Groote collectii Trapmachines vanaf f35.00 tot f75.00. Schagen, J. H. SCHENE. Ch. H. Th. SCHMALZ. beste ZEUG, een Boerenknecht, Hd. SMIT, achttien prijzen MURWE LIJNKOEKEN J. H. SCHENE, Een Café uof «P RIJTUIGEN, Oproe ping een Smidsknecht. een flinke Dienstbode. Ontvangen, 1ste klas Coupeur, een vast Werkman, Huwelijk. P. van den Brul. JAC. MET. Anna Paulowna. Predikbeurten. Marktberichten. Groenteveilingen. Gemengd Nieuws. AD VERTENTIEN. Ps^Ij^esi selher'p concupreerend. Tooneelzaal; Zondag 28 Februari 1909. Ds. H. POST en ïifêevr. POST-Howïng te Dainum. Biedt zich aan. Kaasmakersknecht, Gevraagd geëmaill. en gegoten Fornuizen, Wasch- en Wring- uj ach in es, Waschfornuizen, Waschkelels, Glad- mangels, Rol bezems, Gascomforen, Gasslang, Bed- kruiken, Amerik. Trappen, Geldkisten, Vlecsch- machines, Familieschalen, Toon bank bascules, Melkkokers, Melkpannen, Chocoladeketels, Toilet emmers, Geëmaill. Emmers en alle verdere Huis houdelijke Artikelen, Gegalv. Emmers en Tobben, enz. aanbevelend, Heerenstraat, Schragen. Op de groote Landbouwtentoon stelling teEnkhuizen werden toegekend aan vee, gevoederd met Hiermede bericht ikdat ik mij in verbinding gesteld heb met een waardoor ik in staat ben HEEREN- en KIN DER- KLEEDING te leverenwelke aan de ho&fpste eis^liesi voldoet. Laagzijde - SCHAGEN. Gevraagd de Hand te Koop van T. Duijvis Jz., Koog a.d. Zaan. Soliede Naaimachines met gebogen kasten en garantie, van f20.00, f25.00. f 28.00, f35.00 en f 40 00. Trapmaehines met wegzakkend bovendeel, ook voor handbeweging, zeer soliede machines met 6 jaar garantie, voor f57.50. NaaldenOlie en alle onderdeden. In de Magazijnen van JAC. MET, Stoomrijtfligïabrikant Hugowaard—Alkmaar, vindt men de grootste keuze Lagezijde, B 66, SCHAGEN, bericht de ontvangst der nieuwste stoffen voor uit de bekende Magazij nen der Firma II welke alle ondett* Gapanlie, tegen concurreerende prijzen worden verkocht. Fe koop voor een Vergadering Zaterdagavond a.s eener Kiesvereeniging Gevraagd Zondag 28 Februari 09 vertrekt de MOTOR BOOTdes voormid dag s om II uur van W ie ring en naar Alkmaar. P. KAAN Cz. Marktoverzicht. De markt van Donderdag jl. kenmerkte zich door een trekkend karakter. Een te groote aanvoer heeft ook op andere markten ongunstig gewerkt. Het slachtvee kon met eerste kwaliteit hoogstens 35 cent bedingen. Vette varkens waren almede minder. Als hoogste markt noteerden wij 3 cent. Kalfkdeden waren er voor de vraag te veel. Ook dus al stug. Met den geringen voor raad hooi bestaan er ook geen vooruitzichten, dat zulks voorloopig beter zal worden. Nuchtere kalveren nomen wekelijks in aantal toe. Dus ook al lage prij zen. Wie het eerst aanwezig was, was nog het beste af. Overhouders worden nog geregeld aangevoerd. De aankoop geschiedt voornamelijk voor rekening van wei- ders uit het zuiden. Boter blijft duur, eieren, prijshou dend. Evangelist. In de gisterenavond gehouden vergadering van stem hebbende leden der Evangelisatie alhier, werd als evan gelist gekozen de heer L. Th. Wieten, Theol. Docts. te Amsterdam. Na goedkeuring van dit besluit door het bestuur der Vereeniging voor Inwendige Zending in Noordholland zal de heer Wieten worden