Watermolenaar Een best 4-jarig lorripril, lenstl wegens vertrek. alle Lappen en A V Twuiiver Ter dekking beschikbaar: Waarschuwing. g«i faoeo hd Mi f. Een Klompenmaker La Taupicine bij A. v. TWUIJVER. Tarwe=Stroo, Aardappelen „S u 11 a n," u H. G. N0RDEMANN, Flinke Jongen een nette Dienstbode, een vast Werkman, een le Knecht, ADVERTENTIEN. Hoofdprijs minstens 850.— en Haversfukken, a contant met 15 |)b*oc« Korting. Een Dienstbode, Maatschappij tot „Int van 't Algemeen. (Mollendood.) Te huur gevraagd Gevraagd Te koop Te koop 2 Vette Koeiefij Waarde f 500.- 50 Cent per Lot. Te koop 18de Jaarlijksche i Zweedsche Rapen, ƒ1.per Lot. Te koop 1 J de Hengst bij Jb. TUINMAN ongehuwd beneden inkoopsprijs opgeruimd. Barsingerhorn. Gevraagd een DIENSTBODE, op Zaterdag LI Maart '09, de Heer J. DE JONGH gevraagd, heel wat tegenkanting van den Voorzitter. De heer Buis meent, dat 't in 't belang van de gemeente is, en dat je 't dan nooit te vroeg kunt aanvragen. De Voorzitter meent echter, dat dat verzoek bij deze ge legenheid niet van .pas is, dat komt bij de dienst regeling. en de Directie zal dit stopplaatsje uit zich zelf wei stichten. Beide heeren houden voet bij stuk en die discussie neemt heel wat tijd weg. Ten slotte blijkt 'I. dat meerdere heeren 'l met den lieer Buis eens zijn en liet verzoek willen doen, en ofschoon nog met eenig tegenstribbelen van den Voorzitter, wordt het voorstel van den heer Buis met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. Gemeenteraad van Anna Paulowna. Vergadering op heden Dinsdag 10 Maart 1909, des morgens ten 10 uur. Afwezig de heer Ehrmann. Voorzitter de lieer C. Wijdenes Spaans, Burgemees ter. Na opening der vergadering deelt de Voorzitter me de, dat de heer Jellcs, die als secretaris en Ambte naar van den Burgelijken Stand, van den Raad onbe paald verlof heeft gekregen, spr. 26 Februari j.1. heeft meegedeeld, dat li ij van dat verlof gebruik zal maken en vanaf dien datum, niet meer als secretaris en Amb tenaar van den Burgerlijken Stand zal optreden. Daar ik, zegt spr., ben, plaatsvervangend secretaris en le Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, heb ik van dien datum af die beide betrekkingen op mij: geno men en zal ik in deze vergadering als secretaris fun- geeren. Hierna Worden dc notulen gelezen en goedgekeurd. Van de heeren Ehrmann en Metz was een schrijven ingekomen, dat zij; hun benoeming tot kantoorhouder en plaatsvervangend kantoorhouder hebben aangeno men. De heer Stammes had bericht gezonden zijn be noeming tot lid van de commissie van den Hoofde- lijken Omslag aan te nemen. Met betrekking tot de kwestie of de lieer Ehrmann, nu hij: telefoonhouder is geworden, lid van den Raad mag blijven, deelt Voorzitter mede, dat daarover een schrijven is ingekomen van den Commissaris der Ko ningin, dat deze beide betrekkingen onvereenighaar zijn, dat de heer Ehrmann kan beschouwd worden in zijn functie van kantoorhouder als te zijn aangesteld door den Raad en bezoldigd door de gemeente. In verband daarmee heeft de beer Ehrmann een schrijven gezonden, dat hij ophoudt lid van den Raad te zijn. Aan den burgemeester had de heer Ehrmann een schrijven gezonden, waarin hij hartelijk dank zegt voor de ondervonden waardeering en aangename samenwer king. waarvan hij verzoekt ook zijn dank aan den Raad te willen overbrengen, (applaus.) Voorzitter zegt, dat allen den heer Ehrmann noode zullen zien heengaan uit hun midden. Hij: 'was een zeer sympathiek persoon, met wien altijd op zeer aange name wijze is samengewerkt. In den tijd dal hij lid van den Raad is geweeist, is het duidelijk gebleken dat hij zijn werk met ernst en krachtig heeft voorgestaan. Spr. stelt voor den heer Ehrmann dank te betuigen voor die* uiterst