C. ROGGEVEEN Cz., wasscHen van lammeren Arbeifis-Contracl Verz. Hypotheek a 4 V A. Bakker, mm - uoeren- en m Verloren, wm I Meubelen, Breukbanden, achttien prijzen MURWE LIJNKOEKEN Tandarts ANSINGH, Laagzijde 75, Schagen. Jt L. Beijneveld, Winkel. Geëmailleerde Artikelen, Gegalv. Emmers en Tobben. BRANDKASTEN. Kinderwagens, Promenadewagens en Sportkarren. Het beste adres voor enkele ol dubbele Allorniensle HooiioathM, Zndkeerders, Verzamelaars, enz., plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nagekomen berichten. ADVERTENTIEN. Simon, Neeltje Jonge jan, een S i g a r e n p ij p j e. Marktplaats - Schagen. Goedkoop en degelijk. Vraagt prijs. L. van Stipriaan, Groot is de voorraad Verkrijgb. Waschmiddeh H. RAVEN. Wasschen van lamineren, T. RAMPEN, Callantsoog V ertegen woordiger. ook zonder veer. K. ZUT, Alkmaar. Op üe groote Landbouwtentoon stelling te Enk huizen werden toegekend aan vee, gevoederd met van T. Duijvis Jz., Koog a.d. Zaan. Hoofdgracht 28, DEN HELDER. Adres: de Wed. Heddes, Laagzijde, SCHAGEN. Wasclimachines, Mangels, Wringmachines, Veevoederketels, Fornuizën, Karns, Botermouten en Kisten, Kaasvormen. Timmermansgereedschappen, Bascules, Maten en Gewichten. Dürkopp-, Mars-, Derby-, Oxford-, Zephir-, Fiscal- en Lahman-Rijwielen. Herstelplaats voor Rijwielen. y paabdk*A«F- 0p onze paardenmarkt wareu Maandag 265 paar den aangevoerd- J" geen jaren was de aanvoer zoo rr00t. CU deze 1uantlte|t maakte de qualiteit ech te',- wel een wat sober figuur. Zoo goed mogelijk gequalificeerd waren er: 165 werkPaaI'Uön van f 150 tot f 325; 15 eenjarige van f 150 tot f 200; 25 drie- en vierjarige van f 250 tot f 375; 25 slachtpaarden van f75 tot f125; 35 ketten van f 60 tot f 125. De handel was traag. KERMISGASTEN. Op Plet Hoog staan thans niet minder dan 28 kermiswagens met eene bevolking van 150 a 160 personen. Daar al deze personen tot de straatartis- ten behooren, ontbreekt het niet aan de noodige af wisseling. In geen jaren zagen wij zooveel draaiorgels, violisten, harpisten, ketting- en touwmannen, hard- loopers, athleten, elastische mannen, ventsters met allerlei kleinigheden, waarzeggers, liedjeszangers, ja wat al niet meer. Ook de poppenkast was zelfs aan wezig. HET KOUDE WEER. De droogte en het koude weer hebben zeer na- deelig op liet grasgewas gewerkt. De melkopbrengst in Mei staat dan ook beneden het normale. Geluk kig wordt door de kaasprijzen eenigszlns goedgemaakt waarin de hoeveelheid te kort schoot. Keerde de kaas- fabriek alhier over Mei 1908 2.85 per 100 K.G. uit, in dit jaar werd f 3.80 over die maand betaald. ONWEER. Maandagavond om 8 uur woedde boven onze ge meente een hevig onweer. Tijdeus dit weer werd het huis getroffen bewoond door de Wed. Hendriks en gelegen aan de Nieuwstraat. Van het dak werden daarbij eenige pannen geslagen, terwijl enkele meu belen ter zijde werden gezet, of omver geworpen. Daarmee liep het ongeval af. CANDIDAAT IN DE RECHTEN. De heer K. Denijs, vroeger alhier, werd Maandag te Amsterdam bevorderd tot candidaat in de rech ten. HARMONIEFEEST. in de plaats van den hoer II. Feisser verkoos de feestcommissie voor het Harmonie-jubileum den hoer Wi. Roggeveen Cz. tot haar voorzitter. KANTONRECHTER. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Kantonrechter te Kampen mr. P. I. du Pui, griffier bij het Kanton gerecht te Helder, vroeger alhier. DE KERMIS. We zitten midden in het geroezemoes der kermis en ze onderscheidt zich in haar verloop van geen ha- rer voorgangsters door eenige bizonderheid. Het heeft er echter allen schijn van, dat de kermis weer vol ambitie gevierd zal worden. Maandag trok ze, als gewoonlijk ieder jaar, heel veel bezoekers. De Paardenmarkt is een van de lioofd- dagen der kermis, dan is het levendig, woelig op de markt en omgeving, waar de paarden verhandeld wor den; maar ook vol van kermisgangers langs Kramen en spellen en in de danszalen. Behoudens een op stootje tegen de politie door eenige opgewonden luid- jes, liep alles in de beste orde af. Een flinke on weersbui, die trouwens den heelen dag dreigde, kwam 's avonds los, doch na een kort doch hevig blikse men en donderen, vergezeld van een stortbui, werd het weer goed en kon de dag ten einde gekermist worden. De bioscoop, waar we Maandagavond een bezoek brachten, was bepaald tengevolge van de voorafgaan de onweersbui, niet ruim bezocht. In onvoldoend werk kan de oorzaak althans geenszins gezocht wor den .In prettige afwisseling van ernst en luim brengt men daar den avond genoegelijk door. Scherp en duidelijk worden de tafereelen op 't doek getooverd; ten einde toe blijft er belangstelling. Als aardigste nummers noemen we: Van Dam z'n vrouw is op den loop! De Schoorsteen rookt! en De luiaard! drie komische nummers, vol grappige situaties. „De on schuldig veroordeelde" is een treffend nummer, het Goudpaleis een pracht van kleuren en groepen uit het feeënrijk. Het slotnummer was de „Doopplechtig heid van Prinses Juliana", een nummer dat bepaald zal trekken wegens de actualiteit. Hommerson's Bioscope is een inrichting, die goed werk levert en een aangenamen avond aan hare be zoekers biedt. Maandagavond woonden wij eenigen tijd de Biljart Seance bij, die Prof. 't Is me Edso, in het nieuwe café de Landbouw aan de Landbouwstraat gaf. De kunstverrichtingen welke wij te zien kregen, waren werkelijk verbazend. Er werd letterlijk met de ballen getooverd; 't was alsof het doode ivoor gehoorzaam de aan zijn bevel. Voor de pauze werd er met de handel gespeeld. Aan het slot van deze afdeeiing wer den 100 kunsthallen binnen 8 minuten gemaakt. In de tweede afdèeling kreeg de queue een beurt. Klots-, doorschiet- en springbaallen met geheel en gebroken effect, werden op verschillende manieren, en in de meest moeilijke gevallen gemaakt, 't Was wonder baarlijk. Vele liefhebbers uit en buiten de gemeente woonden de seance bij. Natuurlijk ontbrak het niet aan levendige toejuichingen. Maandag gaf het gezelschap onder directie van den heer H. D. Nieuwenhuizen in de Cérès zijne eerste voorstelling. Wij zagen een groot deel van het pro gramma afwerken en wat wij zagen verdient in vele opzichten onze volkomen instemming. De levende bus- 1 tes waren interessant, de voordrachten van de hee- ren Soesman en Swaaf zijn geestig, het werk van de Tand-athleten Henri en Frangois sterk, Boelens j Marionetten-theater heel aardig. Het kluchtspel: Een tooneel-directeur in nood, was een waar lach-succes, en gaf soms tot een uitbun- dig gejuich aanleiding. Zoo'n programma zal ook j voor de volgende avonden wel publiek trekken. Trou wens Cérès heeft met de kermis steeds een druk bezoek!! Een avond naar Nieuwenhuizen staat op veler kermisprogram. Alkmaar, 21 Juni 1909. 12 Koeien en ossen f 200. a 260,—201 vette kalveren f 40.— a 90.—, per Ned. P. f 0.80 a 0.90, 38 nuch tere idem f 8.— a 20.—, magere schapen f a 328 vette id. f 20.— a 25.—, 277 vette varkens 0.44 a 0.51 per P., 19 magere idem f 16.— a f22.— Amsterdam, 21 Juni 1909. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 200 vette Koeien le qual. f 0.66 a 0.70, 2e qual. f0.60 a 0.64, 3e qual. f0.56 a 0.60, 155 Melk- en Kalfkoeien f 135 a 280.— per stuk, 77 nuchtere Kalveren f 8.— a f" 13.—, 18 Schapen f20.—a f24.— 451 vetteVarkens Hollandsche le qual. 49 a 51 ct., idem 2e en 3e qual. 46 a 48 ct., Overzeesche en Geldersche le qual. 49 a 51 ct., idem 2e en 3e qual. 45 a 47 ct. per K.6, 89 Lammeren f 9.