UlElÊEl Nitiis- Aiïertïitie- LuttniUil 53ste Jaargang No. 4501. EERSTE BLAD. Woensdag 12 Mei J909 Bekendmakingen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. mm «5FS Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Djo n d e r d a g- en Z a t o r d a g a v o n d. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. MMSBNflMHi SÜMEreaei SCSIH!,JIGEKs Laan SS 4» Intcrc. Teleplioon i\lo. 20. Uitgevers s TRAPWlfl&SB Co» 3.60. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen- Gemeente SCIIAGEN. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente SCHAGEN brengt hiermede ter openbare kennis, i dat op Vrijdag den 28sten Mei aanstaande zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den Gemeente raad, wegens vertrek van den heer H. FEISSER. dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd: Opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder teekend zijn door ten minste elf kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en behoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoon lijk door een of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering arti kel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 in levert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkie zing, een voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Schagen, den 11 Mei 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. o VERZOEKSCHRIFTEN TER BEKOMING VAN JACHT- EN VISCHAKTEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN noodigen belanghebbenden nogmaals uit bovenge noemde verzoekschriften voor den 15en Mei a.s. ter secretarie in te dienen. Schagen, den 11 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGGEVEEN. Uitspraken van Dinsdag 11 Mei 1909. Adriaan Tuijl, arts te Alkmaar, ontuchtige hande lingen, niet wettig en overtuigend bewezen, vrijge sproken. Zitting van Dinsdag' 11 Mei 1909. DITMAAL WAS HIJ MET VEEL NIKS TEVREDEN. Nadat we Dokter Adriaan Tuijl uit Alkmaar van de hem ten laste gelegde gansch niet vereerende fei ten hadden hooren vrijspreken, kregen we No. 1 voor vandaag op't appel, nl. den 35-jarigen Adrianus Rovers uit. Hoorn, die onlangs in gezelschap van zijn lot- en standgenoot Vlaar heeft terechtgestaan wegens bede larij. Rovers had de vriendelijkheid genomen om van 't bij die gelegenheid gewezen vonnis 12 dagen hechtenis in verzet te komen. Wat 't feit zelf betreft, da's gauw verteld. Het tweetal bedelde op 11 Maart jl. te Wognum, waar ze zich als een paar arme werkloozen presenteer den bij de aan de dorpsstraat aldaar gelegen woning van den heer Appel, waar de 17-jarige dochter des huizes Antje hen te woord stond en een gift ver strekte. Maar Dirk v. d. Berg, een Hoornsche rijksveldwach ter, verbaliseerde de heeren en ze werden gevonnist. Ja, Rovers mocht nu zeggen, dat hij met 12 stukken zeep als negotie was uitgetrokken dien llden Maart dag, maar 't is en blijft toch waar, dat ze toen zich aan bedelarij hebben schuldig gemaakt. De O. v. .T. oordeelde, dat er van 't dozijn dagen hechtenis, toen tegen elk der twee bedelaars geëischt, waarachtig niet veel af kan gaan. Daarvoor bestaan heusch geen termen. En al zet Rovers nu nog zoo'n onnoozel gelegenheidsgezicht, 't is maar al te wel bekend dat hij en zijns gelijken een ware schrik zijn voor onze boerenbevolking. Elsch: bekrachtiging van het vonnis tot 12 dagen hechtenis. Beklaagde, die van zoo'n vonnisje nu eigenlijk niet zoo erg behoeft te „verschieten", daar hij wel aan zooiets gewend is, en 't niet voor de eerste maal is, dat. hij straf Krijgt hij heeft nota bene al een vonnis van anderhalf jaar gehad' had