Inömüen van De Prins, Viool met kast, B f o oiMtainficlit T^Tnunïp ir Kermis te Winkel. Slaapkamer-Meubelen, rsting Telegram. Perkament als leerling een Dienstmeisje, een flinke jongen, Tijdgeest-Polis 15991. Twintig duizend gulden. Flinke dansmuziek. ATTENTIE s.v.p. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. ADVERTENTIEN. H. Tauber, Simon Schermer, Ch. v. d. KWAST, Spaarne 22, Haarlem. L a b e 8 C„ BORGER? Schagen. Gevraagd* GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk en Bakkersleerling, 8611 flfit DAGMEISJE. Bond-Café „Het Fortuin" a t ra s s e n» - Zondagnamiddag 1 CONCERT Veeren- en Kapok-Bedden, Dekens. KÜ - WIEGEN, Ch. H. Th. SCHMALZ. a.s. West-Frisia van Hoorn. I. Recht op Liefde. II. Ik heb iets vergeten. Jb. Kroon. Dirkshorn een nieuwe slang is besteld, omdat de tegenwoordige af was. Goedgevonden. De afdeeling van Het Witte Kruis had een dank betuiging ingezonden voor de ontvangen subsidie. De Gezondheidscommissie te Schagen deelde mede, dat de begrooting was opgemaakt tot een bedrag van 1656.19% In ontvangst en uitgaaf en de finantiën stonden zoo goed, dat geen bijdrage der gemeente Y,erd verlangd. Het ingekomen verslag der Huishoudschool te Alk maar werd voor kennisgeving aangenomen. Was verder ingekomen het bekende schrijven van Ged. Staten over het niet meer geven van ontheffing van het onderwijs in vrije- en orde-oefeningen, an ders dan om zeer gewichtige redenen. B. en W. hadden dit schrijven behandeld en stel den voor wederom ontheffing te vragen, in de eerste plaats omdat hier in de gemeente geen gelegenheid was om gymnastiekonderwijs te geven bij gemis aan geschikte lokalen, ten tweede omdat de kinderen de weinige jaren, die zij schoolgaan, wel noodig hebben voor het gewone onderwijs. De heer Slot maakt de opmerking of er niet bij vermeld moet worden, dat er in de gemeente een gymnastiekvereeuiging is, waarvan nogal veel gebruik wordt gemaakt. Voorzitter meent, dat dit wel vermeld kan worden, ofschoon dit alleen maar geldt voor een deel der ge meente. Alle heeren zijn er voor wederom ontheffing te vragen. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven van de herkozen raadsleden, de heeren Bijpost en Zutt. Na dat deze beide heeren de vergadering hebben ver laten, zien de heeren Slot en Bakker de stukken na. Na alles in orde bevonden te hebben, komen de bei de herkozen leden weer ter vergadering en wordt besloten hen in de vergadering van den len Dinsdag in September toe te laten. De geloofsbrieven van den heer Borst, het pasge kozen raadslid, worden nu eveneens door de heeren Slot en Bakker nagezien en ook in orde bevonden. De heer Jb. Swan vroeg ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Dit ontslag wordt eer vol verleend met dank voor de bewezen diensten. De aanbeveling van B. en W. bestaat uit de hee ren Burger en Zutt, van wie de heer Burger met 5 stemmen wordt benoemd. De heer Burger neemt deze benoeming aan. Aan de orde is nu de benoeming van een Hoofd der School te Waarland. De voordracht luidt: 1. L. Bleeksma, Ede; 2. J. P. Engels, Reeuwijk; 3. A. Ham, Helder. Met 4 stemmen wordt benoemd de heer L. Bleek sma, 1 stem was blanco, 1 van onwaarde. De gemeenterekening wordt nu aangeboden in ont vangst f 20452.86, uitgaaf f 19151.77%, dus met een batig slot van f 1301.08%. De geheele raad behalve de wethouders wordt belast met het nazien der reke ning. Bij de rondvraag zegt voorzitter, dat hij het zeer goed zou oordeelen, dat er een commissie