Een val van de 2de verdieping. R~Ë GLAi E s. Burgerlijke Stand. 390ste Staatsloterij. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. berg is gelegen, een groot gedeelte van. zoo niet liet geheele, dorp, in de aseh zijn gelegd. De boeken en verdere inventaris der kantoren waren intussehen in veiligheid gebracht en had men den stoom uit de ke tels laten ontsnappen. Tegen ongeveer halfncgen sloe gen de vlammen over op 'tnieuwe magazijn; de vuur gloed werd hoe langer hoe erger. Tegen ongeveer tien uur werden ook de oude magazijnen aangetast en werd ook de spoolerij, bleekerij enz. bedreigd. Om streeks halfeif gaf men den moed bijna op; er was haast geen mogelijkheid meer. den voortgang der vlam men te stuiten, niettegenstaande men met het heel ge vaarlijke wegbreken, wegs looien en nathouden van het houtwerk der kappen ijverig voortging. Toen de nood het hoogst geslegen was, draaide de wind wat meer naar het westen en kwamen, tegen elf uur een tweetal brandspuiten uit Eibergen met het hoodige per soneel hulp verkenen, zoodat toen een tiental spui ten in werking waren. Met groot-en ijver en toewij ding werd het blusschingswerk voortgezet; tegen een uur 's nachts konden de spuiten van Eibergen inruk ken en was het gevaar, dat ook het verdere gedeelte der fabriek vernield zou worden geweken. Het schade cijfer is nog niet te noemen. De firma heeft haar gehouwen enz. verzekerd l)ij de Maagden burger Brandwaarborg-Maatschappij, terwijl zij haar werkvolk tegen de schade, door den brand1 ontstaan, heeft verzekerd bij de Maatschappij Labor. De ooi- zaak van den brand is niet bekend. Nu de weverijen, spoclerij, bleekerij enz. behouden zijn gebleven, kan liet werk in deze afdeelingen waarschijnlijk over 2 3 weken weder hervat worden. Om een denkbeeld te geven van de uitgebreidheid, welke de brandt zou ge kregen hebben indien de geheele fabriek in vlammen was opgegaan, kan dienen, dat deze fabriek een aan elkaar gebouwde oppervlakte van ruim 2000 M2. be slaat. - St. Maartensbrug. In een gehouden vergadering van de schoolfeestcom missie te St. Maartensbrug werd besloten met de twee hoogste klassen en de klasse die van school ging, aanstaanden Dinsdag een reisje te maken naar Amsterdam, terwijl de andere klassen Dinsdag 15 Juni een reisje zullen maken naar Schoort, Bergen en Egmond. PRIJSSCHIETEN. Door het korps rijksveldwachters van de Brigades Alkmaar, Helder en Schagen, werd den 11 dezer te Helder een wedstrijd gehouden in het schieten met karabijn en revolver. Bij het schieten met de karabijn op 150 pas werd de le prijs behaald door den rijks veldwachter brigadier-titulair J. J. v. d. Heijden, die met 10 patronen 88 punten behaalde, de 2de prijs door den rijksveldwachter J. Rap, die 73 punten ver kreeg. Bij het schieten met revolver op 20 pas verkreeg eerstgenoemde mede den len prijs; met 10 patronen 110 punten, laatstgenoemde den 2en prijs met 105 punten. UIT DE VOGELWERELD. Als iets bijzonders uit de vogelwereld vermeldt de Ass. Crt., dat op het aloude landgoed ,,'t Huis te Ruinen" dit en het vorig jaar twee ooievaars, wijf jes, huishouden op een nest. Er komen wel manne tjes om 't hof te maken, maar elke aanbidder loopt een blauwtje op. Met beslistheid wordt ieder huwe lijksaanzoek van de band gewezen. De oude vrijsters leggen intussehen een 8-tal eie ren en broeden om beurten. Als de broedtijd ver streken is, werpen de dieren de eieren Op den grond en leven gezellig voort, zich beelemaal niet sto rende aan de vechtpartijen der mannetjes, die zich af en toe laten zien. Noordscharwoude. Bedankt voor het beroep bij de Geref. Kerk te Lan- gorak bezuiden de Lek, J. W. van den Bosch. VIER MENSCHENLEVENS GERED. In het Noordzeekanaal, nabij de watermachine van den Zuidwijkcrmeerpolder, is Vrijdagmiddag een zci'.