ilissui Hisiis- m li M mm- Lnttinttil iSerijiiÉ ïirioti iüii Jaap, Zaterdag 7 Augustus 1909. 53ste Jaargang. No. 4551. Bureau SÜNAGEISg laa»5 114. öatjgjewers s TRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. ïïdS^ «ïodat een sa,d0 in kas was en moest zyn Gemengd Nieuws. Küiii Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. By inzending tot 's morgens 9 rre worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. w«*w-w,!?Mrata Dit nummer bestaat uit drie bladen als boerenknecht in Hollands Noorderkwartier is gaan dienen, aan zijn broer Klaas, die in de Zaanstreek gebleten is. LXVIII. Onlangs meldde 'k, op z'n Huygens, Raats benoeming in den Raad, Nog wel in den Raad van Schagen, Die natuurlijk hooger staat Dan de Raadjes uit d'omgeving: Boertjes, Burgers, enzoovoort; -'t Bleek dan ook bij d'installatie: Schagens Raad weet hoe 't behoort. Nadat Raat met ceremonies In de Raadzaal was geleid, Heeft de Achtbre Burgemeester Hem een welkomstgroet gezeid En in geestdriftvolle woorden, Uit den naam des Raads getuigd: „U begroeten wij van harte!" Luid heeft toen de Raad gejuicht, En, om strijd zijn alle leden, Aangestormd op 't nieuwe lid, Dat door zooveel warme geestdrift Overdonderd; beurt'lings wit, En beurt'lings rood, zijn: „dankje" stamelt, Eindlijk neervalt op zijn stoel Met een smak, die meer dan woorden, Tuigt van overstelpt gevoel. Daarvan spraken ook de tranen In het oog van iedereen, Ook van Asjes, Buis en Vader, Smit, Meurs, Bijpost, Roggeveen. En, van loutere ontroering Zat voor ieders keel een brok, Dit verklaarde 't statig zwijgen Wat hier boven staat is... Jok. Klaas! ik wil niet verder jokken, Dus wat hierna volgt, is waar, 'k Ben behept met veel gebreken, Doch, met weerzin: leugenaar. De verzoening, die 'k voorspelde In den Barrighornder Raad, Laat nog immer op zich wachten; Jonker is nog obstinaat, Maar de heeren Spaans en Breebaart Waren beiden op het pad, Toen de laatste Raadsvergad'ring Op het dorp heeft plaats gehad. Zoo was nog niet toe te passen, 't Heilzaam: „hoor en wederhoor". En, de storm in een glas water Buldert nog een poosje door. i .j i~t r-T- 'k Sprak laatst van coöperatie, Maar, nu komt een brievenstroom, En de aanhef is maar zelden: Lieve vriend, of waarde oom! Neen, men opent vaak het schrijven Boos met niks, of ampel: Jaap! Enklen slaan soms aan het dichten, En dan is het rijmwoord: ,,aap!" 'k Merk nu, dat coöperatie Niemendal heeft uit te staan Met beschaving, menschenliefde, En, hoe ver men wel mag gaan Met het denkbeeld; éen man schreef me: „Elke handel, groot of klein, „Ieder ambt, bedrijf of ambacht „Moet in 's werkmans handen zijn. „Waarom zouden timmerknechten „Zonder bazen 't werk niet doen? ..Waartoe dient een baas bij 't maken „Van een jas, een hoed, een schoen? ,,'k Huldig dus coöperatie: „Weg de heele middenstand, „Op het graf van baas en meester „Groeit des werkmans welvaartsplant." Hier raakt schrijver in extase En, met woordenrazernij Trekt hij los op de bezitters, Op de rotte maatschappij; Mij noemt hij aan 't slot nog even, In zijn schoone toekomsttaai: „Brandkastdienaar, bourgeoislikker, „Eervergeten rijmschandaal." Weer een ander, minder heftig, Maar toch ook wel intressant, Wil ook weldra zien verdwijnen, Heel den ambtenarenstand. „Wat Commiezen, Rijksontvangers „Moeten doen, kan iedereen: „Gelden innen," aldus schrijft hij, „Is zoo'n kunst niet, naar ik meen." Verder kon coöperatie Ook omvatten 't kerkbedrijf. „Waar éen dominee genoeg is," Zegt hij: „zijn er nu wel vijf." Vele brieven sla ik over, Al is d' inhoud niet gering, Elke schrijver vindt mij blijkbaar Op zijn zachtst: een