Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Marktberichten. Nagekomen berichten. De heer Koster antwoordt daarop, dat hij niet wist, dat de statuten om de vijf jaar moeten worden her zien. Hij heeft dus geen bezwaar tot die herziening te wachten. Hij is echter gewoon, wat hij opmerkt, in de vergadering te brengen en er niet buiten om over te praten. Hij vindt het niet prettig, dat de voorzitter spreekt van wissewasjes. De heer G. Wiggers wil het vee vergoeden zoo lang het niet van eigenaar veranderd is, ook, al is het buiten de gemeente. Nadat nog gesproken is over de waardeverhooging van drachtig vee, en uitgemaakt is, dat jong vee is vee, dat nog niet gekalfd heeft, sluit de voorzitter onder dankzegging voor de betoonde belangstelling de vergadering. HAGEL. In verschillende deelen van Zeeland is Vrijdag en Zaterdag 1.1. heel wat hagel gevallen; het schijnt dal vooral de in bloei slaande vruchtboomen er door ge leden hebben. GEVAARLIJKE VLOOIEN. Het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne meldt Dr. Wiehb behandelt in het „Lancet'' de vraag oi vlooien kanker kunnen verspreiden en hij meent deze vraag op den volgenden grond te mogen stellen. Eene aan kanker lijdende vrouw werd door ©ene andere vrouw verpleegd, welke laatste door eene vloo, die op de wond der eerste had gezeten, in de hors! werd gestoken. Kort daarop trad ontsteking en zwelling op en in de achtste week ontwikkelde zich ëcn tu mor. die weggenomen moest worden en kanker bleek te zijn. Het feit is maar een eenling, maar toch, in dachtig de overbrenging van andere insecten, de aan dacht waard'. Holliorii. Woensdagavond j.1. vergaderden een zestigtal inge zetenen van Kolhorn in de lokaliteit van den heer Rempt, om te beraadslagen over het houden van een tweede Prinsessefeest. De voorloopige commissie,, beslaande uit de heeren K. Breebaart Dz., A. J. T." Geertsema, J. Geertsema en M. Wissekerke, 'stelde voor op Zondag 9 Mei a.s., 's middags 1 uur. een rgxtocht te organiseeren. bestaan de uit ruiters en versierde1 rijwielen en hierin de Dei- de dorpsmuziekvereenigingen op te nemen, voor welken optocht de burgemeester van Barsingerhorn bereids zijne toestemming gaf. De stoet zal worden opgesteld bij den heer P. Rempt en den volgenden weg volgen: Van den heer Rempt langs den Turfdijk door den Waardpolder tot Kavel 17, terug door den Waardpol der en daarna langs den West-Frieschen dijk naar de Krejt. over de Hemmen naar Barsingerhorndoor dit dorp tot de lokaliteit van den heer Scheringa. Langs denzelfden weg terug door Barsingerhorn, en over de Kreil naar Kolhorn. Daarna nog even langs de Strook, waarna de optocht zonder paarden langs de Nieuwe Streek naar den heer Jb. Smit zal gaan, ten .einde daar ©ven te vertoeven, om tenslotte weer bij den heer Rempt te worden ontbonden. Des avonds zullen het Harmonjecorps en de Zang- vereeniging bij afwisseling in de beide localiteiten van de (heeren Rempt en Smit optreden, waarna een bal de festiviteiten zal besluiten. Allen ingezetenen van Kolhorn werd bij monde van den voorzitter, den heer K. Breebaart Dz., verzocht dien, dag de vlaggen uit te steken, om hierdoor ons dorp een feestelijk aanzien te geven. Verder sprak de voor zitter de hoop uit, dat de beide muziekgezelschappen bereid zouden zijn, hunne medewerking te verleenen. Deze regeling der festiviteiten, door