ö3ste Jaargang, $o. 4430 Binnenlandsch Nieuws. Dinsdag I!) Januari 1909 Bureau SCHAGEP3, Laan O 4. Uitgevers s TÈfflPEfllM Co. Bekendmakingen AIiiiici Nimis- Aiieruitic- LiiilnvUii Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, "Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIÉN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil één blad. O— De Burgemeester der Gemeente SCHAGEN, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat het kohier no. 4 der belasting op bedrijfs- en an dere inkomsten, dienstjaar 1908/9 op den 13 Januari 1909 door den Heer Directeur der Directe Belastin gen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schagen, den 16 Januari 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN brengen ter algemeene kennis dat de navolgen de verzoeken: lo. van M. J. Hendrikse om vergunning tot het plaat sen van een gasmotor, in het perceel kadastraal be kend in Sectie A no. 1014, gelegen aan de Nieuwe Laagzijde. 2o. van de firma Trapman en Co. om vergunning tot uitbreiding van hare drukkerij in het perceel ka dastraal bekend in sectie C no. 532 en gelegen aan de Laan, 30. van de Maatschapij tot Detailverkoop van Petro leum „De Automaat" te Rotterdam om vergunning tot oprichting van eene bergplaats voor benzine op het perceel kadastraal bekend in Sectie A no. 818 en gelegen aan het Noord, door hen zijn toegestaan. Schagen, 18 Januari 1909/ Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester ROGGEVEEN. H. J. POT. Een veelbewogen leven. Te Bellingwolde (Gr.), is op 63-jarigen leeftijd over leden Albertje Huizinga, een vrouw, die meer dan 50 jaren spiritus en kandij frauduleus uit Duitschland invoerde. Ze had 123 veroordeelingen achter den rug, doch rustte sedert een paar jaren in het armenwerk- huis op haar lauweren. Duizenden liters spiritus en kilo's suiker heeft zij over de grenzen gehaald en daarbij de belastingwetten ontdoken. Nacht en dag was zij in de weer, op deze niet gemakkelijke en gevaarlijke wijze haar brood te verdienen. Iets anders dan smokkelen heeft ze nim mer gedaan. De tweede Frans Rosier. Zooals wij reeds mededeelden, ontvluchtte Zaterdag uit het krankzinnigengesticht te Venray de even be ruchte als gevreesde H. Leenders, een te Maastricht geboren individu, dat voor niets terugdeinst. Nog steeds is Leenders niet gevat; vermoed wordt dat hij zich in de bosschen schuil houdt. De politie verneemt dat Leenders in den nacht van Zondag op Maandag te Sevenum in een winkel heeft ingebroken en gestolen heeft verschillende ondergoede ren, eetwaren, sigaren, enz. Sevenum ligt niet ver van Venray. De politie wordt in haar vermoeden versterkt, dat L. den diefstal heeft gepleegd, omdat bedoelde dief stal door een persoon is bedreven, L. als een beruchte dief bekend staat en direct na zijn eerste ontvluchting ook diefstal pleegde, om zich van kleeding en voed sel te voorzien. Burgerbrug. De Rederijkerskamer „Eensgezindheid" alhier zal midden Februari a.s. opvoeren het tooneelspel „De oude Kassier" van Rosier Faassen. Burgerbrug. De alhier pas opgerichte zangvereeniging koos tot bestuurashleden de heeren v. d. Ploeg, W. Eriks, P. M. Visser en J. Bruin, en eerstgenoemde tot haar Directeur. St. Maarten. Staat der bevolking in deze gemeente op 31 Decem ber 1908. Bevolking op 1 Januari 1908: 521 M., 504 Vr., totaal 1025. In 1908 geboren 18 M., 14 Vr.; ingekomen 40 M. 47 Vr., geheele vermeerdering 58 M., 61 Vr., totaal 119 personen. In 1908 overleden 11 M., 4 Vr.; vertrokken 36 M., 61 Vr., geheele vermindering 47 M., 65 Vr., totaal 112 personen. Bevolking op 31 December 1908 bestond uit 532 M., 500 Vr., totaal 1032, Gesloten huwelijken 11, levenloos aangegevenen 1. Gemeenteraad van Hoogwoud. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud gehouden op Zaterdag 16 Januari 1909 's namiddags ten 2 ure. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Afwezig de heer Kooij wegens ongesteldheid zijner echtgenoote. Opening door Voorzitter. Daarna lezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen, van Ged. Staten eene machtiging tot beta ling van 20 aan den heer C. Helder Jz. voor afstand van een gedeelte water aan het ambacht de 4 Noor der Koggen. Voor kennisgeving aangenomen, evenals de mededeeling van voorzitter dat er zich 16 sollici tanten hebben aangemeld voor de betrekking van Hoofd der School in de Weere. Opnieuw wordt nu aan de orde gesteld het punt, op de raadsvergadering van 7 Januari jl. door den heer Koorn te berde gebracht, nl. de beplanting van den Mienakker van af dorp Aarts woud tot tramstation Aartswoud met wilgenpoten. B. en W. hebben aan hun voornemen, om eens te N. Niedorp naar eene dergelijke beplanting, die daar aan den Oosterweg is gedaan, te kijken, reeds op Vrij dag 8 Januari gevolg gegeven, zij het dan ook onder hevige wind- en sneeuwvlagen! Naar de kosten is gevraagd, die ongeveer 6 cents per wilgenpoot zouden bedragen, met kosten van vervoer en planten meege rekend. De afstand tusschen de wilgenpoten onder ling zal ongeveer 1 M. moeten bedragen. De onkosten voor beplanting van den geheelen weg hier bedoeld, ramen B. en W. op ongeveer 50. Maar men kan 't natuurlijk voorshands ook met een gedeelte probeeren. De bedoeling is dan nu, om den Noordkant van 't besproken gedeelte van den Mienakker te beplanten. Na verloop van enkele jaren zal dat aan dien kant een aardig beschutten weg geven en kan, als men voldaan is over de proef, aan de beplanting van den Zuidkant worden begonnen. De heer Hartog vreest dat het grasgewas er onder zal lijden. Voorzitter stelt daartegenover het voordeel, dat men door de beplanting krijgt een veiliger weg voor rijtui gen en voetgangers. De heer Koorn denkt dat de Mienakker bij verhu ring van 't gewas wel 25 minder op zal brengen na beplanting. De heer Hartog vindt, dat de weg van Aartswoud naar de Gouw, waarlangs zoovele kinderen moeten gaan waaronder kleine beukers, nog meer beschutting noodig heeft. De heer Van Diepen is dit volkomen met hem eens. Voorzitter is juist van een tegenovergesteld gevoe len. Immers de kinderen gaan den weg van Aartswoud naar Gouw alleen overdag. En indien het zoo stormt, dat het voor de kinderen alleen te erg is, worden ze toch wel door anderen begeleid. En wanneer het best bevalt met de beplanting is er ook nog geen bezwaar om van Aartswoud naar de Gouw ook beplanting langs den weg aan te leggen. Die te N. Niedorp is van gewoon wilgenhout. Vol gens den heer Vijn heeft het daar de lengte van rijzen voor erwten of boonen en moeten ze wel een paar voet den grond in. Ze kosten van koop 4 cent per stuk, 1 cent van rijden, 1 cent van planten, samen 6 cents per stuk. De poten staan te N. Niedorp V2 voet van de sloot. De voorzitter van de banne, met wien de heer Vijn er over sprak, heeft er geen bezwaar tegen. Voorzitter veronderstelt wel, dat het beschuttend zal werken en wil verder in overleg treden te dezer zake met den huurder van 't grasgewas langs den te beplanten weg, omtrent eventueel door hem door de be planting te ondervinden schade. De raad vindt algemeen goed, om het idee van B. en W., beplanting van de Noordzijde van den bespro ken weg, uit te voeren. Daartoe dus besloten. Aan de orde wordt gesteld het verleenen van eervol ontslag aan den heer L. Hazelhoff, onderwijzer aan de school in de Kerkelaan, zonder dat echter door dien heer daartoe aanvrage is gedaan. B. en W. willen het ontslag aan dien onderwijzer verleenen, met het oog op de sterke vermindering van leerlingen op ge noemde school, waar het aantal van 114 leerlingen op 47 is gedaald door de opening der bijzondere R.