tot 1 April a.s. Zaterdag J3 Maart J9Ü9. 53ste Jaargang. No. 4467. Bureau SCHAGEN, Laan £8 4. Oïtgeweirs s YRAPfifflJStil Co, EERSTE BLAD. Wie zich thans als abonné opgeeft van dit blad, ontvangt liet gratis tot 1 April a.s. Bekendmakingen Buitenlandsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. m ilgeieen Nieuws- Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Ateitntii- LuiliiTllii luiere. Tcleplioon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestiat uit vier bla ien GRATIS Gemeente SCHAGEN. -o De Burgemeester der gemeente Schagen, brengt bij dezo ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat de kohieren No. 9 en 10 der Personeel© belas ting, dienst 1908, op den 9 .Maart 1909 door den heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam zijn executoir verklaard en op heden aan den heer Ont vanger dei' directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schagen, den 11 Maart 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. IN DEN BALKAN. We kunnen hier steeds hetzelfde liedje blijven zingen. Een wijsje op de variatie „oorlog of vrede". Ten opzichte van de plannen van Servië is nu ein delijk wat helderheid gekomen. Rusland heeft aan Ser vië den raad gegeven af te zien van zijn eischen tot uitbreiding van grondgebied, omdat die eischen bij de mogendheden geen steun vinden. Wij zoo heet het in 't vriendschappelijk vertoog der Russische regeering aan Servië wij me enen, dat de Servische regeering onder de bestaande omstan digheden openlijk aan de groote Mogendheden behoor de te verklaren, dat 't niet volhardt bij de territoriale eischen en zich in alles wat met de hangende kwesties in verband staat, verlaat op de beslissing der Mogend heden. Dan zullen de Mogendheden alle pogingen in het werk kunnen stellen ten gunste van de Servische belangen. „Wij hebben er ons daarenboven van kunnen over tuigen, dat de Mogendheden niet genegen zijn steun te verleenen aan het denkbeeld van schadeloosstelling in gebied ten gunste van Servië. De Servische regeering moet er de gevolgtrekking uit maken, dat alle pogingen om de Mogendheden er toe te krijgen de eischen in dez-n geest te steunen, zonder resultaat zullen blijven, en dat zij zich slechts dan de sympathie der Mogend heden zal kunnen blijven verzekeren, als zij er van af ziet vast te houden aan eischen, die een gewapend conflict met Oostenrijk-Hongarije konden ten gevolge hebben." En toen is Servië gezwicht. Een enkel citaat uit het rondzendtelegram van minister van Milowanowits aan de Servische legaties te Petersburg, Berlijn, Londen, Parijs, Weenen, Rome en Konstantlnopel strekke hier aan ten bewijze, zoo schrijft de Standaard: Servië verklaart de kwestie van Bosnië en Herzego- wina te zijn een Europeesche kwestie, ten aanzien van welke de Mogendheden, die het verdrag van Berlijn onderteekenden, hebben te beslissen, niet alleen nopens de inlijving, maar ook betreffende de nieuwe redactie van art. 25 van het verdrag van Berlijn. Servië, vertrou wen stellende in de wijsheid en de rechtvaardigheid der Mogendheden, draagt zijn zaak zonder voorbehoud aan die Mogendheden over, als aan een bevoegd ge rechtshof. en vraagt in verband daarmede bij deze ge legenheid aan Oostenrijk-Hongarije geenerlei schade loosstelling noch in grondgebied, noch op politiek noch op oeconomisch gebied Dus zal men zeggen is nu toch alles in orde? 