Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Geld. nog, dat de schuld van hot ongeval moet worden gezocht in het te groot vertrouwen dat een hunner stelde in zy'n paard, dat naar hü meende voor de auto niet bang was. De kromming van den weg, waar het treurig ongeluk plaats had, belemmert niet zoo ver het gezicht, dat men een voertuig op verren afstand niet kan zien aankomen. In het blad deelt een ooggetuige mede dat do chauf feur waarschuwde en zü'n gang matigde. Het paard werd echter schichtig en sprong achteruit, zoodat de wagen tegen de autobus aankwam en de inzittenden er af geslingerd worden. Alle drie kwamen ze op één plek terecht, zoodat ze door één wiel overroden zü'n. Het ongeluk speelde zich in een minimum van tyd af. Van de kar waren in het wiel dat tegen de autobus aankwam alle spaken vernield; van de autobus zelf was een wiel beschadigd. Gelüktüdig reed aan den anderen kant van den weg een rijtuig, doch do koetsier hiervan reed aan don kant van den weg. Drie kinderen door vergif gedood. In het gezin van den ketelblikker C. Korteland aan de Atjehstraat te Rotterdam, werd Donderdagnacht de hulp ingeroepen van dr. V. Huisman. Van de negen kinderen die van dit gezin deel uitmaken, waren vier meisjes 's avonds te 11 uren ernstig ongesteld ge worden. Die ongesteldheid openbaarde zich door bra kingen, krampen en zware inwendige py'nen. Dr. V. Huisman, die dadelük aan vergiftiging dacbt, verleende onmiddellük alle hulp, maar kon niet voor komen, dat in den ochtendstond, om vüf en om zeven uur achtereenvolgens onder hevige pü'nen bezweken de 9 jarige Jacoba en de li-jarige Adriana Trüntje. Sedert isj de 11-jarigo Louise stervende en verkeert de 4 jarige Cornelia nog in levensgevaar. De deelneming van de buurt met het zoo plotseling in rouw gedompelde gezin is groot. Heel de Atjehstraat is er den ganschen dag vol van. De politie die door dr. Huisman met de plotselinge sterfgevallen in kennis gesteld werd, toog op onderzoek. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat de kinderen aan een snoeptafel, in de buurt gelegen, in den loop van den dag zuurtjes hebben gekocht, welke zuurtjes in doosjes verkocht worden voor een cent per doosje. Voorts bleek dat deze doosjes herkomstig zyn uit 's Hertogenbosch en door middel van een grossier te Rotterdam aan den man gebracht worden. Bü dien grossier zün 1400 doosjes in beslag genomen, 300 zyn er reeds in kleine hoeveelheden aan verschillende lieden verkocht, in hoofdzaak om te dienen voor snoeptafels. De doosjes bevatten zuurtjes of cocosvet, die met zuurtjes gevuld worden voor één, die met cocosvet gevuld voor een halve cent per stuk werden verkocht. De doosjes zün van blik en groen geverfd. Op het deksel staat Victrix poetscrême en op den rand: Het beste poetscrême der wereld voor alle metalen. Het ver moeden bestaat dat de fabrikant te 's-Bosc'i een massa van deze doosjes, die aanvankelü'k gevuld ge weest zün met het poetscrême Victrix, heeft opgekocht en ze vervolgens met zuurtjes en cocosvet doen vullen en in den handel bracht. Op de snoeptafel waar de kinderen van den ketelblikker Korteland het noodlottige snoepgoed kochten, vond de politie nog een doosje, dat zü dadelük in beslag nam. De houdster van deze tafel had in 't geheel voor een dubbeltje