toch op levendigen toon nog het een en ander te reclameeren en zijn gebabbel kwam in hoofdzaak hierop neer, dat hij heel graag wat minder straf had Of 't baten zal?? EEN OUDE BEKENDE. Samuel van Schafteraar, een slank gebouwd werk man, kwam nu met loffelijken ijver op den beklaagden- zetel plaats nemen. Hij is een geboren Rotterdammer, die den laatsten tijd ia 't Huis van Bewaring te Alkmaar een gastvrij onderdak heeft gevonden. Den 7den April was Samuel bezig Dirkshorn te „bewerken" en zocht en vond Ver kwikking in Leendert Wink's bierhuis, waar hij een kop koffie kocht en voor zijn vertrek nog handig een Pas den vorigen avond door Wink in eigen persoon ge heel gevulde: jeneverflesch wist weg te nemen. Juist "ad hij die onder zijn versleten jas een veilig schuil plaatsje gegeven en knoopte hij het schamele kleedlng- stuk met den eenigen knoop dien het nog bezat, vast, toen Wink, die aan 't schapenwasschen was, met een bezeerden nagel binnentrad, dien hij wat wilde bijknip pen. Daardoor en door zijn drukke werkzaamheden sloeg Wink zeker niet veel aandacht op de abnormale dikte die de tengere Sam door die gi'oote jeneverkaraf, waar zeker wel anderhalve Liter van dat heerlijke vocht in kon, had verkregen, Wink's vrouw, de 40-j^.rige Maartje Barten, oordeel de, dat Sam, toen hij de koffie bestelde, niet dron ken was, Maar na zijn vertrek in 't bezit van den prachtigen buit is dat zeker sterk veranderd, want later vond rijksveldwachter Van der Meijden den kerel, te dronken om een been te verzetten aan den wal langs den weg liggen. En dat hij zich niet onbetuigd had gelaten, dat bleek wel uit 't feit, dat de flesch lang niet vol meer was. Man en flesch werden nu maar door den politieman in beslag genomen, die 't vrachtje per handkar naar 't arrestlokaal bracht. Vermakelijk was de woordenvloed, waarmee onze drinkebroer nu van die vuile, leelijke drankzucht sprak, die zijn brein benevelde, zijn memorie totaal op de vlucht joeg die, ja, wat al niet deed! Maar hij zou, dat wilde hij wel, plechtig zweren, geen jenever meer drinken. Nu zou hij waarachtig eens den goeden weg op gaan... Edel Achtbaren1 Want waarlijk, 't was zoo erg geweest, dat hij er niets, heelemaal niets meer van wist wat hij had ge daan, wat hij had gezegd zelfs! De O. v. J. stak het onder geen stoelen of banken dat hij een zeer ouden bekende in beklaagde had weer gevonden- Een bekende uit den tijd toen Z.E.G. nog ambtenaar bij het kantongerecht was in Rotterdam. AVel 100 vonnissen van boete, rijkswerkinrichting, enz. herinnerde Z.E.G. zich, dat tegen Sam waren uitgevaardigd. En van Maastricht tot Delfzijl, nooit kon je van Schafteraar in een vaste woonplaats aantreffen. Steeds was hij zwervende. We kennen elkaar al zoo lang, niet waar v. Schaf teraar? klonk 't vertrouwelijk uit 's heeren Officiers mond. Heel erg vereerd was Sam daarmee onder de heer- sehende omstandigheden juist niet, Hij werd bedacht met een eisch wegens diefstal tot 6 weken gevangenisstraf. Beklaagde wou o, zoo graag genade en zou verder voorbeeldig oppassen. Mr. Kraakman moest hem verdedigen, doch was er niet en nu werd Mr. Offers maar verzocht, even te pleiten, wat deze gaarne aannam; hij moest toch de volgende strafzaak ook nog opknappen. Aftrek van preventieve werd verzocht ook voor zoover de cliënt daarvoor in aanmerking kwam, toe passing van clementie In hoogst lugubere stemming doekte Sam ten slotte op. TWEE JEUGDIGE BOOSDOENERS. Mr. Offers bleef, want de tweede der beide nu volgende beklaagden, de 14-jarige Jacobus de Vos, een Heldersch schaapherdertje, moest nog door hem verde digd worden. Den 