een Kaasmaker, een Huishoudster, een Meisje, aap, voor een Jongen Boerenwerkman, Huishoudster. Een Café N. V. „Het Landbouwhuis", S. Bregman, „Hst LiiMiu", Tandarts ANSINGH, een flinke Huishoudster, Een flinke Dienstbode, Tooneelzaal, Alkmaar, 53e Jaargang. No. 4453. Woensdag 17 Febr. 1909. TWEEDE BLAD. Plaatselijk Nieuws. Gevraagd met I Mei Terstond gevraagd: Gevraagd Gevraagd Uit, de Hand te Koop Gevraagd met I M*art: Te Koop: in tweeën bewoond, met boet voor vij f koeien Kassier en Makelaar HELDER. Adres: de Wed. Heddes, Laagzijde, SCHAGEN. Gemeenteraad Heilagen Vervolg. In behandeling komt een adres van de N. V. Sport terrein „Wilhelinina Zij had aan de gaseoniinissLe gevraagd de schutting van liet fabrieksterrein aan de zijde (Ier ijsbaan te mogen beplakken en beschilderen met reclames. De Gascommissie antwoordde, dat zij aan den Gemeenteraad zou voorstellen, op gepoemd verzoek gunstig te beschikken, mits de Vennootschap de verplichting op zieli nam, de helft der kosten van het onderhoud der schutting ten eeuwigen dage te be talen. I il dit antwoord bleek, dat de Vennootschap zich had bohoorcn Ie wenden tot den Gemeenteraad, l welk zij bij deze doet, met het verzoek, het voorstel van de Gaseoniiiiissie betreffende hel onderhond niet aan te nemen, daar die onderhoudskosten 'dc haten der reclames zullen overtreffen, doch haar hel ge vraagde kosteloos toe te staan. B. en NV. hadden dit verzoek gesteld in handen der Gascommüssic om advies, en deze stelde nu voor de toestemming te verleenen op voorwaarde, dat de Ven nootschap of iemand anders geen enkele aanspraak op vergoeding van beschadiging der reclames, ontslaan door eventueele reparaties aan de schutting, zou kun nen doen gelden. In denzeltdcn geest doen B. en W. een voorstel aan den Raad en dit wordt aangenomen. Dc heer Asjes krijgt op zijn vraag, of de voorloo- pige cisch der Gascommissie dan is ingetrokken, van den Voorzitter ten antwoord, dat daaromtrent niets geadviseerd is. liet navolgende adres van den heer G. Beers c.s., onderteekend door ruim 100 bewoners van Stations weg, Molenstraat, Nieuwe Lagezijde en Hoog- en Laag- zijde lot de Laan, komt nu aan de orde. Dit adres luidt Aan den Raad der Gemeente Schagen, Geven met verschuldigden eerbied te kennen, onder- geteekenden, allen inwoners der gemeente Schagen, dat zij steeds meer en meer betreuren den toestand van den Stationsweg, vanaf het cafe van den heer Visser tot het Station, dat die toestand groot ongerief geeft voor zijne be woners, voor diegenen, die dien weg moeten en voor hen die dien weg willen passeeren, dat men genoemden, weg, tot voor korten tijd de eenige toegangsweg van en naar het station, noodge dwongen was te passeeren. dat door het stichten van een nieuwen toegangsweg naar en van het station, die gedwongen toestand groo- tendeels heeft opgehouden te bestaan. dat door het bestendigen van een zoo groot ver schil van toestand der toegangswegen van en naar het station, naar en uit het hart der plaats, eener- zijds eene naar de eischen des tijds gemaakte straat, anderzijds een weg veelal een modderpoel gelijk, het verleggen van het verkeer willekeurig wordt bevor derd, dat door het bestendigen van dat verschil groot on recht wordt gepleegd, tegenover een belangrijk deel der ingezetenen, dat door het bestendigen van den bestaanden toe stand een zeer belangrijk deel der handeldrijvende bur gerij, willekeurig wordt benadeeld. dat de kosten van het aanbrengen eener afdoende verbetering van genoemden weg door ons niet onder schat zijn, doch wij als onze overtuiging wenschen op te merken, dat die uitgaven gedaan zullen worden naar billijkheid en recht. Redenen waarom ondergeteekenden U beleefd doch dringend verzoeken, daar proefondervindelijk is uitge maakt dat hulpmiddelen geen afdoende verbetering in dien treurigen toestand kunnen brengen, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het doen bestraten en rio- leeren van bedoelden Stationsweg. 