Gemengd Nieuws. M arktberichte 11. Gekozen de Heer Jhr. Mr. P. van Foreest. Plaatselijk Nieuws. Gekozen de Heer Mr. Th. H. de Meester. Groot? Kerk naar beneden schieten om zich bij den bes^en grond te verliezen in een zee van vuur en licht. De ontsteltenis steeg ten top, toen de kinderen van de catechisatie-les angstig uit de consistorie kwa men aanstormen. Gelukkig bleek echter niemand ge troffen. Spoedig kon men constateeren, dat de leien aan de achterzijde van de torenspits aan twee kanten totaal werden verbrijzeld en tot op grooten afstand naar alle richtingen werden geslagen. De bliksem was door het uurwerk gegaan. Zonder dat te beschadigen, van daar weer naar buiten langs den gevel van het kerkgebouw en verloor zich langs de waterbuizen in den grond. De schok was zóo hevig, dat van een winkel tegen over de kerk, een ruit in (Je deur barstte. ZIJN EIGEN KIND GEREI). Toen het 12-jarig zoontje van zekeren Postma eer- gistermiddag aan den kant van dc Dokkumer Ee te Leeuwarden aan liet baden was, gleed hij luj de hel ling van de vaargeul neer en verdween in de diepte. Postma het oiigcluk bemerkende hij wist niet dat het zijn eigen kind was ging te water en smaakte het genoegen den drenkeling te redden. „L. Ct. ALKMAAR. Een onzer correspondenten meldt ons, dat hl] op de binnendeur eener kerk te Warmenhuizen een groot propagandabiljet heeft gezien met een opwek king om in het district Alkmaar de stem uit te brengen op den candidaat der verbonden kerkelijke partijen, den heer N. Glindermaan. Als er van „ongepaste reclame" sprake is, mag dit niet onvermeld blijven. N. Crt. EN DAN GEEN STAATSPENSIOEN. Zaterdag werden aan de meelfabriek der firma Köchlin en Co., Geestbrug bij Den Haag, 3 werklie den wegens ouderdom ontslagen zonder de minste tegemoetkoming voor hun verder levensonderhoud. Wel waren zij reeds sinds een jaar in kennis met hetgeen hun te wachten stond, doch wat blijft er voor ouden van dagen anders over dan bij eene liefdadigheids-instelling hulp te zoeken, teneinde hun laatste levensjaren te doorworstelen op een wijze die treuriger is dan een geheel leven van fabrieks arbeid. Geen wonder dan ook dat -een van hen, een 72-jarige met ruim 30 dienstjaren, bij het heengaan de tranen in de oogen stonden. Verwacht wordt dat meerderen nog zullen volgen. VERKIEZINGSRUZIE OP HET DAK. Tooneel: Frederik Hendrik Plantsoen te Amster dam. Personen: Bewoner van driehoog en de huiseige naar die niet in het perceel woont. Driehoogbewoner, bewonderaar van Vliegen, plakt voor zijn raam de bekende aanbeveling van den socia- listischen candidaat. Huiseigenaar, wiens candidaat De Vries is, voor wiens verkiezing hij zelfs sterk ijvert, weet een mid del om den naam van zijn favoriet eveneens aan te brengen... een bord op het dak! Bewoner van driehoog woedend en op hooge bee- nen naar den huiseigenaar. Mijnheer i k heb de woning gehuurd en u hebt er niets te zeggen, al bent u de eigenaar. Mijnheer, u hebt de binnen bpel gehuurd en over de buiten boel hebt u niets te zeggen, al bent u huurder. Desnoods beplak ik den heelen gevel met Oranjepapier. Driehoogbewoner af, naar huis, met den stijfselpot naar het dak. Mr. De Vries' naam verdwijnt en die van Vliegen komt er voor in de plaats. Een paar uur later komt de huiseigenaar en nu moeten de menschen weer mr. De Vries kiezen. Heftige ruzie op het dak tusschen eigenaar en huur der. Rechtskundig advies wordt ingeroepen. Dat schijnt den eigenaar gelijk te geven, althans de naam van mr. De Vries blijft staan. Nu verschijnt op de glazen van drie hoog een reusachtig biljet, waarop twee uitgestrekte handen. De eene hand wijst naar boven naar