugkeer van een of meer oorlogsschepen, thans in de West-Indische wate ren bijeen, naar Nederland. Het is hier reeds uit den loop van het geheele ge schil met Venezuela bekend, dat de heer Paul, die als minister van buitenlandsche zaken deel uitmaakte van Castro's kabinet, dat thans gevallen is, steeds den indruk heeft gelaten dat hij onze zaak steeds goed ge zind is geweest. Zijne benoeming dadelijk na zijn aftreden door het nieuw opgetreden bewind tot gezant belast met een verzoeningsgezinde zending naar buiten landsche gouvernementen, wordt beschouwd als tevens in te sluiten de opdracht om met de Nederlandsche Regeering onderhandelingen aan te knoopen over de oplossing van het geschil tusschen beide landen. Men weet reeds heden te zeggen dat de heer Paul binnen korten of langen tijd daartoe in Den Haag zal komen. Woensdagmiddag is van wege de betrokken departe menten (Marine en Koloniën) naar de commandanten der oorlogsschepen in de Venezolaansche wateren tele- gr'aphisch order gegeven de vlootdemonstratie te doen ophouden. De oppositie van den heer Troelstra. Van de heuglijke verklaring, door den minister van Binnenlandsc'he Zaken des middags in de Kamer af gelegd, hebben de lezers van ons blad reeds gisteren kennis genomen, zegt de Kameroverzichtschrijver van de Nieuwe Courant. Het driewerf gejuich, waarmee het overgroote deel der Kamer haar beantwoordde, en de door den voorzitter uitgesproken overtuiging, dat de geheele Volksvertegenwoordiging met blijdschap de gedane mededeeling zou hebben aangehoord, ontlokte den heer Troelstra de weinig fijngevoelde en overbo dige verklaring, dat sommige Kamerleden in het ge- hoorde geen reden tot vreugde zagen en zij zich niet verantwoordelijk stelden voor de „demonstratie" der Kamer. Ook zonder dat de heer Troelstra „getuigd" had, zou niemand de socialisten van het slaken van jubelkreten verdacht hebben daarvoor zijn hun anti- dynastieke en republikeinsche gevoelens te welbekend. De „verantwoordelijkheid", waarvan de heer Troelstra sprak, was eenvoudig een „verantwoordelijkheid" te genover de partijgenooten, die hem en zijn medeafge vaardigden nog niet zoo lang geleden harde noten te kraken hebben gegeven wegens hun houding ten op zichte van het deelnemingsadres na den koningsmoord in Portugal. Men heeft reeds zooveel ruzie in de S. D. A. P., dat men er nog niet een ruzietje bij wil hebben. Intusschen zullen dergelijke geprepareerde betoo gingen, welke tegen den geest, die bij de groote meer derheid van ons volk goddank nog heerscht, geheel indruischen. de populariteit van de sociaal-democraten in het land niet verhoogen. Zoo antinationale woor den op een oogenblik van zoo diepe nationale betee- kenis worden zelfs aan een socialistischen volksleider niet licht vergeven. Gemeenteraad N. Niedorp. Vergadering van den raad, gehouden op Woensdag den 23sten December 1908, des avonds 7 uur. Voorzitter de heer J. v. d. Stok, Burgemeester. j Allen tegenwoordig. Nadat de bijeenkomst met 't gebruikelijke welkom i is geopend, worden de notulen gelezen door den secre taris, den heer J. Kuilman. Zij worden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Naaraanleiding der notulen deelt voorzitter mede, dat het besluit voor de overdracht van de tramaandee- len (Westfriesehe Stoomtramwegmaatschappij) door Ged. Staten is goedgekeurd geworden. Verder wordt melding gemaakt van de resultaten der jongste kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 