't Welk doende enz. Ken ingekomen adhesie-ltetuicing van de Verceniging „Algemeen Belang" wordt mede gelezen li. en \V„ slellen voor, afwijzend Ie beschikken, overwegende dat de toestand van den Stationsweg niet zóó is. dat een uitgave van f 6000. zijnde de kosten der bestrating, te rechtvaardigen is. Langjs den weg ligl een flinke loopstraal, die liet vorig jaar pas is verbreed, terwijl voor voldoende onderhond wordt ge zorgd. Mocht de Raad zich met dit advies niet vereeni gen. dan wijzen B. en W. op de omstandigheid, dat de eigenaars van de pereeelen aan den Stationsweg ver plicht zijn, volgens bepaling in het koopcontract, een riool te leggen op eigen terrein. Dc Voorzitter opent de discussiën. De heer Roggeveen is het niet geheel met B. en W. eens. Dat de weg niet in een voLdoenden loe- stand verkeert, valt niet te ontkennen, en de bewering dat de Stationsw eg stiefmoederlijk wordt bedeeld, heeft werkelijk reden van bestaan. Toen spr. destijds lid was van de Commissie die de begrooting onderzocht, heefl hij erop aangedrongen een straat te leggen tusschen de hekjes en de boonien, maar tol zijn spijt is daaraan geen gevolg gegeven, slechts een puinpadje is er gemaakt, wal zeer 011- \o doende is. Ln wal die loopslraat betreft, die is on voldoende verbeterd, als men ze breeder gemaakt had. door de heesters weg te nemen, dan ware hel beter geweest. Dc rijweg is een groot gedeelte van het jaar een modderpoel en waar de Raad een nieuwen toegangs weg naar l station heeft geschapen, die in alie op zichten voldoet aan de eischen, daar mogen wie den Stationsweg zoo niet laten bestaan, ook door de druk ke passaat, die over dien weg toch nog altijd plaats heeli. Ik weet wel, dal door die verplichting lot riolee- ring, het adres in dien zin niet ingewilligd kan wor den, maar een ander geval is 't met <ie bestrating, dat kan gedaan worden, terwijl de eigenaars de ver plichting behouden om de rioieermg te bekostigen. Do Kosten der bestrating zijn weliswaar belangrijk, maar is het dan uiel mogelijk de bestrating over eenige ja ren te verdoelen De heer Roggeveen blijft van oordeel, dat de toe stand zeer ongunstig is en zou aan i5. en YVin overweging witten geven niet afwijzend te beschikken, maar na ie gaan, op welke wijze verbetering is aan Ie brengen. De lieer Keisser wil ook een enkel woord zeggen om inwilliging van hei adres aan le bevelen. De sta tionsweg verkeert werkelijk in een zeer slechten toe stand. Voorheen moest men er wet gebruik van ma ken, maar thans is dal anders, nu is er de Land- bouwstraal, in alle opzichten in royalcn toestand, een weg die nog bebouwd moet worden. Wanneer nu daar voor ruim in de beurs gelast is, kan 't wel genoemd worden meten met een andere maat, als men een voudig den Stationsweg grintweg laat blijven. Spr. kun er over oordeel-en, dat die weg slecht is, hij heeft 't herhaaldelijk gezien, dat menschen met hand karren er eenvoudig niet door konden komen en daar om maar van de loopstraal gebruik maakten. Dal is toch een toestand, die niet opgaat. Men for ceert hel gebruik-maken van de luindoouwstraal op die manier en men doet, zij het dan ook onwillekeurig schade aan anderen. Wanneer de bestrating f 6000 kost, dan moeten wc een leening aangaan, die in 20 jaar afgelost, kostI 000 per jaar en gemiddeld zeg f 100 renle, tezamen een f 400 jaarlijks. Zou men dan werkelijk, mei deze cijfers- voor oogen, zeggen: neen. die wieg blijft een modderpoel, terwijl een andere, onbebouwde straat zoo royaal is aangelegd 1 Voorzitter valt den heer Keisser in de rede met te zeggen, dat die Laalste opmerking een gedwongen fraai igheid is, want dc bouw- en woningverordening dwingt ons, straat met