Nieuwe Abonné's Zaterdag 2(5 Juni 1909. 53ste.faar^aiig. No. 4528. n Bsaresnu SfDMMCsËÜ» Laan O 4. EERSTE BLAD. op dit blad ontvangen van heden af tot 1 Juli a.s. courant de gratis. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandscb Nieuws. H 11 II Alitiiti Niciws- Mwttitic- WtK."?. ttïW 'JtÜ/ï' jSCilVKïM31 Dit blad verschijnt viermaal per tveekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzonding tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. luiere. Telephoon Mo. 20. ösflïgewers s Y8iAFR?ï«liMi Co,, ■w*. ViT» dfcN> jymwMPOI* y„V'.«v V- »-W: - Prijs per jaar f 3.—. Franco por post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 rogels f 0.25: iedero regel moer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Dit nummer bestaat uit drie blaien Zitting van Vrijdag 25 Juni 1909. VOOR DE RECHTERS EEN LASTIG GEVAL. Do eerste beklaagde, dien we vandaag te zien kre gen, was een gedetineerde, een sinjeur wiens zaak eenige maanden geleden geschorst is geworden. Thans was liet zoover, dat de zaak weder behan deld kon worden. 't Is een vreemde baas, deze beklaagde. Hij is 22 jaar oud, beet Cornelis Mosk en is niet geheel nor maal van versland, want hij is al meermalen in Me demblik geweest, en nu was Dr. Freijlink (van 't rijks krankzinnigengesticht aldaar) üi de rechtszaal aanwe zig als geluige-deskundige. Mosk, een Alkmaarder, was op 8 December j.1., zooals in een onzer vorige rechtsverslagen al ,u, ïau nader is omschreven, zoo brutaal om in gezelschap beklaagde's zieke moeder, bracht het groote berouw, van zekeren Luitje Visser 111 te breken in de Duiten-1 beklaagde toonde, onder de aandacht en vroeg sociëteit en daar liet een en ander te ontvreenidfitnijen si0tte een lichtere straf met aftrek van preven ten nadeele van mej. de Wed. J. van Tellingen, ge- tjeve hechtenis, boren Theresia Johanna Gerritsen, en kastelemes op! vlI rr^ de Gedempte Nieuwesloot. en ook bracht het twee- tv tal een bezoek aan de fabriek Kennemerland, waar De 44-jarige G. W. van der Veen, een Alkmaar- diefstal werd gepleegd van geconserveerde levensmiddc- srhe koekbakker uit het Fmdsen, was door den Alk- len Het getuigenverhoor werd vandaag hernieuwd en maarschen Kantonrechter veroordeeld tot een paar de 'politiecommissaris Van Griethuizen, mej. Van Tel- geldboeten, ieder groot 4 gulden, omdat hij in con- lingen, agent Brouwer, mijnheer De Lange, directeur "let gekomen was met de al reeds jaren bestaande der naamlooze vennootschap, waaraan de bestolen le- Arbeidswet, waartegen hij een knechtje beneden vensmiddelenfabriek Kennemerland toebehoort en de I® i331" 'n dienst hebbende gezondigd had, door 25-jarige Albert Komen, werkzaam aan die fabriek, geen arbeidskaart en geen lijst met betrekking tot zijn werden alle successievelijk voor het hekje geroepen, bedrijf in zijne werkplaats te hebben, waarna ook dokier FreijlLnck uit 't gesticht te Medem- „cuisinier-patissier" was in hooger beroep familie Schotsman niet, en de naam heeft een goeden klank. Van de na Schotsman en diens dochter gehoorde getuige, juffrouw Hendrica Geel, de ega van den heer Jacobus Bakker, hospes in 't café ,,'t Wapen van Westfriesland" te Hoorp, hoorden we, dat vriend de Geus daar op den 21sten April jl. zijn slag sloeg en onder voorwendsel Over te heeten en van Oude Nie- dorp te komen (ook al weer een goed bekend staande familie), wist hij hier de kasteleines f3 ter leen af te trochelen. Rijksveldwachter Koene van Span broek kwam echter achter het spelletje, dat Klaas speelde en door diens flink optreden zat ons baasje weldra zoo in de klem, dat bij in 't Huis van Be waring verzeilde. De O. v. J. vertelde, dat de brieven, door be klaagde gericht aan den dorpsdominee, aan zijn vader en aan zijn broer van zeer groot berouw getuigden. Hij heeft trouwens ook nogal wat op zijn geweten, want ook te