leiiit- Dinsdag 21 April 1909 óJste Jaargang. No. 4192 Binnenlandscb Nieuws. K Bureau SC HA GE ES-, Laan O 4 Uitgevers s TRAPMAN Co, Dit blad verschjjnt viermaal per tveekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 uj'e> worden ADVERTENTIE in het eerstuitkomend nummer geplaatst. DN GEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Inlerc. Telephnoii IVo. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van l tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. Bekendmakin Gemeente SCHAGEN. o— e ei aangifte van verhuizing binnen de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim be trekkelijk het doen van aangifte ter Secretarie bij ver huizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in herinnering het bepaalde bij art. 5 van de politie-ver- ordening dezer gemeente, luidende als volgt: „Ingeval van verhuizing binnen de gemeente, zal daar van binnen acht dagen behooren te worden kennis ge geven ter Secretarie dezer gemeente, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst- en werk- boden daaronder begrepen, door het hoofd van dat ge- kin; Voor afzonderlijk levende personen door hen zelf; Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te za- inen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen." Overtreding -fcordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, den 26 April 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. de a.s. kamerverkiezingen. De samenwerking rechts. Naar de Standaard mededeelt, bestaat de voorslag van accoord van de gedelegeerden der drie partijen rechts over de samenwerking bij de komende stembus hierin: le. dat de partijen. Rechts zouden laten zitten, wat zit; en zulks met inbegrip van, Leiden; 2e. dat de in 1905 verloren districten, indien mo gelijk, met gezamenlijke krachten zouden, heroverd wor den, en dat in deze districten aller candidaat zou zijn de candidaat van die partij, die in 1905 het district ruimen moest; 3e. dat in de groote steden, met meerdere districten, de schikking zou worden overgelaten aan de drie Bondsbesturen le. dat in Friesland, waar nog afspraken van vroe ger nawerkten, de drie partijen zich provinciaal met elkaar verstaan, konden; en 5e. dat in nieuw te veroveren districten, die in 1905 niet aan Rechts behoorden, elke partij vrij zou blijven op het stuk van candidatuur. De verloren districten zijn: lo. voor de Christ.- His- torischen Amsterdam II; en 2o. voor de Antirevolutio nairen Den Haag I, Amsterdam VII en IX, Enkhuieen, Kampen, Gouda, Gorkum en Zierikzee. De Roomsch- Katholieken verloren in 1905 geen enkelen zetel. De deputatenv-ergadering der Anti-Rev. Partij heeft aan dezen voorslag haar goedkeuring gehecht; de St. verwacht dat ook de beide andere partijen de getrof fen overeenkomst zullen aanvaarden. „Bleek er later," schrijft zij, „een kink in den kabel van de zijde der beide andere partijen te komen, zoo zijn we er op voorbereid, om binnen vier dagen het roer om te werpen." het koegras. Bij de op 24 April gehouden verkiezing van Hoofd ingelanden van den polder Het Koegras werden herko zen de heeren A> A. Kikkert te Het Koegras en Dr. A. J. J. Kloppert te Hilversum. Gekozen werd de heer C. Dito te Den Helder. Wieringeii. Tot opzichter voor 's Rijks Waterstaat alhier is in Üe plaats van den heer F. C. den Hartigh, die naar Terneuzen vertrekt, benoemd de heer Nieuwland te IJmuiden. Wicriiigcn. De heer P. F. Kuut heeft zijne benoeming als dia hen bij de Doopsgezinde Gemeente aangenomen, ^Vieringen. Naar wij vernemen zal op Zaterdag den 8sten Mei a.s. in 't lokaal van den heer Koorn te Hippolytushoef als spreker optreden de heer Thomassen van Amster dam. Een en ander in verband met de a.s. Juni-ver- hiezingen. Aanvangstijd en onderwerp zullen nader wor den bepaald, KERMISSEN. Voor belangstellenden in en belanghebbenden bij de kermissen in Hollands Noorden, geven wij voor dit jaar het volgende lijstje: Abbekerk 2225 Aug. Alkmaar 2130 Aug. Anna Paulowna 2528 Juli. Barsingerhorn 811 Aug. De Kreil 2225 Aug. Haringhuizen 1518 Aug. Kolhorn 12—15 Sept. Callantsoog 58 Sept. Harenkarspel (Kerkb.) 