Dinsdag 1) Februari 1909 53ste Jaargang. No. 4118 EERSTE BLAD. INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. 1 1 11 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Uitgevers: TRAPMAN Co, Altemstï Niesws AdïeriEitie- LaiÉoiiilliii, Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bjj inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Intcrc. Telephoon IV'o. 2(). Er ijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3 60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil tiree bladen. Heer Redacteur, Zonder mij te mengen in den pennestrijd tusschen den bekenden schrijver der Amsterdamsche brieven en zekeren heer Obdam uit Alkmaar, wil ik nochtans op twee dingen wijzen: le. De heer O. spreekt voortdurend van het „re- geeren" der pausen. Is dat geen karakteristieke uit drukking voor hen, die zich noemen stedehouders van Christus, vertegenwoordigers van Christus? Zeker, ook Jezus regeerde, maar 't was een zuiver geestelijke regeering, eene over de harten en gewetens zijner medemenschen. De paus evenwel is monarch. 2e. de heer O. ontkent, dat de priesters hun men- [schen wel eens naar de komedie zenden. Misschien is de uitdrukking ook niet aardig of vriendelijk geko zen, maar de zaak zelve is er niet minder waar om. Ik heb dat van niemand minder vernomen dan van dr. Schoenmaekers, gewezen R.-K. priester, vroeger Jezuiet. Nog eens, in den strijd wil ik mij niet mengen, die is me te precair. Intusschen verzoek ik u het bovenstaande toch op te nemen. Dr. H. J. TOXOPEUS, Anna-Paulowna, 4. 2. '09. Predikant. Bond van Rundvee-fokvereenigingen. Tiende Algemeene vergadering van den Prov. Bond an Rundveefokvereenigingen in Noordholland, gehou- len op Maandag 8 Februari 1909 des voormiddags 9.30 r. het lokaal de Witte Engel te Hoorn. De voorzitter, de heer H. Jb. Avis te Midwoud, opent e vergadering, waarbij spr. wijst op het feit, dat lit is de eerste vergadering na de reorganisatie. Spr. oept verder aller medewerking in om het doel van [en Bond steeds nader te komen. De secretaris, de heer W. C. Duin te Wogmeer, eest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Onder meer wordt meegedeeld dat instructies voor fecretaris en penningmeester zijn opgemaakt en deze morden door den heer G. Nobel te Lutjewinkel voor- blezen. Den bestuursleden is opgedragen, dat zij elk hun omgeving zeer scherp toezien op frauduleuze landelingen van fokvereenigiugen, hoofdzakelijk op het egmaken van kleine zwarte vlekjes op de onderdeelen ier pooten bij de kalveren. j De ingekomen stukken gaven geen aanleiding tct preking. Tot voorzitter wordt herbenoemd met algemeene emmen de heer H. Jb. Avis te Midwoud. Mede ver- iesbaar waren de heeren G. Nobel Lutjewinkel, W. F. ingejans Assendelft, Jb. Kaan Kz. Wieringerwaard, Stapel Hoogkarspel, Jb. Zuurbier Beem3ter en J. Wilken N. Niedorp. Het salaris van den secretaris wordt volgens htt oorgtel van het bestuur vastgesteld op f 60. Als secretaris moest aftreden de heer V/. O. Duin i Wogmeer. De alfabetische voordracht van het be- .uur is: W. C. Duin te Wogmeer, E. Huijnink te Twisk 1 E. Koster te Schellinkhout. Na eenige stemmingen •ordt benoemd de heer E. Koster te Schellinkhout, die benoeming aanneemt. Tot adviseerende leden worden benoemd de heeren r. Scheij te Hoorn en C. Nobel te Schagen. In de plaats van den heer G. Nobel te Lutjewinkel e niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen heer W. C. Duin, die evenwel bedankt. Nu wordt ïnoemd de heer K. A. Commandeur te Wognum. Tot gedelegeerden in de commissie van beoordeeling !r vanwege de verschillende vereenigingen te houden emiekeuringen worden benoemd de heeren P. Schenk Wieringerwaard en C. Stapel Gz. te Berkhout, tot aatsvervangers de heeren E. Koster te Schellinkhout I C. Posch, Binnenwijzend. INu