391ste Staatsloterij. Binnenlandse!! Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. de reis eerste klasse van Parijs naar Guincamp op 15.42 francs is gesteld, terwijl men hem aan het loket 15.45 francs heeft afgehouden. Daar hij juist niets be ters te doen heeft, gaat de schatrijke bankier voor do grap naar 't loket, cn eischt daar de te veel be taalde 3 centimes terug. Men wijst hem af. Hij wendt zich tot den stationschef. Die haalt de schouders op. Maar onze man heeft karakter, cn gaat er ernst van maken. Ilij schrijft een beleefden brief aan de spoorweg maatschappij en verzoekt om zijn 3 centimes. Geen antwoord. Hij stuurt een aangeteekenden brief. Geen antwoord. Hij laat de maatschappij door een deurwaarder ma nen. Men lacht hem uit. Hij dient een aanklacht in. De maatschappij pro testeert. De zaak doorloopt drie instanties en komt voor het Hof van Cassatie. Natuurlijk krijgt de man zijn recht. Alle rechtban ken beslissen, dat de spoorwegmaatschappij de 3 cen times terug moet geven. Achtduizend francs proceskosten! Hoogmoed, zeide de Amerikaansche president Jef- ferson, is duurder dan honger, dorst en kou. HITTE OVERAL. Uit Frankrijk, Engeland en Amerika komen nog steeds ongeveer gelijkluidende berichten over de nood lottige gevolgen der thans heerschende, buitengewone hitte in die landen. In Frankrijk werden in den loop van eergisteren 15 personen door zonnesteek gedood, terwijl vele an deren door de hitte krankzinnig werden. Ook in Engeland blijft de geweldige hitte aanhou den, zoodat ook daar vele gevallen van zonnesteek met doodelijken afloop zijn te betreuren. In verschil lende plaatsjes kwamen bij het baden 11 personen om het leven, die verhit het water waren ingegaan. De noordoostelijke staten van Amerika zijn eergis teren opnieuw door een hittegolf bezocht, en 's mid dags steeg de thermometer tot 38.3 graden Celsius (ruim 100 graden Fahrenheit). Gelukkig was de voch tigheid der lucht niet bijzonder groot.. En, ofschoon vele personen ziek werden door de hitte, waren er toch geen gevallen met doodelijken afloop te betreuren. In Philadelphia heerschte op straat een temperatuur van 40 graden Celsius (101 graden Fahrenheit), in Boston van 94 graden F. In deze beide steden zijn vele personen door de hitte gedood. Men vreest in Amerika, op' grond der mededeelin- gen der meteorologen, dat de hitte langen tijd zal duren. Ook jn Duitsehland is de hitte bijzonder groot. Te Berlijn zijn gisteren elf menschen op straat, ten gevolge van de hitte ongesteld geworden. EEN OPZIENBARENDE MOORD. Een opzienbarende moord uit wraak is te Middle- town in den Staat New York geploegd. Vijftien jaar geleden werd een zekere Mc Sorley veroordeeld door een jury, waarvan zijn beste vriend, de heer Fen- ton, deel uitmaakte. Hij zwoer toen, dezen vriend te zullen dooden. Dezer dagen was de straftijd van Mc Sorley om en zijn eerste werk was Fenton op te zoe ken. Hij vond dien terug als hotel-eigenaar te Middle- ton, maakte zich aan hem bekend en schoot hem dood. NIET OP EEN BALLON GESCHOTEN. (Zie vorig nummer.) Oppeln, 12 Augustus. Blijkens betrouwbare inlichtin gen zijn de reizigers van den ballon, die op Rus sisch gebied is gedaald, na onderzoek hunner passen vrijgelaten, zonder dat zij op ©enige wijze zijn