— a f 12.— per stuk. PER TELEGRAAF. Purmerend, 22 Juni 1909. 244 stapels Kleine Kaas f 30.-. 2506 K.G. Boter f 1.20 a f 1.25. 490 Runderen, waaronder 254 Vette, en 21 Stieren. Vette mtg., 56 a 74 ct. per K.G. Geldekoeien mtg., f 110.— a f 170.—. Melkkoeien mtg. f 120.— a f 2lu.— 76 Paarden f 60.— a f 300.— 294 Vette Kal veren 65 a 85 ct. per K.G. 364 Nuchtere Kalveren f 12.— a 25.—, stug 282 Vette Varkens, vlug, 46 a 50 ct. per K G. 91 Magere Varkens f 18.— a 30.—, mtg. 245 Biggen f7.— a f12.—mtg. 3369 Schapen en Lamm. vette, stug, f 17.— af23.—Lammeren f 5 a f 11, stug Kipeieren f3.40 a f 4.—, Eendeieren f3 90 per 100 stuks Broek op Langendjjk, 21 Juni 1909. per 35 K.G. (i/2 H.L.) Aardappelen gladbl. f 3.20 a f 3.40 graafjes f 0.— a f 0.— ronde f 0.— a f 0.— muizen f 2.25 a f 3.— kleine f 1.80 a f 2.— Wortelen per 100 bos f 1.90 a f 3 60 Medcmblik, 21 Juni 1909. per 35 K.G. (V2 H.L.) Aardappelen groote muizen f 2.80 a f 3.— kleine muizen f 1.55 a f 1 75 Aanvoer 1280 manden of zakken. Nienw Leven. Station Noord-Scharwonde. 21 Juni 1909. per 35 K.G. f 2.70 a f 3.— f 1.50 a f 185 f 12.25 a f 0.- Aardappelen groote muizen drielingen Bloemkool per 100 stuks Aangevoerd 200 zak aardappelen. Broek op Laugendjjk. Te Broek op Langendijk is een bijeenkomst gehou den van neringdoenden en ambachtslieden om de a.s. candidaatstelling voor den /gemeenteraad te bespreken. Weuschelijk werd het geacht, dat ook een van hunne vertegenwoordigers in den raad zetelde om daar hunne belangen te bepleiten. Ten slotte werd candidaat gesteld de heer P. J- Kloosterboer, die tevens de belangen der eilandbewoners zal beharti gen, indien hij gekozen mocht worden. Arrondlssements-Reclitbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag 22 Juni 1909. S. Duinmeier en T. Veldman, Uitgeest, mishande ling, elk f 15 boete of 10 d. h. Ca. Brakenhof, Alkmaar, diefstal, f 15 of 12 dagen hecht. J. Heijman, Enkhuizen, mishandeling, 1 week ge vangenisstraf. J. Meier, Uitgeest, beleediging dienstdoend ambte naar, f 15 boete of 10 dagen hecht. J. Gerrits, Bergen, diefstal, f 15 of 12 dagen hecht. W. C. Donij, Amsterdam, vernieling, f 10 of 5 da gen hecht. C. Prins, Enkhuizen, mishandeling, f25 of 20 d. hechtenis. -- Nieuwe Nicdorp. Vergadering van de Rundveefokvereeniging „Voor uitgang" te Nieuwe Niedorp, gehouden op Zaterdag avond 19 Juni 1909, bij den heer C. Kooiman. Voorzitter de heer W. C. Visser, die de vergade ring opent, welke is belegd ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 11de algemeene vergade ring van den Prov. Bond van Rundveefokvereenigin- gen in Noordholland, te houden op Maandag 21 Juni 1909, 's voorm. 9 ure in „De Witte Engel" te Hoorn, waarin o. m. het volgende punt behandeld zal wor den: Voorstel van het bestuur tot het sluiten van eene leening, groot f 1100, ten behoeve van de tentoon stelling te Deventer en het drukken van catalogi. Eene toelichting is bij de agenda gevoegd. De voorzitter leidt zelve punt 3 van den be schrijvingsbrief in en doet in zijn betoog duidelijk uit komen dat hij op verschillende gronden er tegen is om de voorgestelde leening ten behoeve der tentoon stelling te Deventer te sluiten. De heer J. B. Wilken (lid van den Bond) is er voor en na de noodige bespreking, waarin zich ook sommige der andere heeren mengen, gaat het op een stemmen Van de 13 aanwezigen stemmen 8 voor de slui ting der leening 3 tegen en 2 onzijdig. De heer J. Stammes is afgevaardigde. Ter bestemder tijd wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. COÖPERATIEVE VER. TE N. NIEDORP. Vergadering van de Coöoperatieve vereeniging tot ouderlingen aankoop van landbouwbenoodigdheden, j gevestigd te Nieuwe Niedorp, op Zaterdagavond 19 j Juni 1909 bij den heer C. Kooiman. Voorzitter de heer P. Koopman. 