welwillende wijze waarop hij met den Raad heeft willen samenwerken, (applaus.) Is ingekomen het verslag van de Gezondheidscom missie te Schagen. Van B. en Wj. van Zijpe was een schrijven ingeko men, dat dc Raad dier- gemeente met algemeene stem men afwijzend had beschikt op het verzoek der ge meente Anna Paulowna, om het schoolgeld van f 15 lot f 10 te verlagen. Van Ged. Staten was een missive ingekomen, be trekking hebbende op de melkvoorziening. De tijd" voor een strafverordening achtten, zooals bekend is de Sta ten nog niet gekomen. Ged. Staten dringen evenwel aan, dat in de politieverordening der gemeente bepa lingen worden opgenomen betrekking hebbende op hel gebruik van slootwater bij de reiniging en vervoer van 'melk en het schoonhouden van het vaatwerk; ver der over het vervoer van melk in dicht gesloten flesschen, bussen, vaten, enz. Daar B. en W. meenen dat dergelijke bepalingen uitvoerbaar zijn, zullen zij den Raad daarover nadere voorstellen doen. Van het bestuur van de Naamlooze Vennootschap spoor-tramwegdienst Wiertngen-Schagen is bericht in gekomen, dat de 2e storting zal moeten geschieden. Het opgemaakte kohier Hondenbelasting is goedge keurd terugontvangen. Aan de orde is nu de benoeming van een onderwij zeres aan school II. Er waren 3 sollicitanten, waaruit als voordracht was opgemaakt: 1. mej. A. E. Oudt, 2. mej. A. Hartog, 3. mej. Falstra. Met algemeene stemmen wordt benoemd mej. Oudt van Sijbecarspel. De datum van indiensttreding wordt bepaald op 10 Mei a.s. Van den Commissaris der Koningin was ingekomen een schrijven waarbij werd overgelegd een bezwaar schrift van den heer P. Kreijger Hz., inzake het betalen van f 15 schoolgeld. Zoo men weet gaat een dochtertje van Kreijger te Oudesluis school, moet daarvoor f 15 schoolgeld betalen terwijl het schoolgeld voor de kin deren op de gemeenteschool in Anna Paulowna zelf f 6.is. Het is tegen dat verschil in schoolgeld dat Kreijger protesteert. B. en W. hadden het advies aan Ged. Staten gereed gemaakt. Dat wordt voorgelezen en algemeen goedge keurd. De raad zal op de regeling van schoolgelden latei- terugkomen. Nu reeds bepleitte de heer Stammes de wenschelijkheid dat kinderen die meer dan 4000 M. van de school af wonen in Zijpe zullen mogen schoolgaan en het verschil in schoolgeld dan door de gemeente zal worden betaald. In denzelfden geest liet de heer Metzelaar zich uit. Tusschen het terrein van Veerburg en de gemeente school zal voor rekening der gemeente een hek wor den geplaatst. De meerderheid van den raad verklaar de zich op advies van den heer Dekker voor een hek van betonpalen met vlechtwerk, kostende f 169. De bijbouw van de school aan Breezand zal verze kerd worden voor f 4000, het geheele gebouw dus voor f 22000 bij De Jong en Co. te Amsterdam, terwijl de schoolmeubelen enz. verzekerd zullen worden voor f 500 meer, wordt dus f 3500. Hierna sluiting. Wieringen. In de vergadering op Maandagavond van de afdeeling der „V. P. N." werd de rekening van den Penning meester, den heer S Koorn, goedgekeurd. Ontvangst f 61,226, uitgaaf f 40,185, batig saldo f 21.04. Bij loting wordt uitgemaakt dat de heeren P. Halfweeg en M. de Haan als bestuursleden zullen aftreden, terwijl de heer J. Wigbout als zoodanig had bedankt. Gekozen werden in 't bestuur, de heeren M. de Haan, D. Oden en A. v. d. Welle. De contributie wordt verhoogd tot f 1.25, omdat de uitkeering aan 't hoofdbestuur is verhoogd. Bij de rondvraag besluit men, een gratis lezing aan te vragen by het Hoofdbestuur, en te klagen over de slechte markt, daar men vermoedt dat er wantoestanden heerschen. Na nog een paar huishoudelijke besluiten sluit de voorzitter, de heer Jb. Mostert, de vergadering. Wieringen. Maandagavond had eene bijeenkomst plaats