Tweede Kamer. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen berichten. Groenteveilingen. Marktberichten. ceëlen le Oudkarspel 1Een renteniers woning met schuur en erf, a. d. Westzijde der Dorpsstraat, kad. sectie D, no. 1190, groot 4 aren 59 centiarenkooper de heer A. Swa- ger Az. te Oudkarspel, voor f 3266. 2. Een schuur en erf met pad, aan de Laansloot, kad. sectie C, no. 1072, gedeelteijk groot ongeveer 1 are 10 c.a., verhuurd aan de heeren F. Leegwater en K. Vet, in combinatie imet 3, een perceel bouwter rein ten westen van perceel 2, kad. sectie C, no. 1090, geheel groot 1 are Ij) c.a. en een westelijk restee- rend gedeelte van perceel 1072, ter grootte van onge veer 1 are 4 c.a., verhuurd aan den heer A. de .la ger: kooper de heer K. Borst Kz. te Oudkarspel, vpor 1 1545.. 4. Het bouwland en water, aan de Laansloot, kad. sectie C, nrs. 806 en 807, tezamen 23 are en 70 c.a., verhuurd aan den heer G. Langedijk; kooper de heer C Prange.r Cz. te Oudkarspel voor f 1070. 5. Hel bouwland en water, aan de Jacob Ilopman- slool. kad. jseclie C,. Ure. 406 en 407, tezamen 26 a. 20 c.a., verhuurd aan den heer G. Langedijk; koo per de heer Jan Timmerman te Odkarspel voor f 1300. 6. Het bouwland en water, genaamd Breek land a. d. Kerkmeersringsloot, kad. sectie C, no. 215, groot 2 H.A., 93 ia. en 30 c.a., verhuurd aan de heeren G. Langedijk, A. Ootjers en A. Swager; kooper de heer C. Langedijk voor f 8948. 7. Hel lbouwiand, ten westen van de Kerkmeers ringsloot, kad. (sectie B. no. 513, groot 31 a. 50 c.a., verhuurd aan (dén heer A. Ootjers; kooper de heer K. Kroon Jr. qq. te Oudkarspel voor f 1092. 8. Het bouwland, genaamd „De Dres", kad. sectie B. no. 143, 30 a. 60 c.a., verhuurd aan den heer G. Langedijk; kooper de heer Jb. van Meurs te Oud karspel voor f 754. 9. Het bouwland en water, „Op de Vork", aan de Sijpkéslöot, kad. sectie B, nrs. 103, 104, 105 en 106, tezamen 17 a. 72 c.a., verhuurd aan den heer S. de Vet; de (minderjarige Maria Wijker voor f 512. Be- hoorende tot jde nalatenschap v. d. heer J. Pranger Jz. Sr. 10. Het bouwland aan de westzijde van de Kort sloot. kad. sectie C. nr. 785, groot 26 a. 20 c.a., verhuurd aan den heer J. de Boer, kooper de heer C. Pranger Cz. te Oudkarspel voor f 1104. 11. Het bouwland „Op de Vork", bezuiden de Dergmeer, kad. sectie B, no. 529, groot 13 a. 20 c.a., verhuurd aan den heer C. Blokker; de minderjarige Maria Wiijker voor f 384. 12. Het bouwland „Op de Vork", bezuiden de Derg meer, kad. Isectie B, no. 530, groot 15 a. 60 c.a., verhuurd aan den heer G. Paarlberg; minderjarige Ma ria Wijker voor f 418. Eigendom v. d. heer G. Lan gedijk. 13. Een huis, in tweeën bewoond, met erf, kad. sectie C, no. 698, groot 2 a. 24 c.a., verhuurd aan den heer Nol voor t' 1,50 per week en aan den heer Biesboer voor f 1,75 p. w.; kooper de heer S. Breg- raan te Alkmaar voor f 1420. Eigendom v. d. lieer J. Koorn te Bussum. 14. Een huis en erf, aan de Laansloot, kad. sectie C, no. 1073, .groot 1 a. 23 c.a., eigendom v. d. heer C. Pranger Jz, Jr., kooper de heer K. Borst Kz. te Oudkarspel voor f 1310, 15. Een winkelhuis, erf en schuur, aan de Dorps straat, D 715, groot 2 a. 80 c.a., bewoond door den eigenaar deu heer K. W. Möller; opgehouden voor f 2980. 