de voorloopige commissie voorgesteld, werd zonder eenige wijziging door de vergadering aangenomen. Behalve de leden van de voorloopige commissie zul len nog in de definitieve commissie plaats nemen de heeren: J. J. de Groot, A. D. Waiboer, A. Jonk, M. van Zwieten de Blom, C. Brocx en K. Kistemaker Jz. OFFICIEEL BERICHT. Ook heden valt van, den gezondheidstoestand van H. ,M. de Koningin en. Prinses Juliana niets dan goeds te vermelden. Dr. ROESSINGH. Prof. KOUWER. BekendmakitigifiR Gemeente SCHAGEN. —o - DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Seha- gen brengen ter openbare kennis, dat op 5 Mei 1909 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Corne- lis Omes-, van beroep koffiehuishouder, wonende te Sehagen, om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende loeaiiteit: „de gelagkamer" van het per- ceel, kadastraal bekend Gemeente Sehagen, Sectie A. No. 873, plaatselijk gemerkt wijk B, no. 132, en ge legen aan de Nieuwe Laagzijde aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekend making kan een ieder tegen het verleenen van dit ver lof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Sehagen, den 5 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o BEPLANTINGEN. De Burgemeester der gemeente Sehagen verzoekt den ingezetenen te willen medewerken tot bescherming van de beplantingen der gemeente. Sehagen, den 5 Mei 1909. De Burgemeester. H. J. POT. rit Boontjes, jm., arbeider, 28 jaar en partje Brom mer, jd„ zonder beroep, 21 jaar, beiden te Zdpe. WU tem Bos, jm., landman, 23 jaar en An j zonder beroep, 22 jaar, beiden te ZOP©- Gemeente OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende April ea^rtje DuS'eld° Co^eüs'pterer'; zoon van Pieter behuwd"!P'ietemPtersf^wedr^q en Anna Admiraal, weduwe van Genrit Maia Nan Snoöij, eei Bartholomeus Bommer InVi, BÏiSen Co™n..Mk Sch,,U. Francina Jansen, oud 4 maanden. Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende April 1909. Geboren: Aafje Martina, dochter van Reijer Zwaan en Aatje Mars. Ondertrouwd: Frans Groet, oud 24 jaar, alhier en Antje de Wit, oud 21 jaar, te Harenkarspel. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Sijbrands, oud 76 jaren, echtgenoot van Neeltje Raar. Beatrix Pronk, oud 1 jaar, dochter van Simon Pronk en Neeltje Zijdewind. Behagen, 6 Mei 1909. 6 Paarden 15 Stieren 400 Gelde Koeien 30 Vette Koeien 120 Kaifkoeien 80 Pinken 100 Nuchtere Kalveren Gras Schapen (magere) Schapen (vette) 580 Overhouders Bokken en Geiten Varkens (magere) 35 Varkens(votte)p. K.G. 8) Biggen Konijnen Kippen 650 Kiigr. Boter 200 Kaas 10000 Kipeieren per 100 Eendeieren f 60.— 60.- 120.- rt 170.- n 150.- i6?- 15. -.44 8.- 1.05 -.40 2.75 a 180.- a 150.- a 245.- a 260.- a 265.— a 120.— a 20.- a - a a a a a a a a a a a a a 25.- 15.— 1.15 —.50 3 25 «L dooi de te i den KANTONGERECHT TE SCHAGEN. Uitspraken van 6 Mei. Jan Bakker, Harenkarspel, Motorregl., f 2 of 2 d. G. Andringa, Moerbeek, Motorregl., f 2 of 2 d. J. C. Kooijman, Haringhuizen, Motorregl., f 2 of 2 d. A. M. Smit, Amsterdam, Motorregl., f 2 of 2 d. N. A. Wijker, Anna Paulowna, Motorregl., f 2 of 2 d. P. Bood Jr., Kolhorn, Motorregl., f 0.50 of 8 d. tuchtschool. P. Bood, Kolhorn, Motorregl., f 2 of 2 d. J. van Langen, War menhuizen, Pol.overtr., f 1 of ld. W. Mul, Sehagen, Pol.overtr., f 1 of 1 