ingeslagen. Natuur- lijk zullen op verschillende andere plaatsen in de stad nog tal van doosjes voorhanden zü'n. In den loop van den namiddag van Vrijdag is ook de 11-jarige Louise onder hevige pü'nen bezweken, en daarna nog de 4 jarige Cornelia, terwül het 5e kind, de 6 jarige Jacobus, per ry'tuig naar het Ziekenhuis is overgebracht omdat zich bü dit knaapje mede ver dachte verschünselen openbaarden. Door de politie zijn bü verschillende kleine winkeliers en aan snoeptafels nog ongeveer 2000 doosjes van dit snoepgoed in beslag genomen. Deze doosjes waren door andere grossiers in den handel gebracht. LOTING NATIONALE MILITIE te Heer Hngowaard Vrüdagmorgen werd er door de jongelui uit onder staande gemeenten geloot voor de lichting 1910 met den navolgenden uitslag: b. d. broederdienst. 1. g. lichaamsgebreken, i. d. in dienst. HBER HUGOWAARD en OTERLEEK te zamen, 22 lotingen. Beers. Martinus 19, l.g. Hol, Pieter 16. Brugman, Hendr. J. 15,1 g. Molenaar, Pieter 21, b.d. Diepen v., Lourens 11. Nap, Coenraad 21. Gelder, Pieter 22, 1 g. Oudhuis, Coru. (15 Juni) 18. Groenland, Petrus 1. Oudhuis, C. (19 Nov.) 14, l.g. Hemke, Dirk 17. Pascha, Dirk 8, l.g. Heuvel v. d.,Hendrik6,b.d. Vlaar, Dirk 5, l.g. Hittema Simon 9, l.g. Wolfswinkel, Herms. 10, l.g. Hoek, Jan 13. Wortel, Jan 12. Hollenberg, Gerrit 2. Schaper, Jan 4 l.g. Leen, Dirk 3. Ykel. Klaas 7. BROEK OP LANGENDIJK, 20 lotelingen. Abma, Lourentius A. 14, l.g. Gemser, Berend 4. Bak, Abram 3. Glas, Abram 17. Baki Jan 12. Glas, Gerrit 15. Bak, Kryin 18, b.d. Hoogland, Arie 16, l.g. Blokker Jan 11. Kroon, Arie 9. Boer de, Pieter 10. Leegwater, Egbert 13. Borsten, Pieter 20. Stam, Simon 8. Bree do, Jacob 5. Strybus, Cornelis 1 (twee- Dekker, Arie 6. Strübus, Simon 19 (lingen.) Diepsmeer, Willem 7. Vroegop Pieter 2 SINT PANCRAS, 9 lotelingen. Booü, Dirk 1, i. d. Mulder, Pieter 3, b.d. Hoogland, Leonard 5. Schut, Cornelis 8 Keüzer, Klaas, 6. Timmerman, Simon 9. Kloosterboer, Jacob 4. Visser, Cornelis 2. Madderom, Klaas 7 OUDKARSPEL 13 lotelingen. Balder, Jan 2, Bommer, Simon 3. Greeuw, Simon 13, b.d. H6man, Jan H. 5. Huygen, Hendrik 12. Kaaü, Cornelis 1, b. d. Kroon, Cornelis 6. Kroon, Mathijs 11. Masen, Arie 7. Nüman, Gerardus 8. Omis, Dirk 10,1-g. Slooves, Jan 4. Tauber, Frans A. 9. NOORDSCHARWOUDE 15 lotelingen. Borst, Wouter 13. Bruin, Jacob 6, l.g. Dil, van Floris, 5. Duives, Pieter 4. Engel, Jan 1. Hemke, Cornelis 9. Kalverdük, Louwris 15. Kramer, Cornelis 2. Kuiper, Marinus 8, 1. g. Langedy'k, Klaas 14. Molen v. d. P. C. 3, i. d. Smit, Jan 11. Hondeling, Engelb. 10, l.g. Zeeman, Arie 7, l.g. Jes, Klaas 12. ZUIDSCHARWOUDE 17 lotelingen. Bakker, Cornelis 1, 1. g. Lutterot, Jacobus Joh. 16. Bergen, Johannes 7, l.g. Pot, Jacobus 10. Eegering, Petrus 14. Rol, Cornelis 15. Geus, de Pieter 1 Jan., 4. Ruiter, de Cornelis 2. Geus, de Pieter 26 Aug., 5 Schryver, Lourens 8. Kleef, v. Johannes 3, 1. g. Twisker, Willem 11, b. d. Kostelük, Pieter 9. Zy'p, Deodorus 17. Kramer, Cornelis 6, b.d. Züp, Johannes 13- Kroon, Simon 12. Snelverband-hocl'jjzcr. „De Hoefsmid" maakt melding van een nieuw snel- verband-hoefüzer, een vinding van den heer C. Roodvoets. Het gelükt eenigszins op een hoefschoen, voorzien van em hoefüzer van büzonderen vorm, waardoor de mogelükheid wordt verkregen dat door het paard op