- boeier omgeslagen, tengevolge van de zuiging van een passeerend stoomvaartuig. De heer Vos, van Vet- sen, en diens vriend met hunne dames, geraakten te water en zouden verdronken zijn, indien de heer A. Politiek, van Beverwijk, zich niet in een roeiboot be geven had en na een eind roeiens het genoegen mocht smaken, alle drenkelingen te redden. De dames waren hevig ontsteld en de hecrcn niet minder. Door den landbouwer Dijkman werden zij pet- rijtuig naar VeLsen gebracht. Hulde aan den redder van 4 menschenlcvens. NIEUWE TREINSEINEN. Men schrijft aan de „N. R. Ct." In ons Land zat spoedig op de treinen oen inrich ting in gebruik worden genomen, die op sommige spoor wegen in Engeland reeds met succes is toegepast. Te veel mechanische overbrenging is hij die nieuwe in richting uitgesloten, terwijl naast zichtbare ook hoor bare seinen met deze inrichting op de standplaats van den machinist zullen worden gegeven. De beschrijving dezer inrichting is als volgt: In hel hart der spoorbaan wordt een rail geplaatst, waarvan het hoogste gedeelte 4 Engelsclic duimen bo- ven de spoorrails uitsteekt. Deze rail maakt 'n deel uit van een electrische stroomketen, die op het sein huis door den seinwachter gesloten of verbroken kan worden. Onder de locomotief is dan een seinopnemcr aan gebracht in den vorm van een schoen, die, bij het passeeren van de locomotief, over de scinrail glijdt en daardoor opgelicht of in de hoogte gebracht wordt. De schoen wordt door een sterke spiraalveer in zijn Laagstel) stand gedrukt en is door de locomotief geïsoleerd. Bevindt de schoen, zoo zullen we den seinopnemcr der locomotief blijven noemen, zich in zijn laagslcn stand, dan is een electrische stroomke ten op do locomotief gesloten. De stroom hiervoor wordt geleverd door een paar droge elementen of door een accumulatorenbatterij. In deze stroomketen bevindt zich een eleetromagneet, die - als de stroom door den keten gaat een stukje ijzer aantrekt en hierdoor een witte schijf voor een glasruit brengt. Passeert nu b.v. een locomotief over zulk een seinrail en wit de seinwachter het sein onveilig ge ven. dan wordt de seinrail niet onder stroom ge bracht. De schoen, die zieli ongeveer 2V2 Engelsche duimen boven den bovenkant der raiL bevindt, woifTl omlaag gedrukt en verbreekt den stroomloop op de locomotief. Hierdoor valt het ankertje van de mag neet en voor het ruitje vertoont zich een roode schijf en hel woord „gevaar" wordt zichtbaar. Tevens wordt nu ook een klepje gelicht, waardoor een stoomfluit begint te fluitendit is het hoorbare sein voor ge vaar. Is de locomotief de seinrail, die voor sneltreinver- keer ongeveer CO Engelsche voeten lang is, gepas- 1 secrd, dan staat de schoen weer in zijn laagsten stand en is de stroomloop op de locomotief weer hersteld, doch het fluiten houdt niet eerder op, vóórdat de machinist liet z.g. „handeltje" weer tegen de elcc- tro-magneet brengt: dus eerst moet iemand van liet machinepersoneel het sein waargenomen hebben. Hetzelfde heeft men bij het sein „veilig", behalve het zichtbare sein (een witte schijf) krijgt men dan bij het passeeren van een seinrail ook een gelioorsein en wel oen electrische