28 Maart gapte Nicolaas Cornelis Knol, een Heldersche „opperman" en vriend van Dé Vos, 2 paar laarzen weg van den sergeant Jan Kruit, die na ver missing natuurlijk niet lang wachtte met doen van aangifte. Een paar had Nic gehouden, het andere had hij edelmoedig aan zijn kameraad gegeven. Alle vier schoe nen werden in beslag genomen en de jongeheeren bei den de blauwe trappen van Justitia opgejaagd. De jong ste had zijn moeder mee, die erkennen moest, dat Ko- bus nogal leugenachtig is. De onderwijzers beschrijven hem als lui, ongezeg- gelijk en brutaal. Dat zijn ook geen gunstige antece denten. Ook Knol staat ongunstig bekend, in veel hooger mate dan zijn jongere kameraad nog. Tegen Knol werd wegens den diefstal 2 weken ge vangenisstraf geiseht. Den anderen beklaagde wilde de hr. Officier ook niet graag zonder straf laten. Tegen dezen luidde de eisch: 3 maanden tuchtschool. Mr. Offers concludeerde tot teruggave van beklaag de aan diens ouders, zonder toepassing van eenige straf. HARDHANDIGE EGMONDERS. Piet Schol van Egmond aan Zcc was er niet. Wél Arie Groen, de 55-jarige visscber, die den 6 Januari ongeveer in het holst van den kouden winternacht door hem werd afgeranseld, zeker om een beetje in de warmte le komen. Toch.... er was nog een ander motief. Groen's dochter, een aankomende jonge maagd, stond nieuwsgierig door de ruiten hij1 Schol te gluren, die daarop tegen papa Groen aanmerking maakte, wat door dezen verkeerd werd opgevat en daar hadt je al heel gauw, de poppen aan 't dansen. En vlug-op ook Groen kreeg vrij erg op zijn baaitje^ daar kan zijn vrouw van meepraten die zelf ook met wérd verge ten en, ruw genoeg, haar deel kreeg. De O. v. J. was omtrent Groen echter zoodanig ingelicht, dat dit ook een lastige potentaat moet zijn geweest en hoewel hij met de jaren wat is bedaard nog is hij lastig. Richter (SchoI's optreden is" daarmede niet gerecht vaardigd en legen hem luidde de elsch wegens de gepleegde mishandeling f 10 boete., subs. 10 dagen hechtenis. WEER EENS MELKVERVALSCHING. Hendrik Lietz, 45 jaren geleden geboren te Grost- hulzen, thans boer te Berkhout, had zich te verant woorden wegens 't leverenvan met water vervalschfo melk aan de Wiestfriesché gecondenseerde melkfabriek te Hoorn, Direeteur de heer Ooms, controleur de heer Nes, welke laatste met den Hoornschen adiunct-in- specteur van politie Sepp en den Alkmaarschen apo theker Wanna als getuige present was. In April liep 't dan fout met de leverantie en po litie en justitie werden in de zaak gemengd, monsters genomen en door den heer Wanna zeer nauwkeurig onderzocht, die tot een uitgebreide becijfering kwam, die een beduidende vervalsching aangaf door toevoe ging van wel 15 p.Ct. water op 't eene en zelfs 20 p Ct water op een paar andere monsters. Een paar stalmonsters, onder toezicht van daartoe bevoegden genomen, gaven gunstiger cijfers en ten op zichte daarvan werd van geen watcrtoevocging gerept. Dal Lietz den weg opging van hen, die voor hem zulks deden en wellicht na hem 't nog zullen doen, la-d zich toegrijpen, en vandaag zat hij waar hij ver- w^cnt word op de bank der zondaren. Hij ontkend» en schreef dat, wat hij 't onderzoek <li1 melk geconstateerd was geworden, loc aan ab normale gesteldheid van zijne koeien. De O. v. J. vond beklaagde's excuus echter meer een uitvlucht dan wel een verontschuldiging, achtte hel wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte 3 weken gevangenisstraf. De verdediger, een Amsterdamsch advocaat, Mr, J. E. (Hillesum, constateerde liet ontbreken van 't wet tig en; overtuigend bewijs en vroeg vrijspraak. EEN DROEVIGE ZAAK. 