rioleering te maken. De lieer Bijpost zegl, dal 't een paar jaar geleden is, dat hij in overweging gaf, den Stationsweg le be stralen en rioleeren, omdat de weg slecht was, en hij moet bekennen: 't is nog geen ideale toestand. Maar dat voorstel was wel wat onbedacht, want spr. had niet onderzocht naar de kosten. En die kosten vie len erg uit de hand. Niemand zal echter zeggen, dat spr. tegenstander is van verbetering, hij voelt werkelijk veel voor de klachten, vooral nu de nieuwe verkeers weg is en blijft een hevige concurrent van'den ouden. Maar verschoonbaar acht de heer Bijpost zijne ver andering van opinie, omdat toen hij dat voorstel deed, nog niets bekend was van de groote plannen die nu uitgevoerd zijn, n.1. de demping der Laansloot, id. van de Nieuwe Laagzijde-sloot en aanleg Land- bouwstraat. Dat waren groote verbeteringen, die spr. niet gaarne ongedaan zag gemaakt. Maar, daardoor is onze gemeentekas geheel gefor ceerd, en het spreekt vanzelf, dat spr. de verbetering van den Stationsweg nu van een anderen kant be ziel, n.1. van den finaneieelen kant. De heer Bijpost gevoelt veel voor de gevraagde ver- belering, maar als spr. denkt aan de nieuwe leening van f 20.000. aan de oude leeningen, aan .de leening die straks noodig is voor de rentelooze voorschot ten voor de nieuwe trams, aan den Hoofdelijken Om slag, dan ziel hij er tegen op, maar weer f 6000 te leenen voor den Stationsweg. Want zóó erg als de heeren Roggeveen en Keisser den toestand schelsen is 4 toch niet. Een bewijs daarvoor is, dal vroeger nooit geklaagd is, dil i.s nu de eerste maal dat een adres ingediend is. Spr. is overtuigd, dat de slechte toestandwel een gevolg is van de weersgesteldheid1, den drogen zomer o.a., wan! alle wegen in onze ge meente, zelfs de polderwegen, die zoo uitstekend on derhouden worden, verkeeren in minder goeden staal. Kijk eens naar andere plaatsen, Bussuin b.v., dat vele schelp wegen heeft. Om echter niet den schijn op ons te laden, dal we niets willen doen, stelt de heer Bijpost voor een middenweg te kiezen. B. en \Y. zullen wel zorg dra gen - daar is de Baad van overtuigd dat de Stationsweg goed wordt onderhouden, laat er van gemeentewege een goede loopstraat gemaakt worden Inssehen de hekjes en de hoornen, dan schept dat eert (tragelijken toestand. De heer Bij-post gaal voort, dat hij er legen op ziel; altijd en altijd maar weer te leenen. 't Geld is wel ie krijgen, en we maken den Hoofdelijken Om slag maar hooger, maar dat gaat toch maar niei. Spr. heeft eens gezegd, en daar blijft hij bij, dat hij een belasting van !)!)(H) gulden voor nog geen 3000 zielen het maximum vind, en dal is al lang over schreden en zai nog meer overschreden worden. Om al die redenen geefl gpr. in overweging, op de door hem genoemde manier aan hel verzoek van adres santen gevolg te geven. De heer Asjes vindt het tijdstip slecht gekozen, dal adressanten nu hun verzoek doen. We hebben de dempingen gehad, den aanleg der Landbouwstraat, dat alles heeft veel gekost, we moeten 40 duizend lee nen voor dc trams, nu weer füÜOO voor den Stations weg, neen, t oogenbiik is slecht gekozen. t, Voorzitter voegt ernij: de Landbouwschoolde heer (Vader; tiet Schoolplein.) De heer Asjes vindt ook wel, dal de weg soms slecht is, maar laten de bewoners zich geen illusie scheppen, dat I bij. bestraling een model weg wordt. Zie naar de Gedempte Graonl, hoe ontzettend vuil (hu kan zijn. Dat zat zoo blijven, overal waar boonien zijn. De hr. Asjes zal dan ook beslist tegenstemmen. De lieer Keisser antwoordt, dat de adressanten dit oogenbiik wel hebben moeten kiezen, juist door de nieuw aangelegde straat. Nu alle verkeer inderdaad verplaatst is, ks l dunkt spr., best verklaarbaar, dat zij- dit oogenbiik hebben gekozen. Ook is 'l niet de eerste maat, -dat de Stationsweg Ier sprake komt in