Trapman Co., irÉte laai t,! Een Boerenmeid, C. ROGGEVEEN Cz, H. H. Landbouwers. een Boerenmeid, een Boerenknecht, Voordracht-Avond een flink Persoon, Grossier in Mails Varen ei Gaiislillaeri, Boerenmeid N. V. Hef Landbouwhuis, I" Prima 1 M beste adres voor enkele oi dubbele TRAP1AN Co, lid- Kermis te loeröeeK La Taupicine Ransomes Hooihark Neemt proef! Neemt proef! G. Joh. van der Lee, begint 1 Juü met li ais Huishoudster» mi zijn Orasmaaimaeliino, Vrïj Bal- WAIBOER. een zweedsch generaal door 'n werk man doodgeschoten. een goudmijn van gedeporteerden i .Gemeenteraadsverkiezingen. schagen. anna paulöwna. winkel, nieuwe niedorp. barsingerhorn. st. maarten. harenkarspel. zijpe. wieringerwaard. wieringen. i D' Koora- Plaatselijk Nieuws. geslaagd. harmonieeeest. herbenoeming. regen genoeg. bezoek aan de kermis. de kermis. BEKENDMAKINGEN. ri ADVERTENTIE**. Dankbetuiging. der Sckager Courant Dankbetuiging. 10 cent per vel. Trapman Co-, Jn. BAKKER, Marktplaats - Schagen. 1. een nette Juffrouw Alkmaar, Zaadmarkt 73, M. KOOIJ, Terstond gevraagd, Goedkoop en degelijk. Vraagt prijs. op 4, 5 en 6 Juli 1909. Maandagavond a.s., M. Meijer v. Amsterdam. Harken, Schudders, Zwadkeerders en Hooiverzamelaars N. V. „Het Landbouwhuis", Grenadine C. F. Kroonkwast O P. Troebele Kwast C. P. Fabrieksprijzen verkrijgbaar wj 2e Molenstraat 112—114 - Helder, schillende steden, die de ballon gedurende zijn tocht zal passeeren, hoopt Zeppelin in staat te zijn, den keizer het juiste uur te doen weten, waarop hij In Berlijn zal aankomen. Men twijfelt er dan ook niet aan of keizer Wilhelm zal persoonlijk bij de neder- daling van Zeppslln's luchtschip in Berlijn tegenwoor dig zijn en den luchtschipper zijn gelukwenst-hen aan bieden. OK VA Alt LIJK E KI iEM KNTKN. Elke wereldstad telt onder hare bevolking een aan tal gevaarlijke elementen. Uit den aard der zaak worden de bandieten en vagebonden van een geheel land door de groote steden aangetrokken, waar zij veiliger terrein vinden voor hun werken, dan in de kleinere plaatsen, waar ze meer op de vingers kun nen worden gekeken. De apachen van Parijs zijn door hun heldendaden zoo langzamerhand wereldberucht geworden, maar ook Berlijn ontkomt niet aan den natuurlijken loop der dingen en ook hier neemt het aantal rowdies, zooals de Berlijnsche bladen de Duit- sche apachen noemen, sterk toe. En zij geven der politie de handen vol werk. Blijkens de Berlijnsche bladen is het in den nacht van Zatebdag op Zondag op enkele plaatsen van de wereldstaad al buitenge woon warm toegegaan. Daar werden geregelde veld slagen geleverd tusschen de politie en het schuim, waarbij zelfs van weerszijden van vuurwapens werd gebruik gemaakt. Bij een van die vechtpartijen ver schanste zich een der belhamels In zijn huis, dat daarop door een menigte, honderden sterk, werd be stormd. De deur werd opengebroken, de vensters werden vernield en ten slotte werd de man naar bui ten gehaald en gruwelijk mishandeld. Ook in dit opzicht schijnt Berlijn dus aanspraak te willen maken op den titel van Amerikaansche stad. De chef van de kustartillerie, generaal-majoor Beekman te Stockholm, is Zondag tegen middernacht in den, in 't midden der stad gelegen koninklijken tuin, door een revolverschot in den rug gedood. In gezelschap van den generaal bevonden zich verschei den hoofdofficieren. De dader, een Zweedsch werk man, schoot ook zichzelf onmiddellijk na zijn misdaad dood. Nader wordt hierover gemeld: De generaal had' met andere officieren deelgeno men aan het galadiner in het koninklijk paleis en daarna met deze collega's nog een uurtje in een kof fiehuis doorgebracht. Even na twaalf uur keerde