lastig gevallen. Van een beschieting van den ballon of ver wonding der reizigers was geen sprake. Toen de bal lon in" zicht kwam, hebben Russische grenssoldaten alleen de gebruikelijke signaalschoten gelost, waarop patrouilles kwamen toegesneld die den luchtschippers bii het landen behulpzaam waren. I De ballon in quaeslie wasde „Taschudi", eigendom van de „Berlijnsche Vereeniging voor Luchtscheep vaart." In het schuitje bevonden zich de heereri dr. Brinckmann en Messter. SPELTERINI OVER ZIJN ALPENTOCHT. Kapitein Speltenni gaf aan den Zwitserschen cor-j respondent van het Berl. Tagebl. het volgende ver- 1 haal van zijn tocht per luchtballon over de Alpen, j „Het is mijn zevende Alpen- en mijn 539e ballontocht. Wanneer hei weer niet tegen het einde van den tocht slechter was geworden, zm het mij ongetwijfeld zijn gelukt, ook nog de geheele Berninagroep over te trek ken en daarmee de rij mijner tien jaar geleden aan gevangen tochten over de Alpen te besluiten, voor welker onuitvoerbaarheid en onmogelijkheid ik van alle kanten werd gewaarschuwd. D© jongste opstijging in Chamonix ving aan onder de gunstigste vooruitzichten wat het weer betreft. Van het begin af, nam de ballon de gewenschte N.-O. rich ting en vloog over de hoogste berggroepen der Dal- liser en Tessinische Alpen, den Dru Grand Gombin, den Weiszhom, den Ulrichshorn de Domgroep, zui delijk langs den Fletschhorn over den Weiszmies. De landing had plaats bij den Pizzo di Ruscada op een hoogte van 1856 M. Zondagavond te 7 uur 25, na een ongeveer 220 K.M. langen tocht. De maximum hoogte die werd bereikt bedroeg 5620 M. De passa giers waren graaf F. de Chateaubriand uit Parijs, Otlo Duncker uit Brcmen, en Franz Reichel uit Parijs. De uitrusting was in verschillende opzichten volmaakt. De •tocht bezorgde mij een groote cn belangrijke verza meling fotografieën. In ongeveer 90 opnamen, kon ik alle merkwaardige berggroepen opnemen. De landing ging gepaard met groote moeilijkheden. Toch gelukte het mij, ondanks den zwaren storm, den ballon rustig en zonder liet ventiel te gebruiken, naar de aarde (te sturen en gelukkig te landen op een woest plateau. Een veestal bood ons daar de eer ste bescherming tegen liet onweer. Wij maakten een vuurtje, dat de groote koude verzachte. In den vroe gen morgen werd de ballon volgens alle regelen van de kunst verpakt en naar het dichtstbijzijnd dorp Dis- sino. dicht hij de Italiaansch-Zwitsersche grens, ge bracht. De landingsplaats zelf ligt op Zwitsersch grondge bied. Voor de overbrenging waren 35 man noodig, die in langen optocht, den hallon met toebehooren naar het dal droegen. De meeste- zorg eischte het vervoer der fotografische toestellen en platen. De acht daarvoor noodige man nen stonden dan ook onder mijn onmiddellijke lei ding. Bijzonder aangenaam was de tegemoetkomende houding van de beambten, met wie ik te doen had bij het overtrekken der grenzen. Van Dissino begaf zicl'i ons gezelschap per rijtuig naar het 22 K.M. verder gelegene Loeaino. Overal ademde men verlicht op, het bericht van onzen gelukkigen terugkeer. Want bij het betrekkelijk lang uitblijven van een teeken van leven had men te Milaan cn op andere plaatsen rcedsi ernstig voor ons leven gevreesd. Ik denk met het oversteken der B-crnina-groep het volgende jaar de taak te voleinden, die ik mij 10 jaar geleden heb gesteld, n.1. het geheele Alpengebied over te trekken per luchtballon. 