van onze afdeeling van den Ned. Protestantenbond, waar 12 dames en 29 heeren aanwezig waren. Als spreker trad op Ds. Van Wijk van Den Helder, die als rede had: „Een vergeten zonde". Zeer bevattelijk behandelde hy zijn onderwerp, dat dan ook bijzonder de aandacht kreeg en in den smaak viel. Jammer, dat zoovelen dezen mooien avond hebben i gemist. I De vergadering werd geleid door Ds. Bax. i Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Uitspraken op Dinsdag 9 Maart 19C9. A. Schouten te Schoorl, levensmiddelenvervalsching 14 dagen gevangenisstraf. R. Schaper te Bovenkarspel, mishandeling, vrijgespro ken; met bevel tot teruggave van de gescheurde jas. A. Bart en te Broek op Langendyk, slootwater veront reinigen, f3 of 1 dag hechtenis. J. Kok te Broek op Langendyk, slootwater veront reinigen, f3 of 1 dag hechtenis. Neeltje Beek, hutsvrouw van A. Koeman te Noord- Scharwoude, vernieling en mishandeling, f5 boete of 5 dagen hechtenis. Wieringen. Zaterdagavond hield de vereeniging Oost-Wieringen haar vyfde bijeenkomst, ditmaal in hot catechisatie- j lokaal te Oosterland. Een zeer talrijk publiek was aan- wezig, dat zich uitstekend heeft geamuseerd met de gegeven voordrachten. Er waren 3 ernstige en 8 luimige stukjes, vooral „Het Zoutvat", door mej G. de Wit gegeven, oogstte veel bijval. Er werd besloten, dit seizoen nog een vergadering te houden, waarvoor reeds voldoende medewerkers zich aanmeldden. Do vereeniging telt 51 leden. Itaad Wieringerwaard. Vergadering van don Raad op Dinsdag 9 Maart, 's morgons 10 uur. Afwezig de heer Kooy, wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer K. H. Koster, opent de vergadering. Het doet Voorzitter genoegen de heeren weer in ge zondheid te mogen aantreffen, helaas een uwer geniet dat voorrecht niet. We zullen echter hopen, zegt spreker, dat. zijne ziekte van geen ernstigen aard is, zoodat we ook dit jaar weer te zamen de belangen van de ge meente zullen kunnen behartigen. Hierna leest de Secretaris, de heer C. Haringhuizen, de notulen voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Schrijven van den heer H. Waiboor, dat hij zijne benoeming tot armvoogd aanneemt. b. Goedkeuring van de kohieren Hondenbelasting en Hoofdelyken Omslag door Gedeputeerde Staten. -o. Dat uit de op 28 December 1908 gehouden kasve- rifloatie is gebleken, dat in kas moest zijn en was f1932.10. d. Verslag van den toestand van hot onderwijs, waar uit we aanstippen: Öp 1 Januari 1909 gingen naar school 60 jongens en 78 meisjes, naar de school te Barsingerhorn gingen uit deze gemeente 2 jongens en 6 meisjes; naar Zy'pe: 1 jongen en 1 meisje. Aan het herhalingsonderwys werd op 1 Jauuari j.1. deelgenomen door 9 jongens en 3 meisjes. Het plaatselijk toezicht op het onderwijs werd waar genomen door Burgemeester en Wethouders. Verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Hieruit blijkt, dat de Commissie weinig heeft behoe ven op te treden. f. Verslag van de Gezondheidscommissie te Schagen. Alles voor kennisgeving aangenomen. Was ingekomen een adres van den Minister van Waterstaat, waarin o.a. op krachtige handhaving der Motor- en Rijwiel wet wordt aangedrongen- Tevens wordt den Raad in overweging gegeven eene verordening aangaande de maximum snelheid in de bebouwde kom der gemeente te maken. B. en W., zegt Voorzitter, hebben dit schrijven over wogen, maar meenen dat het niet noodig is, aene be doelde verordening te maken, vooral ook omdat lo. bet gebruik van motorrijwielen hier zeer beperkt is en 2o. omdat volgens dit adres de algemeene wet krachtig zal worden gehandhaafd. Volgt nu een circulaire van de gemeente Zijpe, waar in wordt medegedeeld, dat de Raad in de laatstgehoudei vergadering heeft besloten, om de kinderen van de