liiiïiEBtii- mi Zaterdag J April 1909 53ste Jaargang. No. 4179 Bureau SCHAGENi Laan O 4. Uitgevers i TRAPMAiM Co. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Binnenlandsch Nieuws. AIHKII NIÜIIS- Dit blad verschuilt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, ponderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 are, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. luiere Telcphoon N». 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naai' plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit vier bladen. Gemeente 8C11IAGEN. o Kaasmarkt. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, brengen bij deze ter openbare kennis, dat de weke- lijksche kaasmarkt weder zal aanvangen op Woensdag U April 1909, des middags ten twaalf uur. Schagen, den 30 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester II. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. L Bekroningen. Op de Zaandamsclie Paaschtentoonstelling die jl. Donderdag werd gehouden behaalden de heeren H. Spaans en Co. te Barsingerhorn een len prijs in de rubriek afgewisselde koeien; de heer K. de Moor te N. Niedorp een len prijs met een vaars; de heer W. ICooijman te Haringhuizen een len en 3en prijs met melkkoeien; de heer J. Stammes te N. Niedorp een 2en prijs met een 1-jarigen stier en een gemeste vaars; je heeren Claij en Boekei te Haringhuizen een len prijs met een driejarigen stier; de heer K. Jonker te Barsingerhorn een 3den prijs met afgewisselde vette koe, de heeren C. Waiboer en H. Spaans en Co. een eervolle vermelding. Alkmaar. Aangenomen het beroep bij de Ned. Herv. gemeente alhier (vacature Dr. J. A. C. van Leeuwen) door Ds. H. P. de Pree te Hoogmade. j Alkmaar. Beroepen hij de Ned. Herv. kerk alhier in de vaca ture Ds. A. Guldenarm, Ds. T. Kloosterman, predikant te Nieuw-Buinen. Alkmaar. Naar wij vernemen, gaat de arbeid aan de Koekfa- iriek der firma Terhaak en Zoon geregeld door, om dat de firma zich van nieuwe arbeidskrachten heeft voorzien. Het posten der stakers duurt voort. Ongere geldheden van eenige beteekenis hebben niet plaats; de politie zorgt voor de orde bij het aan- en uitgaan de fabriek. Alkmaar. Geschenk aan H. M. de Koningin. Heden was op het stadhuis voor het publiek ter be zichtiging gesteld het geschenk, dat de vrouwen van de provirfcie Noordholland met uitzondering van Amsterdam aan H. M. de Koningin zullen aanbie den hij gelegenheid van de te verwachten a.s. blijde gebeurtenis. Het geschenk was geplaatst in een glazen vitrine op de tafel van de Prinsen zaal, en bestaat uit een nagenoeg vderkant blad met afgeschuinde hoeken, in het midden waarvan is gegraph-eerd het wapen der provincie Noordholland met daaromheen in een cirkel de wapens van de voornaamste gemeenten als Haar lem, Helder, Hilversum, Alkmaar, Zaandam, Hoorn, Enkhuizen, Weesp, Purmerend, Edam, Wormerveer, Beenister, Naarden, Texel enz. Bij dit blad behooren twee met deksels gesloten suikerpotten, een melkkan, eveneens voorzien van deksel en een papschaal, alles op voetstuk, achthoekig, rijk gegrapheerd, en alles geheel van zilver. Voorts een tweetal zilveren paple pels, voorzien van gouden kroon, terwijl de deksels van suikerpotten en melkkan zijn gekroond door een gou den lepelaar, voerende haar jongen. Op een der suikerpotten staat onder een boom met opkomende zon: „Vivat Oranje!" Het geheel is gevat in een bruin lederen cassette, met verguld bewerkt en met gouden kroon op het dek sel, gouden sluitingen en gouden handvatten, en van binnen gestoffeerd met wit fluweel en witte zijde. Het Is vervaardigd in de fabriek der firma W. Voet en Zonen te Haarlem. Het geschenk viel een druk bezoek ten deel. Burgerbrug. Aan het Hulppostkantoor te Burgerbrug is geduren de het 1ste kwartaal