15-^-17 Aug. Dirkshorn 2527 Juli. Kalverdijk 13 Aug. Waarland 1821 Juli. Heerhugowaard 20 23 Juni. Veenhuizen 810 Aug. en 1921 Sept. Hel der 512 Juli. Hoogwoud 2729 Juni en 19—21 Sept. Aartswoud 1315 Juni en 35 Oct. Langereis en de Weere 35 Oct. Hoorn 915 Aug. Koedijk 1921 Sept. ?t. Maarten 57 Sept. Valkoog 2931 Aug. Eenigen- burg 1214 Sept. Nieuwe Niedorp 30 Mei2 Juni *h 29 Aug.—1 Sept. Noordscharwoude 58 Sept. Op- keer 7 Juni. Oude Niedorp 1518 Aug. Zijdewind '215 Sept. Oudkarspel 1518 Aug. en 2629 Sept. St- Pankras 911 Aug. Petten '1719 Oct. Schoorl T416 Juni. Groet 2—4 Aug. Spanbroek 13 Sept. War enhuizen 1518 Aug. Schoorldam 1821 Juli. Wie lingen (Hippolytushoef en den Oever) 29 Juli1 Aug. Wjaringerwaard 69 Juni. Nieuwe Sluis 30 en 31 Mei. hinkel 14 Aug. en 2425 Oct. Zuidscharwoude 19— 2-' Sept. Burgenbrug 2628 Sept. Het Zand 1012 Oct. St. Maartensbrug 35 Oct. Oudesluis 1820 Juli. Schagerbrug 12—15 Sept. een woelige raadszitting. In den gemeenteraad van Wageningen is het hom- Jj^Ms. Reeds werden in een vorige zitting zulke ""■"Asse woorden gebezigd, dat de burgemeester, het [vroegere Kamerlid Hesselink van Suchtelen, bij het '"Agin der jongste vergadering srijn leedwezen moest "'(spreken, dat hij den voorzittershamer niet kracfiti- 8er gehanteerd had. In die jongste zitting werd het echter nog veel er ger. Het raadslid Van Lonkhuijsen beschuldigde den wethouder Bergaclcer van bevoordeeling als gemeente leverancier van een apotheek waarin hij deelgenoot was. Er werd besloten een commissie van onderzoek te benoemen. Juist zal de stemming beginnen als de heer Van Lonkhuijsen plotseling uitroept: „Mijnheer de voorzit ter, dat is al te erg, ik hoor dat de heer Bergacker op mij wijzende tegen u zegt: ,,'t Is altijd een schob bejak geweest!" De voorzitter merkt op, dat de heer Van Lonkhuij sen zich niet in te laten heeft met een particulier gesprek. De heer Van Lonkhuijsen: „Ja, maar 't is een open bare raadsvergadering. Ik heb het gehoord en er is op mij gewezen!" De heer Bergacker ontkent den heer Van Lonkhuij sen aangewezen te hebben. De heer Van Lonkhuijsen: „Nu als meneer Berg acker er niet voor uit wil komen,, dan is hij een, laf aard!" De voorzitter verklaart het'incident gesloten. Tot leden der commissie worden door den raad ge kozen de heeren Van Lonkhuijsen, mr. De Ridder en dr. Niemeyer. Als na allerlei gehaspel de vergadering eindelijk wordt gesloten, ontstaat nog een oogenblik een hevig tumult, doordat een der raadsleden den, heer Van Lonkhuijsen verwijt, dat hij, terwijl de voorzitter sprak, op zijn voorhoofd wees, hetgeen een ander raadslid bevestigt. De heer Van Lonkhuijsen roept de zich verwijderende verslaggevers terug: „Jongens, kom hier, er is nog een feestje!" „Neen," zegt het raadslid Vermeer, „dat zou jij er van willen, maken, maar dat gebeurt niet!" Hierna verlaten allen de raadszaal. De heer Van Lonkhuijsen heeft een aanklacht bij den rechter tegen den wethouder ingediend. HET ONWEDER. Te Amsterdam is tijdens het vrij hevige onweder de bliksem geslagen in den 20 meter hoogen schoor steen van de chemische fabriek Ouder-Amstel, staan de aan den. Omval. Dientengevolge scheurde de schoor steen over de geheele lengte. Er ontstond geen brand. Te. Graauw sloeg des middags de bliksem in de schuur van de door E. Buijsrogge pas betrokken pacht hoeve nabij het dorp. In minder dan geen tijd was het geheele gebouw, waarin zich 13 beesten bevonden, een prooi