den dakcandidaat Dc Vries en de andere naar den driehoog-candidaat Vliegen. Bij de eerste hand leest men: „Zoo kiezen de huiseigenaren." Bij de tweede hand: „En zoo de bewoners van deze buurt." LIMBURGSCHE VERKIEZINGSZEDEN. P. H. B. en J. H. K., landbouwers te Heerlen, hadden zich Dinsdag voor de rechtbank te Maastricht te verantwoorden, beschuldigd van omkooping bij de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten van Limburg. Zij worden n.1. verdacht op 11 Mei aan verschillende kiezers gelden-te hebben gegeven opdat deze zouden stemmen op de candidaat Brouwers. Het O. M. eischt voor ieder der beklaagden drie weken gevangenisstraf. De verdediger van beklaagden, mr. Paulussen pleit te vrijspraak op grond er geen omkooping in den zin der wet plaats gehad heeft. SI. Maartensbrug. Tijdens het onweer van Maandagavond is deblik sem ingeslagen In. het huis van den heer Jn. Doom, nabij St. Maartensbrug. In de huiskamer was het een ware ruïné. Stoelen klok, wekkerklokje, lamp enz. waren beschadigd. De ruiten worden stukgeslagen ©n de spiegel' was geheel vernield. Gelukkig waren de bewoners niet in huis, anders hadden de gevolgen zeer ernstig kunnen zijn. STAALMAN. Zoo bekend is, is door de Heldersche Vrijzinnigen den heer Staalman verweten, dat hij. Staalman, schrif telijk had verklaard, zich rechts te zullen scharen, als hij van dien kant gesteund werd. De heer Staalman heeft het verzoek gedaan eên commissie te benoemen om deze beschuldiging na te ie gaan. De Vrijzinnige Kiesvereeniging Helder heeft dat afgewezen. Daarna heeft Staalman aan den heer De Meester het volgende telegram gezonden Het is u bekend dat vrijzinnige kiesvereeniging mijn candidatuur krachtig bestreden heeft met bewering, dat ik mij voor Slatenzetel eerloos heb verkocht aan Roomschen en anli-revolutionnairen, waarvan acte zou berusten hij Roomschen. Ik noemde dat schandelijk laster. Door ons is aangeboden benoeming scheidsge recht van vijf leden, buiten vvederzijdsche besturen. Hel onderzoek van bedoeld schrijven bij Roomschen. op voorwaarde dat ik of u zich publiek zal1 terugtrek ken als candidaat, al' naar gelang1 onderzoek vrijzinnigen of mij in gelijk stelt. Dat aanbod door bestuur vrij zinnigen afgewezen. Ik doe dit thans persoonlijk aan u, overtuigd dat u zal weigeren door middel van zoo vuigen Taster de overwinning te behalen. Verzoek drin gend lei stond draadbericht aan mij zoo mogelijk met opgave uwer beide scheidsmannen. De heer De Meester antwoordde telcgraphisch „Dc verkiezingsstrijd gaat voor mij niet over per sonen maar over beginsel. Uw voorstel reeds daarom onaannemelijk. De heer Staalman seinde toen weer: f w ontwijkend antwoord ontvangen. Uw verkiezing wordt luer door bestuur der vrijzinnigen bevorderd door brutalen laster. Dat heeft u kunnen lezen in vcrkiczingscouranten en circulaires. U was aan uw eer en naam verschuldigd dat middel' reeds lang pu bliek af te wijzen. Dat heeft u niet gedaan. Ik con stateer dat u thans zelfs commissie van onderzoek heeft geweigerd. PRINSES JULIANA. ziiVdèr mZ;?nLZij<IC rVfm» me(ieS^ecld, dat, dank ^ij oei natuurlijk© voeding, Prinses Juliana zeer voor- uitgaat? °Pgroei1 cn 8°staclig in lichaamsgewicht voor- UITVOKK NAAR BELGIE. muandeTvoor den^itl™^00"1"* °en °nzer Ueste op h« P..t"vLr.cs,.!?' ,s België; toch was in de vorige maand onze voer nog hooger dan die in de maand Ap u Ingevoerd werden uit ons land I)e „ehee]e 6098 in de maand April van dit ja. a ghts y7 invoer bedroeg 6650 stuks. Frank J staten runderen, Duitschland 13; terwijl uitde Ver. Staten werden aangevoerd 68 stieren cu SI ossen. De voer uit Frankrijk bedroeg in de maand Mei