1617. Huis, erf en pad op het Noordeinde, D, nos. 1092 icn 1089, tezamen 7 a. 35 c.a., en twee perceelen bouwterrein, C, no. 614, tezamen 9 a. 20 c.a.; kooper de heer M. Borst Jr. te Oudkarspel, voor f 3700. 18. Bouwland, genaamd „De Hemel", kad. sectie C. no. 1061, groot 1 H.A., 65 a. 70.c.a. Geveild in 1 4 perceelen: 18a, groot 39 a. 14 c.a., de heer M. Borst Az., Oudkarspel, f 1190; 18b, groot 40 a. 5 c.a., de heer W. Stam, N.-Schanvoude, f 1207.50; 18c, groot 41 a., 18d, groot 45 a. 51 c.a., de heer S. Brommer te Oudkarspel voor f 2378. 19—20. Bouwland, achter de Kroonstraat, C, no. 933, j groot 59 a. 40 c.a.; kooper de heer L. de Wil voor f 2184. Te Harenkarspel: 21. Bouwland en water, F, nos. 248 en 207, teza- j men 10 a. 45 c.a., verhuurd aan den heer A. Ivuij- I per; kooper de heer A. J. van Straaten voor f 315. Perc. 16, 17, 18, 19, 20 en 21 eigendom van den I heer M, Rootjes Cz. te Oudkarspel. Landverkooping. Ten behoeve van den heer C. Bos Wz. te Alk maar, werden Vrijdagavond in 't lokaal van den hr. P. Greeuw te St. Pancras, 5 perceelen bouwland ver- kocht, liggende onder de gemeente Oudorp bij de halte St. Pancras. De 5 perceelen waren samen groot 47 snees en in generale massa gekocht voor f 3247 door i den heer Jn. Blom van Oudorp. Armvoogdij St. Pankras. Tegen een huursom van f 2.50 per snees, werd Vrijdagavond door de Armvoogdij te St. Pankras bij verloting een. akker bouwland verhuurd in twee per ceelen elk groot 8 snees. Hiervoor waren 48 liefhebbers opgekomen, hiervan waren de gelukkige winners de tuinbouwers P. de Ko ning en Jb. Smit. Nieuwe Nictlorp. Vergadering van den raad der gemeente Nieuwe Nie- dorp, gehouden op Vrijdagmiddag 26 Maart jl. te 4 ure. Voorzitter de heer Jb. v. d. Stok, Burgemeester, die de vergadering, waarop alle leden aanwezig zijn, opent, waarna de secretaris, de heer Jb. Kuilman, de notulen leest, die na eene kleine opmerking worden goedge keurd. Voorzitter deelt mede, dat er van den Raad van State nog niets is ingekomen. De jongste kasverificatie hij den gemeente-ontvanger gaf conform hoeken en bescheiden een kassaldo aan van f 573.69. Een ingekomen reclame tegein den Hoofdelijlten Om slag zal nader worden behandeld. Wordt overgegaan tot het benoemen van commissiën tot het nazien van rekeningen. De rekening van de Hervormde Weezen Administra tie zal worden nagezien door de heeren Willeen, Visser en Bunt, terwijl de heeren Kuilman, Wit en Koopman die der Algemeene Armvoogdij zullen nazien. De raad gaat in comite-generaal tot het behandelen van het kohier van den Hoofdelijlcen Omslag; de aan slagen worden nu allen geregeld maar wegens de lang»1 duriglieid der vergadering wordt de definitieve vaststel ling nog aangehouden tot eene volgende vergadering. Bij <le rondvraag wordt naar aanleiding van eene ingekomen missive van de Gezondheidscommissie uit Hoorn door den heer Wilken 't een ein ander meege deeld over eene woning, aan 't Armbestuur behooren- de en bewoond door den heer J. C. Oudit. De toestand, waarin de woning verkeert is van dien aard, dat er belangrijke verandering zou moeten plaats vinden. De Armvoogdij heeft in beginsel besloten het huisje, dat I 't benoodigde geld voor reparatie niet waard 4s, af te breken en om te zien naar eene betere woning voor I Oudit. Hierna sluiting. Wieringen. De verhuring van wegen, dijken, kaden, rietgewas, j vischwater enz., van Polder Waard-Nieuwland heeft opgebracht f 1085 tegen f 1184 in 1908. I Wieringen. Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. Bakker, Gods- 1 (dienstonderw ijzer te Surhuisterveen, is als zoodanig be noemd te Streijen. W leringen. MnTPürnr W«*-wland is ^Vieringen. De voordracht voor Heemraad va», t> u Nieuwland wegens periodieke aftreding d' V. Heijblok, opgemaakt, luidt als volgt: r 1. V. Heijblok, 2. J. Hermans, 3. W. Snooij Jz.. allen alhier. Wieringen. Door 19 van de 41 leden onzer onderafdeeling dei V P N. werden in de afgeloopen week op de Amster- damsche eierenveiling geveild 2640 eieren. De prijzen hiervoor gemaakt waren zeer goed en varieerden van f 3.40 tot en met. f 4.75 per 100 stuks. oor een kistje kleintjes werd nog f 3.25 gemarkt. De leden, die tot heden toe steeds in gebreke blij ven hun eieren naar de veiling te zenden, raden wij in hun eigen belang aan dit wel te doen; want zij, die tot heden geregeld marktten, hebben daarvan de beste uitkomsten. Wieringen Een teleurstelling. Jl. Donderdagmorgen werd de bengel van 't raadhuis overgehaald, en liet zijn boem, 'ham hooren. Een schare belangstellenden verzamelde zich voor 't raadhuis, in de veronderstelling, te ver nemen dat de blijde verwachting waarin onze geliefde Koningin verkeert, verwezenlijkt was, Doch tot veler teleurstelling werd door den secretaris afgekondigd, dat de honden gedurende een door den burgemeester te bepalen tijd moeten worden vastgehouden. Eenig gelach en de schare trekt af. Noordscharwoude. De Raad dezer gemeen ie vergaderde Vrijdagmorgen, onder voorzitterschap van den burgemeester, den hl'. G. Brinkman. Na opening der vergadering werd mededeeling ge daan dat Gedeputeerde Staten machtiging verleenden tot het treffen eener gemeenschappelijke regeling'met de gemeenten. Zuid-Scharwoude, Broek op I-uiigondijl; en Oudkarspel in zake het oprichten en exploileeren van een gasfabriek. De motorschippersvereeniging „De Eendracht" ver zoekt uitdieping van de ondiepe plaatsen in de wa teren der gemeente en 'dat verboden wordt om schuiten aan de grachtzijde vast te leggen. Hot adres zal worden onderzocht door aan hetBan- bestuur te verzoeken te peilen en daardoor besloten aan te houden tot een volgende vergadering. De bewoners van de Spoorstraat verzoeken om door samenwerking met de gem. Oudkarspel tot verbete ring in den toestand van de Spoorstraat te komen. Algemeen wordt de slechte toestand erkend. Aan Oudkarspel zal worden bericht dat de raad van Noordscharwoude besloot tot bestrating, waarvan de kosten ongeveer f 1400 zullen bedragen, met verzoek zijn aandeel ook te willen dragen De N. V. de Hoop te Nieuwe Niedorp berichtte de prijzen van eventueele door haar te leveren regenbak ken van beton in verschillende grootten. Men besloot een bak te laten maken van 40 M.3, waarvan de kosten worden geraamd op pl. m. f 600. Ten opzichte van de gasfabriek wordt besloten dat de raad liefst wil een gemeenschappelijke regeling. In de gecombineerde wergadring der verschillende! ge meenteraden zal deze zaak nog worden besproken. Zitting van Donderdag en Vrijdag. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot WIJZI GING VAN HET MIDDELBAAR ONDERWIJS, welke wijziging bedoelt gelegenheid te geven tot subsidieering van bizondere hoogere burgerscholen,* zijn enkele prin- cipiëele bestrijders, leden van de oude vasthoudende liberale garde, die er zich tegen verklaren. Het zijn vooral de heeren Roessingh, De Beaufort en Tydeman, die niet gaarne zien dat er scholen zijn geschikt voor verschillende levensbeschouwingen. Waar is de grens? vragen zij. Moet bij het geven van middelbaar vakonder wijs ook rekening gehouden worden met de wereldbe schouwing der vakvereenigingen. Moet in de beoefening van de kunst de Venus van Milo rokken aangedaan worden om die kunst tot „Christelijke" kunst te stem pelen. Waar gaan wij heen met die sectescholen? vragen zij en zal niet de versnippering van het M. O. op kleine plaatsen nog grooter worden tot schade van het onderwijs. De heeren Roessingh en de Beaufort werischen be paald dat andersdenkenden ook op de gesubsidieerde particuliere scholen toegelaten kannen worden. De MINISTER verwierp dit laatste denkbefeld omdat de zelfstandigheid van de bizondere school en haar recht op Staatssteun juist voorkomt uit de vrijheid der ouders om hunne kinderen te zenden naar 'een school van eigen richting. Bovendien men vroeg toch ook zulke toelating niet voor het Lager Onderwijs. De heer TER LAAN bleek het toch wel met de hee ren De Beaufort en Roessingh eens te zijn. Wat. zal er van het onderwijs terecht komen bij zooveel versnip pering, waardoor kleine scholen ontstaan en minder goede leerkrachten zullen genomen worden; vooral de scholen voor M. U. L. O., zullen de dupe worden. Deze vrees werd trouwens door de meeste andere sprekers gedeeld. De bizonder H. B. S. wórdt gesubsidieerd en geeft een einddiploma. Beide zaken missen de scho len voor M. U. L. O.', dus deze scholen, die zoo nuttig zijn voor kinderen van 12 tot 18 jaar uit de kleine burgerij zullen de concurrentie niet kunnen volhou den. Dit was eigenlijk het eenige bezwaar dat de heer BOS tegen het ontwerp had. Voor het overige was hij er een beslist voorstander van. Daarentegen voel de weer de heer KETELAAR niet zooveel voor dat bezwaar, omdat hij uit dit eenvoudige wetsontwerp niet halen kon de overtuiging dat er veel H. B. Scholen zullen bijkomen. Dit was trouwens ook niet de 'ver wachting van den minister. Ook op ons maakt de discussie den indruk dat, de •beteekends van dit wetsontwerp wordt overschat. Sle-hts. enkele H. B. S. zullen er bijkomen en het M. U. L. O. zal wel niet veel te lijden hebben. Maar vooral na de toezegging die de Minister heden deed kan dat. „ernstige" bezwaar wel haast ganscbelijk vervallen. De Minister verzekerde nl. dat reeds een wetsontweiq tot meerderen steun aan het meer uitgebreid lager ou derwijs in voorbereiding is. Als daarbij dan tevens kon bepaald worden dat ook deze schalen een einddiploma uitreiken, zou een goede toéstand geboren zijn. 3 De heer Ter Laan kon na deze verklaring van den Minister zijn motie om te komen tot een beter stelsel van subsidieering van het M. U. L. O., intrekken. Het spreekt van zelf dat de aannemingskansen, van het ontwerp thans belangrijk gestegen zijn. Toch is de oud-liberale garde nog niet op haar gemak. Zij kan zich met die sectescholen niet vereeni gen en heeft daairom bij monde van den heer ROES SINGH aangekondigd dat zij een amendement zal in dienen om de Kamer te doen heslissen over de kwestie van toegankelijkheid van de bizondere H. B. S. voor kinderen van andersdenkenden. Licht