't Lijkt er niet naar'- Met zulke officieel© verklaringen bezweert men, ten eerste, de volkshartstochten niet; en dan wordt, ten tweede, volgehouden, dat beide tegen standers, Servië en Oostenrijk, daadwerkelijk ai zoo scherp tegen elkander overstaan, dat een botsing moei lijk uit kan blijven. Wel is men in diplomatieke krin gen te Weenen optimistisch gestemd en meent daar, dat er goede redenen zijn om te onderstellen, dat alles nu op vredelievende wijze zal geregeld worden; maar aan dit gevoelen hecht men niet zoo heel veel waarde. In ieder geval, de pessimisten slaan op de alarmtrom en speuren allerlei teekenen dat 't mis loopt. Zoo werd eergisteren nog uit Weenen geseind: De meening, dat een oorlog onvermijdelijk is, is sedert de terugkomst van den troonopvolger, Aarts hertog Franz Ferdinand, niet weinig versterkt. Ook de chef van den generalen staf, generaal Von Hotzen- dorff, een intieme vriend van den troonopvolger, heeft zich in dien zin uitgelaten, dat de oorlog onvermijde-! lijk is. Men vindt blijkbaar het oogenblik thans gunstig om bet eens tot een treffen met Rusland te laten komen, dat toch onmogelijk kan uitblijven. Van 6e erkende zwakheid van Ruslands leger-organisatie zou men dan willen profiteeren. Alle voorbereidende maatregelen vo°r een snelle mobilisatie zouden dan ook reeds ge nomen zijn Men zal natuurlijk wel zoo wijs Mijn, deze oorlogs zuchtige berichten met het noodige voorbehoud aan te nemen; maar 't is toch opmerkelijk, dat de Parij- sche Temps een veelbeteekenende waarschuwing liet uitgaan aan het adres van dezulken, die van een oor log niet afkeerig bleken. Frankrijk en Engeland, heette bet, zijn bereid, tot een ernstige overeenkomst in de Servische quaestie, wanneer men niet op een oorlog aanstuurt, waarbij Oostenrijk en Duitscbland trouwens te veel zouden verliezen, maar op een diplomatiek conflict. Frankrijk en Engeland zullen slechts rekening houden met hun plichten jegens Rusland; maar er zullen In het Zuiden en Oosten ook nog ander© ge wichten in de weegschaal van de politieke macht wor den gelegd. Bluffen is derhalve overbodig. Rusland zal zich evenmin laten vernederen als Frankrijk dit in November van het vorige jaar heeft gedaan De bedoeling is duidelijk; Als Oostenrijk en zijn bondgenoot soms meenen mochten, dat ze Rusland vleugellam kunnen slaan, dan zullen ze met Engeland en Frankrijk te doen krijgen. En dat niet alleen, maar dan komen ook de Balkan-Staten tegen hen in 't ge weer, met misschien Italië er nog bij. Dat ligt dan in het spreken van de andere „gewichten" in de weeg schaal. De groote vraag is nu maar, of Oostenrijk genoegen neemt met de Servische verklaring bovengenoemd, en er niet, nu met die officieele verklaring de schijn ge red is, toch een aanleiding tot botsing uit dit of dat genomen zal worden. Eergisteren nog heette het, dat Oostenrijk, „met het oog op het onverzoenlijke standpunt, dat Servië in neemt", weldra een beslissenden diplomatieken stap zou doen. Met het rondzendtelegram van de Servi sche regeering is, zou men zeggen, thans elke directe oorzaak voor een kras optreden van Oostenrijk ver vallen; maar ja, vertrouwen in eikaars bedoelingen laat zich niet opleggen of afdwingen. We kunnen echter niet gelooven, dat de „Monarchie", hoeveel ze ook op haar rekening hebbe, het op een oorlog zou willen laten aankomen, om Rusland er maar onder te krijgen. Pas nog heeft in de Russische Doema, bij het ver- leenen van een crediet van 48 millioen gulden voor den aankoop van proviand en munitie voor het leger, de Octobrist Goetsjikoff betoogd, dat het enkel de militaire zwakheid des lands is, die de politieke concur renten thans zoo hoogen toon doet aanslaan. Laat de regeering dus alle aandacht wijden aan de versterking der krijgsmacht en de verbetering van het oorlogstuig. Reeds driemaal in de laatste 18 maanden hebben zich donkere wolken opgehoopt en moest Rusland zich op j oorlogsgevaar voorbereiden, zonder dat de noodige verbeteringen in de organisatie zijn aangebracht. Hij, Goetsjikoff, hield zich overtuigd, dat de gematigdheid i van Ruslands buitenlandsche politiek het gevolg is j van zijn bekendheid met de militaire zwakheid des lands, en vreesde nu, dat, als het volk zijn geduld niet verliest, de begeerigheid zijner naburen zal blijven toe nemen. Maar Rusland kan en mag niet afzakken tot de rol van Perzië