Stompetoren, Beemster, Purmerend, Schagen, Den Helder en Alkmaar heeft hij oplichte rijen gepleegd tot een totaal bedrag van 'n dikke vijftig gulden. Hij heeft zijn wandaden trachten goed te maken door zijn broer te verzoeken, zijne bezittingen te gelde te maken en met de opbrengst daarvan de be drogen menschen te betalen. Dit is niet geheel ge schied. Het zwaard van Damocles blijft nog als een drei gend spook boven Klaas' schuldig hoofd hangen en als er weer klachten komen, zal de politie er wel als de kippetjes bij zijn om op te treden. De heer Officier eischte 3 maanden gevangenisstraf tegen Klaas. Mr. Bosman, die ook voor hem als pleiter optrad, deed verschillende aanhalingen in zijn pleidooi, wees er op, dat de door oplichtingen verkregen gelden hoofdzakelijk hebben gediend tot ondersteuning van ge- blik hef een en ander omtrent beklaagde mocht mede- Saan> omdat hij de straf te zwaar vond. Het baatte i nr.hfAn viröinirr uronf dn fl \r T vrriflo- 1 P'l 110" deelen. Den 7 Augustus 1905 kwam Kees het eerst aLs pa tiënt te Medemblik, waar hij ..hersteld" vandaan ging in April van T volgend jaar. Later is hij weer ergens anders opgenomen en in Februari 1907 als niet her steld daarvandaan geraakt en vervolgens maakte hij zich aan brandstichting schuldig en kwam 21 Februari 1907 weer onder Dr. Freijlink's behandeling; in Oct. 1908 werd hij als hersteld ontslagen. 2 Maanden daarna pleegde hij mot Visser de feiten, waarvoor hij thans terechtstond. De laatste maal kwam hij na ecnig rondzwerven on der behandeling van den heer Freijlink op 17 Decem ber 1908 en op 10 Juni 1909 volgde zijn ontslag als hersteld. Dikwijls is hij geobserveerd geworden. Vraagt men nu: is Kees sumilant of werkelijk krankzinnig, dan hoort men dokter Freijlinck antwoorden: beiden. Hij is én krankzinnig én simulant. Hij is krankzinnig, maar doet zich krankzinniger nog voor dan hij is. Hij heeft zichzelf venvond en in een bui van hevige woede den boel stukgeslagen. De vraag of beklaagde er op gerekend zou hebben dat het hem evenals de vorige maal zou gelukken om opzending naar Medemblik uit te lokken en nu door woede over 't mislukken daarvan opnieuw krankzin nig werd, achtte Dr. Freijlinck moeilijk te beantwoor den. Mogelijk is 't maar zéker is 't niet. echter weinig, want de O. v. J. vroeg bevestiging van 's heeren Kantonrechters vonnis. DAT MAG NIET! Albertus Wijkhuizen, een stevige 24-jarige Alkmaar eer, die nog een daalder van zijn zwager Jaap Ruis had te vorderen, gaf dezen „wegens wanbetaling" den 23sten Mei 's avonds in een nauw steegje bij 't café I van Van der Molen in de Kraanbuurtsteeg te Alk maar terdege op zijn baaitje. Daar de getuigenver klaringen echter geen voldoend bewijs opleverden, ver zocht de O. v. J. vrijspraak voor Albertus. GEEN PINKSTERVREUGDE. Jan Castricum, geboren te Castricum, wonende te Castricum en wat ruw optredende aldaar, verzeilde dientengevolge vandaag ook al in „Justitia". Jan is een 40-jarig arbeidertje en was met moeder de vrouw den 31 Mei „uit" om de dorps-Pinkster vreugde mee te vieren onder anderen ook in bet café van Burgering, waar lustig werd gedanst. Jammer, dat hij bij die gelegenheid Anna Zweeren, de vrouw van Antonius Lute, mishandelde, want die lafhartige daad werd natuurlijk aangegeven met dit gevolg, dat de O. v. J. tegen Jan wegens mishan deling een week gevangenisstraf eischte. HEEL WAT TE VERTELLEN. De 60-jarige Frans Nak, geboren te Kampen en wo nende te Den Helder, was onlangs aldaar zoo vrij, om den agent van politie Jacobus de Glopper uit te In de gevangenis vindt deze dokter hem evenmin schelden op een manier, die het best begrijpelijk thuis als in 't gesticht te Medemblik. maakt dat de agent er werk van maakte En de President zei, dat de rechtbank hem niet Frans was wel dronken maar wat je dronken doet, in do vrije maatschappij wil