in 243 inlagen ingelegd f 5828.39. Hoogwoud. Uitslws openbare verkooping van eene huismanswo- Ding met erf, boomgaard en diverse perceelen wei- en bouwland staande en liggende aan de Gouwe en in de Weere, samen groot 14.67.80 H.A., behoorende tot de nalatenschap van Mej. de Wed. Jb. Vlaar. Kooper de heer P. Groot Jbz. voor f 19420. Hoogwoud. Tengevolge van de afkeuring van den milicien Jb. van Stralen zal de loteling N. Laan, blijkens schrijven van den Commissaris der Koningin ter aflevering wor den opgeroepen. Hoogwoud. In de jl. gehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders zijn op de aanbeveling voor twee leden van de gezondheidscommissie te Hoorn geplaatst de heeren E. Kluyver te Winkel en Dr. A. H. van don berg, arts te Midwoud, beiden aftredenden. *- Hoogwoud. Volgens opgave van het Hoofd der School in de Vre alhier, werd gedurende het le kwartaal dezes iiats in de schoolspaarbank ingelegd 17.40 gld. en terug 5ebaagd f 171.59. Broek op Langendijk. hoogstwaarschijnlijk zal alhier een nieuw telegraaf- !ri telephoon-kantoor worden gebouwd. Land- en Tuinbouwcursus. .Door de heeren C. Nobel, Rijkslandbouwleeraar en Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraar voor Noordlholland »an de persaneelen van verschillende scholen een ./''rijven gericht, waarin wordt meegedeeld, dat het Ji'nemen bestaat te Alkmaar een cursus te openen opleiding van onderwijzers voor de acten Landbouw- u T"inbouwkunde L. O. De deelname is kosteloos, >111 van Rijkswege f 100 wordt vergoed aan hen, acte behalen. Tevens wordt er de aandacht op d^stigd, dat voor den land- of tuinbouwonderwijzer „I Gelegenheid openstaat om in zijn omgeving een Jwcursus te geven, waarvoor hetn een belooning 200 voor 144 lesuren wordt toegediend en dat er bovendien eenige kans bestaat, dat in de toekomst aan het bezit der land- en tuinbouwacte meer voordeel zal worden verbonden dan reeds het geval is. Kiezers aan den Langedijk. Te Broek op Langendijk bedraagt het aantal kie zers voor Kamer en Staten 396, en voor den Gemeen teraad 383. Te Zuidscharwoude vermeldt de kiezerslijst 341 namen voor Kamer en Staten eh 320 voor Ge meenteraad. Zuidscharwoude. De lieer Van der Toom heeft bedankt als leeraar aan den cursus voor gymnastiek alhier. Thans zal aan de jongens les worden gegeven door den heer Du Burck en aan de meisjes door Mej. Buurs, beiden in 't bezit der acte voor gymnastiek. Volksstemming Drankgebruik. Den len April vergaderden de beide commissies, ge kozen uit de twee geheelonthoudersveréonigingen aan den Langedijk, over de te houden volksstemming. Het doel was eeweest die in Maart of April reeds te doen plaats hebben, maar van algemeen gevj.leu was men nu, met het oog op plaatselijke omstandigheden, dat liet beter zou zijn, wanneer men de zaak uitstelde tot het einde van 't jaar. Vastgesteld werd, dat de stemming dan de tweede week in December zou plaats hebben. Den medewerkenden corporaties en vereenigin gen zal deze verandering meegedeeld worden. Deze zul len in September of October uitgenoodigd worden om de voorbereidende werkzaamheden vast te stellen. Een der burgemeesters van de vier Langedijker dor pen zal gevraagd worden bij de opening der stembus te zijn, om aan de zaak een officieel karakter te ge ven.