der vlammen. De bliksem doodde in een weide onder Empel een paard en rund. Zaterdagnamiddag ontlastte zich boven 's-HERTOGEb BOSCH een zware hagelbui. Langer dan een kwartier vielen de groote hagelsteenen, terwijl bliksem en don der elkaar met korte tusschenpoozen opvolgden. Men vreest, dat boom- en veldgewas veel schade zullen heb ben geleden. Te DALEN is Zatermiddag de bliksem in de land bouwerswoning van de wed. H. Rikkers geslagen. In een oogenblik lag alles tegen den grond. Met moeite konden de melkkoeien nog gered worden, alsook een kalf, dat echter reeds hevige brandwonden had be komen. Acht beesten werden een prooi der vlammen. Assurantie dekt grootendeels de schade. Zaterdagnamiddag ontlastte zich boven 's-HERTOGEN zware hagelbui. Nimmer te voren zag men daar zulke groote stukken ijs uit de lucht vallen. Het waren kei- steenen gelijk, sommige met scherpe hoeken. Van de ramen, die bijna horizontaal op de bakken liggen, zijn tal van ruiten stuk gehageld en planten met zachte bladeren, zooals sla en rabarber, moesten, het leelijk ontgelden. Voor menigeen een leelijk schadepostje. Boven NIJMEGEN en omstreken woedde eveneens een langdurig onweder, vergezeld van zware hagelbuien, als slechts zelden daar zijn waargenomen. BURGERBRUG. Alhier is tot waarnemend onderwijzeres aan de O. L. School benoemd met ingang van, 15 Mei a.s., mej. Gos- ses, thans te Schagen. ZOO'N DEUGNIET. Bekend is, hoe tengevolge van vergissingen, op en kele plaatsen, reeds gevlagd werd ter eere der blijde gebeurtenis. Ook te Oldenzaal werden deze week velen het slachtoffer van een jongen, die in den geopenden toren de kans schoon zag, om te gaan luiden. De land arbeiders, 't nauwelijks hoorende, zwaaiden met petten en schoppen, arbeiders verlieten de werkplaatsen, leer lingen op de normaallessen werden onrustig, tot de klokluider, de gevolgen van zijn daad ziende, het touw in den steek liet en verdween. Toen verdween ook de vreugdevolle verrassing bij vele bewoners, waarvan stellig velen den kwajongen, die hun de poets bakte, weinig goeds toedachten op dat oogenblik. EEN GOEDE VANGST. Bij een groote bankinrichting te Amsterdam werd Vrijdag een tweetal reisbrieven, elk van 100 dollars en onderteekend met,.den naam van een bekende bui- tenlandsche firma, aangeboden. De brieven werden, aangezien deze firma solide bekend staat, uitbetaald. Bij onderzoek echter bleken de beide brieven valsch te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Deze. brieven moeten behooren tot een, 25-tal van, di verse groote bedragen, welke in Parijs ontvreemd zijn ten nadeel e van den heer Daly Valet, een Engelsch- man, die in de Fransche hoofdstad dezer dagen ver toefde. Deze diefstal had reeds den lOen April plaats. Het is niet buitengesloten, dat men hier te doen heeft (met een internationale dievenbende, die er haar werk van maakte deze van valsche handteekeningen voor ziene reisbrieven bij bankinstellingen aan te bieden. De nummers hiervan zijn der recherche bekend. Nader vernemen we: De Amsterdamsche recherche heeft gistermiddag reeds dehand gelegd op den voortvluchtigen Engelsch- man, die eergistermiddag aan de Amsterdamsche Bank de valsche wisselbrieven aanbood. Het heerschap was per automobiel naar Enkhuizen gereden en van plan naar het noorden van Jet land te vertrekken. Eenige Amsterdamsche rechercheurs hebben hem uit Enk- huizen vandaan gehaald en gistermiddag gevankelijk Amsterdam binnengebracht. Hdbld. DE NIEUWE TIJD. In verband met de regeling van den dienst der spoor wegen in Nederland op 1 Mei a.s. naar den middelba l-en zonnetijd van Amsterdam zullen alle uurwerken op de stations en halten der Maatsohappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen In den nacht van 30 April op 1 Mei a.s. 20 minuten later