hebben. Een vierde in- ni°et je nuchteren ontgelden. Hij werd dan ook p- richting is er nog niet, duswéér is Mosk nu op zijn geknapt met een eisch tot eene week gevangeniss plaats? Op de vraag, of hij ook nog wat had aan te mer- De O. v. J. vond de gevangenis nog de beste. Met ken, kwam Nak's tongetje nog geducht los! het oog op den ernst der feiten eischte Z.E.G. 2 jaar Hij wist te vertellen, dat hij nog nooit iemand uevansvnisstraf tegen Kees, die al twee aanvallen van had beleedigd en in al die 60 jaren nog nooit had hevifle woede achter den rug heeft - de laatste Vond terechtgestaan. 2 Certificaten van goed gedrag voor lievig nlaats land- en voor zeemacht waren voorts in zijn be- eCrfn'S Rotterdam 'heeft Kees nog zwaardere feiten ge- *i|, maar van de op 30 Mei j.1 door hem aan het nleeöd cn - mocht de rechtbank evenals ten op zich- ad'es van De Glopper uitgcf lapte beleedigingen kon fe van Luit Visser lager straf opleggen, dan wil de hij zich thans niets herinneren, omdat hij toen zoo lieer Officier die te Rotterdam gepleegde feiten nog verbazend dronken was. n„,.„i.nif,n I Met veel gesticulaties en ophef verhaalde hip ook ^Mr. j. Ph. Bosman, 'de verdediger, achtte het In nog van zijn verblijf in Frankrijk, Duitschland, Brus- 't belang van beklaagde, dat de rechtbank termen sel Italië ja 111 Oost en West! zou vinden om te komen tot eene prlnclpiëele beslis-! f «cn hn eindelijk uitgepraat was kregen we den sing. Verder wilde spreker zich gaarne refereerenlaatsten beklaagde een gedetineerde. aan het oordeel der rechtbank. TOCH BEDELEN. Beklaagde, die alles zoowat ontkennen wilde en Deze heet Johannes van Rottum en is een flinke zich zonderling gedroeg, werd tijdens de zitting door V€nt Van even 36 jaren, die wegens bedelarij te Enk- gadering had geopend, volgde lezing en goedkeuring der not uien van de laatstgehouden vergadering. Ingekomen was een schrijven van den heer C. Kille, waarin hij te kennen gaf bij zijne a.s. aftreding als lid van den Raad geen nieuwe candidatuur meer te aanvaarden. Genoemd schrijven werd voor kennisge ving aangenomen. Algemeen werd het echter jammer gevonden dat de heer Hille zich niet meer herkiesbaai stelde. Een schrijven was ingekomen van de R.-K. kiesver- eeniging te Zijdewind, houdende mededeeling dat door haar Voor de a.s. verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad candidaat waren gesteld de heeren A. Strijbis en J. Wit, (de eerste aftredend en de tweede in de plaats van den heer C. Hille) met verzoek die candidaten te willen overnemen of te steunen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten Ouile Niedorp. Het verlof wegens ongesteldheid van mej. Beun onderwijzeres te Zijdewind, is op advies van een dok ter door B. en W. weer met 5 weken verlengd. - Oude Miedorp. De datum van de zoo noodig te houden stemming voor den Gemeenteraad, is door B. en W. bepaald op 12 Juli en die voor de herstemming op 21 Juli. OVERTREDING WET PAARDENFOKKERIJ. rijdagmorgen stond voor het Kantongerecht te Alkmaar, de bekende hengstenhouder D. Duin van Schoorl wederom terecht. Werd hij voor een tweetal weken veroordeeld we gens het annonceeren met een niet goedgekeurden hengst, ditmaal moest hij voor den kantonrechter ver schijnen wegens een frauduleuze dekking. Als getuigen verschenen G. van der Oord, land bouwer te Alkmaar en diens zoon. Van der Oord was op de bewuste advertentie af gegaan. Bij Duin gekomen verklaarde deze op een vraag of de hitten-hengst was goedgekeurd, dat de hitten buiten de wet vielen en de dekking dus voor geen van beiden, noch voor hem zelf noch voor Van der Oord, eenig nadeelig gevolg zou hebben, voor zoover het een gerechtelijke vervolging be trof. Doch de gerechtelijke vervolging is ook thans niet uitgebleven, de rijksveldwacht vernam wat er gebeurd was en daarom moest Duin hedenmorgen voorkomen. Daar