2de KLAS f 400: 469. S E, 4de TREKKING. Hooge Prijs. Prijzen 526 2873 6903 8909 640 981 37 990 1018 3398 136 9288 132 450 211 656 299 721 589 827 423 4312 810 869 540 411 871 951 713 655 7692 10050 857 5258 611 336 573 887 265 873 2103 571 8006 601 377 588 219 11229 652 737 894 van f 30. 11351 164 708 12136 511 664 921 13173 118 506 563 897 13921 11413 612 721 950 962 15031 181 598 923 16370 112 16185 525 536 620 916 17022 79 108 227 517 528 793 17917 18091 168 502 682 738 19085 460 483 825 977 20258 (fraiif rneri naar waarnemingen verricht in den morgen vaD 14 AUGUSTUS, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van dCn barometer is 770.1 m.M. te Valencia. De laagst bekende stand is 739.7 m.M. te Heraö- san-d. VERWACHTING Zwakke tot matige meest Westelijke wind. Gedeelte lijk bewolkt. Droog weer, met kans op onweer in hel Noorden. Warmer. Uit de dierenwereld. Een sterk staaltje van moederliefde en tevens van gehechtheid aan zijn huis gaf een jachthond, die, om zjjn jongen te bergen, meer dan 400 kilometer aflegde, j De jager ging, met een paar jachthonden, een bezoek afleggen bij een collega, die 28 kilometer verder woonde. I Terwijl zy gezellig zaten te praten, had een zijner hen- j den ergens een afge'egen hoekje uitgezocht om er te werpen en had zeven pups ter wereld gebracht. Moeder jen kroost onmiddellijk meenemen was niet mogelijk; by vertrouwde ze toe aan de goede zorgen van zijn 1 collega en zou ze binnen enkele dagen komen halen. Groot was zjjn verwondering, toen hij den anderen dag thuis kwam en daar de moeder vond met haar zeven jongen. j Waar een teef niet meer dan één jong tegelijk kan dragen, moet zij noodzakelijkerwijze zevenmaal den weg heen en terug hebben afgelegd, wat een totalen afstand maakte van 392 kilometer. Alleen heeft men niet kun- nen uitmaken, of de teef den gebaanden weg had ge volgd of dat zij den kortsten weg had gevolgd dwars door de velden. In ieder geval heeft zü het bewijs ge leverd dat, al houdt een bond veel van zijn meester, hij niet minder sterk gehecht is aan zijn kennel. (Ned. Sport.) De nieuwe minister van Koloniën. De „St.-Ct." no. 189 bevat het K. B. van 11 Aug (Stbl. no. 117), waarbij, met ingang van 16 Aug.lo. op zijn verzoek, eervol ontslag wordt verleend aan A. W. F. Idenburg als Minister van Koloniën, met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan H. M. de Koningin en aan den lande bewezen; 2o. benoemd tot Minister van Koloniën J. H. de Waal Malefijt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Strenge rechters. Reuter seint uit Londen: De meest belangrijke zaak die Donderdag voor do Londensche politie-rechtbanken behandeld werd, was die tegen John Merk, zich noemende slager in de Planciusstraat 26, te Amsterdam, beklaagd van wreed heid jegens een paard. Een getuige verklaarde dat de beklaagde het paard door de straten leidde dat kreupel en ziekelijk was, en blijkbaar groote pijn leed. Beklaagde zeide dat hij het dier naar de boot voor Amsterdam bracht. De rechter verklaarde, dat de handel in oude paarden een jammerlijk bedrijf was en dat hy zjjn best zou doen, dien handel te doen