dan, de. tijd van Greenwich worden gesteld. Dit zal geschieden op de lijnen, waar de dienst voor 1. uur 's nachts eindigt, na afloop van den dienst, en op de lijnen, waar de dienst ten, of na 1 uur 's nachts eindigt of waar volledige nachtdienst t®11 1 uur 's nachts. De uurwerken, die dan 1 uur (tijd van Greenwich) aanwijzen, worden op dat tijdstip gesteld op 1 uur 20 minuten. Oude Niedorp. De heer P. Agenant is Zondag, na afloop van den dienst, met algemeene stemmen benoemd tot Notabel bij de Ned. Herv. gemeente alhier, in de plaats van dein heer A. Koelemeij, overleden, ERNSTIG ONGELUK. Gisteren had op het Noorderplein te Deventer een ernstig ongeluk plaats. De automobiel van de familie Holle van „de Haere" onder Olst uit de stad komen de, kwam in botsing met een wielrijdenden kruideniers bediende, Deze werd vrij ernstig gewond en in bewuste- loozen toestand per brancard naar het ziekenhuis over gebracht. Het rijwiel werd geheel vernield. De politie stelt een onderzoek in; naar algemeen verzekerd wordt is het ongeluk niet aan den chauffeur doch aan den getroffene zelf te wijten, doordien hij, de auto ziende aankomen, er nog voor heen wilde rijden. De aangeredene is aan zijn verwondingen bezwe ken. Oude Niedorp. Tijdens een, onweersbui die hier Zaterdag boven deze gemeente zich ontlastte, werd een schaap van den heer D. Wijnker, te Zijdewind, door den bliksem ge dood. DE NAAM VAN HET VORSTELIJK KIND. Van vertrouwbare zijde vernemen wij dat de Konin gin en de Prins een beslissing genomen hebben omtrent de namen die de te verwachten. Prins of Prinses zal dragen en in. verband daarmede omtrent de peten. De gedachte die daarbij voorgezeten heeft, is deze ge weest: dat in de eerste plaats de historische namen uit het Huis van Oranje zullen herleven en, daarnevens slechts de allernaaste bloedverwanten benoemd zullen worden, BREEZAND (ANNA PAULOWNA). Naar we vernemen is de boerderij van den heer Strooper aan den Stoomweg alhier uit de hand ver kocht en bestaat het voornemen, daar nog een kaas- fabriek op te richten. De melk van een honderdtal koeien moet reeds zijn toegezegd. Anna Paulowna. Onder de 18 van de 43 candidaten, die geslaagd zijn voor 't examen tot toelating aan den voorbereiden den cursus der Rijksnormaalschool te Den Helder, be hooren C. Kooyman en J. Waiboer, beide leerlingen van school no.1 te Anna Paulowna. Anna Paulowna. De vrijzinnige kiesvereeniging Anna Paulowna hield Zaterdag 24 April eene vergadering in Veerburg. Na dat de voorzitter, de heer H. Koster, met een, wel komstwoord de bijeenkomst had geopend, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat het bestuur van, de Centrale Kiesvereeniging te Den Helder overleg gepleegd had met die te Winscho ten en dat de uitkomst daarvan was geweest, dat Winschoten er niet in kon, toestemmen, dat de heer Bos ook zich als candidaat beschikbaar stelde voor het kiesdistrict Helder. Er moesten toen andere candi daten, gezocht worden. Besproken werden in de ver gadering van de Centrale de heeren Mr. Th. de Mees ter, Mr. van Gilse, Wijt en H. de Hoog. Ten slotte werd met bijna algemeene stemmen tot candidaat ge; proclameerd de heer Mr. Th. de Meester, een Unie liberaal en aan de afgevaardigden werd opgedragen in de afdeelingen genoemden heer aan te bevelen. In zake staatspensionneering had deze candidaat zeer vrij zinnige denkbeelden, en wenschte deze zaak snel en praktisch op te lossen, daarbij als uitvoerbaar achtend het voorstel-Veegens. Met algemeene stemmen, werd na deze bespreking tot candidaat gesteld de heer Mr. Th. de Meester. Hierna werd nog een schrijven voor gelezen van de vereeniging De jonge Vrijzinnigen van Den Helder, waarin, gevraagd werd, of in, Anna Pau lowna ook zulk eene vereepiging zou kunnen in "het leven worden