- Katholieke school in deze gemeente. En er is in de toekomst weinig toename van de schoolbevolking te verwachten. Thans zijn er aan de Kerkelaan 3 onderwijskrachten werkzaam. N.l. 't hoofd, een onderwijzer en een onder wijzeres. Den onderwijzer kan men nu wel missen, oordeelt 't Dag. Bestuur. Behoudt men hem dan scheelt dit 't gemeentebestuur een bedrag van 600 's jaars. Hij heeft nu recht op aanvrage van wachtgeld, waarvan 't minimum 500 is. De raad is er voor het eervolle ontslag aan den on derwijzer L. Hazelhoff te verleenen, met ingang van 1 Februari 1909. Bij de rondvraag vestigt de heer Koorn de aandacht op den reeds meer besproken vuilen toestand van de straat bij C. Raa te Aartswoud. Die straat wordt nu verlegd, een goede gelegenheid om verbetering aan te brengen, vindt spreker. Voorzitter acht dit mogelijk door 't maken van riool en zinkput. Op voorstel van den heer Hartog wordt het aan 't Dagel. Bestuur over gelaten, deze zaak in orde te brengen. Hierna sluiting onder dank. Een kleine vergissing. Te Nieuwolda (Gr.) vervoegde zich aan het hulppost kantoor een schipper aldaar, om 30 voor een hem toe gezonden postwissel op te vorderen. De brievengaar der wist wel, dat de betaling had plaats gehad, doch niet aan wien. De inspecteur der posterijen te Gro ningen en de directeur van het postkantoor te Scheem- da werden er mee in kennis gesteld. Bij onderzoek bleek, dat de geadresseerde zelf het bedrag had ontvan gen. De man schreef zijn naam precies zooals die op den postwissel stond. De brievengaarder te Nieuwolda heeft thans een klacht tegen den schipper ingesteld. Hoe treurig. Als een staaltje van jammerlijken wansmaak vinden wij vermeld, dat de gymnastiek-vereeniging Olympia te Berkhout, in een harer uitvoeringen leven de beelden zal opvoeren die in vier bedrijven zullen voorstellen: de Zeister moordzaak! St. Maartensbrug. Van den cursus in den wapenhandel te Schagen, heeft te Den Helder jl. Donderdag J. Sleutel alhier de 2 diploma's behaald. Valkoog. Jl. Maandag, toen de brandstoffenhandelaar G. van Groenveld, met den ledigen wagen huiswaarts keerde, ging dit in galop ons dorp door, maar het ongeluk wil dat er om den hoek de bakkerswagen stond van den heer H. K. Een botsing was onvermijdelijk, met het gevolg, dat de wagen en. ket alsmede de berij der een buiteling maakten, de wagen stuk was, de ket een poot bezeerd had, de heer G. zelf was er geluk kig vrij goed afgekomen. Oudesluis. Jl. Zaterdagavond hield de Sociëteit Burgerkring al hier haar 2e gewone vergadering gedurende dezen win ter. 19 Leden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met den wensch dat het jaar 1909 voor allen een gelukkig jaar moge zijn, waarna door den secretaris de notulen der voorgaande vergadering wor den gelezen; onveranderd worden deze goedgekeurd. Hierna werd de te houden buitengewone vergadering besproken, er werd besloten deze te houden op Dinsdag 2 Maart a.s., en aangenaam te maken door het opvoe ren van een tooneelstukje en het houden van voordrach ten, waarvoor dan ook reeds eenige heeren zich bereid verklaarden. Ook zal de heer Zon uit Anna Paulowna weder als pianist worden uitgenoodigd. Door den heer Asjes wordt te kennen gegeven, dat een paar zangnummers op dien avond wel een aange name afwisseling zouden zijn, waarop de voorzitter te kennen geeft hiervoor gaarne pogingen te willen doen bij eenige leden der zangvereniging. Hierna werd de heer J. Vries als lid opgegeven en met op een na algemeene stemmen als zoodanig aan genomen. Daar de rondvraag niets opleverde, sluit de voorzitter de vergadering. 