hij huiswaarts. Op het plein Karei XII werd hem toen door een revolverschot in den rug een doodelijke wonde toegebracht. Stervend werd de generaal naar het ziekenhuis gebracht, waar ook de moordenaar, die zich zelf met twee schoten had verwond, na eeni- ge uren stierf. De moordenaar bleek te zijn een venter van de socialistische courant Brand. Hij behoorde tot de z.g. jong-socialisten. Voor zijn dood bekende hij dat hij op generaal Beekman had geschoten, zonder dezen te kennen. Een tweede schot dat voor den comman dant Dahlgren, die zich in gezelschap van Beekman bevond, bestemd was, miste het doel. Volgens den genoemden correspondent zou de moord een gevolg zijn van de door de socialistische partijen in den laatsten tijd in het geheim gevoerde campagne tegen het bezoek van den Tsaar. Een allervreemdst verhaal vinden we in een Pa- rijsch blad, dat, mocht het bevestigd worden, weder op nieuw een kijk geeft op de eigenaardige toestan den, welke in de Fransche strafkolonies bestaan. De gedeporteerden van Guyana hebben ergens in een bijna ontoegankelijke streek van het binnenland een goudmijn ontdekt, welke zij reeds geruimen tijd volgens alle regelen van de kunst ontginnen. Het lot beslist, wie de tijdelijke mijnwerkers zullen zijn: de aangewezenen breken uit, arbeiden een bepaalden tijd in de mijn en keeren met een hoeveelheid goud terug, waarna andere lotgenooten hun plaats ginds innemen. Het gedolven goud weten zij om te zetten en koopen er eet- en drinkwaren voor, zoodat zij dik wijls wekenlang ln overdaad leven. De directie en het personeel van de strafplaats weten wat er ge schiedt, en trachten het uitbreken te voorkomen, maar steeds te vergeefs. Niettegenstaande de ijverigste en nauwkeurigste nasporingen kan men er niet in slagen, de ligging der j goudmijn te ontdekken. Aan geschiedenissen van moordpartijen en oproe ren in de bagno's Is men langzamerhand gewoon ge raakt, evenals aan de vaak voorkomende ontvluch tingen van gestraften. Deze mijn-industrie Is echter wat nieuws op dit gebied. o— Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 22 Juni. Uitspraak heden 29 Juni '0 9. P. Haaken, Alkmaar, diefstal, 1 week gev. F. Bosman, zonder vaste woonplaats, wederspannig- heid, bij verstek, 2 weken gev. A. Schoen, huisvr. van Noordwijk, Alkmaar, bij verstek, verduistering, f 25 sub. 10 dagen hecht. J. H. Jansen van Noordwijk, Alkmaar, verduiste ring, 1' 10 sub, 10 dagen hecht. P. v. d. Lee, Medemblik, mishandeling, f 10 slib. 10 dagen hecht. T. Platvoet, Texel, erfvredebreuk, f 5 sub. 5 da- gen hechtenis. P. Zwaan, Egmond aan Zee, mishandeling, bij ver stek, 3 weken gev. B. Hoogland, Alkmaar, Bele'ediging, f 10 sub. 10 dagen hecht. Zitting van Vrijdag 25 Juni. Uitspraak heden 29 Juni. K de Geus, Warmenhuizen, thans gedet. Huis van Bew., oplichting, 6 weken gevangenisstraf na af- i trek voorarrest. 1 G. W. v. d. Veen, Alkmaar, arbeidswet, hooger be roep Kantonger., vonnis 14 Mei bevestigd, 2 maal f 4 boete sub. 2 maal 2 dagen hecht. A. Wijkhuizen, Alkmaar, mishandeling, bij verstek, niet bewezen, vrijgesproken. J. Castricum, Caastricum, mishandeling, f 5 sub. 3 I dagen hechtenis. T. Nak, Den Helder, Beleedigiug van ambtenaar, f 10 sub .10 dagen hechtenis. Joh. v. Rottum, Enkhulzen, bedelarij, zonder vaste woonplaats, 12 dagen hechtenis. j Heden, Dinsdag, had de candidaatstelling plaats we gens periodieke aftreding van Leden van den Gemeen teraad. Wij vermelden de heden per telegram ontvangen uitslagen van de volgende gemeenten: Aftredenden: P. Buis Jz., D. Smit Cz., W. Vader Dzn. i Candidaatgesteld: P. Buis Jz., Jb. Koster Az., D. Smit Cz., W. Vader Dz. Aftredenden: R. Blankevoort, Jb. Stammes en G. Volder (bedankt). Candidaatgesteld: R. Blankevoort, Jn. Blaauboer, J. W. van Haaften en Jb. Stammes. Aftredenden: S. Over, P. Slooves Kz. (bedankt) en J. Timmerman (bedankt). Candidaatgesteld: J. Breebaart Jz., C. Meurs, P. Wit Cz., S. Over, L. F. Th. Koelman, K. Brugman. Aftredenden: J. B. Wilken, K. Cz. Wit. Candidaatgesteld: dezelfden, dus gekozen. Aftredenden: K. Jonker en G. Smit Candidaatgesteld: K. Jonker, D. Langedijk en G. Smit. Aftredenden: J. Gz. Bruin en J. Visser. Candidaatgesteld: dezelfden, dus gekozen. Aftredenden: C. Bijpost en W. Zut. Candidaatgesteld: dezelfden, dus herkozen. Aftredenden: K. Francis, H. Jimminlc en J. Kreij- ger. Candidaatgesteld: dezelfden, dus herkozen. Aftredendeu: A. Sleutel en C. Waiboer Az. Candidaatgesteld: dezelfden,' dus herkozen. Aftredenden: P. Koorn Pz. en A. Peereboom. Candidaatgesteld: P. Koorn Pz., A. Peereboom en Mej. M. Hommes alhier is heden te Rotterdam ge slaagd voor het examen apothekers-assistente. De tent in den tuin van den heer Broersma, be- noodigd voor de uitvoering der Harmonie-cantate, wordt gebouwd door den heer Hendrikse, timmerman alhier, door wien ook bestek en teekening bij het bestuur onzer kapel was ingeleverd. Vrijdag a.s. zal de tent in gebruik kunnen worden genomen. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft met ingang van 1 Juli a.s. tot lid van de Ge zondheidscommissie in het district Schagen herbe noemd de heer C. Visser, alhier. De regenmeter aan de Landbouwschool alhier wijst aan dat sedert 20 Juni tot heden eene hoeveelheid regen van 45.4 m.M. is gevallen; dat is ruim 45 Liter op den M2. Voorloopig zeker voldoende, dunkt ons. Opmerkelijk was het dat het bezoek aan onze ker mis op den laatsten Zondag veel geringer was dan gewoonlijk. Waren de cijfers voor spoor en tram in 1908, 803 en 713, thans waren zij 521 en 453. Wij hoorden daarvan o. a. als oorzaken noemen: het zan gersfeest in Alkmaar en het gemis van de extra-tram. Het slechte weer zal echter wel een der hoofdoor zaken zijn. Met veel opgewektheid is het niet, dat we nog een enkel woord te zeggen van het slot onzer kermis. Door het steeds rijkelijk gezegend worden met regen water, is de kermis, en vooral de laatste dag niet geweest wat het had kunnen zijn. Van alle kanten klaagtonen over het weinige bezoek. Zoowel bij spoor als tram wijzen de uitkomsten op veel minder bezoek. Een extra-tram heeft er niet geloopen, ook al weer iets dat het drukke bezok niet in de hand werkte. Zaterdagavond was het bij den heer J. Vader een mooie en uitstekend geslaagde voorstelling. Daar voerden Stoel en Spree Klaasje Zevenster op. De zaal was geheel bezet en de wijze waarop het gezelschap dit stuk opvoerde, verdient alle hulde. Het succes was dan ook zeer groot. Zondagavond ging weer De Dochter van Ouwe Jaap dat eveneens met veel animo werd gespeeld en ook ditmaal insloeg. In het café De Valk trad een specialiteiten-gezel schap op, onder directie van den heer De Leeuw van Amsterdam, dat eveneens een gunstig onthaal vond. Verder bal in tallooze lokalen en tot vroeg in den morgen duurde het pretmaken voort. Gemeente 8CIIAGKi\. o STREMMING PASSAGE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen, brengen ter algemeene kennis, dat wegens repa ratie van de brug op het Noord, het verkeer aldaar met rij- en voertuigen vanaf 2 JULI TOT EN MET 5 JULI A.S. zal zijn gestremd. Schagen, den 28 Juni 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. K. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o De Burgemeester der Gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat de kohieren nos. 3, 3a en 4 der Personeele be lasting, dienst 1909, op den 26en Juni jl. door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam zijn executoir verklaard en op heden aan den Heer Ont vanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan. Schagen, den 29 Juni 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 JUNI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer is 761.0 te Seij dis fjord. De laagste stand van den barometer is 752.7 m.M. te Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind. Bewolkt tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regen of onweersbuien. Iets koeler. Langs dezen weg betuigen wij onzen har tel ij ken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder CORNELIS. Vooral aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. ALDERSHOFF voor zijn onver moeide hulp, en den Eerwaarden Heer Ds. CREUTZBERG voor het vele tijdens zijn ziekte voor hem gedaan en de troostvolle woorden ons toegesproken, aan de Familie, Buren en Heeren Dragers voor de laatste eer, den over ledene bewezen. Uit aller naam, R. KEPPEL. Anna Paulowna, 29 Juni 1909. De Prins I' Terstond gevraagd: Wordt gevraagd: der Geïllustreerde Bladen ABONNEMENTEN bestelle men bij Boekhandel Schagen. Te koop of te huur met nieuwe messen. Tevens verkrijgbaar De ondergetekenden betuigen hunnen |]jj Jj|)j()jj" MaaiMÉll6. Mooi van afwerking en degelijk van inhoud. Toch P.G., goed melken de voorkeur, om dadelijk in dienst te treden, bij H. LIMPERS, Wieringerwaard. Wordt gevraagd, om met 1 Juli in dienst te treden oprechten dank voor de vele be wijzen van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader ondervonden. Wed. L. v. STIPRIAAN en Kinderen. Kolhorn, Juni 1909. I SCHAGEN. Wordt door mij op proef geleverd. Aanbevelend, Smid te Wieringerwaard. f 0.55 per 3 maanden, f 0.65 fr. p. p. Voor het NIEUWE KWARTAAL bestelle men abonnementen aan Laan, Schagen. Daar ondergeteekende meer maaien kan hebben AdresJb. VINK, Burgervlotbrug, Petten. Zondags vrij, bij G. NIEUWLAND te Koedijk. gevraagd, liefst kunnende melken, tegen hoog loon. j Br. fr. lett. A., Hulppostkantoor te Dirkshorn. ER BIEDT ZICH AAN liefst in een klein gezin, goed kunnende koken en alle werkzaamheden kun-of gevorderd LEERLING gevraagd, bij nende verrichten. j J. PIE, Vleeschhouwer en Spekslager Inlichtingen Bureau Schager Courant, te Dirkshorn. hoeft in voorraad beveelt hij zich beleefd aan. Voor goed werk wordt gezorgd. Aanbevelend, Haringhuizen. 1! Augustus of huwelijk GEVRAAGD tegen 1 eerder, wegens onverwachts van de tegenwoordige bij C. SMIT Gz., Burgerbrug. gevraagd. Brieven onder lett. W., aan het Bureau van dit blad. tast kunnende melken. Francs Brieven letter 0, Èureau van dit Blad. te geven onder Directie van den Heer ENTREE 40 ct. Aanvang 8 uur. Aanbevelend, .n R, (MOLLENDOOD.) Prijs per flacon f2.50. Verkrijgbaar bij J. KAMP Jz. voor Winkel en Omstreken. Agent TE KOOP een gebruikte met zitting, bij J. DEN I1ARTOG, Smid te St. Maartensbrug. ER BIEDT ZICH AAN om gedurende zes weken behulpzaam te zijn in den hooibouw, loon naar over eenkomst, met vrijen kost en inwoning. Tevens goed kunnende melken. Br. fr. ouder lett. B., Bureau van dit tl ad. met gewonen en dunnen vingerbalk. en alle werktuigen en gereedscbappan wat tot den Hooibouw behoort. Machine-olie en onderdeelen voor Maaimachines. Alles wordt op proel geleverd. Gratis onderricht. Aanbevelend, J. WONDER Pz., Directeur. Bovenstaande artikelen uit de fabriek van Polak Gz., GRONINGEN, uitsluitend VOOr S 1 ij t C T S tegen Telef. Interc. I2l, - bij wien GRATIS MONSTERS verkrijgbaar zijn.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3