d. K. Stammes, Wieringerwaard, Pol.overtr., f 1 of 1 d. H. Veltum, Tjallewal, Prov. Regl., f 1 of 1 d. C. Blankman, St. Maarten, Pro-v. Regl., f 1 of 1 d. F. Mooij, Callantsoog, Prov. Regl., 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. L. L. Bingers, zonder beken de woonplaats, art. 453 Str., f 2 of 1 d. J. Schoen, Zijpe, art. 453 Str., f 2 of 2 d. J. Nannes, Warmenhui- zen, Pol.overtr., aan ouders teruggegeven. P. Pastoor Cz., Warmenhuizen, Pol.overtr., f 3 of 1 d. J. van Langen, Warmenhuizen, Pol.overtr., f 3 of 1 d. D. Tames, Sehagen, art. 453 Str., f 5 of 3 d. A. Plakman, Sehagen, art. 453 Str., f 6 of 3 d. P. Hennik, Kolhorn, art. 453 Str., 2 d. hechtenis, J. Ph. Bac'kx, Wieringer waard, Motorregl., f 25 of 5 d. J. Stadegaard, Koegras, Drankwet, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. A. Strooper, Zijpe, art. 459 Str., f 5 of 3 d. J. Liefhebber Cz., Kolhorn, art. 453 Str., f 3 of 2 d. C. Nobel, Winkel, art. 424 Str., 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. K. Lange, Winkel, art. 424 Str., 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. J. H. B. Buthfer, Winkel, art. 424 Str., 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. P. Hennik, Kolhorn, Motorregl., f 2 of 2 d. OVERGEPLAATST. De heer R. Floor, arbeider aan het station alhier, wordt met 1 Juni overgeplaatst als ladingmeester naar 's-Gravenhage. ALGEMEEN BELANG. Men deelt ons mede, dat de heeren Mr. Meihuizen,ej C. Nobel hunne verkiezing tot voorzitter en lid van het bestuur der vereeniging „Algemeen Belang" heb ben aangenomen. MARKTOVERZICHT. Verschillende personen durfden Woensdag voorspel len, dat de markt van heden, die van verleden week zoi evenaren, zoo niet overtreffen. Al de stallen waren vol vee, wat voor de groote koemarkt niet eens heit geval was geweest. Het zal dezen personen gebleken zijn, dat zelfs met eenige gegevens voorspellen eene kunst is, die slechts weinigen verstaan. Voor eerste Meimarkt was de aanvoer goed, maar meer volstrekt niet. En de handel sloot zich daarbij aan. Goede kwaliteit gelde koeien en melkkoeien waren willig, bij hooge prijzen. Daarentegen was de afwijkende waar trekkend. Dus ongeveer zooals elders. Vette koeien waren graag. De eerste kwaliteit gold 36y2 cent. De heer H. Waiboer, Wieringerwaard, maak te den hoogsten prijs met f 330. Daar was een koopman, die op eene koe f 70 wist te verdienen. De illustratie, die wij bij deze mededeelin^ ontvingen, zullen wij maar niet plaatsen. Overhouders waren stug met lager prijzen. De eerste markt in Mei brengt in den regel ook de eerste bosjes lammeren. Zoo ook nu. De prijzen liepen van 7 tot 8 gld. Voor vette varkens waren voldoende koopers. Dat gaf eene prijsverhooging van al cent. Eigenaardig dat van de Hollandsche steden Alkmaar de meeste trok. KOE DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Terwijl sneltrein 107 uit Alkmaar in aantocht is, werd hedenmorgen een 7-lal koeien voortgedreven in de richting van wachtpost 20 op de Dorpen alhier. Juist is de afsluitboom omlaag, of de drift staal er voor. In speelsche dartelheid springt daarop een der beesten over den boom en loopt de lijn op. Een drij ver ijlL haar na, en jaagt ze terug. Doch inmiddels is de trein daar, die het heest van achteren aanrijdt, en met gebroken schoft neerlegt. Het heest is afgemaakt moeten worden. Het behoorde aan den