't Was een treurig stukje jammer en ellende, een aangrijpend fragment uit huiselijke misère bij een pas getrouwd paartje, waarin de jenever een belangrijke rol speelt dat nu aan de beurt van berechting was. De En khuizer slager C. Prins, die 't vorige jaar in de eerste h<jtft van Bloeimaand huwde met de 22- jarige Gerbregje de Vries met wie hij in de Zuider- boerevaart is gaan wonen, kwam 4 April j.1. dron ken thuis, eischte op hoogen toon eten, dat zijne vrouw hem door armoede niet kon verschaffen en hierdoor ontstond een heftige woordenwisseling tus- schen 't echtpaar; die hiermee eindigde dat Kees zijn vrouw geweldig afranselde. En later moest ook haar papa Jan de Vries een 67-jarig werkman, die daar in de buurt woont en op haar geroep van „moord" lot ontzet kwam toeschieten, het duchtig ontgelden, zoodat zijn gelaat nagenoeg geheel ontveld en haast ontoonbaar was. De O. v. J. streek er met zijn requisitoir echter ook nog al op, want de eisch was wel 2 maanden gevangenisstraf. VOOR EEN ZEEMLEERLAP. De 52-jarige timmerman C. J. van Esveld, loge in 't Huis van Bewaring te Alkmaar, bedelde den lOden April te Bovenkarspel, waar hij als vrij zonderlinge dankuiting van een zijner weldoeners een. overigens waardelooze zeemleerlap stal. Een minder passend grapje dat hem werd ingepeperd met een eisch tot 2 weken I gevangenisstraf. WACHT JE VOOR ZULKE LIEFDERIJKE HULP! Aafje Renooi, een 50-jarige getrouwde vrouw uit Ben- ringbroek, hielp diaar in Augustus 11. in 't gezin van Nanne Vriend, wiens vrouw na een slechts 5-daagsch lijden den 3den Augustus stierf. Van t bedbordje dei- legerstede, nam Aafje dien zelfden sterfdag den bloed koralen ketting der overledene weg, die later door Vriend werd gemist, wat hij wel tegen een buurman, maar niet tegen de politie vertelde. Die buurman schreef in Maart dezes jaars aan Nanne, die inmiddels naar Andijk was verhuisd, dat Aaf nu met een soortgelijken ketting als de vermiste rondliep. De politie werd er in gemoeid, onderzoek ingesteld, de ketting werd her kend, in beslag genomen en Aafje kreeg een proces verbaal, met het gevolg dat de O. v. J. heden f 25 boete of 10 dagen hechtenis tegen haar eischte. VECHTERSBAZEN. De heeren Machielse en Brouwer uit Hoorn, die den 4den April aldaar op den Italiaanschen Zeedijk een paar andere jongelieden wat afrosten werden wegens i mishandeling elk bedacht met een eisch tot 2 weken j gevangenisstraf. 1 MAAR WEER TEGEN DE POLITIE. Simon Gunder uit Ursem had het daar den 12den April jl. te kwaad met den gemeenteveldwachter P. Saai, die, 't was sluituur, wilde dat Gunder ophoepel de. Maar 't was in de herberg van Jan Kok, waar I Sijmen met Kok's dienstbode Betje Pluimgraaf!' stond te praten, zoo gezellig, dat deze smid geen zin in ver trekken had. Hij beleedigde zelfs den politieman en verzette zich heftig, waarbij Saai nog verwondingen opliep. Tegen Gunder werd voor dit optreden, dat -hij overi gens heden nog ontkende, 2 weken gevangenisstraf geëischt. A.s. Dinsdag uitspraken. Ilarenkarspel (Waarland). Een begin van brand, dat ernstige gevolgen zou gehad hebnen, indien 't niet bijtijds was ontdekt, deed zich dezer dagen voor bij den landbouwer M. B. al hier. De mestvaalt n.l. in de onmiddellijke nabijheid der woning, had gedurende den nacht vuur gevat en brandde reeds helder op, toen enkele personen, die zich vroegtijdig naar hun werk begaven, het gevaar nog bij lij cis ontdekten en bet vuur wisten te blus- schen. Een groot deel der ruige mestvaalt was toen echter reeds door het vuur onteerd. Harcukurspcl (Waarland). Zondagnamiddag geraakten