zal dit amendement aanleiding geven tot prin- cipieele bespreking en het zou ons niet verwonderen als we een kleine repetitie kregen van den ouden schoolstrijd en rechts tegen links zagen optreden. De Kamer gaat Dinsdag voort met de behandeling dei artikelen. We moeten nog melding maken van het feit dat Dr. Kuyper „overwegende bezwaren" heeft om deel uit te maken van de oommissie der 7 kopstukken, welke prae-advies moet uitbrengen over het voorstel Lobman tot wijziging van het reglement van orde in zake de behandeling van wetsontwerpen. Wat kan daarvan de reden zijn? vraagt men zich af; minder aangename ver houding tot een of meerdere leden der commissie? Ten behoeve van de departementale ambtenaren ls sedert eenlgen tijd een nieuwe salarisregeling aan bangig. Het voorloopig verslag is uitgebracht en even eens het Regeeringsantwoord. De commissie van rappor teurs wil echter blijkbaar nog meer inlichtingen alvo rens te kunnen verklaren dat het wetsontwerp voor openbare behandeling gereed is. Zij wenscht daarom dat. de Kamer besluit tot het instellen van een onder zoek naar inrichting der departementen van algemeen vrm m!' ,.het oog °P 6e werkzaamheden, de wijze beid de^am^fo/fu z:lkon' de verdceling van den ar- de samenstelling der afdeelingen. Eerst als dit onderzoek ls afgeloopen mag de Kamer beslissen of de gelden kunnen toegestaan worden. M a. w., de commissie wil nu eens precies weten hoe het in de ministerieele bureaux toegaat, schijnt te meenen dat het bureaucratische element er te vee is vertegenwoordigd en wil, alvorens de duiten toe te staan, weten of ze waar voor haar geld krijgt, neuscn nog zoo kwaad niet! De WIJZIGING DER KINDERWETTEN wordt zonder stemming oaangenomen; de heer HELSDINGEN later gelegenheid om te interpelleeren over den arbeids dag aan de Marine-inrichtingen te Hembrug en de heer ROODHUIJZEN krijgt ten antwoord op zijn vraag ot de onderwijzers van opgeheven normaalscholen recht op pensioen of wachtgeld krijgen, ten antwoord dat ingevolge Kon. Besluit van 23 Maart 1909 die onder wijzers, aangesteld voor 1881, aanspraak hebben op pensioen of wachtgeld ingevolge de bepalingen die gel den voor burgerlijke ambtenaren. Watersnood. Sllezlë wordt nog steeds geteisterd door watersnood. Over een afstand van verscheidene. K.M. staat het water een M. hoog op de weiden bij Brieg. Kolossale watermassa's worden door de Ranschwitzbeek en de Bartsch naar den Oder gevoerd. Boven en beneden Neufalz is alles een meer. De kolonie Altfahre staat rondom in liet water. Van Aufhalt af tot Ivoltsch zit het ijs nog steeds vast. Een mannenverderfster. Naar de Daily Mail uit Petërsburg verneemt, is te Saipara een vrouw met name Popowa in hechtenis genomen onder beschuldiging, dat zij een driehonderd moorden heeft begaan. Sedert dertig jaar hield zij zich nl. bezig om vrouwen, die ongelukkig getrouwd waren, door vergif van haar echtgenooten te ontdoen. Zij deed het voor een kleinigheid. Nooit heb ik een vrouw ver giftigd, zei de giftmengster, die wel een eigenaardige kampioen voor vrouwenrechten is. Een diefstal. In het overdekte badhuis op den Heiligenweg te Amsterdam heeft gistermiddag een zeer brutale diefstal plaats gehad. Een der „bezoekers" heeft, in plaats zijn heil in het water te, gaan zoeken, een bezoek gebracht aan vijf kamertjes. Een