heer G. IJ. te Wijdenes, -en liad eene inkoopwaarde van f 190. NOG EEN ONGELUK. Terwijl een veehandelaar in zijn karretje huiswaarts keerde, glijdt zijn paard uit op de gladde klinkers van de Molenstraat. Het paard valt daarop, en met den schok stuift de voerman uit het rijtuig, tot over het paard heen. Plet paard slaat daarbij nog over de stok ken, doch wonder boven wonder, c.ontvangen man noch paard eenig letsel. Dit ongeval gebeurde vlak voor het idepot van Ferwerda en Tieman, heden Donderdagmor gen. naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 MEI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. In het algemeen heeft de verwachting betrekking op een tijdperk van 24 uur, loopende van den avond van den dag waarop deze werd uitgesproken tot den avond j van den volgenden dag. Bij bewolking en temperatuur wordt echter hoofd zakelijk op den volgenden dag bedoeld. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be- j kende stand van den barometer 781.0 te Bodo. De laagste stand van den barometer is 758.2 m.M. te Biarritz. VERWACHTING. Matige tot krachtige Oostelijke wind. Liehtbewolkt. Droog weer. Zelfde temperatuur. (temeente ZIJPE. Ingeschreven van 30 April—5 Mei 1909. Geboren: Johannes, zoon van Franciscus Xaverius veul en Antje Droog. Hendrika, dochter van Jan Ka pitein en Neeltje Vos. Warner, zoon van Jan Raven en Trijntje Schoen. Ondertrouwd: Pieter Quak> jm., iamimall> 33 jaar> te Petten'1 S Ti h F' W" zonder beroep, 20 jaar, Anna Paulowna en MAria' f t<! 22 Jaar, te Zjjpe. jd" z°bder beroep, Zl^rsara^o^?^ 27 Jaar. te Johannes Klaver, jm., arbeider °2i' iJi *aar' te Grootjes, jd„ dienstbode, 23 jaar. belieTte6 Zijpe^Ger- Zondag 9 Hei 8909. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te Noord Zjjpe, voorm. 9 30 uur, Ds. Grooneveld, Oudesi. Doop. Zuid-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Met, Burgerbr, Doop. Idem, 's av. 6.30 uur, St. Maartensbrug. Callantsoog, nam 1.30 uur, Ds. Bax. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Wieringerwaard, geen dienst. Oude Nledorp, Ds. Kanis. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Valkoog en St. Maarten, geen dienst. Winkel, Ds. Nieuwburg. Haringhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Barsingerhorn, Ds Kooiman. Wieringen, geen dienst. Noord- en Zuid-Zype, v m. 9.30 uur, Ds. J. F. Bakker, Em. Pred., Oud leeraar der gemeente, Burgervlotbrug. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN ten behoeve van de Nederlandsch Hervormde Kerk; v.m. 10 uur, de heer Wieten. Ncdcrlandsche Varkens verzekeringMaatschappij. In de week van 2 Mei tot 8 Mei 1909 was de stand der marktprijzen van de Varkens als volgt 7- tot 9 weeksche biggen f 8.— a f 13.— Varkens van 25 tot 50 Kilogram f 0.44 per K.G. 50 75 f 0 44 75 100 f 0.46 100 „125 f 0.47 ^5 „150 f 0.48 150 175 f 0 50 Zeugen f q44 Nederl. Varkensverz. Maatschappij. GELEERDE APEN. Te Parijs treden in Olympla aan den, Boulevard des Capucines een paar apen op, onder den naam van Mon sieur en Madame X. Zij doen de bezoekers verbaasd staan. Een inzender in het Hdbld. vertelt daarvan het volgende: We zijn, met den compere en de commere in de dolste aller Parijsche revues, die toepasselijk Paris- singeries heet, na vele omzwervingen aangeland in Apen land, op 't marktplein van een dorpje. De bewoners, jon getjes en meisjes in