21 December jl. gehouden. Er bleek in kas te moe ten zijn en ook te wezen: 4510.75%. De begrooting (dienst 1909) dezer gemeente, is on- veranderd goedgekeurd geworden. De raad begeeft zich in comite-generaa! ter belian deling van reclames tegen den Hoofdelijken Omslag, en tot het opmaken van een suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting (dienst 1908). Na heropening van de openbare vergadering woid overgegaan tot benoeming van Armvoogden (wegens periodieke aftreding) in plaats van de heeren J. Stam mes en J. B. Wilken. De beide aftredenden worden achtereenvolgens met algemeene stemmen herbenoemd. De hr. Wilken (ter vergadering tegenwoordig) neemt de benoeming aan. Volgt benoeming van een armvoogd, wegens de ont- slagaanvrage als zoodanig door den heer H. Dekker (wegens langdurige ongesteldheid). Na bespreking van candidaten verkreeg de heer K. j Blokker Wz. 4 en de heer J. Goet 3 stemmen. De heer Blokker is alzoo benoemd. Mede is aande beurt van periodieke aftreding (als weesmeester van de Ned. Herv. Weezenadministratie) de heer D, v. d. Stok. Ook deze wordt met algemeene stemmen als zoodanig herbenoemd. Den niet aanwezigen heeren zal van hunne benoemin; en herbenoeming kennis worden gegeven. Hierop volgt de rondvraag levert niets op. Daarna sluit voorzitter deze laatste vergadering in 't jaar 1908, dankende voor de in dit jaar genoten mede- j werking. En spreker hoopt in 't komende jaar 1909 dezelfde medewerking in den raad weder te mogen ondervinden. Hierna sluiting. Jiieuwe Niedorp. Door kerkvoogden der N. H. kerk te N. Niedorp is toegestaan aan de zangvereeniging „Jacob Kwast" van Wognum om op 3 Januari a.s. in de kerk een middagconcert te komen geven. Heer-Hugowaard. Den 8sten Januari hoopt de heer A. C. Bos van Egmond aan Zee alhier te spreken, om te komen tot de oprichting van een afd. van t Centraal Genoot schap voor Kinder-, Herstelling- en Vacantiekolonies. In de Schager en Langedijker Courant zal dit nog nader per advertentie Worden bekend gemaakt, terwijl aan verschillende personen nog uitnoodigingen zullen worden gezonden, de vergadering bij te wonen. Langedijk. Op 't oogenblik zijn aan den Langedijk drie raads commissies benoemd, welke als opdracht hebben le onderzoeken de beste wijze, waarop in de verlich ting aan den Langedijk kan worden voorzien. In twee van die commissies Ls reeds als haai' oordeel uitge sproken, dat steenkolen-gasverlichting in eigen exploi tatie de voorkeur verdient boven andere. Men mag veronderstellen, dat dezelfde meening ook wel bij de andere en nog te benoemen commissie zal voorzit ten. zoodal men kan verwachten, dat binnen een niet te lang tijdsverloop de verdere stappen in gecombi neerde bijeenkomsten zullen worden gezet op den weg. die aan den Langedijk „meer licht" zal brengen. Noordscharwoude. In een spoedeisehende vergadering van den Raad alhier, werd uit een voordracht, waarop de naam van hem, die bedankt had, mede voorkwam tot onder wijzer benoemd de heer De Vries, te Grootegast, die deze benoeming nog niet heeft aangenomen, wijl hij ook nog op andere plaatsen proefles heeft gegeven. Heerhugowaard. De feestavond door de af deelingen van den B. v. N. Onderw. en Gen tra al Genootschap, heeft in 't geheel f 135.25 opgebracht Na aftrek van de gemaakte on kosten bleef er nog f 97.75 over. In de laatst gehou den gecombineerde vergadering der afdeelingen werd door den voorzitter van 't Centraal Genootschap