dit noodüzer diensten kunnen worden gepresteerd, waar toe het anders niet in staat zou zyn. De wand van den schoen, van vrij hard leder vervaar digd, vormt een koker om den paardenhoef tot aan de verzeneinden; de grondvlakte van den schoen is even eens geheol door leder gesloten, dat zich naar achter verlengt, zoodanig dat het tot over de ballen kan wor den omgeslagen en tevens de einden van den lederen wandt dekt. Om den lederen wand en het verlengstuk der zool goed om den hoef vast te stellen, is met het veriengde gedeelte der zool een lederen riem vastge naaid, Feesten te Helder. Van 26 tot en met 31 Augustus worden te Heldor, tor golegenheid van hot aldaar te houden nationaal con gres voor vreemdelingenverkeer, door do veroeniging „Helders Belang" feesten op groote schaal gegeven. Het heden verschenon oflicieele programma vermeldt onder moer, voetbalwedstrüden. turner oefeningen en wed- strüden, uitgeschreven door het gowest Noord-Holland van het Ned. Gymnastiek-Verbond, waaraan wordt deel genomen door 600 dames en heeren, turnsters en turners, oon nationaal concours voor fanfare- on harmoniegezel- schappen, waarvoor hot buitengewoon groot aantal van 33 korpsen uit allo oorden van ons land zün ingeschreven. Vorder zullen plaats hebben: een zanguitvoering door ruim 500 dames on heeren, met begeleiding van de ge- heole stafmuziek van de Marine, middag- en avond con certen op hot feestterrein en op verschillende plaatsen in de stad, specialiteitenvoorstellingen in „Casino", een lichtstoet, avondfeesten op het feestterrein, boottochten op het Marsdiep, openlucht-bioscope-voorstellingen, kin derleesten van allerlei aard, groot vuurwerk, pavoiseering en illuminatie van de oorlogsschepen, enz. Op het feestterrein, dat een oppervlakte heeft van 6000 vierkante meters, komen bovendien nog verschillende kermis- vermakelykheden. Onrust voor niets! Men meldt uit Barneveld Donderdag kwamen een vüftiental onderwüzers uit Westlalen (Duitschland), die een voetreis door Neder land maken, door ons dorp trekken. Toen de heeren echter het onder deze gemeento gelegen Briellardsche Bosch bereikt hadden, achten zy dien dag ver genoeg te hebben gewandeld. Fluks werd een tent, waarvoor zy' alle materialen bü zich hebben, geplaatst en weldra strekten zy hun moede ledematen uit om den slaap des rechtvaardigen te slapen. Eenige bewoners dier streken evenwel die de toebereidselen der wandelaars, die zy' in voor hen onbekende klanken hoorden spreken en die er met hun gedeeltelük bloote beenen en hun door de zon ietwat gebruind gelaat ietwat Oostersch uitzagen, met onrust hadden aangezien, spoedden zich naar de politie met de boodschap, dat bly'kbaar een troep zigeu ners in hun naby'heid verblüf hielden, met verzoek na- tuurly'k „deze bende" even te komen arresteeren. Ter plaatse aangekomen, zag de politie direct, dat men zich onnoodig ongerust had gemaakt, waarna ook de buurtbewoners zelf zachtjesaan begrepen, dat zy' van de vreemde gasten niets te vreezen hadden. Uit- en Inlegkunde. Boer Teunis bezocht met zyn zoon Krelis de stad Amsterdam waar hy' nog nooit van zyn leven geweest was. De meester van het dorp had hem nog een gids je meegegeven, waarin hü letterlük van ailes kon vin den, wat er hier ter stede maar te koop is. Natuurlü'k moest het