bel. Wil do seinwachter b.v. het sein „veilig" geven, dan sluit hij den stroomloop van do seinrail. Komt de schoen (aan de locomotief verbonden) nu op de seinrail, dan wordt hij weer omhoog gedrukt en verbreekt den stroomloop op de looomotiet. Doch nu j gaat ook een stroom van de seinrail door den schoen naai- een andere eleetromagneet, die nu hetzelfde au- ker vasthoudt, opdat de witte schijf voor de ruit j blijft. I11 dezen stroomloop is ook een relais geschakeld, waarin bij doorgaan van den stroom ook een anker aangetrokken wordt. Is dit anker aangetrokken, dan is daardoor de stroomketen der electrische bel ge- sloten -en blijft deze bellen totdat door het personeel opo de 1 locomotief de stroom weer verbroken wordl ncn en wel heide in de onmiddellijke nabijheid van den bestuurder der locomotief, die zelf het seintoc- stel in den gewonen stand heeft te brengen, om het fluiten of schellen te doen ophouden. OP MED. COLLEGE: Tr Prof. tot krankzinnige: „Hoe heet je. k Weet 't niet" „Waar woon je?" ,,'k Weet het niet. „Wie was je vader?" ,,'k Weet 't niet.' Prof tot student: „Wat denkt u, dat dit voor een geval is?" ,,'k Weet 't niet." „Kunt u het nergens onder rangschikken?" ,,'k Weet 't niet. Prof. tot auditorium: „Twee analoge gevallen. EEN VEULEN EN EEN KOF. Op den polder Kijfhoek iu den Biesbosc'11 was bij den landbouwer C. Groeneveld een veulen dat bij de moeder niet genoeg voedsel vond. Men heeft toen de proef genomen het diertje door een koe te laten zoogen, wat uitstekend is gelukt. Men kan thans het veulen geregeld door de koe gezoogd zien wor den. HET STEMBUREAU. In de stille straat stond de school. Aan de deur de agent in gemoedelijk gesprek mei de mannen van de dienstverrichting, die hun „reohtsche" of „linksche' borden tegen den muur lie ten schuinen zoodat de vlammend-roode en hel'-gelc papieren, bedrukt met de namen der candidaten, wel moesten opvallen. Zoo heilig als de borden elkaar tegenspraken, zoo fel ze eigenlijk met elkaar in strijd waren, zoo ge noeglijk stonden de manneh, hun pruimen bekauwend, de handen loom in de zakken, te babbelen. In (d|e gang van de school de lange rij leege kap stokken, waar, hier en daar alleen, de hoed van een der stembureaulisten de lijn van geleidelijkheid ver brak. Dan, het bureau, het schoollokaal met de banken in een hoek bij elkaar geschoven en midden in ais pièce de milieu de bus, do blinkende, lokkende bus, van boven openspletend om in haar glimmenden romp ai de wenschen van het volk te ontvangen eai veilig te bewaren, al de lange uren van den dag. In het bureau was 't stil, '11 malle, ernstige stil te. alleen verbroken door 't voetgeschuifel van den binnentredenden kiezer, de slem van den voorzitter, die de namen afroept, «1 '1 gekras, 't beslissend ge kras, daarginds aan den geheimzinnigen lessenaar. 't Waren dan wei heel uilecnloopcnde typen, die binnentraden. In de morgenuren de haastige kantoorman, even vóór z'n werk z'11 plicht doend, komt binnen met groetend gebaar, reikt de oproeping aan den oenen bureaulist, krijgt van den anderen het briefje, loopl naar den lessenaar; potlood krast dan even, en -wip het briefje is al weer in de bus. Tegen twaalven de zorgvuldige, bedachtzame ren teniertjes, veel rustiger, kalmer, langzamer. Voor den gouden bril komt dan nog een extra lorgnet en voor dat het potlood ter hand genomen wordt, staat hij dan 'l briefje aandachtig te hestudieeren. Als 't in de bus gedaan wordt geschiedt dat met heide handen, serieus en secuur. 