een hartelijk woord van hulde gebracht aaii de afdeeling Heerhugowaard en Omstreken van den Bond van Ned Onderw., welke voor deze zaak zoo krachtig en mei zooveel succes had gewerkt. Hij prees voorts den ijver der in d,ie afd. vereenigde onderwijzers(essen), die steeds op de bres zijn om te werken in 't belang van kind, onderwijs en onderwijzer. Door den voorzitter van de afd. van den Onderwijzersbond werd dank ge bracht aan het bestuur van 't Centraal Gen., dat op zoo welwillende en aangename wijze had samenge werkt. N. Niedorp. De feestavond van het Departement N. Niedorp dei- Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, dien we eerst hebben aangekondigd als te zullen plaats vinden op Maandag 11 Januari a.s. is versteld. Hij zal nu wor den gehouden op Zaterdag 9 Januari a.s. St. Maarten. Wij kunnen melden, dat het nieuwe torenuurwerk, geleverd door Gebr. v. Bergen te Midwolda (Gr.), Woens dagavond voor het eerst haar werk heeft aangevangen. De klok slaat nu heel- en halfslag en zijn ook te vens de wijzerborden van een uur- en minuutwijzer voorzien. Een en ander ziet er keurig netjes uit, en zal naar we hopen aan alle gestelde eischen voldoen Gemeenteraad Wieringen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wieringen, gehouden op Dinsdag 22 December 1908. des namiddags ten twee uur. Aanwezig allen. Na opening der vergadering door den Voorzitter, wonden de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen, welke onveranderd werden goedge keurd en alzoo geteekend. Hierna doel de Voorzitter de volgende mededeelin,- gen: a. dat door den Rijksontvanger is gestort de som van f 515.28 b. dat goedgekeurd van Gedeputeerde Staten is terug ontvangen het verzoek om het oude Raadhuis voor afbraak te mogen verkoopen. Vervolgens biedt Voorz. den maandstaat der Zee gras-exploitatie aan over de maand November. Dooi den heer Obreen wordt de post. betrekking hebbende op den wintervoorraad nog even vluchtig toegelicht Na inzage wordt de slaai in volkomen orde bevon- Aan de orde is nu een verzoek van den heer Jaco- bus Doves, dit wordt door den secretaris voorgelezen. De korte inhoud is hiervanGenoemde heer verzoekt om van de oude steenen van de gemeente een straat voor zijne woning te mogen maten, verzoeker zou zelf de arbeidskosten bekostigen. Oorzaak van dit verzoek is, het verlengen van de Klieftstraat, waardoor het erf van verzoeker lager komt te liggen dan de aan te leggen straatweg, en er zoodoen de geen voldoende wateratvoer is. Voorzitter zegt, dat dit stuk te laat is ingekomen om door B. en W, te kunnen worden behandeld, zoo dat die hieromtrent geen voorstel kunnen doen. Z.E. zou daarom gaarne het gevoelen van de heeren ver nemen. De heer HermansIk zou het terrein eerst wel eens willen zien, want wij kunnen onze oude steen best gebruiken. Na nog eenige discussiën hierover, gaat de heer heer Hermans met den secretaris het terrein opne men. Na opname deelt de heer Hermans mede, dat het terrein nog 50 M. groot is. De heer Koorn: Is het beslist noodig, dat het be stiaal wordt. De heer Hermans: Nu ja, noodig, het is er een smerige boel, maar dat is het nu overal. Laten wij het anders uitstellen totdat eersl hel school plein bestraat is. De heer KoopsLaten wij anders B. en Wj. hierin laten beslissen. Nadat zich hierover nog eenige discussiën ontspon nen hebben, stelt dc heer Peereboom voor om over eenkomstig het voorstel van den heer Koops de beslis sing aan B. en