beroepen. Chr. Jongemannen-Vereeniging. Gisterenavond nam de heer J. L. van Grasstek af scheid als voorzitter van de Chr. Jongemannen-vereeni- ging alhier. Hij deed dit in een hartelijke toespraak tot de leden, waarin hij dankte voor de medewerking ondervonden, en hen opwekte den naam der vereeniging „Gedenkt het Woord" hoog te houden. De vice-voorzitter dankte hem daarop uit naam der leden voor zijn uitnemende leiding, en huldigde hem als een warm belangstellend vriend. Ten slotte stelde spr. de vergadering voor den heer Van Grasstek als eere-lid te benoemen, hetwelk onder applaus geschied de. Een diploma werd het nieuwe eere-lid overhandigd en de benoeming dankbaar aanvaard. NEDER LANDSCII HERVORMDE GEMEENTE te Scbagon, n.m. 2 uur, Ds. Herman. Schagerbrug, v.m 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Sint Maarten, Ds. Tinholt. Winkel, Ds. Nieuwburg. St. Maartensbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Met. Burgerbrug, 's avonds 6 30 uur, Ds. Met. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Kolborn, v.m. 9.80 uur, Ds. Engelkes. Wieringerwaard, geen dienst. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. v. Loon- Wieringen, den Oever, v.m. 10 uur, Ds. Reinders. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Barsingerhorn, Ds. Kooiman, Kreil. Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 9.30 uur, Ds. Onnes. Noord- en Zuid-Zype, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Oudesluis. 4 Paarden f 80.— a 150.- 2 Stieren 140.- a 180 6 Gelde Koeien 110.— a 140.— 65 Vette Koeien 160.- a 280.- 26 Kalfkoeien 140.— a 240.— 100 Nuchtere Kalveren 7.- a 20.- Gras n a Schapen (magere) n a Schapen (vette) n a 200 Overhouders 14.- a 21.— Bokken en Geiten n a Varkens (magere) a 53 Varkens(vette)p. K.G. ~-42 a -.46 40 Biggen 7.- a 12.- 50 Konynen -.75 a 1.50 50 Kippen -.75 a 1.25 250 Kilgr. Boter 1.50 a 1.70 200 Kaas --40 a —.50 4000 Kipeieren per 100 8.50 a 4.— Eendeieren n a Nieuw Leven. Station Noord Scharwoude. 24 Februari 1909. Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele koel 2e srt. Kleinere Deensche Witte Deenscbe Witte 2e soort Kleinere Uien Winkel. Uitslag openbare verkooping, gehouden ten overstaan van notaris Vrijburg te Zijpe d.d. 24 Februari 1909. I A. in het lokaal Kieft te Winkel van een huis en erf aldaar eigenaar de heer Jb. Schuijt Kz. Opgehou den op f 1500. f 19.— a f 20.— per 100 stuks f 17.- a f 18.50 f 8.- a f 16.- f 13.af 14 50 f 12.- af 12,50 f 7.- a f 11-— f 19.— a f 20.— f 16.—af 18.— f 8. a 15, ff f 4,50 a f 4.60 per 50 K.G B. in het lokaal Keizer te Aartswoud van een huis eu erf aldaar, eigenaar de heer Th. E. J. Odendaal te Zijpe. Kooper de heer K. Bakker Hz. aan de Gouw onder Hoogwoud voor f 1511. Een streek. Onze lezers zegt het Hbld. zullen zich nog wel de vermakelijke geschiedenis herinneren van de twee ,.Ma- tin"-redacteuren, die op eengoeden dag hun tenten opsloegen binnen de afrastering van een werk, dat de afdoeling publieke werken van Parijs pp de Place de j la Concorde wel begonnen was, maar niel beëindigde, tot groole belemmering van het verkeer. Thans beeft het 'blad weder, als een echt enfant terrible, het bestuur van de omnibus-maatschappij een hak gezet. Het schijnt