23 leden aanwezig. Een paar ingekomen brieven (van het Proefstation te Hoorn en van den rijkslandbouwleeraar den heer C. Nobel, beiden handelende over 't gehalte van su perfosfaat) worden gelezen, waarna het besluit wordt genomen, om 2 monsters superfosfaat het eene: merk „De Leeuw", het andere van een ander merk aan den leeraar Nobel te zenden tot onderzoek en de uitkomsten hiervan af te wachten. De uitvoering van dit besluit wordt aan het be stuur overgelaten. Bij de verkiezing van een lid van het bestuur we gens periodieke aftreding van den heer P. Koopman (als voorzitter herkiesbaar), wordt deze met 21 van de 23 stemmen, waarvan éen blanco en éen op den j heer W. C. Visser werden uitgebracht, herkozen als i voorzitter. De heer Koopman neemt onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen de herbenoeming aan. I Hierna brengt de secretaris het jaarverslag uit, dat onder dank wordt aanvaard. Vervolgens rapporteert de commissie, bestaande uit de heeren Visser, Stammes en Blokker, tot nazien van des penningmeesters rekening over 1908/09, bij monde van eerstgenoemde, dat alles in orde is be vonden. De rekening wordt goedgekeurd onder dank aan penningmeester en commissieleden. De ontvang sten bedragen f 19319.21, uitgaven f 19314.35, batig saldo f 4.86, met een ontvangst-post op rekening 1909/10 van f105. Tot commissieleden voor 't nazien der rekening worden voor 't volgende jaar aangewezen de heeren J. de Vries Hz., K. Mijts en J. Rezelman, die allen de hen aangeboden functie aanvaarden. Bij de rondvraag informeert de heer J. Langedijk of de kunstmset kan worden betrokken van het Cen traal Bureau te Enschede. Daar opgemerkt wordt dat deze vereeniging daarvan geen lid is, vraagt de heer D. Koorn Cz. of 't wel veel zou kosten er lid van te zijn. Dat lidmaatschap zou spreker wel voordeelig achten. Na eenige discussie wordt besloten om als er weer aanbesteding van levering van kunstmest plaats vindt, ook het Centraal Bureau te Enschede aanschrijving te doen met opgave van conditiën en voorwaarden. Na- nog eenige opmerkingen van huishoudelijken aard wordt de vergadering door voorzitter gesloten. BRAND TE AMSTERDAM. In de Rietlanden, tusschen de Entrepothaven en het Spoorwegbassin, stond een hoog houten gebouw, waar in de firma- H. A. van Nahuys een kolenbrekerij had gevestigd. Dit gebouw is gisteravond door onbekende oorzaak nagenoeg geheel verbrand, evenals het daar- aangrenzende gedeelte van een steenkolenloods van dezelfde firma. Deze gebouwen waren geheel gevuld, daar nog den vorigen dag daarin een kolenboot was gelost. Gevoed door al dezen brandbaren voorraad, greep het vuur snel om zich heen, zoodat al spoedig de gansche kolenvoorraad éen gloeiende massa was geworden. Hel rood teekende zich de gloed tegen den don keren hemel af, zoodat een groote menigte uit de volkrijke buurt der Eilanden kwam toegesneld. Met het oog op den aard van den brand en in ver band met de plaats te midden van de loodsen der spoor- en stoomvaartmaatschappijen, spoorweg- materieel, en stapels balken rukte de brandweer met verscheidene stoomspuiten, waaronder de beide drijvende, Jason en Jan van der Heyde, aan. Alleen do Jason gaf echter water, hetgeen niet belette dat de omgeving in korten tijd onder water was gezet. Door de overwaaiende vonken geraakte op 150 meter afstand een stapel dwarsleggers in brand. Voor de brandweer was het terrein moeilijk te bereiken, als gevolg van over het rangeerterrein loopende dra den der wissels. De brand is vermoedelijk ontstaan in het lokaal, waar de gasmotor stond. Om zes uur hadden de werk lieden het gebouw verlaten. De schade wordt door verzekering gedekt. Het gebouw was eerst een jaar geleden gezet. REGEERINGSCANDIDAAT. In de Tijd komt thans een schrijven voor van den heer Eug. van Oppen, voorzitter van de R.