- Medegedeeld werd, dat de antwoorden waren inge komen van de vereenigingen, die nog geen toezegging tot medewerking hadden verleend. De S. A. M. V. vol deed aan het verzoek, de Chr. Jong. Vereeniging uit Broek op Langendijk daarentegen gaf een weigerend antwoord. Van 't Ned. Ond. Gen. en den Bond van Ned. Ond. was een sympathiebetuiging ingekomen. Heerhugowaard. Het dames-comité voor het huldeblijk aan II. M. de Koningin heeft te beschikken over f 225, doorvrijt- willige bijdragen bijeen gebracht. Dit geheele bedrag zal, volgens den wensch van II.M. de Koningin, geheel ten goede komen aan de alge- gemeene armen der gemeente. Schagerbrug. Naar wij vernemen Is het opzicht over de nieuw te bouwen boerderij voor de St. Radboudstichting te Utrecht, bewoond door den beer P. A. de Wit, Sn den Ruigeweg, nabij het Buurtje, opgedragen aan den beer Wi. Blaauboer Gz. alhier. Callantsoog. In den nacht van 1 op 2 April brak te ongeveer half twee nabij het dorp Callantsoog brand uit in het woonhuis van den landbouwer P. Sluis. De bewoner die in diepen slaap was, werd wakker door het vallen der dakpannen op den zolder, en kon zich toen nog juist bijtijds redden. Het vee stond in een naburige boet en liep geen ge vaar. Huis en inboedel waren verzekerd. Niets is gered kunnen worden. Oorzaak onbekend. Wieringen. Op den 2den Paaschdag zal de muziekvereeniging Harmonie in de concertzaal Coucordia van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef een openbare uitvoering geven. Behalve enkele muzieknummers en voordrachten zullen nog twee blijspelletjes worden opgevoerd ge titeld: Een Sint-Nicolaascadeau en Gesmokkeld. Wieringen. Door 24 leden onzer onderafdeeling der V. P. N. werden in de afgeloopen week op de Amsterdamsche eierenveiling geveild 3092 eieren. De prijzen hiervoor gemarkt waren zeer goed en varieerden van f 3.75 tot en met f 4.80 per 100 stuks. Göncurrentie. Van Sloten (N. H.) uit zijn op een dag drie groe pen bij den minister op audiëntie geweest ter aanbe veling van een sollicitant van hare richting voor de burgemeestersbenoeming. Vanwege de liberale partij werd daarbij een adres ter aanbeveling van den heer Zaalberg aangeboden, voorzien van 730 handteekenin- gen. Keinsmerbrug. Bij de kaasfabriek C-eres alhier is de heer A. L. Zuid- scherwoude met algemeene stemmen herbenoemd als controleur. Er zal nu drie maal per week worden ge controleerd. Nieuwe Niedorp. Den 1 steil April dezes jaars was hel dertig jaren geleden, dat de heer Jacob Kuilman de betrekkingen van gemeen te-secretaris te Nieuwe Niedorp c.n secre taris penningmeester van de Bamie Nieuwe Niedorp aanvaardde. De bereidwillige en kundige ambtenaar staat als im mer de menschen op minzame wijze ten dienste. We wenschen, hem van ganscher harte toe, dat hij nog jaren aaneen zijne betrekkingen moge blijven ver vullen met dezelfde toewijding. Anna Paulowna. Aan het postkantoor alhier en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren, wend gedurende de maand Maart 1909 ingelegd f 11119.G65 en terugbe taald f 6816.39". (Het laatste door dat kantoor uitge geven hoekje draagt het nulnmer 855. Anna Paulowna. .Viel ingang van 1 Mei a.s. is tol pontwachter aan het West-Einde benoemd de heer C. J. Vermoet al hier. Ilij was op een na de hoogste inschrijver. Anna Paulowna. De vereeniging „Nut eii Genoegen" hield Woens dag 31 Maart eene vergadering met dames in liet lo kaal van den heer G. .1. Volder. De zaal was flink bezet. Na een openingswoord van den voorzitter wer den de potuien gelézen en goedgekeurd. Toen werd het woord gegeven aan den heer M. H. Kooijl, tl ie voor zijne lezing had gekozenJoris Komijn op de tentoonstelling" van Justus van Maurik. Aan helein de viel den spreker een luid applaus ten deel. De bij drage werd door den heer J. van Kampen gegeven en "droeg tot titel: „De zieke jongeling" van J. van Heers Met aandacht werd deze voordracht gevolgd en dat zij in den smaak was gevallen, bewees het ap plaus Toen volgden zes voordrachten van den heer A M Vrucht van Haarlem en het is moeilijk te zeg- ce'n 'welke daarvan het meeste succes had. Genoeg de lieer loonde uitstekend in staat te zijn, verschil-. lende karakters weer te geven en zoowel zijne voor- j dracht als zijne stem voldeden zoo