stommeling. JAAP. warén persoon mei besliste voorkomendheid behan- handeld, werd de behandeling uitgesteld tot eene 2000 K G., hebbenniettegenstaande dee Stegen waren ^are m latere byeenkomst. ri»nastnomwai^nondlrgnrofiel ziin samengeperst ten justitie 's morgens nog een extra „riks" in de hand Bij de laatste kasopname bij den gemeente-ontvan- krachtiger en duurzamei is, zoo waien P terug le vorderen en verder om bij: den Duitsclieai Van het ministerie van binnenlandsche zaken was wegen 36 ritten reeds voldoende, om zoowel met 5 B doen over hel "roekeloos en on- eene missive ingekomen dat voor de salarissen van als met 10 c.M. velgbreedte een vrij diep spoor in consul^Muag^w aueu w te rijden, terwijl op den basaltslagweg, na vijftig gemotiveerd opdeden jder_Anlweipscho politie. ritten, slechts van den wagen met wielen van 5 c.M. een begin van spoorbeschadiging viel waar te nemen. Wat de resultaten van de trekproeven be treft, kan nu reeds wel vermeld worden, dat in hoofdzaak voldoende en duidelijk is aangetoond, dat op den onverharden weg het gebruik van breede vel gen besparing geeft aan trekkracht, in vergelijking tot die welke vereischt wordt met gelijk belasten wagen, voorzien van smalle velgen. Een serie van ruim 150 diagrammen die zijn opgenomen, zal, na uitgewerkt te zijn, de stof kunnen leveren voor een uitgebreid rapport over dit onderwerp. Naar wij vernemen, heeft het dag .bestuur van den A. N. W. B. aan het gemeentebestuur van Deventer verzocht, om de aangelegde wegen nog tot Maart 1910 te mogen laten liggen, opdat kan worden waargenomen hoe zich de verschillende wegen, een winter over, zullen houden. Vooral wordt verlangd to weten hoe de teerbasaltslagweg en de geasphal- teerde basaltslagweg de gevolgen van vorst in een natten ondergrond zullen verdragen, of m. a .w. bij deze wegen gevaar bestaat voor het zoogenaamde op vriezen van het wegdek. Langcdiik. De Weleerwaarde lieer J. Wvan den Bosch, pre dikant bij de Gereformeerde Gemeente le Zuid- en Noordscharwoude, is beroepen te Vijfhuizen (Haarlem mermeer). Zuidscharwoude. De lieer C. Kroon alhier, is herkozen als lid van het bestuur der banne Zuidscharwoude. GASFABRIEK LANGEDIJK. Met I Augustus is de heer J. W. Smit in dienst getreden als directeur van de gasfabriek aan den Langedijk. Het salaris is bepaald op f 1000 met vrij woning en vrij licht. Yoorloopig bestaat zijn werk kring in het geven van inlichtingen aan hen, die deze nullen inwinnen met betrekking tot den aanleg, enz. In de verschillende gemeenten zijn reeds tal van bui zen aangebracht, zoodat men spoedig met het leggen er van zal beginnen. Algemeen wordt echter gevreesd, dat men met November, zooals de besteksvoorwaar- den luiden, niet gereed zal zijn. In tal van huizen is de gasleiding reeds aangebracht. Aan den Langedijk héerscht op 't oogenblik een bedrijvigheid als nooit te voren. VERZENDING EN GROENTEN AANVOER. Van de laadplaats te Broek op Langendijk werden in de maand Juli 419 wagonladingen groenten ver zonden. Aan de afslagmarkt aldaar werd in die maénd aangevoeld: 45 194 zak aardappelen, 1,413,300 bos wor telen, 953,310 bloemkoolen, 78,860 roode kooien, 1384 gele kooien, 659 witte kooien, 200 balen zilveruien, 1 baal nep, 635 bos uien en 200,800 slaboonen. EEN MISLUKTE ONTVLUCHTING. Aan 't station te Oldenzaal ontvluchtte Donderdag middag een 13-jarig meisje, afkomstig uit een dorp bij Berlijn, haar ouders, die met haar op weg waren naar de Nieuwe Wereld. Alle nasporingen van ma- rechaussée en ouders bleven vruchteloos. Intusschen was het meisje aangeland in 't café Tivoli op een half uur afstands van het station. Daar schreef zij in