den Raad, dat is al meermalen geschied. De lieer Roggeveen meent, dat toen vroeger de heer Bijpost zijn voorstel tot bestrating deed, dut toch wél was door den slechten toestand. Hij beveelt nog eens aan, iu gcdcelLen de bestraling uit te voeren. Voorzitter heelt opgemerkt, dat hij mooi weer ook de Stationsweg mooi is en dan loopt hij prettiger dan de harde straatweg. Is, 't daarentegen vuil weer, dan is l overal vuil. Zoo is 't ook op de buitenwe gen. Die zijn hij slecht weer vuil, maar bij mooi weer loopt spr. die wegen heel wal liever dan den straat weg. i>e heer Meurs nteenl, dal de adressanten van de bestraling van den Stationsweg in geen geval de- uit werking hebben te verwachten, die zij ervan koes- leren, n.1. dal de passaal weer verlegd zal worden. Blijft dan over de last der aanwonenden van denvui- leu weg. Dat is te ondervangen door ee-ti behoorlijk voetpad langs de pereeelen te leggen. Voorzitter bespreekt de mo-eilijKlieid van de afwa tering, indien er een straat gelegd wordt. 14e gemeente zou moeten zorgen voor aiwatering, maar waarheen meel dat water wegloopen? Dc heer Bijpo.st vraagt, Hoe het slaat met die sloot achter de huizen van den Stationsweg. Die moet toah immers gedempt worden? Voorziner zegt, dat er plannen in wording zijn. Dan moet er echter gerioleerd worden, doch daar zijn groo te bezwaren aan verbonden. Over de rioleering ontstaat nu een langdurige, vrij verwarde discussie. Terugkeeren-ue tol het onderwerp in kwestie, zegl de heer Vader, dat voor B. en Wj. de hootdzaak was, dat het tijrlslip niet gunstig is. Na (le gehoorde [discussie voelt de heer Vader echter wel iels voor een straatje tusschen hekjes en hoornen. De heer Keisser meent, dat dit voorstraatje over bodig zou worden als er een straatweg gemaakt wordt. Dc bewoners zouden dan zelf wel zorgen, dat zijeen loopstraatje kregen van hun tuin naar den straatweg. Ja, zegt de hr. Vader, in hun tuin hebben ze alle maal grintpaadjes, dat is wel goed, maar van de ge meente deugt het niet. De heer Asjes vindt, dat 't met dit adres is ge gaan als met alie adressen: 't is een monsteradres. „Ze" hebben alle bewoners beoosten de Laan geno men, en ieder le-ekent maar, belang erbij of geen be lang erbij, daar wondt niet naar gevraagd, 't Betreft hier feitelijk alleen de bewoners van den Siationsweg, de anderen hebben er geen uitstel mede-, Spr. vindt Uet ongemotiveerd, zoo'n groote uitgaaf te dó-en al leen voor de enkele bewoners van den Stationsweg, terwijl toch alle belasting betalend-en er aan moeten meebetalen. De heer Feisser zegt: er is toch overal straatweg, de heele Loet, het heele Noord, de heele Hoep, en dan nog het centrum, ik laa't nog gelden den toestand vroeger, toen de 'Siationsweg onbebouwd was, nu hij bebouwd is, is het niet langer gemotiveerd. Voorzitter sluit nu de discussies, en brengt het voor stel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beschikken, in stemming. Voor, de heeren: Smit, Vader, Meurs, Bijpost, Buis en Asjes. Tegen, de heeren Roggeveen en Frisser. De'heer Bijpost stelt nu voor om een loopstraatje te maken tusschen de hekjes en de boomen, om daar mede tegemoet te komen aan de bezwaren en den toe stand te verbeteren. Alvorens hiertoe over te gaan, wenscht de heer Feisser eerst nog te stemmen over alleen bestrating. Het adres vroeg rioleering en bestrating, en daarop is afwijzend beschikt. Het blijkt echter, dat het aangenomen voorstel van B. en W. alleen sloeg op bestrating, omdat riolee ring buitengesloten is wegens de verplichting daartoe van de eigenaars. De heer Roggeveen wil aan 't voorstel-Bijpost toe voegen, dat er een afvoergoot voor het water langs dat straatje komt, en door middel van zinkputten het water af te voeren naar achter. Anders staat 't straatje altijd onder water. De heer Bijpost meent dat die bezwaren niet