alhier van vier fietsen de personen uit Lammertschaag een tweetal met fiets en al te water, zoodat zij met een nat pak huiswaarts moesten koeren. Zeker geen aangename terugrit' DURE BLOEMBOLLEN. Dat tegenwooiriig voor mooie tulpenbollen nog veel geld gegeven wordt, blijkt uit 't volgende. Ons werd noden geloond een tulp, genaamd de „Ibis" waarvan 100 bollen te koop gepresenteerd werden op de gis teren gehouden bollcnveiling te Dirkshorn. Voor deze 100 bollen werd 700 gulden geboden, doch op dit bod niet gegund. Eén holletje van deze tulp moet dus meer dan zeven gulden opbrengen, 't Was dan ook een prachtbloem, die wij1 te zien kregen. Wij vernemen omtrent deze zeldzame mooie tulp- soort, dat jhaar eenige eigenaar is de heer Willem Star. bioemboLienkwoeker te Rijnsburg. Haar naam „Ibis" is haar toegekend door de Commissie vair de Nomenclatuur té Haarlem. Deze tulp stamt af uit de enkele vroege tulp „Witte Valk" (roofvogel), en uit de „Elaminga" (eveneens roofvogel), welke laatste weer afstamt uit de „Rose Valk". Wegens hare zeldzame schoonheid heeft de genoemde commissie aan de vo ren omschreven kruisling den naami van Ibis locge wezen. wat de naam is van een der grootste roof vogels, in Egypte levende. Wieringen. De voordracht voor Dijkgraaf van het Heemraad schap in de heden gehouden, vergadering opgemaakt, luidt als volgt: 1. de heer V. Heijblok (aftredend). 2. de heer Jb. N. Keijzer. 3. de heer C. Kooijman. Wieringen. Delevering van grint voor het Heemraadschap is in de heden gehouden vergadering gegund aan den heer C. Verfaille voor f 2.09 per M3. De heer Verfaille moet 2 tjalkladingen leveren van bij Texel uit zee opgehaald grint. De heer D. Jb. Lont zal voor f 1.83 per M3. een tjalklading riviergrint leveren. Wieringen. De loteiingen J. N. Bruul, N. Boersen, J. Sz. Klein en D. Cz. Rotgans, zijn opgeroepen om op den 21sten (Mei a.s. te Den Helder te worden ingelijfd bij de Nat. Militie, voor de korte oefeningen, Wieringen. De geboorte van Prinses Juliana werd jl. Maandag ge vierd met de schoolkinderen der O. L. Scholen. Te Hippolytushoef hield men des voormiddags een optocht door 't dorp. De kinderen allen van vlaggen en oranje voorzien, zongen lustig en vroolijk onze vaderlandsche en oranjeliederen en werden in de school onthaald op melk, koek en een zakje met muisjes, terwijl nog een gedenkplaat in aantocht was. Te Westerland kwamen te half twee de kinderen netjes gekleed met oranje versierd en van vlaggetjes voorzien in de school. De school was door kindervrien den prachtig versierd. Het hoofd der school hield een mooie toespraak wijzende op het belang van de heu gelijke gebeurtenis. Hierna werden vaderlandsche en oranjeliederen gezongen en de kinderen getrakteerd op chocolade, koek en krentenbrood. Het weer was mooi en men besloot een wandeling over Westerland te ma ken, zoodat met allen in feestgewaad een paar uurtjes in de buitenlucht doorgebracht werd. Na in de school teruggekeerd te zijn werden de kinderen weder ont haald als boven en nog enkele liederen werden gezon gen. Om ruim 6 uur verliet men de school en ontving toen ieder kind tot besluit nog een jodenkoek. Vroolijk en voldaan keerde men toen huiswaarts. Te Oosterland is 't feest eveneens uitnemend ge slaagd, er werden aldaar toepasselijke toespraken ge houden door de heeren Ds. Reinders en mijnheer Jon kers, terwijl onder leiding van den heer Spaander en mejuffrouw Dondorff verschillende spelletjes gedaan werden. Hierna kinderzang en traktatie op melk, koekjes, jodenkoeken en korstjes en toen ving men aan met den optocht. Met alle kinderen in feestdosch, met