het Duitseh een prentkaart van den volgenden inhoud„Ik ben bij 't station te Oldenzaal mijn ouders ontvlucht en vertoef thans in café Tivoli bij die plaats. Kom me daar afhalen, of stuur me geld; dan zal ik tot u te- rugkeeren." Volgde onderteekening. Deze kaart werd geadresseerd aan lieden in het dorp bij Berlijn, bij wie ze als pleegkind eenige jaren in huis was geweest. Zij had, zooals ze later zelf beweerde, met haar pleeg ouders afgesproken, te beproeven, haar oudere te ont vluchten, om dan tot haar pleegouders terug te kee- ren, hetgeen ze ook reeds in Berlijn had beproefd. De caféhoudster, die deze kaart las en de zaak niet ver trouwde, bracht het kind daarop naar de maredhaussée- kazerne, van waar ze naar de oudere werd terugge bracht. DE GEWAANDE INBREKER-UITBREKER. „De Grondwet" heeft den gewaanden inbreker-uit breker Thomas, die. zooals men weet weer op vrije voelen is gelaten, gesproken. Hij is een reeds tamelijk bejaard persoon, van mid delmatige gestalte en heel bedaard, ja voorkomend van uiterlijk. Hoe dan ook de Antwerpsche politie in hem den beruchlen in- en uitbreker heeft kunnen zien, is, na beschouwing der portretten van dezen laatste een raadsel. Zooals hij uit officieel© papieren liet zien, is zijn eigenlijke naam Johann M. Schwermer, geboren te Groz-Schunkcrn, Oost-Pruisen, stoker op een der Engelsche schepen van de Cunard line. Pas afgemonsterd te Antwerpen, werd hij bij het aan wal gaan, door een rechercheur aangehouden en ondervraagd, waarna men hem onder beschuldiging van to zijn de beruchte inbreker Thomas, in het cachot stak, al z'n papieren en geld in beslag nam, plus ruim 380 francs gagcgeld. Over de behandeling der Antwerpsche politie was do man in het geheel niet te spreken; men had hem daar beestachtig behandeld, sprak hij. 't Litteeken, dat bij1 den echten Thomas, voortkomend van een schamp schot aan de rechterzijde van den hals zichtbaar was, en dat bij Schwermer aan den linkerkant voorkwam, was afkomstig van een bloedende schram, hem door een der Antwerpsche politie-agenten toegebracht. Ook deelde hij mode, dat verschillende papieren van hem waren zoek geraakt of weggenomen. „Wat zal anders „de ware Thomas" in z'n vuistje lachen, wanneer hij heel die komedie leest" waren de laatste woorden van Schwermer, die thans voor liet' eerst van zijn leven, maar op gevoelige, harde wijze: met de politic had kennis gemaakt. SMEDEN-PATROONS. De Bond van Smeden-Patroons in Nederland, houdt zijn zesde jaarlijksche algemeene vergadering op Don derdag 19 Augustus a.s. te Arnhem. Uit het jaarver slag blijkt, dat hij; in Nederland 71 afdeelingen ge vestigd heeft en 1583 leden telt. De Bond sluit met zijn leden contracten om leerlingen in het smidsvak op to leiden, echter kan hij op dit oogenblik daar niet mede voortgaan, omdat van Rijkswege nog geen sub sidie voor dit tdoel aan den Bond is toegekend. Anna 1'aulowna. Door Burgemeester en Wethouders dezer- gemeente is nogmaals een poging gewaagd, gesteund door ad- haesie-betuiging van het pestuur der- gemeente Wie- ringen, om op Vrijdagmorgen, de hem 110. 104, welke te ongeveer 9V2 uur te Alkmaar aankomt, aan het station alhier te doen stoppen, met het oog opi het bezoek der zaad- en kaasmarkt te Alkmaar. Ze heb ben daartoe een bezwaarschrift tegen de ontwerp-win- terdienstregeling bij den Minister van Waterstaat tij dig ingediend. Anna Paulowna. Door het Bestuur dezer gemeente is een verzoek tot den Minister van .Waterstaat gericht, om te Bree- zand en wel bij wachtpost 9, aan de Zandvaart een halte van de Tl. IJ. S. M. te willen openen. Voor de bewoners van dit deel van de gemeente, hoofdza