1 Goed afgeloopen De heer V. te Keinsmerbrug kwam dezer dagen, 's avonds thuis komende, terwijl hij eenige nieuwjaars rekeningen had geind, tot de minder aangename ont dekking, dat hij zijn portefeuille waarin een vrij groot bedrag was, had verloren. Gelukkig voor den heer V., jongen, nl. de jagersjongen van schipper Krouwel, die dat de portefeuille in handen kwam van een eerlijken het verlorene vond aan de Groote Sloot, en het weder aan den verliezer liet thuis bezorgen. Wij vernemen dat de jongen een goede belooning ontving. Anna Paulowna. De heer P. J. de Bruine, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier, is als zoodanig benoemd te Sluis. Vader naar de tuchtschool. Te Breda is een getrouwd jonkman, oud 19 jaren en vader van twee kinderen, wegens wederspannigheid tegen de politie, naar de tuchtschool overgebracht. 1 De weggeloopen huzaren. Men meldt uit Haarlem: Vier der weggeloopen huzaren zullen voor den krijgs raad terecht staan wegens desertie, daaronder een voor de vierde maal; de overigen zijn disciplinair gestraft. Niet edel en achtbaar! Men meldt aan de N. R. Ct.: Dat een gemeenteraadslid wel eens wat diep in zijn glaasje kijkt, gebeurt meer, maar wat in de gemeente Driebergen gebeurde, komt slechts spora disch voor. 1 Een onlangs te Driebergen gekozen gemeenteraadslid had zoozeer aan Bachus geofferd, dat hij door een groote ruit van hotel Prins van Oranje heen ging en daarna tegen de hem ondervragende politiemannen zeer onaangename dingen zeide. De politie vond het wenschelijk het gemeenteraads lid eenigen tijd in het arrestantenlokaal op te sluiten en proces-verbaal van het geval te maken. Inbraak te, Rotterdam. Omstreeks 2y2 uren Zaterdagnacht zag een, agent van politie licht branden op de eerste verdieping van pand no. 21a in de Bierstraat te Rotterdam, waar is ge vestigd het kantoor van de Thee-Maatschappij „De Chinees". Dit kwam verdacht voor. Op het signaal door hem gegeven, kwamen meer politieagenten en ook mannen van den Gecon. Part. Nachtveiligheidsdienst ter plaatse, en omdat binnenshuis onraad gehoord werd, werd het geheele blok huizen afgezet. De hoofdcontroleur van den G. P. N. V. was inmid dels tegen den gevel opgeklauterd en in een kozijn der eerste verdieping staande, zag hij, van zijn carbied- lantaarn gebruik makende, dat op het privekantoor van een aldaar staande brandkast de buitendeur vernield was. Krijt, uit het binnenste van de deur afkomstig, lag overal verspreid. I Inmiddels was ook een inspecteur ter plaatse ge komen. Op zijn last verschafte de politie zich met ge weld toegang, door een paneel uit de straatdeur te trappen, doch eenmaal binnenshuis bleken de inbrekers Verdwenen. De krijtsporen, die zij achterlieten toon den aan dat de vluchtelingen gegaan waren over een 1 glazen dak, zoogenaamde lantaarn, en vervolgens langs een afvoerbuis tegen een steilen muur naar het dak geklommen waren. Daar verloor men het spoor dat door den stortregen uitgewischt was. Nu was het een zoeken op de daken in den omtrek, maar niets werd gevonden totdat des morgens omstreeks half tien de vrouw van den huisbewaarder van de firma Van Over- zee en Co., wonende in het pand Scheepmakershaven no. 36 hoek gedempte Bierhaven, gerucht meende te hooren op een privaat. i Zij ging kijken en zag er een vreemden kerel op, wien zij van louter schrik een slag in het