zou wor den benoemd om de landerijen der gemeente te in- specteeren. Spr. zou dus willen, dat die commissie de lande rijen eens naging en volgens een op te maken lijst, nakeek, of de huurprijzen der landerijen in over eenstemming zijn met de waarde. De Raad had dan voor de verhuring een leidraad. Algemeen wordt dit idéé toegejuicht en in de vol gende vergadering, volgens een voordracht van R. en \V. een dergelijke commissie benoemd. Hierna gaat de Raad in comité, ter behandeling, re- clames Hoofdelijken Omslag, Schoolgelden, enz. GEMEENTERAAD HEER-HUGOWAARD. Vergadering van den raad gehouden op Donderdag 29 Juli 1909, 's voormiddags 11 uur. Voorzitter, Burgemeester Wonder. Na opening lezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen hou dende mededeeling, dat het bedrag dat over 1909 (volgens art. 1 der wet van Mei '97, Staatsblad 156), aan deze gemeente behoort te worden uitgekeerd, is bepaald op f 7667.64. melden of het in rhet voornemen van 't gemeente- Verzocht wordt verder, om vóór 15 Juli te willen bestuur ligt, om het beroep in te stellen bedoeld bij art. 8 alinea 2 dier wet. Voorzitter zegt na voorlezing, dat vóór 15 Juli geen vergadering is gehouden. Dientengevolge heeft hij maar aangenomen, dat er door den Raad niet gewenscht werd beroep in te stellen. Voor kennisgeving wordt de missive aangenomen. De betaalmeester te Alkmaar heeft op 1 Juli jl. aan den gemeente-ontvanger f 2798.90 uitbetaald. Op den 2den Juli is door den rijksontvanger te Schermerhorn aan den gemeente-ontvanger betaald f 1847.15. Mede voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is tegen den aanslag van den Hoofde lijken Omslag één reclame. Voorzitter wil de behandeling daarvan tot een vol gende vergadering uitstellen^ om dan deze reclame te gelijk mei meerdere reclames te behandelen. Goedge vonden. De geloofsbrieven van de herbenoemde raadsleden de heeren D. de Boer en P. Wonder Az., komen ter lafel en worden nagezien door eene commissie, bestaande uit de heeren Plevier, Van Rijn en Van Slooten, die alles in orde bevinden, zoodat tot toe lating der beide raadsleden wordt geadviseerd, welk advies door den Raad wordt overgenomen. De gemeenterekening over 1908 komt nu aan de orde. 'lot commissieleden voor het nazien worden de heeren De Boer, Plevier, Van Rijn en Van Slooten aangewezen De rekening wordt voorgelezen. Ontvangsten totaal f 20382.121/2, uitgaven totaal f 20594.631/2. Het dienstjaar sluit met een nadeelig sal do Van f 212.51. Inlichtingen worden na voorlezing door geen der' Raadsleden verlangd. De geheele raad kan zich er mee vereenigen, 'de rekening voorloopig goed te keuren en vast te stel len en gedurende 14 dagen ter visie te leggen. Medegedeeld wordt, dat uitgeloot zijn van de geld- leening de obligatie 11 no. 18 en 21, om met No vember a.s. af te lossen. Eene desbetreffende adver tentie zal in de „Oprechte Haarlemmer" worden ge plaatst, om later geen gekrakeel ie hebben. Thans komt aan de orde eene circulaire van „Het Roode Kruis", onder presidium van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik, die in de circulaire nadere uiteenzetting doet betreffende „Het Roode Kruis". De circulaire, vergezeld van eene missive van Ged. Staten, is door dit college ingezonden en wordt door Burgemeester voorgelezen. Er komt geenerlei discussie over en weldra stapt men over op de behandeling der rekening die is in gekomen van den heer Lange van Winkel, voor het maken van den put in deze gemeente, ten bedrage van f 189.90. 