paar naar Artis, in het boekje aangeduid als N. A. M. (Natura Artis Magistra). „Wat zouen die letters N. A. M. toch beteekenen?" vroeg de vader. „Wel, dat is nog al wiedes vader; natuurlükNeder- landsche Apen-Maatscbappy'. Ernstige mishandeling. Donderdagavond omstreeks 10 uur kreeg de heer P. Leupen, die liep te wandelen in de Groote Houtstraat te Haarlem, onverwachts een klap op zy'n rug, welke hem werd toegebracht door een loteling, die blükbaar onder den invloed van sterken drank verkeerde, waar op de Heer L. met zü'n wandelstok achteruitsloeg De loteling werd hierop zoo kwaad, dat hij den heer L. aanviel, op den grond wierp en schopte en sloeg, totdat eindelyk twee zy'ner kameraden hem er aftrokken er met hem de vlucht namen. De L- werd bü den heer Sacrè binnengedragen. Inmiddels werd om een dokter getelefoneerd, omdat de knie erg opgezwollen bleek te zü'n. Nadat dr.Kuenen een voorloopig verband had ge legd, werd de heer L. per rytuig naar zün woning ge bracht. Later werd de dader, op aanwüzing, door een inspec teur van politie en eenige agenten, na hevig verzet naar de Smedestraat' gebracht. Het blyjkt, dat den heer Leupen de knieschüf gewoonweg is stuk getrapt. Gis teren was de toestand vry gunstig. (0. H. Ct.) Moord, roof en brandstichting. Het Dagbl. v. Nbr. schrüft: Aan den Steeweg Breda—Ry'sbergen, niet ver van de tramhalte het Baantje, stond een bierhuisje, bewoond door den 70-jarigen veehandelaar Baks en diens ruim 80-jarige blinde vrouw. Wül do vrouw zeer hulpbehoe vend is, had Baks er lang over gedacht een stuk aan zy'n huisje by' te bouwen, om dit zelf te betrekken en het bierhuisje te verhuren aan menschen, die de ver pleging züner vrouw op zich wilden nemen, terwül Baks van huis was. De plannen stonden reeds op 't punt uitgevoerd te worden. Baks had er al met een aannemer over ge sproken en deze had reeds teekeningen van de verbou wing gemaakt en ze Woensdagavond ter goedkeuring aan den burgemeester van Ry'sbergen opgezonden Niemand en vooral Baks niet, heeft kunnen vermoeden van welk verschrikkelyk feit hü en zü'n vrouw slacht offers zouden worden. Toen Donderdagmorgen omstreeks 4 uur Jan Leü'ten, die aan den overkant van den weg woont, was opgestaan én zich buiten begaf, bemerkte hü aanstonds, dat de woning van Baks totaal was af gebrand. Hü' wekte zy'n vrouw en samen gingen ze naar de afgebrande woning küken. Deze vertoonde zoo'n ontzettenden aanblik, dat de menschen als 't ware vor- stüfd van schrik bleven staan. Met veel moeite spoedde vrouw Leü'ten zich naar de woning van buurman Soffers en toen ze daar aankwam, was ze nog zoo onder den indruk van hetgeen ze gezien had, dat ze geen ander woord kon uitbrengen dan „Baks". Soffers die wel aan de vrouw kon zien, dat er iets zeer büzonders was gebourd, ging met de vrouw mee en ook hü zag weldra de plat gebrande woning. Tusschen do puinhoopen lag midden in het vertrek, dat als woon- en tapkamer diende, het verkoolde lyk van Baks op den vloer. In de bodstede namen de men schen het lük van vrouw Baks waar, dat daar in een eenigszins züdelingszittende, verschrikte houding lag. De beide lüken waren door het vuur totaal onkenbaar geworden. Toen ook Soffers het ontzettende tooneel had waarge nomen, spoedde hy' zich naar den burgemeestér om dezen met het treurige