aantal gouden horloges met ket tingein heeft de dief weten te bemachtigen, terwijl hij uit een der jassen een portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan bankpapier gestolen heeft. Zijn signalement is vaag bekend. Men heeft vermoeden op een 30-jarig bezoeker. De benadeelden stelden onmiddellijk de recherche van het politiebureau op het Singel met het geval in kennis. Deze stelt een uitgebreid onderzoek in. Een leukerd. Meester: „Jan, noem mij eens een plek, die zich onderscheidt, omdat er niets op groeit." Jan bedenkt zich etjn oogenblik en zegt dan. „Mijn vaders hoofd,, meester Storm in België. Brussel, 25 Maart. Dezen nacht heeft een heftige storm hoven Antwerpen en omstreken gewoed; er hadden op de Schelde twee ongevallen plaats, de En- gelsche stoom er „Thurland Castte", in zee gaande, heeft op de Willemsrede de Belgische stoomboot „Gu- bernat" .aangevaren; deze boot zonk geheel en al en men had moeite, den gezagvoerder en zijn knecht te redden. De' stoombbot „Theresa" werd door den wind te gen de „Meuvita" geworpen, die sterk beschadigd werd. den. Het Harmemiefecst zal waarschijnlijk gehouden I worden op Zondag 18 Juli. Chr. Jongemannen-Vereeniging. Woensdagavond trad in haar vergaderlokaal in 1 Hoep voor de Chr. Jongemannen-Vereeniging en ee- noodigden op de Eerw. heer Oreutzberg te Breezand ter behandeling van een deel van het „Drankvraagstuk Achtereenvolgens besprak de hr. Creutzberg don in. vloed van den alcohol op het lichaam (tuberculose, 1 zenuwziekten en krankzinnigheid); vervolgeus zijn, in! vloed op het maatschappelijke leven (economie, gezins. leven en misdaad), om te eindigen met de conclusie dat ieder weldenkend mensch, ter wille van den naaste den drank moest laten staan en den strijd tegen drinkgewoonten aanbinden. Na afloop hiervan werden door enkele toehoorders nadere inlichtingen gevraagd of bezwaren te berde g^,. bracht. Ten slotte dankte de voorzitter den hr. Creut2. berg voor zijne bereid wil 1'igfheid om storm en ïegeu trotseeren, en sprak de hoop uit dat ook te behagen mettertijd een vereeniging van drankbestrijders zon, worden opgericht. Gemeente SCIIMihiiV. —O Komst Landmeter. De Burgemeester der gemeente SCHAGEN, brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de heer Landmeter van het Kadaster zich op Woensdag, den 31 Maart a.s. en volgende dagen tot het opnemen van kadastrale veranderingen in deze gemeente zal toevinden. I Schagen, den 26 Maart 1909. De' Burgemeester voornoemd, i H. J. POT. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 2527 Maart 1908. I Ondertrouwd: Popke van der Meuten, candidaat no- taris, oud 24 jaren, wonende te Haarlem en Jahanna Adriana Koot, oud 27 jaren, wonende alhier. Getrouwd: IJf Denijs en Elisabeth Kuiper, j Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Dirk Pieter, zoon van Pieter Dirk Rezel- man en van Ddeuwertje Buis. Gehuwd: Gijsbemtus Ruitenburg en Guurtje Borst. Euterpe. Het mannenkoor „Euterpe" alhier geelt op Zondag 18 April zijn tweede wuiterconcert. De bekende solo violist, de hr. Sam. Swaap van Amsterdam, heeft voor dit concert zijne medewerking toegezegd. We willen maar hopen, dat ditmaal de heer Swaap niet zoo eensklaps ziek wordl. Onzè markt. De voornaamste aanvoer in de eerste drie maanden van dit jaar bestaat op onze markt uit overhouders, vette koeien en, vette varkens. Wij geven hier de cij fers van 1908 en 1909: Vette koeien 599 in 1908, in 1909, 670. Vette varkens 684 in 1908, in 1909, 507. Overhouders 6500 in 1908, in 1909, 2480. Een onderscheiding. Onze voormalige plaatsgenoot, de heer C. Kool, heeft te 's-Gravenhage op eene tentoonstelling van hout- en marmerschilderwerk een eersten prijs behaald. Schietschool. Wij vernemen, dat bij het R.