eindigen, door strenge be straffing van die lieden, die zieke, afgeleefde paarden, welke pijn lijden, door de straten drijven. Hij veroor deelde daarop Merk tot een maand dwangarbeid, welke niet door betaling van boete kan worden vervangen. Gebrek aan hooi. Men meldt: Als een bewijs dat er gebrek aan hooi te duchten is in de provincie Friesland, diene dat gisteren (Vrijdag) te Harlingen met het stoomschip Prof. Buys van Huil, een partij Engelsch hooi werd aangevoerd. OP HET KANTJE AF. Een ooggetuige schrijft aan het Vad. het volgende ever een merkwaardige aanrijding, die eergisterenmid- dag op den hoek van Trompstraat en Laan van Meer- dervoort te 's-Gravenhage plaats had. Het was ongeveer halfzes, toen twee heeren uit de Trompstraat de Laan van Meerdervoort, richting Duin oord, in fietsten. Tegelijkertijd kwam een tram van lijn 7, -die in gelijke richting reed. De beide wielrijders dachten, vlug den boek omfietsend, de tram wel te zullen vóórblijven, doch een van ben slipte in de bocht, doordat de sproeiwagen.' pas zijn werk verricht had. Nauwelijks was hij uitgegleden, of de tram pak- to hem en sleurde hem met zjjn fiets vyf a tien meters mede. Het was een verschrikkelijk oogenblik, dat my niet licht uit het gehougen zal gaan. Ik dacht niet anders, of de arme man zou er dood of bijna dood onder uit gehaald worden. Een oogenblik van angstige spanning. De wagenbestuurder, die alles gedaan had, wat hy kon, om den wagen zoo spoedig mogelijk tot stilstand te brengen, was doodelijk geschrokken, maar, wat hoofdzaak was, hti bad zjjn plicht gedaan. En met heerlijk resultaatEenige toegesnelde personen wipten voor alle zekerheid den wagen aan den voorkant op, teen een duw naar dchteren en de man sprong omhoog. Het was een algemeene verademing. De aangeredene scheen geheel ongedeerd. Slechts zijn pak had het ernstig te verduren gehad. Het stalen ros daarentegen het merk verdient haast vermelding was zoo goed als onbeschadigd. De verklaring van de wonderbaarlijke redding is, dat het rijwiel, dat voort- geschoven werd, den berijder, die zjjn wiel omklemd hield, belet heeft overreden te worden. Een politie-agent, die op het voorbalkon het gebeurde had gadegeslagen, was eveneens van meening, dat de wielrijder aan zijn rijwiel zijn behoud dankte. Alsof er niets gebeurd was, wandelde de aangeredene een naastbyzynd huis binnen waar men hem verzocht had op zy'n verhaal te komen. De man verloor ook daar geen oogenblik zyn gewone onverstoorbare opgewektheid. Daar hy echter over pijn aan den schouder klaagde, werd de bijstand van Dr. Van der Hoeven ingeroepen, die constateerde, dat de kneuzing)van niet ernstigen aard was. Korten tyd daarna wandelde de aangeredene met zyn fiets aan de hand weg, als ware er niets ge beurd. Maar de omstanders bleven nog lang napraten. Men had het gezien, maar begrijpen kon men het haast niet WIeringen. Naar wy vernemen zal de tentoonstelling van „Floria" dit jaar gehouden worden op Dinsdag 31 Augustus a.s. op den koepel van 't> Café van den heor H- C. Engel te Hippolytushoef. Ondkarspel. De heer Willem Cornelis Speets, onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier is geslaagd voor het examen Handteekenen, 1.1. Donderdag te 's-Gravenhage gehouden. Ondkarspel. De gewone jaarlyksche kermisvermakelijkheden zyn weer gearriveerd. We vinden ze belichaamd in lucht- schommel, draaimolen, 't hoofd van Jut, óenige kramen, stalletjes, etc. A.s- Maandag zal de gunstig bekende tooneelvereeni- j ging .Cicero'' van N.