'n Werkman, zoo weggehaald van den metsel hak. lauw voor de heele beweging, vocil zich zoo vreemd, praat en vraagt maar door. snapt eigenlijk zelf niet wat-io er doen komt, waarom of hij nu ook moet stemmen. '11 Rustige, afgemeten stap in de gang doet plech tigheid vermoeden en ziet... 't is 'n lange waardige figuur, 't is '11 waardige stem, die den groet kraakt, 't is met gracieuse gebaren dat 't potlood wordt ge grepen. dat de stip gezet wordt en met '11 effen, wit- gezicht, wit als de das die onder 't baardeloos gelaat uitkomt, stapt de wel zeer eerwaarde kiezer op de bus af, en als sprak hij den zegen uit, zoo reikt de hand naar de spleet. Tegen den middag tuffen de auto's voor, rollen de rijtuigen aan en wie er dan uitkomen, dat zijn de tragen; in de gang nog soms prent de verkiezings- agent het ze goed in en met nadruk wordt dan de naam genoemd van den candidaat, die ze dan maar zullen stemmen... och, waarom ook niet? Den heelen dag blijft 't druk op 't bureau; hoe later-'t wordt hoe voller, hoe geheimzinniger de bus gaat lijken; de stem van den voorzitter, die de namen maar steeds afroept, blijft klankvol, 't gekras met 't potlood frisch en overtuigend en als we weg gaan staan de borden nog even kleurig en de man nen nog even onverschillig N. R. Ct. BENOEMD. De heer A. J. Vonk, vroeger alhier, is benoemd tot ontvanger der Registratie te Gennep. Alle ledematen gebroken. Alle middelen (evergcefa aangewend. Alleen de Klou.sterbnlseni hielp. te nemen als reliquie. Duilschers, Engeischen, Fra selien, ja zelfs Japanners rennen naar Goelfingen den boom te plunderen. Vooral toen er nog plunderen. Vooral toen er nog lap*''' ildoek en stukjes aluminium, tusscben de lakken L... 11 1 1 1/A/>r iri-nnl ^'1- Mej. klaarde sehen, j den boom zeildoek er. gelden, was de belangstelling zéér groot Hun, die tc laat komen, werden reliquieën te W geboden. De bewoners van hei dorp hebben de |J jes en melaalstukjes in een lijstje voor do winket men gehangen. Te koop. Alles te koop. En wie m," niet betalen kan of wil, snijdt een takje af van pereboom. Wat spoedig niet meer mogelijk zal zijn, want L, gemeentebestuur denkt erover om den boom een sclun ting te zetten. En hij de schutting een godenlef" „Hier moest graaf Zeppelin na een reis van 118 llUf door een ongelukkig toeval landen." leis dergelijks slaat al te Eehlerdingen, en bij chen. Of graaf Zeppelin ingenomen zal zijn mei do Breihach, Locge Werfslecg 7 te Leiden, ver eeuwiging van"élk ongeluk, dat hij tijdens zijn gJT „Bij liet schoonmaken van een glazen afdak 0V2 Alj-eizen had? van den grond bij eene mevrouw alhier, gleed ik uit en stortte naar heneden", aldus verklaarde Mej. Brei- baeJi. „Ik lag in een bloedbad en al mijne ledematen waren bijna gebroken. Ik werd naar het gasthuis ver voerd en iieb daar vier weken gelegen. De pijnen (he ik na dien tijd uitgestaan heb, zijn niet te vertellen. Alle mogelijke behandelingen en middelen werden op mij toegepast, de pijnen wilden evenwel niet wijken en ik bleef vreeselijk lijden. Loopen kon ik in hel geheel niet en men moest mij dragen, als ik mij wil- 1 GASTRO. Uit New-York wordt aan de New York Herald (pa rijsche uitgave) geseind, dat de ambtenaren van dei Geheimen Dienst van de Vereenigde Staten ernstig rogingen in het werk stellen om de leiders in handei te krijgen van een vrijbuitersexpeditie naar Venezuela die ten doel zou hebben Castro weder op het kussen to brengen. Er moeten 31.000 Mausergeweren