van vorige aar 577 runderem in Mei 1907 1927 en in 1906 302. De invoer uit Frankrijk, waarvan de tegen- van den invoei \an zooveel hadden voorgesteld, blijft dus onbeduidend er. vermindert steeds in plaats van toe te nemen. De Ver. Staten zonden in de vorige maand voor de eer- ste maal van dit jaar weer slachtvee naar Aulwer- Wii verzonden naar België 1028 stieren en <>li ossen. De stieren hadden een gemiddeld gewicht van 458 kilogram, de ossen van circa 500 kilogram. De Amerikaansche ossen hadden een gemiddeld gewicht van 530 kilogram, terwijl Frankrijk zond 4 zware os sen, die niet minder dan 3200 kilogram wogen. De meeste ossen gingen naar Luik, de stieren meest j naar Brussel en Gent. Veel vraag was er in de vorige j maand ook naar vette kalveren. Duitschland zond 5 kalveren, Frankrijk 12, terwijl onze invoer bedroeg i 1300, waarvan er 13 naar Duitschland en 6 naar Frankrijk werden uitgevoerd. De meeste Nederland- sche kalveren, welke een gemiddeld gewicht hadden I van 99 kilogram, waren bestemd voor Antwerpen. In de 13 quarantainestallen voor de Nederlandsch-Belgi- sche grens, die in de maand Mei weer alle openge steld waren voor den invoer van Nederlandsch fok- vee werden opgenomen een 2500 melk- en kalfkoeien. Daarvan werden na quarantaine ten keuring in Bel gië toegelaten 2336 stuks. Geen enkel geval van mond- en klauwzeer deed zich voor bij runderen uit ons land afkomstig, iets, wat in de maand April veel het geval schijnt geweest te zijn, ten minste de Bel gen schreven het voorkomen van het mond en klauw zeer in de provincie Braabant en Antwerpen toe aan den invoer van ziek vee uit Holland. Het grenskan- toor Roosteren in de provincie Limburg had weer verreweg den grootsten uitvoer van fokvee, over de 800 stuks. Het schijnt dat in de Belgische provin ciën Limburg en Luik groot gebrek is aan goede melkkoeien. In de eerste maanden van dit jaar zonden wij naar België 28.341 runderen. Vergelijken wij deze invoer met -dien van vorige jaren, dan zien wij een sterke vooruitgang voor wat ons land betreft, maar een sterke achteruitgang voor den invoer van vee uit l Frankrijk en Amerika. I Onze uitvoer van vette varkens van België naar j Frankrijk, is sterk afnemend, De vorige maand be- i droeg onze uitvoer slechts een 500 stuks; terwijl in de maand Mei van het vorige jaar meer dan 10.000 j en in Mei van het jaar 1907 circa 30.000 vette var- kens uit ons land naar België gezonden werden met bestemming naar Frankrijk. In de 5 eerste maanden van het jaar 1907 bedroeg onze uitvoer over de 100.000 varkens, terwijl in de 5 eerste maanden van I dit jaar onze uitvoer nog niet het tiende deel daar- van bedraagt. Daar in België nog steeds weinig werk gemaakt t wordt van de schapenfokkerij, was de invoer van scha pen en lammeren in de vorige maand weer vrij aan zienlijk. Ingevoerd werden 7822 schapen en 2604 lam meren. Van de schapen kwamen ex 2032 uit ons land, 475 uit Duitschland, 110 uit Luxemburg en 71 uit Oostenrijk-Hongarije. Argentinië zond 5134 scha pen, tegen 10.4 35 in de maand Mei van het vorige jaar. Uruguay heeft dit jaar nog geen schapen in België gevoerd, terwijl de invoer in de eerste maan den van 1907 20.259 bedroeg. Van de lammeren kwa men er 2206 uit ons land, 155 uit Duitschland, 174 uit Luxemburg en 69 uit andere landen. In de 5 eerste maanden van dit jaar voerden wij in België 15.800 schapen en 11.689 lammeren, te zamen 27489 stuks. N. R. Crt. VAN DER ZWAAG, COMMISSARIS 1)ER KONIN GIN IN FRIESLAND. Men schrijft uit Friesland aan het Hdbld. Zóó luidt de titel van een in het te Sneek uit gegeven wordend R.