wordt uitgebracht het rapport van de commis- e voor het nazien der rekening, bij monde van den [er K. Boekei te Lutjewinkel. De ontvangsten be lagen f 275, de uitgaven f 256, een batig saldo van 119. Deze rekening evenals die van den coöperatieven Inkoop (zie verder) worden goedgekeurd. Tot commissie voor het nazien der rekening over 190! irden benoemd de heeren D. Appel te Twisk, J. Stel- ig te Oostwoud en S. Zijp Jz. te Abbekerk; tot per- anente commissie voor den coöperatieven aankoop, heeren Dr. L. T. C. Scheij te Hoorn, E. Huijnink Twisk, W. C. Duin te Wogmeer. Ter vergadering komt nu de heer Lohnis, inspec- Ur van den landbouw, die door den voorzitter wordt slkom geheeten. Uit het rapport van de commissie voor den coope- Ueven aankoop kunnen we meedeelen, dat er is om- tet voor een bedrag van f 473.0514, in 1907 was dit 168.21%, de winst bedraagt f 48.76%, wat met het legere bedrag een reservefonds brengt van f 128.71. !t aantal bestellingen is 144 tegen 131 in 1907. Op Dec. 1908 was er aan waarde voor f 480.46, bene is f 67.56 aan kasgeld en f 30.70 nog te ontvangen, rkrijgbaar zijn 25 artikelen. De heer G. Nobel leidt nu in het bestuursvoorstel een centraal fokregister in te voeren. De commissie belast met het ontwerpen van een [n voor een centraal register ten behoeve van den [nd, bestond uit de heeren P. Stapel Sz. te Berk- lut, W. C. Duin te Wogmeer en G. Nobel te Lutje takel. Tot toelichting bij het door haar ingediende ont- frp, zegt zij, dat ze zich op het standpunt heeft Plaatst om er naar te streven, dat het in te voe- P register moet zijn eenvoudig en weinig kostbaar, pr het de uitvoering betreft. Do commissie meent haar pogen te zijn geslaagd: le omdat men in de gelegenheid wordt gesteld, om op een regel na te gaan wat men wenscht te weten van elk ingeschreven rund en stier; 2e dat de kosten van uitgave van een behoorlijk aantal gering zijn, dewijl 60 regels op een groot formaat vel papier zijn te drukken. Een jaarlijksche uitgave van alle verkregen gegevens zal dus slechts over enkele vellen, bv. 10 loopen. Zoo danige uitgave zal, bij 500 stuks 32 ct. per stuk en bij hetzelfde aantal met 8 vel druks 24 ct. per stuk kosten. De kosten van uitgave van het stierenregister, ge schat op 180 nummers, rekening houdend met de keu ringen van de prov. commissie zullen bij 500 nummers 10% ct. bedragen. Bij deze uitgave zijn berekend dat voorin elk register een klapper is aangebracht waarin de namen van de koeien en stieren, hun eigenaars en de fokvereenigingen, benevens de nummers van het centraal register en de bladzijden waaronder en waar op ze zijn ingeschreven. De kosten zullen dus geen overwegenden invloed uitoefenen om niet tot invoeriDg over te gaan, te meer, daar men in het bezit komt van een schat van gegevens die bij eventueelen aan- of verkoop van fok- vee zeer goede diensten kunnen en zullen bewijzen. Het register zal ook veel leerzaams aanbieden en aanleiding geven tot het opwekken van meerderen lust tot het doorvoeren eener rationeele veefokkerij. I Ten slotte zal door de invoering van een centraal register de band tusschen de aangesloten vereenigin gen worden versterkt en als het ware een kroon gezet worden op het werk, dat reeds verscheidene jaren met ijver is aangevangen. Tevens ligt het geheel in de lijn van het beginsel, dat de Bond de belangen zijner leden behartigt. Algemeen is de vergadering er voor dat met deze zaak wordt begonnen. De heer Jb. Kaan Kz. Wieringerwaard leidt het punt in: instelling uniform oormerk van ingeschreven koeien. Het vroeger aangegeven merk bleek bij de proef die de fokvereeniging te Wieringerwaard heeft genomen, niet te voldoen, en mocht inleider dit merk dan ook niet aanraden. Toen was de aandacht van spr. gevestigd op een oormerk, een knoop, die te Fries