-K. patronaat alhier een verzoek is ingekomen om de kegelbaan op bepaalde tijden beschikbaar te willen stellen voor schietschool. Dit verzoek is gedaan in verband met de oprichting van weerbaarheidscorpsen, waarvoor het Rijk vrije wa penen en ammunitie beschikbaar zal stellen. Diploma Melkcontroleur. Bij het op Vrijdag 26 Maart aan de Rijkslandbouw- wintcrschool te Schagen gehouden examen,, verwierven 14 leerlingen der hoogste klasse een diploma als melk controleur, namelijk J. Boeket te Winkel; J. Bregman te Hoorn; P. Dek ker te (Winkel; J. L. Duker te Zuidscharwoude; E. Govers ;le Alkmaar; G. de Jong tp Sloten; P. Kok te Hensbroek. P. Kol lis te Venhuizen; W. Komen te Anna Paulowna; K. Koster te Midwoud; C. Leeuwe rik te Twisk; P. A. Schram de Jong te Tiel; P. Smit te Haringhuizen en .1. Stapel te I.amberlschaag. DE INZENDINGEN op de Paaschtentoonstelling. Vrijdagnamiddag werd de catalogus voor de tentoon stelling op a.s. Woensdag, gesloten. Die bevat een aan tal Inzendingen, welke alle vroegere tentoon stel 11 n g e n in dit opzicht overtreft. In totaal 348 nummers, die naar de uitgeloofde prijzen mededingen, verdeeld over de verschillende rubrieken i als volgt: 188 nummers vet vee. Reken daarbij nog een veertig- tal vette koeien, ter opluistering aangegeven, dan komt men aan het respectabele getal van 230 stuks vet vee- 27 nummers Stieren. 28 nummers Melk- en Fokvee. 33 nummers Wolvee. De afdeeling overhouders is best vertegenwoordigd, zoo ook oouschapen. 26 nummers Varkens, hoofdzakelijk vette varkens, waarvan er, medegerekend de opluisteringsvarkens, een 60 stuks zijn te verwachten. De Kippenafdeeling is in alle rubrieken flink voor zien. Niet minder dan 34 korven kippen zijn aangege ven. En dan tenslotte Konijnen, een 12-tal aangiften. De Gedempte Gracht zal geheel bezet zijn, aan Hoog- zoowel als Laagzijde, van begin tot eind, met al lerlei uitstallingen van machinerieën, rijtuigen, land en tuinbouwgereedschappen, alles op 't gebied van zui velbereiding, enz., enz., werkelijk in zijne verscheiden heid te veel om op te noemen. Ook deze afdeeling van onze tentoonstelling, lieusch 'niet de minst aantrekkelijke, is dus al zeer uitgebreid. Als het weer dus wat gunstig is, kan er straks weer een schitterend geslaagde tentoonstelling worden ge boekt. Feest Harmoniekapel. Van de Cantate, die op hel 40-jarig feest onzer Harmonie zal gezongen worden, heeft de heer Dartillact van Iright thans ook het gedeelte bewerkt, dat door een kinderkoor met begeleiding onzer Harmonie zal worden voorgedragen. Het is het gedeelte, waarin hul de gebracht Jvordt aan de nagedachtenis en de ver diensten van wijlen den heer Schouten. Een honderd tal kinderen gaven zich reeds op voor de samenstelling van bedoeld koor. De muziek is zeer eenvoudig ge schreven, zoodat ze gemakkelijk ingestudeerd kan wor Anna Paulowna. Door het Bestuur van den Anna-Paulownapolder