in een of andeq de verplaatsen. Mijne dochlei: Mana maakte mij op- hav.en ter verscheping gereed liggen, en, naar hei merkzaam op den klooKterbal»ciii. Klooster Sancta heet is een stoomschip, onlangs door partijgangers Paulo. Ik liet direct een pot komen van den drogist van Castro gekocht van een maatschappij in het Zr,: i Broerse, Haarlemmerstraat" 70 en nadat ik zes dagen daar trouw mede gewreven was, deden mijne lede maten mij minder pijn en kon ik mij een beetje voort bewegen. Ik zette do behandeling met den Itloosler- iKtlsem voort en thans zijn de ondragelijke pijnen verdwenen en kan ik weer loopen." De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is den, en dat op geheimzinnige wijze is bemand, Z«u. dag j.1. van de kust van Noord-Carolina vertrokken Een kleiner schip heeft eenige dagen vroeger ds haven van New-York verlaten. Verder weet de Herald mede te deelen, dat doot Castro en zijn vrienden een millioen dollar voor een samenzwering zijn bijeengebracht, en dat Garderas steeds onschadelijk, Rheumatiek, Rheumatiscke zenuw-1 Gusman, de secretaris van Castro, eenige dagen gele. pijnen, Jicht, Podagra, Ischias, stramheid in de lede- j "en Plotseling uit New-York, waar hij met koortsach- maten, spit in den rug, spierverrekkingen en alle j tigen ijver bezig was geweest, is vertrokken, dergelijke ziekten worden er onvoorwaardelijk door genezen. Ook alle huidziekten wijken als bij toover- slag voor dezen kostelijken balsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot. lioe voordeeliger dus! Verkrijgbaar hij Drogisten, Apothekers en de beken de depötnouders. GOED WEER IN ZICHT? Door geheel Europa isi het weder koud geworden, Evenals Mei brengt ook Juni zoo nu en dan ijsman nen. Zij ontstaan op dezelfde wijze als de Mid-Mei- sche. Een hoog gaat zieli bij de Britselie eilanden vastzetten en brengt een algemeen Noorderlijken lucht stroom len weeg. De stadsmenseh merkt er echter niet veel van; immers ,de zon werpt al bijna haar grootste hoeveelheid warmte naar omlaag, zoodat over dag. als ze ten minste niet achter een somber stratus- gordijn schuil is gebleven, de schermen aan de hui ven groote diensten bewijzen. Maar dan komt de nacht. Als bij den nog slechts in liet Noord-Oosten flauw lichtenden horizont de melkers loopen over de witte weiden, dan begrijpen zij. dal mooi Juni-wecr en warme Augustus-dagen niet dezelfde begrippen zijn. Het Engelsche hoog ligl daar bijna onbewegelijk. En zoo lang het daar zat blijven, zal de guurheid aanhouden .Wanneer dus de oude juffrouw, die er al zoo lang naar gesnakt heeft, ook eens een Vondel- park- of grachtenwandelingetje te maken, zich. droef naar buiten starend, afvraagt, wanneer dat nare weer toch zachter zal worden, want heeregul. uwes weet niet hoe 'k sit te rille, dan laat zich die vraag voor den buitenman reduceeren tot: „wanneer zullen wij toch weer eens een binnenwind hebben, wanneer zal hij Zuid-Oost of Zuid worden?" En wij zeggen: „wanneer zal het Britsche hoog Oostwaarts trekken?" Dit nu zal geschieden zoodra een Oceaan- naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 JUNI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 766.8 te Valencia en Coruna. De laagste stand van den barometer is 751.2 m.M. te Neufahrwasser. VERWACHTING. Zwakke tot matige noordelijke tot N.O.lijke wind. Veranderlijke bewolking. Mogelijk regenbuien. Zelfde temperatuur. 5de KLASSE, - 17de TREKKING. IIOOGE PRIJZEN. 