kelijk landbouwers en tuiniers met klein bedrijf, han delaars en winkeliers, zou de totstandkoming, éen groot gerief kunnen zijn. Anna Paulowna. Bij het irf werking treden der nieuwe verordening op de Brandweer, is aan de Brandmeesters, de heeren C. Dz. Rezelman, H. Jonker,. R. Blankevoort, J. Lan gedijk en K. de Wit. gejrvol ontslag verleend.' In deze lunctie zullen werkzaam blijven de heeren J. K. Kaan Jr.. G. Geerligs, J. Blaauboer, C. Tijsen, H. Kaan, R. Waiboer, Jb. van Stipriaan, Jb. Schrieken, Th. A. Smits en R. Dekker, terwijl als 'zoodanig zijn be noemd de heeren P. List en D. Schenk Az. Als opper- brandmeester zij 11 aangesteld de heeren K. A. Kaan, C. List en A. Blaauboer. ANNA PAULOWNA. Nu het mooie weer eindelijk is gekomen, begint men algemeen met het dorschen van de karwei. Naar we vernemen valt de oogst geducht tegen. Zoowel de opbrengst als kwaliteit laat te wenschen over. Vlieringen. Aangezien de Kérkeraad der Ned. Herv. Gemeente van llippolytushoef en Westerland, van het nieuwbe noemde lid van 't kiescollege, den hr. P. Bruut, geen be richt van bedanken of aannemen heeft ontvangen, binnen daarvoor gestelden termijn, wordt geacht dat de heer P. Bruul als zoodanig heeft bedankt en zal binnenkort een nieuwe verkiezing plaats hebben; het lager onderwijs door het Rijk f 730 wordt vergoed De voorzitter gaf hierop persoonlijke toelichting, dat het nu wenschelijk was, het salaris van het hoofd der school voor 1910 met f 50 te verhoogen, daar nu de geheele f 100 verhooging voor Rijksrekening wordt bijgedragen. De heer Nobel kan hier ten volle in meegaan, maar acht het gewenscht dat dit punt door B. en W. wordt behandeld en daarna als punt van behan deling op de convocatie voor de raadsvergadering zal staan, daar dergelijke zaken toch niet onder de in gekomen stukken kunnen worden behandeld. Na eenige bespreking scheen dat ook de bedoeling te zijn, waarop dan ook de raadsleden hunne voor- loopige goedkeuring aan zoodanig te verwachten voor stel konden geven. Een nog niet door B. en W. behandeld stuk van de ver. Fatum, voor de verzekering van gemeenteveld wachters, werd na mededeeling daarvan aan B. en W. opgedragen, de verzekering van den gemeente veldwachter ter hand te nemen en daarna met een voorstel dienaangaande bij den Raad te komen. Van de afd. Heerhugowaard van den Bond van Nederi. Onderwijzers was een verzoek ingekomen tot het aanstellen van schoolartsen. De heer Nobel stelde voor dat B. en W. deze zaak zouden onderzoeken, om bijvoorbeeld den dokter elke maand een bezoek aan de school te doen afleg gen, waarbij dan door het hoofd der school soms aan den dokter abnormale kinderen konden worden aan gewezen voor een onderzoek. B. en W. konden 11a onderzoek met een voorstel bij den Raad komen, waarbij dan meteen zou blijken of de kosten te be zwarend zouden zijn. De meerderheid was echter van oordeel, om dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, het voorstel-Nobel werd met 5 tegen 1 stem verworpen. Van het Kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente was een verzoek ingekomen, om met 1910 de jaar lijksche vergoeding voor het gebruik van het kerk hof, die tot heden f 5 bedroeg, in het vervolg te bepalen op f 25 Na eenige bespreking werd besloten ook dit stuk weer aan B. en W. ter behandeling terug te geven, om het later als punt van behandeling op de agenda te plaatsen en dan in raadsvergadering te behande len. Ook een missive van den Bond van gemeente-amb tenaren over verhooging van salarissen ging terug naar B. en W. om advies. Hierop werd de gemeenterekening aangeboden in ontvangst groot f 6181.06%, waar tegen een