nieuws in kennis te stellen. Spoedig was deze met- den veldwachter ter plaatse. Nadat hy een onderzoek ter plaatse had ingesteld, gaf hü last eerst de marechaussee uit Zundert te gaan waarschuwen. Nog voor half zes was deze by' de afge brande woning. Verschillende feiten, die aldra de aandacht trokken, waren oorzaak, dat de burgemeester het raadzaam vond de justitie te waarschuwen, omdat maar al te duidelük bleek, dat men hier met geone gewone brandramp te doen had. Baks was steeds gewoon zy'n hond des nachts binnen te hoüden. Was dit ook Woensdagnacht gebeurd, dan moest ook het dier zün verbrand. De hond echter zat 's morgens voor de woning van Leyten. Hij moest dus des avonds naar buiten zijn gejaagd. In het vertrek der afgebrande woning zag nfen bo vendien óp den vloer, waar overblijfselen van de verbrande kast lagen, ook den sleutel der kast liggen, die nog in het sleutelplaatje stak. Baks had steeds de gewoonte zijn kast goed te sluiten en den sleutel bij zich te steken. Voor het ontstaan van den brand moet dus de kast geopend zijn geworden en moet men den sleutel op het slot hebben laten steken. Vervolgens zal men zich herinneren, dat het Woens dagavond ontzettend hevig heeft geregend. Het rieten dak der woning was dus doornat en kon dus langs den buitenkant geen vlam vatten. De brand moet al- zoo in de woning zijn ontstaan. Al deze ontdekkingen waren reden genoeg om de Bredasche Justitie te waarschuwen. Tegen twee uur verscheen deze dan ook ter plaatse, vergezeld van de militaire geneesheeren Butner en Schrijver. Deze stelden een nauwkeurig onderzoek in. De lijkschouwing bracht het meest ontzettende aan het licht. Baks werd gevonden voorover liggende op den vloer. De beenen waren tot aan de knieën verbrand, de rug was verkoold en 't hoofd was een vormelooze massaj Het voorgedeelte van het lichaam had echter weinig geleden. De borst vertoonde nog een blanke huid. Maar in de borst werd oen wond aangetroffen ter hoogte dei- hartstreek. De wond werd verder geopend, de borstholte bloot gelegd en deze bleek vol bloed (e zün. Aan te nemen was alzoo, dat Baks geen natuurlüken dood ge storven was of door verbranding om het leven was ge komen. Er moest uitwendig geweld op hem zün ge pleegd. Bü de schouwing van het lük der vrouw trof men eveneens in de borst een wond aan en na weinig moeite gelukte het de doktoren hagelkorrels uit de wond te voorschyn to halen. Toen ging men het lük van Baks nogmaals onderzoeken en ook in zün lichaam werden toen hagelkorrels aangetroffen. Indien men nu bedenkt, dat Baks steeds gewoon was een portefeuille met geldswaardige papieren op ?yn borst te dragen en men weet, dat deze thans spoorloos is verdwenen, on wanneer men bovendien in aanmerking neemt, dat op den vloer in de woning voor derden waar- delooze papieren zün gevonden, die er op wüzen, dat de kast doorsnuffeld is geworden, dan kan men niets anders aannemen, dan dat op den laten avond een of meer boosdoeners de woning van Baks zü'n binnenge drongen, den man en de vrouw hebben doodgeschoten, toen zich hebben meester gemaakt van al wat waarde had in de woning en deze vervolgens hebben in brand gestoken om elk spoor der ontzettende misdaad uit te wissen. Een bedrag van f 45 aan zilvergeld, dat in een blik ken doos door Baks in don grond