werd tot sluiswachter aan het Westelude benoemd de heer C. J. Vermoet alhier. Langedijk. Gisteravond werd ten lokale van den heer P. Schager te Noordscharwoude een vergadering gehouden met het doel om te komen tot oprichting van een zeilverëeni- ging aan den Langedijk. De vergadering werd door 10 personen bijgewoond, die zich allen als lid opgaven. De nieuw opgerichte ver eeniging ontving den naam „Fortuna". Tot bestuursleden werden gekozen de heeren I. II. K. van Loo, voorzitter; C. Swager, vice-voorz.; Tj. Evers, secretaris; G. Kuiper, vice-secretaris; G. Bak ker, penningmeester; tót leden der regelingscommissie de heeren D. Schuitemaker en G .Keppel. Besloten werd den openingstocht te houden op 18 April a.s. De contributie bedraagt f 0.50 per jaar, voor onderst leden f 1 per jaar. Mr. De Meester. De Haagsche correspondent van de Tel. schrijft: Het bericht, dat de oud-minister De Meester het bij de candidaatstelling in de liberale kiesvereeniging van het district Zuidhorn met 100 stemmen minderheid heeft moeten afleggen tegen den landbouwer Teenstra, heeft ir. politieke kringen hier ter stede sensatie verwekt. Van betrouwbare zijde is mij medegedeeld, dat dit echec enkel en alleen 'n gevolg is van de aarzelend* houding, door den heer De Meester op vergaderingen in 't district Zuidhorn aangenomen tegenover de staats- pensionneering. De heer Teenstra verklaarde zich daar beslist vooren overwon. Dit is 'n klein bewijs voor de stelling, dat bij de komende verkiezingen de staatspensionneering een eerste rol zal vervullen. Nieuw Leven. Station Noord Scharwoude. 25 Maart 1909. Roode kool f25.—a f27.— per 100 stuks. Roode kool 2e srt. f22,— af 24.— Kleinere f 11,- a f 20,— Gele kool f23,-a f 25.— Gele kool 2e srt. f 19,a f22.— Kleinere fll.— a f 18.— Deensche Witte f—af— Deonsche Witte 2e srt. f20.— af22— Kleinere f 10.— af 18.- Uien f 7.- a f 0.— per 50 K.G. 26 Maart 1909. Roode kool f 25.— a f 27.- per 100 stuk! Roode kool 2e srt. f 22.— a f 24 Kleinere fu._ a f 22.- Gele kool f—a f Gele koel 2e srt. f 20.— af22 Kleinere fll.- a f 18.- Deensche Witte f a Deensche Witte 2e soort f20.—af22.— Kleinere f 10.a 18.- Uien f 7._ af 0._ per 50 K.G. Breek op Lansendflk, 26 Maart 1909. Roode kool fll.— a f 25.— Gele kool f 10.50 a f 24.50 Witte koel f 11.50 a f 25.- Uien f 7.— a f 7.50 Noord-Schar wonde, (Dorp). Roode kool f12.— af25.— Witte kool f 12.af 24.— Gele kool f10.— af22.— Uien f 6.50 a f 7.— per baal. Aangev. 658 H.L. f 9.- a 9.25 7.- a 7.50 4.10 a 4.50 7 50 a 0.— n 18.- a 13.50 a 13.- a 14.- a a Alkmaar, 26 Maart Tarwe Gerst chev. Haver Paardeboonen Bruine Citroen Witte Groene erwten Grauwe Al kin Aar, 27 Maart 1909 12 Paarden 42 Koeien 291 Nuchtere Kalveren 119 Magere Schapen 81 Magere Varkens 158 Biggen Kipeieron per 100 Kon Boter q.65 a Hoorn, 25 Maart Aangevoerd 23 stap'els kaas, wogonflt 14055 K.G.Kleine30.—.Commissief2650 Middelb.f-"»" Fabriekskaas f31.50. Alkmaar, 26 Maart Kaas. Aangevoerd 133 Stapels, wegende 80844 K.U Fabriekskaas Kleinef33.-, Comni Boorenkaas:Kleine f 31.—,Comm. f 29.—Middeiw Marktbericht dor veiling gehouden op de Getüe0n'e 0"de Vischmarkt, a.d. Nieuwmarkt to Amsterdam d. d. 26 Maart 1909 Kipeieren f 3,25 a f 6.o° Eendeieren f 4,— a f 4.10» j ,80- 160-" ■180e-f$r- a-if S - gelid*

Schager Courant | 1909 | | pagina 2