-Scharwoude in de zaal van den heer Bückmann „Ontoerekenbaar'' opvoeren, terwijl bij don heer Van Zalinge zal optreden „Papa Bamberg", van wien wy vroeger eens een voorstelling mochten bywonen, die algemeen in den smaak viel en veel succes oogstte. Langedjjk. De Commissie voor den bouw van een gasfabriek aan den Langedyk heeft ten laste van de gemeenten Broek op Langendij'k, ZuidScharwoude, Noord-Scharwoude en Oudkarspel een geldleening uitgeschreven van f200.000, minstens f180.000, tegon een rente van 372, hoogstens 4 Noord Scliarwoude. Do heer D. de Vries te Noord-Scharwoude slaagde te Leeuwarden voor de acte hoofdonderwijzer. Langedjjk. Aan den Langedyk is thans begonnen met hot loggen van buizen voor de gasfabriek, terwijl het metselen aan de fabriek zelf ook reeds in vollen gang is. Nu zal or gang in de workzaamheden komen. Anna I'auluwiia. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Bakker Az.. thans wonende te Alkmaar, behaalde dezer dagen, de akte tot het geven van lager onderwijs in liet teekenen. nbljk be¥?r^. r" vi Utrecht, vroeger onder- alhier, is geslaagd voor Ergerlijke baldadigheid. De lotelingen zyn dit jaar zeer druk geweest, drukker dan noodig en gewenscht is. Bovendien hebben enkelen zich aan ergerlijke baldadigheden overgegeven. Van een tweetal karren met hitten bespannen werden de stokken gebroken, zoodat een der berijders verplicht was de ket uit te spannen en door zyn kar achtor een ander rijtuig te binden, Scbagen op te zoeken. Por fiets op weg naar haar woonplaats N. Niedorp, werd een jonge dame buiten Schagen van haar fiets getrokken en vry onzachtzinnig behandeld, terwijl een jongmensch van ongeveer 12 jaar, die haar vergezelde en wilde ontzetten op klappen werd onthaald. De jonge dame zeer ontsteld ging weer naar Schagen terug en is per tram huiswaarts gegaan, bevreesd voor een tweede dergelijke ontmoeting. Dergelijke daden verdienen niet alleen strenge afkeu ring, maar ook strenge straf on in den vervolge neme men van hooger hand doortastende maatregelen op lotingsdag. GESLAAGD. De heer K. v. Gennc, te wijzer aan de gemeenleschool het examen Engelsch L. O. MET VERLOF. Onze Burgemeester zal van lieden lot 3 September met verlof afwezig zijn. VOORMIDDAG-HARDDRAVERIJ. Men deelde ons mede, dat op de lijst voor de voor middag-harddraverij reeds voor 120 gld. is geteekend. Het is dus nu reeds zeker, dat deze wedstrijd kan doorgaan. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 11—14 Augustus 1909. GeborenCornelis, z. v. Pieter Stammes en tje Asjes. Ondertrouwd: Jan Jacobus Hagoorl, matroos, 27 jaren, wonende te Helder en Jansje Hendriks©, 25 jaren, wonende alhier. Overleden: Maria Catharina Huiberts, oud 19 jaren, d.v. Cornelis Huiberls en van Catharina Bakker. Gemeente ANNA PAUI/OWNA. Ondertrouwd: Arte Keijzer, 25 jaren en Antje sen, 24 jaren, beiden te Anna Paulowna. Getrouwd: Jacob Grin cn Codijntje de Wit. Overleden: Guurtje Erix, oud 76 jaren, weduwe Jacob Grin. «hl bij. Neel- oud oud Tij van Dc staking in Zweden. Er is niet veel