W. over te laten. Dc heer Kuut is hier echter op tegen en stelt voor de beslissing tot later uit te stellen, waartoe zonder stemming wordt besloten. Voorzitter. Mijneheeren. naar aanleiding van de ver- Schillende klachten die zijn ingekomen aangaande het verscheuren van schapen dooi honden, waren B. en W. van plan. de hondenbelasting wat te wijzigen, opdat wij daardoor de kans zullen hebben minder honden in de gemeente te krijgen, en er meer kans zal zijn, dat dergelijke dingen zich niet meer zullen herhalen. In. verband hiermede Ls reeds door B. en W. een concept reglement ontw orpen. Het voorloopig reglement wordt door den secretaris voorgelezen De Voorzitter vraagt hierover hel gevoelen van den Raad. De heer PeereboomZou het niet mogelijk zijn het punt voor punt te behandelen, ik heb het tijdens de voorlezing niet besl kunnen begrijpen. Alzoo geschiedt Aan de orde is nu de eerste wijziging, aangebracht in artikel 3; om inplaats van de cijfers 2 en 3 te te lezen, de cijfers l en 6. Dit komt hier op neer, dat voor honden enkel voor het plezier gehouden, zes gulden moet worden betaald, en voor trekhonden, waakhonden enz. vier gulden. Om de honden in de termen van vier gulden te laten vallen, moeten ze zoo ze als trekhond aangegeven zijn, steeds wanneer ze niel voor dit doel gebruikt worden, vast worden gehouden, evenzoo met waakhonden, enz. De heer KoopsIs dit alleen om het aantal hon den te verminderen? De h eer ObreenJa, of beter gezegd, om te voor komen dat dit aantal grooter wordt, want het neemt in den laatsten tijd verbazend toe. De heer Koops: Zou het dan niet beter zijn een yerordening te maken, waarin de aanslag naar de grootte der honden berekend wordt, of wel te bepa len dat de honden moeten worden vastgehouden. Ik vrees dat het eerste voorstel tot verhooging van de belasting, het aantal honden niet veel zal doen ver minderen. De heer KoornJa de honden 's nachts vasthouden en anders een boete van tien gulden, zou het beste zijn. De heer PeereboomDat zou een zeer lastige be paling zijn. want als dan bijv. iemand om vier uur gaat wandelen met een hond en de hond geraakt onder weg eens bij zoo'n persoon vandaan en keert niet voor zonsondergang terug, zou je al een boete krijgen. Dal vind ik heel lastig. De heer Koorn: Als er eene boete van tien gulden óp gesteld werd, zouden de honden wel thuis gehou den worden De heer Koops: Ja, dit zou het gemakkelijkst zijn. Voorzitter: Ja en dit wordt in vele andere gemeen ten ook toegepast. De heer Koops: Ik vrees, dat zoo we slechts alleen de belasting verhoogen, we hoofdzakelijk de arme lui zul len treffen en hen daardoor als het ware dwingen hun hond op te ruimen, terwijl zij evengoed van hun hond kunnen houden als de meer gegoeden. De heer Peereboom: Ik zou hier niet op tegen heb ben als de heer Koorn mij dan eerst maar eens leerde, hoe ik mijn hond op het erf houden kan: dat alleen zou mij wel tien gulden waard zijn. De heer Koorn: Nu voor een cognacje zal ik het u leeren. Dit wordt door den heer Peereboom aangenomen. De heer Koops: Laten wij anders den aanslag nemen in overeenstemming met het bedrag waarvoor de eige naar is aangeslagen, dan betaalt ieder naar zijn ver mogen. De voorzitter: Neen, daar hen ik op tegen een hond is een hond, dat is gelijk. De heer Koops: Ja, maar ieders portemonnaie is niet gelijk. Wij willen het aantal honden doen vermin deren, dan zou dit de beste weg zijn. Want zoo we alleen de belasting