geroepen. Uit een tevens ingediend regle ment bleek, dat de bedoeling was, dat jongelieden, van 17 jaar af, vooral door cursus-vergaderingen in de vrijzinnige politiek zouden worden ingewijd. Men zou steeds met geoorloofde middelen werken, en, natuur lijk steun bezorgen aan de zaak der vrijzinnigen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. NATIONAAL CONCOURS VAN HARMONIE- EN FANFAREKORPSEN TE HELDER, op 29 en 30 Aug. De inschrijvingen sluiten beslist op 1 Mei a.s. De jury bestaat uit de heeren: A. L. Hazebroek, Helder; D. Koning Jr., Amsterdam en, G. J. C. van Aken,, Amersfoort. Elke mededingende vereeniging, die geen prijs wint, ontvangt een. zilveren vaandelmedaille, als troostprijs. Voort® heeft plaats een marsch- en vaandelconcours, en zijn, er verschillende eere- en andere prijzen voor de verstkomende, kleinste en grootste vereeniging, schoonste geheel, enz. enz. Verplichte nummer wordt verzonden, tegen 15 Mei. Schitterende festiviteiten zullen bij die gelegenheid plaats hebben. WAT EEN TROUWLUST! Te HOOGWOUD had de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand Zondag jl. niet minder dan 18 huwe lijksafkondigingen te doen, Hoogwoud. In de jl. gehouden vergadering van het college van Ouderlingen en Diakenen der Ned, Herv. kerk alhier ds in plaats van den heer S. de Jong, die wegens ver trek bedankt heeft, als ouderling gekozen de heer Jb. Schrieken, alhier. Hoogwoud. In zake 't geschil betreffende de salarisregeling voor het Hoofd der O. L. School aan de Langereis, tus- schen deze gemeente en Nieuwe Niedorp is een Ko ninklijke beslissing genomen welke echter nog geen resultaat heeft gegeven. In bedoeld besluit wordt nl. overwogen, dat eene beslissing omtrent eene aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen verordening niet door H. M. de Koningin kan worden genomen, voordat omtrent die verordening door dat college is beslist. Verklaard wordt dan ook dat er op het door Ged. Staten van Noondholland aan de uitspraak van de Krooi onderworpen geschil geene beslissing kan worden ge nomen AARTSWOUD. Op het adres van ingezetenen alhier aan Zijne Ex cellentie den Minister van Waterstaat om alhier een hulppostkantoor te vestigen is door Zijne Excellentie afwijzend beschikt. De Aartswouders moeten nu maar wachten totde Wieringermeer drooggemaakt is, dan zullen ze vermoe delijk wel beter slagen. MOORDAANSLAG. In de Anne Mariastraat te Rotterdam heeft Zondag middag half 4 een moordaanslag plaats gehad. De 25- jarige losse werkman Klaas van Buren, wonende te Feijenoord, doch die van zijn vrouw gescheiden leef de, kwam Zondagmiddag ten huize van zijn schoon ouders zijn 2%-jarig kind bezoeken, dat daar verpleegd werd. Hij vond het kind niet thuis en ontstak daarover zoo In woede, dat hij zijn schoonmoeder twee klappen gaf, waarna hij de straat op vluchtte. Zijn schoonva der, de 46-jarige koopman D- v. O., vloog hem achter- na de straat op en bracht toen zijn schoonzoon twee gevaarlijke messteken toe, een in den buik en een in de linkerzijde, zoodanig dat de ingewanden naar bui ten kwamen. Daarop trok hij zich in zijn woning terug. Het slachtoffer werd door familieleden een stalhou derij binnengedragen, vanwaar hij later per rijtuig naar het ziekenhuis werd vervoerd. De dader werd Zondagavond door de politie gearres teerd, doch na verboord te zijn, weder op vrije voeten gesteld. KIEVITSEIEREN. Gedurende deze maand zijn van Texel reeds onge veer 10.000 kievitseieren naar elders uitgevoerd. Naar bet buitenland heeft weinig uitvoer plaats". In de afge- loopen week liep de prijs terug van 15 ct. op 12 ct. per stuk. Lager dan 10 ct. daalde de prijs in de laatste jaren niet. Evenals in Friesland en, Groningen, gaa<n ook onder de landbouwers op Texel stemmen op om voortaan