goed, dat men j zich heel erg amuseerde. Bewondering wekte het, dat '".i het laatste nommcr nog even flink weid gezon gen als bijt den. aanvang hoewel' toch de voordrach ten hooge eisehen hadden gesteld. Van mooiheid echter geen sprake. De heer Vrucht hoeft beslist een goeden indruk achtergelaten en het is de moeite waard', hem te hooren. Behalve de verplichte nommers, wer- J den er nog eenige extra door hem gegeven. Tusschen de bedrijven door bespeelde de heer D. Zon verdienstelijk de piano en ten slotte werd er eene tombola zonder nieten gehouden, waardoor groo te hilariteit ontstond, niet weinig verhoogd door het gebruik, -dat men maakte van de eigenaardige prij zen. Geen wonder, dal bij zulk een rijk en afwis selend programma de lijd omvloog ,en het laat was, toen-de voorzitter de bijeenkomst met een woord van dank. aan hen die lot welslagen hadden bijgedragen sloot. Na den hamerslag bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, onder meer zich ammuseerende met een dansje. „Nut en Genoegen" kan met tevredenheid op de laatste bijeenkomst van het seizoen terug zien. Weerrijmpjes. Het Handelsblad heeft verschillende aardige wieerrijm pjes verzameld uit de wereld van schippers en boeren. 't Zonnetje rood, Binnen drie dagen Oostenwind, Of regen in de sloot. Al is de donder nog zoo kloek, Hij brengt den wind weer in zijn hoek. Sneeuw op 't land, De wind van allen kant. Zuidwest met snee(uw), Noordoost in Zee. Meeuwen op 't land, Storm achter de band. Een liggende maan, Doet zeelui staan. Open winters, Menschen verslinders. Een natten Maart en drogen April, Dan hebben de boeren 't naar hun wil. Als slakken en padden kruipen, Zal het zeker spoedig gaan druipen. Wanneer de rook naar de aarde slaat, Is het zeker dat het reegnen gaat. Kwaakt de -kikvorseh in het meer, 't Is een bode van mooi weer. Als de zon klaar ondergaat, Helder 't torenklokje slaat, Dan mooi weer te wachten staat. Vliegen katten wild door 't huis, Denk dan maar: dat is niet pluis. Kraken deur en kast geducht, Wind is er dan in de lucht. Knapt de kachel 's winters zeer, Dan voorspelt dit vriezend weer. Als de spinnen loopen gaan, Breekt er zeker dooiweer aan. Oostenwind met regen, Staat bij drie, dan staat bij negen. Een kring om de maan, Die kan vergaan; Maar een kring om de zon, Daar schreden vrouw en kinders om. Wieringer waard. Donderdagavond vergaderde de Vrijzinnige Kiesver- eeniging alhier, onder leiding van den voorzitter den heer J. P. Backx. Hij heeile de aanwezigen welkom, hoewel hij de opkomst gering moest noemen, daar er van de 101 leden slechts 21 tegenwoordig waren welk getal later met 6 vermeerderde. Verder werd meegedeeld dat de .uitnoodiging, onlangs tot de burgers hier ge richt om lid te worden der vereeniging, tot resultaat had, dat er 51 leden bij gekomen waren. Hierop las de secretaris, de heer H. Limpers, de notulen der vorige bijeenkomst, welke zonder opmer kingen voor goedgekeurd werden geteekend. Nadat een paar ingekomen stukken gelezen en voor kennisgeving aangenomen werden, stelde de voorzitter namens liet bestuur aan de orde het candideeren van een lid voor de Tweede Kamer. Een Iwcctal candidaten werden genoemd: de heeren Jhr. Mr. P. van Eoreest en F. Netscher. Na geruimen lijd over het vóór en tegen dezer can didaten .te hebben gesproken werd bijl meerderheid van stemmen (19) de hr. FRANS NETSCHER van Sant poort candidaat gesteld; de heer Van Eoreest kreeg de overige 8 stemmen. Ontegenzeggelijk is die meerderheid liet gevolg van het ijveren des heeren Nelscher voor de beginselen van den Rond voor Staatspensioimeering, met welke beginselen de lieer Van Eoreest blijkens een voor gelezen schrijven niet in allen deelen kan meegaan. Het een, en ander over de hazen. De haas is