Sweepolene Cl. H. Tl. SCHMALZ Laagzijfle, Sclap. Kermis ie Winkel BroodbalMnecIt een flinke jongen, een net DAGMEISJE. Aardbeiplanten, Voor het a.s. Seizoen Minos en Katoentjes Jacob Kelder Een pakhuis nieuwe handwagen T.D als leerling Japonstoffen, Breukbanden, Credietvereeniging achttien prijzen MURWE LIJNKOEKEN Gebruikt thans op uw etgroen P. MEURS Pz., Schagen. Miehiel Anthonias Kroone, DINSDAGAVOND L. Beijneveld, Winkel. stalling van Paarden en Rijlnipn. G. S. Groenewoud, Marktberichten. Nagekomen berichten. ADVERTENTIEN. Witte Confectie, ie klasse Bilfard. - Dakleien - H. Tauber, wordt gebruikt om totaal stofvrij te vegen! op 1, 2 en 3 Aug. Dansmuziek of noodhulp, en Bakkersleerling, Gevraagd Te koop: Witgoed en Flanella Lagezijde Schagen, van 8 tot 10 uur Entrée 20 cents. J. MOEJ ES, café „deZwaan", Winkel. te koop. ook zonder veer. Op Reis. Gewaarborgde berging voor Rijwielen. W. F. STOEL ZOON, Corset mit gerader Front. Opgericht 1853. groote Landbouwtentoon-j A Bnrietm«n! Enkhuizen werden Op de stelling te toegekend aan vee, gevoederd met van T. Duijvis Jz., Koog a.d. Zaan. Prachtige resultaten bij verschillende gewassen. De laagst bekende stand is 747.3 m.M. te Hernö- sand. VERWACHTING. Afnemende Noordwestelijke tot Westelijke wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets ffarmer. SCHAGER KAASMARKT. Woensdag 28 Juli 1909. Aangevoerd waren 30 stapels Kleine Kaas. Hoogste prjjs f 27.st. Middelb. kaas, f Aan gewicht 7709 K.G. Mcdcmblik, 27 Juli 1909. Aardappelen groote muizen kleine muizen groote ronde blauwe Aanvoer 1640 manden of zakken. f 0.90 a 1.05 f 0.40 a 0.50 f 1. -a 1.20 f 1.- a 1.15 Broek op Langendjjk, 27 Juli Aardappelen gladbl. ronde muizen k leine Wortefen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks 2e n per 100 stuks Roode kool Gele Kool Zilveruien Slaboonen 1909. f 0.80 f 0.90 f 0.80 f 0.50 f 2.00 f 4.- f 2.- f .8- t 7.— f 3.20 f 1.70 f 1.20 f 1 60 f 0.90 f 4.50 f 10.— f 4.— f 10.— a f a f 3.60 f 1.10 a f 1.30 per 50 K.G. per 1000 stuks Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeente Oude Vischmarkt, a. d. Nieuwmarkt te Amsterdam, d.d. !7 Juli 1909. Kipeieren f 3 25 a f 5.05 Anna Panlowna, 27 Juli. Groote Aardappelen f 0.90 a f 1.40 Peulen 5 a 51/2 cent pond1 Tuinboonen 0.65 a f 0.75 per 1000. Doppers f 3,70 a f 5.— per 100 pond. Chalotten f 3.25 a f kroppen Sla f 0.50 a f 0.75 Aalbessen f 6.50 a f Slaboonen f 1.20 a f 1,25 per 1000, Movellen f 5.— a f lè srt. Bloemkool f 7 50 a f 0.— p. 100 2e f 4 25 a f 0. Wortelen per 100 bos f 1.60 a f 2.60 Noordscharwoude (Dorp), 26 Juli 1909. Bloemkool, le soort f 4.— a f 6.50 2e f 2.- a f 2.80 - 27 Juli 1909. Bloemkool, le soort f 6.a f 8.50 2e f' 2 50 a f 3,— - 28 Juli 1909. Bloemkool; le f 6.50 a f 9 50 2e f 2 50 a f 3 50 Nieuw Leven. Station NoordScliarwoude. - 27 Juli 1909. Aardappelen groote muizen drielingen kleinere per 50 K.G f 1 90 a f 2— f 8.- a f 9.25 zak Aardappelen en 95 baal zilver- Zilveruien Drielingen Roede kool Aangevoerd uien. f 0.80 f 0.50 f 0 20 f 3.40 1.25 0 60 0.30 4.30 840 POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zilveren kruisje. Langcdijk. De Geh.-Onth.-Vereeniging „Langedijk en Omstre ken" heeft met algemeene stemmen besloten zich om te zetten in een afdeeling van de Ned. Vereeni- 1 ging tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. Dit besluit zal echter nog aan een referendum wor den onderworpen. De vereeniging telt 94 leden. Be sloten werd, zoo mogelijk, een meeting te Heerhugo- 1 waard te beleggen en aan de vier gemeentebesturen aan den Langedijk subsidie te vragen. - Noordscharwoude. De heeren Bakker en Vroegop, groentehandelaars alhier, hebben de eerste wagons roode kool verzon den. liiiiigedijk. De draaihartigheid in de bloemkool aan den Lan gedijk heeft zulke afmetingen aangenomen, dat er tal van akkers zijn, die zoo goed als niets opbren gen. De planten worden uitgetrokken en in de sloot geworpen. Als men nu nog weet, dat de prijzen zeer laag zijn, dan is het begrijpelijk, dat het voor de bloemkoolverbouwers zeer ongunstig is. Verscheidene hebben reeds besloten geen bloemkool meer te telen. GEMEENTERAAD OUDE NIEDORI'. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Nie dorp, gehouden op. heden, Woensdag, voormiddags half tien. Voorzitter de heer A. Wonder Pz., Burgemeester. Allen present. Opening door Voorzitter. Daarna volgt lezing en goedkeuring der notulen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld het onder zoek der geloofsbrieven van het herbenoemde raads lid Strij bis en het nieuwbenoemde raadslid Wit. Als commissie van onderzoek fungeeren de heeren I Ligthart en Rempt. Laatstgenoemde rapporteert, dat alles in orde is bevonden en adviseert daarom) tot toelating. Dit advies wordt door den Raad eenstemmig over genomen. Vervolgens worden voor 't nazien der gemeentere kening 1908, als commissieleden aangewezen de hee ren Sta in, Ligthart. Rempt, Over en Van dei- Oord. De verslagen, die zijn ingekomen betreffende het herhalingsonderwijs over het tijdvak van 1 Mei 1908 tot 30 April 1909, in Oude Niedorp en Zijdewind (in de vorige vergadering reeds aangeboden doch uit tijd gebrek niet behandeld), zijn thans aan de orde. De cursus te Oude Niedorp voor meisjes gehou den van 1 Mei 1908 tot 11 September 1909, werd niet druk bezocht; slechts 2 leerlingen namen deel; terwijl de jongenscursus van 1 November tot 1 Maart 1909, door 10 leerlingen gevolgd werd. 't Bezoek was getrouw. De cursus te Zijdewind voor meisjes (van 1 Mei tot 5 September 1908, telde 6 leerlingen; die voor jon gens van 1 November 1908 tot 1 Maart 1909 10 leer lingen. Ook hier bezoek flink. De hoofden dezer twee herhalingscursussen ver klaarden beiden in hunne verslagen, dat de resulta ten beter konden zijn. Zij zouden liever in plaats van 3 maal per week, elk 4 maal per week hunne leerlingen op den cursus willen hebben en de uren voor het herhalingsonder wijs thans 96 op 128 willen zien gebracht. Voor kennisgeving worden beide verslagen aangeno men. Wat de uitbreiding betreft, om do uren van 96 op 128 te brengen, daar zijn B. en W. niet voor. Den heer Rempt valt het op, dat beide schoolhoof den er voor zijn, om het aantal uren te verhoogen. Voorzitter denkt pan conferentie tusschen de twee schoolhoofden. Spreker merkt nog op, dat de meerdere uren dan de thans bestaande 96, geheel voor rekening der ge meente zouden komen. Do heer Over vindt het aantal der aan den cur sus deelnemenden gering. Hij wil vermeerdering daar van afwachten. Alle raadsleden kunnen zich ten slotte met het voor stel van B. en W. vereenigen om geen uitbreiding in te voeren. Het beredeneerd, verslag van B. en W. met betrek king tot verbetering der volkshuisvesting in Oude Nie dorp over 1908, wordt gelezen en zonder opmerkingen goedgekeurd. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven, mel dende, dat met primo Januari as., de termijn tot vrijstelling van de verplichting tot het geven van on derwijs in de vrije- en orde-oefeningen (gymnastiek) Is vervallen. Op eventueel hernieuwd verzoek zal niet dan om zeer overwegende redenen goedgunstig worden be schikt. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit schrijven hebben behandeld en eerst eens willen overleggen met den Schoolopziener. Zoo mogelijk zouden zij vrijstelling willen trachten te verkrijgen. Wat vroeger daarbij gold, geldt hier nog: we hebben geen lokalen! In de vorige vergadering is ontslagaanvrage inge diend door den heer C. D. Baas, Hoofd der School te Zijdewind, voor diens echtgenoote, als klokkeniste aldaar, 't Is verleend geworden tegen den aange- vraagden datum (1 Augustus as..) Ingekomen is een verzoek van den heer K. Machtel, smid te Zijdewind, om voor de betrekking van klokkenist in aanmer king te komen. B. en W. stellen voor, tot wederop zegging den heer Machtel die reeds met het ge wone onderhoud Is belast te benoemen. Ten slotte een verzoek van de verlichtingscommis sie te Zijdewind, om subsidie voor de lantaarns aan den toegangsweg naar de spoorhalte Zijdewind. (Op de vorige vergadering aangehouden.) B .en W. stellen voor, f 5 voor elk der 2 daar staande lantaarns te subsidiëeren. De heer Ligthart stelt voor, dat de gemeente ide helft der onkosten bijdraagt, jaarlijks af te rekenen. De heer Hille is hier tegen en wil een ander niet willekeurig in de portemonnaie van de gemeente la ten grijpen. De Voorzitter is van hetzelfde gevoelen. De heer Ligthart zegt, dat ze toch een staat moe ten inleveren. Bovendien het kan tot wederopzeggings toe! De heer Hille vindt toch, dat er dan geen maat staf is. De heer Rempt zag liever de gemeente de stich- tingskosten betalen en dan geen subsidie geven. De heer Stam stelt voor, dat de gemeente f 7.50 per lantaarn subsidiëert. Bij stemming over de voorstellen verkrijgt het voorstel van B. en W. 5 stemmen, nl. van de heeren Rempt, Over, Van der Oord en de wethouders Hille en Strijbis. Dit voorstel Is dus aangenomen. Den heer Over wordt, op zijn daartoe gedane vraag nog door voorzitter verteld, dat voor de lantaarn aan het Verlaat hij de sluis, ook f 5 per jaar door de gemeente wordt bijgedragen; dit is in verband met de sluispacht. Na gedane rondvraag, die niets oplevert, volgt slui ting. Anna I'anlowna. Aan de harddraverij, die Maandagmiddag nabij het café ,,'t Centrum" te Breezand werd gehouden, namen 14 paarden deel. De uitslag was: le prijs f 30, de heer A. Blaauboer met Piet. 2e prijs f 15, de heer Ch. Waiboer met Pret. 3e prijs f 7.50, de heer D. Stammes met Nelly. le troostprijs de heer C. Huiberts met Anna. 2e troostprijs de heer K .de Wit met Juliana. Anna Taulowna. Uitslag der ringrijderij, gehouden Maandag 27 Juli te Breezand. le prijs Mej. J. Keizer en de heer J. Hollander. 2e prijs Mej. J. Koster en de heer M. de Graaf. 3e prijs Mej. M. JonkerKeizer en de heer H. Kranenburg. Troostprijs Mej. N. Rentenaar en de heer F. Blaau boer. Aan den wedstrijd werd door 17 paren deelgenomen De prijzen hestonden uit kunstvoorwerpen. ANNA PAULOWNA. Onze kermis behoort weder tot het verleden. Zij is nog al vrij druk geweest, vooral Zondag en Dinsdag. Het weer werkte anders niet mee. Dinsdagavond moest men tusschenbeide voor de stortbuien vluch ten. Veerburg was Maandagavond matig bezet. De nieuwe Nederlandsche tooneelvereeniging, directie B. Belmonte, voerde op „Vereenigd", tooneelspel in drie bedrijven uit het Fransch van Alexander Du- mas, vertaald door D. Z. en als nastukje „Het laatste woord", blijspel in een bedrijf. „Vereenigd" is een mooi stuk en het werd zeer goed weergegeven, maar voor een kermisavond is het wat te zwaar, te ern stig. In het nastukje komen aardige gedeelten voor. De schouwburgtenten van Wylacker en Bakker waren alle 3 avonden flink bezet. Stoomdraaimolen en Kinematograaf hebben ook niet te klagen. Jammer, dat de heer Schinkel Dinsdagavond moest sluiten we gens ernstige ongesteldheid van zijne echtgenoote. GEMEENSCHAPSGEVOEL. De leeuw, de groote eenzame, verwonderde zich over de betreurenswaardige levenswijze der apen. „Waarom leeft gij steeds in troepen en horden?" vraagde hij. „Wij kunnen niet eenzaam leven," antwoordden bekommerd de apen. „Kunt gij niet eenzaam leven?", bezon zich de leeuw. „Waarom niet?" „Wij moeten elkaar vlooien afvangen," bekenden oprechtelijk de gemeenschapsdieren. GEVOLGEN VAN PROTECTIE. In de laatste jaren