-K. kies- vereeniging te Valkenburg, waarin door mededeeling der gewisselde telegrammen de toedracht wordt ver klaard van het gerucht, als zou de minister van Wa terstaat zich ten gunste van de candidatuur-Ruys in het district Gulpen hebben uitgelaten. De heer Van Oppen had aan den minister van Wa terstaat geseind, dat het gerucht ging, als zou Z.Exc. zich vóór de candidatuur Brouwers verklaard hebben. Hierop seinde de minister terug, dat met de meeste beslistheid kon worden tegengesproken, dat hij ver vanging van het Kamerlid Ruys wenschelijk zou achten. Door den secretaris van een andere niet-aangeslo- ten r.-k. kiesvereeniging werd hierop aan den minister een telegram gezonden, waarin inlichtingen werden gevraagd omtrent 's ministers telegram aan den heer Van Oppen. En de Minister, vermoedelijk vreezende, dat niet-beantwoording van deze vraag wederom ten nadeele van den heer Ruys zou worden geëxploiteerd, heeft daarop geseind, dat hij herkiezing van den heer Ruys wenschelijk achtte. Een later telegram van den Minister hield nog in, dat hij alleen zich in den strijd had gemengd ter weerlegging van onjuiste voor stellingen omtrent zijn persoonlijke zienswijze. De Minister Regout werd dus schrijft de heer Van Oppen zeer tegen zijn zin in dezen verkie zingsstrijd betrokken. Anna Paulowna. Aan den heer C. J. Vermoet, eerder commies bij de directe belastingen alhier, is een pensioen toege kend van f 505 's jaars. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Maria, dochter van Rudulphus Vroone en van Geertje Engel. '•f! n f V Geboren: Zoon van P. WILMS en C. A. WILMSBuis. Anna Paulowna, 18 Juni 1909. Heden overleed, na een lang durige ongesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Tante, Weduwe van P. Ott, eerder van J. Beem- j voor Land met overwaarde 4 procent, sterboer, in den ouderdom van 69 jaar. op Huizen 41/k procent. Brieven franco Maandag op de Schager Kermis De vinder zal een belooning van f 5.- ontvangen. Zich te vervoegen aan het Bureau van dit Blad. U particulier hypotheek be chikbaar. Rente EUKBANDEN Uit aller naam, J. MEURS Dz. P. MEURSCompas. Opperdoes, 20 Juni 1909. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, in den ouderdom van 72 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, Wed. L. VAN STIPRIAAN-Pool. Kolhorn, 19 Juni 1909. Eiken Zaterdagmorgen (behalve Zater dag der Schager kermis) bestaat er ge legenheid tot het onder lett. S. Z., bar. van dit blad. van Aanbevelend, DINSDAG 29 Juni bestaat er gelegen heid tot het hjj J. BIERSTEKER te BURGER- \ri G en Vrijdag 2 Juli bij J. TUIN EN te SCHAGERBRUG. Aanbevelend, H. RAVEN, Schagen. met dunne vingerbalk, ook voor vroeger geleverde machines. voor het eerst hier te lande. Een bestaande Levensverzekering Bank vraagt voor haar afdeeiing een VERTEGENWOORDIGER met j relatiën onder de landbouwers, enz., tegen hooge provisie. Br. onder No. 287, Bur. v. d. blad. Beschikbaar: Particulier Kapitaal op Landerijen. Br. fr. no. 37, Bur. v. d. Blad- IJ IIUI j/Vil j 1/1/UUUU, enz. en LAAG zijn de Prijzen. BekleederQ aan hols, voor reparatiën en nienw werk, solied en vertrouwd adres. ZAADMARKT 77-93. Let s.v.p op het ROODE BORD. TJX 6 Prijzen (3 eerste voor rundvee met melkstaten)2 prijzen voor verza meling van 12 stuks rundvee met grootste melkopbrengst. lederen DONDERDAGMORGEN te consulteeren van 81/,ll'/i nur- VLECHTWERK, PUNTDRAAD. Aanbevelend, |g. BAKKER. 1 f 1 I E K

Schager Courant | 1909 | | pagina 3