tot 1 April a.s. w ie zich thans als abonné opgeeft van dit blad, ontvangt het g r a t i s tot I April a.s. Bekendmakingen Bmnenlandscb Nieuws. INGEZONDEN. Dinsdag 23 Maart 190!). 53ste Jaargang. No. 1472 Bureau SCHJ&£iESf«lï Lssarc O 4. Uitgevers s TRAPMAN Co, ilititti ro#**8WERÉiMnwfliBsmenirw^weraenMB«iBMi BBaQMKMMaMNaMWManMjMUI^^ Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Titlephoun No. 20. Mig- LUllllVUU. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil één blad. GRATIS Gemeente SCHAGEN. o— Zeemilitie. Herhalingsoefeningen in 1909. De Burgemeester van Schagen. maakt hekend, dal de in deze gemeente gevestigde zeemilicien-verlofganger, wiens naam hieronder is vermeld, bij deze, krachtens art. 142 der Militiewet 1901, wordt opgeroepen om in dit jaar in werkelijken dienst te komen, ten einde gedurende den tijd. van vijf weken te worden geoe fend: ARTHUR FEISSER te Schagen, lichting 1905, te gen 1 Mei 1909, a. b. van Hr. Ms. Koningin Emma te Willemsoord. De opgeroepen verlofgangers behooren zich. ieder op den voor hem bepaalden dag, te twaalf uren des middags of zoo spoedig mogelijk na dit uur, aan te melden aan boord van het schip, waarop zij zullen worden geoefend, gekleed in hunne bij hun vertrek met groot-verlof medegenomen militaire kleedingsluk- ken en voorzien van hunne kooigoederen, zoomede van hunne zakboekjes, met dien verstande, dat zij hier toe slechts dan den vorigen dag reeds op reis behoe ven te gaan, wanneer de plaats van bestemming niet binnen één dag kan worden bereikt. Het is wenschelijk, dat de opgeroepenen zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek, des voormid- dags tusschen 10 en 12 uren, ter Gemeentesecretarie aanmelden, voorzien van hunne verlofpassen, tot het in ontvangst nemen van daggeld en ten einde zoo noo- dig in liet bezit te worden gesteld van de ver1,'oer- of passagebiljetten, een en ander voor zoover zij daarop recht hebben, en tevens om, zoo zij die gewenseht achten, inlichtingen aangaande de reis te bekomen. Degenen, die per spoor reizen, moeten zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein aan het station aanmelden. Ingeval ziekte of gebreken hunne opkomst moch ten verhinderen, moet de verlofganger hiervan zoodra doenlijk door overlegging van eenc gelegaliseerde ge neeskundige verklaring ter Gemeentesecretarie doen blij ken. Na zijn herstel vervoegt hij zich onverwijld aan boord van het Wachtschip te Willemsoord. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe door den Minister van Marine verstrekte machtiging, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te laat aan boord aanmeldt, maakt zich strafschuldig. Het nict-ontvangen van een afzonderlijken brief van oproeping ontheft een verlofganger geenszins van zijne verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar deze openbare kennisgeving, althans zoo de verlofgan ger zich op den dag dezer kennisgeving niet met toe stemming van of vanwege den Minister van Marine buiten 's lands ophoudt, eenig en alleen als bewijs geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Den verlofgangers, die, op grond van kostwinner schap, vermeenen in de termen te verkeeren tot het erlangen van ontheffing van bovenbedoelden werkelij ken dienst of van eene geldelijke vergoeding, wordt aangeraden hun verzoek daartoe bij voorkeur onge veer zes weken vóór hunne opkomst aan de Koningin te doen. Dat verzoek kan op ongezegeld papier wor den geschreven en moet rechtstreeks aan Hare Maje steit worden gezonden. Frankeering is niet noodig. Wenscht men alleen voor eene vergoeding in aanmer king te komen, dan kan deze bij ongezegeld en onge- frankeerd verzoekschrift aan den Minister van Ma rine