zijn bijna overal ter wereld de levensbehoeften duurder geworden, maar vooral was dit verschijnsel waar te nemen in protectionistische landen. Aan de Times worden door zijn correspon dent te New-York gegevens verstrekt, waaruit blijkt hoe in de Noord-Amerikaansche Unie met hare be schermende tarieven de prijzen der eerste levensbe hoeften onder het beschermend stelsel aanmerkelijke verhooging ondergingen. Van 1 Juli 1896 tot Juli 1909 is de prijs van meel en levend vee nagenoeg verdubbeld; voor vruchten, huiden en leder betaalt men thans 50 percent, en voor manufacturen 60 percent meer dan dertien jaar geleden. Sedert het begin van dit jaar heeft de prijs van meel weer een verhooging van 60 percent ondergaan, die van varkensvleesch eene van 20 per cent, die van boter eene van 18 percent, en die van koffie eene van 25 percent en zoo meer. Heden overleed tot ons aller diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H, Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zoon, Broeder en Verloofde, in den ouderdom van 25 jaar en 6 mnd- HAT BIJS KROONE. JOHANNA KROONE-Gielens, Broeders, Zusters en Verloofde. Schagen, 25 Juli 1909. Heden overleed in den ouderdom van bijna 74 jaar onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in leven A. b. d. B. te Heer-Hugowaard. Uit aller naam, C. TAUBER. Heer-Hugowaard, 19 Juli 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. SWEEPOLENE zuigt bet stof op gedurende het vegen en is een behoud voor Tapijten, Linoleums en houten vloeren. Muskieten, Motten en andere Insecten worden verdreven. Ontsmet, daar hiervoor speciaal geprepareerd. SWEEPOLENE beantwoordt aan de strengste gezondheids-eischen en voorziet in gewone huizen, maar voorzeker in alle lokalen waar veel personen-verkeer is, in eene noodwendige behoefte. Verkrijgbaar in doozen van 30 en 60 cents. In 25 K.G. zakken f 3.25 en in 50 K.G. zakken f 6.bij van de GEBR. BOON en KAPER. Wegens dienstplicht van den tegen woordige, GEVRAAGD, half Aug. een bekend met roggebroodbakken, tegen hoog loon, bij W. MEURS, Schagen. GEVRAAGDeen bekwaam bij K. HALFWEEG, Wieringen. ter DRUKKERIJ van dit blad. DIRECT GEVRAAGD: Zich te vervoegen Bureau Sohager Ct. steeds een prachtvolle sorteerintf der NIEUWSTE aan bet stnk, van de goedkoopste tot in de f ij n s t e genres. Tevens in voor BLOUSES, groot assortiment. Alsook COSTUUMRQKKEN, CORSETTEN, Handschoenen, ook Glacé, Ceintuurs, Cols, Ruches, Chales, Tnssohenrokken, Bébé Jurkjes en Schortjes, Blousen-Jurken en alle soorten Boezelaars in de laatste Nouveauté's. GROOTE KEUZE voldoet aan de strengste eischon. Prijzen vast, maar uiterst billijk! Aanbevelend, Ch. H. Th. SCHMALZ, OPTREDEN VAN met zijn nieuwe harmonica. Beleefd aanbevelend, TE HUUR GEVRAAGD, door N. WILHELM, Schagen. Aan 't zelfde adres een zoo goed als Restaurant a la carte den geheelen dag. UITSTEKENDE GELEGENHEID voor 5 Minuten van Zee. Aanbevelend, Hofleverancier van H.M. de Koningin. Direct geld van particulieren beschik baar. Rente 4 °/n tot en met A3U zyn in diverse maten voorhanden aan de STEENKOOPERIJ van - - ALKMAAR. - - Gestort f 2.500.000. Reserves f 580.000. Kapitaal f5.000.000. Verleent Credlet aan Landbouw en Handel tegen een gemiddelde rente van 5 p C t. 's jaars, provisie inbegrepen. Neemt gelden ii deposito. Opent Rekening-Courant. Incasseert Wissels enz. enz. Nadere inlichtingen bjj AGENTSCHAP FORMEREND, Weerwal D90, Agent Hendrik Horae Salpeter - vaan 6 Prijzen (3 eerste voor j rundvee met melkstaten)2 prijzen voor verza- - ,i 1 l tv-ï r*l Iz-zatnV» vota crat Laxtion Nobel en President Roosevclt (Vroege), voor billijken prijs bij G. v- KEPPELRz., Tuinier, Anna Paulowua. meling van 12 stuks rundvee met grootste melkopbremrst.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3