gelaat gaf en toen de deur dichtsloeg. Op haar geroep kwamen een paar politiemannen aangeloopen, arresteerden den j man op het privaat en haalden nog een tweeden per- soon te voorschijn uit een luchtkoker, waardoor dat i privaat verbinding met het dak heeft. Beide inbrekers hadden zich in den koker laten zakken in de hoop ergens te belanden, vanwaar zij verder zouden kunnen komen. Zij zijn naar het politiebureau in de Pauwen- steeg gebracht. Een maakte reeds eerder met de politie j kennis. i Op het kantoor, waar zij inbraken, is niets gestolen. Er werden een paar breekijzers en een beitel ge vonden, door de inbrekers achtergelaten. Anna Paulowna. De afdeeling Anna PauloWna van „Het Witte Kruis I hield Zaterdag 16 Januari eene vergadering in Hötel I „Veerburg." Br waren 27 leden aanwezig. Na ope- j ning door den voorzitteer, den heer D. C. Rezelman, wierden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna i kwam aan de orde rekening en verantwoording. De penningmeester deelde mede, dat ontvangen was 1589.44 en uitgegeven f 572.06; waarna de heer C. Slikker, die met den heer C. Rezelman de stukken lang te voren reeds had nagezien, over een en ander een gunstig rapport uitbracht naar aanleiding waarvan de voorzitter den heer R. Dekker dankte voor zijn accuraat beheer. De secretaris, de heer J. Oostra, deelde mede, dat in de rentelooze geldleening ten be hoeve van ligtentjes, 105 aandeelen waren genomen zoodat men het maximum van f 500 reeds overschre den had. In eene vorige vergadering was door het be stuur medegedeeld, dat de uitloting dezer leening zou geschieden tot het bedrag der subsidie te ontvangen van de tuberculose vereeniging, doch bij! nader onder zoek was gebleken, ook uit een schrijven van Dr. Kersbergen, dat die vereeniging alleen subsidie geeft voor hygiënische opvoeding, niet voor ligtentjes. In hare statuten werd hiervan niet gerept. Nu zal de afdeeling Anna Paulowna natuurlijk ook wel subsidie krijgen. Het geld kwam wel binnen, maar de besteding van dat geld werd anders. Toch drong ook onder deze nieuwe omstandigheid het bestuur er bij de leden op aan, de rentelooze leening te doen doorgaan en gaf nog eenige aan wijzigingen, langs welken weg toch elk jaar een zeker aantal aandeelen konden worden uit geloot. De heer Jb. Bakker wenschte elk jaar een vast bedrag te zien uitgetrokken op de begrooting voor uitloting aandeelen. Hij werd gesteund door den heer A. de Graaf, die voorstelde f 50 daarvoor op de begrooting te zetten. Nadat het bestuur dit voor stel heeft overgenomen, werd het bij acclamatie aan genomen. Nog werd een bestuursvoorstel aangenomen, om de kosten voor halen, brengen, opzetten en af breken der ligtentjes zooveel mogelijk te doen beta len door de gebruikers. Op een verzoek van den heer J. v. d. Goes, om verhooging van salaris met het oog op de vermeerdering van het ledental, werd op voorstel van het bestuur goedgunstig beschikt en dit gebracht van f 30 op f 35. De begrooting, die met een totaal van f 1060.88 sloot, werd goedgekeurd. Een schrijven werd voorgelezen van den heer J. Oostra, waarin deze meedeelt, dat hiji wegens ver trek uit deze gemeente zijne functie als' secretaris moet neerleggen en tevens als lid moet bedanken. De voor zitter zegt naar aanleiding van dat schrijven, dat dit vertrek velen heeft overvallen en dat het niet aange naam aandeed. De heer Oostra zal zeker gemist wor den, want hij; was steeds een ambitieus en ijverig medebestuurder. Het Witte Kruis heeft in den ver- trekkeende één zijner oprichters gehad en door diens bemoeiingen is het geworden wat het thans is: eene nuttige vereeniging van