dat het bestuur van die vennootschap er geen boen in ziet, zijn publieke bureaux op schan delijke wijze te laten vervuilen. Niets hielp, geen klachten of geschrijf in de bladenhet bestuur bleef doof aan dat oor. Maandagmiddag om twee uur hield een groote stof- reinigingswagen stil voor het bureau in de rue St. Denis. Vier mannen sprongen er af, spanden de paar den uit, zetten een motor in. beweging, rolden de slan gen los, gingen het gebouw binnen en begonnen zwij gend hun werk. De aanwezige beambten keken een weinig vreemd eerst, staken de hoofden bij elkaar en kwamen toen tot het besluit, dat de directie zich ein delijk had laten vermurwen. Toen alle stofdeelen en bacillen door de zuigers waren opgezogen, hielp do „Matin"-man, die liet werk leidde, den controleur uit den droom en deelde hem mede, dat het niet zijn directie was, die zulke goede zórgen aan zijn afdeeling besteedde. Daarop vroeg hij, eVen gebruik te mogen maken van den telephoon en riep den secretaris-generaal op. Spoedig hoorden de- verbaasde beambten van rue St. Denis bem zeggen: Mijnheer, ik zal u eens even vertellen wat hier gebeurt. Ik was een beetje aan het toeren met een reinigingsapparaat en kwam toevallig langs uw bureau in de rue St. Dénis. En daar was het me nu toch zoo smerig en vuil, dat ik me volkomen gerechtigd achtte, daar -eens even schoonschip te maken. Ik ver onderstel, dat u deze 'tijding zeer zal verblijden." De dankbaarheid van tTen controleur en zijn hel pers sloeg plotseling over in een soort razernij1 'tegen de mcnschlievende reinigers, die maakten, dat ze weg kwamen. Het relaas van dit liefdewerk laat liet blad vol gen door eenige opmerkingen over bacillen en micro ben: bij een onderzoek, ingesteld door liet gemeente- laboratorium van Montsouris naar het aantal micro ben, aanwezig in een gram Piarijsch stof, kwam men lot de ontdekking dat hierin gemkkllelld! 2 tott 3 milli- oen bacteriën waren. In de 3i/» kilogram, welke binnen het uur in het bureau van de rue St. Dénis werden opgezogen, zou den er dus meer dan 10 milliard zijn Griezelig. Te Parijs is een griezelig ongeluk gebeurd, dat wij ter waarschuwing nieedeelen. Een kapper was bezig Me). Irene Muza, tooneelspeelster aan het ThéStreAn- toine, met een haarwater het hoofd te wasschen. Plot seling raakte het haarwater in brand en de vlammen tastten ook den kapper aan. In bewusteloozen en ho- peloozen toestand zijn beiden naar liet gasthuis ge bracht. Wolkenkrabbers. Dat de Amcrikaansche wolkenkrabbers eigenlijk ste den op zichzelf zijn, kunnen de volgende cijfers be wijzen; Het Singer-gebouw bezit een inwendige tele foonleiding van 400 K.M., waarop 1300 abonné's aan gesloten zijn. Het City Invesling-Gebouw heeft een draadnet van 600 K.M. met 1600 aangeslotenen; de Broad-Exchange- en Metropolitan Life-gebouwen tellen leidingen van 450 en 850 K.M. draad met 1600 en 2000 abonnés, terwijl „ten slotte het Hudson Terminal Building 1000 K.M. telefoonleiding in huis heeft met 3000 aangesloten nummers! De steker. Juffrouw Berta Marzahn, de vrouw van een werk man, in Lichtenberg bij Berlijn, meldde Maandag aan de politie, dat de steker haar op den Frankfurter Chaussee aangerand en gewond had. Den