worden gevraagd. Overigens wordt ten deze ver wezen naar <Ie afzonderlijke publicatie betrekkelijk „Kostwinners", en kunnen zoo noodig nadere inlich tingen worden gevraagd ter Gemeentesecretarie, eiken werkdag tusschen 10 en 12 uur voormiddags. Schagen, den 13 Maart 1909, De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. de verslaggever van „Het Nieuws" een en dezelfde per soon. Indien dit zoo is, dan verwondert het mij ten sterkste, dat de heer Bosker nog critiek op mijn ver slag gaat uitoefenen. Ik had toch gedacht, dat de heer Bosker in de eerste plaats getracht zou hebben, de beschuldiging door den heer B. J. van Gelder in het „Nieuws" van 19 dezer tegen hem geuit, zou ge tracht hebben te weerleggen. Genoemde heer zegt daar toch „nog nooit zoo'n leu genachtig verslag te hebben gelezen, als dat van den verslaggever van „Het Nieuws". Het wil mij dan ook voorkomen, dat dat verslag zeer partijdig was (en aan de opmerking van den heer Bosker is, kan ik toch niet helpen, zal den lezers van het Nieuws zeker ook wel opgeval len zijn. Ik heb echter getracht een geheel onpartijdig verslag te maken. Dat dit niet naar den zin van den heer Bosker is, kon ik toch niet helpen. Maar ter zake, ik ben den heer Bosker dankbaar j voor zijne verbetering van mijn verslag, het spijt mij echter dat ik er niet mede accoord kan ga§n. Als ik mij goed herinner heeft het geval zich als volgt toegedragen. Door den heer Van Gelder werd voorgesteld, eene motie aan te nemen, waarbij de vergadering zich met algemeene stemmen tegen de droogmaking verklaarde. Een ieder, die voor de droogmaking was, werd verzocht staan te gaan. Hieraan gaven slechts drie personen ge volg, zoodat de motie aangenomen is geworden en hier geplaatst is „met bijna algemeene stemmen". Het is dus niet verkeerd door mij begrepen, het eenige ver wijt dat mij kon treffen, is dan ook, dat ik niet par tijdig wilde zijn. Ik sta echter niét alleen, ook de heer Asjes, verslag gever van de „Vissoherij-Courant" zegt in zijn verslag, voorkomende in het nummer van 20 dezer: „tegen de motie stemden slechts 3 personen". Terwijl ook de aanwezigen, vaat wie ik er velen heb gesproken, niet beter wisten dan dat de motie was aangenomen. Mocht echter door al die aanwezigen en den geaohten verslaggever van de „Visscherij-Courant" en door mij eene verkeerde gevolgtrekking gemaakt zijn, dan zullen wij dit alsnog heel gaarne van den heer Bosker ver nemen. Beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, ver blijf ik, hoogachtend DE VERSLAGGEVER. Wieringen, 22 Maart 1909. Vaststelling der Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN maken bekend: dat de op heden door hen vast gestelde kiezerslijst voor het jaar 19091910, benevens 4e alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot eene of meer der verkie- Hngen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop ztin gebracht, van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a.s. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen be uling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar borden gesteld. Tot en met den 15den April a.s. is een ieder be legd bij het Gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat bij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop v°orkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden Sesteld. Schagen, den 22sten Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Geachte Redactie, In beleefd antwoord op de opmerking, gemaakt door 2?n beer O. J. Bosker, voorkomende in uw blad van dezer, betreffende het verslag van de lezing gehou- door den heer B. J. van Gelder, verzoek ik u, 'derstaande wel te willen opnemen. 