was verstopt, is door den schoonzoon van Baks teruggevonden. Vast staat, dat er in 't zoo stille landelüke dorpje gemoord, geroofd en brand gesticht is. Wie de daders zü'n, weet men nog niet. Wel heeft men vermoeden op eenige personen, maar aanwüzingen ontbreken nog die leiden kunnen tot aerrestatie van den dader of de da ders. GASVERSTIKKING. Een dame in de Obrechtstraat te 's-Gravenhage, die op reis gegaan zou zijn, werd verstikt door gas in haar woning gevonden. Een gaskraantje stond open. Of h'er aan onvoorzichtigheid of aan opzet van de overledene gedacht moet worden, is niet uit te maken. VALKOOG. Deze week vergaderden eenige ingezetenen van Valkoog en Groenveld in de school, ter bespreking van een te houden schoolfeest, er werd besloten om a.s. Dinsdag met de kinderen een rijtoer te maken naar Bergen en Schoorl. Winkel. Bij besluit van den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, is een aan tuberculose lijdend rund van den veehouder C. Strijker alhier, door het Rijk overgenomen. BRAND DOOR HOOIBROEI. Hedenmorgen te 4 uur is door hooibroei brand ont staan in de boerderij van den beer Jb. Blaauw aan de Zijpersluis te BURGERBiRUG. De boerderij is ge heel afgebrand, het voorhuis echter, door een brand muur afgescheiden van de boerderij, is door de goe de werking der brandspuit bewaard gebleven. Er is slechts geringe schade hieraan en waterschade aan het meubilair. De boet is gedeeltelijk behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. HET KOEGRAS. De levering van 600 balen Thomasphosphaat en Kaïniet voor de Coöperatieve Aankoopvereeniging te Den Helder en Koegras, is gegund aan de Amster- damsche Superphosphaat Compagnie. Gehalte slakken- meel 16 p.Ct., kaïniet 12.4 p.Ct. BOOMVRUCHTEN. 't Is met de boomvruchten dit jaar in de Niedor- per Kogge slecht gesteld, Beloofde de bloei een goed jaar. de strenge nachtvorsten en de harde wind in Juli, hebben grootendeels deze verwachtingen vernie tigd. Wat nog uan de boomen ziL is klein, wegens ge mis aan zonnewarmte. Ook is de groei ondermijnd door myriaden bladluizen, eene plaag, die in geen jaren in zoo hevige mate is voorgekomen. Terwijl ver leden jaar de eerste pruimen op de markt te Winkel reeds waren aangevoerd om dezen tijd, is daar thans nog geen pruim gepresenteerd. De vroege appelen en peren zijn mede laat en worden nog slechts bij kleine hoeveelheden aangeboden. FEESTCANTATE. Zooals reeds gemeld zal de feestcantate door onze Harmoniekapel, de beide gemengde zangvereenigin- gen Euphonia van Schagerbrug en Sehagen, enkele jonge dames en het kinderkoor, Zondagavond half zeven in den tuin van den heer Broersma worden uitgevoerd. Daar het weer zich evenwel niet zoo gunstig laat aanzien, is er besloten, als het geen goed weer is Zondagavond, de cantate in de zaal van den heer J. Vader Az. uit te voeren. Uitgesteld kan de uitvoering niet worden, omdat de tent die in den tuin van den heer Broersma nog steeds staat, moet worden afge- bx-oken. Nogmaals wekken we op, het concert in grooten ge tale te bezoeken. EEN ONDERSCHEIDING. De heer P. Bakker Vz., vroeger alhier, heeft in den étalagewedstrijd te Hilversum den eersten prys behaald. COÖPERATIEVE AANKOOP. Door de eerste Coöperatieve Vereeniging tot aan koop van veevoeder en kunstmeststoffen, administra