uitgaaf van f5900.81, alzoo batig saldo f 280.25%. Een af- en overschrijving op de begrooting groot f 337.69%, werd algemeen goedgevonden. Een voorstel van B .en W. om het schoolplein te bestraten, werd algemeen om de hooge kosten ver worpen, waarop werd besloten, opnieuw een degelijke herstelling met grint te bewerken. Hierop ontving de heer Nobel bij de rondvraag de belofte, dat herziening Politie-verordening in tijds zou worden aangeboden, waarna sluiting der bijeen komst volgde. WEGENAANLEG A. N. W. B. Men meldt uit Deventer aan de N. R. Crt.: De trek- en vernielingsproeven, die op de verschil lende kunst- en onverharde wegen, aangelegd door den A. N. W. B. op een terrein in de Worp, ter gelegenheid van de groote landbouwtentoonstelling alhier genomen zijn door den inspecteur van de wegencommissie, den heer Janson, onder wetenschap pelijke leiding van prof. J. Nelemans, te Delft, zijn afgeloopen. Wat de trekproeven betreft, is geble ken, dat op een grintweg voor eenzelfden last de trekkracht ongeveer tweemaal grooter moet zijn dan op een basaltslagweg. De vernielingsproeven, die genomen zijn met wa gens die belast werden met een totaal gewicht van Ter confrontatie eerst naar Brussel getransporteerd, word hij daar heel wat menschel ijker behandeld, tot dat hij na van 3 Juni van de eene rechtbank naar do andere te zijn gezonden, Dinsdag j.1. aan de Hol- landschc .politie werd uitgeleverd. Over onze politie had hij niets dan lof. Wel was het voor hem iels vers cl nikkel ij ks als een wild beest geboeid en gebon den te worden, aangegaapt en met minachtende schuw heid bekeken door honderden nieuwsgierigen, maar dit beschouwde hij als het volbrengen van een justitieelen WIERINGEN. Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche veulenmarkt worden gehouden op Woensdag 18 Augustus a.s. De aanvoer belooft groot te zijn, daar veej veulens ge boren en nog weinig verkocht zijn. Van twee eigenaars vernamen wij. dat door hen de veulens waren ver-' kocht voor f 100 per stuk en dat tot nog toe weinig handel in deze viervoeters was. WIERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoote mej. G. TI. C. J. van der Speek Obreen. slaagde te Alkmaar voor liet eind examen dgr Rijks" Hoogere Burgerschool. RIJKSAMBTENAREN EN SLAGERS. De Rijksambtenaren aan den Langedijk hebben in de laatste 3 weken niet minder dan 6 koeien bena derd, waaronder 3 van denzelfden slager. Gisteren had te Zuidscharwoude weer een dergelijke benade ring plaats bij den slager S. Dit zette kwaad bloed. De verhouding tusschen ambtenaren en slagers was niet bijzonder hartelijk meer, vooral doordat een dezer laatsten de commiezen in een ingezonden stuk in een plaatselijk blad eens aardig de les had gelezen naar aanleiding van het in de bladen algemeen opge nomen bericht over „een benaderde koe". Nu deed do, laatste benadering de maat zeker overloopen. Toen dan ook de ambtenaren de koe wegleidden gingen verschillende slagers en slagersknechts mee, 01 hen uitgeleide te doen, onder het zingen van verschil lende liederen, 't Spreekt van zelf, dat een en ander heel wat volk op de been bracht en de benaderde koe een onderwerp van menig gesprek vormde. GEMEENTERAAD ST. PANCRAS. Vrijdag vergaderde de Raad der gemeente St. Pan cras. Voorzitter de heer F. Smit, Burgemeester. Alle leden aanwezig, behalve de wethouder de heer D. Kloosterboer, die zonder kennisgeving afwezig was Bij loting werd voor eventueele stemmingen, als eerste stemuitbrenger aangewezen het lid de heer A. Nobel. Notulen werden gelezen van de vergadering, gehou den 18 Mei 1909, welke algemeen werden goedge keurd. Voor onderzoek der