of Turkije, die slechts door de ijver zucht of de genade der buren leven. Van een vermindering der krijgsuitgaven dit blijkt nu wel komt in Rusland niets. Er moet nog heel wat schade van het verleden worden ingehaald. Want do overtuiging is algemeen in het Tsarenrijk, dat Oostenrijk nooit zoo stout zou zijn opgetreden in den Balkan, als het niet een verzwakt Rusland tegen zioh over had. En nu nog, bij het groote diplomatieke spel, ervaart de Tsaren-regeering telkens weer, dat ze niet genoeg kracht kan bijzetten aan haar vertoogen. En daarom moet de Temps dan Oostenrijk dreigen met de tusschenkomst van Engeland en Frankrijk, bijaldien het Kabinet van Weenen de regeering in Petersburg zou willen knauwen. Wicriiigen. Vergadering vari „Floralia" gehouden op Woensdag 10 Maart 1909 des avonds 7% uur in 't lokaal van den heer Engel. Aanwezig slechts 8 leden. Na opening door den voorzitter den heer Ds. Bax werden door den secretaris, den heer Ds. Onnes no tulen en jaarverslag gelezen, en onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren P. Asjes Pz., P. Kaan en M. On nes Mz. Voor den heer Asjes die niet meer in aan merking wenschte te komen werd gekozen de heer C. M. Koorn, terwijl de heeren Kaan en Onnes wer den herkozen. Allen namen hunne benoeming aan. Be sloten werd: a. dit jaar aan de leden ter kweeking uit te reiken 3 bollen, namelijk 2 Gladorilus en 1 Begonia, b. de tentoonstelling, dit jaar te houden op den laatsten Zondag in Augustus, op den koepel van dei heer Engel, c. voor de keuring der bloemen enkele dames te verzoeken en d. het houden van een feest avond aan een besluit van het bestuur te onderwerpen. Verder niets meer aan de orde zijnde en de rond vraag niets opleverende sloot voorzitter onder dankzeg ging voor opkomst en medewerking de vergadering. Wieriiigeii. Wegens geringe opkomst der leden kon de vergade ring van de vrijzinnige kiesvereeniging jl. Donderdag avond niet doorgaan en is zoodoende verdaagd tot Maandag 15 Maart a.s. Wicringen. Woensdagmorgen geraakte schipper Spithorst met zijn tjalkschip „De Eendracht", door den mist op Lutje- waard ten noorden van Wieringen aan den grond. Dooi den sterken Oostenwind, liep de zee direct over de tjalk heen, zoodat de schipper genoodzaakt was, de hulp in te roepen van 6 Oeversche visschers. Deze gingen terstond heen. Vijf schuiten begonnen van de lading, welke uit tarwe bestond, een gedeelte over te laden. Ieder nam zooveel zijn schip bergen kon over en voer toen naar de Oeversche haven. Een dezer vijf schepen stootte nog lek, doch allen arriveerden be houden aan. No. 6 bleef bij de tjalk liggen, totdat de tjalk vlot kwam en bracht haar Donderdagmorgen naar de Oeversche haven. Alles liep dus best af. De schip per kwam van Franeker met een lading tarwe be stemd voor Zaandam. Naar wij vernemen was de lading verzekerd en het schip niet. Het schip had geen schade geleden. {Vieringen Voor rekening van de leden onzer onderafdeeling der V. P. N. werden op de Amsterdamsche eierenvelling geveild 2684 eieren, waarvan de prijzen varieerden van f 3.15 tot en met f 4.50 per 100 stuks. Een partijtje van 50 stuks welke niet groot van stuk waren bracht nog f 1.27 OP- Oudesluis. Van de vele vereenigingen die wij hier hebben op verschillend gebied, heeft een het moeten afleggen, en wel de Gymnastiekvereeniging D. O. V. Wegens ge brek aan werkende leden is deze vereeniging ontbonden cn de inventaris is verkocht. Oudesluis. De zangvereeniging alhier, onder directie van den heer Van den Boogaerde, welke aanvankelijk voor dezer winter een uitvoering meende te zullen geven, heeft besloten op 2en Paaschdag nog een uitvoering te ge ven in het lokaal van den heer C. Slikker en dan tevens op te voeren de operette Rika's droom. Oudesluis. Door de brandwaarborgmaatschappij te Oudkarspel, Directeur de heer Eecen, is aan den opperbrandmeester alhier 