-K. Nieuws- en Advertentieblad „Ons Noorden" uit een ander blad, aangeduid met „Voorh.", overgenomen artikel. Waar het heengaat, wanneer de liberalen arm in arm blijven gaan, schrijft het blad. blijkt thans in Friesland, daar, nu ook het oudste lid van Gedepu teerde Staten 'als zoodanig ontslag heeft genomen, de socialist Van der Zwaag, die in leeftijd op dat lid volgt, als commissaris der Koningin optreedt. De schrijver blijkt niet goed op de hoogte te zijn van den leeftijd der leden van Gedeputeerde Staten van Friesland. De heer Van der Zwaag is, op één na, het jong ste lid van dat "college. Het door den schrijver zoo gevreesde optrdden van den heer Van der Zwaag als commissaris der Koningin in Friesland, zou derhalve slechts kunnen plaats vinden, indien al de vier an dere leden werden verhinderd, het interim waar te nemen, een geval dat wel' hoogst onwaarschijnlijk is te noemen. j De vrees van den schrijver, dat de heer Van der Zwaag aan de Koningin zal moeten dienen van ad vies bij de benoeming van burgemeesters, is, afge scheiden van het bovenstaande, ook aL weinig 'ge grond. In de eerste plaats omdat er op het oogen- blik geen burgém$esters-vacature in Friesland bestaat, in de tweede pliiafs, diéw'ijl eerst in de laatste dagen van dil jaar één der burgemeesters aftreedt en vóór dien lijd wel een nieuwe' commissaris der Koningin in Fries And zal zijn opgetreden. De persoon van de Koningin wordt ten slotte ook j nog in de zaak gemengd. Het geschiedt op de gewone wijze van de kerkelijken, om op de hartstochten van de kiezers te werken. Xiiidscliarnniidc. Alhier heerscht in enkele gezinnen de roodvonk. GASFABRIEK LANG EDI JK. Naar verzekerd wordt, zal met November de gas fabriek aan den Langcdijk in werking treden. Er zijn ongeveer 1100 aansluitingen. De gasprijs zat op 9 ct die voor muntgas op 10 ct. per M3. worden gesteld. Ilecrhugowaard. Op de Algemeene vergadering van het Nederl. On- derw.-Genootschap, begin Aug. te Delft te houden, zal de hier bestaande afdeeling worden vertegenwoor digd door den heer G. Sieffers, terwijl de heer S. Brugman tot plaatsvervanger werd aangewezen. Tot correspondent voor de Levensverzekeringmaat schappij werd gekozen de heer D. Stieltjes. Het ledental der afdeeling vermeerderde met éen door de toetreding van den lieer D. van Es, onder- wijzer aan school no. 2. I ïleerhugowaard. Bij het onweer van heden Dinsdagmiddag werd een boom getroffen op het erf van den heer C. Moeijes. De boom werd ten deele versplinterd, terwijl tak ken en splinters neersloegen in een hok, waarin zich een paard bevond. Het dier heeft echter geen letsel bekomen. BREEZAND. Door 't bestuur der vereeniging Door Recht en Eenheid alhier, is van den heer Jn. Blaauboer be richt ontvangen, dat hij de hem aangeboden candida tuur voor Lid van den Gemeenteraad aanvaardt. Gemeente ANNA PAULOWNA. Overleden: Cornelis Keppel, oud 26 jaren, onge huwde zoon van Roelof Keppel en van Antonia Cor- nelissen. Nederlandsch vee zich '"'dc' eigenaar van hel bankbiljet is inmiddels ko men opdagen en wist te bewijzen, dat het koslbaic papier zijn eigendom was. INGEZONDEN. Jlcl Bestuur van den Ncd. Blindenbond brengt zijn harlelijken dank aan allen, die hebben bijgedragen aan de som van f 37.90, die ons door bemiddeling van Pieterlje Weel als gift werd toegezonden; ook on zen dank aan hen, die zich als buitengewone leden van den Rond hebben laten inschrijven. Namens het Bondsbestuur: V. E. van lhiemen, 1 en- ningnieester Ncd. Rlindenbond. Delft, 22 Juni 1909. PERIODIEKE AFTREDING RAADSLEDEN. De K. K. Kiesvereeniging alhier besloot in hare vergadering van Dinsdagavond, tegenover de drie. ul- i tredende leden van den Gemeenteraad geen candida- ten te stellen, noch tegenover hen partij te kiezen. 