apenpakjes, allergrappigst gegri meerd en gedresseerd, zijn er aan hun bezigheden; de smid aan 't smeden, de timmerman aan 't timmeren, de bakker aan 't bakken; voor hun deuren staan de apenvrouwtjes aan hun waschtobbetjes. Een apen-bar - num komt er met veel drukte van sandwich-apen en trompetgeschal een voorstelling geven; hij vertoont in een kooi twee zeldzame dieren, menschen hee.ten ze, van 't ras der Boulevardiers, uiterst zeldzaam en moei lijk te vangen, 't Apenvolk, om de kooi dringend, be- ginnegapt naar hartelust de redingote van 't „manne tje, den ontzaglijken hoed van 't „wijfje" Dan ineens wisselt het decor, we kijken in de kamer van een apen- huis. En daar, tegenover elkaar aan de gedekte tafel, met den dresseur, die enorm lijkt bij hen, :als huis knecht ernaast, aanschouwen we mijnheer en mevrouw X Onverstoorbaar zitten ze daar, de twee kleine chim- panse's, meneer deftig in rok, mevrouw in een lichte japon. Kalm pikken ze in hun borden en brengen als er wat aan hun vork blijft hangen dit naar den mond. Als ze genoeg gegeten hebben wat de huisknecht hun met een bijna onmerkbare beweging te kennen geeft -grijpt mevrouw een tafelschelletje en begint blijkbaar met grooten ijver ontzettend hard en lang te luiden. Tegelijkertijd pakt meneer de wijnfleseh, schenkt zichzelf en daarna zijn vrouw in (galanterie kon hij nog Ieeren!) en neemt een flinken teug. Intusschen heeft de huisknecht-dresseur het dessert opgezet, waarna hij mevrouw, die nog maar steeds door luidt, de schel afneemt en te kennen geeft dat ze weer verder moet eten. Dit gebeurt weer met denzelf- len onzegbaardroddigen ernst, die telkens uit de zaal Je lachbuien opdaveren doet. Als 't lang genoeg ge duurd heeft grijpt mevrouw weer met graagte naai de schel om de koffie te laten aanrukken. De koffie komt en wordt door het echtpaar keurig in den vorm gebruikt. Dan schuift de huisknecht hun ieder een sigaret tusschen de lippen, houdt er een lucifer voor, en een oogenblik later izitten beiden te dampen, me vrouw met evenveel animo als ze gegeten en geluid heeft, meneer schijnbaar met niet veel smaak eneenigs- zins verstrooid; de knecht moet hem telkens even op 't hoofd tikken en de hand met sigaret omhoog bren gen. Als ze hun gang mochten gaan zou in dit huis houden mevrouw meer aan 't rooken verdoen dan meneer 1 Maar 't echtpaar is slaperig geworden, en besluit naar bed te gaan. Naast elkander klimmen ze op de tafel en beginnen zich o indecent schouwspel; van hun kleeren te ontdoen. Mevrouw is alweer 't handigst en meneer lijkt een oogenblik aandoenlijk-veel op een oud mannetje als hij hulpeloos met zijn vestje worstelt en aan de weerspannige bretelknoopen plukt. Maar met behulp van den handigen huisknecht komt 't toch ten slotte in orde, en als eindelijk na enkele prelimi- naren, die hier kwalijk na te vertellen zijn, het echt paar in zijn bedje gekropen is en de man de dekens over ben heentrekt applaudisseert de zaal a tout rom- pre, spijtig alleen dat 't „nummer" al voorbij is. Toch voorbij is 't nog niet, 't sterkste moet nog komen. Na een paar nieuwe episoden in 't apendorp, waarbij de levendigheid van de verkleede jongetjes sterk afsteekt tegen de zekere kalmte waarmee we de „echte" apen daareven hun voorstelling hebben zien geven, wordt eensklaps het tooneel weer schoongeveegd en zien we er twee