nieuws over de staking. Toch wel een bericht, dat wellicht een aanwijzing is. Te Stokholm werd Donderdagmiddag op de tramrails een kleine hoeveelheid dynamiet gevonden. Het heet, dat de hoe veelheid onnoemelijk klein was. Was 't wellicht eene waarschuwing? Heeft men genoeg van de rust en gaat men het met geweld beproeven? Te Lulea werd by een arbeider een margarinebus in beslag genomen, waarin zich dynamiet bevond. De arbeider, een jong socialist, beweerde het dynamiet reeds in 1904 te hebben gekocht. Te Halmö is de bakkerij der stakers in vollen gang. In den stand der staking zelve schijnt weinig ver andering. Volgens de verslagen, aan het Zweedsche ministerie van Binnenlandsche Zaken ontvangen, bedraagt het aantal stakers in het geheel 280,762, waarvan 42,000 in de hoofdstad. De correspondent te Christiana van de „Frankf. Ztg." wy'st op het verschil in Zweden en in andere landen, en zoekt dat o.a. hierin, dat hier de vereenigde werk gevers-organisaties staan tegenover de vereenigde arbei dersorganisaties. Dit is iets nieuws. En nieuw is ook de door beide partyen gevolgde taktiek. De eenige eisch van de arbeidersvereenigingen, die deelnemen aan de staking is het herstel van den toestand der loonen van voor de uitsluitingen. De eenige, en door den werkgeversbond officieel erkende, oorzaak der uitsluitingen van de in het loon- geschil niet betrokken takken van arbeid, is de wensch, de rust op de arbeidsmarkt te herstellen. De werkge- vers vinden n.1. dat in de laatste vyfjaren, de stakingen 1 in zoo grooten getale plaats hebben, dat daardoor de I vastheid van productie en het bestaan der ondernemingen j in gevaar worden gebracht. Het aantal der stakingen heeft zich van de jaren 1900 tot 1908 verviervoudigd. Een gunstige gang van zaken was er tot einde 1907. Van de algemeene crisis ondervond Zweden den invloed en in verschillende takken van industrie werden loons verlagingen geweigerd door de arbeiders, waarop dan uitsluiting volgde. De schrijver wyze er op, hoe er dit jaar 100,000 uitgesloten arbeiders waren, die steun wachten van de algemeene arbeidersorganisatie, die het geschikter achtte het conflict uit te stryden door een algemeene staking. Het plan was geleidelijk de staking van week tot week uit te breiden. De berichtgever van de „V. Ztg." meent, dat de mislukking van de staking telkens duidelijker blijkt. Men slaagde er niet in de belangrijke openbare diensten tot stilstand te brengen en hy meent teekenen te zien die op een verflauwen van de stakingsbeweging wijzen. Onder het spoorwegpersoneel, van welks aansluiting by de staking de leiders der arbeiders zoo veel verwachten, schijnt weinig geneigdheid tot staken te bestaan. De typografenstaking heeft het doel niet bereikt. We deelden reeds mede, dat de meeste bladen uitkomen: dank zy de energie van de Zweedsche journalisten, die zelf het werk in handen hebben genomen. Zoo werd gisteren bijv. de rotatiepers van „Stockholms Dagblad" door den hoofdredacteur en een medewerker bediend. En ondanks de staking verschijnt Aftonbla- det in een oplaag van 80,000 exemplaren. Spa nje en Marokko. Uit een bevel aan de Spaansche vloot om naar Melilla te vertrekken, mag zeker wel worden afgeleid, dat de Spaansche rogeerlng nu voornemens is met verdubbelde