8 'k mij niet vergis, is de heer O. J. Bosker en Zijpe. Het getal kiezers te Zijpe, volgens de nieuw vast gestelde lijst bedraagt: 781 voor de 2e Kamer, 780 voor de Staten en 695 voor den Gemeenteraad. Callantsoog. De kiezerslijst, dezer dagen voor 't jaar 190910 vastgesteld, telt: 154 voor de 2e Kamer, 154 voor de Staten I en 136 voor den Gemeenteraad. Voorjaarsboden. De winter zal ons eindelijk verlaten en de voorjaars boden zijn in aantocht. Te St. Pancras zijn al reeds de eerste kieviten gezien. 1 Anna Paulowna. De op 22 Maart ji. vastgestelde kiezerslijst ver meldt: 596 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 570 kiezers voor den Gemeenteraad. In 't vorig jaar bedroegen deze aantallen respectievelijk 577 en 560. Anna Paulowna. Met ingang van 1 April a.s. is tot tijdelijk onderwij zeres benoemd aan school no. II dezer gemeente mej. G. Dekker—Teer alhier. Hoogwoud. Het aantal kiezers op de 22 Maart jl. vastgestelde kiezerslijst alhier voor 19091910 bedraagt: Voor stemdistrict I, omvattende de Langereis tot Mienakker, Pade, Kerkelaan, Noord- en Zuidend en liet Groene Wuiver 186 voor de Kamer, 185 voor de Prov. Staten en 151 voor den gemeenteraad. Voor stemdistrict II, omvattende het dorp Aarts woud, de Langereis van den Mienakker en de Gouwe vanaf i het Groene Wuiver, 147 voor de Kamer en Prov. Sta ten en 122 voor den gemeenteraad. Voor stemdistrict III, omvattende de Gouwe tot Groe ne Wuiver, de Boekelwegbuurt, Weere; en Lambert- schaag, 164 voor de Kamer en Prov. Staten en 131 voor den gemeenteraad. Totaal 497 voor de Kamer, 496 voor de Staten en 404 voor den gemeenteraad. Winkel. Op de kiezerslijst 1909—1910 komen voor: voor de 2e Kamer en Staten 359 kiezers, voor den gemeente raad 310. Winkel. Winkels Operetten-Vereeniging zal op Zondag 28 Maart a.s. in de kolfbaan van den heer A. Wit, onder leiding van haar Directeur, den heer A. Egmond, een uitvoering geven. Een gestoorde voorstelling. Zondagavond gaf „Het Ned. Tooneel" te Utrecht „Ma dame sans Gene". De slotscène werd bedorven door een intermezzo, waarvan het U. D. het volgende meldt: Een vleugje rook, hetwelk een kachel in de vestibule, vermoedelijk doordien de wind op den schoorsteen stond, de zaal indreef, gaf eenige vreesachtig uitgeval len personen aanleiding, een „goed heenkomen" te zoe ken; op de hooger gelegen rangen en in, de parterre ontstond eene onrustige beweging, welke echter geluk kig in haar loop gestuit werd. Niettemin bleek eene na drukkelijke aanmaning van een heer uit de parterre, zich toch rustig en verstandig te gedragen, niet over bodig. Op de planken staakte men het spel, en mevr. Mann—Bouwmeester, voor het voetlicht tredende, verze kerde het publiek op beminnelijken en overtuigenden teon, dat er In het geheel geen reden tot verontrusting bestond. Tfcten keerde allengs de rust in de bijenkorf weer, al verlieten gestadig troepjes bijzonder op lijfs behoud gestelde personen de zaal. Er moet zelfs van de nooduitgangen gebruik gemaakt zijn!' De spannende scene tusschen Napoleon en mevrouw Von Bulow werd voortgezet, maar de rechte stemming was verdwenen, 't lawaaierig geschuifel van heengaan de bezoekers, die iedereen, die het maar hooren wil de, vertelden, dat „Je het toch nooit eens kunt weten", hield aan en verstoorde de aandacht totdat het doek viel. Bij wijze van excuse voor de onderbreking juichte het verstandige gedeelte van het publiek, dat gebleven was, de acteurs lang toe, zoodat een paar maal gehaald moest worden. Nader verneemt het blad, dat het geheele gevalletje hierop neerkomt: Een in de corridors staande kachel, die alleen brandt bij koud weer, was gevuld met krullen, om voor aan steken gereed te zijn. Nu vermoedt men dat een heer met eern