keurige kleine tweewielertjes op brengen. Daar komen meneer en mevrouw X alweer aan, hij wat slobberig in fietspak, met een pet, die hem maar half bevalt, omdat ze hem telkens in den nek zakt; zij in een zwart fietsrokje en sportbereid. Dap per stappen ze op de fietsjes toe, klimmen erop, een zetje van den, manager, een oogenblik heen en weer wiebelen, en... daar rijden ze weg! Kranig hoor, ach ter elkaar, en met een zekerheid alsof fietsrijden voor een chimpanse een van de alleraangenaamste dingen was. Dan krijgen ze nog kunsten uit de hoogere rijschool te vertoonen; ze moeten slingers rijden, bochten en achten beschrijven; ,'t gaat allemaal even zeker en netjes. Ook op een tandem blijken ze uitstekend thuis. En 't is onder nog luider applaus dan straks dat de dresseur ze eindelijk in zijn armen neemt en buigend met ze verdwijnt. DE BABY OP DE PLANKEN. De dames van Pittshurg verkeeren in groote opge wondenheid. De. oorzaak dier stemming moet gezocht worden bij een baby. Het gaat er namelijk om, dit kleine wurm, idat dezer dagen op do planken debu teerde", te beschermen en tc verdedigen. Het was bij de voorstelling van „Madame Butter fly". Geraldine Farrar, de beroemde diva, zong de ti telrol en hield daarbij een zeer jeugdig menschelüjk wezentje in de armen, dat de theaterdirectie expres- selijk voor dat doel had gehuurd. Toen nu de zangeres met animo een hooge noot inzette, ontlaaide in 't binnenste van den baby de eerzucht, en hij begon naar zijn beste vermogen en met uitnemend succes een hyena te imileeren. Men begreep niet, waar het kind den bcnoodigden adem putte voor een geschreeuw, dat de coulissen deed wap peren als vlaggedoek, en het zeldzame duet was voor zangeres zoowel als voor publiek een zware zenuw- proef, maar ten slotte wonnen toch de meer geoefen de stembanden van Geraldine Farrar het van baby's slecht beheerschie lcrijschfonen. In het publiek echter vormden zich twee kampen. De heeren vónden de houding der prima-donna, die ondanks het snijdende gehuil, kalm verder zong, he-1 wonderenswaardig; terwijl de dames overtuigd waren dat do zangeres zich tegenover het kind met te wei- i nig ieederheid ien liefderijkheid had godragen. DRIEVOUDIGE ELECTROCUTIÉ DOOR ONVOOR ZICHTIGHEID. Een vreeselijk ongeluk had Zondagavond plaats op den Parijschen Ceiniuurspoorweg, in de buurt van de Avenue St. Oucn. Daar, waar de lijn een groot stuk onder den grond doorloopt, was een negenjarige knaap over het hek geklommen, die don ingang van de tun nel van de straat afsluit, 0111, naar hij zcide, meike vers te gaan vangen. Hij viel daarbij van den zijmuur en zijn voet raakte 'n cteclrischen kabel aan, die oen stroomslorktc had van 10.000 volts, en dient voor do verlichting van de Gare dn Nond. De kleeren van den ong'elukkigen knaap begonnen adeli|k Ic branden, en m hetzelfde oogenblik was hij ,001- den stroom gedood. Een jonge manijldi nu Engs e helling van de spoorbaan omlaag (k 11 knaap redden, ondanks alle waarschuwingen omvatte hij knaap met zijn armen, en went op slag gedood. Een stratenmaker, een der ooggetuigen van het vle selijke voorval, wilde op zijn beurt hulp gaan bieden maar nauwelijks had hjj de beide .vast inoengekron- kclde lijken aangeraakt, of ook hi.