1 PAST Ol' DE ZAKKENROLLERS Den werkman M. alhier werd Maandag zijne porie- monnaie ontfutseld. Van het geval is aangifte hij de politie gedaan. DE DOCHTER VAN OUWE JAAP. Het Tooneelgezclschap Stoel en Spree voerde Dins dagavond in het lokaal van den heer J. Vader op: De Dochter van Ouwe Jaap. Een zoogenoemd karak terstuk uit liet Zeeuwschc Volksleven in den Fran- schen tijd. Van uit andere plaatsen waren reeds de berichten tot ons gekomen, dat De Dochter van Ouwe Jaap een successtuk was van dit gezelschap. En zonder het nu te noemen een hooge kunstuiting, is het toch een stuk, dat een avond ons gezellig kan bezighouden, waarbij men zich best kan amuseeren. Het heeft zeer veel aantrekkelijks. Er is handeling voldoende om de belangstelling gaande te houden, er is afwisseling. liet biedt gelegenheid tot het plaatsen van ecu leuken zet, een pittig gezegde, er is humor. En bovendien wordt ons getoond een stukje vaderlandsche geschiedenis, en dat op een wijze, die onwillekeurig een Hollandsch hart goed doet. Men zingt aardige wijsjes, speelt be kende vaderlandsche liederen al met al uitnemend geschild om een opgewekte stemming er in te bren gen. Echt voor de kermis!! En óf het succes had! De prestaties van den heer en mevrouw Spree als Ouwe Jaap en zijn dochter Lijsbeth, en van den hr. Bigot, aLs Gijs de knecht, werden hartelijk toege juicht. Vele malen moest het scherm omhoog en het applaus daverde door de zaal! We voorspellen dan ook voor Zondagavond, als we derom De Dochter van Ouwe Jaap wordt gegeven, een volle zaal. EEN MIJN-ONTPLOFFING. Deva (Spanje), 22 Juni. Een ontploflnig van mjjn. gas in de mijn „Vulkaan" doodde 7 aibeiders, 8 vet. tien gewond. BRAND. St. Gallen, 22 Juni. In het gehucht Flotz bralt brand uit, waarbij tien Italiaansche arbeiders in den I rook omkwamen. GROOTE HITTE IN NOORD-AMERIKA. New-York, 22 Juni. De oostelijke staten der Uiiie hebben erg te lijden onder een plotseling opgekomen overmatige hitte. Te New-York en te Philadelpi)ja kwamen al talrijke gevallen van zonnesteek voor.(^e New-York stierven lieden zeven personen aan zont\e. steek. LUCHTVAART. Een huwelijksreis per luchtballon. Natuurlijk koiat een dergelijk bericht uit Amerika. De heer en me vrouw Roger N. Burnhem ondernamen te Pittsfiold 's nachts te twaalf uur hun huwelijksreis per ballon en landden nabij Boston. De man is beeldhouwer van beroep, zijn jonge vrouw een schrijfster, die de' indrukken van haar reis zal beschrijven. Duizenden waren bij de opstijging tegenwoordig. Een ervaren luchtschipper vergezelde het jonge paar naar lioo- ger sferen. EEN VECHTPARTIJ OM EEN KLOKHOED. In een variété-theater te Rome verscheen dezer dagen een elegant gekleede Engeische dame, getoojj met een klokhoed van buitengewonen omvang. Het in de zaal aanwezige publiek protesteerde luide tegen het toelaten van een vrouw met zulk een enorm hoofddeksel, zoodat deze genoodzaakt was zoo snel mogelijk den schouwburg te verlaten. De menigte was daarmede echter nog niet tevreden en vervolgde haar slachtoffer ook nog op straat met gejoel en ge- schreeuw. Dat begon de stevige dochter Albions te vervelen; zij vloog plotseling met gebalde vuisten'; op de menigte af en deelde links en rechts stevige! klappen uit. En nu gebeurde er iets merkwaardigs.' Het publiek verdeelde zich onmiddellijk in twee par tijen, eene die de Engeische bleef hoonen en een andere, die haar verdedigde, en tusschen deze 2 par tijen ontstond nu een verwoed gevecht, waarbij de' ongelukkige, die aanleiding had gegeven tot den strijd, danig in het gedrang kwam, tot eindelijk de politie haar met geweld uit haar benarde positie ver-, loste en met haar grooten hoed in een rijtuig stop te, waarop ook de opgewonden menigte uiteenging. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 JUNI, medegedeeld dooT het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.1 te Horta. De laagste stand van den barometer is 7 42.9 m.M. te Malinhead. VERWACHTING. Matige, tijdelijk krachtige, meest Z.Westelijke wind. Zwaarbewolkt. Regenbuien. Zelfde temperatuur. sÜlI VGE» KAASMARKT. "Woensdag 23 Juni 1909. Aangevoerd waren 36 stapels Kleine Kaas. Hoogste pifjs f 28.—. st. Middelb. kaas, f Aan gewicht 11445 K.G. Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeente Oude Vischmarkt, a. d. Nieuwmarkt te Amsterdam, d.d. 22 Juni 1909. Kipeieren f 2.90 a f 5.80 Eendeieren f 4.15 a f 4.30 Broek op Langcudjjk, 22 Juni 1909. per 35 K.G. (V2H.L.) Aardappelen gladbl. muizen kleine Wortelen per 100 bos f 2.70 a f 3.10 f 1.80 a f 285 f 1.50 a f 1.85 f 1.25 a f 2.50 UITSLAG der Herstemming voor een Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het Hoofddistrict ALKMAAR, gehouden heden Woensdag, tusschen de Heeren N. GLIXDERMAN, Anti-Re vol utionnair en Jhr. Mr. P. VAN FOREEST. AT ij-Liberaal (aftredend). Aantal Geldige kiezers. stemmen. Eoreest. Glinderman. Kuijkhoff. Netscher. le stem. Herst. le stem Herst. le stem Herst. le stem. 1 e stem. Alkmaar I 528 476 463 1S2 .229 230 234 16 48 II 1000 827 804 2S6 470 300 334 48 193 III 927 760 746 266 392 326 354 45 123 iv 707 608 573 233 328 245 245 31 99 Schagen 602 518 510 86 363 126 147 7 299 Barsingerhorn I 175 320 306 147 282 8 24 2 163 Har. II 39 Kolh. III 162 Wieringerwaard 207 164 164 82 160 3 4 0 79 St. Maarten 202 170 156 38 101 45 55 1 86 Harenkarspel I 378 493 498 60 186 299 312 6 128 AVaarl. II 175 Oude Niedorp I 111 232 231 34 99 129 132 3 66 Zjdew. II 147 Nieuwe Niedorp 348 294 290 75 234 52 56 14 153 Heerhugowaard I 124 117 116 29 38 77 78 1 10 i II 344 316 325 106 150 163 175 2 45 III 175 164 157 61 69 84 88 2 17 IV 107 84 91 38 60 29 31 2 15 Oudorp 161 149 153 42 50 97 103 4 6 Oterleek 165 156 152 86 122 28 30 1 41 Oudkarspel 384 312 316 128 257 58 59 5 121 N oordscharwoude 352 300 308 106 193 107 115 7 80 Zuidsoharwoude 341 287 269 89 150 113 119 24 61 Broek op Langendijk 396 333 328 56 97 237 231 12 28 St. Pankras 178 147 137 35 67 62 70 12 38 Warmenhuizen 342 322 313 57 124 191 189 1 73 Koedijk 335 282 263 65 188 64 75 1 152 Schoorl 296 270 264 109 164 100 100 2 59 Bergen 396 340 340 121 154 184 186 3 32 Ileiloo 467 426 439 189 226 205 213 2 30 Totaal 10270 8867 8712 2806 4953 3562 3759 254 2245 Herstemming EEN GOEDE VONDST dag>0biï de rafLiUvln°UM WCrd Maa«" gevonden. Dc vrouw au M. dëpon^de het Helder I II UI IV Anna Paulowna Callantsoog Petten Terschelling Texel Vlieland Wieringen Zjpe I Schagerbrug v II St. Maartensbr. III Buvgerbrug IV 't Zand V Oudesluis Totaal H o o tusschen en A. Aantal kiezers. 1428 1137 1481 112 59G 154 52 665 1269 144 581 203 135 176 160 107 fdkiesdistrict DEN HELDER. de Heeren Mr. Th. II. DE MEESTER, Unie-Liberaal P. STAALMAN, Christen-Democraat. Geldige stemmen. Fokkens. Mr. De Meester le stem. Herat. Ie stem. Ie stem. Herst. 1204 1213 16 984 993 27 1202 1238 20 3 Staalman. Thomassen- Ie stem. Horst, le stem. 101 512 146 45 469 105 510 147 47 478 1010 1140 106 102 331 469 724 731 1 1 4 11 2 2 543 398 460 58 247 82 11 208 437 21 214 4^9 607 451 535 63 315 119 43 307 585 79 307 480 580 506 648 38 180 25 3 161 456 12 104 237 606 542 703 42 195 28 4 171 555 23 162 251 65 53 74 2 77 38 30 96 106 71 11 36 8400 6834 7173 97 3128 3891 2950 3282 659

Schager Courant | 1909 | | pagina 2