land, Overijsel enz. in gebruik is en zooals gemeld werc met veel succes. Door de fokvereeniging te Wieringerwaard was toen met dezen knoop een proef genomen, die uitne mend slaagde. De fokvereeniging te Wieringerwaard had reeds besloten, als de bond dit merk niet aan- vaardde, om het voor de vereeniging aldaar in te voeren. Verzwering was niet het gevolg van het aan brengen van dit merk, ook voor het uitscheuren be stond weinig gevaar, zoodat inleider het alleszins kon aanbevelen. De kosten bedroegen 11 cent per stuk en f 7.80 voor een tang, welke kosten bij algemeenen invoer beslist nog wel zullen verminderen. De fokvereenigingen blijven vrij om te branden of den knoop in te voeren, de tijd zal wel leeren wat het meest practisch is. Het presentiegeld wordt bepaald op f 1 per vergade ring. Na de pauze wordt het woord gegeven aan Dr. van der Veen te Rotterdam, thans te Spierdijk, die een rede hield over het besmettelijk verwerpen en de be smettelijke schedecatarrh bij het rundvee. De oorzaak van het besmettelijk verwerpen is een smetstof, nl. een bacterie in 1897 door prof. Bang te Kopenhagen ontdekt. De bestrijding is gericht tegen die smetstof, waarvan de verspreiding moet worden tegengegaan. Een koe, die verworpen heeft of ver schijnselen vertoont, moet direct uit den stal worden verwijderd. Ook het verworpen kalf enz. moet worden begraven. Verder moet voor een algemeene ontsmet ting worden gezorgd, bijv. van de groep, het ligstroo van het rund moet worden verbrand, enz. De schede-catarrh wordt ook veroorzaakt door een bacterie ontdekt door Herker en Ostertag. Ook hier is ontsmetting noodig en het afzonderen van het zieke dier eveneens. Vooral het ontsmetten van den stier wordt noodig geacht. Een chirurgische behandeling wordt ook zeer aanbevolen. Spr. meent dat deze beide ziekten zeer goed zijn te bestrijden. Dr. Van der Veen geeft in deze geval-1 len steeds gratis advies aan alle veehouders. De heer H. Jb. Avis leidt nu in de bespreking van de eventueel te houden tentoonstelling tijdens het te houden 61ste landliuishoudkundig congres te Hoorn in 1909. Deze tentoonstelling zou worden gehouden door den bond en de afd. Hoorn van de Holl. Maatschappij van Landbouw en alleen bestaan in een keuring van een te bepalen aantal der beste koeien en stieren der i verschillende fokvereenigingen, zonder uitloving van prij-1 zen. Er zou een catalogus worden uitgegeven en de afd. Hoorn zou de financieele onkosten dragen. Algemeen is men in beginsel voor een dusdanige tentoonstelling. De commissie voor deze tentoonstelling bestaat uit de heeren Avis, G. Nobel en C. Stapel Gz. De omslag wordt bepaald op minstens f 10. Is er iets meer noodig dan wordt dat ook toegestaan. De vergadering was bezocht door de afgevaardigden van 22 fokvereenigingen. De heer Lohnis nam nu het woord en bracht in her innering hoe de bond sedert zijn oprichting was voor uitgegaan en ook op het gebied van de bestrijding der veeziekten nuttig kon werken. Hij uitte den wensch dat met de hulp der regeering en een algemeene sa menwerking van de leden, de bond steeds nog in kracht zou toenemen, opdat men het groote doel steeds na der zou komen en de bond zou worden een zegen voor de provincie en een voorbeeld in ons vaderland. Met de' gewone plichtplegingen sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. Onderhandsche Handel. Aan onderhands verkochte tuinbouwproducten, werd aan de betaalkantoren te Broek op Langêndijk en Noord- scharwoude in de maanden October, November en De cember 1908 een bedrag omgezet groot f 338,387,26. Keinsmerbrug. J.l. Woensdag vergaderden te Keinsmerbrug een 16- tal veehouders, teneinde te trachten eene contróle-ver- eeniging op te richten, ten doel hebbende, uniforme kwaliteit melk aan de fabrieken te leveren. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren x S. £ro[\\, voorzitter; P. Hooij, secretaris; H. Rezelman, U. Jimmink en Jb. Stammes Jr. Hoogwoud. Zondagmorgen was een groote schare naar het kerk gebouw opgegaan, om tegenwoordig tc zijn bij de be vestiging van den nieuwen predikant bij de Ned. Hcrv. gem. alhier. Ds. \V„ E. 1'. Germs van Vecnhuizen, leidde den nieuwen leeraar in, naar aanleiding van Lucas 10 vers 42. Door de gemeente werd hem staan de toegezongen Gezang 221 vers 1 en 5. Namiddags twee uur deed Ds. Aalbers in een stampvolle kerk zijn intrede naar aanleiding van Lu cas 9, vers 24. Z.Eerw. hield daarover een kernachtige toespraak; hij hoopte dat de gemeente en de predi kant mogen samenwerken tot heil der gemeente en eindigde met een woord van dank aan zijn bevestiger Ds. Germs, aan den Kerkeraad, Kerkvoogden en aan de Gemeenteleden voor de belangstelling bij zijne be vestiging en intrede betoond. Wieringen. J.l. Zondagavond had in de Hei-vormde Kerk le Hippolytushoef de in dit blad reeds aangekondigde uit voering plaats van gewijde muziek. De belangstelling, in aanmerking genomen treurige familie-omstandighe den van velen, die daardoor niet opkwamen, was groot te noemen. Yele, zeer vele, muziek- en zangliefhebbers waren aanwezig. Het uitnemende orgelspel van den heer Secrève bracht het publiek in plechtige stem ming, de klankrijke, glasheldere en zuivere stem van mevrouw Secrève-van Emminckhoven, stemde het tot dankbaarheid. Haar zang maakte een diepen indruk op de aanwezigen. De heer Manifarges bracht ons in verrukking, door de wonderschoone tonen, welke hij aan zijne viool ontlokte. De ademlooze stilte, waar onder alles werd aangehoord, werd telkens afgebro ken door een zacht applaus, dat voorzeker een glim lach zal te voorschijn geroepen bij de kunstenaars, die zulks nooit liooren in een kerkgebouw. Maai- dat be wijs van hulde en dank was goed bedoeld. Wij bren gen hulde aan het drietal, danken hen voor al het sehoone, dat wij mochten hooren en wenschen hen een van harte gemeend „tot weerziens" toe. Mede har telijk danken wij den heer Ds. LI. Bax, door wiens streven deze uitvoering mocht plaats hebben. De Storm van Vrijdag. Het „U. D." deelt eenige bijzonderheden van den storm mede. De gemiddelde snelheid tusschen 5 en 6 uur was 20.7 meter per seconde, d.i. een windkracht van 10 volgens 12-deelige schaal van Beaufort. De groot ste windsnelheid bedroeg 27.1 meier te 5 uur a mi nuten. Sinds Maart 1906 werd een dergelijke snelheid niet waargenomen. De korte, maar zeer hevige storm heeft in het Westland groote schade aangericht. Honderden ramen zijn opgenomen en vernietigd; soms gingen geheeie hakken van 30 a 40 ramen de lucht in. Muren zijn omgeworpen en enkele druivenkassen vernietigd. Er is veel geboomte ontworteld en heel wat schade aan gebouwen toegebracht. Uit Hellevoetsluis Hoe groot de kracht van den wind geweest is, kan o .m. hieruit blijken. De zinken dakbedekking van het wachthuisje der Vlaardingsehe Stoombootmaatschap pij, staande bij de Oostdijksche Vlotbrug, is losgerukt en in haar geheel over het Voornsche kanaal geslin gerd. Het kwam aan de overzijde terecht tegen een houten schutting. Limburgsche Frans gepakt. Wij deelden reeds vroeger 'teen en ander mede over de ontvluchting van Hermanus Leenders uit het St. Servatius-geslicht te Venray, eene ontvluchting die al spoedig werd vergeleken met de beruchte ontsnapping van den Haarlemschen Frans, niet alleen onder de omstandigheden waaronder ze plaats had, doch ook omdat deze vluchteling een gevaarlijk individu was. Naar vij thans vernemen is het den heer Mr. A. A. baron van der Feltz, officier van justitie, bij de rechtbank te Roermond gelukt, door uitgebreide informatiën in te winnen, zijn spoor te volgen en zijn komst te Se- raing (België) af te wachten. Hij is aldaar den 3en dezer gearresteerd. Anna Paulowna. Zondag, 7 Februari, trad de „Dames-zangcursus" van Den Helder, onder directie van den heer Joh. Brands 's middags in Veerburg alhier op, met het kinder-zang- spel „Goudinuittje." Het was eene kindervoorstelling en het ongeduldige publiek stond lang voor den tijd der zaalopening in groot aantal te wachten bijl de deur. Toen deze te 3 uur open ging, was in weinig lijd de zaal flink gevuld en aller oogen richtten zich naar het gordijn, dat straks zou worden opgetrokken, om een einde te maken aan de spanning dei- nieuws gierigheid. Daar ging het. Ademlooze stilte, onderbro ken door zachte piano-muziek, waarmede weldra de stemmen der elfen samensmolten en als blijkt, dat het slapend kindje (goudmuiltje) door den zang met wakker wordt, dan zal een dansje haar tot ontwaken pogen te brengen. Er lag deelneming in den toon der elfenkoningin en het verhaal van Goudmuiltje, met ge voel gezongen, maakte den gewenschten indruk. Toen kwamen de dwergen „uit ons hol in den grond". Jam mer, dat dit hol achter de coulissen was gelegen, want het effect ware enorm verhoogd geworden, in dien men de dwergen met hunne lichtjes uit het hol had zien komen. Lang was hun baard, frisch was hun zang, allergrappigst hunne verschijning. Wat had het publiek een pret; zij het ook, dat de gezichtjes van sommigen getuigden, hoe in den beker van het genot de angst zich mede eene plaats had zieni aanwijzen. Een lieve verschijning was „de prins". Hij zong mooi en zuiver en met eene voordracht, die bewees, dat het tooneeLspelen hem niet moeilijk was. Het ging hem zeer goed af en toen het scherm viel, moest het nog eens gehaald worden, zoo wilde het de vol aan dacht zijnde schare. Het tweede bedrijf ving aan met „een heksen-sab- batli." Optreding, kleeding en zang, ze weren „naar den aard" en de koningin van dit stelletje was een waardige aanvoerster, liet was een heks... om te ste len. BrWat zong ze frisch en wat keek ze nijdig. Menig handje zocht die van de geleidster, van moeder, want.... .je kon niet weten. De kleinheid van het loo- neel stond de aanranding van de hoofdpersonen wel wat in den weg, maar het viel ons op, hoe natuurlijk bang de prins keek en wat een benauwd gezicht Goud muiltje zette. Door gebrek aan decoratief en goede inrichting van het tooneel verloor de verschijning der engelen veel van haren indruk. Ze zoiiger zuiver en lief, wel wat tc zacht, en de heksen poetsten bij hare komst de plaat. Een goed uitgevoerd défilé van elfen en dwer gen, dragende boven zich bogen van groen en bloe men, voor Goudmuiltje en den prins besloot de voor stelling, die van het begin tot het einde de kinderen hoogst aangenaam had beziggehouden en die daverend werd geapplaudiseerd. Den hr. Joh. Brands, als direc teur, komt een woord van lof toe voor de uitste kende leiding, die uit de opvoering heeft gesproken en niet minder aan den hr. P. v. Twisk die zich met de regie belastte, eene zeer zware taak, voor welke hij goed berekend bleek. 's Avonds werd weder eene opvoering gegeven, voor afgegaan door eenige zangnummers, waaronder „Goe den Nacht" van C. van Rennes, wat zeer in den smaak viel en tot welk succes de alt-solo zeker veel bijdroeg. We twijfelen er niet aan, of deze nog jonge ver eeniging gaat onder leiding van den heer Brands eene goede toekomst te gemoet en gaarne zullen Wijl haar later nog eens zien optreden. De wieg! Volgens de Haagsche medewerker der Middelb. Ct. moet de wieg die de Amsterdamsche dames H. M. zul len aanbieden, f 20.000 kosten. Is dat nu niet meer dan geld weg werpen? Anders echt Amsterdamsch: een wieg van f 20.000, zegt de schrijver. Verboden wedrennen Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal heb(- hen de wedrennen te Woestduin verboden