het zoeken van kievitseieren niet langer toe te laten dan tot 15 April, in plaats van tot 1 Mei, zooals dit thans bij de wet is vergund. Meer en meer wordt in gezien dat de kievit voor onze landbouwers een hoogst nuttige vogel is. POKKEN. Te Gouda is weder een geval van pokken geconsta teerd, thans bij de dochter van den heer W. Hoogen- dijk van Capellen aan de Oosthaven aldaar. INBRAAK IN EEN EANK VAN LEENING. Zondagnacht is in, het hoofdgebouw van de gemeente- bank van leening te 's-Gravenhage ingebroken. Als vermoedelijke daders zijn twee personen aangehouden, die zoo goed als op heeterdaad werden betrapt, door dien de directeur der bank door een electrische schel werd gewaarschuwd. De directeur telephoneerde de po litie, waarop onmiddellijk een inspecteur met een acht tal agenten verscheen, die het gebouw en de aangren zende perceelen aan alle kanten afzetten. Alras ont dekte men, dat er nog inbrekers over het dak tracht ten te ontkomen, zij werden door de politie nagegaan en spoedig werd een man in eene woning aan de Assen- delftstraat door een inspecteur gepakt. Later werd een tweede inbreker gevonden in eene andere aan grenzende woning. Daar was hij onder' de canapé in een der kamers gevlucht en werd, terwijl de bewoners in die kamer aan de ontbijttafel zaten, daar ontdekt en wel tengevolge van het spelen van een kind met een poes. Dit dir sprong onder de canapé en toen het kind het van daar wilde' terughalen ontstelde het hevig op 't zien van een man. Nog een tweetal anderen, verdacht van medeplich tigheid aan de inbraak, zijn door de politie aangehou den. Bij het zoeken naar de inbrekers zijn goede diens ten bewezen door een politiehond, die, op het dak van het gebouw gebracht, onmiddellijk de richting aangaf, waarin de mannen waren gevlucht. Een hunner had nl. zijn pet achtergelaten en nadat men den hond aan dit hoofddeksel had laten ruiken, ging het dier on middellijk den kant uit waarheen de inbrekers, zooals later bleek, een goed heenkomen hadden gezocht. I Door de onmiddellijke ontdekking van de dieven, hebben zij geen gelegenheid gevonden, iets te ont vreemden. KOLHORN. Ds. H. J. Engelkes, predikant alhier, heeft eene toezegging van beroep ontvangen naar Steenbergen in Noordbrabant. KOLHORN. Voor de lagere school alhier hebben zich voor 1 Mei a.s. 13 nieuwe leerlingen aangemeld. KOLHORN. Bij de laatstgehouden tentoonstelling alhier hebben de entree's en de verkochte loten tezamen ruim hon derd gulden opgebracht. KOLHORN. De wijzerborden van ons torenuurwerk zijn gearri veerd. Wij maken kans weer op de hoogte van onzen tijd te zullen komen. KOLHORN. Den leerlingen der hoogste klasse zal dit jaar door de vereeniging Denk en Doe een uitstapje naar Haar lem en omstreken worden aangeboden. KAMERVERKIEZING. Waarschijnlijk zal de heer Belinfante, redacteur van het Haagsch Dagblad, in het district Alkmaar voor de candidatuur-Netscher eenige spreekbeurten vervullen Genoemde heer Belinfante is voorstander van staats pensionneering zonder premiebetaling. Anna Paulowna. Onze predikant, de heer Dr. Toxopeus, zal 23 Mei zijn afscheid preeken. j Barsingerhorn. De voorjaarsuitvoering van de vereeniging „Liefda digheid" ten bate van het Sint-Nikolaasfonds, is ook iweder voorbij; Zondagavond jl. is daarmede het win terseizoen van het rederijkersgezelschap gesloten. En 't is een goed slot geweest, i In afwijking van de gewoonte, om een tooneelstuk zonder of met een nastukje te geven, was men dezen keer door omstandigheden genoodzaakt een allegaartje op het programma te plaatsen, nl. 1. „Papa gaf per- indssie", blijspel in 1 bedrijf, door Mr. v. d. Brugghen v. L., 2. „Manus de Snorder", tooneelspel in 1 be- Idrijf, door Roeier Faassen en 3. „Oost, West, thuis

Schager Courant | 1909 | | pagina 1