teur de heer C. Kooij, is aanbesteed de levering van 25000 K.G. lijnkoeken en 110000 K.G. Thomasphos phaat en Kaïniet. De lijnkoeken werden gegund aan de Rhurorther fabriek tegen 11 gld., gehalte 31 eiwit en 11 vet, de kunstmest aan het Landbouw- kantoor Noordholland te Alkmaar, het Thomasphos phaat tegen 2.45 gld., gehalte 16 de Kaïniet te gen 2.06 gld., gehalte 12.4 KONIN GJ NNEFEEST. De Permanente Commissie tot viering van Konin ginnedag vergaderde Vrijdagavond in Cérès. De voor zitter, de heer Mr. S. Meijhuizen, deelde mede, dat de lijsten bij de burgerij gepresenteerd f 106.25 had den opgebracht. De pogingen die door spr. waren ge daan om de gelden die door den gemeenteraad voor een schoolfeest waren uitgetrokken en door de plaat selijke schoolcommissie niet waren besteed, nu bij deze gelegenheid voor een schoolkinderfeest te mo gen gebruiken, mochten niet slagen. Het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente wenschte geen steun te ver- leenen. Nu werd het voor de vergadering de vraag, wat te doen? Met dit kleine bedrag toch feest vieren, of geen feest. De meerderheid der vergaderden was voor feestvieren. En na eenige bespreking werd het programma voor Koninginnedag als volgt vastgesteld: 's Morgens 9 uur tractatie der schoolkinderen van de beide „groote" en bewaarscholen, 's Middags ringrij- derij met paard en kar, mogelijk doordat de heer J. Vader dezen wedstrijd financieel geheel voor zijn reke ning nam. Deze ringrijderij zal worden opgeluisterd door muziek van Schagens Harmoniekapel, die ge heel belangloos meewerkt. De commissie steil zich voor aan het begin der Gedempte Laan de muziek tent der Harmonie te plaatsen en gedurende de ring rijderij dan daarin een concert der Harmoniekapel te geven, 's Avonds geeft de Harmonie in deze tent we derom een concert. Ook zullen de gemengde zangver- eeniging Euphonia en de mannenzangvereeniging Eu- terpe gevraagd worden eenige toepasselijke liederen te zingen. Van den leider van de gymnastiekvereniging curgus ontving de feestcommissie de toezegging gepoogd zal worden, om de leden der gymnastiekv^ Ge. 4e eeniging openluchtspelen te doen houden op de dempte Gracht. Als alles voor elkaar komt en verschillende verenigingen, waaraan we niet twitfU' len, allen haar medewerking toezeggen, kan het il0e' een aardig feestje worden. w GESLAAGD. De heer A. C. Koot, leerling aan den Hoofdcut! te Kampen, is heden geslaagd voor het examen 2de Luitenant bij het O.-I. Leger. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen bekomen omtrent een gevonden zilveren armband «f een gouden broche en worden inlichtingen verzoek omtrent een vermiste koe. vl W VI IVllllq naar waarnemingen verricht in den morgen Vaj 21 AUGUSTUS, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch liete& rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 773.5 ni. te Horta. De laagst bekende stand is 746.8 m.M. te Thors havn. VERWACHTING: Matige noordwestelijke tot westelijke wind. Afwis selende bewolking. Waarschijnlijk regenbuien. Zelf de temperatuur Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 15—21 Augustus 1909. Geboren: Jan Pieter, z. v. Pieter Weeland ex\ van Aaltje Looij. Jacob, z. v. Jacobus Groot en van }0_ banna Commandeur. 1 I GetrouwdCornelis Adrianus Komen en Mai% j Cornelia Huiberts, Gerardus van Ham en Antie Dekker. 