14222 f 70 en premie van f 3000. t' 400: 19914. f 200: 20237. f 100: 19315. Prijzen van f 70. 533 1802 6654 8111 10972 12241 16471 V9336 1153 865 7101 9136 11742 15850 17546 2952 576 4574 414 10444 952 16178 18567 GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 1012 Juni 1909. Overleden: Jan Albert Hoogschagen, 10 md., zoon van Nicolaas Hoogschagen en van Antje Hilleu. KAMP IN AMERIKA. Een vreeselijk ongeluk heeft dezer dagen te Mande- ville, in den Amerikaanscheu staat Louisiana, aan de oevers van den Mississippi plaats gehad. Op den drij- venden steiger hadden zich meer dan 200 menschen verzameld, die dicht op elkaar gedrongen op de aan komst van een stoomboot stonden te wachten. De waterstand was hoog, de strooming zeer sterk. De boot naderde in volle vaart; of nu de sterke strooming of een verkeerde manoeuvre de oorzaak depressie liet liegint tiT duwen. Begrijpt thans de Te- was, is nog niet opgehelderd, maar het schip liep met zcr. waarom het" Engelsche „Meteorological Offioe" in volle kracht tegen den steiger, die hoog werd opgetild verbinding met de Duitsche' „Seewartc getracht heeft en vervolgens omgekanteld werd. uit den Oceaan van de schepen der transatlantische Onder ontzettend gegil stortten bijna 200 menschen ondernemingen draadlooze wccrtelegrammen te krij- iu het water. De boot kon niet spoedig genoeg worden gen; waarom ons waarnemingsgebied niet te groot gestopt en voer met onverminderde vaart dwars door docii te klein, voel te klein is? Een depressie duw den dichten menschenhoop, die met de golven wor- dus het hoog naar onze omgeving, zoodal indirect stelde. Zij, die 't dichst bij den oever gestaan had- depressie ons goed weer bracht. den, waren in ondiep water gevallen en konden zich Wij weten dus niel, of reeds depressies aan hel gemakkelijk redden. woeden zijn, daar ginds in het verre Westen. En wij De overigen echter ondergingen 'n vreeselijk lot. Er moeten afwachten, tot Valeniia (West-Ierland) ze ons verdronken 19 personen, en vele anderen werden door aankondigt. Maar dan heeft het hoog zich reeds in het schip gegrepen en gedood; dertig tot veertig ge- beweging gezet, is reeds bij ons de gocd-wcer-periode raakten tusschen de rondwentelende schepraderen van gekomen. Dan wordl het warmer, het dauwpunt stijgt, de boot, en werden gedeeltelijk op ontzettende manier de wolken lossen op. Maar gelijk een kind reeds bij gewond. Velen verkeeren in hopeloozen toestand. de geboorte een kiem des doods bevat, zoo houdt De overheid zal zoowel den eigenaar van den steiger ook dit goede weer reeds het slechte in. Want straks als het stuurpersoneel van het schip, wegens verre- zal, wellicht al na twee of drie dagen, het Icrlandsche gaande nalatigheid voor het gerecht dagen. laag liet hoog ver in Rusland gedreven hebben; en DE MOORD OP DEN BROCKEN. dezelfde thans nog rustige-rustende lucht zal dan wild- Uit Brunswijk wordt gemeld, dat de moordenaar wöCst storm-waaien, het element van den storm zijn. van director Friedrich uit Steglitz, te Friederichsbrun an', 'het koud-zomer-woer-type mag drie wieken du- bij Suderode in den Harz gearresteerd is. Het ge heele gestolen bedrag 111 banknoten was nog in zijn bezit. Hij werd naar de gevangenis te Quedlinburg gebracht. Tot nog toe weigert de gevangene elke mededeeling omtrent zijn persoon. 