kracht tegen de Riff-kabylen op te treden. Ook te Melilla zyn toebereidselen gemaakt voor een krachtig doorgezetten strijd. By Rostinga (Mar Chica) is een groot proviandmagazijn ingericht, waar ten behoeve van het operatieleger steeds 200,000 rantsoenen in voorraad zullen worden gehouden. Er is een tweede locomotief voor don bergspoorweg aangekomen, en er zyn vele kameelen aangeschaft voor de overbrenging van levens middelen en munitie. BALLONONGELUK. Te Pati heeft bij de opstijging van een ballon een ongeluk plaats gehad, dat wonder boven wonder af liep zonder een menschcnlcvcn te eischen. Wie zoo'n ballonopstijging heeft gezien, weel, dat een aantal in landers uit de toeschouwers worden geïnviteerd, om legen een vergoeding de touwen los ie houden. Te Pati gebeurde dit eveneens en toen de hallon vol was, riep de luchtreiziger, die reeds zijn trapeze vasthield ,,lcl go". Een der inlanders begreep dit hevel niet en waarschijnlijk in de inecning verkeerende, dat ge zegd werd nog harder te trekken aan hel touw hij uit alle macht, maar werd op hetzelfde oogenMjf met zulk ©en vaalt meegenomen, dat hij reeds p.. aardig eind in de luehl was vóór hij goed wat er met hem gebeurde. Van loslaten om nog lig den grond Ie bereiken, geen sprake meer, indjl! hij zich liel vallen, zou hij zeker te pletter zijn Z1 slagen. Het was voor de toeschouwers een ijzingwS keiut gezicht, den man otp zoo'n hoogte aan het de van het touw te zien bengelen en zelfs de aniW zoo kalme inlanders uilten hun ontzetting door j^j kreten. Dank zij echter den onversaagden luchtreis ger kwam de man, die tegen wil en dank de luchi vaart medemaakte, er heelhuids af. De Engclschma]' liet zich een eindje langs hel touw glijden, greep {|t|| inlander met de voeten vast, lilde hem zoo op, dat hij hem met de eene hand kon vastgrijpen, wist met hem weer de trapeze te bereiken. De' lander, die half gek geworden was van angst, allerlei pogingen om den luchtreiziger van de trapè2J af te gooien, om zelf daarop te gaan zitten, maar Engelschman hield hem tusschen zijn beenen en hand vast en liet zich door den man krabben en ten zonder los te laten. Dit drama duurde vijf kwartier, want de luchtrii. ziger waagde liet thans piet met den half-krankzinni. gen man mei de parachute omlaag te komen. Eerj toen de hceteluchl in den ballon afgekoeld was, daal. de deze langzaam neer en kwamen beiden behoudt, op den grond terecht. Dc inwoners van Pati brachten een ovatie aan det luchtreiziger cn hielden een inzameling, die f 100 bracht, welk bedrag zij aan den luchtreiziger .schon ken. Deze gaf de helft van het geld aan den inlani, die echter verklaarde, dat hij voor tienmaal dat! tn drag niet weer op zoo'n wijze luchtreiziger wou zij,] Java-Bode. DE KRETA-KWESTIE. In het bericht in ons vorig no. hebben wij op een onjuiste mededeeling van Reuter s agentschap gesteund Zooals uit lalere telegrammen blijkt, is het bericht als zou de verheven Porie de nota der Grieksehe geering bevredigend vinden, onwaar. De Porie acht het antwoord beslist onvoldoende en geeft als reden oj), dat Griekenland geen waarborgen schenkt voor de Turksche eischen. Dc nieuwe nota die de Porie aan Griekenland gericht heeft, lxfiiandrtt daarom dezelfde kwesties als de eerste Turksche ver klaring, maar is in krachtiger bewoordingen gesteld Schijnbaar is dus het Turksch-Grieksche geschil ver. scherpt. Echter niet in werkelijkheid. Dit blijkt uit de toevoeging, dat Turkije een Griekenland een be hoorlijk uitstel toestaat, zonder den uitersten datum waarop hel antwoord door de Porie wordt ingewacht, ie bepalen. re- 1909. niet ontvangen 80.