gemeente Wieringerwaard, die naar de school te Oude sluis gaan, niet meer te zullen toelaten. Aan de ge meente Wieringerwaard wordt voorgesteld een contract te sluiten voor f 15 per kind en per jaar. Voorzitter licht den Raad in, dat in 1896 de heer Kaan van den Slikkerdijk verzocht had, of hij zijne kinderen naar de schooi te Oudesluis mocht sturen. Ook toen heeft de gemeente Zijpe aangedrongen op eene regeling van f 15 per kind en per jaar. B. en W. waren toen bang dat de gemeente voor onvermogende kinderen schoolgeld zou moeten betalen. Ook de Comm. der Koningin raadde eene dergelijke regeling niet aan. Toen zijn de kinderen aangenomen voor f 10, welk schoolgeld door de ouders werd be taald. Nu komt Zijpe met de regeling van f 15. B. en W., zegt Voorzitter, zijn van oordeel, dat een dergelijke regeling niet is aan te bevelen. Zij toch meenen dat wanneer een regeling met Zijpe gemaakt wordt, ook de gemeente Barsingerhorn weldra zou ko men. En, zooals we uit het verslag over het onderwijs zagen, gaan er ongeveer 10 kinderen naar een andere gemeente ter school, zoodat het dus een aardige som aan schoolgeld zou kosten. Voorzitter vindt den afstand wel ver, maar toch ook niet onoverkomelijk. De heer Groneman vraagt, of hij goed begrepen heeft dat de kinderen die het betalen kunnen thans naar Zijpe gaan, en de onvermogenden hier zouden moeten schoolgaan. Waarop Voorzitter bevestigend antwoordt. Ook de heer Kaan is niet voor een regeling, vooral daar er hier op de school niet te veel kinderen sphool- gaan. Er wordt dan ook besloten geen regeling aan te gaan. De heeren Zijp en Sleutel worden benoemd tot leden van het stembureau. Komt aan de orde de aanvraag om ontheffing van de verplichting om 96 uur herhalingsonderwijs aan meisjes te geven buiten de avonduren om. Algemeen is men er voor deze ontheffing weer aan te vragen. Rondvraag: Voorzitter zegt dat de doodgraver Stark 25 jaren deze functie heeft waargenomen, waarom hij den Raad voorstelt om hem een kleine gratificatie van f 10 te geven. Allen voor. Ook, zegt Voorzitter, zijn er nog 2 aanvragen om vergunning ingekomen en wel een aan de Nieuwe- siuis en e e n aan de Molens. Daar de gemeente het maximum vergunningen heeft, maar aan den Raad de verdeeling der vergunningen, wat de wijken betreft, wordt overgelaten, vraagt Voorzitter of de Raad er in beginsel voor is, hierover eene verordening te maken. Verder oordeelt Voorzitter dat, daar er aan de Nieu- wesluis en aan de Molens een vergunning is en hier in de Buurt reeds 3, het niet noodig is om aan deze aanvragen te voldoen. Daar de Raad zich hier best mee kan vereenigen, zullen B. en W. omtrent de verdeeling van de ver> gunningen in de wijken een verordening maken. Hier na gaat de raad in comité. Anna Paulowna. Als bewijs van een wakker leven der tuinbouwver- eeniging Anna Paulowna, verzoekt men ons mede te deelen, dat door de leden onderling zijn aangekocht 20000 vroege koolplnnten, in hoofdzaak bloemkoolplan- ten. Anna Paulowna. Zaterdagavond j.1. is in hotel ^Veerburg" alhier op gericht eene sociëteit onder den naam „Vriendenkrirj»". Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Blaau- boer, voorzitter; N. Raap, secretaris en R. Blanke voort, penningmeester. Ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid zal de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten worden gevraagd. Vreemd. Welk dier kan wel met het minste voedsel toe? De mot; die eet niets dan gaatjes. Juweelendiefstal. Te Ceret, in de Oostelijke Pyreneeën, hebben dieven een juwelierswinkel totaal leeggeplunderd. Men schat de waarde der verdwenen voorwerpen op fr. 30.000. Vermoed wordt, dat hier een welingerichte bende, die in verschillende streken van het land optreedt, aan het werk is geweest. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 79 Maart 1909. Overleden: Maria Hetena Barbere Munnekrede, oud 87 jaren, echtgenoole van J. F. G. de Rot. Gemeente ANNA PAULOWNA. Overleden: Trijntje Slikker, oud 82 jaren, echtge noot van Ariën Vries. Getrouwd: P. H. VAN DER KEMP en M. ABMA. Ginnekensche0Steenweg 99, 3 Maart'09- Het Bestuur van den Polder VALK KOOG roept sollicitanten op voor de betrekking van Heden overleed ons geliefd In hoogstens 2 a 3 dagen is men van alle mollen verlost. in den molen te Groenveld. Sollicitatie- Prijs per flacon f 2.50 stukken worden ingewacht vóór den Bij geleverd bewijs ni>t gosd, geld 19en Maart a.s. bij den voorzitter des 1 t rug. Verkrijgbaar bij J. KAMPJz., door huwelijk der tegenwoordige, Zoontje KLAAS, op den nog jeugdigen leeftijd van bijna 3 maanden. P. S. VRIES. G. VRIES—Spaans. Winkel, 8 Maart 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede betuig ik mijn hartelij- ken dank aan allen, die mij tijdens de ziekte en na het overlijden mijner Echtgenoote hun vriendelijke hulp verleenden of bewijzen hunner deelne ming schonken, J. DE GROOT. Barsingerhorn, 7 Maart '09. polders alwaar alle verdere inlichtingen zijn te bekomen. Het Bestuur voornoemd, P. DE BOER, Voorzitter. F. S. VAN DE VELDE, Secretaris. Agent voor Winkel en Omstreken. Donderdagemorgens te spreken in het Café van den Heer P. KöHNE te Schagen. die een burgerbestaan oplevert Br. fr. onder lett. P, Bur. v. d, blad. mak in alle tuigen, bjj J. NUTJ, Stoom- weg, Anna Paulowna. Koninkl. Gocdgek 1,10 3 TIJDGEESTLOT f 3.— 1/20 3 0/ 10 Klassikaal f 0.60. TIJDGEESTLOT f 1.50 Klassikaal f 0.30. 3 TIJDGEESTPOLIS f 10.- Betaalbaar met f 1.per maand. De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar ie ROTTERDAM aan het Hoofdkantoor, Zuidblaak 32 en te Schagen, Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus 10.15 voor porto- en zegel- bosten. Machinaal geperst te8en f 10.per 1000 pond k contant, J. J. BAAS, Voerweg, Anna I aulowna. HOOFDPRIJS Trekking 8 April. Zwarte lijnen op witten grond. Witte lijnen op b'auwen grond. Aanbevelend, 1» OP i. Bouwkundige, Schagen. Vier k zesduizend sfuVs bij W. JIMMINK te Schagerbrug. te KORTGENE. Beide goedgekeurd bij Koninklijk besluit. Verkrijgbaar bij Wegens vertrek naar elders worden prima kwaliteit blauwe EET- en PLANT. bij H. REZELMAN Rz., Wieringerwaard. NOORD, SCHAGEN. der te SCHAGERBRUG. Alle COURANTE MANUFACTUREN, als pas ontvangen VITRAGE, STORES, KATOENEN, enz., ER BIEDT ZICH AAN: een tegen 1 April of eerder, bij de Wed. C. SWARTHOF te Schagerbrug. gevraagd, aan de Drukkerij der „SCHAGER COURANT." GEVRAAGD bij F. KöILNE, Marktplaats, Schagen. goed kunnende melken, bij J. DE VEER, Weere, Winkel. Er wordt gevraagd: in een klein gezin, ouderdom 15 k 16 jaar, P G„ bij K. BARTEN Az., Waard- dijfc, Noord-icharwoude. Om dadelijk of later in dienst te treden 9 Dekgeld 10 gulden. Spreker: van TEXEL De ondergeteekenden berichten, dat zij vanaf heden goed kunnende melken.en met paarden omgaan. Adres Bureau van dit Blad. gevraagd, vakkennis geen vereischte, in de Kaatfabriek „KOÏGRAS" te Callantsoog. GEVRAAGD liefst mot aankomenden JONGEN, beiden goed kunnende melken, bij R, WAIBOER CzKleiweg, Anna Paulowna. op hune landerijen dulden. Men wachte zich voor schade Enlrée voor NI ET-LEDEN 25 cents p. DELVER. W. BOS Jbz. de persoon. J. DELVER. II. GRIN. Aanvang half 8. Oudesluis (Grootesloot). vrijgezel, 60 gulden per maand. Adres JAN KOOIJ, Prince Albert (Lumber), Co., (Sask) Canada. GEVRAAGD tegen 15 April: in de Kaasfabriek „WIJDE-WORMER" te Wijde-Wormer. Aan hetzelfde adres gevraagd: om met 1 Mei in dienst te treden in de Anna Paulowna.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3