| werd dow de„ ontzaglijk sterken stroom als door den bliksem neer- Eerst to€n de toesnellende brandweer den stroom had afgesloten, kon men de lijken naar boven dra, gen. DE POLITIE TE NEW-YORK. Zondagavond is Ie Ncw-York een achttienjarig jong. mensch door een politie-agent met een revolversclug gedood. Dit feit heeft, naar dc „Daily Telegr. meldt, zeer veel beweging gewekt en de vraag is weer eens aan de orde gesteld, of bet niet wensehelijk is den politiebeambten den revolver at' te nemen. Zooals dit geval ligt, zon men deze vraag zeker direct bevestigend willen beantwoorden. Voor 'de politietoestanden te Ncw-York is het ge beurde al bijzonder teekenend. De vader van hel slacht offer. een 'winkelier, Prober geheelen, had, om nan do bepalingen van de Zondagswei te ontkomen, een politic-agent gestopt. E11 deze liet 1111 oogluikend loc, dat de winkel van Prober later ..geopend bleef, dan de bepalingen voorschreven. Zondagavond kwam de be ambte weer den winkel binnen en hij eischtc op nieuw een „geschenk'. De oude Proher echter ver klaarde niet meer te willen geven, alle Winkels 1 lie ven open, en hij zou dus de zijne niet sluiten, maai' daar nog meer gieid voor Ie geven, weigerde hij l>e- slist. De polilie-agent dreigde nu tic geheel© familie te zullen arresteeren. Hij greep Prober vast, deze ver zette zich en een gevecht ontstond, waarbij de agent zijn revolver tc voorschijn haalde. In zijn angst ijlde de jonge Prober naar de telephoon, om de politie autoriteiten te waarschuwen, dat er een „krankzinni ge politie-agent" hun huis was binnengedrongen, en om hulp te vtagen. Voor den telephoon staande, werd hij 'daarop neergeschoten, waarna de agent hulp riep en de verdere familie in hechtenis nam, onder bcsehul- -diging van een aanslag op hem te hebben willen ple gen. Misschien zal deze schandelijke zaak er toe kunnen leiden, dat nu eindelijk de Augiasstal in het New-York- sche politiecorps wordt opgeruimd. AANLOKKELIJK. Wimpie, als je zoet je levertraan inneemt, zul len we iedcren dag een stuiver in een spaarpot doen. En wat gebeurt er dan met dat geld? Daar koopen we nieuwe levertraan voor. UIT ITALIË. Het Petit Journal vertelt van een Raliaanseh dra ma. Dinsdag trouwde een rijk grondbezitter in do kerk te Grontordo. Terwijl hij mei zijn bruid voor het altaar stond drong een boerenmeisje zich tusschen hem en zijn bruid en zeiMij zou je trouwen 1 Hier heb je dan mijn huwelijksgeschenk; E11 zij stootte hem een dolk in het hart. Dood viel hij neer. De moor denares drong izich door de ontstelde menigte heen en gaf zich bij de politie aan. GERED. Engelsche bladen bevatten een 'roerend verhaal over de redding van 25 mijnarbeiders, die door een over strooming van een mijn bij Accrington met den dood werden bedreigd. De arbeiders bevonden zieli in een der uiterste mijngangen, toen, door een tot nu toe onbekende oorzaak, een geweldige stroom water de mijn binnendrong; Door de opgestuwde gassen doof den de lampen uit, en de ongelukkigen bevonden zich in de diepste duisternis; in doodsangst, nu zij alleen het stroomen van het water konden hooren. Op den tast trokken de lieden, door liet water wadende, voort, nren lang vochten zij voor hun leven, tot zij einde lijk door een reddingsbrigade werden gevonden, die er in slaagde hen boven te brengen. Een jongen van dertien jaar echter, die zich aan een der oudere mijn werkers had 'vastgeklampt, maar dezen had losgela ten, bleek vermist. Zijn lijk is nog niet teruggevonden. CENTRALE STI EREN K EU RINGEN. Door de Provinciale Commissie tot bevordering van de Veefokkerij in Noordholland zijn de volgende pre- miën toegekend op de op Woensdag 21 April te Am sterdam en op Vrijdag 23 April te Alkmaar gehouden keuringen: A. Drie-jarige of oudere stieren. 