'N WET OP DE REUZENHOEDEN, is, volgens „De Manufacturier" op het oogenblik in het parlement van den Amerikaanschen staat Illinois aanhangig. Volgens deze wet wordt met een boete van circa f 250f 500 gestraft ieder, die hoeden verkoopt of draagt, welke meer dan 45 c.M. middellijn hebben of een veer, aigrette, hoedespeld of eenig ander gar- neerstuk, dat meer dan 15 c.M. buiten den hoederand uitsteekt. Verder zijn uit een gezondheidsoogpunt op gevulde vogels, slangenvel en meer dergelijke als hoeaengarneering verboden. Deze modevijandige wet dankt haar ontstaan aan een afgevaardigde, Henton genaamd, die een tijd ge leden in een stormachtig verloopen vergadering voor vrouwenkiesrecht, door een hoedespeld verwond en tengevolge daarvan een bloedvergiftiging opliep. Want de dames waren alle in de modernste kleeding ter vergadering verschenen, qm aan te toonen, dat men strijdster voor vrouwelijk'kiesrecht en tegelijk mode dame zijn kan. MUSKIETENPLAAG. ren, het warm-zomer-weer-type duurt er zelden één. BLOEDVEETE IN KENTUCK1E. Evenals op Corsica en op Sicilië bestaat in sommig» zuidelijke staten der Unie nog steeds de bloedwraak. Vooral Kentuckië is daarvoor berucht. Een der be kendste en meest besproken bloedveeten in dien staat is die, welke de families Hargis en Cockrill verdeeld houdt, welke beide families haar aanhan gers hebben, die lustig meedoen aan de sluipmoorden en brandstichtingen, die in den loop der 10 jaar, dat de veete duurt, wederzijds bedreven zijn. Eer gisteren nu is de oud-vrederechter Callaghan, een der laatstovergebleven krachtige figuren in de Har- gis-groep, vermoord. Dit geschiedde in de stad Jack- son, waar Callaghan voor zijn deur een pijp stond te rooken In Jackson zijn de woede en de opwinding alge meen, want de welgewapende partijgangers van bei de groepen zijn in de stad en gedragen zich drei gend. VALSCH GETUIGENIS. Een dokter te Berlijn heeft op ontzettende wijze moeten ondervinden, hoe verkeerd het is, dat de arts zich leent tot het geven van inlichtingen ter con trole zijner eigen patiënten. Een telefoniste was be vallen en de arts, die zich de verplichting had laten aanleunen (gelijk zoo velen onzer gedachteloos doen) AANGENOMEN. Mevrouw Herman heelt hare benoeming lot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie aangenomen. VLEKZIEKTE. i In Hollands Noorden zijn weer een paar gevallen van vlekziekte bij de varkens voorgekomen, 't Is dus weer tijd van inenten. EEN SCH11' OP STRAND. Het gebeurt wel niet vaak, dat in ons vaarwater een schip uit het roer loopt en zoo op het land te recht komt. "Zoo'n geval had gisteren om 9 uur op de Dorpen plaats. Een Staversche boot werd getrok ken door den motor van schipper Dekker. Bij de bocht in de vaart, nabij de plaats van den heer W- Kooij, liep de boot uit het roer. en wel met zooveel vaart, dat zij op den wal terecht kwam. Er was de hulp van vele handen noodig om de schuit weer vlot te krijgen. Met een algemeen hoera! ging het toen weer voorwaarts. LUXE-PAARDENMARKT. De luxe-paarden markt zal in onze gemeente gehou den worden op Vrijdag 23 Juli. GEZONDHEIDS-COMMISSIE. De begrooting van inkomsten en uitgaven over 1910 van de Gezondheidscommissie alhier, welke reeds naai de verschillende gemeenten van haar ressort is ver zonden, vraagt over gemeld jaar geenerlei bijdragen van die gemeenten. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De officieele candidaatstelling van 3 leden van on- Ten gevolge van overstroomingen van de Oranje- ola gen attest betreffende het verzuim van arbeid en livier in het district Gordonia, heeft men daar met de re(jen daartoe ten behoeve van den werkgever te een muskietenplaag te kampen, die een ernstige mala- verstrekken, vond het te erg, het meisje door zijn ver- ria-epidemie heeft veroorzaakt. Er zijn, volgens den kiarjng ongelukkig te maken en gaf als reden van Kaapstadschen correspondent van de Daily Mail, 90 het verzuim influenza op. De waarheid kwam aan menschen aan de koortsen bezweken. Drie vierden bel iicbt> en de arts werd vervolgd wegens valsche van de bevolking zijn aangetast. Er zijn geheele gezin- verklaring. De rechtbank erkende, dat hier slecbts nen uitgeroeid. Ook heerscht er groote armoede. uit medelijden was misdreven en dat er geen sprake AUTOMOBILISME IN JAPAN. was van valschheid uit winstbejag. Daarom werd het Do Amerikaansehe consul te Ko.bc bericht het vol- minimum der straf: een maand gevangenis opgelegd- getid-e: De voorzitter sprak zijn leedwezen uit, en deelde den Japan is een land dat voor het automobilisme niet veroordeelde mede, dat slechts door gratie zijn straf geschikt is. omdat de straten der steden over het al- kon worden verminderd. Het Tijdschr. v. Geneesk- uemeen te smal zijn en bovendien vol met voetgan- teekent hierbij aan Bij leven noch sterven mogen wh gemeen le smal zij gers en kinderen, waardoor hel rijden oen heel kunst stuk zou zijn. Vier jaar geleden zond een Amerikaansehe fabriek 10 aulos bij wijze van proef naar Osaka. Niettegen staande de vrachtprijs zeer laag was, werd or zoo goed als geen gebruik van gemaakt. Het gebruik van riksjah's is zoo ingeworteld -en de prijs voor-spoor worden op het oogenblik onder handelingen" gevoerd en tram zoo Laag, dal do Japanner zich met spoedig over een huwelijk tusschen prins Franz Jozef van met de automobiel zullen bevriend maken, ze fs in- Braganza en een dochter van den Amerikaanschen dien de wegen beier voor hot autoverkeer geschikt wa- miiUardair vanderbilt. Prins Franz Josef is een neef ren. De koopkracht .11 Japan is echter veel grooter eu peteklnd van den kelzer Van Oostenrük en 2? dan vroeger. Het volk went snol aan modenie zaken jaar oud De bruidschat van mej Vanderbilt bedraagt en interesseert zich zeer voor westersche uitvindingen. de kleinigheid van 5.4,, .niin„„„ Wanneer in den toestand der wegen en straten een- ter geen verandering komt, zal liet automobilisme in Japan voorloopig geen groote vorderingen maken. („De Auto".) de controleurs van onze zieken zijn, want er komen gevallen, waarin wij noodzakelijk of tot misbruik van vertrouwen, öf tot valsche getuigenis moeten ver vallen, zonder dat een uitweg mogelijk is. TROUWEN. Op het kasteel Seebenstein in Neder-Oostenrijk Behalve zichtbare hcefi"*kh ZBn gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 29 waarmee dc proeven staagden, dus' ook Wbm-e"^ h^e^P^Bu®,6'^Vader"^6aïït"'6 DE ZEPPELIN-PEREBOOM. Do pereboom bij Goeliingon is een nationaal heilig dom geworden, dal geheel iiet volk toebehoort, of lie ver. zal toebehoord hebben, want weldra zal er niet veel meer over zijn van dien boom. Van uit de buurt en van verre komen bezoekers allé nationaliteiten zijn vertegenwoordigd oni van den door Zeppelin geheiligd-en boom een stuk mee de kleinigheid van 240 millioen kr. OP HET CONCERT. Geestdriftig hoorder: „Van dezen jongen zullen wii nog heel wat meer hooren!" Nurks: „Van avond toch hopelijk niet." EEN DINER UIT DE IJSKAST, 20.000 JAAR Ot® Menu. Biefstuk van een mammouth uit den tijd vóór de0 zondvloed. Brood van graan gevonden in de Pyramiden van Egypte. Wijn van Oud-Corinthe.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2