volgenden dag gaf haar aanrander het bleek er een tegen wil en dank te zijn zichzelf bij de politie aan. Hij is een joris goedbloed, die geen kip kwaad zou doen, en vertelde, dat hij Maandag kalm zijns weegs ging, toen. plotseling een hem onbekende vrouw op hem toerende en hem omarmde. De man bleef verplet staan, terwijl juffrouw Marzahn een eindje doorliep en daarna luid om hulp riep. De zoogenaamde steker kuierde op zijn ge-mak verder. Toen hij 's avonds in de krant van een aanranding door den steker gewag vond gemaakt, besloot hij naar de politie te gaan, om te vertellen, hoe de vork in den steel zat. Juffrouw Marzahn zal nu ter zake van een valsche aanklacht en grove on hebbelijkheid vervolgd worden. Verder zal ook een schoolknaap gestraft worden, die aan de politie kwam vertellen, dat de steker eeu por in zijn schoolransel had gegeven, In den ransel vond de politie een schrift met twee steken er door heen. De knaap kon niet uitleggen, hoe het kwam, dat zijn ransel maar een steek en het schrift twee steken had gekregen. Men denkt, dat hij zelf voor ste ker gespeeld heeft, om de openbare aandacht op zich te vestigen. Getrouwd; G. MATERS en M. VADER, die tevens dank zeggen voor de vele blijken van belanjstelling, bij bun Huwe lijk ondervonden. Helder, Binnenhaven 130. 24 Febr. 1909. Heden overleden zeer plotseling onze Zwager es Zuster, DP. SINNINGHE DAMSTE. K. SINNINGHE DAM8TÉ Hoving, Dirkshom, 22 Febr. 1909. Aan ieder die nog iets SM.-V-02» van 8toomtramweg- Maatschappij „WEST-FRIE8- L A N D' te vorderen heeft, wordt verzocht hier onverwijld kennis van te geven aan de DIRECTIE te Voorburg thans werkzaam als Volontair in een Ccöp. Stoom-Znivelfabriek in Friesland, zag zich gaarne geplta'st als tegen gosd salaris. Franco brieven onder letter O. K., bij R. d. HEIDE (Boekhandel) Koudum. GEVRAAGD om terstond in dienst te treden bij C. METSELAAR, Gedipl. Hoefsmid, Hippolytushoef, Wieringen. liefst zoo spoedig mogelijk, bij P. 8. VRIES, Broodbakker te Winkel. 1.1. Tl. S T.D goed kunnende melken, bij J O C H. BLAAUBOER, Boermansweg, Anna B&ulowna. Iemand, middelb. leeftijd, onbespr. iMtsg, (boerenarbeider) wenscht langs Qsteti weg in kennis te komen met e®n burgerdochter of weduwe van ge- üootnden leeftijd, P.G. fr. onder motto „Huwelijk* bur. Rollager Courant*. gowaarborgdo VERGUNNING, annex een Nieuwe "'J?1 ^4 jaar door den eigenaar bewoond. VINt^8"8*®" blj g- laagland— *1WÖEU te Koegras. 6 Prijzen (3 eerste) voor rundvee met melkstaten2 prijzen voor verza meling van 12 stuks rundvee met grootste melkopbrengst. NAAIMACHINES Een Coupeur der Firma is Donderdags weer geregeld aanwezig voor Maatnemen en passen. Solide afwerking en elegante Coupe in elk opzicht gegarandeerd. De prijzen in verhouding tot de kwali teit beslist billijk. Aanbevelend, aanbevelen D, drie keer gebigd, bij A. W. HOUTER, Langereis, gem N. Niedorp. in „VEERBURG*, na do LANDBOUW-VERGADERING, ongeveer half negen, ter bespreking van het oprichten voor de VERKIEZING van Leden voor Prov. Staten en Tweede Kamer. RAAP. om dadelijk in dienst te treden, die goed kan molken, bij P. dekker, Toike, Schagen. WIERINGEN, 26 Febr. 1909.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3