brandende sigaar naar boven gekomen, die sigaar in de kachel heeft geworpen, niet wetende dat deze met krullen gevuld was. Door het vochtige weer en den lagen wind trok de rook der brandende krullen niet weg, maar baande zich een uitweg door de kacheldeur. Vandaar de rook in de gangen en de consternatie in de zaal* Texel. Zaterdagmiddag had nabij Oosterend een droevig on geluk plaats. De veehouder B. Vlaming was in de schuur bezig, hooi voor het vee af te steken, toen de klamp kantelde, met het ongelukkig gevolg, dat Vla ming er onder bedolven geraakte. Toen het eindelijk gelukt was, hem te bevrijden, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Ons dagelijksch brood. Innborg, een statisticus, heeft berekend hoeveel brood de menschen per persoon gebruiken. Tot ,1890 waren de Franschen de sterkste broodeters, de hoeveelheden waren aldus: Frankrijk per persoon per jaar 258 K.G., Denemarken 256 K.G., België 240 K.G., Duitschland 211 K.G., Zwitserland 205 K.G., Nederland 201 K.G., I Rusland 173 K.G., Oostenrijk 155 K.G., Portugal 107 K.G. Tegenwoordig zijn deze cijfers nog iets grooter, met S dit verschil, dat Denemarken en België boven Fran krijk staan. Het zij voor alle zekerheid opgemerkt, dat de ver houding dezer getallen geen conclusies over de volks welvaart toelaat. Dirkshorn. De nieuw vastgestelde kiezerslijst der Gemeente Ha renkarspel telt: in district I (Dirkshorn) voor de 2e Kamer en Sta ten 378, voor den Gemeenteraad 301 kiezers; in district H (Waarland) respectievelijk 175 en 141. Totaal 553 voor de Kamer en Staten en 442 voor den Gemeenteraad. St. Maarten. Op de nieuwe kiezerslijst dezer Gemeente komen voor: 202 kiezers voor 2e Kamer en Staten en 195 1 voor den Gemeenteraad. Verdachte handel. Dinsdag jl. omstreeks een uur tijdens de markt ont ving de politie te Purmerend een telegram, waarin ver zocht werd, 27 koeien in beslag te nemen, welke van Den Haag naar Purmerend waren verzonden. Onmiddellijk stelde de inspecteur van politie een onderzoek op de markt in. Weldra bleek, dat den vori gen dag deze beesten aldaar waren gestald, komende uit Den Haag. Voorts bleek, dat ze 's voormiddags op de markt reeds waren verkocht. Gelukkig dat de kooper, die op 't punt van vertrek stond, nog in zijn hotel werd aan getroffen. Daar de verkooper zich niet voldoende kon verkla ren, waarom inbeslagneming zijner beesten was ge vraagd, werd hij door genoemden inspecteur van politie naar 't bureau geleid, als verdacht van misdrijf. Dienzelfden middag meldden zich 'n tweetal personen op 't bureau aldaar aan, die, mede namens elf andere t landlieden uit de gemeenten. Stompwijk en Voorburg, aangifte deden, dat zij aan Izaak van Leeuwen, koop- j man te 's-Gravenhage, 27 koeien hadden verkocht, die, na levering, onmiddellijk zouden worden betaald, waar- aan echter geen gevolg is gegeven bij aflevering der beesten, daar ze de woning van den koopman hadden gesloten gevonden. Hoewel de kooper had gezegd, dat ze voor de Rotterdamsche markt bestemd waren, stuur de hij ze Maandagmorgen op haastige en zorgelooze wijze naar Purmerend. De kooper werd door de politie, na de ontdekking van 't gebeurde, alsnog in de gelegenheid gesteld, aan zijn verplichtingen te voldoen, waarnaar hij echter geen ooren had, verklarende dat hij reeds f 1690 op die beesten had betaald. Toen hem werd verklaard, dat 't onderzoek zou wor den voortgezet, of er al dan niet misdrijf was gepleegd, viel hij door de ben en verklaarde zich bereid de op brengst van de 27 door hem verkochte koeien, zijnde ruim f 4600, ter beschikking te stellen van de betrok ken eigenaars. Tevens verklaarde hij de betaling van f 1690 voor onwaar. Na betaling aan de politie werd de