op Zon- en Feestdagen op grond van art. 4 der Zondagswet. De Kamerverkiezingen. Wij vernemen dat binnenkort ook door het hoofd bestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond een rondschrijven zal gepubliceerd worden, waarin de 'hou ding bij de a.s. verkiezingen, vooral ten o^tichtP iCSti aftredende leden zal bepaald worden. gnialoved aCI Bij den arbeid verongelukt. tti'fH'ia nbM Vrijdagavond waren twee boo t we rk er Sj9i$jein ruim 2 van het aan de Wilhelminakade liggende stoomschip „Statendam". Men w^s kisten manufacturen in het ruim te stuwen^ Tfléaj, ten, hangende in een strop, zouden in het rupp wpijffgn nedergelaten. De kisten stieten hierbij tegen e€jfl,,§an dek staande stelling, de strop waarin zij hingen, los en de beide kisten vielen in het ruim, waar z(j op de twee hiervoren genoemde bootwerkers terecht kwamen. Dr. D. J. A. Wolfson constateerde den'doQil van den bootwerker A. J. v. H., die een schedelbreuk kreeg en liet den andéren bootwerker naar het ziekegf huis brengen. Laatstgenoemde is inwendig ernstig ge kwetst. Een redding. Vrijdagmorgen om elf uur, meldt de N. R. Ct. uit Goedereede, werd door schipper P. Sperling van de blazerschuit Od 1 waargenomen dat in het Schenkgat een vaartuig in nood verkeerde. Terstond waren de schippers M. A. W. en J. Sperling, P. Kastelein, K. Sandburg en Jan Visser met hem bereid te trachten redding aan te brengen. Uitgevaren en nabij gekomen bleek het vaartuig een geladen hoogaarts uit Bres- kens, Br. 6, bevaren door schipper P. van den Heu vel. Trots het noodweer en de woeste zeeën werd ver binding met de hoogaarts verkregen, waardoor het vaar tuig en vier personen behouden werden. Muziek-Concours te Helder. Door de vereeniging „Helders Belang" is bij gelegen heid van het aldaar te houden congres van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer op 29 en 30 Au gustus a.s. een groot nationaal concours voor harmo nie- en fanfaregezelschappen uitgeschreven. Het pas ver schenen programma vermeldt bovendien een reeks van feestelijkheden, boottocht op het Marsdiep, bezoek aan I Texel, zoodat men kan verwachten dat de deelname aan dit concours zeer groot zal zijn. In de val geloopen. Donderdagnacht werd bij den heer Kristen, Deven- terweg te Apeldoorn, ingebroken door het keukenraam. Dit bleef openstaan en deed 's morgens de buren ver moeden, dat er iets niet in den haak was. De heer K. was te Amsterdam en werd van dat vermoeden verwit tigd, waarop genoemde heer overkwam, en constateerde dat twee valiezen van hem volgepakt stonden en klaar om weg te halen. Alles was overhoop gehaat i en de inbreker had een flesch morellen op brandewijn gevon den en was daarmede naar boven gegaan, had eenige beschuitjes genuttigd, en zooveel van dea drank ge proefd, dat hij wel genoeg zal hebben gehad. Men veronderstelde dat hij het goed zou aomun halen. De politie werd gewaarschuwd en deze bleef waken. Van Vrijdag- op Zaterdagnacht 4 uur kwam de inbre ker terug om het klaargezette goed te halen. Hij was nie* binnen, of men had hem te pakken, en spoedig opgeborgen. Leening Noord-Holland. De provincie Noord-Holland zal een leening aangaan van f 450.000 tegen 3% pet. Vervalsching van een postwissel. Een jong arbeider, werkzaam aan de verwarmings toestellen van de nieuwe stallen op het Loo, wist Zater dagmorgen door een valsche handteekening aan het postkantoor op het Loo een bedrag van f 100 te beko men op een postwissel, welk bedrag was afgezonden aan het adres van den chef der werkzaamheden. Daar hij geruimen tijd afwezig was, kreeg men arg waan; in het kosthuis miste men den postwissel en aan het postkantoor kreeg men kennis van de uitbeta ling. Spoedig was men den dief op het spoor en de Rijkspolitie nam hem in bewaring. "7 1

Schager Courant | 1909 | | pagina 2