't Bedrag valt niet mee. Échter heeft men in den Raad geen bezwaar om dezen post uit te betalen. Voorzitter deelt vervolgens mede, dat de betrekking van Ambtenaar v. d. Burgerl. Stand (die met de (werkzaamheden is belast) en die van ambtenaar ter secretarie zijn opengevallen door het overlijden Van den functionnaris, den heer H. Tauber. Gaarne wil men weer vervulling daarvan zien. Tijdelijk nam de heer P. Wonder Pz. de werk zaamheden voor den heer Tauber waar. De jaarwedde Ambtenaar Burgerlijken Stand is f 100. Idem van den Ambtenaar ter Secretarie is f 300. Voorzitter vraagt wie van de heeren het woord verlangt over dit onderwerp. De heer De Boer zou wel over dit onderwerp wil len spreken, maar in comité-generaal. Nu doet voorzitter de rondvraag. De eenige, die hierbij wat heeft, is de heer Van Slooten. Hij zou gaarne 't rapport van den gemeen telijken bouw- en woningopzichter hebben over on bewoonbaar verklaarde woningen. Voorzitter zegt, dat hij het niet schriftelijk bezit. Den heer Van Slooten bevreemdt het, dat mej. de wed. Raat aanschrijving heeft gekregen van 't Da- gelijksch Bestuur van Heerhugowaard om de water voorziening bij hare woning te verbeteren, nadat de Gezondheidscommissie onbewoonbaar verklaring van dat perceel gewenscht achtte. Naar sprekers meening had de Gezondheidscom missie eerst op de noodzakelijkheid van verbetering dier watervoorziening moeten wijzen, vóór dat B. en J W. daartoe aanschrijving doen. Voorzitter wijst er op, dat er een 50-tal aanschrij vingen tegelijk zijn verzonden. Het schriftelijk rap port van den bouw- en woningopzichter te dezer ge meente zal door voorzitter worden opgevraagd. En is dit er, dan zal 't den heeren raadsleden ter ken- nisse worden gebracht. Thans gaat de raad in comité-generaal. Bij heropening wordt overgegaan tot de benoe ming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand (met de werkzaamheden belast), voordracht: de hee- ren P. Wonder Pz. en Jb. Smit Pz. Bij stemming verkrijgt de heer P. Wonder Pz. alle 7 stemmen en is dus benoemd. De Raad heeft besloten dat er geen ambtenaar ter secretarie in plaats van den heer Tauber zal wor- j den benoemd. Die betrekking vervalt dus, is afge- stemd. Vervolgens komen de Armvoogden, de heeren K. Steur en C. den Hartigh ter vergadering tot het doen van rekening en verantwoording over het gel- j delijk beheer, gevoerd door het Burgerlijk Armbe stuur te Heerhugowaard over 1908. De rekening geeft aan in ontvangst f 3961.16, uit gaaf f 3695.07, batig saldo f 266.09. De rekening wordt goedgekeurd. Hierna sluiting der vergadering. o GEDWONGEN WINKELNERING. De vereenigde werklieden van de schoenfabrieken te Kaatsheuvel en Loon-op-Zand (N.-Br.hebben be sloten alle mogelijke pogingen aan te wenden om de gedwongen winkelnering uit te roeien. Verschillende patroons hebben daarentegen te ken- i nen gegeven, liever hun fabrieken te sluiten dan hun winkel op te heffen. De uitsluiting tengevolge van de gedwongen win kelnering, blijft voortduren. ALKMAAR. In de Woensdag jgehouden raadsvergadering werd, naar aanleiding van een ingekomen adres van eenige neringdoenden uit de Langestraat, besloten de daar lei- plaatse gehouden wordende eierenmarkt, bij wijze van proef, te verplaatsen naar de Korenbeurs, waar ook reeds de botermarkt wordt gehouden. Aangenomen werd een voorstel van B. en Wi. om tot H. M. de Koningin een verzoek te richten deze gemeente, als werkgeefster, toe te laten zelf het risico te dragen van de bij de Ongevallenwet geregelde ver zekering harer werklieden. Tot heden was de gemeente hij de Rijksbank aangesloten. De rekening der gemeente-gasfabriek werd goedge keurd in ontvangst tot een bedrag van f 231.812.791/2 en in uitgaaf van f 223.200.11, alzoo met een batig saldo van f 8612.681/2. Ten slotte werden een viertal verordeningen betref fende de eerlang op te richting handelsdagschool vast gesteld. Schagen, 29 Juli 1909. 