van misdrijf verdachte op vrije voeten gesteld. De Burgemeester van Purmerend gaf van een en ander telegrafisch kennis aan zijn ambtgenoot der ge meente Stompwijk, waarvan 't gevolg was, dat den volgenden dag de rechthebbenden naar Purmerend togen, om daar uit handen van den Burgemeester ieder 't hun toekomend aandeel te ontvangen. Wieringen. Naar wij vernemen worden alhier pogingen aange wend om een „Jonge Vrijzinnigenclub" op te richten. Hel. doel zal zijn om jongelieden te vereenigen, ten- einde de ouderen te kunnen steunen en een werkzaam aandeel te nemen in het propaganda-maken tijdens de 1 a.s. verkiezingen. Door den heer De Graaf van Helder zijn hierover met eenige jongelieden besprekingen gehouden. Rijkspostspaarbank. Wij vestigen andermaal de aandacht op het feit, dat, wegens inlagen van f 25 en hooger, door den Di recteur der Rijkspostspaarbank voortaan geene kennis gevingen meer worden verzonden. Noordscharwoude. Alhier is een commissie van 5 personen gekozen, die de voorbereidende werkzaamheden op zich hebben genomen voor de oprichting van een Raiffeisenhank. Dat is dan de 3de aan den Langedijk. Te Oudkarspel bestaat er nog geen. Langedijk. In een, gezamenlijke vergadering van alle vier ge meentebesturen aan den Langedijk, te Noordscharwou de gehouden is besloten, onder nadere goedkeuring der afzonderlijke gemeentebesturen, de gasfabriek te bouwen in de gemeente Noordscharwoude op land, in bezit der gemeente Zuidscharwoude. In de vergadering der gemeenteraden zal tevens beslist worden over het offieiëel opdracht geven aan den voorloopigen adviseur tot het maken van bestek, teekening etc. eener gasfa briek voor de 4 gemeenten en tevens uirifpraak worden gedaan in de vraag of de fabriek zal komen te staan onder gemeenschappelijk beheer of wel,'dat daarvoor een naamlooze vennootschap zal worden opgericht. Langedijk. De Coöperatieve Bakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruit" aan den Langedijk, gevestigd te Zuidschar woude, heeft besloten haar gebied uit te breiden dooi er als nieuwe wijken bij te nemen Heer-Hugowaard en Koedijk. Daardoor zal het noodig worden het personeel uit te, breiden en dit op 9 man te brengen. Langedijk. Gelijk we onlangs meldden heeft de vereeniging van motorschippers aan den Langedijk besloten, aan de gemeenteraden te verzoeken de maximum snelheid voor motorvaartuigen van 3 K.M. op 5 K.M. te brengen. De tuinbouwvereeniging Groentecultuur te Broek op Langendijk heeft thans het besluit genomen zich tot den raad te richten met het verzoek de politieverorde ning te handhaven en de snelheid dus op 3 K.M. te houden. Inzake de bekende kortings-kwestie heeft laatstge noemde vereeniging goedgevonden het bemiddelings voorstel van 't Hoofdbestuur der Tuinbouwvereeniging „Langedijk en Omstreken" te aanvaarden, als „De Koophandel" er ook mee accoord kan gaan. Onderwijzers uit Broek op Langendijk, die den te houden cursus voor tuinbouwkunde te Alkmaar wenschen hij te wonen, zullen vanwege de vereeniging de reis kosten worden vergoed. Moerbeek. Zondagavond 21 Maart 1909 hield de rederijkerskamer „In kleinen kring" te Moerbeek (gem. N. Niedorp) in h(.r. lokaal van den heer R. Waiboer eene uitvoering. Het programma bestond uit een tweetal blijspelen. Eerst werd opgevoerd: „Maurits of de man, die zijn vrouw bedriegt", een leuk blijspelletje in drie be drijven. 