geloofsbrieven van het herko zen raadslid den heer Jn. Wagenaar en voor het ver kozen lid den heer P. Bakker, werden aangewezen de heeren A. Nobel en Jb. Ruys, waarvoor de vergade ring eenige oogenblikken werd opgeheven. Na opening werd bij monde van den heer A. Nobel gerapporteerd, dat de stukken in orde waren bevonden. Tot toe lating werd besloten. Van Gedeputeerde Staten was ingekomen de goed keuring van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Van den Commissaris de herbenoeming van den den Burgemeester, den heer F. Smit; Van Gedeputeerde Staten een schrijven, dat niet LWJöUUVAU n\iv ü.j plicht^ waaraan de politicman hoeft te voldoen. Toch - hqd hij gemerkt, dat ook onze politie twijfelde of zij dan bij hooge uitzondering, meer vrijstelling kan ver- wel „den waren Thomas" te pakken hadden. Over z'n leend worden van 't in werking stellen van vak j verblijf te Breda sprak hij dan ook met grooten lof. vrije- en ordeoefeningen, aan de school. mpn iwiifclde aan den Daar dit stuk nog door B. en W. moest worden be- der terechtstelling gevoerd zal worden i h t h VERMAKELIJK. Duitsche bladen deelen het volgende vermakelijke staaltje van bureaucratisme mede Een gepensionneerd ambtenaar het verhaal speelt hi efcu •Blierssju stadje ontvangt een officieel schrij ven op een groot vel papier, „dat er bij de laatste be taling van zijn pensioen-uilkeering een vergissing heeft plaats gehad, en dat hij1 wordt verzocht zoo spoedig mogelijk ten kantore van den betaalmeester te komen, ten einde het te weinig uitgekeerde in ontvangst te nemen." Deze brief was met een vijf-pfennig postzegel gefrankeerd. De adressant, in de blijde hoop. dat hem een bui tenkansje wachtte, neemt ijlings een tram en rijdt voor 10 pfennig naar den betaalmeester, waar hij tot zijn niet geringe verbazing verneemt, dat 'hij geroepen is om de kolossale som van één plennig in ontvangst te riemen! Inderdaad wordt hem deze som contant uitbetaald niet echter dan nadat op een half vel papier een kwitantie was geschreven, de gepensionneer- de zich had gelegitimeerd en de kwitantie geteeckend. Daarna tramde h ij, opnieuw voor tien pfennig, naar huis 20 pfennig armer en één pfennig rijker, dank zij de ijverige en nauwgezette Duitsche bureaucratie. TIEN MILLIOEN SUCCESSIERECHTEN IN E F N WEEK. Dat een successiebelasting heel wat kan opleveren, bewijst wel de tegenwoordige wet van belasting op de nalatenschappen als ln Engeland werkt. Alleen in de week, die op 24 Juli eindigde, heeft de Engelsche kanselier van de schatkist 838.000 pond ster ling of ruimt 10 millioen Hcllandsche guldens aan er fenisbelasting kunnen incasseeren. Dat is meer dan het dubbele van het geraamde bedrag, daar dit, de opbrengst per week gemiddeld op 400.000 pond gesteld, in 't jaar ongeveer 20 mil lioen pond zou bedragen. Van 1 April tot 24 Juli had de Engelsche belasting op de nalatenschappen 8.710.000 pond of gemiddeld 502.000 pond per week opgebracht. Om dus het in de begrooting geraamde totale bedrag voor dit dienst jaar te bereiken, zou Lloyd George in de nog over blijvende 36 weken slechts 12.876.000 pond of per week gemiddeld slechts 360.000 pond behoeven te ontvangen. Dat is slechts de helft meer, dan hij in de eerste 16 weken heeft ontvangen. DE VALBIJL. Het is tien jaar geleden dat er te Parijs iemand is onthoofd en nu heeft het eensklaps wederom plaats gehad. Donderdagmorgen bij zonsopgang is bij de gevange nis Santé, hoek Boulevard Arago, de moedermoorde naar Duchemin geguillotineerd. Artikel 13 Code Pénal schrijft voor, dat een we gens oudermoord ter dood veroordeelde naar de plaats

Schager Courant | 1909 | | pagina 1