- a 200— 140.- a 260— 8.- a 20.- 6 - a 20— 47 164 30- 1250 4-25 0.675 Alkmaar, 14 Augustus I 9 Paarden 71 Koeien 53 Nuchtere Kalveren 173 Magere Schapen Lammeren Magere Varkens Biggen Kipeieren per 100 Kop Boter HOORN, 11 A'ug. Op de heden aardenmarkt werden aangevoerd f 300 en 3 veulens f 80 a f 90. Hoorn, 12 Aug. Aangevoerd 203 stapels kaas, wegende 69449 K.G. Kleine 29,—. Commissie f 27.50, Middelb. f Fabriekskaas f27.—. Alkmaar, 13 Aug. Kaas. Aangevoerd 380 Stapels, wegende 200.000 K.G Fabriekskaas Kleine f27.— Comm.f Middelb. f Boerenkaas:Kleine f 283/2 Comm. f23.—Middelb. f 29- 16.- a 8- a 3.75 a 0.50 a alhier gehouden 122 paarden fl CO Aangev. 294 H.L f 12.a -.- f 7 a 0— 5.40 4.55 a 4 85 a 16.- a 16- a -. - a a 12.75 a 15.75 Alkmaar, 13 Aug. Tarwe Rogge Gerst chev. Haver Bruine boonen Witte Citroenboouen Groene Erwten Vale Kar wy zaad A m s t e r d a m s c h e VP.N Eierenveiling, 13 Aug. 1909. Kipeieren per 100 3.50 a 5.60. P|Winkel, 13 Aug 1909. Aardappelen ronde f 0.70 a f 0.75 Slaboonen 0.30 a f 0.55 per 1000. Aalbessen 5 a 1072 cent per pond. Bloemkool 3.50 a f 3 75 per 100. Frambozen 8 a 24 cent per pond. Komkommers 5.— per 100. Peren f 3,— a f 3.50 por mvid. Anna Paulowna, 13 Augustus. Groote Aardappelen f 0,60 a f 1.60 Peulen 3 cent pond. Tuinboonen 3.— a f 4.— per 1000. Aalbessen f 5.50 a f 6.— Kruisbessen f 3— a f 0.--„ le srt. Bloemkool f 3.25 a f 8.— p. 100 Wortelen per 100 bo3 f 2.20 a 2.70 Spersieboonen 4 a 6 et. per 100 Andijvie f 1— Morellen Broek op Langendjjk, 13 Aug 1909. Aardappelen graafjes ronde muizen kleine Wortelen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks 2e - Roode kool per 50 K.G. per 1000 stuks Gele Kool Witte kool Zllveruien Nep Slaboonen Uien Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude. 13 Augustus 1909. Aardappelen groote muizen drielingen per f 0.75 f 080 f 0.60 f 0.- f 2.30 f 4.- f 1.15 f 4.- t 4.- f 6.- f 2.90 f 3.40 f 0.35 f 2.40 a f f a a a a a a a a a 8 a a a a 1.10 3,50 f 1.65 f 1.70 f 1.15 f 0.- f 3.30 f 6.50 f 1.70 f 652 f 6.- f 7.50 f 3.30 f 3.70 f 4.00 f 50 K.G f 0.60 f 0.30 f 2.50 f 2.- f 3,70 f 1.90 f 4,50 0.75 0.35 3.40 2.25 0- 0.- 5,50 Zilveruien Drielingen Gele Nep Uien Roode kool per 100 Aangevoerd 340 zak Aardappelen en 594 baal zilver'- uien. 2500 stuks roode kool. Medemblik, 13 Aug 1909. Aardappelen groote muizen f 0.95 kleine muizen f 0.30 blauwe f 0.70 Aanvoer 888 manden of zakken Medemblik, 12 Augustus 1909. Aardappelen groote muizen f 0.80 kleine muizen f 0.25 Blauwe f o.70 i Aanvoer 1000 manden of zakken. Noordscharwoude (Dorp), 12 Augustus 1909. Aanvoer 32000 stuks. a f 1.10 a f 0.35 a f 0.75 f 0.90 f 0.30 f 0.80 Bloemkool, le soort 29 13 Augustus 1909. Bloemkool, le soort 2e 14 Augustus 1909. Bloemkool; le 2e f 6.- a f 9.50 f 1.50 a f 2.- Aanvoer 4200o stuks. f4.- a f 7.- f 1.50 a f 2.- Aanvoer 47500 stuks. f4.- a f 6 50 f 1.- a f 2.-

Schager Courant | 1909 | | pagina 2