1 Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacobus Johannes, zoon van Frederik I Adrianus van Kooten en van Maartje Rietvink. Ma-1 ria, dochter van Cornelis Jonker en Alida Huiberts. I Cornelis Nicolaas Pieter, zoon van Klaas Vader euf van Maria Ootjers. Gemeente ZIJI'E. Ingeschreven van 1318 Aug. 1909. Geboren: Cornelis, zoon van Cornelis Marees en Anna Tuin. Getrouwd: Pieter Kouwenberg, j.m., opperman, 26 jaar, en Antje Oom, j.d., zonder beroep, 23 jaar, bei den te Zijpe. Nieuw Leven. Station Noord-Scharwonde. 19 Augustus 1909. i Aardappelen groote muizen f 0 60 a 0.75 drielingen f 0.30 a 0.40 Zilveruien per 50 K.G f 2.80 a 3.20 j Drielingen f 1.56 a 190 Kleinen f 0.— a 0.— Eigenheimers f 0.— a 0.— i Gele Nep f 3,20 a 3,80 Uien f 0.— a f 0.— j Roode kool per 100 f 3,50 a 4,50 F Aangevoerd zak Aardappelen en 273 baal zifvei-\ uien. stuks roode kool. 20 Augustus 1909. i Groote muizen f 0.70 a f 0 80 drielingen f 0.35 a f 0.45 kleinere f 0.20 a f 0.30 Zilveruien per 50 K.G. f 2.20 a f 3.— 1 Drielingen f 1.60 a f 2.25 Gele Nep f 2.90 a f 3.70 Roode kool f 3.— a f 4.50 Aangevoerd zak aardappelen en 570baal zilver- uien. Broek op Langendyk, 20 Aug Aardappelen graafjes ronde muizen kleine Wortelen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks o n e Roode kool Gele Kool Witte kool Zilveruien Nep Uien Slaboonen per 50 K.G. per 1000 stuks 1909. f 1.80 f 1.20 f 0.90 f 0.- f 1.60 f 3- f 1.10 f 3.25 f 4.25 f 6.- f 2.40 f 2.90 f 2.- f 0.25 f 2.20 f 1.55 f 0.- f 0.- f 2.70 f 5.25 f 1.60 f4.50 f 5.25 f 7.75 f 2.90 f 4.- 2.30 f 0.31 Anna Paiilowna, 20 Augustus. Groote Aardappelen f 0,70 a f 1.50 Aalbessen f 4.50 a f 6.— Spersieboonen 2 a 4 ct. per 100 Andüvie f 0.60 a f 1.— Komkommeis f 4.— a f 8.— Bloemkool f 3.50 a f 8.— p. 100 Roode kool per 100 stuks f 4.50 a f 0.— Bieten per 1000 f 0.— a f 7.— j Noordscliarwonde (Dorp), 19 Augustus 1909. Aanvoer 35000 stuks. Bloemkool, le soort f 3.— a f 5.75 2e f l._ a f 1.50 20 Augustus 1909. Aanvoer 36500 stuks. I Bloemkool, le soort f 3.— a f 5.— 2e f 1.- a f 1.50 21 Augustus 1909. Aanvoer 45000 stuks, i Bloemkool; le f 2.60 a f 6-— 2e fl._ a Winkel, 20 Aug 1909. Aardappelen ronde Slaboonen Aalbessen Bloemkool Komkommers Peren Appelen Pruimen Snüboonen Kruisbessen Frambozen f 0.70 a f 0.80 0.25 a f 0.30 per 1000. 6 a 12 cent per pond. 2.10 a f 2 30 per 100. f 10.50 a f 0.— per 100. f 1,60 a f 3.— per mand. t 2.- a f 4.55 f 0.75 a f 0.80 per 100. f 1.25 a f 1.30 per 1000. 4 a 51/2 cent per pond. 22 cent per potje. Medcniblik, 19 Augustus 1909. Aardappelen groote muizen 1 0.85 a f 0.95 kleine muizen f 0.30 a f 0.35 Blauwe f 0.— a f 0.- Aanvoer 1294 manden of zakken. Snüboonen f 0.90 a f 0.95 Spercieboonen f q,_ a f 089 Medcniblik, 20 Aug. 1909. Aardappelen groote muizen f 0.8O a f 0.85 kleine muizen f o'so a f 0.35 blauwe f 0 a f 0.- Aanvoer 1000 manden of zakken Snyboonan 085 a f 0.90 Spercieboonen 0 8q a 0 90 ,^V!,Aue-Aangevoerd 237 stapels kaas.wogende i/488 K.G. Kleine 28,50. Commissie f 27.50, Middelb. f Fabnekskaas f26 50. Alkmaar, 20 Aug. Kaas. Aangevoerd 338 Stapels, wegende 175000 K.G- 1fabnekskaasKleine 126.50 Comni.f Middelb. f -"7 Boerenkaas:Kleinef 28.1/2. Comm. f28.—Middelb. f27.50

Schager Courant | 1909 | | pagina 2