oranje en vlaggen en zingende ging men door Ooster- land en Waard-Nieuwland naar den Oever. Te Den Oever werden allen een extra-verrassing door de bur gerij bereid. Aan gedekte tafels werd op 't land van den heer C. Bakker plaats genomen en volop kreeg elk kleintje chocolade en koekjes, en bovendien kreeg ieder nog een reep Bensdorp's chocolade. Ook niet-school- gaande kinderen namen aan dit onthaal deel. Niet te ver wonderen dat dit alleraardigste plan onzer gulle Oeve- naars door de kleinen en ook door de grooten op hoo gen prijs werd gesteld. Hierna keerde men naar de school te Oosterland terug en werden allen weder ont haald op melk en koek en ontving ieder nog een extra Oranjezakje met muisjes, terwijl ook ieder nog een exemplaar van het oranjenummer van het Nieuws Van den Dag ontving, en voor hun nog een gedenkplaat zal komen. Geheel onopgemerkt is dus de geboorte van Prinses Juliana hier niet voorbij" gegaan en met steun van 't Gemeentebestuur en kindervrienden prach tig gevierd. KOLVEN. In den driedaagschen wedstrijd te Haarlem, van de kolfvereeniging Noord-Holland, zijn de prijzen behaald als volgt: 1. H. de Boer, te Hoogwoud: 2. W. Kos telijk, te Oudkarspel; 3. J. Hagenaar, te Hensbroek; 4. J. Westerman, te Barsingerhorn, na een kamp met den volgenden prijswinnaar: 5. J. N. v. d. Weyden, te Haarlem; 6. D. Igesz, te Opmeer; 7. A. Renkema, te Haarlem. Om den twaalvenprijs moest worden gekampt tus- schen de heeren C. Asjes, te Schagen, en P. Kuyper, te Krommenie, Laatstgenoemde werd daarin overwin naar. Bij den volgenden wedstrijd zal weer een wedstrijd voor korpsen worden gehouden. -- Nieuwe Niedorp. Zusier Buler alhier heeft tegen 1 Augustus a.s. we gens huwelijk ;haar ontslag aangevraagd als wijkver pleegster. Nieuwe Niedorp. Men verzocht ons mede te doelen ,dat hij gelegen heid der Oranjefeesten te Nieuwe Niedorp op Vrij dag 14 dezer het hulpposlkantoor aldaar zal gesloten zijn van 6—8 uur 's avonds, terwijl de laatste bestelling dien dag niet zal worden uitgevoerd. Winkel. De loielLng dezer gemeente C. Boor, is opgeroe pen om op 25 Mei a.s. te worden ingelijfd bij de Nalionalc Militie. Winkel. Tot molen,meester van den Nederlandsellen polder onder Winkel, is herkozen de heer G. Vis. Winkel. In deze gemeente worden plannen opgeworpen om op Vrijdag en Zaterdag a.s. feest te vieren, ter herden king der 'geboorte van prinses Juliana. Callantsoog. Voor de gemeente Callantsoog is opgeroepen omi op Vrijdag 21 Mei voor den werkelijken dienst korte oefening, le worden ingelijfd, de mililicplichtigc Mar- tinus Adriaan Vos, lotcling onder no. 2 der lichting 1909. St. Iliiartensbriu'. In eene gehouden vergadering van de afdeeling St. Maartensbrug van den Bond voor Staatspensionneering, werd het bestuur als volgt samengesteldde heeren Ds. C. Met, voorzitter; G. Spierdijk, vicc-voorziiter; P. Grin, secretaris; G. Veuger Gz., penningmeester en J. den Ilartog, K. Kossen en C. Sluis, commissarissen. Nieuwe Niedorp. Vergadering van |d® vereeniging Volksonderwijs te Nieuwe Niedorp bij H. de Vries in de Prins Maurits, op Dinsdagavond 11 Mei 1909. De ten vorige jare benoemde commissie lot na den hr. J. Kuilman (beslaande uit de heeren Koopman, zien der rekening over 1908 van den penningmeester Wilken en Keuken, de laatste afwezig), ziet eerst de rekening met bescheiden na. De (voorzitter do heer J. v. d. Stok, opent met welkom. 17 Leden waren aanwezig. De heer Koopman rapporteert nopens de rekening. Allés is in orde bevondenDe ontvangsten bedroegen f 205.285 de uitgaven f 282.52, het nadeelig saldo is

Schager Courant | 1909 | | pagina 1