Van der Oord onwetend op de advertentie was afgegaan werd geen vervolging tegen hem ingesteld. Het O. M., waargenomen door mr. Steenlack, eisch te tegen Duin, wegens overtreding van de wet op de paardenfokkerij f 75 boete of 10 dagen hechtenis. EEN LIEFDESDRAMA. Een jongmensch te Amsterdam, wiens liefde niet be antwoord wérd door het meisje dat als winkeljuf frouw werkzaam is in den manufactuurwinkel Haar lemmerstraat 26 vroeg Donderdagmorgen, na een poos voor den winkel op en neer gedrenteld te heb ben, wanneer de patroon ging eten. „Twaalf uur", was het antwoord. Toen het nu twaalf uur was, ging hij naar binnen, deed ©en kleinen inkoop en vroeg het meisje te spreken. Het meisje was boven en wild© hem niet meer te woord staan. Nog eens gevraagd, nog eens geweigerd. Toen haalde hij een pistool uit den zak en schoot zich, vóór in den winkel, (met scherp voor 't hoofd. De kogel schampte, de schut ter viel, en schoot vallend voor de tweede maals dit maal zonder zichzelf te raken. De kogel kwam ondei- de etalage terecht. Met een rijwielbrancard van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst werd de jonge man, vrij ernstig gewond ,naar het Ziekenhuis vervoerd. NOORD-ZIJPE. De Liberale Kiesvereeniging1 te N.-Zijpe, heeft in haar op 24 dezer gehouden vergadering tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld, de aftredenden, zijn de de heeren K. Francis, H. Jimmiink Dz. en Jm. Kreijger. Wieringen. Tijdens het hevige onweer van jl. Woensdag is in de Normerven van den landman S. M. de Vries, i een lam door den bliksem getroffen en gedood. Ver- zekering dekt de schade. Tevens sloeg de bliksem in Polder Waard Nieuwland in den grond, waarop haver verbouwd werd. Rondom de plek was 't gewas allemaal verschroeid. Eigenaar was de heer J. H. Rus. De onweersbui ging vergezeld van een kostelij- lten regen, welke zeer welkom was. huizen op 6 Juni j.1. ge werd ingerekend door drie stevige wetsdienaaren bewaakt. T n -,... - at Toen hij de zaal uit was, werd beklaagde No. 2 den agent van politie Willem Muuszo. voor den dag gehaald, maar voor we van diens lief Johannes, die den 9den November 1872 te Utrecht en leed gewagen zullen we even melden, dat de recht-j geboren werd en den laatsten tijd zonder vaste woon- bank 's middags om half 2 al uitspraak in Mosk's 0f verblijfplaats rondzwierf, werd door den heer Of U zaak deed en hem veroordeelde tot 1 Jaar gevange nisstraf. EEN OPLICHTER. No. 2 nu is ook 'n treurige, verschijning: hij is eveneens gedetineerd. Hij komt uit Warmenhuizen ea heet Klaas de Geus, is landbouwer en 31 jaar oud. Verschillende oplichterijen door hem gepleegd, de den hem hier te Alkmaar verzeilen. Eerstens was hij den eersten Juni van het vorige laar brutaal genoeg om bij den goederenagent dei Vfestfrlesche Stoomtramweg-Maatschappij Jaap Schots en, die tevens kastelein is in ,,'t Kromhout" te Op- ^eer, f 2.50 op te nemen, welk bedrag hem door uiens aan den heer Kooiman van Enkhuizen gehuw- üe dochter Hendrica werd verschaft, daar hij er nog netjes uitzag, zich onberispelijk gedroeg en opgaf, «dnian van Haringhulzen te zijn. Nu ia er jn dat dorpje weliswaar voor zoover ons tkend, geen Vetman te vinden, maar dat wist de ficier. die hem tot werken volmaakt in staat achlte. bedacht met een eisch tot 3 dagen hechtenis en plaat sing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar. A.s. Dinsdag uitspraken. Broek op Langèndtfk. Als afgever der nummerblikjes voor de loting aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk, is door de commissie van beheer over die afslagmarkt, benoemd de heer T. Keizer te Broek op Langendijk. Oude Miedorp. Donderdagavond 24 Juni vergaderde de Protestant- sche kiesvereeniging alhier in het lokaal van den heer V' Nada^de'voorzitter met gepaste woorden de ver- Wieringen. De verkiezingscampagne voor 't lidmaatschap