niet zoo dom, als algemeen aangenomen wordt Hij behoort tot die dieren, die steeds verkeerd beoordeeld worden. Hoewel men niet kan beweren, dat hij een toonbeeld van slimheid en verstand is, zoo ontbreekt het hem niet aan een goede dosis list. Oude hazen, door honden vervolgd, zoeken steeds het vrije veld en schuwen angstig het kreupelhout. Een haas laat een zeer sterken reuk achter, die in 't bosch natuurlijk in groot-ere mate wordt opgemerkt, dan in het veld. Dikwijls komt het voor, dat de haas d-en hond wel, de hond den -haas niet ziet. Deze laatste loopt dan een flink eind vooruit, een gedeelte terug, om een flink spoor achter te laten en -doet dan e-en grooten sprong ter zijde. De hond volgt ijverig het spoor, blijft eenigen tijd radeloos, daar het plotseling ophoudt en de haas krijgt daardoor een reddenden voorsprong. Van weinig humaniteit, als w,e het zoo mogen noe men, getuigt het feit, dat oude hazen jongere hun vervolgers tegemoet drijven en zoo tijd winnen, om in -hun hol te kruipen of het vrije veld in te rennen. Een jager vertelde eens e-en aardig voorval, dat even wel minder van de slimheid va» den haas, dan een voor hem gunstig toeval spreekt. Bij een drijfjacht stond een jonge man met een wijden mantel om, aan den rand van het veld, om naar de jacht te zien. Plotseling zag hij, door honden vervolgd, een haas op zieh toekomen en ging hem in den weg staan. In doodsangst sprong deze hoog op en in zijn armen. Snel sloeg hij den mantel om liet vervolgde dier en hi-eld het vast, hoewel de honden als dol op hem toesprongen en een vreeselijk geweld maakten. Door de zonderlinge houding van zijn hon den opmerkzaam gemaakt, kwam de jager naderbij eni riep ze, nadat hij het geval vernomen had, lachend terug en, schonk „Lampe", die spoedig zijn biezen pakte het leven. Heerhugowaard. Vrijdagavond vergade-rde in „De Zwaan" alhier die Coöperatieve Boerenleenbank onder Voorzitterschap van -den heer Jc. Met, die aan ruim 40 aanwezigen het wel kom toeriep, waarna door den heer Wiebe van Slooten de notulen der vorige vergadering werden gelezen. On der dankzegging worden deze goedgekeurd. Vervolgens worden door den heer Akkerman, kas sier, de rekening en balans over 1908 aan de verga dering voorgelegd. De ontvangsten beliepen f 75713.75% de uitgaven f 74350.16%, zoodat op 1 Januari aanwezig was f 1363.59. Op 31 December was het totaal der spaargelden f 24683.78, terwijl aan voorschotten uitstond f 233S6. Op 1908 werd f 135.74 winst gemaakt, zoodat het re servefonds steeg tot f 373.16. De rekening zal worden nagezien door een commissie bestaande uit de heeren C. Kooij, J. B-est en J. Smak. De voorzitter dankt den kassier voor zijn beheer en zijn verslag. Aan de ord-e kwam nu punt 4. Verslag over den toestand der bank, uitgebracht door den heer P. Won der Pz. Evenals het vorige jaar kon een opgewekt verslag worden geleverd, waarin mocht worden gewe zen op den bloei der instelling, welke meer en meer het vertrouwen wint der burgerij. Het ledental steeg van 63 tot 73, terwijl 2 leden door vertrek hadden bedankt. Een woord van, hulde werd gebracht -aan den kassier, alsmede aan d-en, heer Van Slooten. Zoowel het Bestuur als de Raad van Toe zicht en de Inspectie betuigden hunne tevredenheid over het beheer, de boekhouding enz. Het aantal uit gegeven spaarbankboekjes bedraagt 91. Naar de Cen trale werd 19 maal geld opgezonden, 11 maal opgevraagd. De inlage was over 1908 weer 1/3 vermeerderd en be liep f 27946.85, terwijl terugg-e-vraagd was f 21372.67%. Onsoliede posten had de bank niet. Spr. eindigt met een woord van dank voor den steun en medewerking en den wensch, dat de Bank moge worden een der nuttigste instellingen' in o-nze gemeente. Na een krachtig applaus breDgt voorzitter den heer