10 gulden ter hand gesteld, om uit te keeren aan de spuitgasten, door wier flink optreden het is j voorkomen, dat het onlangs in brand geraakte huis van den heer W. Langerveld niet geheel is afgebrand, zoodat aan de inboedels der twee inwonende gezinnen slechts weinig schade is toegebracht. De inboedel van een der gezinnen was verzekerd bij bovengenoemde maatschappij. Nederlandsch Paardenstamboek. Vergadering op Vrijdag 12 Maart 1909 des middags 2 uur in het hotel de Toelast te Alkmaar. De voorzitter, de heer J. Breebaart Kz., opent met een hartelijk welkom de vergadering. De heer W. Teengs, secretaris, leest de notulen die onveranderd worden goedgekeurd, met dank voor de uitstekende weergave van het gesprokene. Voorzitter deelt mede, dat in de Provinciale Rege lingscommissie is besloten om een hengst aan te koo- pen. Daarvoor was f 3000 beschikbaar om op te kun nen verliezen. De daarvoor benoemde commissie is daarin eehtei niet geslaagd. Het bestuur heeft er ver- der niets van gehoord, maar misschien kan de heer Bultman, lid van die aankoopcommissie, er meer over zeggen. Voorzitter deelt evenwel eerst nog mede, dat van Ged. Staten een missive is ingekomen, waarin wordt j meegedeeld dat de Minister van Landbouw het plan van de besteding der Rijkssubsidie over 1909 heeft goedgekeurd. Tevens wordt hierbij opgemerkt dat de Provinciale bijdrage niet gedeeltelijk mag worden be steed voor aankoop van hengsten. Voorzitter deelt mede, dat het ook niet de bedoeling der Regelings commissie was dit te doen. Maar men weet nu dat het niet is toegestaan. De heer Bultman deelt mede, dat de commissie niet is geslaagd met den aankoop van een hengst. Wel heeft zij getracht er een te koopen en ook enkele paarden bijna gekocht, maar op het laatste oogenblik werd zij steeds teleurgesteld. Het idee der commissie was een uitmuntend paard aan te koopen, of anders niets. Uit Den Haag had de commissie nog een brief ont vangen met de mededeeling dat het wellicht aanbeve ling kan verdienen, meerdere hengsten aan te koopen- al muntten die dan niet zoo uit. De commissie kan zich daar echter niet mede vereenigen. Het verslag der commissie was evenwel nu opgemaakt en zal de Pro vinciale Regelingscommissie spoedig hereiken. Voorzitter doet, daar er- geen afgevaardigden aan wezig zijn, mededeeling van de Algemeene vergadering te Rotterdam. Hiervan valt te vermelden dat het Hoofd bestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw bericht heeft gezonden dat de gewone jaarlijksche bijdrage van f 100 die het Nederlandsch Paardenstamboek ont ving niet meer zal worden gegeven. Voor de commissie tot onderzoek der rekening over 1908, ontving de secretaris machtiging een drietal hee ren aan te wijzen. De volgende vergadering zal te Schagen worden ge houden. De begrooting, sluitende met een ontvang en uitgaaf van f 1337.07, werd onveranderd goedgekeurd. Bij de rondvraag werd wederom ter sprake gebracht het laten dekken door ongekeurde en niet goedgekeur de hengsten. Voornamelijk werd gewezen op den heer Duin te Schoorl, die goedgekeurden hengsten zeer veel ongeoorloofde concurrentie aandoet. Het bestuur belooft wederom de aandacht van den Officier van Justitie op dit feit te vestigen. De nieuwe wet die aanstaande is bevat scherpere bepalingen en stelt ook de eigenaars van merriën die gedekt zijn door afgekeui-de hengsten strafbaar. De rondvraag levert verder niets op, zoodat slui ting volgde. Een Koegrasser Waterballet. Van een paar zakken gevuld met brandstof schrok Woensdag het paard van den heer S. v. Nuland zoo danig dat het met het rijtuig te water geraakte. Ge lukkig hielpen spoedig hulpvaai-dige handen het zaakje op het droge. Nog was men hiermee niet gereed, of de hulp werd weer ingeroepen om een paar di-enkelingen op 't droge te halen. Wat toch was het geval? Een paar toetjes van den heer J. Brak alhier ('t