beteekenis. De heer Oostra is de ziel der afdeeling geweest en haar bloei is voor 't grootste deel zijn werk. Daarom bracht voorzitter j hem den welgemeenden en hartelijk en dank van al len. Door applaus stemden de aanwezigen met deze woorden in. I Bij; de periodieke aftreding van den heer K. F. Ehrmann als bestuurslid, werd deze met algemeene stemmen op 1 na herkozen en liet zich de keuze wei- ge valleen. In plaats van den heer Oostra werd geko zen de heer C. Wjjdenes Spaans, die de benoeming aannam voor 1 jaar. Toen kreeg de secretaris het I woord tot uitbrengen van zijn jaarverslag. Het vol gende nemen we daaruit over. Het ledental was met 45 toegenomen en gestegen tot 440. Het magazijn was beduidend uitgebreid. 216 Voorwerpen waren uitge leend geworden. Door den heer Jn. Bakker werd de vereeniging een matras geschonken. 6 Maal was te Alkmaar van de ontsmetting gebruik gemaakt en 4 maal was een gedeelte eener woning ontsmet. Aan mej. Waalkens, verpleegster vanwege de gezinsverple ging, werd groote) lof gebracht voor haar werk. Na- dal de voorzitter voor dit verslag had bedankt, sprak de heer Oostra een woord van afscheid. Spreker was vreemd te moede door het besef, dat dit verslag zijn laatste was geweest, terwijl hij het verleden in het kort de revue liet passeeren, meende hij zich met het volste recht te mogen noemen de geestelijke vader van de afdeeling en hiji verheugde zich er over, de vereeniging zoo goed achter te laten. Verder zijn werk, aan de afdeeling besteed hebbende, nader toe lichtende, troostte het hem, dat ei mannen naast hem waren, van wie. hiji vertrouwde, dat het hun stre ven zou zijn de vereeniging op de hoogte te houden, waarop zijl thans stond. Den secretaris, die spreker zou opvolgen, wachtte eene pleizierige taak, daar de Zaak zoo goed in orde was. Hij en de medebestuur ders hadden een zware taak gehad en ondervonden, dat lid van het bestuur te zijn geene sinecure was. Spre ker dankte zijne medebestuurders voor de prettige wij ze, waarop zij; met hem hadden gewerkt en hoopte, dat die eensgezindheid zou blijven voortbestaan. Den heer D. C. Rezelman dankte hij; voor diens vriende lijke Woorden. Bij zijn afscheid lag hem de wensch tot bloei dei- afdeeling op het hart en mocht men dank gevoelen aan hem voor hét vele, dat hij! verricht had, men moeest dien dank omzetten in steun aan de vereeniging. Applaus. In de plaats van den heer Oostra werd tot afgevaardigde voor het district Schagen ge kozen de heer R. Dekker, die deze benoeming aannam. Bij de rondvraag zeide de heer J. A. Kaan, dat het vertrek van den secretaris een slag was voor het Witte Kruis en hij! gaf den wensch te kennen, dat de heer Oostra lid zou blijven. Hem werd uitgelegd! dat dit niet kon, aangezien deze de provincie Noord- Holland zou verlaten. Op voorstel van den voorzit ter werd de heer Oostra tot eere-lid benoemd, welke functie gaarne door hem werd aanvaard. Hierna werd de vergadering gesloten. Barsingerhorn. I Schinkels kinematograaf heeft jl. Zondag en Maan dag de meeste menschen van hier en den naasten omtrek uitgelokt tot een bezoek aan het lokaal van de Jong, waar alles electrisch verlicht was. De kindervoorstelling op Zondagnamiddag en de avondvoorstellingen op beide dagen werden druk bezocht en jong en oud heeft zich om 't zeerst vermaakt bij deze tooverachtige vertooningen. Het is dan ook wel der moeite waard deze inrichting te bezoeken. Jubileum „De Eendracht". Zondagavond jl. herdacht het harmoniegezelschap „De Eendracht" alhier den dag van zijn tienjarig bestaan. Met een opgewekten marsch, waardoor de aanwezigen

Schager Courant | 1909 | | pagina 1