der j Tweede Kamer is gelukkig achter den rug. Geluk- kig, zeggen we, want evenals elders, was op ons an- j ders zoo rustige eiland, de politiek aan de orde van den dag. Ieder sprak over de politiek, hetwelk soms zoo ver ging, dat 't ten slotte op ruzie neerkwam. Bij de gehouden stemming en herstemming ver kreeg de vrijzinnige candidaat de heer Ee Meester, telkens groote meerderheid. Eit was natuurlijk tegen den zin der rechtsche partijen. Een kleine wraakne ming was dan ook 't gevolg. Eonderdagmorgen prijk ten op drempels, muren, kozijnen, schuttingen enz. bij vrijzinnige kiezers de opschriften: Leve Staalman! Weg met Ee Meester! Beze baldadigheid welke ver moedelijk Woensdagnacht met een soort kleurstof welke moeilijk te. verwijderen valt, verricht is, ge tuigt van flauwe kinderachtigheid. Het is daarom te v/enschen dat men de daders op 't spoor kome. Wieringen. Voor rekening van 18 ledeh onzer onderaf deeling der V. P. N. werden in de afgeloopen week op de Amsterdamsche eierenveiling gemarkt 2698 eieren, waarvoor de verkregen prijzen varieerden van f 3.15 tot en met f 4.35 per 100 stuks, terwijl voor 3 par tijtjes kleintjes nog f 2.95 en f 3.05 per 100 stuks verkregen werd. Wij geven den leden echter in overweging vooral versche eieren, welke men uit de nesten zijner eigen' hoenders raapt, naar de veiling te zenden, om uit- .schouwen van eieren te voorkomen, hetwelk onple- [zierig is en den naam van onze onderafdeeling geen [eer aandoet. Reeds werden in de verloopen week van (een lid 13 eieren uitgeschouwd, dit lid werd door •het veilings-comité gestraft met een boete van f 1.30. «Men zorge dus vooral voor versche eieren. I Anna I'aulownn. 1 Be tuinbouwvereeniging Anna Paulowna hield Don- (derdag 24 Juni eene vergadering in de „Vlas- en ■Korenbeurs" aldaar. Er waren ongeveer 30 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer G. Brands, die er zich over verheugde, dat de vergadering zoo goed bezocht werd, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Allereerst werd besloten, om op Eins- dag 29 Juni 's namiddags 3 uur de eerste afslag markt te houden en vervolgens dit als voorheen te doen op Einsdag en Vrijdag op den reeds genoemden tijd. Vooraf had men gediscussieerd over de vraag, of Maandag niet beter geschikt was, om te veilen, wijl op Binsdag te Lutjewinkel ook geveild werd, doch men had trots deze bedenkingen den Binsdag gehouden. Een geanimeerd debat had plaats over de wijze, waarop men zou kunnen verkrijgen, dat. do verbouwers van aardappelen al hunne producten ter markt brachten, want veel daarvan werd tot heden buiten de veiling om verkocht. Ook tal van groenten kwamen niet aan de veiling. Men besloot in \erband met het voorgaande, om op Zaterdag 3 Juli eene openbare vergadering te houden in het lokaal van den heer G. Borst te Breezand, om de telers op te wekken, zich nauwer in betrekking tot de vereeniging te stellen en hunne produkten voort aan alle naar de veiling te zenden. Het deed der vergadering aangenaam aan van een getrouw bezoeker der veiling te vernemen, dat hij in het vervolg geen koopen in den polder meer zou af sluiten zonder tusschenlcmost van den betaalmeester der vereeniging. Baar niemand verder het woord ver langde, sloot de voorzitter, onder dankzegging der leden voor hunne opkomst en met de beste wenschen voor den bloei der vereeniging, de vergadering. OUDE VUURPLAAT. In het woonhuis vaan C. Booij te St. Pancras is een oude vuurplaat ontdekt, welke zeker nog wel eenige oudheidkundige waarde heeft. Het vierkant wordt gescheiden van een tweetal portretten in me- daillonvorm door een band, waarop staat: Historia vom Könige David und Bersabe. II Sam. II. In het groote vierkant bevinden zich eenige man nen en vrouwen bij een fontein op een binnenplaats tusschen groote gebouwen. Een der mannen (bepaald David) schijnt