't Is onzes inziens nog een nieuwigheidje. We hebben tenminste voorzoover we ons herinneren nog nooit een representatie van deze Fransche pennevrucht bijge woond. Er komen meermalen recht pakkende passages in voor, die vaak prijzenswaardig werden weergegeven. Het geheel was een aaneenschakeling van verrassin gen en verwikkelingen, die zeer zeker konden boeien. En die dan ook bij 't spel van heden wel voldeed. De hoofdpersonen waren goed en 't verdere perso neel wist zich op waardige wijze aan te passen. Men kan zien, dat er in Moerbeek ambitie en geschikte krachten zijn voor de tooneelspeelkunst. Zeker, alles is niet onberispelijk geweest, maar hij vlijtige oefening en gepaste keuze van stukken zal men daar zeker stijgend succes kunnen verwachten. Het nastukje: „Twee oude bekenden of het gevolg van eèn rukwind" werd vlot en recht leuk opgevoerd en bracht de lachspieren in gezonde beweging. De avond werd met een zeer geanimeerd' bal be sloten. Wieringen. Jl. Zaterdagmorgen zijn op het graf van den in den storm van 3 Febr. jl. zoo noodlottig omgekomen jonge- i ling J. Bais, de grafpaal en de krans geplaatst, waar- hij door Ds. Bax een toepasselijk woord gesproken werd. Hieronder laten wij de dichtwoorden volgen, welk op den grafpaal en den krans gebeiteld staan. Zacht lieten wij ter neder In 't oud familiegraf, Wat wreed de zee ontroofde, Maar eindelijk wedergaf; Hetgeen hij was voor allen, Vergeten doen wij 't niet. Ontvang de' dankbre hulde, Die Wieringen u biedt. Lieve neef gij moest uw leven Laten, door het geweld der zee. Veel van onze hoop zonk mee, Doch, door golfslag weergegeven, Rust gij, door ons diep beweend, Onder het koude grafgesteent, Waarop het trouwe vriendenharte Wreed vaneen gerukt door smarte, En gebogen onder het kruis, Dankbaar grift: „Jan, lieve doode, Welkom thuis". Wij gelooven wel, dat onze in de kracht van zijn leven weggerukte vriend, lang zeer lang in aller ge dachten zal blijven voortleven, daar hij was dienstvaar dig en behulpzaam voor allen; velen zullen dan ook met ons de zucht slaken: o, wreed noodlot, waarom zoo plotseling den levensdraad afgesneden van den zoo vroolijken, fleren en beminden jongeman? Het eerste. Te Niesoord, gemeente Midwolda, Gr., is Zondag morgen reeds het eerste kievitsei gevonden door den zoon van de weduwe Koning aldaar. Een kath. dem. partij. Door J. Brinkhuis, L. ten Voorde, Jac. Dullemans, J. Care en H. Brummelhuis te Enschede, J. F. Groot huis te Hengelo en J. A. Wijtenburg te Leiden, is een rondschrijven verspreid om een kath. dem. partij te vormen. Als program-eischen worden genoemd: a. Algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen; b. een pensioen van Staatswege voor alle oude arbeiders; c. verkorting van den arbeidsdag, niet alleen voor vrou wen, maar ook voor volwassen mannen; d. bezuiniging op leger en vloot. Naar z'n ouders toe. Naar de Avp. verneemt is M. B., de pleger van „den moord in de Scheveningsche boschjes" die op „Oud- Rosenburg" was ondergebracht, eenigen tijd geleden aan zijn familie teruggegeven. Hij is met deze dadelijk vertrokken naar zijne ouders in Canada waar hij eerst daags voet aan wal zal zetten. Doodslag? In de Noorderstraat te Amsterdam heeft Zondag avond bij een twist een loodgieter zijn schoonzoon, een brouwersknecht, dermate met een mes aan den hals verwond, dat deze, waarschijnlijk tengevolge van slag aderbreuk, overleden is. Volgens het verhaal mishan delde de verslagene herhaaldelijk zijn vrouw en riep deze dan de hulp van haar vader in. Zoo ook Zon dagavond. Eerst kwam het tot een twist tusschen beide mannen in de woning van den jongste. Daarna ging men elkaar op straat te lijf met het ongelukkig gevolg. De dader werd gearresteerd. Beschaafde menschen. Te Hedel had Vrijdag de stemming plaats voor een lid voor den gemeenteraad. Na een vlnnlgen kamp, waarbij de drank een groote rol speelde, werd een der candidaten met 3 Btemmen meerderheid gekozen. De tegenpartij, door drank ver-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1