be staan, omdat 't straatje zoo hoog wordt gelegd dat er geen water op blijft staan. Nu wordt er echter in dit verband weer gesproken over de rioleering en de demping van 't slootje. Voor zitter deelt mede, dat er uitzicht bestaat op demping en dan moeten de eigenaars rioleeren. De heer Buis wil die plannen afwachten. Laten wij nu de rioleering laten rusten, tot wij weten wat de bewoners willen. Op het straatje is spr. niet tegen. Goedgevonden wordt, het voorstel van den heer Bij post te behandelen. De heer Meurs meent, dat de Raad zich dus in beginsel uitspreekt, voor of tegen 't straatje. Neen, zegt de heer Bijpost, definitief en dit jaar nog. De heer Meurs zou willen besluiten, zoo spoedig er een rioleering is, wij daar een straatje maken. En dan is er geen kwestie van of ook de grintweg zal beter worden. In dezen zin aangevuld, wordt het voorstel-Bijpost niet algeineene stemmen aangenomen. De heer Vader meent dat t 't best in den nazomer kan gebeuren, met halve steenen, daar is 't best van te maken. Voorzitter deelde mede dat van den heer J.Rood een schrijven was ingekomen om te koopen een gedeelte van den gemeentegrond in de Hoep; en wel voor een breedte van 8 Al. en de geheele diepte, en dan tegen f 1.per M. Voorzitter deelt mede dat B. et» YV., hoewel dit punt niet op 't eonvocatiebiljet staat, 't. toch gaarne behan deld zagen. H. en YV. achten het beter dien grond niet in gedeelten te verkoopen, maar geheel. Verkoopt men het geheel dan is het bedrag dat men er voor krijgt der moeite waard. Als opslagterrein kan de ge meente dien grond slecht gebruiken en de bovenste laag is er reeds afgespit, dus voor demping van de een of andere sloot is geen grond meer aanwezig. Spr. hoopt dat het geld dat deze grond zal opbrengen ge bruikt zal mogen worden voor aflossing van schuld, dan heeft de verkoop tenminste eenig raison. De heer Vader zegt dat deze grond in de Hosp door schenking is verkregen, dus zullen God. Staten het goed moeten vinden, als de raad den grond ver koopt, dat dit geld voor aflossing gebruikt wordt van schuld, bijv. aankoop grond in de Landbouwstraat, Mag dat niet en zal het geld op het Grootboek konven, dan zal de gemeente het heter kunnen houden. Medegedeeld wordt dat de geheele breedte is 37 en de diepte 27 M. De heer Roggeveen is bepaald tegen den verkoop van den grond. De gemeente heeft nergens een opslag plaats en daarvoor is dit terrein geschikt te gebrui ken. Spr. wijst ook nog op den rommel die op liet oude kerkhof steeds wordt geborgen, en wat gevoe gelijk naar het terrein in de Hoep zou kunnen verhui zen. De heer Feisser oppert het idee om het voorste gedeelte van het terrein bijv. 18 M. diep te verkoopen. dan een goeden oprit te houden en het achterste- ge deelte voor gemeente-opslagplaats te houden, dan is rommel ook niet zoo vanaf den openbaren weg te zten. Het is ook juist dit bezwaar wat de andere heeren aanvoeren tegen deze opslagplaats, men oordeelt even wel dat een man als Rood juist het achterste gedeelte niet zal willen missen, omdat Rij de heele diepte noo dig heeft, De heer Bijpost zou wel gedeeltelijk willen verkoo pen en dan tegen f 1.50 per M. Spr. zou daar weer gaarne huizen op gebouwd zien. Het resultaat is evenwel dat er wat betreft het terrein geen beslissing wordt genomen, wel is men er algemeen voor aan den heer Rood te melden dat zijn aanbod niet kan worden aangenomen. De raad scheen ons het meest te voelen voor geiieelen verkoop van het terrein en dan tegen f 1.50 per M. De heer Roggeveen hield zich aan zijne eerst uitge sproken meening. Aan mejuffrouw A. van Eek wordt een half jaar- afschrijving Hondenbelasting verleend. Nu volgt de rondvraag: De heer Roggeveen wil eens spreken over het inder tijd door den raad genomen besluit over de rooiing van de boomen op de Gedempte Laan. Toen dat