gezalfd te worden. Behalve het ondereinde is de vuurplaat nog vrij gaaf. Oudesluis. Alhier is een reeds volwassen persoon vrij hevig aangetast door de mazelen. SCHOOLFEEST TE ST. MAARTENSBRUG. Dinsdag 22 Juni was dan de dag aangebroken, waai op de schoolkinderen der laagste klassen schoolfeest zouden vieren. Een reisje zou worden gemaakt naar Schoorl, Bergen en Egmond. Reeds vroeg in den mor gen waren sommige kleinen al in de kousen om vader en moeder belangstellend naar 't weer te vragen, dat zich eerst goed liet aanzien maar waarin men later bitter werd teleurgesteld. Te ongeveer haif acht was men bij de school aanwezig en 't was een waar ge noegen die blijde gezichtjes en van vreugde tintelende oogen der opgewonden kieinen te zien. Spoedig wer den de kinderen in de rijtuigen geplaatst en toog men welgemoed op reis. Eerst werd halt gemaakt te Bergen. Na volop te hebben genoten van de ver schillende vermakelijkheden van den tuin, ging men zich gereed maken voor den tocht naar Egmond, waar de talrijke toeristen zich aan het strand konden ver maken. Ook hier was de tijd spoedig om en toog men naar Schoorl, waar men zich naar hartelust kon vermaken op het blinkende zand der duinen. Na den inwendigen mensch te hebben versterkt, zooals ook te Bergen en Egmond, moest men opbreken en was het tijd van naar huis gaan. Spoedig waren allen weer in 't rijtuig gezeten en werd de terugtocht aan vaard over Groet. Te ongeveer half negen kwamen de rijtuigen in het gezicht. Spoedig had de heer De Beurs zijn fonograaf buiten opgesteld en werden kin deren en geleiders bij hun aankomst met muziek ver welkomd. Goed geslaagd ligt deze feestdag weer achter ons. 't Is voor de kinderen geweest een dag vol gezond en opwekkend genot. Aan de geleiders, die niet hebben opgezien tegen dezen vermoeienden dag, daarom een hartelijk woord van dank, uit naam der kinderen en verder aan allen die hebben meegewerkt tot het wel slagen van dit féést. Dr. J. TH. DE VISSER. Krachtens het bekende besluit der Synode inzake de onvereenigbaarheid van het predikambt met het Kamerlidmaatschap heeft dr. J. Th. de Visser aan den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente meegedeeld, dat hij met ingang op 1 September a.s. zijn ontslag wenscht te nemen als predikant. Dr. De Visser zal zitting nemen voor Leiden en in Harlingen moet dus een nieuwe verkiezing plaats hebben. TEXEL. Gedurende de thans geëindigde weck was in den handel in lhmmeren eenige verbetering te bespeuren. Eenige uitgekeurde partijtjes gingen zelfs tot f 12.50 per stuk van de hand. Door elkaar werd ©en gulden per lam meer bcsomd dan in de vorige week, zoodat gemiddeld op f 7 kon worden gerekend. Gedurende deze week werden 1813 lammeren naar elders uitge voerd, waardoor het getal sederl 1 Mei naar elders verscheepte lammeren tot 31,559 is geslegen. HET BLAD VAN Dr. KUYPER OVER Dr. KUY- I'ER. De Weespsche correspondent van het orgaan .van Dr. Kuyper schrijft aan dat blad over een hulde-eo- alitic-lelegram aan Dr. Kuyper gezonden. Wij knippen daarüit: i ,.IIet schoonste moment uit deze verkiezingszege weid bevonden „Dat onze Dr. Kuyper. de man, die in 1905 toen I do hand van allen was tegen één omdat die ééne hoog omhoog onversaagd het vaandel des Evangelies hield dat hij door Gods genade dezen schoonen dag nog mocht heleven." AMSTERDAM IV. Wij vernemen dat de heer J. W. IJzerman, geko- zen tot lid der Tweede Kamer in het District Amster- dam IV, deze benoeming niet heeft aanvaard. In District IV moet dus een nieuw© verkiezing plaats hebben. Deze geschiedt, volgens de Kieswet binnen veertien dagen, nadat de minister van hin-' ncnlandsche zaken van den burgemeester, aan wicn bericht van de niet-aanneming is gezonden, deze me dedeeling heeft ontvangen. De heer IJzerman deelde aan een verslaggever van

Schager Courant | 1909 | | pagina 1