verhoogen treffen we alleen de minder gegoeden, daar enkel verhooging van belasting de meer gegoeden niet nopen zal zich van hun hond te ontdoen. Dit voorstel wordt echter algemeen bestreden, zoodat tóen na vele discussiën hierover tot de slotsom komt dat dit voorstel niet aanneembaar is, en besluit men met algemeene stemmen het vorige voorstel aan te nemen en alzoo den aanslag te regelen naar de grootte der honden. En gaat men over tot het bepalen van de grensmaat tusschen groote en kleine honden. De heer Hermans stelt voor om als grensmaat te nemen 25 c M zoodat van honden grooter dan 25 c.M. zes gulden moet' worden betaald en voor honden beneden de 25 c M vier gulden. De heer Kuut vindt deze maat te klein daar er slechts weinig honden zullen zijn die kleiner zijn dan 25 c.M. Na nog eenige discussiën hieromtrent stelt een der heeren voor, het hondje van den voorzitter eens te laten halen om te zien onder welke categorie dit wel vallen zou. De voorzitter stemt hierin toe en gelast den veldwachter den hond te halen. Na eenigen tijd wordt dit hondje ter tafel gevoerd en na nauwkeurig gemeten te zijn blijkt dat dit 33 c.M. groot is In overweging genomen dat dit toch inderdaad wel een klein hondje is, komt men na eenige gedachten- wisseling tot de conclusie dat 25 c.M. te weinig is en besluit men om deze maat te brengen op 35 c.M. Zoodat voor honden van 35 c.M. of kleiner een be lasting moet betaald worden van vier gulden en voor honden grooter dan 35 c.M. zes gulden Uitgezonderd zijn de trekhonden, waakhonden enz. waarvoor een belasting van vier gulden verschuldigd is. moe?rt«0hr J d iD aanmerkin6 te kunnen komen, moet de hond wanneer hij als zoodanig gebruikt wordt, steeds vast worden gehouden, evenzoo met waakhonden den' steeds op het erf moeten worden gehou- i„T?hhUS WOrdt uog een wijziging gebracht in den dtgd is waarVOOr voor honden «een belasting verschul- Dit was tot nu 12 maand en wordt teruggebracht tot 6 maand. Zoodat voor honden beneden den leeftijd van zes maand geen belasting behoeft te worden be- f qq]^ De' voorzitter vraagt of de heeren het ook noodig oordeelen de politieverordening met een of meer arti kels hierop betrekking hebbende aan te vullen. Geen der heeren acht dit echter noodig. Niets meer aan de orde zijnde gaat de voorzitter tot de rondvraag over waarbij de heer Peereboom het woord verkrijgt »n de wenschelijkheid aantoont om zoo het oude raadhuis weggebroken is, aan den zuid- kam van dit open terrein een ri] iepen boomen te planten, ten einde de schoolkinderen wat te beschut- ten tegen zon en wind. Hiertegen worden geen bezwaren gemaakt, zoodat voorzitter zegt hierin te zullen voorzien. De heer Kuut merkt nog op, dat de boomen rondom het kerkhof noodig eens gesnoeid mogen worden, daar er zooveel dood hout in komt. Voorzitter zegt dat hiervoor slecht volk te krijgen is, doch belooft hierin zoo spoedig mogelijk te zullen voorzien. Niets meer aan de orde zijnde rondvraag niets meer opleverende, sluit de voorzitter de vergadering. Wieringen. Naar wij vernemen zal het examen tot het verkrij gen van een bewijs van voorgeoefendheid, voor de lotelingen, lichting 1909, plaats hebben op 12 Januari te Helder, in het fort Erfprins, des voormiddags ten 9% uur. Er hebben zich voor dit examen 6 candidaten aan gemeld. NEDERLANDS!H HERVORMDE GEMEENTE t* Barsingerhorn, len Kerstdag, v.m. 9.80 u. Ds. v.Loon. Barsingerhorn, 2en Kerstdag, 's avonds Kerstfeestvie- ring voor de leerlingen der Zondagsschool. Barsingerhorn, Zondag 27 Dec., voorin. 