besluit viel is er besloten het eens een jaar aan te zien, hoe het zou staan als de hoornen er uit waren. Spr. meent dat er nu uitstekend over de situatie op de Laan kan worden geoordeeld, daarvoor behoeft men geen jaar te wachten. Men ziet duidelijk dat het door het wegnemen der boomen op het pleintje zeer kaal is geworden en alles daar om aanplanting vraagt. Spr. zou daarom gaarne zien dat reeds dit voorjaar op nieuw boomen werden geplant. De heer Vader: ik ben het niet met den heer Rog- geveen eens, ik zou die beplanting heslist nog eens een jaar willen uitstellen;' dan kan men er beter over oordeelen. Het is nu alles winter en dan is alles kaal, dan is liet nergens mooi. Maar als nu alles eens groen is, het is eens netjes bestraat, dan zullen we nog eens zien. Het is een kwestie van smaak, en er is nu toch zoo'n verschrikkelijke haast niet bij. Spr. vestigt nu de aandacht op een ander punt, dat spr. in de gedachten schiet, nu hij over de boomen spreekt. Hij bedoelt de aanplanting op het Gedempte gedeelte voor den burgemeester. Daaromheen staan ijzeren afscheidingen, die door de jongens met groote voorliefde schijnen te worden vernield. Alen trapt het ijzer met opzet kapot. De burgemeester heeft reeds een paar jongens onder handen genomen, de politie let scherp op, maar die kan niet alles doen, zoodat spr. het goed zou vinden de hoofden der scholen aan te schrijven dat zij de jongens dat vernielen ver bieden. Voorzitter deelt mede hoe nu een proces-verbaal aanhangig is tegen een jongen. A4et alle scherpte zal op deze vernieling worden gelet. Wat het punt be treft over de boomen op de Laan, ja, dat is spr. met den heer Vader eens, iaat ons eerst eens zien hoe het staat. De heer Roggeveen meent dat dit nu reeds vol doende is te beoordeelen. Waar niks meer staat, zal het in den zomer ook niet groen wordt. De heer Vader: da's waar, maar ik bedoel den ach tergrond, die zal het aanzien veel veranderen. En vraag aan je broer, of die die 5 staken wil weghalen. De heer Roggeveen: dat is hier niet aan de orde, ik De heer Vader: dat ben ik met je eens. De heer Roggeveen: ik meen dat we deze zaak nu wel kunnen beoordeelen. Er wordt verder niet op deze zaak ingegaan, zoo dat de sluiting der vergadering volgt en de raad in comité gaat ter behandeling reclames Hoofdelijken Omslag. advektentien. in de kav.Lb iek „NOOIT GïïD VTHT" f' Informatiën tot 25 Februari bij don directeur Jb. v STIPRIAAN, Zatid- vaart, Anna Paulowta. tug ch n de 14 ca de 1 7 j ar. bijI li F te 11 ,er-Uugo#aard, Waarduijk. P. 0., niet beneden do 25 j 'ar, bij P. BORST, Oudnsluis. ongeveer 16 jaar, fï<Kd kunnende «telken, by P. GRIS, Koegras. goed kunnend^ m-lk n en m>t pas-rden om?aan liefst met een ZOON. C KOOIJ, Moerbeek. Kit KI. DT ZICH AaN, wogeia om standigheden om direct in dienst to treden. Br. lctt. 8, Bureau van dit Blad. met gewaarbo'g'o VEivGUNNL-O, annex een Nieuwe ruim 34 juir door den eigenaar bewoond. Te bevragen bij G. LAAGLAND WINDEtt te Koegras. bij G. v. d SLTJ1JS, Ananas, 8t. Maar tensbrug (gem. Zijp Hl te bevng-m bij P. BLAAUWj St. Maar- tens vlotbrug. belast zich met het bezorgen van gelden i onder hypotheek, het verleenen van crediet op korten termijn, noemt gelden in déposito, sluit verzekeringen op het leven en tegen brandschade en verder JlOOJ(igVCLCtlt «O, met alles wat tot het Kassiers- en Ma kelaarsvak behoort. Kantoor NIEUWESLOOT 45, te genover het Postkantoor. Alkmaar, Zaadmarkt 79, heeft iu voorraad: WORTEL- en STR008NIJDEES, LIJNKOEKBRE KERS, MEEL MALERS, PLOEGEN, ZUIYELBEREIDIKGS - ARTIKELEN als; KAASMAKERS, ZETTERS, KARNS, CENTRIFUGES voor melk- onderzoek en voor ontrooming. Alles wordt op proel geleverd. Vaste doch lage pr(jr.on. J WOVDKIi IV, Directeur lederen DONDERDAGMORGEN te oonsul eeron van 8Vj—H'/i uur*

Schager Courant | 1909 | | pagina 5