werd den beestjes zeker te benauwd in het hok) maakten een uitstapjet en waagden zich, onvoor zichtig genoeg, op het brooze ijs met het gevolg, dat zij er spoedig doorzakten en onder het ijs schoven. Dank zij echter den edelen redders, kwamen beiden be houden op het droge. Landhuishoudkundig Congres te Hoorn. Op het 61e Nederlandscli Landhuishoudkundig Con gres dat van I tot 1 Juni 1909 te Hoorn gehouden zal worden, zullen de navolgende vraagpunten aan de orde worden gesteld: 1. Aan het einde van zijn werk „Agrarverfassung mul Landwirtschaft in den Niederlandeu 1906, schrijn Dr. 1. Crost: „So kommt es dasz die Niederlandische Landwirtschaft, nach auszen liin eiu starkes gesundes Glied der Niederlandische Volkswirtschaft, im innereii Kern zu krSnkeln beginnt, und dasz darum, weil sic in den Stadten keine ebenbürlige Vorwartsentvvicklung des Handels und der Industrie findet." Wat te denken van deze conclusie en van de mo tieven welke tot deze conclusie voerden? In te leiden door den heer K. C-z. de Boer, te Assendelf't. 2. Is het wensehelijk, wijzigingen en verbeteringen aan te brengen in de organisatie van ons lager land bouwonderwijs? i In ie leiden door den lieer P. van Hoek, te 's-Gra- venhage. 3. Wordt in ons land de wetenschappelijke zijde van de zuivelbereiding voldoende onderzocht? In te leiden namens den P. N. door den lieer O. Réitsma, Ie Leeuwarden. •I. Is hel niel wensehelijk dat belanghebbenden bij 1 den handel in Nederlandsche producten van Zuivel bereiding, Land- en Tuinbouw, hunne medewerking verleenen voor het tot stand komen van een kleine Nederlandsche afdeeling op de „Grocers' Exhibitions", die ieder jaar in verschillende steden van Engeland I gehouden worden? In 1e leiden door de Nederlandsche1 Kamer van Koophandel te Londen. 5. Op welke wijze kan de „Unjer" op Weiland on-1 schadelijk gemaakt worden? In te leiden door den heer II. Jb. Avis, te Mid- woud. C. De Regeeri ngsbe moeiïngen met den Landbouw hebben tot nog toe bijna uitsluitend ten doel de pro ductie te bevorderen. Hoewel moet worden toegege ven dat liet uitoefenen van invloed op de verdee ling der producten, van den landbouw voet moeilij ker is, kan toch de tijd niet meer verre zijn, dat ook in deze richting moet worden ingegrepen. ,Wal is in dit opzicht in de naasle toekomst ie doen? In te leiden door den heer A. Rauwerda, te Leeu warden. 7. Zijn wij met onze maatregelen tot verbetering der rundveeteelt (Fok-, Slierenvcrecnigingen, pre- mieëring, enz.) op den goeden weg om 'feen zekeren en blijvenden vooruitgang te verkrijgen? In te leiden door" den heer T.' J. Swiertstra, jte Arnhem. 8. Is gedeeltelijke afsluiting en droogmaking der Zuiderzee, zooals die in bel ingediend© wetsontwerp is voorgesteld, wensehelijk? In le leiden door den heer V. J. P. de Blocq van Kuffeler, te Hoorn. Hoogwoud. Op 31 December j.I. waren in deze gemeente van kracht 8 vergunningen voor den verkoop van sterken drank in 't klein. Het vergunningsrecht heeft over het jaar 1908 bedragen f 200. Op dienzelfden dalum waren van kracht 5 verlo ven voor den verkoop van alcoholhoudenden Idrank anderen dan sterken drank. Gedurende het jaar is 1 verlof krachtens art. 39 der Drankwet ingetrokken en 1 verlof verleend. Hoogwoud. Met vrij groote zekerheid kan gemeld worden dat als candidaat van de S. D. A. P. in het district Enk- huizen zal gestekl worden de heer Van Kuijkhof te Amsterdam. Hoogwoud. Donderdag j.I. zijn de lotelinge.ii dezer gemeente hij de verschillende korpsen ingedeeld. De lotelingen J. Boon en Jb. van Stralen, bij het 1 Bataljon, 10 Re giment Infanterie te Hoorn en J. Bankras voorloo- pig bij de Zeemilitie. Dirkshorn. Woensdag j.1. had de verpachting plaats van het grasgewas aan de wegen in de banne Eenigenburg. De verpachting geschiedde voor den tijd van 2 jam- en bracht op f 47 per jaar, tegen f 51.50 in de twee voorgaande