9.80 uur, Ds. Engelkes. Haringhuizen, 2en Kerstdag, v.m. 9.30 u. Ds. v. Loon. Noord Zjjpe, len Kerttdag, voorin. 9.80 uur, Ds. Groe- neveld, Schagerbrug. Idem, 2en Kerstdag, voorm. 9 30 uur, Ds. Groeneveld, Oudesluls. Idem, Zondag 27 Dec., Ds. Van Meurs, Schagerbrug. Schaven, 23 Dec. 1908. 7 Paarden Stieren 3 Gelde Koeien 25 Vette Koeien 4 Kalf koeien Vaarzen 25 Nuchtere Kalveren Schapen (magere) 70 Schapen (vette) 630 Overhouders 4 Bokken en Geiten Varkens (magere) 36 Varkens(vettep.K.G. 60 Biggen 100 Konijnen 100 Kippen 30 Eenden 160 Kilgr. Boter 200 Kaas 300 Kipeieren per 100 Eendeieren Alkmaar, 23 Dec. Tarwe Rogge Gerst Gerst, chev. Haver Duiven boonen Bruine boonen Paardeboonen Citroenboonen Witte boonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten 60.- a 150.- a 80.- a 110.- 180.- a 260- 175.- a 220.- n ft 7.- a 20. - W ft 24.- a 30.- 13.— a 20.- 3.- a 8.— ft -.40 a -.47 6.- a 11.- -.76 a 1.75 -.50 a 1.50 -.80 a 1.- 1.25 a 1.35 -.40 a —.50 6.26 a 5.75 a Aangev. 220 H.L. f 6.50 a 7.75 n - a -.- 6.25 a -.- 3.55 a 3.75 a -- 11.- a -.- 7.15 a -.- n o ft 8.50 a 14.- a a Geel Mosterdzaad a Bi. Maanzaad a Kaas. Aangevoerd 162 Stapels, wegende 84211 K.G. Fabriekskaas Klein e f31.—, Comm.f .Middelb. f Boerenkaas: Kleine f 80'.50,Comm. f 30.—, Middelb.f80.60 Por merend, 22 Dec. Aangevoerd 313 runderen, waaronder 237 vette, 56 a 70 cent per kilo, en 76 melke- en gelde- f 110 a 230 per stuk, prjjsh. stug., 14 stieren 87 vette kalveren 75 a 95 ct. per kilo, handel mtg, 177 nuchtere id. f 10.— a 28.— per stuk, handel mtg, 37 paarden, 2211 scha pen f 20.— a f 28.—, l.pr. mtg, 480 overhouders f 18.— a 20, handel vlug, 364 vette varkens 44 a 48 cent per kilo, handel mtg, 41 magere dito f 14.— a 23.— per stuk handel mtg, 145 biggen f 5.— a f 9 per stuk, h. mt, 445 ganzen f 2.90 a 3,60, 98 zwanen f 6.— a 7.— 60 mand appelen f2.—a 2.50, 30 md. peren f2.50 a3.— Kaas. Kleine f30,50 middelb. jf 29.—, Com missie f a 0.—, aangev. 111 stapels. Handel vlug 620 K.G. boter f 1.40 a 1.50, kipeieren f 5.25 a 6.25 14 Kalkoenen f 5.— Broek op LangendQk, 23 Decemb. 1908. Bloemkool 2dè soort Reuzenb loemkool Roode kool Gele kool Deensche Witte Uien Noord-Scharwoude, (Dorp). 23 December 1908. Reuzenbloemkool Middelbare Roode kool Witte kool Gele kool Uien f 1.50 a f 3.- f 5.- a f 8.50 f 3 50 a f 10.50 f 4.- a f 9.50 f7.50 a f 12.60 f 3.- a f 3.80 f 0.— a f 0.— per 100 stuks, f 0.- a f 0.- f 6.- a f 12.50 f 10.- a f 16.- f5.- af 9.50 f 3.50 a f 3.60 per baal. - Winkel, 21 December 1908. Aardappelen f 0.50 a f 0.95 per 35 K.G. Wortelen f 0.80 a f 0.65 per zak. Bieten f 0.— a f 0.— per 100 stuks. Kooi f 1.50 a f 4.- R»pen f 1.10 a f 1.70 Bloemkool f 0.- a f 0.— De Markten z(jn thans geëindigd. Nieuw Leven. Huttioa \oord Scbarwoude. 21 December. f 12-af 12.50per 100 stuks, f 10,-af 11.60 f 5,- a f 9.- f 8.- a f 8.50 f2,50af5.- f12.-af 14.- f 6.- a f 10.- Roode kool Roode kool 2e srt Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. j Kleinere Deensche Witte j Kleinere Uien 22 December. Roode kool j Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Deensche Witte Kleinere Uien f 8.60 a f 8.70 per baal. f 12.60 a f 13.- per 100 stuks flO.- a f 11.75 f 6.50 a f 9. - f 8.— a f 8.50 f 6.50 a f 7,50 f 2 50 a f 6.- f 12.—a f 14.— f9.a f10.j> ji f 8,60 a f 3,75 per 50 K.G.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2