4 premiën, van f 105, Rundveefokvereenigiug te Win kel, K. Blaauboer te Sehagen, Rundveefokvereeniging te Assendelft, Rundveefokvereeniging te Hauwert. B. Twee-jarige of oudere stieren. 8 premiën van f 55. Rundveefokvereeniging te Nieuwe Niedorp, Rundveefokvereeniging te Wieringerwaard, A. Brak te Sehagen, Rundveefokvereeniging te Twisk, Rundveefokvereeniging te Assendelft, Rundveefokver eeniging te Nieuwe Niedorp, Jb. Zijp Hz. te Wierin gerwaard, J. Beemsterboer te Venhuizen. 8 premiën van f 35. J. Beemsterboer te Venhuizen, J. Buurs te Beemster, Rundveefokvereeniging te Aven- horn, Rundveefokvereeniging te Oostwoud, H. Schreu- der te Buiksloot, A. de Heer te Koegras, Ju. Leeg water te Obdam, A. D. Schenk te Barsingerhorn. 8 premiën van f 25. H. W. Kuhn te Naarden, Rund veefokvereeniging te Ursem, Rundveefokvereeniging te Abbekerk, C. Brander te Hoogkarspel, Rundveefokver eeniging te Twisk, J. Wonder Gz. te Berkhout, D. Geerligs te Anna Paulowna, Stierenvereeniging te Uit geest. Jarige Stieren: J2 premicn van f 55^-. .1. Stapel. Oudendijk. .1. L. I. Groneman te Wieringerwaard. li. Koomen le Hauwert. P. Stapel Cz, le Hoogkarspel. P. Koeman te 1 Westwoud. K. Schoenmaker tc Beemster. Rundveefok- vereeniging Twisk. II. J. Avis te Midwo'ud. Rundvee fokvereeniging1 Oostwoud. Rundveefokvereeniging Heer- hugowaard. Rundveefokvereeniging Wognum. I). Schuij- temaker I'z. te Berkhout. j 13 premiën van f 35.—. Rundveefokvereeniging IJeer- i hugowaard. Rundveefokvereeniging Wogmeer. Jb. Posch tc Bobeldijk. Rundveefokvereeniging ileerhugowaard. Rundveefokvereeniging Assendclft. Wied. A. C. Bak- I Wieringerwaard. W. Metzelaar te Wieringerwaard. Jb. Stammes te Anna Paulowna. Jn. Commandeur te Oost er Blokker. Jb. Zijp IIz. te Wierjngprwaard. D. Schuijtemaker Kz. te Midwoud. G. v. Nes te Weesper- karspel. 12 premiën van f 25.E. Sclueuder te Nicuwcr- Amstel. Jac. de Vries tc Hoofddorp, Haarlemmermeer. jW. I'Moeder te Haarlemmermeer P K. Jongejans Ie Assendelft. G. lJff Gz. te Assendelft. A. Wit te Hauwert. G. Vis Cz. te Venhuizen. Rundveefökvereeni- I ging te Heerhugowaard. Alb. Kaan Kz. te Wieringer- J waard. C, Kooij te Harenkarspel. Jb. Spaans te Lut- jewinkel. P. Knip te Beemster. Nieuwe Niedorp. Er is te Nieuwe Niedorp bes w Niedorp besloten tot het houden van een Gemeentelijk schoolfeest. Eene commissie wordt verder gevormd uit de burgerij, om de verdere te houden Volksfeesten te regelen. Als voorloopige datum voor deze tc houden feesten is Vrijdag 14 Mei bepaald. Nieuwe Niedorp. Woensdag 5 Mei 1909 is te N. Niedorp in de Prins Maurits ten overstaan van Notaris B. Wieland Los van Uitgeest, openbare verkooping gehouden van wel-, bouw- en boschland in den Moerbeeker polder, groot te zamen 5.48.84 H.A., eigenares mej. Arnhemv. d. Oord uit Alkmaar. Uitslag: 2 stukken weiland, groot samen 2.74.00 II.A. gekocht door J. de Veer, Sehagen en 3 perceelen bouw land, samen 2.74.84 H.A., gekocht door Notaris De Lange uit Alkmaar. Gezamenlijke opbrengst f 5982.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2