Wonder den dank der vergadering. Herkozen wordt in het bestuur de heer P. Wonder Pz., in den Raad van Toezicht de heer K. Ploeger. Beiden aanvaarden de benoeming en danken voor het in -hen gestelde vertrouwen. Voor het jaar 1909, met ingang van 1 Jan. jl., wordt de rente voor spaargelden vastgesteld óp 3% pet., die voor voorschotten op 4% pet. Voor 1908 golden 3% pet. en 5 pet. Op voorstel van bet b-estuur wordt het salaris van den kassier vastgesteld op f 125, terwijl voor 1908 aan het salaris e-en gratificatie is toegelegd van f 25. Omtrent art. 8 van het Huish. Regiem-ent stelt het Eestuur voo-r, de credietaanvrage bij de Centrale te stellen op ten hoogste f 20.000. Dit voorstel wordt door den heer Van Slooten nader toegelicht. In hoofdzaak kunnep de voorschotten worden v-erstrekt uit de spaar gelden, de credietaanvrage is tot nog toe nooit geste gen tot f 10.000, zoodat het bestuur een maximum cre- diet van f 20.000 ruim voldoende acht. Mocht er .meer aangevraagd moeten worden, dan kan een Algemeene Vergadering worden belegd. De vergadering accepteert het bestuursvoorstel. Uit -den boezem der vergadering, gaat bij de rond vraag een stem op, welke bij anderen weerklank vindt, om presentiegeld te verleenen aan de led-en van be stuur en Raad van Toezicht. Deze verklaren echter met genoegen zich belangloos aan de zaak te willen wij den, wat aanleiding geeft tot een onder warm applaus uitgebracht woord van hartelijken dank aan Bestuur en Ra-ad van Toezicht voor hunne welwillendheid. Gratis worden -aan de leden -de statuten en het Huish. Regl. verstrekt. Onder dankzegging aan verschillende functionarissen sluit de voorzitter de vergadering. Een groote consternatie. Bij de-n heer K. te Wieringerwaard zat de familie rustig bij elk-aa-r. Eensklaps verschijnt daar in gro-o-te opgewondenheid de dienstbode v-an buurman H. Met den kreet van: Help, help, de baas ligt onder het hooi! stormt zij binnen. Al wat beenen had, snelde achter de ontstelde dienst bode aan ter hulpe. Hooivorken werden gegrepen en weldra was men in de schuur, waar een omgevallen hooihoop -het droevige voorval scheen te bevestigen! Dapper stak men toe om zoo mogelijk den ongelukki ge het leven te redden. De vrouw des huizes, bevreesd voor het allerergste, was in zwijm gevallen, zoodat ook haar toestand hulp v-ereischte. Het was een kolossale ontsteltenis. Dit alles trok de aandacht van den oudsten zoon van den heer K., die uit het land kwam. Deze ter plaatse van het ongeval aangekomen, informeert wat er gaande was. Buurman ligt onder het hooi! klinkt het alarm ee rend hem in de ooren. Een verbaasd gezicht, ongeloovig als van wijlen Tho mas zelf: „Buurman,!?die loopt achter in 't land, ik ben hem zooeven zelf tegengekomen!" Geen wonder dat algemeene verademing en groote hilariteit volgde. Wat was het geval? De baas had hooi afgegooid, en was toen achteruit het land opgegaan. De dienstbode had den hoop -hooi eenige oog-enblikken later gezien, den baas gemist, en de gevolgtrekking gemaakt, dat, de baas onder het hooi lag. Het bovenverhaalde was het gevolg Wieringen. Naar men ons mededeelt is de kiezerslijst voor deze gemeente vastgesteld met een aantal van 581 voor -de Tweede Kamer, 579 voor de Prov. Staten en 578 voor den Gemeenteraad. Oude Niedorp. Op Donderdag j.I. gif liet Fanfarekorps „Crescen do" alhier, onder leiding van den heer P. Pranger een concert, in het lokaal van den heer T. de Jong. liet programma dat 9 nummers bevatte werd vlug en heel goed afgespeeld; na elk nummer weerklonk een flink applaus. De muziek werd afgewisseld doorvoor- Voyageur", en „2 voor 18". K>« vooixirnlfchten vielen ook zeer in den smaak hij vt publiek, vooral <Je fwee laatsten.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2