jaren. Werkloozen te Finsterwolde. Een 40-tal werkloozen hebben zich heden aan het Gemeentehuis te Midwolda aangemeld om werk of geld. De Burgemeester en het Burgerlijk Armbestuur bood hen aan keien te kloppen tegen 12 cent per H.L., dat wordt 15 cent per dag. Zij weigerden dit. Ook gistermiddag hielden de werkloozen ten getale van 70, een optocht. Droevig ongeluk. In Den Haag is een 13-jarige knaap van het dak ge vallen. Aan hersenschudding is hij gisteravond over leden. Anna Paulowna. Door mej. A. E. Oudt t© Sijbekarspel is de be noeming tot onderwijzeres met verplichte hoofdacteaan school no. II aangenomen. St. Pankras. De armvoogdijl reikt Zaterdag 13 dezer weer een extra liefdegaaf uit aan alle arbeidersgezinnen, bestaan de in meel en brandstoffen, waarbij de hoegrootheid der uildeeling wordt berekend naar' het aantal leden in het gezin. Kolhorn. Door den heer W. de Boer alhier was op Donder dagavond jl. in de zaal van den heer Jb. Smit eene vergadering belegd ter oprichting eener kiesvereeniging. In zijn openingswoord deelde spreker mede, dat het allen schijn heeft alsof de oude kiesvereeniging werd ontbonden om de candidatuur van een burgerman te beletten en om den heer K. Breebiaart Dz., wien met eene behoorlijke meerderheid de functie van bestuurs lid was ontnomen, als zoodanig te behouden. De thans bestaande kiesvereeniging (voorzitter de heer K. Breebaart Dz.), die haar voorgangster ontbond, heeft hierdoor een standpunt ingenomen, dat het ver trouwen van zeer velen moet hebben geschokt. De over tuiging wint veld, dat zij niet wil dienen de belangen van allen, dat zij een bepaald persoon, niettegenstaan de een afkeurende uitspraak, wil handhaven. Hierom was spreker overgegaan tot bijeenroeping dezer vergadering ter oprichting eener kiesvereeniging, die eerlijk, in gemeenschappelijk overleg, onder waar deering van ieders meening, de belangen wil dienen niet van enkelen, maar zoo mogelijk van allen. Na eene korte gedachtenwisseüng tusschen enkele aanwezigen werd beslaten tot oprichting eener Vrijzin nige Kiesvereeniging „Kolhorn" met voorloopig 20 leden. Tot het opmaken van een concept reglement werden aangewezen de heeren: W. de Boer, W. Oudt en J. Wis- sekerke. De contributie werd reeds bepaald op 25 cent. Afgesproken werd op Dinsdag 16 Maart a.s. 's avonds 7 uur bij den heer Jb. Smit te vergaderen ter defi nitieve vaststelling van een reglement. De vereeniging zal zich onthouden van elke aan beveling van een der vier candidaten voor Jen gemeen teraad. Met een woord van dank tot de aanwezigen sloot hierna de voorzitter de vergadering, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de alhier bestaande kiesvereeniging rede nen mocht vinden, zich bij hare jongere zuster aan te sluiten, van harte zou elk harer leden welkom zijn. Kolhorn. Donderdagmorgen jl. gleden wagen en paard van den heer A. Otsen alhier van den West-Friesehen dijk voor over in de Haven. Het paard, dat den wagen boven op zich kreeg, was niet te redden. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Alkmaar, 12 Maart '09. De zalen van den schouwburg „Harmonie" geven een drietal dagen achtereen niets anders te aanschouwen, dan lange tafels met hokken, waarin hoenders, fazanten duiven, ganzen, eenden, zwanen, pauwen, zang- en sie raadvogels in bonte verscheidenheid zijn tentoongesteld. Toen wij er hedenmiddag een bezoek brachten was het een gekraai, gekakel, gekir, gekwak, getjilp en go- zang, dat hooren en zien je vergaat, zoo nu en dan afgewisseld met een krijschenden schreeuw van een „lorre". De vereeniging „Aves" alhier opende nl. he denmorgen hare zesde nationale tentoonstelling van pluimgedierte en konijnen. Haar voorzitter, de hoer A. Nuyens, sprak daarbij op de hem vaardige wijae een toepasselijk woord in tegenwoordigheid van belangstel-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1