10 Paarden f 80.- a 180.- 10 Stieren 100.- a 160.- 50 Gelde Koeien 140.- a 200.— 55 Vette Koeien 170.- a 300.- 40 Kalfkoeien 160.- a 270.- Vaarzen n a 50 Nuchtere Kalveren 7.a 20.- 120 Schapen (magere) 8.— a 15.- 630 Schapen (vette) 18.- a 25,50 1S0 Lammeren 5.— a 11.- Overhouders a Bokkon en Geiten 0.- a Varkens (magere) a 20 Varkens(vette)p. K.G. -.52 a -.58 60 Biggen 8.— a 13.- Konijnen -.- a 150 Kippen 0.25 a 1.50 900 Kilgr. Boter 1.20 a 1.30 200 Kaas -.40 a -.50 7000 Kipeieren per 100 3.25 a 3.75 Eondeieren a Broek op Lnngendjjk, 28 Juli Aardappelen gladbl. ronde muizen kleine Wortelen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks 20 Roode kool per 100 stuks Gele Kool Witte kool Zilveruien Slaboonen 1909. f 1.— f 0.85 f 0.90 f 0.35 f 2.70 f 6 - f 2.70 f 7.- 1 11.- a f 1.90 a f 1.30 a f 1.50 a f 0.65 a f 4.— a f9.- a f 3.20 a f 9.- a f f 18 - a f -.- f 2.30 a f 3.70 f 0.95 a f 1.05 MARKTOVERZICHT. I De aanvoer van rundvee, vooral van gelde koeien 1 en kaifkocien, was heden vrij aanzienlijk. Meer vraag bij meer gras is hiervan wel de hoofdreden. Ook neemt de vraag naar dikke kalfkoeien en voor het buitenland toe. De handel was goed met evenredige prijzen. Voor vette koeien werd tot 38 cent besteed. Voor den hoogs ten prijs teekenden wij aan, den heer P. de Boer te Oudkarspel met 290 gld. De handel in vette schapen was stug. Toch werd aan den heer J. Zander op 't Horntje nog 26 gld. betaald, maar 't waren ook beste. Magere schapen en lammeren deelden mede in de gedrukte markt. Varkens waren bij een kleinen aanvoer vlug. Voor prima qualiieit werd zelfs 9 cenien betaald. REGENVAL. Omtrent den regenval in den nacht van Dinsdag op Woensdag wees de regenmeter aan de Landbouw school alhier 9 m.M, aan, dat is 9 L. op de M2.. 90 duizend Liter op een bunder. o PER TELEGRAAF. DE INBREKER-UITBREKER. (Zie voorzijde van dit no.) j Men meldt ous uit Breda: De gepakte inbreker-uitbreker THOMAS is vrijge laten, zijne identiteit is niet vastgesteld. Gemeente ZIJ PK. Ingeschreven van 2328 Juli 1909. GeborenDicuwertje, d. v. Maria de Boer. Maartje. d. v. Hendrik Grin en Geertje Rademaker. per 50 K.G. per 1000 stuks Mcdeinblik, 28 Juli 1909. Aardappelen groote muizen f 1.05 a 1.20 kleine muizen f 0.45 a 0.50 groote ronde f 0.— a 0.— blauwe f 1.20 a 1.25 Aanvoer 960 manden of zakken. Winkel, 28 Juli 1909. Aalbessen 5 a 10 cent per pond. Kruisbessen 3V2 a 4 cent per pond. Frambozen 18 cent per pond. Groote boonen 7 cent per 100. Bloemkool f 2.50 per 100. Roode kool f 8.— per 100. Aardbeien 21/2 cent per mandje. Nieuw Leven. Station NoordScliarwunde. 28 Juli 1909. Aardappelen groote muizen f 0.90 a 1.15 drielingen f 0.40 a 0.70 kleinere f 0.20 a 0.30 Eigenheimers f 0.80 a f 0.90 Zilveruien per 50 K.G f 3.90 a 4.70 Drielingen f 2.00 a f 2-50 Aangevoerd 800 zak Aardappelen en 12 2 baal zilver uien. NKDERLANDSCII HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, n.m. 2 uur, Ds. Van Loon. Koihorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Wieringerwaard, geen dienst. Winkel, geen dienst. Noord-Zype, v.m. 9.30 uur, Ds. Groeneveld, Oudesluis. (Doop), Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Tinbolt. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Reinders. (Doop/. Zuid-Zijpo, St. Maartensbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Met. ("Doop). Burgerbrug, n.m. 6.30 uur, Ds. Met. Valkoog, n.m. 7 uur, Ds. Tinholt. Oude Niedorp, Ds. Kanis. Wieringen, geen dienst. Haringhuizen, voorm. 9.30, Ds. Van Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Barsingerhorn, Ds. Spaans van Enkhuizor, Wieringen, geen dienst. Noord- en Zuid-Zype, Burgervlotbrug v.m. 9 30 uur, Ds. Vis. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCnAGEN, ten behoeve van de Nederlandsch Hervormde Kerk v.m. 10 uur, Ds Rujjs van Etersheim, Anna Paulowna, Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer Creutzberg. Heden overleed in den ouderdom van bijna 74 jaar onze geliefde Yader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in leven A. b. d. B. te Heer-Hugowaard. Uit aller naam, C. TAUBER. Heer-Hugowaard, 19 Juli 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een kort, doch zeer geduldig lijden, op het alleronverwachtSj onze innig ge liefde Echtgenoot en der kinderen zorg zame Vader, in den ouderdom van 44 jaar en 9 maanden. Mede namens de Kinderen, Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. S. SCHERMER-Delver. Schagcrbrug, 27 Juli 1909. Ondergeteekende betuigt bij deze zijn oprecht hartelijken dank aan familie, vrienden en buren voor de vele blijken van belangstelling bij zijn 25- jarige Echtvereeniging ondervonden. P. OMIS. Wieringen, 27 Juli 1909. Gold reeds verzonden. Inlichtingen te bekomen bij den Agent der N. V. „DE TIJDGEEST", den heer A. VAN TWUIJVER te Schagen. Beslist beste vellen voor sluiting van Inlegpotten en fles- scben, 10 cent per vel. bedrukt cn onbedrukt, voor verzending van pakjes, manden en zakken. i met en zonder prachtband, zoomede alle andere Boekwerken, j Aanbevelend, "RIT? RTE1TT 7inïT AA W FRIST om half Augustus in dienst te treden. Br. fr. onder lett. V. K., bur. v. d. bl. ter DRUKKERIJ van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN een in direct GEVRAAGD, door H. VAN Soeden 8taat zlJnde KEULEN, Oudesluis. ouderdom 14 a 15 jaar, in een burger gezin. Aanbiedingen liefst in persoon of per brief aan J. L. BUTTER, Hasse- laarsweg, Heer-Hugowaard. GEVR4AGD; een bekwaam j door A. BLAAUBOER, Oudesluis. GEVRAAGD bij K. HALFWEEG, Wieringen. Zich te vervoegen Bureau Schager Ct. tegen midden September of begin October, bij K. W. MöLLER te Oudkarspel. van den Heer Jb. KROON. o beveelt zich beleefd aan tot het leveren van alle soorten IJZEREN en HOUTEN in GesohilderdGepolitoerd- en Massief Pitch-pine-, Eiken-, Noten- on Mahoniehout. van de goedkoopste tot dafijnste genres. Torens Springveeren-, Staaldraad-, Kapok- Zeegras en Stroo door WINKELS HARMONIE. benevens Franscbe- en Leidrche Wollen-, Watten- en Molton- in de nieuw modellen en garneeringon. Soliditeit alle opzichten gegarandeord. Uiterst billijke, maar vaste prijzen. Bij contante betaling 2% korting. Zondags na 7 uur gesloten. Aanbevelend, o door de Tooneelvereeniging Tooneelspel in 4 bedrijven door MAX NORDAU. Blijspel in 1 bedrijf door J. Manuouri. AANVANG 8 UUn PRECIES. ENTRÊE'8.,e rnn* 2de rang i 0 50. Voorts flinke stalling en bergplaats voor fietsen. Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1909 | | pagina 3